Kalkulator programu „Mieszkanie dla Młodych” – rynek pierwotny i wtórny

Wybierz województwo:

Wybierz miasto:

Typ transakcji:

Stan cywilny:

Liczba wychowywanych dzieci:

Czy planujesz urodzenie 3-go lub kolejnego dziecka w ciągu 5 lat od zakupu nieruchomości:

Typ nieruchomości:

Powierzchnia użytkowa mieszkania / domu:

m2

Wartość mieszkania / domu:

PLN

Wkład własny:

PLN

Okres spłaty:

lat

Oprocentowanie kredytu:

%

 

Kwota kredytu pomniejszona o kwotę dopłaty:

Miesięczna rata bez uwzględnienia dopłaty:

Miesięczna rata uwzględniająca dopłatę:

Całkowita kwota dopłaty:

Dodatkowa kwota dopłaty do kredytu w przypadku urodzenia dziecka w ciągu 5 lat od zakupu nieruchomości:

sprawdz_doplate150

Zarejestruj się w programie Mieszkanie dla Młodych »

 • Witam. Nieruchomość powinna gwarantować beneficjentowi możliwość zamieszkania oraz spełniać limity ceny i powierzchni.

 • Witam. Na postawie art. 7 Ustawy „Dofinansowanie wkładu własnego wynosi:

  a) 10% w przypadku bezdzietnych beneficjentów

  b) 15% w przypadku beneficjentów wychowujących 1 dziecko

  c) 20% przy dwójce dzieci

  d) 30% w przypadku trojga lub większej liczby dzieci

  kwoty określonej jako iloczyn średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego w gminie, na terenie której położone jest mieszkanie, z zastrzeżeniem art. 10 ust. 3, oraz:

  1) powierzchni użytkowej mieszkania – dla mieszkania o powierzchni użytkowej nie większej niż 50 m2;

  2) 50 m2 – dla mieszkania o powierzchni użytkowej większej niż 50 m2.”

  W przypadku gdy nabywca w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych dzieci spełniających warunki wymienione w ustawie, wielkość powierzchni używanej do wyliczenia dofinansowania wkładu własnego zwiększa się z 50 m2 do 65 m2

 • Witam. Jeżeli znana będzie dokładna cena mieszkania i zostanie ona zawarta w umowie przedwstępnej, można zakupić wymienione mieszkanie przy pomocy programu MDM. Informacja o tym, czy lokal kwalifikuje się do wypłaty dofinansowania w większości banków podawana jest praktycznie od razu. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Kredyt można zaciągnąć w dowolnej instytucji, która podpisała umowę z BGK. Powinien to być specjalny produkt w ramach programu MDM. Zachęcam oczywiście do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach. Doradcy współpracują ze wszystkimi bankami biorącymi udział w programie MDM, mają kompleksowe porównanie wszystkich ofert i łatwo mogą Państwu wskazać, który bank oferuje najlepsze warunki. Dodatkowo, dzięki negocjacjom z bankiem mogą zaoferować odrobinę lepsze warunki, niż te dostępne w oddziale. Wnioski są składane w dedykowanych zespołach analitycznych i są rozpatrywane dużo szybciej. I najważniejsza sprawa – pomoc doradcy nic Państwa nie kosztuje – rozliczają się z bankiem, który Państwo wybiorą.

 • maruda1987

  Witam . Jakie warunki techniczne musi spełn iać nieruchomość( dom ) nie mam tu na myśli powierzchni tylko inne aspekty np rok budowy ? Czy jest to rozpisane gdzieś w rozporządzeniu programu mdm ?

 • seltiner

  witam , mam pytanie , dom kosztuje 360000 tys zl 98 m2 , malzenstwo z dwojka dziecmi ma doplaty 20 procent , to dlaczego wychodzi mi z kalkulatora ze doplaty jest tylko 34 tys czyli w sumie na logike nie cale 10 procent , o co w tym chodzi , jest jakies rownanie na to ?

 • PaniWiola

  Witam! Mam do państwa pytanie.

