Ostatnia chwila na dopłatę „Mieszkanie dla Młodych”. Budżet skończy się prawdopodobnie już na początku kwietnia 2016 r.

Ostatnia chwila na dopłatę Mieszkanie dla Młodych. Budżet skończy się już w kwietniu 2016 r.

Aktualizacja: 15.03.2016 – Budżet MDM na rok 2016 już się skończył »

Aktualizacja: 14.03.2016 »

Program „Mieszkanie dla Młodych” nadal bije rekordy popularności. Po ogłoszeniu przez rząd pomysłu likwidacji projektu MDM po 2018 roku, do BGK wpłynęło od początku roku prawie 10 tysięcy wniosków.

Jest to blisko 4 razy więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W samym tylko lutym kredytobiorcy zarezerwowali prawie 117 mln PLN z puli przeznaczonej na 2016 rok i ponad 12 mln PLN z puli roku 2017.

Tym samym na 2016 rok pozostało zaledwie 165 mln PLN. Jeżeli obecne zainteresowanie programem MDM się utrzyma – środków zabraknie najprawdopodobniej już na początku kwietnia.

Wyczerpanie się środków na 2016-ty rok nie oznacza zakończenia programu. Nadal będzie można składać wnioski o wypłatę dofinansowania w kolejnych latach. W puli nadal jest ponad 692 mln PLN przeznaczone na 2017 i ponad 761 mln PLN na 2018. Podczas składania wniosku o kredyt z dopłatą, jako termin wypłaty dofinansowania wystarczy wskazać kolejny rok. Sam kredyt może zostać wypłacony wcześniej.

Takie rozwiązanie jest akceptowalne w przypadku deweloperów – są oni bardziej skłonni do negocjacji i przesunięcia terminu ostatniej wpłaty. W przypadku inwestycji realizowanej etapami, kredyt może być wypłacany w transzach. W przypadku rynku pierwotnego Ustawa MDM oferuje jeszcze jedno – bardzo ważne rozwiązanie. Kredytobiorca może mianowicie wynająć od dewelopera mieszkanie i o ile pozostanie pierwszym wynajmującym – nabyć je w późniejszym okresie. Taka transakcja nadal będzie traktowana jako rynek pierwotny (co przekłada się na wyższe limity dot. ceny mieszkania).

Brak środków na dofinansowania oznacza jednak spore wyzwanie dla rynku wtórnego. Ponieważ dopłata z programu „Mieszkanie dla Młodych” jest wypłacana jako ostatnia część płatności, trudno oczekiwać, aby osoba sprzedająca mieszkanie w połowie roku czekała ponad 6 miesięcy na uruchomienie środków. W zdecydowanej większości przypadków beneficjenci będą mieli problemy ze sfinalizowaniem transakcji.

Pewnym rozwiązaniem może być kaucja, wpłacana na konto sprzedającego, która zostanie zwrócona w momencie wpływu środków z programu MDM. Takie rozwiązanie rodzi jednak ryzyko dla kupującego. Inną opcją jest wynajem mieszkania z opcją późniejszego zakupu. Zabezpieczy to interesy obu stron oraz umożliwi pozyskanie środków z programu „Mieszkanie dla Młodych” .

Nadzieją dla beneficjentów jest projekt PO dotyczący zwiększenia puli środków. Posłowie proponują przeznaczyć dodatkowe 800 mln PLN na każdy rok, łącznie z bieżącym. Projekt został złożony do Sejmu w 15-go stycznia 2016 roku. 2-go lutego odbyło się czytanie w komisjach. Został pozytywnie zaakceptowany przez NBP oraz NSZZ Solidarność. Atmosfera polityczna nie jest może zbyt korzystna, liczymy jednak, że posłom uda się przekonać rząd, jak istotny jest program „Mieszkanie dla Młodych” .

Tymczasem – program nadal działa, a wnioski są przyjmowane. Korzystając z rejestracji poprzez naszą stronę, mają Państwo unikalną szansę porównania ofert kredytów we wszystkich instytucjach biorących udział w programie MDM. Do Państwa dyspozycji pozostawiamy także nasze forum, na którym eksperci odpowiedzą na wszystkie związane z programem wątpliwości.

Aktualizacja 15.03.2016

Budżet programu „Mieszkanie dla Młodych” na rok 2016 jest już praktycznie wyczerpany. Większość banków przestała przyjmować wnioski MDM o dopłatę na rok 2016. W dalszym ciągu pozostaje możliwość uzyskania dopłaty w latach 2017-2018.

Aktualizacja 14.03.2016

Wg stanu na chwilę obecną – z puli 730 mln PLN przeznaczonej na 2016-ty rok zostało już wyczerpane ponad 639 mln PLN (87,7%). Przypomnijmy, że na koniec lutego kwota wykorzystanych środków wyniosła prawie 565 mln PLN. Każdego dnia marca pula zmniejsza się średnio o 6,8 mln PLN.

BGK wstrzyma przyjmowanie wniosku przy wykorzystaniu 95% zabudżetowanych środków (693,5 mln PLN). W dniu 14.03.2016 przyjmowania wniosków zaprzestał Alior Bank.

Przypominamy także, że nadal można składać wnioski o przyznanie dofinansowania dla inwestycji z rynku pierwotnego ze środków zabudżetowanych na rok 2017. W najbliższych dniach odbędzie się spotkanie, na którym zostanie podjęta decyzja, czy z analogicznej możliwości będą mogli korzystać także kredytobiorcy kupujący mieszkania na rynku wtórnym.

Zarejestruj się w programie Mieszkanie dla Młodych »

sprawdz_doplate150

 • Bezpłatnie zapytaj Doradców o dofinansowanie na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. Tak. Teraz w ciągu 60 dni od rejestracji wniosku o dofinansowanie bank musi przekazać do BGK informację o zawarciu umowy kredytowej.

 • Kinga Kapuścińska

  Witam,
  Czy potwierdzenie rejestracji wniosku w BGK jest jednoznaczny z blokadą środków dla nas, doradca przesłał takie potwierdzenie z numerem NWR–
  2017-0……..

 • Zapraszamy do bezpłatnego zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. Nie bardzo rozumiem, jeżeli skorzystała Pani z programu MDM (wniosek został złożony, umowa podpisana) i nabyła pani mieszkanie – dofinansowanie musi zostać wypłacone.

 • Karolina

  Witm kupilam mieszkanie mdm w pazdzierniku 2016 niestety skonczylo sie dofinansowanie i nie dostalam pieniedzy i mam pytanie czy moge zlozyc wniosek zeby dostac pieniadze w 2017r?czy juz nie dostane?

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Michał_

  Witam,,

  Czy środki na dopłatę MdM (pula 2017/2018) mogę rezerwować jeszcze przed zaciągnięciem kredytu? Np. Dopłatę Mdm chciałbym rezerwować w lutym 2017 a o kredyt w banku wnioskować dopiero w kwietniu 2017?

 • Zarejestruj się w programie Mieszkanie dla Młodych na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • Dariusz

  Dziękuje bardzo za odpowiedź.

 • Witam. Otrzyma je Pan (a raczej deweloper). Środki zostały zarezerwowane w momencie rejestracji (akceptacji) Pańskiego wniosku o dofinansowanie z programu MDM).

 • Dariusz

  We wrześniu 2015 złożył wniosek z datą wypłaty dofinansowania z MDM na 30 listopad 2016. Deweloper wybudował mieszkanie zdecydowanie szybciej i dofinansowanie z MDM powinno pójść w bieżącym miesiacu. Złożyłem oczywiście wniosek o zmianę terminu wypłaty. Czy w związku z wyczerpaniem limitu nie otrzymam w tym roku dofinansowania ??

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • Agnieszka

  Dziękuję za odpowiedź.

 • Może Pani złożyć wniosek o udział w programie MDM do końca roku kalendarzowego, w którym kończy Pani 35 lat. Pula na 2017-ty rok, którą można zarezerwować w 2016-tym już się wyczerpała, a z kolei po 2017-01-02 przestanie Pani spełniać warunek wieku. Jedyna opcja, to złożenie w tym roku wniosku o przyznanie środków z puli 2018. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Agnieszka

  W kwietniu 2016r. Ukończyłam 35 lat, czy mogę składać wniosek o MDM z zaznaczeniem przyznania dofinansowania po 2017.01.02?Proszę pilnie o odpowiedź. Z góry dziękuję.

 • Witam. Niestety nie, wniosek o dofinansowanie należy złożyć razem z wnioskiem kredytowym.

 • Karol Myk

  Czy mogę w pierwszej kolejności wziąć kredyt na całe mieszkanie a dopiero później złożyć wniosek o mdm jak już będę właścicielem mieszkania ?

 • Witam, dofinansowanie jest wypłacane na konto sprzedającego lokal. Jeżeli taka forma jest przez Panią akceptowalna, w listopadzie najprawdopodobniej nadal będzie możliwość złożenia wniosku o przyznanie dofinansowania z puli 2018.

 • Justyna

  witam,
  w przypadku złożenia wniosku w listopadzie 2016, czy istnieje możliwość wypłaty dofinansowania na konto kredytobiorcy w roku 2018?

 • Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Wykorzystano 257.617.677,31 PLN ze środków 2017 i 2.741.511,00 z 2018.

  Środków z roku 2017 powinno wystarczyć do końca lipca.

 • Alicja

  Witam ile zostało w puli na 2017?
  Czy złożony wniosek w lipcu zostanie przyjęty?

 • Jak kupić mieszkanie lub dom teraz w 2016 na rynku wtórnym i pierwotnym z dopłatą MDM 2017 ? Zarejestruj się na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. Dodatkowe, jednorazowe finansowe wsparcie w formie spłaty części kredytu, (w wysokości 5% wartości odtworzeniowej mieszkania), możecie Państwo otrzymać w związku z urodzeniem się lub przysposobieniem trzeciego (lub kolejnego w rodzinie) dziecka. Uprawnienie przysługuje przez okres 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabytego mieszkania w ramach MDM.

  Aby otrzymać dodatkowe wsparcie, należy w ciągu 6 miesięcy wystąpić do banku kredytującego z wnioskiem o spłatę części kredytu. Do wniosku muszą być dołączone dokumenty potwierdzające wystąpienie tego zdarzenia. Bank występuje o kwotę dodatkowego wsparcia do BGK. Kiedy otrzyma wnioskowane środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, dokona obniżenia kapitału kredytu udzielonego na zakup mieszkania.

 • ejfaeff

  Witam,
  W związku z różnymi głosami dochodzącymi odnośnie dopłat chciałabym zapytać jak to rzeczywiście wygląda.
  W styczniu tego roku udało nam się z mężem otrzymać dopłatę z programu mdm a w lipcu urodzi nam się pierwsze dziecko. Czy prawdą jest, że w związku z tym faktem otrzymamy jeszcze jakąś dopłatę? Słyszeliśmy o dodatkowych 5%, do tej pory dopłata wyniosła 10%.
  Proszę o informację zwrotną.

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Średnia kwota dziennej rezerwacji wynosi około 3-4 mln PLN. W tym tempie, środki powinny starczyć przynajmniej do końca czerwca. Sugerowałbym złożyć wniosek nieco wcześniej. Gdyby potrzebna była będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Kinga Zakrzewska

  Jaki są szanse, że otrzymam dofinansowanie z puli rezerwacyjnej na 2017, jeżeli wniosek złożę w czerwcu tego roku. W maju br. firma planuje oddać dom do użytku i nie mogę wcześniej starać się o kredyt bo nie ma tzw. odbioru budynku.

 • Witam. Nie jest wykluczone dokonanie rozbudowy (także zwiększenia powierzchni użytkowej) domu zakupionego z wykorzystaniem środków kredytu objętego finansowym wsparciem po uzyskaniu prawa własności nabywanego domu. Nie stanowi to przypadku powodującego obowiązek zwrotu dofinansowania wkładu własnego.

 • aga

  Witam czy w domu zakupionego w mdm można zrobić remont i np. Zmienić łazienkę na pokój .nie zwiększając powierzchni domu tylko zmienić układ pomieszczeń?

 • Zarejestruj się w programie Mieszkanie dla Młodych na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Ustawodawca mówi jedynie, że niezwłocznie, aczkolwiek nie podaje konkretnego terminu 😉

 • Ewa

  Witam. Czy jest jakiś określony czas na zamieszkanie w nim? A jeśli mieszkanie wymaga remontu, albo jest w stanie deweloperskim?

 • Witam. Mieszkanie zakupione w ramach programu MDM powinno spełniać Państwa potrzeby – innymi słowy – powinniście w nim Państwo mieszkać. Poza tym – nie ma innych przeszkód, abyście skorzystali z programu MDM.

  Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Ewa

  Jesteśmy rodziną wielodzietna. Mieszkamy na wsi. Czy możemy kupić mieszkanie oddalone od nas ok. 100 km z myślą, że wprowadzimy się tam za dwa lata gdy najstarsza córka skończy szkołę średnią? Rozumiem, że starego mieszkania nie musimy sprzedawać?

 • Wykorzystano około 96 mln PLN z puli 746 mln PLN (stan na 2016-04-04), z tym, że w tym roku nie można zarezerwować więcej niż 50% przyszłorocznej puli.

 • Leszek

  Czy wiadomo ile pozostało pieniędzy w puli na 2017 rok w MDM?

 • Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • tyfi

  Tak. wpłacisz np. kaucję sprzedającemu a dopłata zostanie przelana na konto sprzedającego w 2017 i to od niego będzie zależeć czy Ci odda 😉 bo nie ma takiej umowy i zabezpieczenia że np sprzedający umrze bądź wyjedzie sobie z twoją kasą itd.. sam jestem w tej sytuacji, można ryzykować można stracić a można ryzykować i „zyskać” to jest tak zwane chore państwo!!! a co z ludźmi co powpłacali zadatki? Ci mają najgorzej!! kasa im przepadnie bo państwo nie radzi sobie rozwiązywać szybko problemy

 • Anna

  Właśnie się dowiedziałam, że skończyły się dopłaty do MDM na ten rok. Kupuję obecnie mieszkanie w rynku wtórnym. Czy istnieje możliwość, że z własnej kieszeni pokryję kwotę tej dopłaty a zostanie mi ona zwrócona w 2017 roku ?

 • No problem, polecamy się.

 • lukasz 1810

  Dziękuję bardzo napewno skorzystamy z rady i będziemy się dowiadywać

 • Wniosek mógł uzyskać akceptację po wyczerpaniu się limitu środków na bieżący rok (czyli w dniu 2016-03-15). Wg stanu na 2016-03-16 na godzinę 8:00 pozostało około 2 tysięcy wniosków zarejestrowanych i zaakceptowanych, które nie uzyskały dofinansowania i mają status „Oczekujący”. BGK przewiduje, że z tego około 200-300 wniosków uzyska dofinansowanie. Pozostałe 1700 -€ 1800 wniosków będzie oczekiwało na sytuacje, gdy inni klienci będą rezygnować lub otrzymają decyzje negatywne. Wbrew pozorom będzie to całkiem spora liczba, gdyż w ostatniej fazie banki rejestrowały wnioski bez weryfikacji zdolności kredytowej klientów. Status „Oczekujący” będzie miał swój numer -€ im będzie on wyższy, tym mniejsze będą szanse na uzyskanie dopłaty. Ew. możecie Państwo poprosić o podanie, jaki jest status Państwa wniosku

 • Gratulacje, tak trzymać.

