Za 2 tygodnie ruszają dopłaty MDM. Zamieszkaj w swoim wymarzonym mieszkaniu jeszcze w tym roku!

Za 2 tygodnie ruszają dopłaty MDM. Zamieszkaj w swoim wymarzonym mieszkaniu jeszcze w tym roku
Proces legislacyjny nowelizacji ustawy „Mieszkanie dla Młodych” posuwa się coraz szybciej. Po podpisie Prezydenta ustawa zostanie wpisana do Dziennika Ustaw, co nastąpi już 1-go sierpnia.

Równo tydzień później, tj. 8-go sierpnia, banki wznowią przyjmowanie wniosków o dofinansowanie zakupów lokali mieszkalnych w 2017-tym roku.

Kto może skorzystać z programu MDM „Mieszkanie dla Młodych”?

Osoby samotne lub małżeństwa w wieku do 35 lat (w przypadku małżonków pod uwagę będzie brany wiek młodszej osoby). Podstawowym warunkiem jest, aby do dnia zawarcia umowy przenoszącej własność nabywanego domu lub mieszkania nie były właścicielami innych nieruchomości mieszkalnych.

Wymieniony warunek nie dotyczy beneficjentów wychowujących co najmniej troje dzieci. Osoby te mogą składać wniosek o udział w programie MDM będąc w wieku powyżej 35 lat. Warunek nieposiadania mieszkania również nie będzie miał w tym przypadku znaczenia, o ile wychowywane dzieci nadal się uczą i są w wieku do 25-go roku życia.

Dlaczego należy rozpocząć starania o MDM już teraz?

Pula reaktywowanych środków nie jest duża. Wynosi około 67 mln PLN. W szczytowym okresie zainteresowania programem „Mieszkanie dla Młodych”, taka suma była rezerwowana w ciągu 1 dnia. Najprawdopodobniej nie inaczej będzie także na początku sierpnia. Kto pierwszy złoży wniosek, ma największe szanse na przyznanie dopłaty. A jest o co walczyć. W najlepszym wypadku beneficjent może liczyć nawet na 116 tys. PLN dofinansowania. Warto więc odpowiednio wcześniej sprawdzić swoją zdolność kredytową, aby mieć czas np. na zamknięcie niepotrzebnych kart kredytowych lub spłatę zapomnianych zobowiązań.

Równocześnie należy zacząć zbierać dokumentację. Mamy wówczas szansę, że złożymy kompletny wniosek, a sam proces udzielania kredytu przebiegnie w miarę szybko. Jeżeli nadal zastanawiamy się nad wyborem lokalu, nasi doradcy mogą również przedstawić rynkowe bestsellery – zarówno, jeżeli chodzi o rynek wtórny, jak i pierwotny. Dodatkowym atutem jest doskonała znajomość, zarówno jeżeli chodzi o rynek nieruchomości, jak i warunki programu MDM. Dzięki temu będą mieli Państwo pewność, że zaproponowany lokal spełnia limity programu MDM. Baza nieruchomości, na podstawie której klienci otrzymują propozycje, obejmuje całą Polskę.

Dlaczego warto skorzystać z usługi doradcy?

Na wybór odpowiedniego banku będziemy mieli w najlepszym przypadku kilka dni. W najgorszym, środki rozejdą się w ciągu pierwszego dnia. Przy takiej ewentualności warto skorzystać ze wsparcia kogoś, kto ma rozeznanie we wszystkich bankowych ofertach. Procesy w bankach ogromnie się różnią. W niektórych instytucjach złożenie wniosku o dofinansowanie MDM następuje dopiero po zbadaniu zdolności kredytowej (a więc po kilku dniach). W jeszcze kolejnych mogą zostać zakwestionowane określone typy dochodów.

Różnią się również parametry kredytów w poszczególnych bankach tj. marża, oprocentowanie, dzieląc oferty na mniej i bardziej korzystne. Dodatkowo, doradca weryfikuje stan prawny nieruchomości i pomoże w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności. Mają Państwo szansę skorzystać z wiedzy osób, które posiadają doświadczenie i rozeznanie we wszystkich niuansach związanych z nieruchomościami. Dlatego już dzisiaj zachęcamy do bezpłatnej rejestracji na stronie: Mieszkanie dla Młodych »

sprawdz_doplate150

 • Bezpłatnie sprawdź najlepsze kredyty na Twoje mieszkanie lub dom na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Bezpłatnie sprawdź najlepsze kredyty na Twoje mieszkanie lub dom. Zarejestruj się na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Sprawdź kolejne pule dofinansowania i zarejestruj się na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Nabywcą, czyli osobą, która uzyskuje finansowe wsparcie może być osoba samotnie wychowująca dziecko, osoba niepozostająca w związku małżeńskim, a także oboje małżonkowie. Momentem decydującym o uzyskaniu statusu nabywcy jest moment uzyskania finansowego wsparcia, a nie moment przeniesienia własności lokalu mieszkalnego. W opisanej sytuacji nabywcą w dalszym ciągu pozostaje wnioskodawca, a na podstawie art. 31 § 1 ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy właścicielem prawa do lokalu mieszkalnego będącego przedmiotem umowy staje się oboje małżonków. Natomiast zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego małżonek współposiada majątek wspólny wykonując uprawnienia płynące z praw majątkowych łącznych, wspólnych i niepodlegających żadnemu rozdzieleniu. Ponadto zgodnie z tezą postanowienia Sądu Najwyższego z dnia 11 sierpnia 2011 r. (I CSK 647/10): „Posiadanie samoistne rzeczy przez małżonków, odmiennie niż w wypadku współposiadania przez osoby niepołączone wspólnością łączną, musi być interpretowane jako realizowanie przez każdego z nich całości praw”. Zatem w kontekście ustawy o pomocy państwa (…) każdy z małżonków jest właścicielem, a nie współwłaścicielem, mieszkania. W takiej sytuacji nabywca w programie MdM realizuje w całości swoje uprawnienia właścicielskie, mimo jednoczesnego współposiadania tego mieszkania przez jego małżonka. W związku z tym nie istnieje konieczność zwrotu dofinansowania wkładu własnego.

  Z punktu widzenia BGK liczy się moment składania/akceptacji wniosku o dofinansowanie. Dodatkowo – ze strony banku ważny jest moment przystąpienia do umowy kredytowej. Najlepiej więc w takiej sytuacji zawrzeć małżeństwo po podpisaniu umowy kredytowej.

 • Bartek

  Witam, wniosek o MDM składałem 8.08 jako singiel i otrzymałem
  dofinansowanie. Dnia 12,08 wziąłem ślub. Czy w tej sytuacji dofinansowanie
  przepada ? Pozdrawiam

 • Witam. Tak. Na podstawie Art. 14 Ustawy MDM: „W przypadku gdy nabywca lokalu mieszkalnego, w okresie 5 lat od dnia zawarcia umowy o ustanowieniu lub przeniesieniu własności lokalu mieszkalnego
  4) uzyskał prawo własności lub współwłasności innego lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w całości lub w części, którego przedmiotem jest inny lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, z wyłączeniem uzyskania tych praw w drodze spadku,
  – część finansowego wsparcia udzielonego nabywcy lokalu mieszkalnego podlega zwrotowi do Funduszu Dopłat w kwocie odpowiadającej iloczynowi kwoty uzyskanego dofinansowania wkładu własnego oraz wskaźnika równego ilorazowi liczby pełnych miesięcy pozostających do zakończenia okresu 5 lat i liczby 60.”

 • Natalia Cupak

  Mamy kredyt, mamy MDM, dopiero od roku. Czy musimy czekać 4 lata, by ktoś mógł przepisać na jedną osobę inne mieszkanie w spadku? Czy jeśli to się stanie w okresie tych 5 lat, stracimy dotację MDM? Dziękuję za odpowiedź.

 • Owszem, jeżeli tylko wymieniony lokal spełnia limity ceny i powierzchni. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Mariusz

  tak, byle były spełnione wszystkie warunki MDM

 • Joanna

  Czy w MDM możliwe jest kupno od rodziny? Teściowa ma mieszkanie i chce nam je odsprzedać. Czy to jest możliwe z MDM?

 • W podobnym standardzie są oferowane mieszkania sprzedawane przez wielu deweloperów i nie ma problemu z przyznaniem dofinansowania. Ustawa wspomina jedynie, że mieszkanie zakupione w ramach programu MDM powinno zapewnić beneficjentowi warunki mieszkaniowe. Ostateczny głos należy jednak do banku i może się zdarzyć, że odmówią kredytu. W takiej sytuacji polecam po prostu znaleźć instytucję z bardziej liberalnym podejściem.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Owszem, szansa jest spora.

 • Sądzę, że tak, Pani wniosek jest bardzo blisko ostatnich, którym przyznano dofinansowanie.

 • Emila Kkk

  Mam jakąś szanse

 • Emila Kkk

  Tak mam 035921

 • Witam ponownie. Udało się ustalić numer?

 • Emila Kkk

  Mam numer 035921mam szanse na otrzymanie dofinansowania

 • Kamil Ski

  Witam.
  Mam pytanie.
  Już drugi raz mamy zarezerwowane środki z mdm.
  Pierwszym razem nie udało się sfinalizować dofinansowania i kredytu z powodu braku ogrzewania w mieszkaniu, które chcieliśmy kupić. Tzn nie był podłączony gaz – nie było licznika do owego mieszkania.
  Teraz sprzedający wymienił instalację grzewczą tj założył nowe rurki, grzejniki oraz podłączył licznik, który został odebrany i zalegalizowany.
  Dostaliśmy mdm z sierpniowej puli ale boimy się że znów rzeczoznawca czy inspektor z banku znów do czegoś może się przyczepić.
  Mieszkanie będziemy chcieli wyremontować po swojemu.
  Niema podłóg tj parkiet został zerwany oraz płytki w łazience i kuchni.
  Pani w banku powiedziała że aby mieszkanie spełniało warunki do kredytu musi być przystosowane do całorocznego zamieszkania tj muszą być media woda, gaz i prąd i to wszystko jest ale wspomniała także że w mieszkaniu musi być aktywna łazienka oraz kuchenka czy to prawda czy jakiś wymysł pani z banku??
  Przyłącza wszystkie są ale my z żoną chcemy zrobić wszystko po swojemu tj urządzić kuchnię i łazienkę tak jak nam się to będzie podobało.
  Czy brak w łazience płytek umywalki, wc i wanny oraz umywalki i kranów w kuchni może być problemem??