  Chciałabym kupić mieszkanie o powierzchni około 50m2 w Katowicach. Urząd miasta niekiedy wystawia listę mieszkań, które są własnością miasta i które można kupić z zastosowaniem zniżki 60% , czyli powiedzmy mieszkanie jest warte 100 000zł a ja mogę od miasta kupić je na własność lub w użytkowanie wieczyste za 40 000zł. Czy w przypadku takiego mieszkania mogę się starać o dopłatę?

  Oczywiście posiadam wkład własny. Od października będę tu studentką więc chciałabym też zapytać ile trzeba czekać na odpowiedź odnośnie prośby o dofinansowanie?

  Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

 • puzonescoo

  Witam!
  Czy kredyt na mieszkanie mogę wziąć w dowolnym banku wcześniej czy musi to być za pośrednictwem MDM? Przykładowo jeśli wezmę kredyt na mieszkanie w banku X to czy mogę starać się o dofinansowanie?

 • Ww. warunki można znaleźć bezpośrednio w Ustawie. Aby otrzymać wsparcie w związku z budową domu systemem gospodarczym, powinny być spełnione następujące warunki:

  – powierzchnia użytkowa domu jednorodzinnego nie może przekroczyć 100 m² (lub 110 m² dla osób wychowujących co najmniej 3 dzieci),

  – ubiegający się o zwrot (w przypadku małżeństw – młodsze z małżonków) nie ukończył 36 lat w roku, w którym wydano pozwolenie na budowę,

  – do dnia złożenia wniosku o zwrot wydatków, osoba fizyczna (w przypadku małżeństw – oboje małżonków) nie była właścicielem innego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, a także właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny,

  – pozwolenie na budowę (lub brak przeciwwskazań do rozpoczęcia budowy) zostało wydane po dniu 2014-01-01,

  – faktury dokumentujące zakup materiałów zostały wystawione do dnia 2018-09-01.

  Jeżeli chciałaby Pani sfinansować tą budowę kredytem hipotecznym (poza programem MDM), zapraszam do rejestracji na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca wybierze dla Pani najlepszą z dostępnych ofert.

 • Paulina Ostrowska-Jakubczak

  gdzie mogę znaleźć wszystko co potrzeba wiedzieć jesli chodzi o zwrot za materiały budwolane przy budowie domu. nie mogę tego na stronie znaleźć. Chodzi o wszystkie dokumenty które potrzeba..warunki jakie należy spełnić..

 • Zwiększona pomoc (mnożnik 15%), związana z dofinansowaniem w programie MDM powinna trafić do tego z rodziców, które ponosi większe koszty związane z trudami wychowania wspólnego dziecka. Większe wsparcie Państwa powinno trafić do tego rodzica czy opiekuna, u którego dziecko stale przebywa i który sprawuje nad nim stałą opiekę. Drugi rodzic lub opiekun może się ubiegać o dofinansowanie wkładu własnego w wysokości 10 proc. wartości odtworzeniowej nieruchomości.

 • GS

  witam mieszkam z synem odliczam pit na niego od jego narodzin ale sądownie nie jest ze mną więc czy mogę ubiegać się o dopłatę na dziecko ??

 • Witam. Sposób wyliczania dofinansowania został sprecyzowany w Ustawie MDM. Na postawie art. 7 Ustawy „Dofinansowanie wkładu własnego wynosi:

  a) 10% w przypadku bezdzietnych beneficjentów
  b) 15% w przypadku beneficjentów wychowujących 1 dziecko
  c) 20% przy dwójce dzieci
  d) 30% w przypadku trojga lub większej liczby dzieci

  kwoty określonej jako iloczyn średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego w gminie, na terenie której położone jest mieszkanie, z zastrzeżeniem art. 10 ust. 3, oraz:

  1) powierzchni użytkowej mieszkania – dla mieszkania o powierzchni użytkowej nie większej niż 50 m2;

  2) 50 m2 – dla mieszkania o powierzchni użytkowej większej niż 50 m2.”

  W przypadku gdy nabywca w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych dzieci spełniających warunki wymienione w ustawie, wielkość powierzchni używanej do wyliczenia dofinansowania wkładu własnego zwiększa się z 50 m2 do 65 m2.

  Nasz kalkulator działa dokładnie wg tego algorytmu. Prośba ew. o podanie parametrów, które Pan wpisał w kalkulatorze,dokonam przeliczenia raz jeszcze.

