Kalkulator programu „Mieszkanie dla Młodych” – rynek pierwotny i wtórny

Wybierz województwo:

Wybierz miasto:

Typ transakcji:

Stan cywilny:

Liczba wychowywanych dzieci:

Czy planujesz urodzenie 3-go lub kolejnego dziecka w ciągu 5 lat od zakupu nieruchomości:

Typ nieruchomości:

Powierzchnia użytkowa mieszkania / domu:

m2

Wartość mieszkania / domu:

PLN

Wkład własny:

PLN

Okres spłaty:

lat

Oprocentowanie kredytu:

%

 

Kwota kredytu pomniejszona o kwotę dopłaty:

Miesięczna rata bez uwzględnienia dopłaty:

Miesięczna rata uwzględniająca dopłatę:

Całkowita kwota dopłaty:

Dodatkowa kwota dopłaty do kredytu w przypadku urodzenia dziecka w ciągu 5 lat od zakupu nieruchomości:

sprawdz_doplate150

Zarejestruj się w programie Mieszkanie dla Młodych »

 • Witam. Ze wsparcia w ramach programu Mieszkanie dla Młodych mogą skorzystać małżeństwa oraz osoby samotne (single) w wieku do 35 lat (w przypadku małżeństwa pod uwagę będzie brany wiek młodszego z nich licząc do końca roku kalendarzowego w którym kończy 35 lat). Podstawowym warunkiem jest, aby do dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabywanego domu lub mieszkania, nie były właścicielami lub współwłaścicielami innego domu lub mieszkania, a nabywane mieszkanie będzie służyło zaspokajaniu ich własnych potrzeb mieszkaniowych.

  Limit powierzchni użytkowej wynosi 75 mkw dla mieszkań i 100 mkw dla domów jednorodzinnych. Jeżeli beneficjent wychowuje przynajmniej troje dzieci, limit wzrasta do 85 mkw dla mieszkań i 110 mkw w przypadku domów.

  W odniesieniu do udziału w programie z narzeczonym – wg Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”
  Wspólne kredytowanie osób nie pozostających w związku małżeńskim jest więc jak najbardziej możliwe, jednak beneficjentami programu MDM i właścicielami nabytych w ramach programu mieszkań mogą być jedynie małżeństwa lub single. Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem mieszkania.

  Serdecznie Państwa zachęcam do udziału w programie MDM, np. poprzez rejestrację na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli profesjonalnej porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Ewelina

  witam mam pytanie planujemy z narzeczonym ślub mamy 1 dziecko. posiadam wlasna dzialke 11,5a. interesuje nas dom o powierzchni 100m2-120m2 czy mozemy liczyc na dopłate z MDM

 • Dodatkowe, jednorazowe finansowe wsparcie w formie spłaty części kredytu, (w wysokości 5% wartości odtworzeniowej mieszkania), możecie Państwo otrzymać w związku z urodzeniem się lub przysposobieniem trzeciego (lub kolejnego w rodzinie) dziecka. Uprawnienie przysługuje przez okres 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabytego mieszkania w ramach MDM.
  Aby otrzymać dodatkowe wsparcie, należy w ciągu 6 miesięcy wystąpić do banku kredytującego z wnioskiem o spłatę części kredytu. Do wniosku muszą być dołączone dokumenty potwierdzające wystąpienie tego zdarzenia. Bank występuje o kwotę dodatkowego wsparcia do BGK. Kiedy otrzyma wnioskowane środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, dokona obniżenia kapitału kredytu udzielonego na zakup mieszkania.

 • Tak naprawdę, wszystko zależy od analityka rozpatrującego Pani dokumentację. Zanim rozpocznie Pani procedurę zmiany, polecam rozeznać sprawę w Pani banku, być może procedura nie będzie potrzebna (chociaż wątpię).

 • Aby mogli Państwo otrzymać dofinansowanie proponuję dwa rozwiązania. Pierwsze – kredyt w programie MDM bierze Pani, a narzeczony jedynie zwiększy Pani zdolność. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Opcja druga – najpierw biorą Państwo ślub, a dopiero potem występujecie o kredyt z MDMem.

  Dwa warunki – nie może pani obecnie, anie w przeszłości posiadać nieruchomości mieszkalnej oraz dziecko jest wychowywane przez Panią.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Andrzej

  A jak wygląda ta opcja, że dostaje się te 5% jeśli w ciągu 5 lat urodzi się dziecko, czy to dotyczy też pierwszego dziecka? Czy to dofinansowanie jest na poczet wcześniejszej częściowej spłaty kredytu?