 • Emila Kkk

  Właśnie nie jutro rano pójdę i poproszę go o ten nr

 • ok, rozumiem, czy doradca podał, jaki nr NWR ma wniosek?

 • Emila Kkk

  Doradca mówił mi że jest tylko oczekuje na limit

 • Liczy się także godzina akceptacji wniosku w systemie BGK Zlecenia. W większości banków rejestracja i akceptacja następuje od razu po sobie, zdarzają się jednak wyjątki.

 • Emila Kkk

  Witam jeśli mój wniosek został zarejestrowany o 12 to mam szanse na otrzymanie dofinansowania

 • Ferries

  I jak?

 • Nasi doradcy mogą Państwu pomóc w uzyskaniu kredytu. Zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Ferries

  Ja bym skakala z radosci jakbym wskoczyla z listy rezerwowej nawet i za miesiac czy dwa, ale najgorszy jest brak informacji. Czlowiek nie wie na czym stoi. Nie wiem czy tu sie da pisac wiadomosci prywatne, ale jezeli bedziesz takze cos wiedziec, to jakkolwiek daj mi znac, min raz dziennie bede na forum wchodzic.

 • Ferries

  Niestety nadal nic nie wiemy, to straszne . .. My zdecydowalismy sie na Alior tylko ze wzgledu na wiek jednego z kredytobiorcow, ale w styczniu moze uda sie wziac kredyt w pko na 18 lat.. Dom mamy zarezerwowany prawie do kwietnia.

 • Serdecznie polecam usługi naszych doradców. Doradcy współpracują ze wszystkimi bankami biorącymi udział w programie MDM, mają kompleksowe porównanie wszystkich ofert i łatwo mogą Państwu wskazać, który bank oferuje najlepsze warunki. Dodatkowo, dzięki negocjacjom z bankiem mogą zaoferować odrobinę lepsze warunki, niż te dostępne w oddziale. Wnioski są składane w dedykowanych zespołach analitycznych i są rozpatrywane dużo szybciej. I najważniejsza sprawa – pomoc doradcy nic Państwa nie kosztuje – rozliczają się z bankiem, który Państwo wybiorą.

 • No właśnie, następnym razem będziemy mądrzejsi…

 • No właśnie, w poniedziałek będziemy się przypominać pani z banku. Nie wiem po co bawi się z nami w przesyłanie zdjęć mieszkania, bo jeśli nie dostaniemy dofinansowania z MDMu, po prostu nie zdecydujemy się na wzięcie kredytu.

 • *po 3 godzinach spędzonych w banku w dniu 8 sierpnia…

 • No właśnie ja jestem bardzo rozczarowana Aliorem. W styczniu przy kolejnej puli MDM na pewno zmieniamy bank… Nie dosyć, że pani umówiła się z nami na 12:40, trwało to wszystko chyba ze 100 lat (około 3 godzin!), to jeszcze wczoraj przed 17 mówiła nam, że nie ma numeru NWR, że jeszcze nic nie wiadomo… Po 3 godzinach dowiedzieliśmy się, że jesteśmy rezerwowi, żebyśmy byli dobrej myśli i takie tam (głodne kawałki).

  Szkoda, może następnym razem się uda, ale znów trzeba będzie szukać mieszkania. Sprzedający nie zaczeka aż tylu miesięcy.

  Ferries, daj znać, proszę, gdy będziecie coś wiedzieć.

 • Wioleta Weber

  Z bzwbk dostalam potwierdzenie w środę rano że się zalapalismy

 • Ferries

  Mamy identyczna sytuacje, dzis sie dowiedzielismy, ze nic z tego ale nr brak, nic wiecej nie wiemy. Takze skladalismy w Alior

 • Banki rzeczywiście miały bardzo intensywny dzień i w niektórych informacje jeszcze spływają, polecam poczekać do końca tygodnia, a potem męczyć doradcę o nr NWR. Bank ma obowiązek wydać taki dokument klientowi.

 • Nam dzisiaj pani z Alioru powiedziała, że jeszcze za wcześnie żeby było wiadomo, jaki mamy NWR i o której wniosek wpłynął do BGK. Już nie wiem, co o tym myśleć. Niby mamy być na liście rezerwowej.

 • Może Pani złożyć wnioski w tylu instytucjach, w ilu Pani zechce, ale uwaga: wnioski o dofinansowanie wkładu własnego złożone za pośrednictwem więcej niż jednej instytucji kredytującej przez nabywcę ubiegającego się o finansowe wsparcie mogą dotyczyć wyłącznie tego samego mieszkania, a określone w tych wnioskach terminy wypłaty finansowego wsparcia nie mogą się różnić. Wysokość finansowego wsparcia w tych przypadkach ustala się na podstawie wysokości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia pierwszego wniosku.

  Dodatkowo, nie jest możliwe zakończenie procesu, jeżeli posiada Pani otwarte wnioski kredytowe w innych bankach, w pewnym momencie procesów będzie się Pani musiał zdecydować na jeden bank i w nim doprowadzić do podpisania umowy kredytowej.

 • Nie. Środki są rezerwowane jedynie raz, przez ten z banków, który zarejestrował wniosek w systemie BGK Zlecenia.

 • Możliwe, niektóre banki mogą informować klientów z opóźnieniem. Generalnie – wszystko jest jednak do sprawdzenia w systemie BGK Zlecenia.

 • FilipKot

  Kolega Mariusz napisał w innym artykule, że można było ale rezerwacja jest jedna

 • monika1111

  a można było się starac o dofinasowanie z mdm za pośrednictwem kilku banków?? I w tych kilku bankach dostać dofinasowanie mdm??/

 • FilipKot

  dofinansowania w ramach MDM nie otrzymujesz w banku – bank jest tylko pośrednikiem przy składaniu wniosku. Po otrzymaniu pisma z nr NWR możesz ubiegać się o kredyt w dowolnym banku (z listy banków współpracujących z dofinansowaniem MDM)

 • monika1111

  czy jest możliwe ze ktoś dostal dofinansowanie w dwóch bankach jednocześnie i jak zrezygnuje z jednego banku to te pieniądze z jednego banku się zwolnią??

 • Miki

  Witam, a czy sa takie osoby co jeszcze nie wiedza czy dostali mdm czy sa na liscie rezerwowej? Bo wnioski wiszą jeszcze wszystkie wniski w banku? Mozliwe to?

 • GRZESIEK

  W poniedziałek informacja z BGK? Rejestracja w ich systemie była od wtorku

 • Ania

  Ja również składałam w Pekao S.A, z tym, że dokumenty do kredytu składałam już miesiąc wcześniej. Życzę powodzenia! Mój doradca mówił, że Pekao najszybciej i najsprawniej rejestrowało wnioski. Na decyzję i oficjalny dokument z BGK musiała poczekać do około 17 w poniedziałek. Możliwe, że w natłoku wniosków są jakieś opóźnienia w wystawianiu dokumentów,

 • Tom Tom

  Dokładnie tak i szczegółowo wygląda to tak, że jest nr wew danego banku w formacie który każdy bank sobie ustalił oraz nr BGK w formacie NWR-2017-03xxxx

  Dla przykładu wniosek z banku Pekao złożony 08/08 godz 13.07 odpowiedź BGK 08/08 godz. 15.01

  Wniosek oczekuje na limit, nr z zakresu 036xxx

 • ona

  przed doradcę, wniosek był składany do pekao sa. z tego co widzę już niektórzy mają decyzje a my nie.

 • A byliście osobiście w oddziale przy rejestracji wniosku?

 • Dzięki, mailowo zwróciłam się do Pani z banku z prośbą o WBK. Czekamy.

 • Procesy w poszczególnych bankach nieco się różnią. Trzeba będzie niestety poczekać kilka dni, aż pospływają informacje.

 • Polecam poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego
  w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

 • Polecam poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego
  w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

 • Gratulacje, teraz pozostaje tylko przebrnąć przez proces kredytowy.

 • Anna

  Składała Pani wniosek osobiście czy przed doradcę? Ja dzisiaj miałam spotkanie z doradca i przestawił mi zaświadczenie z BGK o przyznaniu dofinansowania. Wydaję mi się, że pani powinny już mieć informacje, które wnioskami otrzymałam dopłatę, a które są na liście
  oczekującej.

 • Mieliśmy podobne przypadki, jeżeli parametry nowego mieszkania były maksymalnie zbliżone do poprzedniego – dawało radę.

 • Nie przepada. Można złożyć wniosek w innym banku lub skorzystać z usług naszych doradców po rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Ustawowy okres 60 dni na podpisanie umowy będzie wówczas liczony od nowa.

 • Polecam poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego
  w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

 • Maria

  Dzisiaj ok 17

 • Ona

  A kiedy wiedzieliście że dostaliście dofinansowanie?

 • Ona

  Jak długo trzeba czekać na decyzję? Żadnych informacji nie mam, wiem tylko tyle że wniosek został zarejestrowany i nic więcej.

 • Ferries

  Orientujecie sie jak wyglada sprawa z Aliorem? Czy wiecie kiedy beda przekazywac jakies informacje? Przez telefon mnie zmyli lekko mowiac. I ja juz nie wiem co robic

 • Maria

  My tez dostalismy dofinansowanie skladajac wniosek przez pekao sa, nie znam numeru ale doradca mi powiedzial, ze o 11 byl zarejestrowany 🙂

 • Anna

  Gratulacje! Ja z Pekao tez otrzymałam numer 204 🙂 z tego co mówił mi dzisiaj pośrednik to zdecydowa a większość wniosków, które dostały dofinansowanie były wlasnie składane przez Pekao.

 • anna

  Pośrednik wczoraj dostarczył dokumenty do banku, także z tego co wiem już od rana pracownicy rezerwowali.

 • taknie

  Czy dobrze rozumiem: najpierw dostaję się potwierdzenie rejestracji a dopiero później oddzielny dokument (np dziś) o przyznaniu?
  Czy na potwierdzeniu miałbym info o tym, że jestem na liście oczekujących?

 • Ferries

  My nawet nie mamy informacji , ze wniosek zostal zlozony. Nie mamy zadnego numeru, godziny, odmowy. Porazka ! Pewnie sie dowiemy we wt za tydz o odmowie.

 • NN

  nie mam pojęcia, wszystko doradca załatwiał, ale mówił że wniosek został wysłany przed 9.