 • piotr

  witam na stronie za mieszkanie nowe we wroclawiu o pow 47 metrow kalkulator wyliczyl mi 22 tys doplaty a alior bank uznal ze tylko 14 tys mi sie nalezy. o co w tym wszystkim chodzi ,

 • Rodzaj wymaganych dokumentów zależy od banku kredytującego. Jeden bank będzie wymagał orzeczenia, inny nie. Polecam kontakt z naszymi doradcami po rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Będą mogli udzielić informacji, który bank wymaga ww.oświadczeń, a który nie.

 • Witam. Polecam sprawdzić, czy powierzchnia użytkowa ww. domu została wyliczona zgodnie z rekomendacją BGK, którą można znaleźć tutaj: http://mieszkaniedlamlodych.com/wp-content/uploads/2014/09/Wyjasnienia_do_MDM_powierzchnia_u%C5%BCytkowa.pdf

  Takie pomieszczenia jak suszarnia lub pralnia nie powinny być do tej powierzchni wliczane. Ew. być może dojdą Państwo do wniosku, że zamiast np. jednego małego pokoju bardziej przydałaby się Państwu np. suszarnia.

  Zmiana typu powierzchni jest odrobinę czasochłonna. Pierwszy krok, to kontakt z biurem architektonicznym (ew. z osobą z uprawnieniami projektanta) w celu dokonania obmiaru i inwentaryzacji budynku (koszt w okolicach 1,5 tys. PLN). Następnie – zgłoszenie do starostwa (właściciel ma obowiązek zgłaszać właściwemu staroście wszelkie zmiany danych objętych ewidencją gruntów i budynków, w terminie 30 dni licząc od dnia powstania tych zmian. O dokonanych zmianach w danych ewidencyjnych starosta zawiadamia m.in. wydział ksiąg wieczystych właściwego miejscowo sądu rejonowego). Odnośnie drugiego kroku – znamy przypadek, kiedy w starostwie odesłali właściciela domu od razu do sądu i notariusza, aby samodzielnie wykonał zmiany. Zmiana w KW to dodatkowe 100 PLN.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • ja

  witam jak to jest z osobami samotnie wychowujacymi dziecko, tu dowiedzialem sie ze nie jest wymagane sadowe poswiadczenie o opiece nad dzieckiem a w banku gosc od kredytow mowi mi ze bgk przyjmuje tylko orzeczenia sadowe. i odrzucili moj wniosek z racji tego ze nieposiadam takowego gdyz z byla partnerka sami sie dogadalismy w kwestii wychowania dziecka

 • Serdecznie Państwa zachęcam do udziału w programie MDM, np. poprzez rejestrację na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli profesjonalnej porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Zdolność kredytową wyliczamy jedynie zarejestrowanym użytkownikom – to już jest oferta handlowa w której polecamy banki z najbardziej atrakcyjną ofertą.

  Serdecznie Państwa zachęcam do udziału w programie MDM, np. poprzez rejestrację na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli profesjonalnej porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Wniosek mogą Państwo złożyć w każdej chwili z tym jednak zastrzeżeniem, że sprzedawca mieszkania może w bieżącym roku otrzymać część płatności pochodzącą z kredytu, natomiast na środki pochodzące z dopłaty będą musieli poczekać min. do stycznia 2017.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • marcin

  Witam.
  Spodziewamy się z żoną dziecka, planujemy kupić dom, niestety wybrany ma 103m2. Czy da się coś zrobić aby załapał się na MDM?
  Czekam na odpowiedź.
  Pozdrawiam

 • magda

  Witam. Z narzeczonym chcemy kupic dom o malej powierzchni uzytkowej. narzeczony jest osoba pracujaca i na niego byloby to zapisane jako singla. czy jest mozliwosc otrzymania kredytu i dofinansowania?

 • magda

  Witam. Chcemy z narzeczonym kupić dom o malej powierzchni mieszkalnej, którego wartość wynosi 50 000 zł, czy mamy szanse na otrzymanie dofinansowania jeżeli pracuje tylko narzeczony, i to na niego byłby zakupiony dom, jako singla?

