Kalkulator programu „Mieszkanie dla Młodych” – rynek pierwotny i wtórny

Wybierz województwo:

Wybierz miasto:

Typ transakcji:

Stan cywilny:

Liczba wychowywanych dzieci:

Czy planujesz urodzenie 3-go lub kolejnego dziecka w ciągu 5 lat od zakupu nieruchomości:

Typ nieruchomości:

Powierzchnia użytkowa mieszkania / domu:

m2

Wartość mieszkania / domu:

PLN

Wkład własny:

PLN

Okres spłaty:

lat

Oprocentowanie kredytu:

%

 

Kwota kredytu pomniejszona o kwotę dopłaty:

Miesięczna rata bez uwzględnienia dopłaty:

Miesięczna rata uwzględniająca dopłatę:

Całkowita kwota dopłaty:

Dodatkowa kwota dopłaty do kredytu w przypadku urodzenia dziecka w ciągu 5 lat od zakupu nieruchomości:

sprawdz_doplate150

Zarejestruj się w programie Mieszkanie dla Młodych »

 • Piotr

  Witam,

  chcę kupić mieszkanie w domu dwurodzinnym (parter). Do mieszkania przynależy część działki (na wyłazzność), inna część działki jest wspólna z właaścicelami mieszkania na piętrze ( w tej części będę miał udział). Wspólny jest też garaż i piwnica. Cyz mogę części wspólne finansowac także z kredytu uzyskanego w ramach mdm?

 • Patrycja

  Czyli jeśli być chciała skorzystać z II części puli na 2017 musiałabym finalizować kupno domu dopiero w 2017 roku? A jeśli chciałabym dokonać zakupu za miesiąc – czy dofinansowanie może wpłynąć w 2018 roku na moje konto a nie sprzedawcy jeżeli założyłabym tą kwotę ze swoich funduszy i wpłaciła mu z całością sumy?

 • W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”
  Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem mieszkania.

  Można także skorzystać z pomocy naszych doradców. Sprawdzą, jak Państwa zdolność wygląda w innych bankach.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam, jeżeli wymienione mieszkanie przekracza wyznaczony limit metrażu powierzchni użytkowej (w Państwa przypadku 75m2) niestety nie można go zakupić w ramach MDMu.

  Ew. sprzedający może dokonać przekwalifikowania powierzchni użytkowej. Pierwszy krok, to kontakt z biurem architektonicznym (ew. z osobą z uprawnieniami projektanta) w celu dokonania obmiaru i inwentaryzacji budynku (koszt w okolicach 1,5 tys. PLN). Następnie – zgłoszenie do starostwa (właściciel ma obowiązek zgłaszać właściwemu staroście wszelkie zmiany danych objętych ewidencją gruntów i budynków, w terminie 30 dni licząc od dnia powstania tych zmian. O dokonanych zmianach w danych ewidencyjnych starosta zawiadamia m.in. wydział ksiąg wieczystych właściwego miejscowo sądu rejonowego). Odnośnie drugiego kroku – znamy przypadek, kiedy w starostwie odesłali właściciela domu od razu do sądu i notariusza, aby samodzielnie wykonał zmiany. Zmiana w KW to dodatkowe 100 PLN.

 • Witam. Po upływie 5-ciu lat od momentu uzyskania własności ww. domu w ramach programu MDM kredyt można spłacić nawet w całości – bez konsekwencji w postaci zwrotu dofinansowania.

  Odnośnie wypłaty dofinansowania – srodki na na 2016-ty rok oraz na 2017-ty rok, które można zarezerwować w tym roku, zostały wyczerpane. Obecnie można skorzystać jedynie z puli przeznaczonej na 2018-ty rok. Oznacza to, że przekazanie własności mieszkania i wypłata kredytu może się odbyć wcześniej, ale sprzedający dostanie środki dopiero na początku 2018.

  Jeżeli chcą Państwo skorzystać z II części puli 2017, wniosek należy złożyć po 2017-01-01, wtedy sprzedający otrzyma środki jeszcze w 2017-tym roku.