 • lukas 1810

  Mam takie pytanie :złożyliśmy z żoną wniosek 10 marca …16 marca poprosiliśmy panią doradcę o podanie nam NWR czy środki z MDM są dla nas zarezerwowane i dostaliśmy ten nr czyli jak rozumiem środki dla nas były zarezerwowane a w dniu wczorajszym dowiedzieliśmy się ze środków z MDM juz dla nas nie ma. Czy jest to możliwe ? Staramy się o kredyt w bzwbk

 • Piotrek

  Ja dostałem informację od mojego dewelopera (przed dosłownie 20min), że przyszła wiadomość zwrotna od BGK, że mam zarezerwowane dofinansowanie z puli na 2016r. :)))) – wniosek złożyłem 15 marca….też czekałem na informację zwrotną 10dni – jak skończy się Wielki Post to chleje do nieprzytomności :)))))

 • Jak kupić mieszkanie teraz w 2016 na rynku wtórnym i pierwotnym z dopłatą MDM 2017 ? Zarejestruj się na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Wg stanu na wczoraj – około 70 mln PLN z puli na 2017-ty rok.

 • Kasia Drozdowska

  czy wiadomo ile srodkow z 2017 roku zostało już zarezerwowane? zlozylismy wniosek w piątek i do dziś zero odpowiedzi. mój doradca twierdzi, ze w bgk maja straszny bałagan. ale ile można czekac?? czy ktoś jeszcze czeka na przyznanie dofinansowania na 2017?

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • pawel

  A ja słyszałam o takim przypadku ze rzeczoznawca był wysłany po zarejestrowaniu wniosku w BGK i co myślicie o tym??

 • Super, bardzo nam miło, że się udało. Trzymamy kciuki za pozytywne zamknięcie procesu.

 • Dofinansowanie z puli przeznaczonej na 2017-ty rok?

 • Chodzi oczywiście o środki z puli na 2017-ty rok?

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • Aby zakwalifikować dom jako nieruchomość na rynku pierwotnym – sprzedający nie musi być deweloperem. Wystarczy, że jest to podmiot gospodarczy zajmujący się budową i sprzedażą nieruchomości mieszkalnych.

  Jest pani w dosyć komfortowej sytuacji. Powinna Pani oczywiście złożyć wniosek w tym roku, z terminem wypłaty dofinansowania na początku 2017. Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Magda

  Dosłałaś tą dotację? ja wciąż czekam na decyzję

 • Magda

  I jak dostaliście te środki?

 • Kasia Drozdowska

  Jestem w takiej samej sytuacji. Ale zrobiliśmy z mezem dokładni tak jak pisze poniżej doradca… teraz sprzedający dostanie czesc z kredytu a dofinansowanie zostanie wypłacone na początku roku 2017. wiem, ze nie wszystkich to urzadza ale może warto sprobowac dogadać się z wlascicielem mieszkania? spróbuj! 🙂

 • Aneta Patro

  Dziękuję za odpowiedź.

 • aga

  Witam,
  Przedsiębiorca od którego planujemy kupić domek (buduje od lipca całe osiedle) nie ma statusu dewelopera ani funduszu powierniczego. W tej sytuacji dowiedziałam się że o kredyt można starać się dopiero po skończonej budowie. Czy w tej sytuacji to nadal jest rynek pierwotny czy wtórny? Standard domu będzie w stanie deweloperskim. Skończyłam 35 lat w styczniu i wniosek mogę złożyć do grudnia. Budowa skończy się w pażdzierniku- mam szansę na dofinansowanie skoro w tym roku ma być wykorzystanych 50% środków z puli na 2017rok?

 • Ad 1. Dni kalendarzowe. Instytucja kredytująca po dokonaniu weryfikacji i stwierdzeniu spełnienia warunków, w terminie nie dłuższym niż 60 dni od dnia złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego, przekazuje do Banku Gospodarstwa Krajowego wniosek o dofinansowanie wkładu własnego. termin liczony jest od momentu złożenia pierwszego wniosku.

  Ad 2. Mogą Państwo dostarczyć własny operat, o ile zostanie wykonany przez rzeczoznawcę zaakceptowanym przez bank. Najlepiej jednak polegać na rzeczoznawcy bankowym – większe prawdopodobieństwo akceptacji.

  Ad 3. Jedną z zasad naszego forum jest, że nie polecamy żadnych instytucji. Potencjalny beneficjent powinien otrzymać całkowicie bezstronną informację. Jeżeli interesują Panią konkretne oferty – zachęcam do rejestracji:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Nie znam niestety konkretów. obawiam się jednak, że to może być bardziej oferta wypłaty kredytu w bieżącym roku, a dofinansowania z MDMu po 2017-01-02. Inne rozwiązania raczej nie wchodzą w grę.

 • Być może możemy polecić rozwiązanie. Klienci mogą ubiegać się o przyznanie dofinansowania z puli przeznaczonej na 2017-ty rok. Dotyczy to zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Płatność dla sprzedającego zostanie podzielona na dwie transze – pierwsza z nich, pochodząca z kredytu, może być wypłacona w dowolnym momencie (także w roku 2016-tym). Druga część – pochodząca z dofinansowania MDM będzie wypłacona po 2017-01-02. należy jedynie zawnioskować o termin wypłaty dofinansowania po 2017-01-02

 • Nie jest to do końca prawda, środki skończyły się we wtorek 2016-03-15-go.

 • Pula na przyszły rok wynosi 730 mln PLN, z czego zostało już zarezerwowane ponad 55 mln PLN. Prawdą jest, że w 2016-tym roku może być wykorzystane jedynie 50% przyszłorocznej puli. Zostaje więc mniej niż 320 mln PLN. Do kwietnia tych środków raczej powinno wystarczyć (chociaż w ostatni dzień funkcjonowania MDMu zarezerwowano ponad 100 mln PLN). Reasumując – polecam złożyć wniosek jak najszybciej.

 • Witam. To już jest kwestia umowy pomiędzy Panem, a sprzedającym. W przypadku wcześniejszej wpłaty kaucji z Pana własnych środków zalecam notarialne spisanie umowy, że po wypłacie dofinansowania z MDMu środki zostaną Panu zwrócone.

 • Grzegorz

  „Pewnym rozwiązaniem może być kaucja, wpłacana na konto sprzedającego,
  która zostanie zwrócona w momencie wpływu środków z programu MDM. Takie rozwiązanie rodzi jednak ryzyko dla kupującego.”

  Jak taka opcja przedstawia się w rynku pierwotnym? Pani z infolinii w Expanderze nie potrafiła mi odpowiedzieć na to pytanie. Czy pokrywając całość wkładu własnego „z własnej kieszeni” mam szanse ubiegać się o jego zwrot na początku 2017? Dodam, że sprzedający nie godzi się na opcje przekazania wkładu własnego dopiero w styczniu. No i przede wszystkim jakie „ryzyko dla kupującego” rodzi to rozwiązanie?

 • ania

  Witam. Chcę złożyć wniosek o dopłatę mdm, zakup mieszkania od dewelopera, data odbioru 2017. Czekam az deweloper uruchomi sprzedaż, wyczytalam wlasnie, ze w tym roku moze byc wykorzystane tylko 50 procent budżetu na 2017, i że juz w kwietniu moga skończyć sie srodki. Czy to prawda?

 • nie zadowolona

  mnie również

 • nie zadowolona

  jeżeli był już gość od wyceny mówiący skoro tu jestem to państwo dostana ten kredyt ? o co tu chodzi bo ja jestem skołowana

 • nie zadowolona

  Co za powalony kraj wniosek zlorzony w lutym , wycena i wszystko zrobione tylko czekanie na orzeczenie i co przepadło , po co załatwianie po co umowy po co latanie , po co ja się pytam i co teraz mam powiedzie ludziom z którymi zawarłam umowę że do końca marca będą mieli pieniądz za mieszkanie i co teraz jak się wytłumaczyć że nie dostaniemy kredytu ze nie mamy na wkład własny ?
  Mieszkając kontem u rodziców chcąc mieć gdzie mieszkać ? i co cały rok znów czekać jak ci ludzie się poczują oszukani tak jak my , po za tym nie ma pełnych 100 % , Polska to banda oszustów nic więcej .

  Tylko zapewne bliscy znajomi znajomych dostali dopłaty nie ma innej opcji

  nie masz wtyków nie masz nic

  a dla nich zwykły pracujący człowiek jak złodziej traktowany

  żal

 • nie zadowolona

  rozwiązanie jakie może ci którzy nie dostali dopłaty to od stycznia je dostana choć wezmą normalny kredyt a państwo spłaci tyle ile powinni byli dostać dopłaty to by tez było jakieś wyjście , ale oczywiście dla tych co złożyli wnioski do 15 marca i nie zostały one jeszcze zanalizowane

 • anka

  To przykro mi,a my jeszcze nic nie wiemy ale wiadomo ze nie dostaniemy skoro w pn jeszcze wniosek nie byl zrejestrowany😒

 • anka

  My złożyliśmy wniosek w połowie lutego i Pani z banku w pn powiedziała nam ze jeszcze nie zarejestrowali wniosku to są dopiero żarty.

 • anna

  Dlaczego w WBK jest tak dziwnie, że nie możnabyło zabukować pieniędzy w BGK po wstępnej pozytywnej zdolności kredytowej tylko dopiero po analizie wniosku przez analityka? Przez ten chory ich system, dofinansowanie przeszło mi koło nosa, choć wniosek złożyłam 9 marca, byłam pewna, że rejestracja mojego wniosku jest równoznaczna z rezerwacją dofinansowania. A tu taka smutna wiadomość 🙁

 • Asia

  Ja złożyłam w poniedziałek rano w wbk wniosek i dzisiaj zadzwoniła Pani i powiedziała ze nie otrzymamy dofinansowania ponieważ już od tygodnia nie ma funduszy na dopłaty 🙁

 • Gratulujemy!

 • W WBK utkwiło niestety sporo wniosków. Dzisiaj mieli spotkanie w tym temacie. W najbliższych dniach będą pracowali nad rozwiązaniem ofertowym dla użytkowników, którzy nie otrzymali MDMu.

 • Kamil Kowal

  Gratulacje;) My tez mamy. Czekamy na decyzję ws kredytuktora powinna juz byc jutro lub w poniedziałek 😉

 • Adam

  Z informacji ktore dostałem z wbk wynika, ze ja dofinansowania nie dostałem.

 • anka

  Dam znać na pewno, sami czekamy z niecierpliwością nawet nie wiemy co dalej robić 😒

 • Aneta Patro

  Właśnie dostałam informacje od doradcy z PKO BP, obecny czas oczekiwania na decyzję to nie krócej niż 2-3 tygodnie… Pan zapewnił mnie, że spokojnie w trakcie tych 60 dni się wyrobimy.

  Strasznie długo, chyba umrę z tych nerwów.

 • Aneta Patro

  dziękuję za odpowiedź, mam zatem kilka pytań.

  1. Jak liczy się te 60 dni? są to dni kalendarzowe czy robocze? co jeśli złożymy wniosek do kolejnego banku czy te 60 dni liczy się od nowa od czasu złożenia kolejnego wniosku czy jest to wartość stała i koniecznie trzeba zmieścić się w tym terminie 60 dni od daty pierwszej rejestracji wniosku?

  2. Jak jest z rzeczoznawcom w PKO BP? Słyszałam, że ten bank robi wycenę na własną rękę? A co jeśli chcielibyśmy złożyć wnioski jeszcze do innych banków i chcieli załatwić tą sprawę na własną rękę? Czy jest taka możliwość?

  3. Czy orientują się Państwo w którym banku jest najkrótszy czas oczekiwania na decyzję? W pko bp składaliśmy wniosek 8 marca i cisza.

  Będę wdzięczna za odpowiedzi.

 • Adam

  Proszę o informacje jak sprawa sie skonczyła. Jestem w podobnej sytuacji i nie mam informacji od banku.

 • Adam

  Prosze o informacje, jak tylko twoja sprawa sie wyjasni. Jestem w podobnej sytuacji. Moze jednak w ostatnim dniu bank stwierdził, ze warto zarejestrowac wniosek.

 • Niestety to prawda, zweryfikowałem informację u doradcy, który lepiej zna proces w BZ-cie. Wycena rzeczoznawcy odbywa się przed rejestracją wniosku w systemie BGK Zlecenia.

 • Witam ponownie. Udało mi się skontaktować z doradcą, który lepiej zna proces w BZ-cie. Wycena rzeczoznawcy odbywa się przez rejestracją wniosku w systemie BGK Zlecenia.

 • Adam

  Brak mi słów…

 • anka

  U nas tez dawno bank wysłał rzeczoznawcę a wniosku nie zarejestrowali cały WBK…

 • Ok, bardzo fair ze strony sprzedającego. Trzymamy kciuki za ukończenie transakcji.

 • Kasia Drozdowska

  my zlozylismy w sobote, wczoraj został zarejestrowany ale kasy już dla nas braklo…

 • Adam

  Będę wdzieczny za kazdą informację.

 • anka

  Miło by było gdyby się udało chodź wątpimy w to skoro wniosków nie przyjmują a to nam Pani w banku w pn powiedziała ze jeszcze nie zarejestrowany.Ale czekamy.

 • Sylwia

  Czy jeśli wniosek został złożony wczoraj popołudniu (15.03.2016) istnieje jeszcze możliwość, że dostanę dofinansowanie?

 • Kasia Drozdowska

  wniosek został zaakceptowany ale zabrakło dla nas srodkow. dogadaliśmy się z wlascicielka ze poczeka za pieniędzmi z mdm do początku przyszłego roku. zarezerwujemy srodki już z roku 2017 a teraz dostanie pieniądze z kredytu przyznanego przez bank

 • Jutro postaram się jeszcze potwierdzić ten temat i ew. dam znać.

 • Polecam poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

 • Adam

  Dziekuje za odpowiedz. Jest zatem jakiś płomyczek nadziei, ze sie uda. A tak swoją drogą – strasznie dziwne są te procedury w BZ WBK skoro z tego co rozumiem rejestracja wniosku w BGK nic banku nie kosztuje a jest bardzo korzystna dla klienta. Szkoda tez, ze tak kiepski mają kontakt z klientem (o czym swiadcza liczne komentarze tutaj w sprawie rejestracji wniosków).
  Pozdrawiam

 • Prawdopodobnie tak. O ile pamiętam ich proces, rzeczoznawca był wysyłany po decyzji wstępnej i rejestracji w systemie BGK.

 • Adam

  Czy to oznacza, ze jesli BZ WBK wysłał rzeczoznawcę
  po pozytywnej wstepnej decyzji, to jest szansa,że zarejestrował wniosek?? Od wczoraj próbuję czegoś dowiedzieć sie od banku ale ten milczy na moje wiadomosci.

 • Jest już oficjalne stanowisko BGK. Klienci mogą ubiegać się o przyznanie dofinansowania z puli przeznaczonej na 2017-ty rok. Dotyczy to zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Płatność dla sprzedającego zostanie podzielona na dwie transze – pierwsza z nich, pochodząca z kredytu, może być wypłacona w dowolnym momencie (także w roku 2016-tym). Druga część – pochodząca z dofinansowania MDM będzie wypłacona po 2017-01-02.

 • Niekoniecznie. Być może Pani wniosek został jednak zarejestrowany w BGK Zlecenia. Polecam poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

 • Zgadza się, w jednym z procesów BZ-tu najpierw dokonywana jest wstępna analiza. Jeżeli będzie pozytywna i Klient jest nadal zainteresowany kredytem – zostaje dokonana rejestracja w aplikacji BGK Zlecenia.