 • Magda

  Witam, mam pytanie dotyczące terminu składania wniosku o MDM. Zdaję sobie sprawę, że można przez cały czas trwania programu, ale wiem też, że pula środków na 2016 prawdopodobnie jest już wyczerpana. Chcielibyśmy składać więc już wniosek na 2017 rok, chociaż mieszkanie mamy już na oku i jak najszybciej chcielibyśmy móc je zakupić. Zastanawiam się więc jakie byłoby najlepsze rozwiązanie. Kiedy należy ubiegać się o kredyt i dopłatę MDM<? Pozdrawiam

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • Ciężko powiedzieć nie znając stanu ww. nieruchomości. Generalnie – lokal zakupiony w ramach programu MDM powinien spełniać potrzeby mieszkaniowe beneficjenta. Jeżeli ww. dom (po remoncie) spełniałby Pańskie wymagania oraz nieruchomość mieści się w limitach programu MDM – zachęcam Pana do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Wg objaśnień do Ustawy o MDM: „Założeniem ustawy było, aby środki otrzymywane z budżetu państwa zastępowały lub uzupełniały wkład własny kredytobiorcy. Jest to szczególnie ważne w kontekście Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2014 r., a która wymaga posiadania przez przyszłego kredytobiorcę przynajmniej 15% wkładu własnego i wymóg ten będzie stopniowo zwiększany do 20% w 2017 roku.”

  Należy jednak zaznaczyć, że kwota dofinansowania może stanowić wkład własny mniejszy, niż jest to wymagane w przypadku procedur banku kredytującego. W takim wypadku ma on prawo poprosić kredytobiorcę o dostarczenie dodatkowych środków.

  Odnośnie drugiego pytania – z pewnością potrzebna będzie Pani umowa o pracę oraz zaświadczenie o zarobkach. Bank może wymagać także innych dokumentów.

  Gdyby potrzebna była będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • eliza

  bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

 • Darek

  dziekuje za informacje:)

 • Henry

  Witam. Mam pytanie . Jestem studentem i singlem , niebawem planuje podjąć prace. Chciałbym kupić działkę na której znajduje sie dom Do kapitalnego remontu o pow 90 m2 i 2 budynki gospodarcze o pow 100 m2 i 50 m2 za kwotę 40 tysięcy . Czy mam możliwość uzyskania kredytu dla młodych i dofinansowania. .? Pozdrawiam

 • Magda

  Mam pytanie czy żeby wziąć kredyt z wsparciem MDM muszę mieć całość pierwszej wpłaty tj. 20% ceny mieszkania? Czy mogę mieć mniej i MDM by pokrył tą część pierwszej wpłaty? Chcemy kupić mieszkanie, ale bardzo ciężko jest uzbierać te 20% płacąc za wynajem mieszkania.

  I mam pytanie czy potrzebne są do wzięcia kredytu jakieś specjalne dokumenty z pracy? Chodzi mi o to czy pracodawca musi wiedzieć, że staram się o kredyt na mieszkanie? (wiadomo, jak pracodawca wie, że się bierze kredyt na M to inaczej zaczyna traktować pracownika, jestem pewna, że u mnie w pracy by tak było)

 • Owszem. Wymieniona działka może stanowić część zabezpieczenia kredytu. Gdyby potrzebna była będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • eliza

  Witam. Czy to, że posiadam działkę budowlano – przemysłową zwiększa moją zdolność kredytową czy nie ma to większego znaczenia? Pozdrawiam.

 • Witam. Niestety powierzchnia mieszkania jest trochę za duża. Limit powierzchni użytkowej wynosi 75 mkw dla mieszkań i 100 mkw dla domów jednorodzinnych. Jeżeli beneficjent wychowuje przynajmniej troje dzieci, limit wzrasta do 85 mkw dla mieszkań i 110 mkw w przypadku domów.

 • Zuzanna

  Witam, chciałabym zakupić mieszkanie o pow. 105 m2, czy moge skorzystac z dotacji MDM. CENA mieszkania 340 000 zł?
  Pozdrawiam,

 • Witam. Zwrot podatku nie jest dokonywany z puli przeznaczonej na dofinansowanie. Po zakończeniu budowy zgłasza się Pan po prostu do urzędu skarbowego z zestawieniem faktur i drukiem vzm-1.

