W puli dopłat „Mieszkanie dla Młodych” MDM pozostało już tylko 70 mln PLN

W puli dopłat Mieszkanie dla Młodych MDM pozostało tylko 70 mln PLN

Aktualizacje:    29.06.2016 »    5.07.2016 »

Możliwości uzyskania w 2016 r. dofinansowania ze środków przeznaczonych na 2017-ty rok powoli się kończą.

W puli przeznaczonej na przyszły rok, która może być zarezerwowana w bieżącym roku, pozostało niecałe 73,6 mln PLN. W maju 2016 beneficjenci zarezerwowali prawie 85 mln PLN składając ponad 3 tys. wniosków. Estymacja wykorzystania dopłat w czerwcu wskazuje na podobne zainteresowanie programem.

Do końca miesiąca do BGK powinno wpłynąć prawie 2,7 tys. wniosków na kwotę 75 mln PLN. W sumie kredytobiorcy złożyli już ponad 8 tys. wniosków wykorzystujących limit 2017. 77% z nich dotyczy zakupu lokalu na rynku pierwotnym.

Na początku lipca z puli 2017 pozostanie niecałe 70 mln PLN – czyli zapas na niecały miesiąc. W ubiegłym tygodniu PKO BP i Alior Bank podały informację o zbliżającym się wyczerpaniu środków z Funduszu Dopłat, co spowodowało wzrost liczby rejestrowanych wniosków MDM.

Po wyczerpaniu puli, kredytobiorcom pozostanie poczekać do początku 2017-go roku. Wtedy zostanie uruchomiona druga część przyszłorocznych środków – dodatkowe 373 mln PLN. Można także ubiegać się o przyznanie dofinansowania z puli 2018. W takim wariancie sprzedający lokal dostanie jednak wpłatę środków z dofinansowania dopiero na początku 2018-go roku.

Ze względu na odległy termin wypłat dofinansowania, pula dopłat na 2018-ty rok została ledwie napoczęta. Kredytobiorcy złożyli zaledwie 72 wnioski na kwotę 2,8 mln PLN. Wszystkie dotyczą zakupu mieszkania na rynku pierwotnym.

Od początku funkcjonowania programu, umowy dotyczące zakupu lokalu mieszkalnego ze wsparciem „Mieszkanie dla Młodych” podpisało już ponad 63 tys. beneficjentów. Łączna kwota przyznanych środków przekroczyła 1,7 mld PLN. Najwięcej umów podpisali mieszkańcy województw: mazowieckiego, wielkopolskiego i pomorskiego. Mieszkańcy trzech wymienionych regionów stanowią ponad 43% wszystkich beneficjentów programu MDM. Najmniej umów podpisano w województwach: świętokrzyskim i opolskim. W pierwszym z nich było to 830 umów, w drugim: 707.

Program MDM wkracza w końcową fazę. Rząd, skupiony na programie „Mieszkanie Plus” raczej nie zwiększy środków na dofinansowanie. Biorąc pod uwagę planowane podwyżki marż kredytów hipotecznych w bankach, to już ostatni dzwonek dla osób planujących skorzystać z programu zarówno na rynku pierwotnym jak i rynku wtórnym.

Jeżeli chcieliby Państwo w tym celu skorzystać z profesjonalnego doradztwa – serdecznie zachęcamy do rejestracji na stronie: Mieszkanie dla Młodych » Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie, sprawdzi Państwa zdolność kredytową oraz przedstawi ofertę banku, który najtrafniej spełnia Państwa wymagania.

Aktualizacja 29.06.2016

Limit środków programu „Mieszkanie dla Młodych” z puli 2017 (373 mln PLN), możliwy do wykorzystania w bieżącym roku zbliża się do końca. Wg stanu na 29.06.2016 pozostało 46,3 mln PLN. W ostatnich dniach kwota rezerwowanych środków systematycznie się zwiększa.

W ubiegłym tygodniu rejestrowano wnioski średnio w kwocie 4,7 mln PLN dziennie. W obecnym:
● 27 czerwca – 5,5 mln zł
● 28 czerwca – 7,9 mln zł
● 29 czerwca – 13,9 mln zł

Zwiększone zainteresowanie programem wskazuje na zakończenie dostępności środków na początku lipca 2016. PKO BP, Alior Bank i BZWBK zaprzestały przyjmowania wniosków MDM.

Aktualizacja 5.07.2016

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 5.07.2016 pula środków przeznaczonych na 2017-ty rok, które można zarezerwować w bieżącym roku – została wyczerpana.

Zgodnie z zapisami Ustawy w sytuacji, gdy łączna kwota wniosków złożonych w bieżącym roku o przyznanie dofinansowania, z terminem wypłaty wsparcia przypadającym w 2017 roku, osiągnie równowartość 50% kwoty limitu środków (373 mln PLN), BGK zobowiązane jest do wstrzymania przyjmowania wniosków nabywców.

Jednocześnie informujemy, że nadal można korzystać z puli przeznaczonej na 2018-ty rok. Dodatkowo, po 2.01.2017 zostanie uruchomiona druga część puli 2017.

sprawdz_doplate150

 • Nowa pula dopłat już dostępna w Programie MDM, bezpłatnie zapytaj Doradcę na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • Magda Kurzelewska

  Dziękuję za pomoc 🙂

 • Może Pani teraz złożyć wnioski kredytowe w tylu instytucjach, w ilu Pani zechce, ale uwaga: wnioski o dofinansowanie wkładu własnego złożone za pośrednictwem więcej niż jednej instytucji kredytującej przez nabywcę ubiegającego się o finansowe wsparcie mogą dotyczyć wyłącznie tego samego mieszkania, a określone w tych wnioskach terminy wypłaty finansowego wsparcia nie mogą się różnić. Wysokość finansowego wsparcia w tych przypadkach ustala się na podstawie wysokości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia pierwszego wniosku.