 • p

  Ile osób wskoczyło na listę oczekujących ? Czy ktoś orientuje się
  jak to wyglądało we wcześniejszych latach. Jest jakaś szansa ? Jak długo
  trzeba w takiej sytuacji czekać?

 • Pnwk

  A o której godzinie u pani pośrednik składał wniosek?

 • tryt

  z jakim nr wniosku?

 • NN

  Ja składałem w PKO SA i własnie dostałem wiadomość ze dostałem przydział ze środków MDM.

 • Ferries

  niestety nadal nie mamy zadnych informacji z banku, posrednik nadal czeka. Mam nadzieję, że coś nam powiedzą. Mąż przyjął na klatę że nie będzie dofinansowania a ja jak to kobieta – czekam z małą nadzieją … 🙂

 • NiktSpecjalny

  witam, ja mam numer powyżej 36xxx a wniosek był rejestrowany przed godziną 10, także chyba co do kolejności numerów nie przykładałbym takiej wagi…

 • anna

  Pekao wysyła już potwierdzenia, my z numerem 334** już mamy 🙂 składaliśmy przez pośrednika.

 • FilipKot

  bierzcie WBK – nawet dla samego wniosku – oni rezerwację robią od razu na miejscu w oddziale omijając centrale

 • Alior to jakiś dramat! Pani od dawna wiedziała, że jesteśmy zainteresowani MDM-em, a umówiła się z nami na złożenie dokumentów na godz. 12.40! Siedzieliśmy w oddziale przez 3 godz. i dowiedzieliśmy się, że jesteśmy na liście rezerwowej. W styczniowej transzy na pewno nie weźmiemy pod uwagę Alioru. Porażka :/

 • FilipKot

  tak – nie doczytałem, że jeszcze chodzi o inne mieszkanie. Faktycznie lokal nie może ulec zmianie.

 • Ktosiek

  Nie ma mozliwości przepisania MDM na inne mieszkanie- przechodziłem to w kwietniu i MDM mi niestety przepadło.

 • FilipKot

  jeśli masz nadany numer NWR to po prostu wybierasz bank, który Ci najbardziej odpowiada i który jest na liście banków współpracujących w zakresie udzelania kredytów z MDMem.

 • Karol

  A jeżeli bank odrzuci wniosek o kredyt to MDM przepada ? Czy mogę szukać inne mieszkanie spełniające wymagania mdmu ?

 • FilipKot

  34249

 • Ferries

  Ja nie mam zadnego numeru , bank nie dal znac

 • Dofinansowanie jest „rezerwowane” tylko raz – przez bank w którym wniosek został zarejestrowany jako pierwszy. Może Pan jednak złożyć wnioski w tylu instytucjach, w ilu Pan zechce, ale uwaga: wnioski o dofinansowanie wkładu własnego złożone za pośrednictwem więcej niż jednej instytucji kredytującej przez nabywcę ubiegającego się o finansowe wsparcie mogą dotyczyć wyłącznie tego samego mieszkania, a określone w tych wnioskach terminy wypłaty finansowego wsparcia nie mogą się różnić. Wysokość finansowego wsparcia w tych przypadkach ustala się na podstawie wysokości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia pierwszego wniosku.

  Dodatkowo, nie jest możliwe zakończenie procesu, jeżeli posiada Pan otwarte wnioski kredytowe w innych bankach, w pewnym momencie procesów będzie się Pan musiał zdecydować na jeden bank i w nim doprowadzić do podpisania umowy kredytowej.

 • poprawny to NWR-2017-035900 (wkradł się chochlik drukarski)

 • mary

  Który numer jest poprawny? W komentarzach podajecie dwa rożne: 035900 i 30900.

 • Łuki

  Czy przyznana kwota dofinansowania jest „podpięta” pod bank który jako pierwszy zarejestrował mój wniosek w systemie BGK? Składałem wnioski w dwóch bankach i z obu dostałem potwierdzenie że otrzymałem dofinansowanie. Z roztargnienia zapominałem zapytać, w którym banku mam się ubiegać o potwierdzenie. Dodam, że do jednego banku zanosiłem wniosek samodzielnie i mam bezpośredni kontakt z doradcą banku, a drugi wniosek w moim imieniu składał doradca finansowy, który potwierdził że dofinansowanie jest zarezerwowane.

 • NWR-2017-035900

 • Mariusz

  A nie przypadkiem 33900? 🙂

 • Polecam poczekać po prostu kilka dni. Wszystko się wyjaśni.

 • Ewka13

  Tylko ta sama Pani kilka dni wcześniej na rozmowie mówiła nam, że jeśli MDM nie zostanie nam przyznany to proces kredytowy w ogóle nie ruszy więc już nie wiem co o tym myśleć

 • Niekoniecznie, proces wnioskowania o dofinansowanie i proces kredytowy (którego dotyczą wymienione dokumenty) to dwie odrębne kwestie. Polecam poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego
  w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

 • ok, nie mamy jeszcze informacji ze wszystkich banków. Jeżeli jest potwierdzenie akceptacji – życzymy pomyślnego procesu kredytowego.

 • ok, w takim razie przed Panem proces kredytowy, życzymy, aby przeszedł pozytywnie.

 • Marcin

  Mam ten wydruk i wszystko się na nim znajduje a w banku ruszyło dalej postępowanie odnośnie kredytu, a było to warunkiem przyznanie MDM.

 • Dokument nie jest generowany automatycznie, ale można go uzyskać. Polecam poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

  Wnioski zaakceptowane mniej więcej około godziny 14-tej powinny mieć przyznane środki.

 • x

  Mam powyżej tego numeru a informacje miałem już o godzinie 12 i co teraz ?

 • Ano nie, potrzebna jest jeszcze akceptacja w BGK Zlecenia.

 • Ewka13

  Czy jeśli Pani z banku poprosiła nas o dostarczenie aktu małżeństwa oraz potwierdzenia wpłaty za wycenę mieszkania to znaczy, że nasz wniosek o MDM został przyjęty??

 • Generalnie – jeżeli wniosek został zaakceptowany przed 14-tą i miał nr poniżej NWR-2017-030900 jest duża szansa na dofinansowanie.

 • Jeżeli wniosek został zaakceptowany przed 14-tą i miał nr poniżej NWR-2017-030900 powinna Pani otrzymać dofinansowanie.

 • ok, to byłbym spokojny, jeżeli wniosek został zaakceptowany przed 14-tą i miał nr poniżej NWR-2017-030900 powinien Pan otrzymać dofinansowanie.

 • Jeżeli wniosek został zaakceptowany przed 14-tą i miał nr poniżej NWR-2017-030900 powinna Pani otrzymać dofinansowanie.

 • Jeżeli wniosek został zaakceptowany przed 14-tą i miał nr poniżej NWR-2017-030900 powinien Pan otrzymać dofinansowanie.

 • konrad

  Pytanie dotyczy czegoś innego – chodzi mi wyłącznie o stempel czasowy na potwierdzeniu – czy dokument jest generowany na zakończenie procedury (automatycznie)? A może pracownik banku generuje potwierdzenie z systemu BGK na żądanie w dowolnym momencie?

 • Bez obaw, jeżeli wniosek został zaakceptowany przed 14-tą i miał nr poniżej NWR-2017-030900 powinien Pan otrzymać dofinansowanie.

 • spokojnie – brokerzy mają często dedykowane zespoły analityczne, a ich wnioski są rozpatrywane szybciej niż standardowe.

 • Polecam poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego
  w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

 • ok, generalnie wniosek o kredyt powinien być zarejestrowany razem z wnioskiem o przyznanie dofinansowania MDM.

 • Nr NWR do NWR-2017-035900 powinny mieć przyznane dofinansowanie.

 • To zależy od wybranego banku. W większości rejestracja i akceptacja wniosków (oznaczająca rezerwację środków) odbywa się razem, na początku procesu.

 • Gratulujemy, teraz „tylko” proces kredytowy.

 • Ok, ale to chodzi o decyzję kredytową. Proces w PKO SA zakłada rezerwację środków na samym początku.

 • Niestety. Zainteresowanie było spore. Środki skończyły się już około 14-tej.

 • Polecam poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego
  w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

 • Każdy wniosek ma dwa nr NWR, generalnie, 6-cio cyfrowy nr postaci: NWR-2017-035xxx, zarejestrowany przed godziną 14-tą (czyli przed nr 035900), oznacza, że środki powinny być zarezerwowane.

 • Jeżeli był to 6-cio cyfrowy nr postaci: NWR-2017-035xxx, zarejestrowany przed godziną 14-tą (czyli przed nr 035900), środki powinny być zarezerwowane.

 • Wszystkie numery do około NWR-2017-035900 powinny mieć zarezerwowane środki.

 • To kwestia procesu w danym banku. W większości rezerwacja środków odbywa się na początku procesu – po akceptacji wniosku o dofinansowanie w BGK Zlecenia.

 • Jeżeli był to 5-cio cyfrowy nr typu: NWR-2017-30xxx, środki zostały zarezerwowane.

 • Mariusz

  Jeśli chce się szybko to tylko oba PKO lub WBK

 • Ze wsparcia w ramach programu Mieszkanie dla Młodych mogą skorzystać małżeństwa oraz osoby samotne (single) w wieku do 35 lat (w przypadku małżeństwa pod uwagę będzie brany wiek młodszego z nich licząc do końca roku kalendarzowego w którym kończy 35 lat). Podstawowym warunkiem jest, aby do dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabywanego domu lub mieszkania, nie były właścicielami lub współwłaścicielami innego domu lub mieszkania, a nabywane mieszkanie będzie służyło zaspokajaniu ich własnych potrzeb mieszkaniowych.

  Rodzaj zatrudnienia będzie brany pod uwagę dopiero na etapie badania zdolności kredytowej – generalnie, im dłuższy okres zatrudnienia, tym lepiej.

 • Bardzo dobra prognoza. Rejestracja pierwszych wniosków rozpoczęła się już o 4-tej rano. Niestety około 14-tej pula została wyczerpana.

 • Wnioski można było rejestrować dzisiaj przez cały dzień, aczkolwiek jedynie te zarejestrowane do 14-tej mają przyznane dofinansowanie. Potem pula została wyczerpana. Odnośnie decyzji – proces różni się w zależności od wybranego banku. W większości akceptacja wniosku następuje od razu, co oznacza rezerwację dopłaty MDM.

 • Mariusz

  Potwierdzona rejestracja nie oznacza przyznania dofinansowania

 • Ferries

  Dajcie ktos cos znac …. 🙁

 • Po stronie BGK? Proces potrafi trwać nawet tydzień.