 • Witam. Zwrot podatku nie jest dokonywany z puli przeznaczonej na dofinansowanie. Po zakończeniu budowy zgłasza się Pan po prostu do urzędu skarbowego z zestawieniem faktur i drukiem vzm-1

 • maniek

  Jak wygląda sama procedura zwrotu Vat przy budowie domu??? Muszę już rezerwować
  pieniądze na 2018 rok? Czy zwrot VAT nie „idzie” z tej puli? Już teraz
  muszę się udać do US i poinformować ich o zamiarze skorzystania ze
  zwrotu?
  Mam wrażenie, że ten zwrot to jakiś martwy przepis…
  Konkrety jakieś, bo teorię znam, ale jak to wygląda w praktyce? Co i
  kiedy w US załatwiać?

 • maniek

  Wszystko jasne, ale jak wygląda sama procedura??? Muszę już rezerwować pieniądze na 2018 rok? Czy zwrot VAT nie „idzie” z tej puli? Już teraz muszę się udać do US i poinformować ich o zamiarze skorzystania ze zwrotu?
  Mam wrażenie, że ten zwrot to jakiś martwy przepis… Konkrety jakieś, bo teorię znam, ale jak to wygląda w praktyce? Co i kiedy w US załatwiać?

 • Witam. Jeżeli jest to własność ułamkowej części nieruchomości, ale nie stanowiąca odrębnego lokalu – bez problemu można skorzystać z MDMu.

  Ograniczenie dot. posiadania mieszkania zostało złagodzone, aby nie eliminować z grona beneficjentów osób, które są obecnie lub były w przeszłości posiadaczami ułamkowych części lokali lub budynków. Ustawa ma zapewnić zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Własność ułamkowa tego nie zapewnia. Wyjątek dotyczy małżeństw – w przypadku gdy nabywcą lokalu jest małżeństwo, warunek nieposiadania własnego mieszkania dotyczy obojga małżonków (nie możemy przystąpić do programu, jeżeli posiadamy mieszkanie na spółkę z żoną).

  Gdyby potrzebna była będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Odnośnie pierwszej części – dodałem informację do poprzedniego wpisu. Limity ceny możecie Państwo sprawdzić np. tutaj: http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszkanie-dla-mlodych-kalkulator/

  Druga sprawa. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Wspólne kredytowanie osób nie pozostających w związku małżeńskim jest więc jak najbardziej możliwe, jednak beneficjentami programu MDM i właścicielami nabytych w ramach programu lokali mogą być jedynie małżeństwa lub single. Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem domku. Czyli z programu może skorzystać np. Pani narzeczony i jeżeli jest stałym opiekunem dziecka, wówczas otrzyma mnożnik dofinansowania w wysokości 15%.

 • Witam. Odnośnie pierwszej części – dodałem informację do poprzedniego wpisu. Limity ceny możecie Państwo sprawdzić np. tutaj: http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszkanie-dla-mlodych-kalkulator/

  Druga sprawa. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Wspólne kredytowanie osób nie pozostających w związku małżeńskim jest więc jak najbardziej możliwe, jednak beneficjentami programu MDM i właścicielami nabytych w ramach programu lokali mogą być jedynie małżeństwa lub single. Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem domku. Czyli z programu może skorzystać np. Pani narzeczony i jeżeli jest stałym opiekunem dziecka, wówczas otrzyma mnożnik dofinansowania w wysokości 15%.

 • Witam. Jeżeli cena 1 m2 powierzchni użytkowej domku mieści się w limitach ceny, a Państwo spełniacie warunki programu MDM – możecie zakupić ww. nieruchomość i otrzymać dofinansowanie. Przed podpisaniem umowy polecam sprawdzić Państwa zdolność oraz ww. limity ceny. Gdyby potrzebna była będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Dodatkowe, jednorazowe finansowe wsparcie w formie spłaty części kredytu, (w wysokości 5% wartości odtworzeniowej mieszkania), możecie Państwo otrzymać w związku z urodzeniem się lub przysposobieniem trzeciego (lub kolejnego w rodzinie) dziecka. Uprawnienie przysługuje przez okres 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabytego mieszkania w ramach MDM.