  Dodatkowo, nie jest możliwe zakończenie procesu, jeżeli posiada Pani otwarte wnioski kredytowe w innych bankach, w pewnym momencie procesów będzie się Pani musiała zdecydować na jeden bank i w nim doprowadzić do podpisania umowy kredytowej.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Magda Kurzelewska

  Witam,
  Otrzymałam potwierdzenie rezerwacji środków Mdm z banku nr 1. Proszę o odpowiedź czy środki te zostaną przekazane tylko jeśli ten bank udzieli mi kredytu czy też mogę wziąć kredyt w innym banku?

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy bezpłatnie pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. Chodzi o mieszkanie w Warszawie? Jeżeli zdążyła już Pani zarejestrować wniosek o dofinansowanie w ramach programu MDM, zmiana kwot limitów nie ma żadnego znaczenia. Zarówno kwota dofinansowania, jak i maksymalna cena 1 m2 są wyliczane na podstawie kwot obowiązujących w dniu akceptacji wniosku w systemie BGK Zlecenia. Jeżeli wniosek nie został zarejestrowany, wzrost ceny 1 m2 będzie oznaczał dla Pani większą kwotę dofinansowania.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • anka

  Witam,
  Podpisałam umowę z developerem gdzie jest informacja że 1m kosztuje 6351,48 zł by mieszkanie zmieściło się w mdm. Teraz mdm 1m kosztuje 6433,43 co to dla mnie oznacza?

 • Zarejestruj się w programie Mieszkanie dla Młodych na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. Zwrot podatku VAT nie jest dokonywany z puli poświęconej na dofinansowania.

 • Kaczynka

  Witam! Buduję dom z myślą że po zakończonej budowie uda mi się złożyć wniosek do urzędu skarbowego o zwrot podatku vat za materiały budowlane, czy może być taka sytuacja, że pod koniec przyszłego roku, nie będzie już pieniędzy w puli programu mdm? Czy dla osób budujących została zarezerwowana osobna pula środków finansowych? Pozdrawiam serdecznie:-)

 • Witam. Środki na na 2016-ty rok oraz na 2017-ty rok, które można zarezerwować w tym roku, zostały wyczerpane. Obecnie można skorzystać jedynie z puli przeznaczonej na 2018-ty rok. Oznacza to, że przekazanie własności mieszkania i wypłata kredytu może się odbyć wcześniej, ale sprzedający dostanie środki dopiero na początku 2018. Jeżeli chce Pan skorzystać z II części puli 2017, wniosek należy złożyć po 2017-01-01 (luty/marzec może być trochę za późno, biorąc pod uwagę zainteresowanie programem).

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Info z umowy banku z BGK:

  „Po upływie trzech lat i 60 dni od upływu terminu określonego w art. 14 ust. 1 (w tym art. jest mowa o tym czego nabywca nie może robić w ciągu 5 lat od aktu) ustawy Bank kredytujący zwraca nabywcy weksel, o którym mowa w § 3 ust. 3 pkt 7. W przypadku nieodebrania weksla przez nabywcę w terminie wskazanym przez Bank kredytujący, weksel podlega procedurze komisyjnego zniszczenia przez Bank kredytujący. „

 • Krzysztof

  Witam,

  mam na oku połowę domu dwurodzinnego (75m, rynek wtórny), jakie są opcje wzięcia dofinansowania, biorąc pod uwagę fakt, że już w tym roku nie mogę zarezerwować środków z puli 2017? Czy jedyną opcją jest, aby złożyć wniosek (i wszystko pójdzie pozytywnie) po 1rwszym stycznia 2017, to dostanę dofinansowanie z drugiej puli 2017, ale już np. w lutym/marcu?

  Dziękuję z góry za odpowiedź.

 • Witam. Sprawdzę ten temat i dam Pani znać.

 • magda

  Witam,
  biorę kredyt z dopłatą MDM, oczywiście jak wszyscy podpisałam weksel wraz z deklaracje wekslową do BGK. Nikt w banku nie był jednak w stanie odpowiedzieć mi na pytanie czy weksel wnoszę na cały okres kredytowania czy na okres 5 lat.
  Będę wdzięczna za odpowiedź na powyższe pytanie.

 • Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Okres rozpatrywania wniosku wynosi średnio około 1 miesiąca, jeżeli złoży Pan wniosek na początku roku, bank powinien wyrobić się z wypłatą jeszcze w I kwartale 2017.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Tomtomek

  Witam. Jeśli pierwsza pula na 2017 rok została wykorzystana a przyjmowanie wniosków na drugą pulę ruszy od początku przyszłego roku to Czy przy pozytywnym rozpatrzeniu mojego wniosku o MDM (który złożę np. w lutym 2017r.) mogę starać się o wykorzystanie tego dofinansowania w I lub II kwartale 2017 czy dopiero III lub IV?

 • Witam, niestety nie. Wniosek o udział w programie MDM jest składany razem z wnioskiem kredytowym na zakup danego mieszkania.

 • Dariusz Goszczurny

  Kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego w maju 2015 rok. Wtedy nie było możliwości dofinansowania. Teraz można kupić „używane” mieszkanie i dostać dofinansowanie. Czy mogę starać się o dofinansowanie?? Jakiś zwrot ??

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Tomasz

  Witam Antoni,
  Miałem podobna sytuację. Proszę o kontakt sonny-0@wp.pl

 • Jeżeli chciałaby Pani skorzystać z programu MDM jeszcze w tym roku, polecam złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania z puli 2018. Serdecznie zachęcam do rejestracji na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Kiedy doradca się z Panią skontaktuje, proszę go poinformować o zamiarze skorzystania z puli 2018. więcej szczegółów na ten temat znajdzie Pani w najnowszym artykule na stronie głównej.

 • Witam. Wniosek będzie można złożyć dopiero po 2017-01-02, wtedy zostanie uruchomiona druga część puli 2017.