 • ok, polecam w takim razie poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

 • Prawdopodobnie niestety do końca tygodnia. BGK poprosiło o chwilę czasu na podsumowanie końcówki programu MDM.

 • Gratulacje!

 • Polecam poprosić Pani doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

 • Jest pani pewna, że wniosek nie został zarejestrowany? Wnioski, które zostały zaakceptowane wczoraj, ale nie otrzymały dofinansowania – dostały status O (Oczekujący). Tych wniosków nie obowiązuje termin 60 ww. 60 dni. Status O będzie aktywny do końca roku 2016, chyba że wcześniej zmieni się na D (Dostępny- np. w sytuacji gdy jakiś inny klient zrezygnuje z dofinansowania lub otrzyma decyzję negatywną). Klient może więc oczekiwać do końca roku, ale nie ma gwarancji, że otrzyma wsparcie. Zmiana statusu z Oczekujący na Dostępny będzie wysyłana na adres e-mail do osoby rejestrującej wniosek. W przypadku zmiany statusu na D bank będzie miał 60 dni na podpisanie umowy i wprowadzenie do ewidencji daty podpisania umowy. Czas liczony będzie od dnia zmiany statusu.

 • Dzisiaj było spotkanie w BGK na ten temat, za chwilę informacje ze spotkania pojawią się na stronie.

 • Polecam jednak się ponarzucać, zwłaszcza, że ma Pani jedynie 60 dni na domknięcie procesu od momentu rejestracji wniosku. Klienci, którzy już zarejestrowali wnioski w systemie BGK, mogą dodatkowo składać wnioski w innych bankach (np. w celu uzyskania lepszej lub szybszej oferty). Banki będą mogły je akceptować w portalu BGK Zlecenia, o ile klient ma zaakceptowany wniosek o dofinansowanie w systemie BGK. Akceptacja w kolejnym banku musi odbyć się w terminie ważności wniosku złożonego w pierwszym banku, czyli w ciągu 60 dni. Klient, który chce złożyć wniosek w innym banku powinien dostarczyć potwierdzenie zarejestrowania wniosku w systemie BGK. W żadnym przypadku nie należy przy pobraniu potwierdzenia zamykać wniosku o dopłatę w pierwszym banku.

 • Bank przyjmie do analizy kwotę wyceny wg rzeczoznawcy.

 • Facebook User

  Blokuje WBK.Inne banki nie robi,a problemów.Na forum wypowiadają się lobbyści WBK , ich informacje są nierzetelne.

 • anka

  Czyli możemy zapomnieć o dofinansowaniu ehh

 • Wojtek

  Jeżeli została wykonana rejestracja w BGK – to tak, jeżeli nie dokonali takiej rejestracji – to nie. Najlepiej zadzwonić i się zapytać. akurat BZ WBK nie rezerwuje środków od razu, tylko po jakimś czasie, stąd ta niepewność. Inne, jak np. PKO BP, rezerwowały środki od razu z wnioskiem.

 • Wojtek

  BZ WBK (o ile się orientuję) wcześniej wykonuje jakieś swoje analizy i nie rezerwuje dofinansowania od razu, tylko po jakimś czasie.

 • Monica

  przepraszam, ale nie rozumiem…czy to oznacza, że w opisanej sytuacji dostaniemy dopłatę czy nie?

 • anka

  My tez w wbk złożyliśmy wniosek o kredyt z dofinansowaniem mdm w połowie lutego a dwa dni temu Pani z banku nam powiedziała ze trwa analiza i nie zarejestrowała go nie wiem na jakich zasadach te banki pracuje ale to jakies żarty 😒

 • Wojtek

  Poprawnie złożony wniosek do BGK gwarantuje zarezerwowanie dofinansowania. Tylko i wyłącznie to. Od banku zależy, czy od razu rezerwuje fundusze w BGK, czy czeka z tym dopiero do momentu weryfikacji klienta.

 • Monica

  Ja składałam wniosek 10 lutego też w BZ WBK i też do tej pory nie mamy decyzji ostatecznej (wydali tylko decyzję wstępną i zrobili inspekcję nieruchomości). Ale z informacji uzyskanej od pośrednika wynika, że rezerwację na środki z mdm zrobili.

 • Monica

  Proszę o wyjaśnienie. Złożyliśmy wniosek o kredyt z dofinansowaniem mdm w BZ WBK w połowie lutego. Z informacji uzyskanej od banku wynika, że bank zarezerwował dla nas środki z programu. Decyzja ostateczna ma być na przełomie marca i kwietnia. Czy w obecnej sytuacji (bgk nie przyjmuje już nowych wniosków) sam fakt zarezerwowania środków daje nam gwarancję, że otrzymamy dopłatę? Czy może być tak, że mimo rezerwacji zabraknie dla nas pieniędzy?

 • anka

  Cały czas nie mam informacji z banku czy się udało czy nie ciekawe ile tak bede czekać

 • Pola

  A jeżeli można spytać: W jaki sposób ? kogo ? sprawdzić czy wniosek jest przyjęty(potwierdzenie rejestracji?

 • A#

  Dostaliśmy dofinansowanie 😉

 • Wojtek

  Przez te kilka miesięcy ceny powinny opaść. Jak ludzie się rzucili na MDM, to sprzedawcy mogli sobie przecież ceny podnieść, bo i tak znajdowali kupców na pniu.

 • Kasia Drozdowska

  niestety… zabrakło dla nas srodkow

 • Mirek

  No właśnie nie, dlatego myślę czy lepiej nie poczekać.

 • A#

  Z tego co się dowiedziałam w banku rejestracja wniosku w banku była 9.03 i odrazu wniosek był wysłany do BGK ale nadal nie mają odpowiedzi

 • Aneta Patro

  ja składałam tydzień temu i nie chcę się naszemu doradcy zbytnio narzucać, dlatego staram się spokojnie czekać na decyzję.

 • Alice

  Jeszcze rzeczoznawca nie wyceniał.
  Ale cenę mieszkania mamy wynegocjowaną, jest atrakcyjna. Jeszcze płacić za faceta który podbije cenę! Mam nadzieję, że to się nie stanie…
  Wydaje mi się, że można we własnym zakresie go znaleźć, chyba nie będzie narzucony z banku, w którym udzielono kredytu.. ?

 • Wojtek

  Rozumiem, że to rzeczoznawca wyceniał? Jeżeli kwota jest wyższa, to prawdopodobnie taka zostanie wpisana jako wartość mieszkania i wykorzystywana w dalszych wyliczeniach. Warto poczekać na odpowiedź z konta Mieszkanie dla Młodych MDM.

 • Alice

  Wtórny

 • Wojtek

  A z jakiego powodu ma miejsce taka sytuacja? Mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego?

 • Wojtek

  Za kilka miesięcy, po szale MdM jest prawdopodobieństwo, że ceny spadną. To, czy teraz kupować zależy od tego, czy chcesz się starać o kwotę dofinansowania, czy nie.

 • Alice

  Co w sytuacji gdy osoba wyceniająca wycenia wyżej niż cena kredytu??

 • ER

  Chyba nie. Przed rejestracją wniosku o dofinansowanie robią wycene nieruchomosci i możliwe że wstępną ocenę też

 • Mireck

  Takie pytanie z innej beczki. Zastanawiam się czy warto teraz kupować mieszkanie bez mdmu czy poczekać te 2 3 miesiące, może ceny spadną??
  Jak sądzicie. Mam okazję Kupić w Pruszczu Gdańskim mieszkanie za 200 tys zl, 53m, blok 1973. Zastanawiam się czy nie poczekać. Pozdrawiam

 • anka

  Czyli nic z tego mdm nie dla nas,nie wiem jak mona tyle trzymać wniosek i go nie zarejestrować ehh

 • Nie będzie problemów, wniosek zostanie przyjęty. Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Jan3k

  Czy to oznacza że jeśli złożę wniosek dajmy na to w sierpniu i jako rok wypłaty wskaże rok 2017 na co deweloper godzi się czy będzie z tym jakiś problem i taki wniosek nie będzie przyjęty?

 • BZ rzeczywiście dosyć mocno się zakorkował.

 • anka

  Witam 3tyg temu złożyliśmy wniosek do banku wbk podobno nie wysłali naszego wniosku bo tak długo sprawdzają analitycy takie procedury czy to możliwe?ktos tez tak miał?myślałam ze uda nam się i przyznają nam środki w mdm ale chyba to juz nie realne😒

 • bankier

  Proces wniosku kredytowego w PKO BP zależy przede wszystkim od zaradności doradcy, aktualnie dobry, średni czas to 3 tygodnie, wszystko co poniżej jest SUPER. Ps. nie ma czegoś takiego jak wstępna decyzja w PKO BP.

 • A#

  Czy w BGZ są rejestrowane dwa wnioski odrazu o kredyt i dofinansowanie?

 • Jeżeli wniosek był składany w oddziale, to równolegle powinna nastąpić rezerwacja w systemie BGK.

 • Asia

  A jakie są procedury rejestracji w bzwbk? Wniosek złożony był w poniedziałek rano a dzisiaj był u mnie rzeczoznawca. Dowiedziałam się dzisiaj od Pani z banku ze nie wie czy była rejestracja ponieważ to zależy od analityka. A widzę że inni w tym samym banku dzisiaj składając wniosek mają rezerwacje więc o co tu chodzi?

 • bankier

  Kiedy złożyła Pani kompletny wniosek w PKO BP ??

 • bankier

  Te potwierdzenie o którym Pan pisze wyżej nie stanowi rezerwacji środków, jest to tylko potwierdzenie, że nie był Pan stroną innego kredytu preferencyjnego np. z poprzedniego programu Rodzina na Swoim. Potwierdzenie NWR jest w tym momencie najbardziej pożądanym dokumentem… nie chcę Pana smucić … ale słabo to widzę…

 • bankier

  Pani Moniko, proszę się nie denerwować, jeżeli w umowie przedwstępnej sprzedający zawarł zgodę na otrzymanie ostatniej transzy (czyli tej z MDM) w styczniu 2017 to nie musi się Pani o nic martwić, dzisiejsze komunikaty dotyczą płatności planowanych w 2016r

 • A#

  A w BGZ jak to wygląda?

 • Tak. Polecam skontaktować się z bankiem i poprosić o wydanie potwierdzenia rejestracji wniosku NWR. Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

 • Polecam skontaktować się z bankiem i poprosić o wydanie potwierdzenia rejestracji wniosku NWR. Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

 • Na razie cisza. To projekt PO, nie ma zbyt korzystnej atmosfery politycznej do przeforsowania tej noweli.

 • Polecam poprosić w banku o wydanie potwierdzenia rejestracji wniosku NWR. Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

 • Nie jestem niestety w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Każdy bank ma inne wymagania. Polecam kontakt z naszymi doradcami w tej sprawie. Mają większe doświadczenie, a ja nie chciałbym Pani źle doradzić.

  Zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Monika Prochownik

  Jeżeli odblokują czeka mnie zmiana umowy przedwstępnej aby były nowe terminy , czy w umowie może być od razu mowa o wpłacie kaucji czy raczej poza oficjalną umową przekazywaną do banku takie rzeczy powinny być zapisane?

 • Witam. Owszem. Jeżeli bank zarejestrował wniosek w systemie BGK, polecam poprosić o wydanie potwierdzenia rejestracji wniosku NWR. Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

 • Niestety prawda. W ciągu ostatnich dni zostało zarezerwowanych ponad 100 mln PLN z tegorocznej puli dopłat – to więcej niż przez cały poprzedni miesiąc. Finisz programu zaskoczył niestety wszystkich.

 • trzymamy kciuki!

 • ok, trzymamy kciuki

 • Wg wstępnych zapewnień, miało być w środę (tj. jutro). Szczerze mówiąc, nie bardzo widzę uzasadnienie takiej blokady.

 • Kasia Drozdowska

  o rany… czyli jest szansa, ze się udało 🙂 boże, byle do jutra. osiwieje chyba 😉

 • A#

  Jutro na pewno to zrobię

 • Serwery BGK niestety padły, polecam poczekać do jutra i poprosić o wydanie potwierdzenia rejestracji.

 • Monika Prochownik

  A to wspaniałe spotkanie ma odbyć się jeszcze w tym tygodniu?

  Trochę to dziwne że blokują takie wnioski, przecież są zgodne z ustawą.
  A tak z ciekawości, jeżeli odblokują zapewne czeka mnie zmiana umowy przedwstępnej aby były nowe terminy, czy w umowie może być od razu mowa o wpłacie kaucji czy raczej poza oficjalną umową przekazywaną do banku takie rzeczy powinny być zapisane?

 • Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli bank zarejestrował wniosek w systemie BGK, polecam poprosić o wydanie potwierdzenia rejestracji wniosku. Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi

 • Będą mieli Państwo pewność, że Wasz wniosek został zarejestrowany w systemie BGK, a tym samym – że dopłata została dla Was zarezerwowana.

 • Kasia Drozdowska

  „Tegoroczny limit wynosił 730 mln zł z czego zarezerwowane jest już 95 proc. Zgodnie z zasadami ustawowymi programu (art. 37 ust. 1 ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi), pozostałe 5 proc. środków zaplanowanych w budżecie zostanie wykorzystane na zapewnienie finansowania wniosków złożonych w dniu ogłoszenia informacji o wstrzymaniu przyjmowania nowych wniosków oraz na realizację dodatkowego finansowego wsparcia w formie spłaty części kredytu przeznaczonego dla beneficjentów programu, którym urodziło się lub zostało przysposobione trzecie lub kolejne dziecko. ”
  To info ze strony BGK. Mój doradca twierdzi ze wniosek do BGK został przekazany w sobote. dlaczego wiec nadal go nie widać i nie mam zadnego potwerdzenia, ze starczylo dla mnie srodkow? O co tu chodzi???

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • Adam

  Nie rozumiem. Wniosek kredytowy składałem przez doradcę finansowego. Po decyzji wstępnej udałem się z nim do wbk podpisac wniosek o mdm (okolo 15 dni temu). Czy w takim wypadku pieniądze dla mnie zostały zarezerwowane?

 • To zależy, w którym banku składali Państwo wniosek. Niektóre instytucje rejestrują wnioski o dofinansowanie razem z wnioskiem kredytowym, inne przeprowadzają najpierw wstępną analizę.

 • A#

  A co dzięki temu wnioskowi NWR zyskamy

 • Maszka Kiersnowska

  Będę wyczekiwała dobrych wiadomości. Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

 • To prawda, serwery BGK nie wytrzymały napływu wniosków. Jeżeli bank zarejestrował wniosek w systemie BGK, polecam jutro o wydanie potwierdzenia rejestracji wniosku NWR. Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi

 • Rejestracja wniosku w systemie BGK po decyzji wstępnej dotyczyła sytuacji wnioskowania poprzez firmy pośredniczące.

 • Możliwość sfinansowania zakupów mieszkań na rynku wtórnym ze środków przeznaczonych na 2017-ty rok została chwilowo wstrzymana. Chodzi o to, aby sprzedawca mieszkania mógł otrzymać część środków z kredytu wypłaconego w 2016-tym, natomiast na część z dofinansowania będzie czekał przynajmniej do 2017-01-02.

  W najbliższych dniach odbędzie się konferencja na ten temat. Zostanie na niej podjęta decyzja, czy można stosować opisany powyżej mechanizm. Osobiście sądzę, że ta propozycja przejdzie. Napiszemy o tym niebawem.