 • Mariusz

  Nie oznacza

 • krisr

  na razie nie wiem nic mam tylko info od doradcy

 • Ferries

  Czy ktoś z was dostał jakąkolwiek odpowiedź Alior Banku?

 • Maria

  Nasz doradca dzwonil do mnie po 11, ze wniosek jest zarejestrowany I nie potrafil odpowiedziec na pytanie kiedy bedzie wiadomo czy dostalismy dofinansowanie. Ciekawe jak szybko wszystkich poinformuja…

 • Xxxx

  Czy ktoś dostał odmowę od banku?

 • tryt

  Ciekawe, jaki był pierwszy dziś.

 • tryt

  Ciekaw jestem, jakie były dziś jako pierwsze…

 • Ferries

  My także nie mamy żadnej odpowiedzi ze strony banku, skladalismy wniosek w Alior Bank

 • konrad

  35732

 • starosta

  Jaki masz nr wniosku>>?

 • tryt

  NWR-2017-036340
  A wy?

 • Ferries

  Czy alior takze wydal podobny komunikat co pko?

 • arfer

  w jakim banku ? pracownik banku, który nie rejestruje sam wniosków, a robi to przez swoją centralę, może stanąć na głowie, a i tak może się nie udać – zwłaszcza, że w dniu takim jak dziś to trochę loteria

 • Ewa

  No nie mam, także na dobrą sprawę nawet nie wiem, czy go dostarczyła przed 14 do banku. Powiedziała co prawda, że zadzwoni z informacją pod koniec tygodnia, ale chyba nie ma co czekać.

 • krisr

  ja mam informacje od doradcy ze na 99% jest dofinansowanie chociaż potwierdzenie ma być dopiero jutro, wiec jeszcze nie otwieram szampana.
  ale jeśli sie uda to będzie na mega farcie (albo znajomości banku) bo wniosek składaliśmy wczoraj do PKO BP, a oni mieli rejestrować zbiorczo od 12 dzisiaj… (tak przynajmniej twierdził doradca)
  o 13 dzisiaj miałem telefon z banku ze jakaś data sie nie zgadza i musieliśmy poprawiać.
  z banku wyszedłem za pięć 14 🙂 wiec wydaje mi sie bylem jedna z ostatnich osób która dostała dofinansowanie

 • Ferries

  Czy Alior tez taki komunikat wydal? Nasz doradc nie dostal zadnej odpowiedzi co chodzi o nasz wniosek. Moze cos wiesz?

 • arfer

  druki zmieniali jakiś czas temu, więc jeśli „Pani z banku” dziś się obudziła, że druki są niewłaściwe, to hmmm średnio o niej świadczy

 • arfer

  hipoteka tak nie działa – można mieć wujka dyrektora departamentu, ale jeśli kluczowe parametry nie są spełnione, kredyt i tak nie będzie udzielony, nie szukajmy teorii spiskowych

 • arfer

  Pekao SA wydało komunikat, że jutro będzie potwierdzało rejestrację, więc cierpliwości – przy tak symbolicznej puli zawsze jest ryzyko, że środki się w parę godzin rozejdą

 • arfer

  niekoniecznie – każdy bank rejestruje inaczej, część robi to samodzielnie i przy stoliku pracownika banku możesz liczyć na rejestrację, w części wniosek rejestruje centrala – pracownik oddziału może przyjść do pracy i o 3 nad ranem, Was wpuścić punkt 8 czy 9 ( o której tam otwierają oddział) a i tak nie ma żadnego wpływu czy i o której centrala zrobi swoje

  swoją drogą, szanse miały wnioski, które dziś rano raczej były kpl wypisane i czekały tylko na rejestrację, albo wstępnie były wprowadzone albo takie (obojętnie, czy składane w banku, czy w firmie typu OF), gdzie doradca ma dobre znajomości w banku, który mu zarejestruje dopłatę nie patrząc na to, czy 8 VIII dokumenty są, czy ich jeszcze nie ma – taka prawda

 • Krzysztof

  Ja wiedzac ze jest mala pula i bank otwieraja o 8 to z malzonka czekalismy juz o 7 godz. Myśleliśmy ze kolejki bd jak za komuny hah

 • NN

  eh, u mnie to samo, papiery były w banku, doradca zapewnił ze wniosek poszedł koło 9, ale od tego czasu cisza, eh chyba będę musiał podziękować doradcy rysując mu ku**sa na masce samochodu.

 • konrad

  potwierdzenia rejestracji też nie masz?

 • Ania

  Ja przez Open finance. Wszystkie dokumenty miałam juz gotowe na początku lipca i przekazane do banku Pekao do weryfikacji.

 • Ewa

  Ja też, wszystko przygotowane juz od dawna. Pani doradca miała jak najszybciej to dziś dostarczyć do banku, ale niestety z mdm moge sie pozegnac. BZ WBK chyba najsprawniej rejestrował…

 • Mateusz Bieniek

  ja od 2 tygodniu miałem gotowe dokumenty w banku, bylem tam dzisiaj o 9, a i tak nie wyrobili się z rejestracją na czas!

 • Mateusz Bieniek

  a w jakim banku?

 • Ewa

  ja przez open finance i nie mam zadnej informacji. cos czuje ze na starcie bylam przegrana

 • x

  Przez doradce w banku i mam przed sobą potwierdzenie rejestracji, choć sam już nie wiem czy oznacza to pewne przyznanie MDM chociaż taka informację dostałem od doradcy

 • Mateusz Bieniek

  składaliście przez doradcę czy sami? Składałem przez Millenium w Katowicach, ale dali ciała na całej linii bo „wniosek musi przejść przez centralę”….

 • Marcin

  Wynika z tego, że potwierdzona rejestracja oznacza przyjęcie wniosku. W moim przypadku czekałem najpierw na MDM a dopiero później bank miał ruszyć z kredytem. I dzisiaj po otrzymaniu pozytywnej rejestracji wraz z numerem dowiedziałem się, że wniosek o kredyt z mojego banku idzie dalej i rzeczoznawca już jest wysłany czyli coś musi w tym juz być.

 • kolodz

  Jakie macie NWR z dnia dzisiejszego?

 • konrad

  https://www.bgk.pl/bip/wstrzymanie-przyjmowania-wnioskow-mdm-2017r-100-547/

  Dokument wygenerowany o 14:15. Pewnie przynajmniej kwadrans wcześniej mieli informację o pełnej puli.

  Może ktoś wie, czy potwierdzenie rejestracji generuje się automatycznie po wklepaniu wniosku przez doradcę, czy dopiero po kliknięciu? Zastanawiam się czy czas na potwierdzeniu utożsamiać z momentem faktycznego zaakceptowania wniosku.

 • Ania

  Ufff udało się 🙂

 • Ania

  Ja składałam w Pekao i przed chwilą dzwonił doradca, że dostanę mdm

 • NN

  U mnie doradca składał w PKO SA, powiedział ze wniosek został zarezerwowany koło 9, a na decyzje ostateczna trzeba czekać kilka dni, więc nie wiem jak tu niektórzy dostali ostateczna decyzje od razu, może jakieś plecy maja czy cuś…

 • p

  Podobno ok 14:00 już była końcówka środków

 • Pnwk

  Tak

 • Marek

  Już się hajs skończył? 😐

 • Pnwk

  A czy ktoś z pekao ma już odpowiedz?

 • Ferries

  Zablokowali srodki 🙁 eh.

 • FilipKot

  myślę, że skoro doradca potwierdza otrzymanie dofinansowania to nie powinno być problemu – no chyba, że potwierdził tylko złożenie wniosku.

 • Ramona

  Witam w jakim banku składacie wnioski i jaką dają wam marże? Pozdrawiam

 • Klocek

  Dostalem info od doradcy ze wniosek został zarejestrowany ale decyzja o dofinansowaniu może być jutro albo za tydzień. Bgk zastrzega sobie ze informacje ma udzielić do 31.12.2017

 • karol

  ja mam potwierdzenie złożenia wniosku i doradca zapewnia mnie że otrzymałem mdm a nie mam potwierdzenia ze strony banku czyli jak jest?

 • FilipKot

  czego dotyczy Twoje pytanie? bo nie bardzo wiem

 • karol

  czyli????

 • FilipKot

  nwr dostajesz jako potwierdzenie złożenia wniosku – lista oczekujących jest tworzona po wyczerpaniu się środków.
  Zatem NWR powinnas dostać od swojego doradcy.

 • FilipKot

  ja wbk też z nr 34249 – na razie mam tylko info o rejestracji

 • karol

  jaki masz numer i czy masz potwierdzenie rejestracji czy przyznania??

 • Kasia Ostrowicz

  Ja również wbk

 • Kasia Ostrowicz

  Nie mam numeru nwr, nuer nwr chyba dostaja osoby ktore wskoczyły na listę oczekujących. Do mnie dzwonil opiekun z baanku i gratulowal przyznania dofinansowania i zapraszal na jutro na podpisywanie umowy kredytowej

 • Mariusz

  musisz dostać potwierdzenie przyznania dofinansowania w kwocie, potwierdzenie rejestracji nie wystarczy.

 • karol

  BZ WBK

 • karol

  Masz potwierdzenie rejestracji wniosku czy przyznania dofinansowania??

 • karol

  Już powoli zaczyna się nerwówka…czy potwierdzenie rejestracji wniosku z podanym numerem z limitem środków w wysokości XX i przewidywanym terminem wypłaty środków do XX jest równoznaczne z PRZYZNANIEM DOFINANSOWANIA???

 • p

  Osoby, które otrzymały potwierdzenie o przyznaniu środków – w jakim banku składaliście wniosek ?

 • i k

  wiadomo jakie numery NWR otrzymują potwierdzenia z BGK?

 • Dav

  Jaki NWR otrzymałaś?

 • Kasia Ostrowicz

  Ja już też mam potwierdzenie o przyznaniu dofinansowania 🙂 powodzenia !

 • karol

  Potwierdzenie od banku będziesz miał dopiero jak dostaniesz ostateczną decyzję kredytową. Na razie pewnie dostałeś decyzję wstępną.

 • Ania

  Mi powiedział, że został zarejestrowany, ale potwierdzenie od banku ciągle brak…. :/

 • Ferries

  Doradca dzwonil do mnie, o 12’00 pozostało 12 mln, nasz wniosek raczej nie przeszedl. Nie ma odzewu. Szkoda

 • Dav

  ….99221

 • Kasia Ostrowicz

  Jaki masz nuner ?