 • Paulina

  Chciałabym kupic mieszkanie z dopłatą jeszcze w tym roku, skoro pula sie wyczerpała wczoraj to czy mogę zlożyc wniosek z wypłatą dla dewelopera na drugą połowa 2017 czy dopiero na 2018 rok? Oczywiście o ile deweloper zgodzi się czekać na taki termin.
  Nie wiem czy wartto jest czekac do początku 2017 żeby złożyc wniosek czy lepiej kupic teraz bez dopfinansowania niestety?
  Proszę o poradę.
  Paulina

 • Paulina

  Witam,

  a czy można już złożyc wniosek z wypłatą z drugiej puli na 2017 rok, czy to dopiero po 02.01? Dziękuję, pozdrawiam, Paulina

 • Nie obowiązuje. Serdecznie Państwa zachęcam do udziału w programie MDM, np. poprzez rejestrację na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli profesjonalnej porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Jedyną opcją dla państwa jest złożenie wniosku w tym roku, z terminem wypłaty dofinansowania na 2018 (środki nadal są dostępne). Ze względu na wiek męża, jest to jedyna możliwość (kredyt w programie MDM może być udzielony na min. 15 lat).

  Serdecznie Państwa zachęcam do udziału w programie MDM, np. poprzez rejestrację na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli profesjonalnej porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Na podstawie nowelizacji programu MDM ograniczeń dot. wieku i nieposiadania mieszkania nie stosuje się, jeżeli potencjalny beneficjent MDMu wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych:
  1) małoletnich dzieci,
  2) dzieci bez względu na wiek, które zgodnie z odrębnymi przepisami otrzymują zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny lub rentę socjalną,
  3) dzieci do ukończenia przez nie 25. roku życia, uczących się w szkołach, zakładach kształcenia nauczycieli oraz kolegiach pracowników służb społecznych, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, przepisach o szkolnictwie wyższym lub przepisach regulujących system oświatowy lub szkolnictwo wyższe obowiązujących w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie oraz szkołach wyższych i wyższych seminariach duchownych, prowadzonych przez Kościół Katolicki, inne kościoły i związki wyznaniowe na podstawie przepisów o stosunku państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej oraz przepisów o stosunku państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych.

 • Post moderowany, link powinien się już wyświetlić.

 • Skala zainteresowania programem była sporo mniejsza niż w połowie marca, a i samo BGK trochę uważniej monitorowało sytuację. Nie sądzę, aby był podobny problem do marcowego.

 • BGK zapewnia, że środki, które wpłynęły przed pojawieniem się oficjalnego komunikatu zostaną rozpatrzone.

 • Aleks

  mnie doradca uspokoił tym, że ważne że srodki zostały zarezerwowane (wczoraj). Teraz tylko czekamy na decyzję kredytową i tyle. Decyzja kredytowa i podpisanie umowy z bankiem musi nastąpić w ciągu 60 dni od daty złożenia wniosku o MDM.

  Także spokojnie 😉

 • Mata

  PKO i tez czekamy

 • karol

  w jakich bankach skladaliscie? Bo moj doradca w srode niby skladal papiery do PKO, w poniedzialek miala byc decyzja finansowa – nie bylo, mowil ze analizuja wniosek, dzisiaj mowi ze bedzie decyzja ale nadal nic nie wie. Bardzo mocno mi to smierdzi tym, ze wogole nic nigdzie nie zlozyl

 • Mata

  nie dziekuje 🙂

 • Adrian

  W takim razie życzę powodzenia

 • Mata

  no ciężka ciężka, my dostaliśmy wszystkie papiery od developera gotowe żeby złożyć wniosek w banku, wniosek w banku złożyliśmy wczoraj a dzisiaj mieli składać w BGK i niestety ale musimy czekać max 2 dni w niepewności czy dostaniemy tą kasę czy też nie

 • Adrian

  ciężka sprawa, pewnie gdybyśmy nie skorzystali z doradcy od dewelopera to sami nic byśmy nie załatwili

 • Mata

  my dalej czekamy na odpowiedz woz albo przewoz

 • Adrian Patyna

  Tzn nasz doradca kredytowy. Udało się załatwić mu dziś. Też się stresowalismy z tym terminem.

 • Mata

  dzisiaj składaliscie wniosek???

 • Adrian

  Nam się udało jeszcze dziś zarezerwować

 • rh

  Faktycznie może być coś na rzeczy. Z samym MdM nie będzie problemu ze względu na 3 dzieci. Natomiast kredyt MdM jest udzielany na minimum 15 lat, maksymalny wiek do jakiego banki chcą udzielać kredytu to 70 lat więc faktycznie 2016-1961 daje 55 a 55 + 15 daje 70. Może być problem. Ale jak banki podejdą do sytuacji kiedy jeden kredytobiorca jest znacznie młodszy to już ciężko ocenić. Trzeba by rozmawiać w bankach. Zależy to pewnie mocno od rozłożenia dochodów między Wami. Jeśli zdolność kredytowa opiera się głównie na dochodach męża to może być problem…

 • ola

  Racja, moje przeoczenie 😉 moim zdaniem próbujcie póki można, ale najlepiej popytać doradcy kredytowego lub bezpośrednio w banku jak wi4ek męża będzie wpływać na decyzję kredytową.

 • rh

  Wrzuciłem linka wcześniej ale linki trafiają do moderacji wiec czeka. Ale wystarczy wpisać w popularną wyszukiwarkę „bgk komunikaty mdm” i pierwszy link z góry poprowadzi do celu i do dokumentu pod tytułem „Wstrzymanie przyjmowania wniosków MdM 2017 r.”

 • Marcin

  Właśnie, jakieś oficjalne źródło?

 • Marzena

  dzieci mają 13 lat, 10 lat i 1,5 roku 🙂

 • Marzena

  W przypadku małżeństw z 3 dzieci zdaje się limit wieku do 35 lat nie obowiązuje. Mam 36 🙂

 • Marzena

  dlatego pytam 🙂

 • Ula

  Wiek męża może chyba jednak rzutować na Państwa ogólną zdolność kredytową, gdyż większość banków ma jakiś limit wieku jeśli chodzi o udzielanie kredytów hipotecznych.

 • Ula

  Wydaje mi się, że w przypadku małżeństwa z trójką dzieci, limit wieku nie obowiązuje, o ile dzieci nie skończyły 25 roku życia i się uczą.