 • Witam. Zakup mieszkania z rynku wtórnego z obciążeniem na hipotece również może być sfinansowany w ramach programu MDM. Nie ma żadnego warunku dot. stosunku wysokości zadłużenia do wkładu własnego klienta. Po prostu pierwsza rata kredytu spłaca zaciągnięte wcześniej zobowiązanie (przekazywana jest na konto banku – wierzyciela), a pozostała część płatności trafia na konto sprzedającego.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Jacek

  Witam,
  Proszę o informację jak wygląda kwestia zakupu mieszkania z rynku wtórnego z obciążeniem na hipotece? Mieszkanie 61m cena 290tys zł zadłużenie na hipotece 100tys zł. Dodam, że aktualny nasz wkład własny to ok 30tys zł.
  Proszę o informację czy zadłużenie powyżej wkładu własnego może zdyskwalifikować mieszkanie do udziału w programie MDM?
  Pozdrawiam

 • Patrycja

  Witam,
  chciałabym zakupić dom z rynku wtórnego w zabudowie bliźniaczej (dwa osobne domy, jeden nie jest na sprzedaż) który ma 53 mkw a całość działki to 3 ary. Koszt 79tys dom w stanie użytkowym jedynie do odnowienia wnętrz – moje pytanie czy kredyt z dopłatą mogę zacząć po 5 latach spłacać szybciej niż 15 lat? Oraz jak wygląda wypłata dofinansowania jeśli środki są już nie dostępne na najbliższe lata tzn. czy sprzedawca dostanie dopiero część mojego dofinansowania w 2018 roku? A jeżeli nie chce czekać tyle i chce całość kwoty w dniu zawarcia umowy, co w takiej sytuacji?
  Pozdrawiam.

 • Kasia

  Witam,
  czy jeśli mieszkanie w księdze wieczystej ma wpisany metraż 75,30 m2 na rynku wtórnym. Czy kwalifikuje się do dopłaty MDM (rodzina z dwójką dzieci). W mieszkaniu są zrobione 2 szafy wnękowe, czy ich powierzchnię można odjąć od metrażu z księgi wieczystej?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam.

 • Ewelina

  Witam
  Wraz z mężem chcieliśmy skorzystać z zakupu mieszkania w programie MDM.
  Mamy dwójkę dzieci.
  Po konsultacji w banku okazało sie jednak,ze nie mamy zdolności kredytowej.
  Dodam,ze pol roku temu gdy byliśmy jeszcze narzeczeństwem w tej samej sytuacji mielismy zdolność.
  Zdecydowaliśmy sie na małżeństwo abyśmy oboje mieli prawo do mieszkania.
  Co w takiej sytuacji można zrobić?
  Pozdrawiam

 • Dodatkowe, jednorazowe finansowe wsparcie w formie spłaty części kredytu, (w wysokości 5% wartości odtworzeniowej mieszkania), możecie Państwo otrzymać w związku z urodzeniem się lub przysposobieniem trzeciego (lub kolejnego w rodzinie) dziecka. Uprawnienie przysługuje przez okres 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabytego mieszkania w ramach MDM

  Aby otrzymać dodatkowe wsparcie, należy w ciągu 6 miesięcy wystąpić do banku kredytującego z wnioskiem o spłatę części kredytu. Do wniosku muszą być dołączone dokumenty potwierdzające wystąpienie tego zdarzenia. Bank występuje o kwotę dodatkowego wsparcia do BGK. Kiedy otrzyma wnioskowane środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, dokona obniżenia kapitału kredytu udzielonego na zakup mieszkania.

 • Zakup działki nie spowoduje konsekwencji w postaci zwrotu dofinansowania. Art. 14 dotyczy wyłącznie nabycia nieruchomości mieszkalnych. Może Pan zacząć budowę domu, proszę jedynie pamiętać, aby nie dokonać odbioru technicznego budynku w ciągu 5-ciu lat od uzyskania własności lokalu nabytego w ramach programu MDM.