  Aby otrzymać dodatkowe wsparcie, należy w ciągu 6 miesięcy wystąpić do banku kredytującego z wnioskiem o spłatę części kredytu. Do wniosku muszą być dołączone dokumenty potwierdzające wystąpienie tego zdarzenia. Bank występuje o kwotę dodatkowego wsparcia do BGK. Kiedy otrzyma wnioskowane środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, dokona obniżenia kapitału kredytu udzielonego na zakup mieszkania.

  Odnośnie przystąpienia Państwa do programu MDM jako narzeczonych. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Wspólne kredytowanie osób nie pozostających w związku małżeńskim jest więc jak najbardziej możliwe, jednak beneficjentami programu MDM i właścicielami nabytych w ramach programu mieszkań mogą być jedynie małżeństwa lub single. Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem mieszkania.

  Gdyby potrzebna była będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Darek

  Witam moge otrzymac dofinansowanie gdy w spadku mam 1/6 mieszkania ale nic nie jest załatwione notarialnie.Tzn przyjełem spadek ale nie jest mieszkanie w 1/6 czesci notarailne na mnie zalatwione??/

 • karo

  Witam,proszę o informacje czy mozna otrzymać dofinansowanie w programie MDM na domek 93 m2, kupno od osoby prywatnej, wlasciciel dzialki rozpocznie budowe po podpisaniu z nami umowy przedwstępnej. Czyli wlasciciel ma dzialke, buduje na niej dom i nam go sprzedaje. I jeszcze jedno pytanie: moj narzeczony ma dziecko z pierwszego małżeństwa, opieka nad dzieckiem jest obojga rodziców czy dziecko będzie mialo wplyw na wysokośc dofinansowania?

 • karo

  Witam,proszę o informacje czy mozna otrzymać dofinansowanie w programie MDM na domek 93 m2, kupno od osoby prywatnej, wlasciciel dzialki rozpocznie budowe po podpisaniu z nami umowy przedwstępnej. Czyli wlasciciel ma dzialke, buduje na niej dom i nam go sprzedaje. I jeszcze jedno pytanie: moj narzeczony ma dziecko z pierwszego małżeństwa, opieka nad dzieckiem jest obojga rodziców czy dziecko będzie mialo wplyw na wysokośc dofinansowania?

 • ToJa Karo

  Witam, chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwe dofinansowanie w programie MDM domku, który chcemy kupić od osoby prywatnej 93 m2 , domek jeszcze nie został wybudowany. Właściciel dzialki zacznie budowę po podpisaniu z nami umowy przedwstępnej.

 • Katarzyna

  Witam, Mam pytanie odnośnie takiej sytuacji. Jesteśmy narzeczeństwem, planujemy ślub dopiero w 2017 roku a chcielibyśmy skorzystać z dopłaty na przyszły rok, kupując mieszkanie w 2016. Czy jeśli dostaniemy dopłatę w wys. 19 tys zł to w ciagu 5 lat otrzymamy dopłatę za 1 dziecko ? i założmy że również w ciągu tych 2-óch lat urodzi się kolejne dziecki to czy dzięki temu też można zyskać dopłatę?

 • Jak kupić mieszkanie lub dom teraz w 2016 na rynku wtórnym i pierwotnym z dopłatą MDM 2017 ? Zarejestruj się na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Na postawie art. 7 Ustawy „Dofinansowanie wkładu własnego wynosi:

  a) 10% w przypadku bezdzietnych beneficjentów
  b) 15% w przypadku beneficjentów wychowujących 1 dziecko
  c) 20% przy dwójce dzieci
  d) 30% w przypadku trojga lub większej liczby dzieci

  kwoty określonej jako iloczyn średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego w gminie, na terenie której położone jest mieszkanie, z zastrzeżeniem art. 10 ust. 3, oraz:

  1) powierzchni użytkowej mieszkania – dla mieszkania o powierzchni użytkowej nie większej niż 50 m2;

  2) 50 m2 – dla mieszkania o powierzchni użytkowej większej niż 50 m2.”