 • ola

  W przypadku małżeństw liczy się wiek młodszego z nich. Wszystko zależy ile Pani ma lat, bo jeśli będzie Pani składać wniosek w tym roku to nie może Pani mieć więcej niż 35 lat.

 • Ula

  A gdzie można znaleźć ten komunikat, bo na oficjalnej stronie BGK nic nie ma?

 • karol

  nie znam sie na tym, ale patrzac na ostatnia taka akcje to pewnie w bgk otrzymaja status oczekujacy

 • slawek

  A co w takim razie z wnioskami, które dzisiaj wpłyną?

 • karol

  już wyczerpane. od jutra bgk wstrzymuje przyjmowanie wnioskow. jest komunikat bgk

 • Marzena

  Jesteśmy małżeństwem z 3 dzieci. Upatrzyliśmy sobie dom, ale niestety sprzedający nie zdążył załatwić pozwolenia na użytkowanie (jest to osoba fizyczna, która budowała dom dla siebie). Między mną a mężem jest spora różnica wieku, mąż jest z rocznika 1961. Czy to prawda, że w tym roku jest ostatnia szansa na złożenie wniosku o MDM (z uwagi na wiek męża)? Czy można coś zrobić? Np czy jest możliwość złożenia wniosku w tym roku, ale z dopłatą z puli 2018 roku?

 • Iga

  Jaki jest stan na dziś rano?

 • Potwierdzam wpis @rh. Wg objaśnień do Ustawy o MDM: „Założeniem ustawy było, aby środki otrzymywane z budżetu państwa zastępowały lub uzupełniały wkład własny kredytobiorcy. Jest to szczególnie ważne w kontekście Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2014 r., a która wymaga posiadania przez przyszłego kredytobiorcę przynajmniej 15% wkładu własnego i wymóg ten będzie stopniowo zwiększany do 20% w 2017 roku.”

  Jeżeli chodzi o możliwość korekty we wniosku o dofinansowanie, w uzasadnionych przypadkach BGK jest w stanie przeprowadzić taką operację na wniosek banku kredytującego.

 • Tak, mogą państwo złożyć wniosek o dofinansowanie z puli 2018 do końca roku kalendarzowego w którym młodsze z Was kończy 35 lat.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Tak. Może Pan złożyć wnioski w tylu instytucjach, w ilu Pan zechce, ale uwaga: wnioski o dofinansowanie wkładu własnego złożone za pośrednictwem więcej niż jednej instytucji kredytującej przez nabywcę ubiegającego się o finansowe wsparcie mogą dotyczyć wyłącznie tego samego mieszkania, a określone w tych wnioskach terminy wypłaty finansowego wsparcia nie mogą się różnić. Wysokość finansowego wsparcia w tych przypadkach ustala się na podstawie wysokości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia pierwszego wniosku.

  Dodatkowo, nie jest możliwe zakończenie procesu, jeżeli posiada Pan otwarte wnioski kredytowe w innych bankach, w pewnym momencie procesów będzie się Pan musiał zdecydować na jeden bank i w nim doprowadzić do podpisania umowy kredytowej.

 • Wg stanu, dzisiaj rano pozostało już tylko ~15 mln PLN z puli przeznaczonej na 2017, którą można zarezerwować wcześniej. Nic nam nie wiadomo nt. ew. dodatkowych środków. W zaprzyjaźnionych bankach nic na ten temat nie wiadomo.

 • Polecam kontakt z doradcami po rejestracji na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Piotr

  Jak wygląda sytuacja? czy dzisiaj skończą się środki? Wiadomo coś o tych dodatkowych 20%?

 • cimar

  Zastanów się co piszesz , kwestie kredytu i dofinansowania idą w parze, kredyt nie może być zaciagniety bez dofinansowania…

 • rh

  Generalnie i tak i nie. Tak długo jak mieszkanie mieści się w limicie można umówić się na cokolwiek i podnieść cenę. Im bliżej będzie stanu „do zamieszkania” tym lepiej. Natomiast na dzisiaj widzę inny problem. Zmiana ceny we wniosku (chyba) oznacza złożenie nowego wniosku. Więc jeśli macie już rezerwację i nie jest to rezerwacja na 2018 to będzie to prawdopodobnie niemożliwe ze względu na kończące się środki na przyszły rok. Chociaż tu musiałby wypowiedzieć się ktoś znający proces od strony BGK, może jednak zmiana ceny jest możliwa. Natomiast ja bym jeszcze poszedł do innego banku (lub powalczył w tym o uzasadnienie / zmianę takiej decyzji). Czym w zasadzie Bank motywuje takie oczekiwanie? Bo co do zasady w MdM można mieć 0 PLN faktycznego wkładu własnego. Do tego przecież ten program jest. Ma być to uzupełnienie brakującego wkładu własnego dla osób które go nie mają. Faktycznie idzie to kompletnie wbrew Komisji Nadzoru Finansowego która podnosi wymagania co do wkładu a MdM powoduje, że kredyty nadal biorą osoby z zerowym wkładem własnym ale tak ten program został wymyślony, zaprojektowany i tak działa. Że w całkowitej sprzeczności z działaniami innej instytucji państwowej 🙂 Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz w naszym kraju 🙂 W każdym razie w praktyce, żaden z 3 banków gdzie miałem procesowane wnioski nie miał problemu z tym, żeby całość wkładu własnego pochodziła z MdM.

 • Michał Chybowski

  Witam,
  Razem z żoną kończymy w tym roku ustawowe 35 lat. Mamy dwójkę dzieci. Czy po wyczerpaniu środków z dopłaty na 2017 rok możemy starać się o dofinansowanie na 2018 rok, jeśli sprzedający nieruchomość poczeka na wypłatę z MDM?