 • Dav

  Podpinam się pod to pytanie – sam otrzymałem tylko numer NWR.

 • Dav

  Hej, co znaczy, że wniosek przeszedł? Dostałeś tylko numer NWR czy już potwierdzenie, że masz przyznane dofinansowanie?

 • Ania

  Witam,

  dostaliście już Państwo potwierdzenie z BGK, że środki zostały zarezerwowane dla Was, czy tylko potwierdzenie z banku, że wniosek został zarejestrowany.

 • karol

  Też mam potwierdzenie że nasz wniosek przeszedł….ufffff:)

 • FilipKot

  Gratuluję – ja też już się załapałem 🙂 najważniejszy krok za nami, ważne by się nie wysypać na czymś innym.

 • Ferries

  I jak dalej bedzie wygladala rejestracja?

 • Agnes

  Super ! Gratulacje 🙂

 • Wioleta Weber

  Gratulacje!

 • Piotr

  Ja już mam potwierdzenie. Mój wniosek przeszedł tuż przed zawieszką serwerów. Pani z Banku potwierdziła, że system stoi.

 • Kredyt MDM

  Potwierdzam, na śląsku padły serwery

 • Wioleta Weber

  Doradca przez bank w moim imieniu

 • Ferries

  Ale sie porobiło. Ktoś z Was składał wniosek?

 • Słąwek

  Środa/Czwartek

 • Wioleta Weber

  Właśnie… Wiadomo coś kiedy decyzja? Nie wiem czy dzisiaj, jutro?

 • Agnes

  Ciekawe kiedy to ogarną i kiedy będą jakieś konkretne odpowiedzi …

 • FilipKot

  raczej zbyt wiele wniosków na raz zostało wrzuconych

 • Wioleta Weber

  Środki się skończyły?

 • FilipKot

  arfer zawsze dobrze zorientowany 🙂 ale zawsze pierwszego dnia MDM’u padały 🙂 i jakoś wszystko było OK później.

 • Ferries

  Teraz czekac na styczen 🙂

 • Agnes

  i co teraz ? 🙂

 • Ferries

  My właśnie mamy kwotę ok 34 500 zł, dom jest zarezerwowany do 31 marca 2018 jednak cena 180 000 jest tak atrakcyjna, że mamy nadzieję zamieszkać w nim jak najszybciej by własciciel nie rezygnował ze sprzedazy. Nerwówka.

 • Ferries

  Skad wiesz?

 • FilipKot

  nie dramatyzowałbym 🙂 na pewne kwestie nie ma się wpływu. Z tego co się orientuje najlepszym wyjściem chyba było BZ WBK bo oni rejestrują wnioski z oddziału bezpośrednio więc bez zbędnego jednego elementu. Jeśli chodzi o ilość wniosków to chyba średnie dofinansowanie ostatnio było na poziomie ok 35tys co daje nam niestety <2000 wniosków bo w puli mamy teraz dodatkowe 67 mln.

 • arfer

  w BGK padły serwery 🙂

 • Ferries

  W aliorze zmienili druki i nasz wiosek uda sie zarejestrowac dopiero za moze godzine, lub juz Pani zarejestrowala. Nie mamy szans na mdm, bo przy szacowanej liczbie 4 000 one rozejda siemęża w godzine.

 • Agnes

  Ja i mąż mamy umowy o prace na czas określony i nie było problemu w banku. Najlepiej mieć umowy na czas nieokreślony … Nie wiem jak jest z innymi umowami typu zlecenia.

 • FilipKot

  na to pytanie odpowiedź udzieli tylko bank – sam MDM to program rządowy, który dofinansowuje kredyt. Jeśli żaden bank nie zdecyduje się na udzielenie kredytu to nie ma podstaw do MDMu. W pierwszej kolejnosći radziłbym się udac to jakieś placówki banku, który udziela kredytów z MDD i sprawdzic przynajmniej wstępją zdolność kredytową.

 • Magda

  Jakie są wymagania aby wogóle złożyć wniosek? Głównie chodzi mi o umowę zatrudnienia?

 • FilipKot

  z tego co się orientuje to wystartowało dzisiaj o 6 rano – ale co z tego jak banki pracują od 8-9 i dopiero wtedy większośc wniosków będzie wprowadzana… ja szacuję, ze dopłat wystarczy na nie więcej niż jakieś 2tys. wniosków więc przy obecnym zainteresowaniu to może być nawet poniżej 1 dnia. Do tego część banków chyba wprowadza wnioski centralnie więc jeszcze jeden moment możliwego opóźnienia się pojawa.

 • Wioleta Weber

  Od której godziny można składać wnioski? Czy od razu jest znana decyzja o przyznaniu bądź nie?

 • Yrek York

  Że strony BGK nie było problemu PKO twierdzi ze systemowo nie są w stanie tego zmienić. Orientujecie się może ile trwa proces anulowania wniosku po rezygnacji?

 • Witam. Sierpniowe dopłaty dotyczą puli z 2017-go roku i zostały oddane do dyspozycji beneficjentów w wyniku nowelizacji programu MDM. II-ga część puli 2018 zostanie uruchomiona dopiero po 2018-01-01.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Jeżeli cena wyłącznego prawa do korzystania z ogrodu jest wyszczególniona w umowie to powinna być odjęta od całkowitej ceny mieszkania. Gdyby cena nie była osobno wyszczególniona to bank powinien przyjąć pełną cenę. Dodatkowa działka na której jest droga powinna być odjęta od ceny.
  Wynika to częściowo z interpretacji MIiR:

  Jeśli razem z lokalem mieszkalnym jest sprzedawane inne pomieszczenie takie jak: miejsce postojowe, ogródek, loggia, to kwestia wliczenia ceny nabywanego wraz z lokalem mieszkalnym dodatkowego pomieszczenia zależy od statusu tego pomieszczenia określonego w umowie. Jeżeli to pomieszczenie jest pomieszczeniem przynależnym, stanowi ono formalnie część mieszkania i w całości wlicza się do ceny mieszkania podlegającej weryfikacji.

  Jeśli pomieszczenie jest sprzedawane jako część nieruchomości wspólnej oddanej do wyłącznego korzystania jednemu z właścicielowi (umowa quoad usum), to opłata za takie prawo powinna być wyłączona z ceny zakupu lokalu mieszkalnego i nie może być objęta kredytem mieszkaniowym udzielanym w ramach MdM. Prawo do wyłącznego korzystania z części nieruchomości wspólnej w sytuacji, kiedy podlega odrębnej wycenie jest traktowane jako przedmiot odrębnej czynności obrotu. Należy przy tym podkreślić, że prawo takie może być uchylone przez wspólnotę mieszkaniową na podstawie odrębnych przepisów lub też może nastąpić rezygnacja z tego prawa, np. przy obrocie prawem własności lokalu mieszkalnego.

  Natomiast jeśli pomieszczenie dodatkowe przekazywane jako część nieruchomości wspólnej oddanej do wyłącznego korzystania jednemu z właścicielowi (umowa quoad usum) nie zostało wycenione, a jedynie wymienione w umowie jako element transakcji kupna-sprzedaży, wówczas ceną zakupu lokalu mieszkalnego jest cena wskazana w umowie z deweloperem.

  Częścią składową ceny zakupu lokalu mieszkalnego jest również cena udziału w części nieruchomości wspólnej. Przykładowo, gdy np. droga dojazdowa jest położona na gruncie stanowiącym część nieruchomości wspólnej, taki zakup może zostać sfinansowany kredytem w ramach programu, a jeśli stanowi część odrębnej nieruchomości, musi zostać sfinansowany ze środków własnych nabywcy.

 • Teoretycznie – w uzasadnionych wypadkach istnieje możliwość dokonania korekty na wniosek banku kredytującego w BGK.

 • Jeżeli wymieniona połowa domu stanowi osobne mieszkanie – wówczas, zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy MDM nie ma możliwości skorzystania z dofinansowania (chyba że potencjalny beneficjent wychowuje przynajmniej troje dzieci spełniających wymienione w ustawie warunki). Jeżeli jest to natomiast własność części ułamkowej nieruchomości, ale nie stanowiąca odrębnego lokalu – bez problemu można skorzystać z MDMu.
  Ograniczenie dot. posiadania mieszkania zostało złagodzone, aby nie eliminować z grona beneficjentów osób, które są obecnie lub były w przeszłości posiadaczami ułamkowych części lokali lub budynków. Ustawa ma zapewnić zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Własność ułamkowa tego nie zapewnia. Wyjątek dotyczy małżeństw – w przypadku gdy nabywcą lokalu jest małżeństwo, warunek nieposiadania własnego mieszkania dotyczy obojga małżonków (nie możemy przystąpić do programu, jeżeli posiadamy mieszkanie na spółkę z żoną).

  Serdecznie Państwa zachęcam do udziału w programie MDM, np. poprzez rejestrację na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli profesjonalnej porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Piwnica nie powinna być wliczana do powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego.

 • Yrek York

  Załapałem się na dopłatę ale w trakcie oczekiwania sprzedający wycofał się z umowy zmiana wniosku na inna nieruchomość miała być formalnością ale dziś okazało się ze PKO nie może zmienić wniosku i polecili mi złożyć rezygnację i składać nowy wniosek jutro czy da się to tak szybko załatwić? Czy jest możliwe jakieś inne rozwiązanie ??

 • Kasia

  Witam, mam pytanie odnośnie nowej puli dopłat do mieszkań. Jeśli już teraz w sierpniu wypłacane są środki z 2018 roku tak ? To czy jeśli będę ubiegać się o dofinansowanie w programie MDM od stycznia 2018 roku to czy jest szansa bym je dostała ? czy może okazać się że środki na 2018 już się skończyły ?

 • Ma Ga

  witam, czy jesli jeden z malóżonkow jest wlascicielem polowy domu mozna przystapic do programu czy nie??

 • Mariusz

  nie jest wliczana

 • Remik

  A co w sytuacji gdy kupuje się udział w drodze dojazdowej? Czy cenę tego udziału też należy doliczyć w tym przypadku do ceny domu i podzielić przez jego metraż?

  Czy ta droga musi być w oddzielnej KW?

 • Magda

  Nie zgodzę się z tym. Sama zarabiam niewiele ponad 3 tyś zł netto, kupuję mieszkanie za 135 tyś i już mam wstępną pozytywną decyzję kredytową, teraz czekam na informację czy załapię się na MDM. Może warto poszukać w innych bankach.