 • Angelika Dybka

  Nie, ponieważ liczy się stan na dzień złożenia wniosku

 • Angelika Dybka

  nie

 • Angelika Dybka

  Przy czym nie zmieniła się powierzchnia mieszkania. Po prostu ona w dokumentach ma jedno, a operat szacunkowy wykazał drugie. I nie wiem czy to jedno drugiemu wadzi

 • Angelika Dybka

  A czy te dokumenty, które ma sprzedająca i w których widnieje 75m2 nie mogą zostać, a operat szacunkowy może być na 82m2 ?

 • Jolanta Wichura

  Mój narzeczony planuje zakupić mieszkanie jako singiel. Chcielibyśmy się dowiedzieć czy po zakupie mieszkania i zawarciu związku małżeńskiego możemy liczyć na dopłatę z MDM ponieważ posiadam dziecko z poprzedniego związku?

 • Witam. Kwota dofinansowania jest wyliczana na podstawie powierzchni użytkowej.

 • Samemu nie można zmienić ww. powierzchni. Pierwszy krok, to kontakt z biurem architektonicznym (ew. z osobą z uprawnieniami projektanta) w celu dokonania obmiaru i inwentaryzacji budynku (koszt w okolicach 1,5 tys. PLN). Następnie – zgłoszenie do starostwa (właściciel ma obowiązek zgłaszać właściwemu staroście wszelkie zmiany danych objętych ewidencją gruntów i budynków, w terminie 30 dni licząc od dnia powstania tych zmian. O dokonanych zmianach w danych ewidencyjnych starosta zawiadamia m.in. wydział ksiąg wieczystych właściwego miejscowo sądu rejonowego). Odnośnie drugiego kroku – znamy przypadek, kiedy w starostwie odesłali właściciela domu od razu do sądu i notariusza, aby samodzielnie wykonał zmiany. Zmiana w KW to dodatkowe 100 PLN.

  Więcej nt. powierzchni użytkowej można znaleźć tutaj: http://mieszkaniedlamlodych.com/wp-content/uploads/2014/09/Wyjasnienia_do_MDM_powierzchnia_u%C5%BCytkowa.pdf

 • Pewnie, że tak. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem mieszkania.

  Serdecznie Państwa zachęcam do udziału w programie MDM, np. poprzez rejestrację na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli profesjonalnej porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Mogą Państwo skorzystać z kredytu jako bezdzietne małżeństwo/single i otrzymać mnożnik dofinansowania w wysokości 10% lub poczekać na urodzenie malucha i otrzymać 15%. Jeżeli skorzystają Państwo z kredytu przed urodzeniem dziecka, nie otrzymacie kwoty różnicy w dofinansowaniu. Z kolei środków na 2017-ty rok, które można zarezerwować w tym roku wystarczy maksymalnie do końca lipca. Potem będziecie Państwo mogli składać wniosek dopiero po 2017-01-02 lub skorzystać z puli na 2018-ty rok (ale wtedy wypłata dofinansowania dopiero po 2018-01-02).

 • Mateusz

  z tego co wiem to nie zmienisz tego od tak. Przy zmianie powierzchni mieszkania zmienia sie udział % odnoście całości budynku a to stawią Cie przed misją niemożliwą czyli nakłonienie wszystkich udziałowców o wyrażenie zgody na zmianę swoich udziałów w stosunku do całości ;/

 • Mateusz

  Witam. Chce kupić mieszkanie o powierzchni 50m2 (w podłogach) lecz w KW powierzchnia użytkowa wpisana jest 28m2. Czy jest jakaś możliwość otrzymania dofinansowania na rzeczywistą powierzchnie mieszkania czy tylko na użytkową?. Pozdrawiam

 • Angelika Dybka

  Mam pytanie.
  Otóż staramy się o kredyt z MDM na dom, który we wszystkich dokumentach ma 75m2.
  Podczas operatu szacunkowego wyszło 82m2.

  Czy ta niezgodność będzie miała wpływ na kredyt ? Jeżeli tak to ile będzie mogło trwać „poprawienie” tych dokumentów.

  I jeszcze jedno pytanie.
  Otóż sprzedająca miała sprawę sądową celem ustalenia podziału tego domu.
  Uprawomocnił się w piątek.
  Co następnie powinna zrobić ?
  Wyciągnąć mapki, wypisy, wyrysy ? Jakiś wpis w księgi ?
  Ile to może trwać ?

  Z góry uprzejmie dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

 • Iza

  Witam,
  chcemy z mężem zakupić mieszkanie z rynku wtórnego, natomiast nasza zdolność kredytowa tego nie umożliwia.
  Czy może z nami do kredytu przystąpić jeden z rodziców, by zdolność się zwiększyła, czy wówczas dostaniemy dofinansowanie?