 • Ula

  Witam!
  Planujemy zakup mieszkania jako małżeństwo z 3 dzieci.
  Powierzchnia użytkowa 85m. Cena 230 000. Bank kredytujący zażądał od nas
  dodatkowego wkładu własnego w wys. 15 % wartości mieszkania niezależnie
  od MdMu. Ale przy takim wkładzie własnym wartość zaciągniętego kredytu
  nie spełnia warunku „kwota kredytu nie może być niższa niż 50% wartości
  mieszkania”. Warunek ten zostaje spełniony dopiero przy cenie 240 000.
  Moje pytanie jest takie: w jaki sposób możemy odzyskać tą nadwyżkę 15
  000. Czy na przykład właściciel mógłby dokupić dodatkowe wyposażenie
  mieszkania (np. armaturę łazienkową, piecyk gazowy itp.) i sprzedać je
  jako „mieszkanie wraz z wyposażeniem” o łącznej kwocie 245 000? Jeśli
  tak, to czy podobnie byłoby w przypadku zakupienia materiałów na remont
  typu: panele lub płytki podłogowe? Jak to rozwiązać od strony formalnej?
  Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Bolek

  Czy jeśli tydzien temu złożyłem wniosek o kredyt z dopłata mdm, to czy moge w tym tygodniu złożyc drugi wniosek w innym banku tez z doplata mdm – pomimo wyczerpanych środków? Jak to działa bo rozumiem ze środki są rezerowane na nazwisko a nie na dany bank.

 • Iga

  Ile mamy czasu na złożenie wniosku z puli 2017 r. Do jakich banków się udać skoro PKO BP, Alior Bank i BZWBK zaprzestały przyjmowania wniosków MDM. Na infolinii PKO BP konsultant nie potwierdził informacji o zaprzestaniu przyjmowania wniosków.

 • Ostatnia szansa na złożenie wniosku z puli 2017 w poniedziałek do południa. Pozostało około 8 mln PLN.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Piotr

  Witam, jaki wygląda aktualny stan pozostałej kwoty do wykorzystania?

 • Tego nie wiem, pojawiają się głosy, że BGK coś dosypie, ale to nie taka prosta sprawa. Kwota środków, którą można przeznaczyć na dofinansowania z przyszłorocznej puli jest ściśle określona ustawowo.

 • AnnaW.

  Czyli już nie ma szans na uruchomienie jakichś dodatkowych środków? Pozostaje walka z czasem? 🙂

 • Polecałbym jak najszybciej podpisać umowę przedwstępną i złożyć wniosek w banku lub skorzystać z usług doradców doradców po rejestracji na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/
  Doradca zajmie się resztą. Środków z puli 2017 wystarczy maksymalnie do poniedziałku w południe. W takim wypadku sprzedający otrzyma środki z kredytu w tym roku, a pozostałą kwotę – pochodzącą z dofinansowania, na początku przyszłego roku.

  Po wyczerpaniu puli 2017 nadal będzie można skorzystać ze środków przeznaczonych na 2018-ty rok, ale w takim przypadku dofinansowanie wpłynie na konto sprzedającego dopiero po 2018-01-02

 • AnnaW.

  Jeśli mieszkanie z rynku pierwotnego to sobie można czekać, gorzej jak z wtórnego i jest mega okazja na zakup :/

 • AnnaW.

  Właśnie skończyłam studia. Chcę kupić mieszkanie z rynku wtórnego jako singiel (kredyt zaciągam z ojcem). Chcę przy tym skorzystać z MdM. Mieszkanie już PRAWIE zaklepane. Co muszę zrobić żeby jeszcze teraz zdążyć? Kiedy obecny właściciel mieszkania dostanie dopłatę jeśli ją uzyskam?

 • Tak, w poniedziałek podamy aktualizację. Postaram się również potwierdzić informację Wiktora.

 • Nie powinna.

 • Mag Da

  skąd mamy wiedzieć kiedy wyczerpie się już pula? będzie jakaś informacja na stronie?

 • Mag Da

  czemu przepadnie na zawsze? można w ogóle wnioskować o mdm kiedy pula już będzie zarezerwowana?

 • slawek

  Racja. Ja w kazdym razie poczekałbym do tego wtorku na ta informacje żeby nie wejść na mine, gdyby Majkel miał racje. Bo przez takie niepotwierdzone info można się wpakować w bagno. W razie czego w styczniu na spokojnie.

 • rh

  Osobiście nie liczyłbym na potwierdzenie się tej informacji. Co prawda nie mam „dojść” w BGK ale blokada po osiągnięciu 50% wynika z ustawy o MDM i BGK nie może ot tak własną decyzją tego zmienić. Szczególnie, że dodatkowe 20% to nie jest żadne rozwiązanie. Przesunęłoby moment wyczerpania się puli o 2 tygodnie. Może miesiąc. No ale zobaczymy.

 • Majkel

  Chyba ze wiktor to farbowany lisi chce wjebac ludzi na mine

 • WiktorS.

  Dzisiaj miała pójść informacja o wtorku jako ostatecznym terminie na składanie wniosków, ale ustalono ze udostępnione będą dodatkowe środki dlatego info nie poszło.

 • Antoni

  Dziękuję za informację. A czy niezgodność danych nie wpłynie negatywnie na decyzje z BGK? Dla banku X?

 • Wg stanu na dzisiaj rano (2016-07-01), pozostało około 27 mln PLN z puli przeznaczonej na 2017, którą można zarezerwować w tym roku.

  Dzisiaj zarejestrowano pewnie ok. 20 mln PLN. O ile nie potwierdzi się informacja @WiktorS., środków wystarczy w poniedziałek do południa.

 • Witam. Drugi bank nie może zmienić wniosku zarejestrowanego w systemie BGK Zlecenia przez bank X, proszę się nie obawiać.

 • Dobrze by było, rozmawialiśmy wczoraj z BGKiem i nic na ten temat nie wspomnieli.

 • Mag Da

  Skad taka informacja?

 • Mag Da

  Do ktorej godziny w poniedzialek wystarczy pieniedzy? Ile zostalo jeszcze srodkow na poniedzialek? Czy skladajac wniosek w poniedzialek jesli nie dostanie sie udzialu w aktualnej puli czy automatycznie wniosek przechodzi na nasteona pule?

 • Witam. Zakres wymaganych dokumentów jest zależny od wybranego banku. Bardzo prawdopodobne, że zaświadczenie będzie potrzebne.