 • Rafał

  Czy piwnica jest wliczana w powierzchnie. Mieszkanie ma 74 m2 ale przynalezy do tego jeszcze piwnica 5m2

 • Pewnie, śmiało można składać wnioski w wielu bankach. Może Pan także skorzystać z doświadczeń naszych doradców – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Mariusz

  Chodzi o I pulę 2018, a teraz bedzie bonus z 2017

 • Mariusz

  Tak

 • Mariusz Polański

  Skąd informacja o zalapaniu się na MDM skoro wnioski można składać od wtorku?

 • marluk

  A to jak opinia to co innego 🙂 Moim zdaniem moze nastapic obojetne kiedy. Poza tym w umowie deweloperskiej jest to zapisane wiec kazdy sie zgadza na terminy tam opisane skoro ja podpisuje.

 • Mariusz

  To była moja opinią, ale jeśli MdM pisze wyżej ze można, to ja im wierzę 🙂 dopytać tylko ile później…

 • marluk

  czyli mamy 2 sprzeczne wersje. Mariusz, masz jakis dowod ze przeniesienie wlasnosci musi nastapic w 2018?

 • Robert Walicki

  Dziękuję za odpowiedzi.

  Ad. 1. Wniosek złożyłem jedynie do PKO, otrzymałem decyzję o przyznanym dofinansowaniu ale chciałbym poszukać lepszej oferty bankowej i ewentualnie zmienić bank. Jest taka możliwość?

 • Witam.

  Ad 1. Może Pan złożyć wnioski w tylu instytucjach, w ilu Pan zechce, ale uwaga: wnioski o dofinansowanie wkładu własnego złożone za pośrednictwem więcej niż jednej instytucji kredytującej przez nabywcę ubiegającego się o finansowe wsparcie mogą dotyczyć wyłącznie tego samego mieszkania, a określone w tych wnioskach terminy wypłaty finansowego wsparcia nie mogą się różnić. Wysokość finansowego wsparcia w tych przypadkach ustala się na podstawie wysokości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia pierwszego wniosku.

  Dodatkowo, nie jest możliwe zakończenie procesu, jeżeli posiada Pan otwarte wnioski kredytowe w innych bankach, w pewnym momencie procesów będzie się Pan musiał zdecydować na jeden bank i w nim doprowadzić do podpisania umowy kredytowej.

  Ad 2. Mieszkanie nabyte w ramach programu MDM będzie własnością obojga Państwa. Na podstawie art. 6 Ustawy MDM, małżeństwa biorą w programie udział wspólnie (nawet, jeżeli posiadają rozdzielność majątkową).

 • Prawda. Wypłata dofinansowania z II-giej części puli 2018 powinna nastąpić do końca przyszłego roku. Przeniesienie własności może nastąpić później.

 • Robert Walicki

  Mam pytania:
  1. Czy mogę zmienić bank, gdy dopiero teraz otrzymałem informację o załapaniu się na dofinansowanie z tegorocznego naboru wniosków kredytowych w MdM?
  2. Czy mając rozdzielność majątkową z żoną i biorąc kredyt w MdM cała własność mieszkania może być na mnie czy trzeba zrobić to na udziałach po 1/2?

 • Mariusz

  Wypłata musi nastąpić do końca 2018 co jest powiązane z przeniesieniem własności. Wszystko musi się zakończyć w 2018.

 • marluk

  Mam bardzo konkretne i precyzyjne pytanie. Czy jesli chodzi o MDM z roku 2018 to w tymze roku musi nastapic wyplata dofinansowania jako ostatniej transzy czy tez musi nastapic przeniesienie wlasnosci? Bo nie dzieje sie to w tym samym czasie. Slyszalem ze musi nastapic wyplata dofinansowania w 2018 roku a samo przeniesienie wlasnosci moze miec miejsce juz w 2019 roku. To prawda?

 • Raczej nie, ja bym jednak przeprowadził oględziny.

 • Witam. Limity ceny dla rynku wtórnego różnią się od limitów wyznaczonych dla rynku pierwotnego. Tutaj można znaleźć wszystkie stawki: http://mieszkaniedlamlodych.com/limity-cen-na-rynku-wtornym-i-pierwotnym-dla-nowej-puli-dofinansowania-w-sierpniu-2017-r-w-programie-mdm-mieszkanie-dla-mlodych/

 • marluk

  Umozliwia to nowelizacja ustawy o prawach konsumenta z 25 grudnia 2014 r. ,
  która wprowadza pięcioletni okres rękojmi za wady. Deweloper co prawda ma uznana marke ale pytanie moje jest takie jaka wartosc ma dokladne ogladanie mieszkania przed protokolem odbioru skoro i tak chroni nas rekojmia? Jest jakas roznica?

 • Mariusz

  Zasady sa takie same tylko inne limity, ktore znajdziesz na tej stronie.

 • Sempika

  Witam serdecznie, proszę o informacje jak jak to jest z zakupem domu z rynku wtórnego? Czy są takie same limity za metr jak przy mieszkaniu, planuje kupić dom w Legionowie, szanse na mdm jeśli chodzi o mieszkanie są zerowe, ze względu na cenę za metr, czy te same zasady są w przypadku zakupu domu? Będę wdzięczna za wyjaśnienia.

 • 5-cio letnia rękojmia dosyć dobrze świadczy o intencjach dewelopera, zwykle spotykaliśmy się z 2-3 letnimi. Taki zapis powinien skutecznie ochronić Pana interesy.

 • Być może zaszło nieporozumienie. Sama nieruchomość nie musi być oddana w 2017-tym roku. Do końca tego roku powinno być natomiast wypłacone dofinansowanie MDM. Jeżeli zarówno bank, jak i sprzedający wyraża zgodę na takie rozwiązanie (co jest mało prawdopodobne), z puli sierpniowej teoretycznie można sfinansować lokal, którego termin oddania do użytkowania będzie miał miejsce w późniejszym okresie.

 • Nie jest to możliwe, dofinansowanie z puli sierpniowej powinno zostać wypłacone do końca 2017-go roku.

 • Sam wniosek o dofinansowanie składany jest równocześnie z wnioskiem kredytowym (w większości przypadków). Wypełnienie wniosku to kwestia kilkunastu minut.

 • marluk

  Nie teraz. Nie rozumiesz. To na wypadek gdyby bylo lekkie przesuniecie. Normalnie przewidywany termin ukonczenia to do konca 2018. Protokol podpisalbym w grudniu 2018 i akt tez zeby nie utracic MDM a jakies ostatnie prace moglyby byc i w styczniu 2019. Chodzi mi o to czy gdyby byly jakies wady ktorych bym nie wykryl przy podpisywaniu protokolu to czy rekojmia wystarczajacaco skutecznie mnie chroni? Czy tez jest cos co naprawi mi deweloper przed podpisaniem protokolu ale juz nie w ramach rekojmi? Jest cos takiego?

 • Mariusz

  A po co tak w ogóle teraz podpisywać protokół odbioru, mieszkania które jest w trakcie budowy?!

 • marluk

  uzasadnienie? podpisze protokol odbioru przed koncem roku a za ewentualnie wady i tak chroni mnie rekojmia.

 • Mariusz

  Jeśli rzeczywiście mówisz o 2018 to ja bym nie ryzykowal

 • marluk

  Mam upatrzone mieszkanie ktore skonczy sie w 4 kwartale 2018. Deweloper powiedzial ze jesli nastapi jakies opoznienie to mozemy spisac protokol odbiorczy przed koncem roku i przeniesc wlasnosc aby nie utracic dofinansowania. Czy rekojmia na 5 lat wystarczajaco skutecznie zabezpiecza mnie przed usterkami ktore moga powstac przy budowie mieszkania skoro protokol bedzie juz podpisany? W czym moja sytuacja przed podpisaniem protokolu (w obliczu bledow) jest lepsza niz po skoro i tak mam rekojmie na 5 lat na wady dewelopera?

 • Magda

  (Bank – Doradca – Ja) – dla mnie już tłum i brak informacji. Dlatego sama załatwiałam bez doradcy. Od momentu złożenia wniosku po 3 tyg. podpisałam umowę kredytową. Żeby mieć większe szanse już się przygotuj, pochodź po bankach i sprawdź jakie dokumenty potrzeba. Powodzenia

 • abc

  Zakładając, że mam wszystkie dokumenty wymagane przez banki to ile czasu średnio zajmuje im przygotowania wniosku o dofinansowanie mdm?

 • Arkadiusz Koba

  Wydaję mi się, że jakiś czas temu mówiono, iż środki przyznawane w sierpniu br. dotyczą nieruchomości, których budowa zakończy się w 2017 roku. W związku z tym czy odpowiedź na powyższe pytanie osoby o nicku Milczek jest prawidłowa? Mam podobny przypadek, gdyż inwestycja, którą jestem zainteresowany kończy się w III kwartale 2018 r.. Proszę o wyjaśnienie moich wątpliwości.

 • Mariusz

  Jesli chcesz teraz to musisz zlozyc 08.08

 • Sebastian

  Dobrze. Ale chodzi mi o cos takiego. Chce kupic teraz mieszkanie. Chce wziac kredyt hipoteczny. Czy biorac taki kredyt sprzedajacy otrzyma ta kwote od razu, a samo dofinansowanie w przyszlym roku? Czy jest to niemozliwe?

 • Witam. Doradca chyba czegoś nie zrozumiał. Chętnych na sierpniowe dofinansowanie rzeczywiście jest sporo, nie oznacza to jednak, że nie może Pan spróbować swoich sił i zawnioskować o dofinansowanie. Proponuję mimo wszystko naciskać na doradcę i składać wniosek. Jeżeli nie otrzyma Pan dofinansowania, można będzie złożyć wniosek ponownie po 2018-01-01. Dopłata zostanie jednak wówczas wypłacona na początku 2018-go roku.

 • Sebastian

  Byłem u waszego doradcy. Powiedział mi on, że środki, które dostępne będą od 8 sierpnia, to już ich nie ma, gdyż kolejka na dofinansowania z mdm jedt tak duża, że z chwilą pojawienia sie środków, od razu są one w całości przyznane. Więc trzeba się starać o środki w styczniu. Czy to prawda?