 • Andrzej

  Witam,
  Mam następujące pytanie: ślub z narzeczoną mamy za 3 miesiące, właśnie dowiedzieliśmy że zostaniemy rodzicami pierwszego dziecka. Jakbyśmy już teraz chcieli złożyć wniosek o dofinansowanie wkładu własnego to na jakich warunkach, czy jeszcze jako narzeczeństwo czy lepiej poczekać do ślubu czy do narodzin dziecka?

 • Witam. Środki przeznaczone na 2016-ty rok uległy już wyczerpaniu. Może Pan złożyć teraz wniosek o kredyt z dofinansowaniem z puli 2017. Wówczas środki z kredytu trafią na konto sprzedawcy jeszcze w tym roku, a kwota z dofinansowania, po 2017-01-02.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Właściwie – obowiązująca w dniu akceptacji wniosku w systemie BGK Zlecenia. W większości banków jest to ta sama data, więc na jedno wychodzi.

 • Będą obowiązywały Panią limity z dnia akceptacji Pani wniosku o dofinansowanie w systemie BGK Zlecenia. W najbliższym czasie zmienią się jedynie limity dla woj. pomorskiego.

 • Kropka

  Pod uwagę brana jest cena za metr, która obowiązuje w dniu złożenia wniosku. Tak przynajmniej poinformowali mnie w banku.

 • Jan

  Dzień dobry,

  moje pytanie dotyczy wypłaty dofinansowania na spłatę kredytu hipotecznego z rynku wtórnego. Mieszkanie chcę kupić w 2015 roku z rynku wtórnego. Jak jest z wypłatą środków zmniejszającą podstawę spłaty kredytu hipotecznego, jeżeli środki MDM na 2015 zostały już wyczerpane. Czy składając wniosek o dofinansowanie (rezerwacja środków na 2016 rok) i uzyskując kredyt w 2015 roku będę spłacał kredyt po uwzględnieniu dofinansowania, a sprzedawca mieszkania dostanie pieniądze dopiero w 2016 roku, czy też do czasu wypłaty środków z MDM do banku będę płacił podwyższone raty kredytu, a przez to sprzedawca otrzyma od razu całość kwoty?

  Pozdrawiam
  Ja

 • Alicja

  Dzień dobry,
  w przypadku podpisania list formalnego do zakupu mieszkania i ustalania wszystkich warunków w tym tygodniu, który limit ceny za metr będzie obowiązywał, jeśli jest zmiana limitów 1 lipca? Bo jest możliwość, że wniosek o mdm nie zdąży przejść. Umowa i ceny mieszkania uwzględniają mdm, jeśli po zmniejszeniu limitu na metr, już się nie będzie mieścić w granicach.

 • Na postawie art. 7 Ustawy „Dofinansowanie wkładu własnego wynosi:
  a) 10% w przypadku bezdzietnych beneficjentów
  b) 15% w przypadku beneficjentów wychowujących 1 dziecko
  c) 20% przy dwójce dzieci
  d) 30% w przypadku trojga lub większej liczby dzieci
  kwoty określonej jako iloczyn średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego w gminie, na terenie której położone jest mieszkanie, z zastrzeżeniem art. 10 ust. 3, oraz:
  1) powierzchni użytkowej mieszkania – dla mieszkania o powierzchni użytkowej
  nie większej niż 50 m2;
  2) 50 m2 – dla mieszkania o powierzchni użytkowej większej niż 50 m2.”

  W przypadku gdy nabywca w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych dzieci spełniających warunki wymienione w ustawie, wielkość powierzchni używanej do wyliczenia dofinansowania wkładu własnego zwiększa się z 50 m2 do 65 m2

  Do wyliczenia dokładnej kwoty potrzebuję jeszcze lokalizacji mieszkania. Ew. polecam nasz kalkulator: http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszkanie-dla-mlodych-kalkulator/

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Justyna

  Dzien dobry, jestem singlem, bez dzieci.
  mieszkanie kosztuje 295 tys za 59m2, (5tys/m2) a kredytu chce na polowe czyli na 147,5 tys zl,
  Jaka kwote dofinansowania otrzymam? jak to sie wylicza?
  Czy wysokosc dofinansowania wylicza sie od ceny mieszkania oczywiscie za 50m2..,w tym wypadku 5×50=250tys? czyli 25tys? czy od % udzielonego kredytu, czyli w tym wypadku na 1/2 z 50m2? czyli 10% z 25tys = 12,5 tys? . A moze jeszcze inaczej oblicza sie dofinansowanie w tym wypadku? Banki rozne kwoty mi podaja. Prosze o odpowiedz.