 • Adam

  Jestem w podobnej sytuacji jak Pan wyżej (ten sam bank). Też składałem wniosek kredytowy przez posrednika, ale wniosek do BGK składałem samodzielnie w banku.Niestety podobno osoby które są w takiej sytuacji nie dostana dofinansowania – bank akceptuje wniosek mdm dopiero na etapie decyzji ostatecznej.

 • Nie ma problemu, trzymamy kciuki za pozytywne zakończenie transakcji.

 • Jeżeli bank zarejestrował wniosek w systemie BGK, polecam poprosić o przesłanie lub wydrukowanie i wydanie potwierdzenia rejestracji wniosku NWR. Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi

 • Staszek

  Wniosek o dofinansowanie został złożony bezpośrednio w oddziale banku. natomiast jeśli chodzi o wnioski o kredyt hipoteczny był składany przez pośrednika który po pozytywnej decyzji wstępnej wysłał mnie do BZWBK o złożenie wniosku do BGK

 • Maszka Kiersnowska

  Ale czy dotyczy to również rynku wtórnego czy tylko pierwotnego ? Sprzedający mieszkanie wyraził wstępnie zgodę na taki podział kredytu. Niestety z przyczyn nie zaleznych od nas nie zdążyliśmy złożyć wniosku ale jesteśmy gotowi zrobić to lada dzień.

 • Anna Świątkowska-Kuśmierska

  Dziękuję bardzo ! 🙂

 • Staszek

  Wniosek został złożony w oddziale BZWBK.
  Pani na początku nie chciała przyjąć wniosku ale po chwili dała dokumenty do wypełniania i po około 15 minutach wypełniania wydrukowała mi informacje jaką zawarłem wyżej.

 • ok, tutaj rejestrowane były od razu oba wnioski – o kredyt i o dofinansowanie. Jeżeli otrzymają Państwo pozytywną decyzję, dostana Państwo także dofinansowanie z MDMu.

 • Jeżeli bank zarejestrował wniosek w systemie BGK, polecam poprosić o wydanie potwierdzenia rejestracji wniosku NWR. Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi

 • A#

  Jeżeli chodzi o bank BGZ to w jakim momencie on składa wniosek do BGK

 • Informacja pochodzi z BGK, jeszcze dwa tygodnie temu rzeczywiście nie było z tym problemów.

 • Czy wniosek był składany w oddziale, czy poprzez pośrednika? W procesie oddziałowym wnioski rejestrowane są razem, przy procesie od pośrednika najpierw przeprowadzana jest wstępna analiza, dopiero potem wniosek trafia do rejestracji w systemie BGK.

 • A#

  Doradca twierdzi że nadal nie ma informacji z BGK

 • Anna Świątkowska-Kuśmierska

  PKO BP

 • To zależy, w którym banku składali Państwo wniosek. Niektóre instytucje rejestrują wnioski o dofinansowanie razem z wnioskiem kredytowym, inne przeprowadzają najpierw wstępną analizę.

 • Wszystko zależy od tego, czy wniosek został poprawnie zarejestrowany w systemie BGK. Polecam w tym celu kontakt z Państwa doradcą i weryfikację.

 • W obecnej chwili – jeszcze nic. Poza tym, to projekt PO, więc atmosfera do wprowadzenia tej zmiany nie jest najkorzystniejsza.

 • Niestety, pula na 2016-ty rok została wyczerpana. Wnioski nadal można składać – i to niekoniecznie pod warunkiem odbioru inwestycji w przyszłym lub kolejnym roku. Jeżeli sprzedawca wyrazi zgodę na rozdzielenie płatności – środki z kredytu może otrzymać jeszcze w tym roku. Część pochodząca z dopłaty MDM zostanie przekazana po 2017-01-02.

 • A#

  Jak długo trzeba czekać na odpowiedź z BGK? Wniosek był złożony przez doradcę w piątek o 18 i nadal nie mamy odpowiedzi, czy mamy szansę na dotacje?

 • Prośba o doprecyzowanie – w którym roku ma być zakupione mieszkanie.

 • Monika Prochownik

  Witam,
  skąd macie informacje o nieprzyjmowaniu wniosków na mieszkania z rynku wtórnego z dopłatą na 2017?

  Jeszcze dwa tygodnie temu przed podpisaniem umowy przedwstępnej u notariusza kontaktowałam się z PKO BP i BGK i nie było przeciwwskazań do takiej transakcji => umowa w maju, pierwsza transza na kwotę kredytu w maju, druga transza na kwotę dopłaty w styczniu 2017.

  Taka blokada jest trochę dziwna, przecież jest to transakcja zgodna z ustawą.
  Czekam na ten kredyt od listopada i szlak mnie trafi jeżeli to zablokują. Oczekujemy 3 dziecka, chcemy kupić 83m2 i nie możemy zarezerwować dla siebie dopłaty BGK do póki nie będziemy mieli peselu dla wszystkich dzieci…!?

 • polecam w tym celu kontakt z Państwa doradcą i ustalenie, czy wniosek został wprowadzony do systemu BGK. Jeżeli tak – możecie spać spokojnie.

 • Staszek

  Witam.
  W poniedziałek złożyłem wniosek o dofinansowanie z MDM w Bzwbk.
  Dostałem potwierdzenie że nie występują przesłanki powodujące brak uprawnień do uzyskania finansowego wsparcia z funduszu dopłat.
  Obecnie oczekuję na umowę z bankiem o kredyt.
  Teraz takie pytanie czy środki zostały dla mnie zarezerwowane i mogę spać spokojnie. Czytam wiele komentarzy ze już ludzie mają decyzję na drugi dzień a ja nic nie dostałem.

 • Anna Świątkowska-Kuśmierska

  Czy w momencie złożenia wniosku dopłata mdm została z góry dla nas zarezerwowana czy dopiero po pozytywnej decyzji banku?

 • A#

  Jak wniosek był złożony w piątek po 18 mamy jakieś szanse na dofinansowanie z BGK? jest możliwość osobiście sprawdzić czy dofinansowanie zostało przyznane?

 • Gość

  Czy wiadomo coś odnośnie zwiększenia puli na ten rok, w związku ze złożonym projektem do sejmu?

 • Jeżeli wniosek jest na etapie umowy to środki z pewnością zostały już dla Państwa zarezerwowane.

 • W ciągu ostatnich 2 dni zostało zarezerwowane prawie 100 mln z puli dopłat – skala, której nikt nie przewidział.

 • Mmm

  We czwartek mamy podpisanie umowy w bzwbk czy możemy być spokojni ze mamy rezerwacje środków czy nie?

 • A

  A mi jeszcze wczoraj w firmie pośredniczącej w programie MDM
  powiedziano, że spokojnie do końca kwietnia można się starać, pomimo
  mojego zaniepokojenia odnośnie informacji o kończących się środkach na
  dniach…. super…. 🙁

 • PKO rejestruje równolegle wniosek o kredyt i o przyznanie dofinansowania.

 • Proces praktycznie w każdym banku wygląda inaczej, w niektórych wnioski są rejestrowane równolegle, w innych trzeba poczekać na scoring i decyzję wstępną analityka.

 • Otrzymaliśmy info z Aliora, że postarają się wprowadzić wszystkie otrzymane wnioski. Trzymamy kciuki.

 • Środki są „rezerwowane” w momencie rejestracji wniosku w systemie BGK

 • Środki są „rezerwowane” w momencie rejestracji wniosku w systemie BGK.

 • Można ew. próbować umówić się ze sprzedawcą na wpłacenie kaucji, która (oprócz środków z kredytu) stanowiła będzie finansowe zabezpieczenie transakcji. Kaucja mogłaby zostać zwrócona kredytobiorcy po wpływie dopłaty z programu MDM na początku 2017-go roku. Ew. można rozważyć wynajem mieszkania z prawem pierwokupu.

  W najbliższych dniach odbędzie się także spotkanie w BGK dotyczące możliwości wsparcia dla kredytobiorców chcących nabyć mieszkania na rynku wtórnym. W przypadku prywatnych sprzedawców mieszkań kilkumiesięczne oczekiwanie na dokończenie transakcji nie zawsze jest akceptowalnym rozwiązaniem. Na spotkaniu zostaną podjęte decyzje, w jaki sposób można umożliwić przeprowadzenie takich transakcji.

 • Otrzymanie dofinansowania jest uzależnione od tego, czy razem z wnioskiem kredytowym został zarejestrowany także wniosek o przyznanie dopłaty. Polecam w tej sprawie kontakt z Pani doradcą.

 • Można ew. umówić się na wpłacenie kaucji, która (oprócz środków z kredytu) stanowiła będzie finansowe zabezpieczenie transakcji. Kaucja mogłaby zostać zwrócona kredytobiorcy po wpływie dopłaty z programu MDM na początku 2017-go roku. Można także wynająć od sprzedawcy mieszkanie z prawem pierwokupu.

 • wolf

  Dokładnie tak. Każdy bank ma swoje procedury. Tak samo jak zdolność kredytowa może bardzo różnić się pomiędzy poszczególnymi bankami. Nigdzie nie ejst zapisane, w którym dokładnie momencie bank musi zarejestrować w BGK wniosek o MDM złożony razem z wnioskiem o kredyt.

 • Pula na przyszły rok jest jeszcze spora. Można wnioskować o wypłatę dofinansowania w dowolnym terminie przyszłego roku. Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Środki na 2016-ty rok zostały już wyczerpane. Mogą Państwo ew. załatwiać wszelkie formalności i ubiegać się o przyznanie dopłaty z przyszłorocznej puli. Jeżeli sprzedawca wyrazi zgodę na rozdzielenie płatności – środki z kredytu może otrzymać jeszcze w tym roku. Część pochodząca z dopłaty MDM zostanie przekazana po 2017-01-02.

  Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Głos rozsądku, thx.

 • Witam. Niestety, pula na rok 2016-ty została już wyczerpana. Nadal jednak można składać wnioski na dofinansowanie z puli przeznaczonej na 2017-ty rok.

 • Witam. W tym momencie już niestety nie, środki na rok 2016-ty zostały wyczerpane. technicznie jednak takie rozwiązanie jak Pani opisała jest jak najbardziej możliwe.

 • Aneta Patro

  strasznie długo, gdzie dokładnie składałeś wniosek? To tylko decyzja czy czas do podpisania umowy kredytowej?

 • jusia

  i to tez nie do końca tak, bo my składaliśmy wnioski w 3 bankach też przez pośrednika i uzyskaliśmy taką informację że wystarczy że jeden pierwszy wniosek w pierwszym banku został zarejestrowany w dniu np. 11.03 to pozostałe mimo że wpłyną do banku/centrali po tej dacie to i tak z taka data 11.03 będą rejestrowane w BGK. Oczywiście zawsze jest niepewność czy wszyscy wszystkiego dopilnowali i czy to się w ogóle uda. Rzutem na taśmę – myślę, że nie my jedyni.

 • guiro

  Ja w pkobp czekałem 1,5 miesiąca..

 • meg

  Jezeli o mnie chodzi to niestety nie mam pojecia.

 • Asia

  A mogę sama gdzieś sprawdzić to czy wniosek jest zarejstrowany w bgk?

 • meg

  No szczerze powiem, że beznadzieja. Czyli wychodzi na to, że mimo jednakowych zasad jednak każdy bank ma swoją jakąś wewnętrzna procedurę. I z tego wynika, że Alior tą procedure miał może bardziej skomplikowaną. Cięzko mi się wypowiadać na ten temat, bo po prostu tego nie wiem. Hmmm. Bezsensu. Dla pewności wysłałam pytanie do mojego doradcy zobaczymy co odpisze.

 • Nela

  czy ktoś wie jak to wygląda w Credit Agricole? Czy do złożenia wniosku MDM- potrzebna wstępna zgoda z Banku? Wniosek złożony w zeszłym tygodniu do BGK i niby dopłata zarezerwowana a teraz decyzja z Banku, ze wszystko wstrzymane.

 • Kasia Drozdowska

  mój doradca mowi, ze monitoruje sytuacje w bgk i wciąż naszego wniosku nie widać… czyli jest to jednoznaczne z tym, ze już nie zostanie przyjęty? no paranoja jakas! ale jestem wkurzona. i smutna jednocześnie 🙁

 • wolf

  Z tego co wiem w Aliorze najpierw następuje wstępna weryfikacja dokumentów przez pracownika, następnie sprawdzany jest scoring i wniosek wysyłany jest do analityka do centrali. Po ok. dwóch dniach kiedy jest pozytywnie oceniony to dopiero następuje rejestracja w systemie BGK.

 • meg

  Wiesz o co chodzi? Ja już się dowiedziałam, a odpowiedz jest prosta, (bo mimo ze dzisiaj dostalismy dec pozytywna nie dało mi to spokoju). A wiec tak…Pośrednicy zanoszą wnioski do poszczególnych banków i składają je „na kupkę”, a pracownicy banku wprowadzają wnioski po kolei… Dlatego w jedym banku mogła byc duża „kupka” wniosków a w innym nie. Najwazniejsze czy do dzisiaj ktoś wasz wniosek wprowadził i zarejestrował w BGK. Jeżeli tak to możesz być spokojna, jezeli nie to marne szanse. A sprawdzić to powinien Wasz doradca który Wam pomagał. Trzymam kciuki. Powodzenia.

 • Mija

  Jesteś pewien że wniosek jest zarejestrowany też w bgk a nie tylko w bzwbk?

 • Mija

  Ale wniosek jest zarejestrowany w bzwbk czy w bgk?

 • Kasia Drozdowska

  my złożyliśmy wniosek w aliorze w piątek. o dziwo, w sobote dostaliśmy inforacje, o pozytywnej wstępnej decyzji. nie wiem tylko czy alior od razu wysyła wniosek do bgk? mój doradca mowi, że naszego wniosku jeszcze nie widać w bgk. i czy to 95% oznacza, że przyznają jeszcze dofinansowania w ramach tych 5% pozostałych dla wnioskow, które wplynely ale nie zostały jeszcze zarejestrowane? strasznie to wkurzajace, że ludzie dostają pozytywne informacje z bgk tym samym dniu kiedy składali wniosek a ja czekam już kilka dni i nic! jeśli nam się nie uda to będziemy mieć mega problem…

 • meg

  Jeżeli zarejestrowane w BGK to pieniadze są zarezerwowane juz dla Ciebie.

 • meg

  Widocznie ma znaczenie to w jakim banku składałaś wniosek, trudno powiedziec. Ja wypowiadam sie wyłącznie za siebie i swój własny przypadek. Zresztą z tego co tutaj czytam to znalazły sie osoby tak jak ja które dzisiaj złozyły wnioski (PKO i BGK) i dostały pozytywne odpowiedzi z BGK o rezerwacji środków.

 • Sebastian

  Czyli zarejestrowanie w BGK nie jest równoznaczne z otrzymaniem dofinanowania?

 • meg

  My złożyliśmy dziś wniosek w PKO i BGK. BGK zarezerwował pieniadze. Jutro decyzja wstępna PKO, a do 2 tygodni decyzja ostateczna. Także do tygodnia powinnaś dostać odpowiedź z PKO.

 • Mija

  Z tego co wiem WBK wniosek do BGK składa dopiero po tym jak wydaje decyzje ostateczna o przyznaniu kredytu

 • Sebastian

  Witam, mam pytanie, kilka dni temu został zarejestrowany mój wniosek przez bank bzwbk w BGK, wstępna weryfikacja była pozytywna, natomiast dokumenty do analityka zostaną wysłane dopiero jutro. Czy w takim wypadku jest szansa że dostanę dofinansowanie, czy jeśli BGK wydało już oświadczenie to nie ma możliwości otrzymać dopłaty? Czy dopłata jest „rezerwowana” dopiero po decyzji analityka?