  Mam jeszcze ważne pytanie. Jeśli nie załapię się na dofinansowanie w sierpniu, to jak wygląda sprawa z kredytem, jeśli chciałbym kupić mieszkanie jeszcze w tym roku? Czy kwota kredytu razem z dofinansowaniem zostanie przelana sprzedajacemu w przyszlym roku? Czy moze kredyt zostanie juz w tym roku uruchomiony, a samo dofinansowanie w przyszlym roku. Jak to wyglada?

 • Witam. Jeżeli cena mieszkania + komórki podzielona przez metraż użytkowy lokalu mieszkalnego mieści się w wyznaczonych limitach oraz komórka nie ma własnej KW – można.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • To już kwestia do ustalenia z bankiem kredytującym. Bank ma możliwość przechować środki dla beneficjenta na koncie technicznym.

 • ewela

  Czy mogę sfinansować zakup mieszkania od dewelopera z pomieszczeniem przynaleznym tj komorka lokatorska?Taki zapis widnieje w umowie deweloperskiej, jesli nie to co zrobić aby uzyskac dofinansowanie?

 • Beata

  Witam, jeżeli bym 8 sierpnia złożyła wniosek o kredyt MDM, a budynek ma być oddany dla Nas do końca marca 2018, to czy środki mogą zostać wypłacone w styczniu 2018 r?

 • arfer

  jako praktyk nie mam takiego wrażenia

  prawda jest taka, że bank – mając do wyboru udzielenie kredytu na 50k i na 250k, zawsze skupi się na tym drugim, Ty będąc przedsiębiorcą zrobiłbyś to samo

  dla osób o małym dochodzie 3000 zł piszesz, ok, spróbuję rozjaśnić, jak to działa w dużym uproszczeniu – w 2/3 Twojego dochodu (a więc w 2000 netto) powinna się mieścić rata, inne zobowiązania finansowe i stałe koszty utrzymania (w zależności od banku zwykle od 750 do 1200 za osobę dorosłą, nieco mniej za dziecko) – kiedyś banki mogły udzielać kredytów lżejszą ręką, teraz w/w mają sztywno narzucone przez polski nadzór finansowy choćby po to by nie powtórzyła się sytuacja z 2007-8 r. z USA czy niektórych krajów Europy (np. Hiszpanii)

  aktywa są Twoim plusem, ale zdolność kredytowa, akceptowalna historia i nieruchomość spełniająca kryteria banku (czyli poprawny stan prawny, minimalny wkład własny i odpowiednia płynność) zawsze przy hipotece będą podstawą

 • siasiczka

  Wydaje mi się że program jest dla bogaczy. Banki są strasznie oporne w udzieleniu kredytu mdm na małe kwoty, nastawili się chyba na nieruchomości typu szeregówka za przynajmniej 300 tyś. Dla osób z zarobkami w granicach 3000 nie dadzą kredytu na marne 130000 chociaż dofinansowanie wyniosłoby u nas 34000. Nie wspomnę że nie obchodzi ich rewelacyjna historia kredytowa, zgromadzone oszczędności czy nawet inwestycje. Na płacenie raty 600zł mnie nie stać ale czynsz ponad tysiaka to już mogę sobie płacić 😉 Śmiechu warte.

 • Witam. Banki już mają te informacje. Kredyty z dofinansowaniem MDM ruszą od 08.08

 • Marcin

  Kiedy banki dostaną oficjalne informacje co do MDM ?

 • arfer

  w teorii nawet krócej niż 3M przy umowie czas nieokreślony, zwłaszcza, jeśli nie będzie to jedyny dochód w tym kredycie (czyli Ty również zarabiasz)

 • arfer

  państwo uznało, że większość osób ma dzieci (1,2) do 35 roku życia, dla osób wielodzietnych ograniczenia wiekowego nie ma, każdy system wsparcia i transferów socjalnych nie podoba się akurat tym, którzy tym razem nic nie dostali – taka prawidłowość

 • arfer

  a ktoś go do tego kredytu zmuszał hipokryto ? a jeśli głosowałeś na PiS i Dudę w nadziei, że coś Ci załatwią, to masz oto dobrą zmianę i płać za wszystko więcej.

 • Marian

  Lepiej by Panstwo zmusilo banksterow do oddania kredytobiorcom pseudofrankowym tego co im banki legalnie kradana co miesiac, zamiast przez banki doplacac tym ktorym sie to absolutnie nie nalezy. Jak sie ma czuc w tym kraju uczciwy obywatel ktory nie chial zadnych doplat tylko kupil sobie uczciwie mieszkanie za kredytpseudofrankowy bo innego mu bak nie chial udzielic i placi teraz podwojne zlodziejskie raty kiedy slyzy ze innym doplacaja takie duze kwoty??? Skandal, skandal, obrzydliwy skandal, a preydent Duda obludnie zwodzil „frankowiczow” ze rozwwiaze ten problem, teraz bedzie zwodzil wyborcow ze przygotuje ustawe sadownicza, bedzie ich zwodzil przez dwa lata. Dwa lata temu dalbym sobie za Dude oczy wydlubac i reke odciac, teraz widze jaki to pustak i hipokryta, krasomowca z buzia pelna patriotycznych frazesow i hasel o sprawiedliwosci, ale to tylko slowa, slowa, slowa….
  Obluda, hipokryzja, aktorstwo, chce sie wymiotowac…

 • Marian

  Chory socjalistyczny kraj, komus kto ma 36 lat i dopiero teraz sie ozenil i urodzilo mu sie dziecko nie dostanie nic choc pracuje i placi podatki, a np. 30letni dzieciorob ktory sie obija dostanie z tych podatkow 100.000 doplaty, skandal. Panstwo przeciez nie zbiera tych pieniedzy z drzew ani nie lapie do wiadra spadajacych z nieba razem z deszczem, tylko wyciaga innym z kieszni. Czysty obrzydliwy socjalizm….

 • Wnioski o kredyt z dofinansowaniem MDM będą rejestrowane dopiero od 08.08, już teraz warto zbadać swoją zdolność kredytową i zebrać dokumenty niezbędne w procesie udzielania kredytu. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Zgadza się, dodatkowe dofinansowanie można otrzymać po urodzeniu trzeciego lub kolejnego dziecka.

 • Trudni mi powiedzieć, czy w tym przypadku bank zastosuje odstępstwo. Polecam po prostu spróbować.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Witam. Obawiam się, że w większości banków będzie wymagany min 6-cio miesięczny okres zatrudnienia.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Mogą Państwo skorzystać z kredytu jako singiel i otrzymać mnożnik dofinansowania w wysokości 10% lub poczekać na urodzenie malucha, wtedy złożyć wniosek i otrzymać 15%. Jeżeli skorzystają Państwo z kredytu przed urodzeniem dziecka, nie otrzymacie kwoty różnicy w dofinansowaniu.

 • Dodatkowe, jednorazowe finansowe wsparcie w formie spłaty części kredytu, (w wysokości 5% wartości odtworzeniowej mieszkania), możecie Państwo otrzymać w związku z urodzeniem się lub przysposobieniem trzeciego (lub kolejnego w rodzinie) dziecka. Uprawnienie przysługuje przez okres 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabytego mieszkania w ramach MDM.
  Aby otrzymać dodatkowe wsparcie, należy w ciągu 6 miesięcy wystąpić do banku kredytującego z wnioskiem o spłatę części kredytu. Do wniosku muszą być dołączone dokumenty potwierdzające wystąpienie tego zdarzenia. Bank występuje o kwotę dodatkowego wsparcia do BGK. Kiedy otrzyma wnioskowane środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, dokona obniżenia kapitału kredytu udzielonego na zakup mieszkania.

 • Mariusz

  Nie można rejestrować ale banki już kompletuja dokumenty do złożenia wniosku. Oficjalnie wniosku będą rejestrowane od 08.08

 • Mariusz

  Dopłata jest dopiero na 3 i kolejne dziecko. Polecam poczytać ustawę.

 • KAREX

  A mi ktoś mówił ze to jest nawet przy urodzeniu pierwszego dziecka. Czy moderator lub ktoś uprawniony wypowie się?

 • Ania

  Czy to prawda ze można już rejestrować wnioski w bankach? Czy jeśli teraz nie mam jeszcze kompletu dokumentów i złoże je do banku tak by zarejestrować wniosek 8 sierpnia to szanse na mdm są mniejsze?

 • FilipKot

  zdolność kredytowa jest w każdym banku trochę inaczej traktowana. Jednak w większości przypadków korzystne jest posiadanie kontynuacji dochodów – jednak co bank i co analityk to inaczej traktowany przypadek.

 • MoniKA

  te dodatkowe 5% jest na trzecie i kolejne dziecko z tego co ktos mi juz tutaj tlumaczyl.. tez bede sie teraz starac o kredyt i jesli go dostane to 2miesiace pozniej rodze dziecko ale nic to nie zmieni w kwestii mdm 🙂

 • Milczek

  Dziękuję za odpowiedź. Jak rozumiem chodzi o to, że każdy bank chce mieć już hipotekę ustanowioną, a nie czekać aż do II kw. 2019 r. aż lokal powstanie. W moim przypadku cała inwestycja (4 budynki) zakończy się w II kw. 2019 roku, ale inwestycja ma być budowana etapowo. Mieszkanie, które wybrałem to I etap, którego budowa zakończy się wcześniej. Czy jeśli okaże się, że budowa i pozwolenie na użytkowanie ten I etap (i wybrane mieszkanie w nim) otrzyma szybciej (w 2018 roku) to ten problem ryzyka banku zniknie?

 • Estera

  Witam tak sie sklada ze maz bedzie mial dopiero pierwsza umowe w pracy. Ale bedzie to umowa na czas nieokreslony po ilu miesiacach mozemy zaczac starac sie o kredyt? Czy wystarczy tylko trzy miesiace czy musi miec dochody dluzej przedstawione?

 • KAREX

  Witam,
  gdybym dostal dofinansowanie MDM na singla, bo biore na singla. A potem bym wzial slub i urodzilibysmy dziecko, dostane dodatkowa pomoc od MDM ? Chodzi mi o te 5 %

 • Owszem, jest taka możliwość. Może Pan złożyć wnioski w tylu instytucjach, w ilu Pan zechce, ale uwaga: wnioski o dofinansowanie wkładu własnego złożone za pośrednictwem więcej niż jednej instytucji kredytującej przez nabywcę ubiegającego się o finansowe wsparcie mogą dotyczyć wyłącznie tego samego mieszkania, a określone w tych wnioskach terminy wypłaty finansowego wsparcia nie mogą się różnić. Wysokość finansowego wsparcia w tych przypadkach ustala się na podstawie wysokości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia pierwszego wniosku.