 • WiktorS.

  SŁUCHAJCIE! Mam informacje ze będzie udostępnione dodatkowe ok 20% środków z pozostałej puli na 2017. Oficjalna informacja ma się pojawić na stronie BGK we wtorek rano. Także bez stresu środków starczy jeszcze do sierpnia na pewno! Czekamy na oficjalne info.

 • Wg stanu na dzisiaj rano (2016-07-01), pozostało około 27 mln PLN z puli przeznaczonej na 2017, którą można zarezerwować w tym roku.

 • Niestety – prawda.

 • Środków z puli na 2017, które można zarezerwować w tym roku starczy max do poniedziałku.

 • slawek

  Za duże ryzyko-już nie będzie odwrotu a kasa przypadnie na zawsze. Spokojnie poczekaj do stycznia i będzie bez stresu.

 • Sądzę, że poniedziałek to ostatnia szansa na złożenie wniosku o dofinansowanie MDM z puli 2017. Można oczywiście nadal składać wnioski na 2018-ty rok.

 • Wniosek w innym banku powinien być złożony po zarejestrowaniu wniosku o dofinansowanie w portalu BGK Zlecenia.

 • slawek

  Nie ma. Ale można się domyślać. Lepiej odpuścić bo może okazać się ze zostaniesz z zaciągniętym kredytem bez dofinansowania. Chyba nikt by tego nie chciał.

 • Dokładnie tak, wystarczy wtedy złożyć wniosek kredytowy w innym banku i poinformować, że wniosek o dofinansowanie MDM jest już zarejestrowany poprzez bank X.

 • Majkel

  O dzisiaj nie ma info ile poszlo melonow wiec pytam bo jest goraco czyli sadzicie zeby odpuscic i poczekac na styczen?

 • slawek

  Łatwo policzyć że jeśli 30.06 wykorzystano 19mln a dzisiaj pewnie podobnie to na poniedziałek pozostało ok 8mln wiec do południa kasy nie będzie.

 • MAJKEL

  Prosze o info bo mam zmartwienie czy pisac umowe przedwstepna czy odpuscic bo chatka juz zaklapana jest a tu taki psikus😠

 • Jacek

  Czy trzeba przy je kredycie hipoteczny skladac zaswiqeczenie ze spoldzielni o powierzchni uzytkowej bo sytuqcja wyglqda tak ze ten co sprzedaje mi mieszkanie jest zagrqnica a jego pelnomocnik mieszka poza moim miastem za mieszkania i przyjezdza werkend na umowe przedwstepna a ze spoldzielnia bedzie ciezko

 • MAJKEL

  Czy wystarczy srodkow na 2017 chociaz do srody bo jest walka z czasem?

 • Antoni

  Witam,
  Tydzień temu 24 czerwca w banku X udało się zarejestrować wniosek o przyznanie dofinansowania z BGK na co dostałem potwierdzenie rejestracji. Aktualnie czekam na decyzję z banku X w sprawie kredytu. Dodatkowo 28 czerwca poszedłem do banku Y, aby ubiegać się o podobny kredyt.
  Pojawił się problem: KW kupowanego lokalu, ma w dość nieklarowny sposób określoną powierzchnię użytkową, natomiast w akcie notarialnym, mam dołączone nawet mapki mieszkania z powierzchnią użytkową i dodatkowo piwnicą.
  Już przechodzę do meritum. Bank X opiera się na akcie notarialnym i dał powierzchnię użytkową z aktu. Bank Y oparł się na na KW i podał złą powierzchnię użytkową (pomniejszył ją o piwnicę). Ponownie dodam, że można ją interpretować dwojako.
  Pani z banku Y powiedziała, że moja wstępna decyzja jest negatywna, ponieważ jest różnica w powierzchni użytkowej i zaleca zmiany w KW.
  Chciałbym się dowiedzieć, co następuje w przypadku podania przez drugi bank innej powierzchni użytkowej? Czy następuje blokada dofinansowania dla obu banków, czy tylko jednego (Y)

 • mimek

  czy mogę złożyć wniosek do innego banku już po zarezerwowaniu środków w BGK przez poprzedni bank? czy też oba wnioski musiały być złożone przed otrzymaniem środków z puli z jednego z tych banków?

 • mimek

  czyli jeśli zarezerwowałem środki przez bank X i mam je zarezerwowane, ale chce teraz zmienić bank na bank Y, który ma lepszą ofertę to mogę to zrobić. Warunkiem jest wzięcie kredytu na tą samą nieruchomość i z tym samym wkładem własnym i okresem kredytowania?

 • Może Pan złożyć wnioski w tylu instytucjach, w ilu Pan zechce, ale uwaga: wnioski o dofinansowanie wkładu własnego złożone za pośrednictwem więcej niż jednej instytucji kredytującej przez nabywcę ubiegającego się o finansowe wsparcie mogą dotyczyć wyłącznie tego samego mieszkania, a określone w tych wnioskach terminy wypłaty finansowego wsparcia nie mogą się różnić. Wysokość finansowego wsparcia w tych przypadkach ustala się na podstawie wysokości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia pierwszego wniosku.

  Dodatkowo, nie jest możliwe zakończenie procesu, jeżeli posiada Pan otwarte wnioski kredytowe w innych bankach, w pewnym momencie procesów będzie się Pan musiał zdecydować na jeden bank i w nim doprowadzić do podpisania umowy kredytowej.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • karo

  witam
  czy mając zarezerwowane środki w BGK, mogę zmienić bank udzielający kredyt na inny od tego który zarezerwował mi środki?

 • Wg stanu na dzisiaj rano (2016-07-01), pozostało około 27 mln PLN z puli przeznaczonej na 2017, którą można zarezerwować w tym roku.