 • Michas J

  My wniosek do BGK złożyliśmy dzisiaj za pośrednictwem PEKAO. Tuż po 14.00 pojawił się komunikat, że wniosek został przyjęty, mamy nadzieję, że status zmieni się jutro i środki dla nas też będą zarezerwowane.

 • Aneta Patro

  ile czeka się na decyzję w PKO BP, tydzień temu złożyliśmy wniosek, dofinansowanie mamy na pewno zarezerwowane, teraz czekamy na decyzję o kredycie, ktoś coś wie?

 • Asia

  To ja tego nie rozumiem. Pani w wbk dzisiaj powiedziała że nic jeszcze nie wie bo zależy to od analityka

 • Maszka Kiersnowska

  Na stronie BGK na długo padł serwer a teraz póki co info brak. Zostaje czekać ale czy cierpliwie…

 • meg

  Jest to możliwe. U mnie było dokładnie tak samo dzisiaj!

 • meg

  Gratuluje.Nam tez dzis ostatnim rzutem na taśmę się udało, jako ostatni na liście dużego miasta zamknęlismy liste PKO. A teraz jeszcze informacja z BGK że KONIEC z przyjmowaniem wniosków.

 • Kamil Kowal

  To dzwon do doradcy bo powinien juz dostac odp z BGK.

 • Asia

  Jak to możliwe że dzisiaj złożony wniosek jest pozytywny. Ja w wbk złożyłam wczoraj rano a do dnia dzisiejszego nic nie wiem. Tylko rzeczoznawca byl

 • ER

  Jest info na stronie BGK o wstrzymaniu przyjmowania wniosków

 • Kuba

  PKO SA i WBK

 • Xyz

  A do jakiego banku składałeś ?

 • Kuba

  Udało się i mi, wniosek składany dziś i już dostałem pozytywną odpowiedź i certyfikat. Tyle dobrego 😀

 • Mirek

  Coś wiadomo o głosowaniu, kiedy miałoby nastąpić?? Pozdrawiam

 • Ewelina#

  Z tego co twierdzi mój doradca to w piątek ale nadal nie mamy informacji z BGK:-/

 • Kamil

  No i na ten rok tyle 🙁
  Ciekawe co z moim wnioskiem który był dzisiaj zarejestrowany

 • Kamil Kowal

  Wniosek złożyliśmy w piątek przez pracownika banku. Wczoraj otrzymałem info, że wniosek.został zarejestrowany. Poinformował mnie pracownik banku. A Ty kiedy składałaś wniosek?

 • Kamil Kowal

  Dziękuję za odp. Już jestem spokojny. Ufff:) Pozdrawiam

 • meg

  Dokładnie tak!

 • Wojtek

  Jeżeli masz odpowiedź, że środki są zarezerwowane, to jeżeli dostaniesz kredyt z banku, to dopłatę masz na pewno.

 • Ewelina#

  A jeśli mogę spytać w jakim terminie miałeś złożony wniosek i kto Ciebie poinformował że dostałeś dofinansowanie

 • Kamil Kowal

  Witam. Otrzymałem odpowiedź z BGK, że mój wniosek został zarejestrowany i środki są zarezerwowane. Czy to oznacza, że otrzymam dopłatę czy jest jakieś ryzyko, że te środki nie zostaną wypłacone? Pozdrawiam

 • meg

  PKO BP również wstrzymał przyjmowanie wniosków. Chyba w południe bo z rana wnioski jeszcze przeszły.

 • Ewelina#

  Czy jest możliwość sprawdzenia osobiście czy dofinansowanie zostało przyznane, i kiedy został wysłany wniosek do BGK

 • Maszka Kiersnowska

  Pytanie kiedy miałoby to nastąpić … tyle nas tu czeka

 • BS

  Milleniumnie przyjmuje od 11.03, Alior od 14.03. Dzisiaj oddziały też już odmawiały w BZ WBK. Ogólnie to koniec… 🙁 ostatnia nadzieja w głosowaniu w sejmie nad dołożeniem środków… 🙁

 • 1234

  7-8dni!?!?! DZIS SIE JUZ NIE DA!! rece opadaja…

 • ER

  Ja jeszcze dorzuce pytanko jak wygląda proces rejestracji: czy wniosek z mdm rejestruje w systemie pracownik danego banku i po wprowadzeniu go widzi czy udało sie zarezerwowac środki czy jeszcze BGK musi zatwierdzić i dopiero wtedy do właściwego oddziału banku wpływa informacja że środki są zarezerwowane? Ile czasu trwa procedura od momentu wprowadzenia wniosku o dofinansowanie z mdm do momentu zarezerwowania środków?

 • Maszka Kiersnowska

  Niestety wiem że i BZ WBK i PKO BP tez juz nie przyjmują, przynajmniej w Wałbrzychu 🙁 byliśmy tam wczoraj

 • ER

  Z informacji poniżej to chyba tylko Alior nie przyjmuje

 • Natalia

  Chyba padły serwery BGK na zakładce MDM ; (

 • Maszka Kiersnowska

  Czy ktoś się orientuje w którym banku można jeszcze złożyć wniosek o MdM?

 • Bartlomiej

  witam, zamierzam kupic Mieszkanie w maju 2015, wklad wlasny posiadam,czy uzyskam dofinansowanie na ww mieszkanie w 2017 roku?dziekuje z góry

 • Ewelina#

  Jak wniosek był złożony w piątek mamy jakieś szanse na dofinansowanie z BGK?

 • meg

  Tak. Dzisiaj rano zostały złożone oba wnioski. Do jutra czekamy na scoring. Decyzja wstepna z banku PKO. A pozniej jeszcze 2 tyg na decyzje koncowa.

 • Ewelina#

  Jeżeli wniosek był złożony w piątek mam szanse na dostanie dofinansowania

 • ER

  Jeżeli z umowy/harmonogramu płatności wynika że wyplata dofinansowania MDM planowana jest w 2016 roku to środki nie mogą być zarezerwowane z puli na rok 2017

 • xyz

  Ale wniosek do BGK i PKO składałaś dzisiaj rano ?

 • meg

  Dziś wiem, że pieniadze zostały zarezerwowane w BGK. Czy dostane kredyt w PKO nie wiem. Pozdrawiam!

 • xyz

  Dzisiaj składałaś wniosek w PKO BP i już wiesz, że masz dopłate MDM ? Pozdrawiam 🙂

 • meg

  No widzisz, każdy jednak ma troche inne informacje. Ja sprawdzam stronke BIP-BGK z informacja o wstrzymaniu dopłat i jeszcze takiej informacji tam nie ma. Wiec nie możliwe ze jest brak środków.

 • A

  Ja mam już pozytywną decyzję z Aliora, czekam jeszcze na PKO bo składalismy do kilku 1 marca. Alior wydał decyzję wczoraj rano a po godzinie dostali nieoficjalną informację że brak środków z MDM.

 • Damian

  Najpierw składasz wniosek do banku. Gdy pomyślnie przejdziesz scoring bank składa wniosek do BGK o dofinansowanie z MdM. Gdy BGK przyjmie wniosek masz pewność, że środki z MdM zostały dla Ciebie zarezerwowane. Potem ban przeprowadza dalsze procedury, tj wycenę mieszkania itd.

 • A

  CZyli Alior w momencie rejestracji wniosku zarezerwował nam MDM?

 • meg

  Z tego jakie ja mam informacje to np. my mamy już zarezerwowane pieniadze z mdm. A dzis rano składane zostały wnioski. (1.Do BGK-u i PKO) Wiec skoro Ty juz 2 tyg temu to składałaś to tez tą dopłate masz zarezerwowaną. Teraz kwestia tego czy bank który ma dać Ci kredyt przyzna go. Ty masz juz mówiąc oględnie „zaklepaną” dopłate z mdm, chyba, że nie dostaniesz kredytu to wtedy logiczne, że rownież i dofinansowanie przepada. Także juz nie musimy martwić się tymi procentami 😉 Przynajmniej tyle.;)

 • A

  Nam też wszystko załatwia pośrednik i na dzień wczorajszy twierdził ze marne szanse że sie załapaliśmy. Wczoraj była straszna nerwówka wszędzie.Może na dniach coś się wyjaśni

 • meg

  Ja nic sama nie załatwiam! Wszystko robi nasz pośrednik. Napisałam jak było w naszym przypadku. Nie idzie sie do BGK, bo ten wniosek załatwia się przez bank który ma udzielić kredytu. Jednakże wniosek o przyznanie mdm który składa sie najpier jest najwazniejszy w tym momencie. Tzn teraz kiedy juz pieniadze w puli sie koncza. 🙂

 • meg

  Wnioski o kredyt i mdm składa się w banku który ma udzielić kredytu, ale najwazniejsze jest najpierw złozenie wniosku i zarejestrowanie do mdm. Właśnie dostałam inf. że jestesmy zarejestrowani w mdm, do jutra czekam na decyzje wstepna czy bank który wybralismy przyzna nam kredyt. Końcowa decyzja bedzie za 2 tygodnie.

 • A

  A jak ktoś idzie prywatnie bez posrednika to pierwsze słyszę zeby szedł najpierw z wnioskiem do BGK a dopiero potem przykładowo do Aliora. Chyba ze Alior sprawdza sam w BGK w momencie rejestracji wniosku czy pieniądze moga nam zostać przyznane

 • A

  Alior ale wczoraj rano. Ja mam inne info że wnioski poszły do banków a dopiero po decyzji kredytowej są rejestrowane w BGK

 • meg

  Nie czarujmy się. Żaden!;)

 • A

  W którym momencie są dla nas rezerwowane środki, w momencie przyjecia wniosków przez bank czy dopiero po wydaniu decyzji kredytowej i przy składaniu wniosku do Banku Gospodarstwa Krajowego?

 • meg

  ALe najpierw składa się wniosek do BGK o dopłatę i jezeli tam rozpatrza pozytywnie to pieniadze dla Was sa zarezerwowane. Nastepnie składa sie wniosek do banku który udziela kredytu. Od jakiego banku dostałaś pozytywną decyzję?

 • A

  Dlatego chciałabym wiedzieć w którym momencie są dla nas rezerwowane środki, w momencie przyjecia wniosków przez bank czy dopiero po wydaniu decyzji kredytowej i przy składaniu wniosku do Banku Gospodarstwa Krajowego?

 • A

  uzyskałam również info ze być moze będzie można liczyć na dopłatę w 2017 roku ale na rynku wtórnym w moim przypadku to nie wchodzi w grę

 • A

  Wniosek kredytowy z dopłatą złozyłam 2 tygodnie temu. Wczoraj dostałam decyzję pozytywną od jednego banku ale nie sa w stanie mi powiedzieć czy dostanę dopłatę. czy srodki z MDm zostały dla mnie zarezerwowane w chwili składania wniosku? Czekam jeszcze na decyzję 2 banków, również 2 tyg temu dostały wnioski.

 • meg

  Oczywiscie, to wiem:) Ale w naszym przypadku są jeszcze przynajmniej 2 powazne powody dla ktorych musi sie udac TERAZ;) pomijam wziecie slubu na szybko:) Wiec siedze jak na szpilkach:) Oczywiście nie wymagam, że ktoś musi mnie rozumieć:) I żeby było jasne, życzę powodzenia wszystkim:) 😉

 • A

  Z przyszłego roku na rynku wtórnym raczej nie będzie można skorzystać. A który sprzedawca będzie czekał rok na wypłatę pieniędzy.

 • cimar

  hm masz pulę z przyszłego roku, wiec nie panikuj 😉

 • Maciek

  witam, jak wygląda sytuacja z pula środków z 2017 roku jeśli chodzi o rynek pierwotny. czy a jeśli tak to czy są jakieś ograniczenia jeśli chodzi o termin oddania mieszkań. czy np można kupić mieszkanie które termin oddania jest Q2/Q3/Q4 czy dopiero termin oddania w 2017 np Q1?

 • Judyta Miś

  mamy podobny problem, zlozoony został wniosek o podział notarialny nieruchomosci, trochę czas sie wydłuza, mialo to trwac miesiac… niestety trwa dluzej . A do banku potrzebny jest odpis z kw aby zlozyc wniosek o przyznanie kredytu, czy w ogole sprawdzenie zdolnosci…

 • meg

  Jeżeli ktoś stanął „na rzęsach” (dosłownie!)w tym roku, żeby się udało wszystko pozytywnie załatwić to proszę mi nie pisać o nakręcaniu. Pozdrawiam

 • cimar

  my się sami ludzie nakręcacie, jak nie z tej puli to będą z innej…

 • meg

  Witam. POtrzebuje pilnie informacji na temat tego ile % pieniedzy z puli jeszcze zostało. Tylko informacje najświeższe. Bo podobno wczoraj na 17.00 wykorzystanych zostało 92%. Taka informacje dostają pośrednicy. Dziś rano mamy składać wniosek, więc to bardzo ważne.

 • Kamil

  Czy istnieje możliwość złożenia wniosku marcu a kupna mieszkania we wrześniu? Chodzi o rozwiązanie problemu prawnego związanego z nieruchomościa w między czasie.

 • Pewnie. Wg objaśnień do Ustawy o MDM: „Założeniem ustawy było, aby środki otrzymywane z budżetu państwa zastępowały lub uzupełniały wkład własny kredytobiorcy. Jest to szczególnie ważne w kontekście Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2014 r., a która wymaga posiadania przez przyszłego kredytobiorcę przynajmniej 15% wkładu własnego i wymóg ten będzie stopniowo zwiększany do 20% w 2017 roku.”

  Należy jednak zaznaczyć, że kwota dofinansowania może stanowić wkład własny mniejszy, niż jest to wymagane w przypadku procedur banku kredytującego. W takim wypadku ma on prawo poprosić kredytobiorcę o dostarczenie dodatkowych środków.

  Przy okazji, na rynku nadal są oferty banków wymagających 10% wkładu własnego. Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • To plotka. Dzisiaj jedynie Alior zaprzestał przyjmowania wniosków.

 • Bez nerw, zostało 90 mln puli (53,5 mln PLN do poziomu 95% przy którym BGK zaprzestanie przyjmowania wniosków) – zapas na 7-8 dni roboczych. Niemniej, zalecałbym pospiech. Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Wg tanu na dzisiaj: wykorzystano ~639 mln PLN (87,7%).

 • Z rejestracją nie ma problemu, ważne jest natomiast, aby prowadzona działalność nie ograniczała możliwości mieszkaniowych beneficjenta. Czyli gabinet dentystyczny odpada, ale np. programowanie jest akceptowalne.

 • Witam. Nie jest to prawda. Jeżeli działalność nie ogranicza możliwości mieszkaniowych, jest ok.

 • Rejestracja firmy w mieszkaniu zakupionym w ramach programu MDM jest możliwa, o ile działalność nie ogranicza możliwości mieszkaniowych beneficjenta. Czyli np. salon fryzjerski lub gabinet dentystyczny odpadają, ale kilka m2 na postawienie komputera jest ok.

 • Wg naszych wyliczeń, środków wystarczy jeszcze maksymalnie na 7-8 dni roboczych, polecam zarejestrować się jak najszybciej. Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Mille jeszcze przyjmuje wnioski – potwierdzone na infolinii około 15-tu minut temu.