  Dodatkowo, nie jest możliwe zakończenie procesu, jeżeli posiada Pan otwarte wnioski kredytowe w innych bankach, w pewnym momencie procesów będzie się Pan musiał zdecydować na jeden bank i w nim doprowadzić do podpisania umowy kredytowej.

 • Teoretycznie, jest taka możliwość, ale swoja zgodę musiałby wyrazić zarówno bank, jak i deweloper. Środki z programu MDM powinny zostać wypłacone do końca 2018-go roku, czyli wypłata kredytu razem z dofinansowaniem musiałaby się odbyć na długo przed przekazaniem własności mieszkania. Z doświadczenia – nie sądzę, aby bank zaakceptował takie ryzyko (ale spróbować można).

 • W zależności od wybranego banku środki zostaną zarezerwowane od razu lub po upływie 3-4 dni roboczych (po wstępnej decyzji kredytowej). Procesy kredytowe różnią się w zależności od wybranej instytucji. Zachęcam w tej kwestii do skorzystania z doświadczeń naszych doradców.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Milczek

  Budowa wybranej przeze mnie inwestycji kończy się dopiero w II kwartale 2019 roku. Czy mimo to mogę starać się o dofinansowanie MdM już w sierpniu 2017? Deweloper powiedział, że z jego strony nie ma problemu by dostosować harmonogram pod program MdM, ale wtedy mowa była o MdM styczniowym 2018.

 • Weronika

  Ile czeka sie na decyzje przyznania dofinansowania?

 • Witam. Niestety – po zwrocie dofinansowania nie będzie Pan mógł skorzystać ponownie z programu MDM. Osoby, które nabyły mieszkanie w ramach MDM, znajdują się w rejestrze docelowych kredytobiorców. Przepisy ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi nie pozwalają na ubieganie się o dofinansowanie wkładu własnego osobom, które widnieją w tym rejestrze (art. 10 ust. 10 pkt 1 ustawy).

  W (Dz. U. z 2012 r. poz. 90 i 951), Art. 3 ust 2
  – Dopłat nie stosuje się, jeżeli którakolwiek z osób, o których mowa w ust. 1, jest lub była stroną innej umowy kredytu preferencyjnego w charakterze docelowego kredytobiorcy.

 • Witam. W zależności od wybranego banku, okres prowadzenia działalności powinien wynosić od 6-ciu do 12-tu miesięcy. Analityk najprawdopodobniej weźmie pod uwagę cały okres.

 • Witam. Średnia długość procesowania kredytu hipotecznego trwa około 1 do 1,5 miesiąca. jeżeli bezpiecznie wpiszą Państwo początek listopada – powinno być ok.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Mateusz

  Witam, prowadzę działalność gospodarczą od Września 2016 roku. Ile miesiecy musze prowadzić działalność zeby móc starać się o uzyskanie zdolnosci kredytowej? Czy bank wezmie caly okres czy tylko za rok poprzedni?

 • Antek

  Witam, mam pytanie.
  Dostałem kredyt z MDM, który wypłacony ma być do końca stycznia 2018r.
  Przez
  problemy z Deweloperem i jego oszustwami(głośna sprawa z parkingiem)
  nie wiadomo, kiedy budynek zostanie dopuszczony do użytkowania. W
  międzyczasie dostałem propozycję pracy w innym mieście, prawdopodobnie
  skorzystam. Moje pytanie brzmi- czy będę mógł sprzedać mieszkanie
  dopiero po przeniesieniu na mnie własności przez Dewelopera? Zdaję sobie
  sprawę, że będę musiał oddać dofinansowanie MDM. Czy po oddaniu
  dofinansowania, będę mógł starać się o nowe, na mieszkanie w innym
  mieście?
  Dziękuję i pozdrawiam!

 • Adam Kowalczyk

  Witam, mam pytanie.
  Dostałem kredyt z MDM, który wypłacony ma być do końca stycznia 2018r.
  Przez problemy z Deweloperem i jego oszustwami(głośna sprawa z parkingiem) nie wiadomo, kiedy budynek zostanie dopuszczony do użytkowania. W międzyczasie dostałem propozycję pracy w innym mieście, prawdopodobnie skorzystam. Moje pytanie brzmi- czy będę mógł sprzedać mieszkanie dopiero po przeniesieniu na mnie własności przez Dewelopera? Zdaję sobie sprawę, że będę musiał oddać dofinansowanie MDM. Czy po oddaniu dofinansowania, będę mógł starać się o nowe, na mieszkanie w innym mieście?
  Dziękuję i pozdrawiam!

 • Weronika

  Kupując mieszkanie na rynku wtórnym jakiego terminu wypłaty dofinansowania może spodziewać się sprzedający jeśli chcielibyśmy wnioskować o dofinansowanie które ruszy 8 sierpnia? Nie wiem jaki termin wpisać na umowie przedwstępnej

 • Wymieniona ustawa (o kredycie hipotecznym) reguluje zasady udzielania kredytów w bankach. Jeżeli dobrze pamiętam, to wymieniony punkt zabrania bankom pobierania prowizji za wcześniejszą spłatę, jeżeli klient spłaca kredyt powyżej 3 lat. Z punktu widzenia klienta to zmiana na plus.

 • Piotr

  Jak się ma nowa ustawa która weszła z dniem 22.07.2017 w szczególności zapis o prowizji za wcześniejszą spłatę tylko przez 3 lata do programu MDM?
  Do tej pory można było bez konsekwencji utraty dofinansowania spłacić kredyt lub nadpłacić po go 5 latach. Czy ta ustawa coś zmienia w tej kwestii?

 • Jeżeli dobrze pamiętam kalkulatory kilku znanych mi banków, pod uwagę brany jest średni dochód netto z ostatnich x miesięcy.

 • Przemek

  Dzień dobry,
  prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Proszę o informację, czy bank do obliczenia zdolności kredytowej bierze dochód netto czy kwotę podstawy opodatkowania?

 • Witam. Polecam złożyć wniosek po 2018-01-01 („sierpniowe” dofinansowanie musi zostać wypłacone do końca 2017-go roku).

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Polecam spróbować porozmawiać z naszym doradcą – zbada Państwa sprawę. http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • To zależy, jeżeli miejsce nie jest osobną nieruchomością (z własną KW) to będzie traktowane jako przynależność do mieszkania i jako takie – będzie je można nabyć w ramach kredytu w programie MDM.

  Jeżeli klient nabywa prawo do wyłącznego korzystania z części wspólnej i tą częścią jest np. miejsce postojowe oraz cena tego prawa nie jest osobno wyszczególniona w umowie to można to sfinansować w ramach programu MDM.

 • Witam ponownie.

  Ad 1. Owszem, można złożyć wniosek dzisiaj, jednak i tak zostanie od zarejestrowany w systemie BGK Zlecenia najwcześniej 08.08. Warto to jednak zrobić, aby zweryfikować, czy nasza dokumentacja jest kompletna.

  Ad 2. Tak, bez problemu. Może Pan złożyć wnioski w tylu instytucjach, w ilu Pan zechce, ale uwaga: wnioski o dofinansowanie wkładu własnego złożone za pośrednictwem więcej niż jednej instytucji kredytującej przez nabywcę ubiegającego się o finansowe wsparcie mogą dotyczyć wyłącznie tego samego mieszkania, a określone w tych wnioskach terminy wypłaty finansowego wsparcia nie mogą się różnić. Wysokość finansowego wsparcia w tych przypadkach ustala się na podstawie wysokości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia pierwszego wniosku.

  Dodatkowo, nie jest możliwe zakończenie procesu, jeżeli posiada Pan otwarte wnioski kredytowe w innych bankach, w pewnym momencie procesów będzie się Pan musiał zdecydować na jeden bank i w nim doprowadzić do podpisania umowy kredytowej.

  Może Pan także wybrać prostsze rozwiązanie i skorzystać z usług naszych doradców.

  Doradcy współpracują ze wszystkimi bankami biorącymi udział w programie MDM, mają kompleksowe porównanie wszystkich ofert i łatwo mogą Państwu wskazać, który bank oferuje najlepsze warunki. Dodatkowo, dzięki negocjacjom z bankiem mogą zaoferować odrobinę lepsze warunki, niż te dostępne w oddziale. Wnioski są składane w dedykowanych zespołach analitycznych i są rozpatrywane dużo szybciej. I najważniejsza sprawa – pomoc doradcy nic Państwa nie kosztuje – rozliczają się z bankiem, który Państwo wybiorą.

 • Kam

  Chcemy kupić dom w drugiej połowie 2018r. Czy wniosek o mdm składać już w sierpniu br czy po nowym roku?

 • Jarek

  Jeżeli złożysz wszystkie potrzebne dokumenty w terminie i zostaną przydzielone Ci środki to dostaniesz mdm. Dostrzegam inny problem. Środki z programu mdm17 muszą zostać wydane w tym samym roku tak samo mdm18 muszą zostać przekazane najpóźniej do 31.12.2018r a przekazywane są dopiero wtedy gdy budowa bloku zostanie ukończona i zostanie on dopuszczony do użytku. Więc w Twoim wypadku bardziej bym się nastawił na wniosek na początku stycznia, jedynie że deweloper planuje skończyć budowę w 2019r wtedy mdm,u już nie będzie
  Pozdrawiam

 • Magda

  Nasza sytuacja wygląda następująco: Chcemy kupić mieszkanie, na chwilę obecną mamy umoswę rezerwacyjną z deweloperem, blok ma zacząć być budowany jeszcze w tym roku. Zdolność kredytową posiadamy, mamy dwoje dzieci. Oczywiście nie mamy nic na siebie. Czy w takiej sytuacji dostaniemy dofinansowanie z mdm??? Dziękuje za odpowiedź.

 • ewela

  Jesli mieszkanie sprzedawane jest wraz z miejscem postojowym przez dewelopera kwalifikuje się do programu mdm?

 • Piotr

  1. Czy jest możliwość złożenia wcześniej wniosku jeśli się ma wszystkie potrzebne dokumenty np. dzisiaj? Czy dopiero można składać od 08.08.2017?
  2. Jeśli złożę dokumenty do 2 banków i zostanie mi przyznane dofinansowanie z banku o mniej korzystnym kredycie, czy będę mógł zmienić na kredyt w tym drugim banku z lepszymi warunkami?

 • Bezpłatnie zapytaj Doradców o dofinansowanie na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/