 • rh

  Mało prawdopodobne żeby się udało. Za mało czasu patrząc na dostępność środków. Ja miałem wycofywany wniosek i składany na nowo (z powodu błędu w pierwszym ale powód myślę nie ma znaczenia dla czasu trwania procedury) i między odkryciem błędu a potwierdzeniem przez BGK nowej rezerwacji minęło około 10 dni. Procedura jest taka, że Bank składa wniosek o zamknięcie do BGK, BGK go procesuje i zamyka, dopiero wtedy Bank składa nowy wniosek i znowu 1-2 dni potrzeba na akceptace BGK. Patrząc na mój przypadek nawet gdyby Bank robił wszystko najszybciej jak się da to tydzień roboczy jest niezbędny.

 • Ala

  Witam.
  Czy może już wiadomo ile pozostało środków z puli 50% rezerwowanych na przyszły rok?

 • rh

  Nie ma to sensu bo z czasem wysokość dopłaty do zwrotu spada. Więc w razie czego weksel na pełną kwotę byłby za wysoki. Na tym polega zabawa, że dziś może to być 50 tys a za 4 lata 10 tys. Taki weksel w razie czego dostaje komornik. Jesli bylby na 50 tys a dlug na 10 tys to wykorzystanie tego weksla przez Bank byloby niemozliwe bo co mialby zrobic ze sciagnieta nadwyżką? Ta umowa o której mówi bank to właśnie deklaracja wekslowa która powinna określać co ten weksel zabezpiecza i jak i do kiedy go można wypełnić. W razie sporu to ona pozwala dochodzić przed sądem, że weksel został wypełniony na zbyt wysoką kwotę lub bez powodu. Natomiast ciągle, jest możliwe że ktoś takiego weksla użyje niezgodnie z przeznaczniem. Wtedy pozostaje droga sądowa i w niej może pomóc deklaracja wekslowa. Ryzyko, że nadużycia dopuści się BGK jest niskie natomiast w relacjach z nieznanymi firmami to już jest powód do obaw. Bo nawet jeśli jest deklaracja wekslowa to w razie próby nadużycia trzeba się bronić przed sądem.

 • ate

  Mam zarezerwowane środki, jednak prawdopodobnie nie uda mi się podpisać umowy z bankiem przed końcem ważności tej rezerwacji (opóźnienia po stronie sprzedawcy). Czy jest jakiś sposób by je przedłużyć? Czy mogę w banku zrezygnować z tamtej rezerwacji i od razu zarezerwować je na nowo? Czy to się może nie udać?

 • Wg stanu na dzisiaj rano (2016-06-30) zostało 46 mln PLN, wczoraj zarezerwowano około 13 mln PLN, dzisiaj jeszcze więcej, trudno mi odpowiedzieć, czy w poniedziałek będą jeszcze środki. Radziłbym się pospieszyć.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Tak, pule na poszczególne lata są zabudżetowane niezależnie od siebie. Środki na 2018-ty rok są prawie nietknięte (zarezerwowano zaledwie około 3 mln PLN). Kredytobiorcy nadal mogą składać wnioski korzystając z puli 2018. Druga część puli 2017 zostanie odblokowana po 2017-01-02.

 • Owszem, będzie Pani miała możliwość złożenia wniosku we wrześniu br. korzystając z puli 2018.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Owszem, będzie Pani mogła złożyć wniosek o udział w programie MDM, ale z puli 2018. Wtedy wypłata kredytu i przekazanie własności mieszkania może nastąpić nawet w bieżącym roku, ale wypłata dofinansowania nastąpi po 2018-01-02.

 • Witam. Owszem, nadal będzie można skorzystać z puli przeznaczonej na 2018-ty rok (beneficjenci będą mieli do dyspozycji 50% ww. puli).

 • Ann

  A czy jest możliwość złożenia wniosku we wrześniu tego roku (2016) o przyznanie środków MDM na rok 2018? Chodzi mi o to, czy będę mogła złożyć wniosek czy będę musiała czekać do stycznia 2017 aby go złożyć?

 • awe

  Witam,
  Czy wniosek złożony w lipcu będzie miał jeszcze szanse skorzystać z puli na 2017 ? Czy w trakcie procedury kredytowej, może się okazać iż jednak nie starczy pieniędzy w „przenieść” wniosek na środki z roku 2018 ?

 • Michał

  Z tego co się orientuje środki na rok 2017 i 2018 są niezależne. Jest jakaś pula na 2017 i jakaś na 2018. Jeżeli u Waszego dewelopera wypłata ostatniej transzy jest w roku 2018, to korzystacie z dofinansowania przypadającego na ten rok, które jest (proszę mnie poprawić jeśli się mylę) wciąż b. duże. Jeżeli środki na 2017 r zostaną już w połowie wykorzystane ( zarezerwowane) czyli tak jak przewiduje się w przeciągu kilku następnych dni, to w tym 2016r nie będzie już można składać wniosków na mdm na rok 2017, ale wciąż od stycznia 2017 r będzie można je złożyć, ponieważ od stycznia ruszy możliwość rezerwowania tej drugiej połowy. Oczywiście proszę Mieszkanie dla Młodych MDM o potwierdzenie poprawności mojej odpowiedzi 🙂

 • Ann

  Również jestem ciekawa jak wygląda sprawa składania wniosków w roku bieżącym po wyczerpaniu się limitu z puli na rok 2017. Czy po 1 sierpnia będę mogła złożyć wniosek o dopłatę z mdm? Czy będę mogła zrobić to dopiero po 1 stycznia 2017 roku?

 • Michał

  no właśnie tylko jaka kwota i jaka data? W banku powiedziano mi że muszę zostawić pusty podpisany weksel z dodatkową umową do niego. Czy takie są wymogi mdmu, czy jednak weksel mogę uzupełnić na jakąś kwotę, chociażby całkowitej kwoty dopłaty?

 • Michał

  tu raczej nie chodzi o fakt iż zabezpieczenie hipoteki na nieruchomość okazała się niewystarczająca. W warunkach przyznania mdm, które należy złożyć w bankach konieczne jest zaznaczyć że pozostawi się weksel inblanco. Nie powinno się uzupełnić tam jednak chociażby kwoty swojego dofinansowania, a nie pozostawić cały weksel pusty?