 • Witam. Niestety, możliwość sfinansowania zakupów mieszkań na rynku wtórnym ze środków przeznaczonych na 2017-ty rok została chwilowo wstrzymana. Sam mechanizm jest jednak dokładnie taki, jak Pan opisuje. Sprzedawca mieszkania może otrzymać część środków z kredytu wypłaconego w 2016-tym, natomiast na cześć z dofinansowania będzie czekał przynajmniej do 2017-01-02.

  W najbliższych dniach odbędzie się konferencja na ten temat, na której zostanie zadecydowane, czy można stosować opisany powyżej mechanizm. Osobiście sądzę, że ta propozycja przejdzie. Napiszemy o tym niebawem.

 • Thx za info, Alior rzeczywiście wstrzymał dzisiaj przyjmowanie wniosków, jednocześnie uzyskaliśmy informację, że wszystkie zgromadzone dotychczas wnioski powinny zostać zarejestrowane w systemie BGK.

 • Witam. Nie, zwrot podatku VAT nie odbywa się z puli przeznaczonej na dopłaty.

 • Witam – potwierdzam, może Pan spać spokojnie, środki dla Pana z pewnością zostały zarezerwowane.

 • Witam. Po podpisaniu umowy kredytowej bank nie będzie miał podstaw do wypowiedzenia kredytu (o ile będzie on terminowo spłacany).

 • Niestety, możliwość sfinansowania zakupów mieszkań na rynku wtórnym ze środków przeznaczonych na 2017-ty rok została chwilowo wstrzymana. Sam mechanizm jest jednak dokładnie taki, jak Pani opisuje. Sprzedawca mieszkania może otrzymać część środków z kredytu wypłaconego w 2016-tym, natomiast na cześć z dofinansowania będzie czekał przynajmniej do 2017-01-02.

 • Witam. Wg objaśnień do Ustawy o MDM: „Założeniem ustawy było, aby środki otrzymywane z budżetu państwa zastępowały lub uzupełniały wkład własny kredytobiorcy. Jest to szczególnie ważne w kontekście Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2014 r., a która wymaga posiadania przez przyszłego kredytobiorcę przynajmniej 15% wkładu własnego i wymóg ten będzie stopniowo zwiększany do 20% w 2017 roku.”

  Należy jednak zaznaczyć, że kwota dofinansowania może stanowić wkład własny mniejszy, niż jest to wymagane w przypadku procedur banku kredytującego. W takim wypadku ma on prawo poprosić kredytobiorcę o dostarczenie dodatkowych środków.

  Odnośnie wykorzystania dofinansowania z 2017-go w przypadku mieszkań nabywanych na rynku wtórnym. Na chwilę obecną taka możliwość została wstrzymana (tylko dla wtórnego). W najbliższych dniach odbędzie się spotkanie na ten temat, na którym zostanie podjęta decyzja.

  Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • 1234

  skad ta informacja? ja wlasnie jutro rano mialem wkladac wniosek… rece opadaja, pomoc, ktora w 1/4 roku sie konczy zenada.

 • jusia

  Od jutra wstrzymywane jest ponoć przyjmowanie wniosków o dopłatę we wszystkich bankach. Z tego by wynikało, że pula została wyczerpana na ten rok.

 • Gort

  Czy środki z MDM mogą posłużyć jako wkład własny kredytu w sytuacji w ktorej kupujemy mieszkanie w 2016 roku, oddane będzie w 2017 roku + developer zgodzi sie na wpłatę w dwóch transzach?

 • ER

  Witam, czy ktoś wie jaki na dzień dzisiejszy jest % wykorzystanych środków z puli na 2016?

 • Ewelina

  z tego co sie orientuje nie może być przez 5 lat zarejestrowana działalność pod adresem który został zakupiony ze środków z MDM

 • Ewelina

  Może nie wystaczyc środków. Tak jak pisali poprzednicy Alior i Millenium nie przyjmuja już wniosków. Kwestia dni prawdopodobnie kiedy środki sie skończą. Nikt nie jest w stanie co do dnia powiedzieć czy skończą się jutro czy w piątek a może za 10 dni. Tak jak informują media środków na rok 2016 zostało bardzo niewiele.

 • Zosia

  ale siedzibę chyba mogę mieć w mieszkaniu? Jeżeli byłabym kierowcą to wiadomo że nie pracuje w domu ale mieszkanie byłoby jako siedziba do dokumenty do samochodu nie dotrą 😛

 • Łukasz

  Z tego co czytałem to przez 5 lat nie możesz prowadzić ŻADNEJ działalności gospodarczej w mieszkaniu zakupionym we wsparciu programu MdM.

 • ZXosia

  Witam Mam pytanie z innej beczki. Czy w mieszkaniu zakupionym z mdm mogę prowadzić firmę? Czy może być w nim jedynie siedziba firmy? Czy może być również pracownia/biuro czyli wydzielony pokój z odrębnym rachunkiem za prąd itd.?

 • radek

  witam jeśli złożyliśmy wniosek w piątek czy możemy liczyć na dofinansowanie czy może zabraknąć środków?

 • Rafał

  Witam
  Planuję zakup mieszkania z rynku wtórnego.
  Proszę o wyjaśnienie, czy jeżeli złożę wniosek o kredyt np. w kwietniu i wpiszę datę wypłaty dofinansowania z BGK na styczeń 2017 (właściciele zgadzają się na późniejszą wypłatę dofinansowania). To czy jest to możliwe i zakładając że budżet z 2017 roku nie będzie wykorzystany, pieniądze w styczniu zostaną wypłacone ?

 • Bartek

  Dla zainteresowanych, Alior nie przyjmuje od dzisiaj wniosków o kredyt z MDM dla puli na 2016. Pozostaje tylko czekać na informację czy wszystkie wnioski złożone w piątek uda się zarejestrować w systemie BGK.

 • Ewelina

  Jeśli środki na 2016 się skończą ( prawdopodobnie w tym tygodniu ) to wypłaty na rok 2017 będą dopiero w styczniu. Jeśli sprzedający mieszkanie zgodzi się czekać ponad 10 miesięcy na zakończenie transakcji to nie powinno być problemu tylko na rynku wtórnym to wcale nie takie oczywiste.. MDM jest wypłacany na konto sprzedającego, jeśli on zgodzi się czekać do stycznia to nie będzie problemu.

 • Ja

  Witam. Jak ma się sprawa zwrotu VATu na podstawie MdM? Czy kwota zwrotu VATu jest wliczana do ogólnej puli MdM?

 • Łukasz

  Witam. Potrzebuję się upewnić: dnia 26 lutego dostałem potwierdzenie z BGK o rejestracji mojego wniosku na dofinansowanie. Dnia 10 marca podpisałem umowę kredytową. W czwartej tj. 17 marca udaję się o notariusza podpisać akt notarialny kupna-sprzedaży. Jak dobrze czytam wszystkie informację to ja mogę spać spokojnie bez obaw o dofinansowanie? Jest ono zarezerwowane i czeka aż dostarczę akt notarialny?

 • Mirek

  Jeszcze jedno pytanie:
  Otóż czy jeśli teraz byśmy złożyli wniosek o kredyt z mdm na nowe mieszkanie od developera którego budynek ma być oddany do użytku w styczniu 2017, i by został nam takowy kredyt udzielony, jednak w między czasie zmieniła by się nasza zdolność, np. Jedno z nas straciłoby pracę czy bank może cofnąć kredyt? Po zapłacie np już 2 transz dla developera?? Pytam się bo w Polsce dość trudno o stała pracę, a mieszkać gdzieś trzeba, na razie udaje się tak że mam z żoną prace… ale 10 miesiecy to sporo czasu. Pozdrawiam

 • Mirek

  Witam,
  Chciałbym zapytać się jak wygląda sytuacja gdy chcę kupić mieszkanie z rynku wtórnego w tym roku, i dostać dofinansowanie MDM z 2017r. Wniosek najszybciej będę mógł z żoną złożyć w przyszły piątek, jednak obawiam się że mdm już się skończy na ten rok. Problem jest taki, że chciałem MDMu użyć jako wkładu własnego do mieszkania. Czy jest taka możliwość żeby MDM z 2017 poslużył jako wkład własny? Czy da radę aby bank wypłacił kredyt teraz, a dofinansowanie MDM które miałoby być wkładem własnym mogłoby dojść w 2017?

 • jusia

  Mamy ten sam problem i obawy 🙁 nasz doradca opowiadał, że ich klient złożył wniosek w WBK o dopłatę tydzień przed nami i już była decyzja że niekoniecznie się załapie 🙁 tak to błyskawicznie znika

 • Witam. Nie mogę niestety Państwu tego zagwarantować, środki kończą się błyskawicznie. Polecam złożyć wniosek jak najszybciej. Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Kamil

  Witam, czy składając wniosek o kredyt i dopłatę 15.03 można liczyć na dopłatę? 14.03 chcemy podpisać umowę przedwstępną i boimy się że możliwość składania wniosków zostanie zablokowana

 • Jeżeli wniosek o kredyt został zarejestrowany razem z wnioskiem o przyznanie dofinansowania – nie powinno być problemów.

 • Wniosek o kredyt powinien być złożony razem z wnioskiem o przyznanie dofinansowania.

 • Kamil Kowal

  Czyli jak składałem wniosek w piątek to nie powinno być problemu z uzyskaniem jeszcze dopłaty?

 • Sebastian

  Witam. Z żoną możemy wziąć kredyt dopiero w czerwcu. można złożyć wniosek o dofinansowanie na czerwiec?

 • W tej kwestii polecam konsultacje z naszymi doradcami: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. BGK nadal przyjmuje wnioski, sądzę więc, że powinno się udać – o ile złoży Pani wniosek od razu po podpisaniu umowy przedwstępnej.

 • Kamila Kolanda

  Witam, czy jak w poniedziałek tj,14.03. Podpisze umowe przedwstepna to załapie sie jeszcze na dofinansowanie w tym roku?

 • aga

  Dziękuję za odpowiedź, dobrze jest rozwiać wątpliwości i przechodzić przez to wszystko z lżejszą głową. Deweloper zgodzi się na takie rozwiązanie jednak słyszałam że od podpisania umowy z bankiem, bank w ciągu 60-ciu dni wypłacić musi pierwszą transzę a w naszej sytuacji cały kredyt. Stąd moje wątpliwości czy podpisując umowę z bankiem w kwietniu będzie czekał z wypłatą do stycznia bo to aż 9 miesięcy. Czy jednak bank nie zgodzi się na taki termin i każe składać wniosek w późniejszym terminie np tuż przed końcem budowy.
  Pozdrawiam.

 • Thx za głos rozsądku.

 • Kamil Kowal

  A gdzie to niby oświadczenie jest? Na stronie BGK nic nie ma. Sami się nakręcamy. Jeszcze BGK nie ogłosił że nie przyjmuje wniosków więc spokojnie. Pewnie to zrobią w poniedziałek lub wtorek. Mają jakieś swoje statystyki itd. i na ich podstawie wiedzą ilu osobom mogą dać dofinansowanie. Nie siejmy jakiegoś fermentu bo jest to nie potrzebne. Będzie oficjalna informacja wtedy będziemy się martwić. W sobotę i w niedzielę BGK wniosków nie przyjmuje więc spokojnie. Damy radę. Pozdrawiam.

 • Witam. Nic mi nie wiadomo o takim oświadczeniu. BGK na bieżąco monitoruje poziom środków na podstawie rejestracji w systemie, są więc w miarę precyzyjnie w stanie określić, kiedy pula będzie się kończyć.

 • To prawda, że ta sprawa będzie jeszcze omawiana. Na razie kwestia jest czysto teoretyczna. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie z bankami, tedy będzie wiadomo coś więcej.

 • Witam.
  Ad 1. Musi Pan mieć wybrany lokal. Do sprawdzenia limitów wyliczenia kwoty dofinansowania potrzebna będzie konkretna wartość i powierzchnia lokalu.
  Ad 2. Nie, jeżeli wnioski złożone w 2016-tym o wypłacenie dofinansowania w 2017 przekroczą 50% puli przeznaczonej na przyszły rok, BGK zaprzestanie także przyjmowania wniosków na przyszły rok.

 • roman

  Witam. Dofinasowanie na rok 2016 skończy się naj prawdopodobnie w kwietniu. Mam w zasadzie dwa pytania. 1 – czy jak po kwietniu złoże wniosek o dofinansowanie to czy muszę mieć wybrane lokum czy tylko zaznaczyć należy, że potrzebuję kwotę „X” i wówczas w 2017 znajdę lokum i jak przedstawię je to wówczas zostanie mi wypłacona kwota.(w przypadku lokum na rynku pierwotnym to nie ma kłopotu ale przy rynku wtórnym to nikt nie będzie czekał pół roku na zapłatę. 2 – jeśli wnioski złożone po kwietniu 2016r. (zakładając, że w kwietniu będzie pula wyczerpana) będą przekraczać kwotę puli z roku 2017 to może oznaczać, że jak złoże wniosek w styczniu 2017 to nie dostanę dofinansowania?
  pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

 • dawid

  Witam Serdecznie
  Czy taka możliwość jest poparta jakimiś przepisami ( paragrafami)?
  Czy jest to załorzenie czysto teoretyczne?
  Pytam się ponieważ dostałem informacje od banku ( dnia 10.03) iż jest to sprawą jeszcze nie rozstrzygnięta ( niewiadomo jak banki maja sie ustosunkowac do tej sytuacji – do wyczerpania się środków MDM na 2016roku ) i jest to sprawa która rostrzygnita bedzie na dniach ( maksymalnie w poniedzialek ). Jednak w biurze nieruchomości z którego korzystam (kredyt również planuje wsiąść za pośrednictwem tego biura ) dnia 11.03 (piątek) dostałem informacje iż taka opcja jest nierealna i jest to wymysł internetu!
  Czy możecie poprzeć to jakimiś konkretnymi przepisami / paragrafami ?! Bo nie wiem już sam w co mam wierzyć i komu zaufać – bankowi czy biurze nieruchomości?
  Pozdrawiam
  Dawid

 • Sebastian

  Witam, czy to prawda że BGK wydało oświadczenie, że nawet zarejestrowanie wniosku w ostatnich dniach nie jest równoznaczne z zarezerwowaniem i otrzymaniem dofinansowania do kredytu?

 • Owszem, jest taka możliwość, pytanie, czy sprzedający mieszkanie zgodzi się czekać ponad 10 miesięcy na zakończenie transakcji?

 • Martyna

  A jeśli kupuję mieszkanie z rynku wtórnego i środków już na ten rok zabranie to jest możliwość otrzymania dofinansowania w 2017 roku? Jak to wygląda?

 • Jeżeli deweloper zgodzi się na takie rozwiązanie – owszem, jest taka możliwość.

 • Witam. Niestety to prawda. Jeżeli chce Pani skorzystać z programu, polecam złożyć wniosek jak najszybciej.

  Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam, tak, o ile inwestycja będzie oddana w 2017. Wtedy może Pan złożyć wniosek nawet teraz. Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Tak. Ważne, aby znana była cena mieszkania i wielkość powierzchni. Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Martyna

  Czy to prawda, że zostało już wykorzystanych 90 % środków z puli programu MDM? Oraz czy środki mogą już skończyć się na początku przyszłego tygodnia? Czytając poniższe komentarze jestem załamana i mam coraz bardziej negatywne przeczucia odnośnie „załapania” się na dofinansowanie…

 • aga

  Bardzo dziękuję. Zapytam jeszcze tylko czy budowa może skończyć się w tym roku? Rozumiem że, w TYM roku (np. w kwietniu gdyż wtedy będą wszelkie mapki i pozwolenia na budowę) składam wniosek o kredyt i dofinansowanie na przyszły rok. Deweloper będzie budował od maja do póżnej jesieni a my będziemy mieć wszystkie formalności z bankiem. Wtedy tylko czekamy do stycznia z wypłatą tak?