  W przypadku gdy nabywca w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych dzieci spełniających warunki wymienione w ustawie, wielkość powierzchni używanej do wyliczenia dofinansowania wkładu własnego zwiększa się z 50 m2 do 65 m2

 • Elżbieta

  Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy kwota kredytu w MdM to kwota wynikająca z oferty sprzedaży np. 50metrów za 180000zł czy 50metrów x kwota podawana w tabelkach dla danego województwa, która aktualizowana jest co kwartał?

 • Witam. Rekomendacja S nakłada na banki obowiązek udzielania kredytów w walucie w której kredytobiorcy osiągają większościowy dochód. Kredyty w ramach programu MDM udzielane są jedynie w PLN. Aby skorzystać w programu MDM Pani narzeczony musiałby ewentualnie poprosić o pomoc przy liczeniu zdolności kogoś, kto miałby dochody w PLN (i to dominujące).

  W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

 • Witam. Rekomendacja S nakłada na banki obowiązek udzielania kredytów w walucie w której kredytobiorcy osiągają większościowy dochód. Kredyty w ramach programu MDM udzielane są jedynie w PLN. Aby skorzystać w programu MDM narzeczony musiałby ewentualnie poprosić o pomoc przy liczeniu zdolności kogoś, kto miałby dochody w PLN (i to dominujące).

  W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

 • traktowana jako dom, czy jako mieszkanie w odniesieniu do limitu powierzchni?

  Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1999 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych, rozdz. 1 pkt 2: „w przypadku budynków połączonych między sobą (na przykład domy bliźniacze lub szeregowe), budynek jest budynkiem samodzielnym, jeśli jest oddzielony od innych jednostek ścianą przeciwpożarową od fundamentu po dach. Gdy nie ma ściany przeciwpożarowej, budynki połączone między sobą uważane są za budynki odrębne, jeśli mają własne wejścia, są wyposażone w instalacje i są oddzielnie wykorzystywane”.

  Dodatkowo, Ustawa MDM określa dom jednorodzinny jako „budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym znajduje się wyłącznie lokal mieszkalny”.

  Możliwe jest więc sfinansowanie w ramach programu MDM budynku jednorodzinnego – w którym znajduje się jeden lokal mieszkalny.

 • Przepraszam, nie sprawdziłem. Postaram się podać tą informację jutro. Wg stanu na dzień 2016-05-05 zostało zarezerwowane 168,7 mln PLN z 373 mln PLN (50% puli przeznaczonej na 2017 rok, które można zarezerwować z w bieżącym roku).

 • Anna

  Witam.
  Narzeczony jest marynarzem i zarabia w $ lub euro, czy może starać się o dofinansowanie do kupna mieszkania?

 • Anna

  Witam.
  Narzeczony jest marynarzem i zarabia w $ lub euro, czy może starać się o dofinansowanie do kupna mieszkania??

 • Pweł

  chodzi o dofinansowanie w limicie do 100m2.

 • PAweł

  czy na dom jednorodzinny dwulokalowy przysługuje dopłata mdm jest to tzw blizniak.

 • Mirek

  Witam, ile na dzień dzisiejszy jest wykorzystanych środków przeznaczonych na 2017 i 2018 ?

 • Biorąc pod uwagę kwotę dofinansowania, jakie może Pani uzyskać, ma Pani dużą szansę na otrzymanie kredytu. Zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Wg objaśnień do Ustawy o MDM: „Założeniem ustawy było, aby środki otrzymywane z budżetu państwa zastępowały lub uzupełniały wkład własny kredytobiorcy. Jest to szczególnie ważne w kontekście Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2014 r., a która wymaga posiadania przez przyszłego kredytobiorcę przynajmniej 15% wkładu własnego i wymóg ten będzie stopniowo zwiększany do 20% w 2017 roku.”

  W Pani przypadku (wychowywanie czwórki dzieci), kwota dofinansowania może osiągnąć kwotę nawet 112 tys. PLN, z pewnością więc dopłąta pokryje wymagany wkład własny.

  Serdecznie zachęcam do wyliczenia dokładnej kwoty dofinansowania tutaj: http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszkanie-dla-mlodych-kalkulator/

  Ew. jeżeli poda mi Pani parametry z ww. strony, wyliczę tą kwotę dla Pani.

  Gdyby potrzebna była będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.