 • rh

  Jeszcze dla jasności, żeby tutaj nie straszyć ale uwrażliwić. In blanco na tym wekslu powinna być data i kwota. Beneficjentem natomiast zawsze powinien być BGK (czyli sformułowanie w stylu „…wpłacę na rzecz Banku Gospodarstwa Krajowego kwotę…” lub bank udzielający kredytu jeśli ten weksel jest do celów innych niż opisałem przed chwilą. Broń Boże nie należy podpisywać weksla bez wskazanego beneficjenta bo wtedy każdy kto wejdzie fizycznie w posiadanie tego kawałka papieru będzie mógł go użyć na dowolną kwotę. Nie podejrzewam, żeby któryś bank coś takiego proponował ale gdyby ktoś się spotkał z wekslem in blanco w innych okolicznościach to trzeba o tym pamiętać. Zresztą w innych okolicznościach taki weksel to nadal ryzykowna sprawa więc o ile dla BGK to raczej tak o tyle dla jakiejś firmy, pracodawcy czy kogoś innego już raczej nie.

 • rh

  Przy kredytach MDM weksel in blanco stanowi zabezpieczenie nie tyle dla banku kredytującego a dla BGK na okoliczność ewentualnego złamania warunków programu przez nabywcę które skutkowałoby koniecznością zwrotu dofinansowania. Powinien być zwrócony/zniszczony po 5 latach. Nie wiem jaką formułę aktualnie stosują banki ale kiedyś weksel in blanco zwykle był jawnie powiązany z deklaracją wekslową która określała warunki kiedy może być wypełniony. Tak powinno być i dzisiaj i wtedy to jest w miarę bezpieczne. Kiedyś banki stosowały to jako dodatkowe zabezpieczenie na okres pomiędzy wypłatą kredytu a wpisem do hipoteki. Potem wprowadzono Bankowy Tytuł Egzekucyjny więc weksle in blanco poszły w niepamięć. BTE został ostatnio zlikwidowany więc nieśmiało wracają weksle in blanco. Jak to mówią ‚jak nie kijem go (czyli klienta) to pałką’. Z jednej strony BGK nie ma jak uzyskać innego zabezpieczenia niż te weksle ale z drugiej jedyną gwarancją dla kredytobiorcy jest wiara, że BGK jako bank państwowy nie pozwoli aby wpadły one w niepowołane ręce i sam ich w sposób niezgodny z przeznaczeniem nie wykorzysta…

 • Marcin

  Witam, Czy jak skończą się pieniądze w lipcu z puli na 2017 rok, to nadal będzie można skorzystać w 2016 roku ze środków 2018? (oczywiście z wypłatą w styczniu 2018). Bo skoro nieruchomość ma być oddana w 2018 to deweloper zgodził się poczekać, ale zależy mi aby kredyt wziąć jeszcze w tym roku. Z góry dziękuję za odpowiedz.

 • Poręczenie w formie weksla in blanco jest w miarę często stosowaną praktyką zabezpieczenia udzielonego kredytu. Być może zabezpieczenie w formie hipoteki na nieruchomości okazało się niewystarczające.

 • Michał

  witam,

  chciałbym zapytać dlaczego w banku pozostawia się weksel inblanco na rzecz programu mdm?? trochę dziwne pozostawiać podpisany przeze mnie weksel bez wypełnionych dat ani kwoty…

 • cimar

  Wszystko zależy od tego jaki bank wybierasz, są banki które na początku wniosku rezerwują ci środki a są takie co rezerwują po sprawdzeniu zdolności kredytowej. Ja osobiście składałem wniosek w Bzwbk kwota była zarezerwowana po sprawdzeniu zdolności a cały proces od złożenia do podpisania umowy kredytowej trwał 2 tygodnie. Życzę powodzenia

 • W chwili obecnej pozostało niecałe 70 mln z puli przewidzianej na 2017-ty rok, którą można zarezerwować w tym roku. Dzienni jest rezerwowane ok. 5 mln PLN. Sugerowałbym złożyć wniosek jak najszybciej. Umowa przedwstępna jest wymagana.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Olaf

  Czy składając wniosek w piątek 01.07 mogę mieć pewność, że wystarczy środków z puli mdm? Istnieje jakakolwiek możliwość złożenia wniosku bez umowy przedwstępnej tak aby uniknąć zobowiązań finansowych w przypadku braku środków??

 • Pozostało około 70 mln PLN z puli 2017, które można zarezerwować w tym roku.

 • Chodzi o wnioski składane poprzez pośredników (trochę inny proces).

 • Pozostały maksymalnie dwa tygodnie na decyzję, aby skorzystać w tym roku z ostatnich środków z puli 2017.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Zameldowanie w nabytym w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” mieszkaniu osoby trzeciej nie jest jednoznaczne z użyczeniem mieszkania w kontekście art. 14 ust. 1 pkt 2 ustawy o pomocy (…) i nie wiąże się z sankcją w postaci konieczności zwrotu części dofinansowania. Spełniony musi być natomiast warunek, aby nabyte mieszkanie zaspokajało potrzeby mieszkaniowe nabywcy.

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • asiek82

  Potwierdzam co do Banku Zachodniego. Od jutra nie przyjmują wniosków

 • Dorota

  Ile jeszcze zostało środków Bank WBK od dziś podobno nie przyjmuje już wniosków?

 • Miłsoz

  Czyli tak na prawdę do kiedy mam czas na złożenie wniosku w banku?

 • Beata

  witam, czy jeżeli właścicielem mieszkania jest mój partner czy może on mnie zameldować w momencie wprowadzenia do mieszkania?

 • Hubert

  Wystarczy mi taka dokładność:) Dziękuje.

 • Pewna jest tylko śmierć i podatki ;-). Na 99,9% limity dla Łodzi nie ulegną zmianie w dniu 30.06.

 • Hubert

  Spotkałem się z komentarzami że limity dopłat po 1 lipca ulegną zmianie tylko dla woj. pomorskiego. Czy mogą państwo ze 100% pewnością potwierdzić że limit dla Łodzi nie ulegnie zmianie?

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/