 • Adam

  Witam, w mediach już słychać, że banki przestają przyjmować wnioski o dopłatę MDM. Jeśli bank udzieli mi kredytu a dopłaty na 2016 rok zostaną wstrzymane, to czy mogę liczyć na dofinansowanie z budżetu przeznaczonego na rok 2017 (nadpłatę wkładu własnego w roku 2017).

 • Gosia

  Witam, czy podpisując umowę przedwstepna warunkowa (inwestor nie otrzymał jeszcze pozwolenia na budowe) mogę starać się o dofinansowanie mdm?

 • Jeżeli nie będzie można rozbić kredytu na transze – całość będzie wypłacona w styczniu.

 • aga

  Muszę czekać na dopłatę do stycznia rozumiem, ale kredyt też będzie wtedy wypłacony w styczniu? Czy można podpisać umowę z bankiem już teraz mając umowę przedwstępną?

 • Jeżeli wypłata w transzach nie jest możliwa, musi Pani czekać na dopłatę, a ta będzie dopiero na początku stycznia 2017-go.

 • aga

  Ja mam podobne pytanie co Pan Marcin. Deweloper który rozpoczyna budowę domku w maju nie ma funduszu powierniczego i nie będzie bank w takim razie płacił w transzach tylko całość po skończonej budowie. Niestety nie zdążymy zarezerwować środki na ten rok.
  Czy w takim razie bank wypłaci kredyt pomniejszony o dopłatę np w sierpniu a dopłatę mdm w styczniu 2017? Deweloper oczywiście zgadza się na wypłatę mdm po nowym roku.

 • Bartek

  Dzisiaj o godzinie 14 już 90% puli było wykorzystane, informacja od pracownika banku, który wprowadza wnioski do systemu BGK. W takim tempie BGK wstrzyma przyjmowanie wniosków na początku przyszłego tygodnia.

 • Posiadacz działki rolnej lub budowlanej jak najbardziej może skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych. Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy MDM, dofinansowanie w ramach programu może zostać udzielone, jeśli nabywca do dnia nabycia mieszkania nie był właścicielem innego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, a także właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny.

  Prośba o doprecyzowanie definicji osoby zatrudnionej jako współpracującej?

 • Środki dla Pana zostały zarezerwowane już w momencie rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania. Proszę być dobrej myśli. Szał na MDM jest rzeczywiście ogromy. Końca środków przeznaczonych na 2016-ty rzeczywiście można spodziewać się „na dniach”.

 • Witam. Razem z wnioskiem o kredyt powinni Państwo złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania w programie MDM. Wniosek wprowadzony do systemu BGK oznacza „rezerwację” środków dofinansowania.

 • Witam. Jeżeli razem z wnioskiem o kredyt złożyli Państwo także wniosek o przyznanie dofinansowania – środki dla Was są już zarezerwowane.

 • ok, bardzo cenna rada

 • Witam. Owszem, może Pan zawnioskować o wypłatę kredytu w transzach – wtedy część nie zawierająca dofinansowania może zostać wypłacona np. w sierpniu 2016, a pozostała kwota (dopłata) – na początku stycznia. Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Nie, będą kontynuowane. Proszę jednak pamiętać, że dodatkowe, jednorazowe finansowe wsparcie w formie spłaty części kredytu, (w wysokości 5% wartości odtworzeniowej mieszkania), możecie Państwo otrzymać w związku z urodzeniem się lub przysposobieniem trzeciego (lub kolejnego w rodzinie) dziecka. Uprawnienie przysługuje przez okres 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabytego mieszkania w ramach MDM.

  Aby otrzymać dodatkowe wsparcie, należy w ciągu 6 miesięcy wystąpić do banku kredytującego z wnioskiem o spłatę części kredytu. Do wniosku muszą być dołączone dokumenty potwierdzające wystąpienie tego zdarzenia. Bank występuje o kwotę dodatkowego wsparcia do BGK. Kiedy otrzyma wnioskowane środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, dokona obniżenia kapitału kredytu udzielonego na zakup mieszkania.

 • Witam. Po wyczerpaniu się puli dopłat na bieżący rok pozostaje Państwu jedynie oczekiwania, aby skorzystać z przyszłorocznej dopłaty. Co prawda do Sejmu wpłynął wniosek o zwiększenie puli, ale nawet jeżeli przejdzie, upłynie kilka miesięcy. Swój wniosek można złożyć w dowolnym banku współpracującym z BGK, polecam jednak skorzystać z usług doradców po rejestracji na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Dagmara

  Dobry wieczór, mamy już z mężem wybrane mieszkanie i podpisana umowę przedwstępną , jednak zdolność będziemy mieć od 01.04 bo wtedy mąż dostanie trzecie wyższe wynagrodzenie po podwyżce i nasza zdolność się zwiększy i wtedy dopiero możemy składać wniosek o kredyt. Razem z doradcą wybraliśmy bz wbk. Zdajemy sobie sprawę ze jeśli wniosek złożymy w kwietniu to środków z mdm już zabraknie ; ( co mamy w takiej sytuacji zrobić? Czy możemy zarezerwować środki z mdm z samą umową przedwstępną ? I czy to musi być bank w którym będziemy składać 01.04 wniosek o kredyt hipoteczny czy obojętnie jaki bank?
  Bardzo dziękuję za odpowiedź i proszę o pomoc, nie wiemy już co robić a bez środków mdm nie uda nam się kupić naszego wymarzonego mieszkania 🙁
  pozdrawiam.

 • Aneta Żuczek

  Witam mam 2 pytania dotyczące MDM.
  Czy osoba posiadająca działki budowlane oraz rolne na własność może sie ubiegać o dotacje MDM?
  I czy osoba zatrudniona jako osoba współpracująca ma też taką możliwość?
  Z góry dziękuje za odpowiedz.

 • Damian

  Podłączam się do pytania koleżanki Kasi. Dzisiaj spotkałem się z informacją, że we wtorek lub środę następnego tygodnia skończą się pieniądze w puli MdMu. Lub że będzie koniec z rejestracją wniosków. Nie jestem pewien tych rewelelacji. Podobnie jak przedmówczyni mam zarejestrowany i zaakceptowany wniosek w BGK ale umowę z bankiem podpisuję w poniedziałek. Czy w razie jakiejś obsuwy z terminem zostanę bez dopłaty?

 • Ewelina

  Ja składając wniosek o kredyt od razu dołączyłam wniosek o MDM. Środki zostały zarezerwowane dla mnie w ciągu ok 4 h od złożenia wniosku. Nie trzeba czekać na decyzję banku o przyznaniu kredytu żeby starać się o MDM ( chyba tylko w Aliorze tak jest ale mogę się mylić) Ja w PKO SA dziś składając wniosek o kredyt (godzina 9:00) o 12 miałam informację iż wniosek jest zarejestrowany w BGK i środki są zarezerwowane. teraz pewnie PKO w ciągu 3-4 tygodni wyda decyzję o kredycie ale ważne by zarezerwować środki. Pozdrawiam

 • Kasia

  Witam, czy w związku z kończącymi się środkami z programu, przypadku pozytywnie zarejestrowanego wniosku w mdm jest to równoznaczne z „zarezerowaniem” środków dopłaty do momentu uzyskania kredytu w banku? Czy sama rejestracja nie gwarantuje, że dopłata jest przyznana? z góry dziękuję za odpowiedź

 • Tomasz

  Witam,mam już pozytywną wstepną decyzję banku o kredyt,rzeczoznawca z banku oglądał mieszkanie i wszystko ok,czekamy już prawie miesiąc więc kredyt tuż tuż,czy załapiemy się na ndopłate?

 • Ewelina

  Ja sugerowała bym jednak aby się sprężyć 😉

  Miałam składać wniosek dziś popołudniu jednak mój doradca powiedział iż trzeba zrobić to już rano . Zainteresowanie jest wyjątkowo duże. Dnia 9.03 było wykorzystanych 84% całego budżetu na 2016 rok! (dla porównania 29.02.16- 77,4%) czyli średnio ok 0,7-0,8% dziennie środków jest rezerwowanych. Przy 95% BGK opublikuje informację o wstrzymaniu przyjmowania wniosków, a
  banki kredytujące będą miały obowiązek wstrzymać ich przyjmowanie od
  dnia następnego, jak również nie będą mogły przekazać do BGK wniosków
  już wcześniej przyjętych od nabywcy.
  złożyłam wniosek o 9 rano i mam już informacje o tym iż środki z mdm zostały dla mnie zarezerwowane.

  Szansa że środków wystarczy do końca marca jest raczej nikła.

  Polecam artykuł : http://www.bankier.pl/wiadomosc/Banki-przestana-przyjmowac-wnioski-o-MdM-Pierwszy-juz-to-robi-7336462.html

  Pozdrawiam i trzymam kciuki żeby wszyscy zdążyli !:)

 • Marcin

  Witam, Odpowiedź na podobne pyt. już padła, jednak chciałbym trochę sprecyzować kwestię wypłaty dofinansowania w przyszłym roku składając wniosek teraz. Załóżmy że mieszkanie oddane jest do użytku w sierpniu 2016 roku, kredyt wynosi 200 tys. dofinansowanie przykładowo 19 tys. Nie zdążyliśmy na środki MDM w tym roku, we wniosku kredytowym wpisuję datę 2017 otrzymania dofinansowania. Czy kwotę 200 tys. pomniejszoną o wkład własny dostanę w sierpniu? a dofinansowanie 19 tys. w styczniu 2017, przyjmując że deweloper sie zgodzi? Zakładając jeszcze że wkładu własnego jest 15% czyli 30 tys., te brakujące 11 tys. zapłacę od razu.? Dobrze rozumiem?

 • Michał

  Dziękuję również za wyczerpującą odpowiedź!:)

 • Anna

  Witam
  Razem z mężem skorzystaliśmy z dopłaty. W połowie tego roku rodzi nam się kolejne dziecko. Czy wpłaty z MDM w związku z nowymi członkami rodziny zostaną również wstrzymane? Dziękuję

 • Witam. Temp wyczerpywania się puli jest rzeczywiście błyskawiczne. Środki skończą się prawdopodobnie wcześniej niż w kwietniu. Po wyczerpaniu środków kolejne wypłaty dofinansowania będą się odbywały po 2017-01-02. Wnioski oczywiście można składać wcześniej, należy wtedy podać przyszłoroczna datę, jako termin wypłaty dofinansowania.

  Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • roman

  Witam
  Mam pytanie odnośnie dofinansowania. Czytam tutaj, że do końca kwietnia 2016 r. przy tym tempie zakupów nieruchomości środki z puli na 2016 będą wyczerpane. Czy zatem jak budżet na 2016 zostanie wyczerpany to będzie trzeba czekać do stycznia 2017 żeby ruszyły kolejne pieniądze przewidziane na rok 2017 ?? Czy można np. w okresie bieżącym można „zarezerwować” środki na zakup nieruchomości a podjąć te pieniądze np. parę miesięcy później?? Proszę o wyjaśnienie tych dwóch kwestii.

 • Proszę być dobrej myśli, szał na MDM trwa, ale środków jest jeszcze ponad 100 mln.

 • Pańskie doświadczenia z pewnością wzbogacą nasze forum i będą stanowiły konkretne wsparcie dla naszych czytelników.

 • Witam. Niestety, nic w tym temacie się nie zmieniło. Osoby, które skorzystały z RnS’a nadal nie mogą skorzystać z MDM’u, nawet, jeżeli wychowują min. troje dzieci. ;-(

 • Wnioski są nadal przyjmowane. Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Może Pan złożyć wniosek o udział w programie MDM do końca roku kalendarzowego, w którym kończy Pan 35 lat, nawet, jeżeli wypłata dofinansowania ma nastąpić w przyszłym lub kolejnym roku. Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • xxx

  …to dzięki Wam i własnemu doświadczeniu z mdm mogę podzielić się z innymi, mam nadzieję trafnymi spostrzeżeniami, jeszcze raz pozdrawiam

 • Dzięki za Pańską opinię oraz konkretną i merytoryczną odpowiedź dla Pana Michała.

 • xxx

  …z mojej praktyki przy metrażu prawie 85m2 (trójka dzieci) …jeśli ostatnia transza ma być w 2017 to najprościej dogadaj się z deweloperem, żeby ostatnia transza była co najmniej równa kwocie dofinansowania (możesz ją wyliczyć na kalkulatorze na tej stronie)….pamiętaj żeby wniosek o dofinansowanie w BGK bank kredytujący zarejestrował w tym miesiącu, bo w następnym może zmienić się limit i to niekoniecznie z korzyścią dla Ciebie…co do metrażu ja bym się nie przejmował, wyliczenia są w oparciu o projekt a nieznaczna zmiana metrażu po wybudowaniu jest dopuszczalna i wynika z procesu budowlanego (chyba że to będzie kilka metrów). Ja w umowie zawarłem adnotację, tak dla swojego spokoju, że w przypadku zmiany metrażu, która wynikać będzie z procesu budowlanego to wartość mieszkania pozostanie niezmienna. Ja wziąłem w lutym 2016 kredyt z mdm, nazwę to roboczo 50/50, więc wolałem uniknąć ewentualnego przekroczenia wartości z chwilą przeniesienia własności stąd taki zapis w umowie deweloperskiej…może to dmuchanie na zimne, ale jakoś jestem spokojniejszy…życzę powodzenia…i jeszcze jedno…wszystko z kredytem załatwiałem sam bez doradców, pośredników itp…są banki które nie współpracują z takimi osobami i można uzyskać ofertę fajną bez miliona dodatkowych produktów..ale to wszystko zależy od indywidualnego przypadku…oczywiście ta strona internetowa dużo mi pomogła za co dziękuję tutejszym doradcom, pozdrawiam Leszek z Bydgoszczy

 • Tak, wkład własny jest liczony wg roku złożenia wniosku. BTW – niektóre banki nadal przyjmują wnioski z wkładem w wysokości 10%.

 • m

  Mam pytanie chcę kupić mieszkanie MdM, termin oddania 2017r II kwartał. W tym roku kończę 35 lat. Co jeśli pula na ten rok skończy się w tym miesiącu i jeśli złoże wniosek w tym roku to dostanę dopłatę w przyszłym czy wtedy bedę miał już 36 lat i nie spełniam kryteriów.

 • Martyna

  Szok, mam coraz bardziej złe przeczucia, przedwstępną umowę kupna mieszkania będę mogła podpisać dopiero około 20 marca i obawiam się że środki z MDM-u mogą się już skończyć. A jak dla mnie taka jednorazowa dopłata jest jak zbawienie… 🙁

 • Mateusz

  „zarezerwowane” w chwili wprowadzenia do systemu BGK teoretycznie tak, jednakże taka rezerwacja nie oznacza gwarancji wypłaty (po decyzji analityka, wniosek może otrzymać status „oczekujący” i jeśli w terminie ważności decyzji nie zmieni on się na „dostępny”, dopłata nie zostanie wypłacona.

 • Mateusz

  Puli na 2016 rok. Nie ma czegoś takiego jak pula na dany miesiąc. Dlatego też od jutra niektóre Banki wstrzymują przyjmowanie kolejnych wniosków (bo coraz bardziej prawdopodobne będzie, że pomimo pozytywnej decyzji kredytowej, Klient nie będzie mógł skorzystać z dopłaty.

 • Martyna

  84% z puli dopłaty marcowej czy od początku 2016 roku?

 • Mateusz

  Zgodnie z informacją z BGK stan wykorzystania na 09.03 to 84%, niemniej wnioski nie są przyjmowane do 100%, samo złożenie wniosku także nie gwarantuje od razu wypłaty środków

 • Martyna

  Właśnie, bardzo prosimy o informację ile zostało środków w MDM-ie na dzień dzisiejszy – 10 marzec. Przez to wszystko jestem jednym kłębkiem nerwów, obawiam się, że nie załapię się w programie, gdyż nie będzie już wystarczających środków…..

 • Ewelina

  Dziękuję za odpowiedź. A może ktoś wie jak to jest w PKO S.A?

 • Marta

  Millenium po 11 marca już nie przyjmuje wniosków.

 • Michał

  Witam,

  dwa krótkie pytania:
  1. jeżeli kupuję mieszkanie na rynku pierwotnym i składam wniosek o kredyt w tym miesiącu a oddanie bloku jest w przyszłym roku w maju, to pieniądze na dopłatę z mdmu idą z budżetu z przyszłego roku bo wtedy będzie płatna ostatnia transza dla dewelopera, a wraz z nią pieniądze z programu mdm?
  2. co w sytuacji gdy kupuje mieszkanie które ma w planie 74,22 m2 (dla singla maksymalna powierzchnia 75m2) a po wybudowaniu bloku i powtórnym wymiarowaniu okazuje się że mieszkanie ma 75,22 m2, to stracę dofinansowanie mdm?

 • Adam

  Witam, pytalem wczesniej ale chyba nie udalo mi uzyskac odpowiedzi czy sa jakies zmiany odnosnie interpretacji tudziez planowanych zmian dotyczacych problemu z mdm dla osob z trojka dzieci ktorzy wczesniej korzystali z RnS?

 • Ewelina

  Podłączam się do pytania…

  Dotarły do mnie takie same informacje że niektóre banki nie przyjmują już wniosków z MDM…

  Orientujecie się Państwo jakie to banki ?

 • Jan

  Czy mozecie panstwo potwierdzic stan srodkow w puli mdmu na dzien dzisiejszy? Gdyz z tego co mi wiadomo kilka bankow odmowilo udzielania juz kredytu z mdmem???

 • Kamil Kowal

  Witam.
  W dniu jutrzejszym zostanie złożony wniosek do BGK przez bank ws. MDM. Czy w związku z tym jest jakaś szansa, że środki będą zarezerwowane i dostanę dopłatę?

 • 24Asia

  Rozumiem, że w takim przypadku dalej obowiązuje 15% wkład własny?

 • Tak, pod warunkiem, że deweloper wyrazi zgodę na taki sposób płatności. Wtedy we wniosku kredytowym wpisuje Pan datę 2017 jako termin wypłaty dofinansowania.

  Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Mat22

  Witam,
  Jeżeli mieszkanie zostanie oddane w listopadzie 2016 roku to można wypłacić środki MDM z 2017 roku?

 • Witam. Zgodę na taki sposób zapłaty powinien wyrazić zarówno właściciel, jak i bank kredytujący.

 • asiek82

  Witam, będziemy składać wniosek dopiero w maju. mieszkanie kupujemy na rynku wtórnym ale właściciel zgodził się na otrzymanie zapłaty w dwóch ratach. czy jest taka możliwość że np w czerwcu wypłacone nam będą pieniądze z kredytu a reszta finansowana z MDMu w styczniu?

 • Mateusz

  2,5 miesiąca to raczej nie, ponieważ wniosek zarejestrowany w systemie BGK jest ważny 60 dni i wygasa (jeśli nie zostanie podjęta decyzja kredytowa). A czas na analizę zależy od banku i trwa od kilku dni do 1-2 miesięcy (oczywiście od daty przedłożenia kompletu dokumentów).

 • Mam na myśli średni czas, jeżeli mamy do czynienia z bardziej skomplikowanym przypadkiem, okres kredytowania może się wydłużyć.

 • zosia

  2,5 miesiąca.

 • Trochę to zależy od procesu kredytowego. W niektórych bankach rzeczywiście jest tak, że wniosek jest wysyłany dopiero po decyzji analityka. jeżeli jednak nastąpiła rejestracja w systemie BGK (a nie tylko sprawdzenie limitów) – nie powinni mieć Państwo problemu.

 • Witam. Dzięki za słowa uznania. Potwierdzam Pański wpis – doradcy współpracują ze wszystkimi bankami biorącymi udział w programie MDM, mają kompleksowe porównanie wszystkich ofert i łatwo mogą Państwu wskazać, który bank oferuje najlepsze warunki. Dodatkowo, dzięki negocjacjom z bankiem mogą zaoferować odrobinę lepsze warunki, niż te dostępne w oddziale. Wnioski są składane w dedykowanych zespołach analitycznych i są rozpatrywane dużo szybciej. I najważniejsza sprawa – pomoc doradcy nic Państwa nie kosztuje – rozliczają się z bankiem, który Państwo wybiorą.

 • Mateusz

  To prawda, taką informację o „zarezerwowaniu” otrzymałem Istnieje jednak status, w jaki mogą wejść wnioski po zatwierdzeniu analityka (po decyzji) – oczekujący – gdy okaże się, że środków nie ma (aż do zwolnienia). Uzyskałem informację, że „gwarancję wypłaty” dopłaty można uzyskać w systemie dopiero po ostatecznej decyzji banku, ale może się okazać, że właśnie uzyska status „oczekujący”.

 • Witam. Nic mi o tym nie wiadomo. Środki na dopłaty w 2016 nadal są, więc byłaby to dziwna decyzja. Sprawdzę i dam znać.

 • Takie opóźnienie w BZ WBK dotyczy jedynie procesu brokerskiego, wnioski o dofinansowanie w oddziałach są (z reguły) rejestrowane łącznie z wnioskiem o kredyt.

 • Witam. Nie jestem w stanie dać panu jednoznacznej odpowiedzi. Zainteresowanie programem jest bardzo duże.

  Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. jeżeli doradca zarejestrował wniosek o dofinansowanie w platformie BGK – środki zostały dla Państwa zarezerwowane.

 • Daniel

  Witam,
  czy to prawda, że dziś BGŻ przestał przyjmować wnioski o dofinansowanie z programu MDM na 2016 rok?

 • Witam. Owszem, okres rozpatrywania odrobinę się wydłużył. W tym momencie od złożenia wniosku do wypłaty kredytu mija ponad miesiąc.

 • Witam. Środki dla Pana zostaną zarezerwowane już w momencie zarejestrowania wniosków o kredyt i dofinansowanie. Jeżeli środki na 2016 rok się skończą, to bank po prostu poinformuje Pana o tym fakcie w momencie rejestracji wniosków. Będzie można wtedy ew. zawnioskować o wypłatę dofinansowania po 2017-01-01 (z przyszłorocznego budżetu). Przy rynku wtórnym wniosek na 2017-ty rok polecam raczej składać w drugiej połowie roku. Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Jakub

  Witam,

  Jak dlugo trwa rozpatrywanie wniosku kredytowego z doplata MDM? Czy w z zwiazku z duzym zainteresowaniem tym programem wydluzyl sie czas potrzebny na analize wniosku?

 • Dawid

  Witam serdecznie

  Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z dopłatą MDM-u po wyczerpaniu środków na bieżący rok?
  W poniedziałek podpisuje umowę przedwstępną na zakup mieszkania (rynek wtórny) co oznacza że będę mógł złożyć wniosek o kredyt oczywiście z dopłatą
  Dzisiaj doradca kredytowy poinformował mnie że jest szansa iż nie załapie się na dopłatę,
  – kiedy dowiem się czy załapałem się na dofinansowanie MDM? Przy złożeniu wniosku?
  – ewentualnie w jaki sposób mógłbym skorzystać z puli na 2017 rok? Czy to automatycznie przejdzie na pule z roku 2017 czy potrzebny jest jakiś kolejny wniosek lub po prostu będę zmuszony o wycofanie swojego pierwszego wniosku i złożenie drugiego?
  – czy w ogóle jest możliwość przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego na skorzystanie z dofinansowania z puli na rok 2017? Czy jest to prawnie możliwe? I w jaki sposób wyglądała by wypłata środków?

 • Mateusz

  Witam,
  jeśli doradca w Banku zarejestrował przy nas wniosek MdM w portalu BGK-zlecenia i na dzień złożenia wniosku (wczoraj) limit był dostępny, to czy środki z puli zostały już dla mnie zarezerwowane, czy będą one zarezerwowane dopiero w momencie podjęcia przez Bank decyzji kredytowej?

 • Kzurawski

  Witam,

  czy składając wniosek o kredyt za ok. 2 tygodnie mam szanse załapać się na MDM? Lokalizacja to Warszawa, rynek wtórny.

  Pozdrawiam

 • Paweł Sołtysiak

  Jak robisz u doradcy, to zależy to od doradcy ale z reguły jest dłużej (do 7 dni). W banku od razu rezerwują ci MDM (nie dotycyz bzwbk)

 • Ewka

  witam

  w piątek idę złożyć wniosek o kredyt w PKO S.A oraz wniosek
  o dofinansowanie. Kiedy środki są rezerwowane na MDM? Czy zdążę się
  załapać na środki na ten rok? Kupuję mieszkanie jako singiel na rynku
  wtórnym więc nie mogę czekać do 2017 roku na dofinansowanie.

  Wniosek o kredyt podpisuję u doradcy finansowego, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

 • Wojtek

  Do osób czytających komentarze: skorzystanie z usług biura doradztwa kredytowego OpenFinance nic nie kosztuje, oni zarabiają na prowizji ustalonej z bankiem. Bałem się o koszty doradztwa i koszty okołokredytowe, ale z ich pomocą można wybrać bank oferujący najkorzystniejsze warunki, mają ponadto możliwość wykonania różnorodnej dokumentacji i pomagają zebrać wszystkie dokumenty i zaświadczenia. Są nawet w stanie negocjować np. prowizję banku! Naprawdę polecam, po pierwszym spotkaniu jestem dobrej myśli 🙂 Pozdrawia młode małżeństwo 24/25 lat

 • 😉

 • Jeżeli młodsze z państwa ma poniżej 35 lat i mieszkanie mieści się w limitach ceny – bez problemu. Ww. założenia może Pan sprawdzić w naszym kalkulatorze: http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszkanie-dla-mlodych-kalkulator/

  Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Serdecznie przepraszam, ale zdolność kredytową wyliczamy jedynie zarejestrowanym użytkownikom – to już jest oferta handlowa w której polecamy banki z najbardziej atrakcyjną ofertą.

  Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. W każdej chwili – o ile oczywiście inwestycja będzie ukończona w 2017-tym. Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Max

  Witam od kiedy można składać wnioski o kredyt na rok 2017?

 • Ewelina

  Witam mamy z mężem 3 dzieci chcielibyśmy kupić mieszkanie i skorzystać z programu MDM. Mąż pracuje ja pobieram na dziecko świadczenie pielęgnacyjne. Czy jest szansa że uzyskamy kredyt.

 • Zgadza się.

 • Muszą Państwo złożyć oświadczenie o rezygnacji i Wasz bank może dokonać zwrotu wniosku o dofinansowanie co spowoduje wykreślenie z ewidencji nabywców. Oddzielna sprawa to odstąpienie /spłata kredytu. Po wykreśleniu z ewidencji klienci będą Państwo mogli ponownie złożyć wniosek kredytowy i wniosek o dofinansowanie.

 • Wojtek

  Widzę, że nie powinno być problemu:

  Limit powierzchni użytkowej wynosi 75 m2 dla mieszkań i 100 m2 dla domów jednorodzinnych. Jeżeli beneficjent wychowuje przynajmniej troje dzieci, limit wzrasta do 85 m2 dla mieszkań i 110 m2 w przypadku domów.

 • Wojtek

  Witam,

  czy na zakup 64-metrowego mieszkania przez małżeństwo nieposiadające jeszcze dzieci można otrzymać dopłatę?

  pozdrawiam,
  Wojtek

 • Ryszard

  Witam,
  tak beda Panstwo mogli wystapic ponownie. Nie zostali Panstwo wlascicielami mieszkania, wiec nie ma zadnych przeciwskazan.

 • Luigi

  Witam,
  może na wstępie opiszę swoją sytuację. W 2015 zaciągnęliśmy z małżonką kredyt na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego. Termin budowy nieruchomości to 8.2016. Ostatnia transza kredytu wraz z dofinansowaniem z mdm przypada na lipiec 2016. W międzyczasie wyszły pewne okoliczności i jesteśmy zmuszeni zrezygnować z kredytu (wypowiedzenie umowy za zgodą dewelopera). I tutaj pojawia się pytanie – jeśli środki były dla nas zarezerwowane na w/w termin to czy po wypowiedzeniu umowy kredytu (przed wypłatą tych środków) będziemy mogli ponownie wystąpić o dofinansowanie kredytu na zakup innej nieruchomości?
  Pozdrawiam

 • Na logikę, zostało 165 mln PLN na ten rok. W lutym wykorzystano 117 mln PLN. W połowie marca środki powinny jeszcze być, jeżeli jednak popyt marcowy znacznie się zwiększy, mogą Państwo utracić szansę skorzystania z MDMu w tym roku.

  Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Środki zostają zarezerwowane po rejestracji obu wniosków – kredytowego i wniosku o dofinansowanie. W większości procesów rejestracja obu ww. odbywa się w tym samym momencie.

 • Wystarczy znaleźć inwestycję, która ma termin zakończenia w 2017-tym roku. Wniosek można złożyć w dowolnym momencie, na wniosku wpisać datę zakończenia inwestycji w przyszłym roku. W momencie zarejestrowania takiego wniosku środki zostaną dla Pana „zarezerwowane”.

  Jeżeli potrzebna będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Otrzymają Państwo dofinansowanie z tytułu urodzenia 3-go dziecka, nawet, jeżeli środki się skończą. Proszę zwrócić uwagę, że środki na program są zabudżetowane do końca 2018-go roku. Na kolejne lata nie ma budżetu, ustawa mówi jednak, że uprawnienie przysługuje przez okres 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabytego mieszkania w ramach MDM (czyli długo po 2018-tym).

 • Kamila

  Chciałabym się dowiedzieć jeślu chodzi o dopłaty.
  Wzięliśmy z mężem w 2015 roku krefyt w ramach MdM mamy dwójkę dzieci. Jak to będzie działać jeśli np w 2018-19 urodzi nam się 3 dziecko? Otrzymamy tę różnicę która nam się należy za 3 dziecko czy jeśli się pieniądze kończą to na to też nie będzie pieniędzy?

 • Mateusz

  jak zarezerwowane na 2017? :O jak to działa?

 • Anika

  Proszę napisać w którym momencie są rezerwowane środki MDM? czy już po wydaniu wstępnej decyzji kredytowej, powiedzmy około 2-3 tyg. od złożenia wniosku o przyznanie kredytu, czy może dopiero po opisach notarialnych ?

 • Jakub

  Witam,

  Jeśli złożymy wniosek o kredyt i dofinansowanie mniej więcej w połowie marca 2016 , to czy będziemy mieli szansa na otrzymanie dofinansowania jeszcze w tym roku?

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/