 • Witam. Jedynie godząc się na utratę części dofinansowania. Na podstawie Art. 14 Ustawy MDM: „W przypadku gdy nabywca lokalu mieszkalnego, w okresie 5 lat od dnia zawarcia umowy o ustanowieniu lub przeniesieniu własności lokalu mieszkalnego dokonał zbycia prawa własności lub współwłasności tego mieszkania, z wyłączeniem rozszerzenia wspólności ustawowej na podstawie art. 47 § 1 ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. – Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. z 2015 r. poz. 583) – część finansowego wsparcia udzielonego nabywcy lokalu mieszkalnego podlega zwrotowi do Funduszu Dopłat w kwocie odpowiadającej iloczynowi kwoty uzyskanego dofinansowania wkładu własnego oraz wskaźnika równego ilorazowi liczby pełnych miesięcy pozostających do zakończenia okresu 5 lat i liczby 60.”

 • Wysokość dofinansowania jest taka sama dla małżeństw i osób samotnych wychowujących jedno dziecko. W przypadku małżeństwa oboje beneficjenci muszą spełniać wymogi programu MDM dot. nieposiadania mieszkania. Reasumując- nie muszą Państwo legalizować związku, aby skorzystać z programu.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Niestety nie. W ramach programu MDM należy zakupić 100% własności danego lokalu mieszkalnego (domu lub mieszkania).

 • Michał

  Witam, mam pytanie czy mogę zamienić mieszkanie kupione przez MDM przed upływem 5 lat od zakupu?

 • enter

  Witam, wraz z narzeczoną wychowujemy synka, w 2017 będziemy starać się o kredyt chcielibyśmy otrzymać MDM – czy musimy w tym celu zalegalizować związek (wziąć ślub) ponieważ w innym przypadku będziemy mogli starać się tylko o dofinansowanie dla jednej osoby samotnie wychowującej dziecko?

 • Majka

  Witam, czy istnieje możliwość zakupy z pomocą programu MDM jedynie połowy mieszkania, gdyż druga zostanie przekazana darowizną?

 • Nie ma takich warunków. Przypominam, że w odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.” Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem mieszkania.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • karola

  Jakie są ogólne warunki kredytu dla singla? Muszę mieć umowę o pracę? Na czas nieokreślony?

 • Czas od momentu rejestracji wniosku do akceptacji w portalu BGK Zlecenia jest zależny od wybranego banku. W niektórych akceptacja odbywa się od razu po rejestracji. W innych akceptacja następuje po zbadaniu zdolności kredytowej beneficjenta (czyli po około tygodniu).

 • Anna

  Jaki jest szacunkowy czas od złożenia wniosku o kredyt w banku, a akceptacją wniosku w systemie BGK Zlecenia? Od czego jest uzależniony ten czas? Pozdrawiam

 • Obecnie kwota oczekiwania na wypłatę kredytu z dofinansowaniem trwa około miesiąca od momentu złożenia wniosku (podany okres może być różny w zależności od wybranego banku).

 • anna

  Jak by udało się na dniach złożyć o kredyt i była by akceptacja to ile mniej więcej czeka sprzedawca na środki?

 • Kwota dofinansowania jest przekazywana bezpośrednio na konto sprzedającego i stanowi ostatnią część płatności za Państwa mieszkanie. Dodatkowo przypominam, że suma kwoty dopłaty uzyskanej w ramach programu MDM i Państwa własnych środków nie może stanowić więcej niż 50% wartości nabywanej nieruchomości.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Anna

  Jeżeli chcemy kupić mieszkanie 65m i złożymy dokumenty o kredyt mamy 35 tys a mieszkanie właściciel wycenia na 100 tys i resztę chcemy wspomóc się kredytem to po pozytywnym rozpatrzeniu dostaje się transze kredytu i wtedy te pieniądze dostajemy my powiedzmy na konto czy bezpośrednio są
  przelewane do sprzedawcy?

 • Nie musi Pan nic zgłaszać odnośnie programu MDM. Po zakończeniu budowy wystarczy złożyć f-ry i druk VZM-1 w urzędzie skarbowym.

 • Damian

  Rozumiem,
  A w którym momencie mogę zgłosić się do programu? Niedługo kupię działkę a na początku przyszłego roku chciałbym zacząć się budować. Czy mam zgłosić się z warunkami i projektem przed budową i wtedy uzyskuje od Was jakąś zgodę, dopiero rozpoczynam budowę i na końcu przynosze faktury? Czy w innej kolejności?

 • 1 opcja, jednak nie więcej niż 33 tys. PLN

 • Jeżeli cena 1 m2 powierzchni użytkowej przekracza wyznaczony limit, nie ma niestety możliwości zakupu danego mieszkania.

 • Jędrzej

  Dobry wieczór, czy jeżeli przekroczony jest limit ceny za metr w danym mieście to nie można skorzystać z MDM kupując dane mieszkanie czy otrzymuje się dopłatę w wysokości maksymalnego świadczenia?

 • Damian

  Dziękuję za szybką odpowiedź. Proszę jeszcze o wyjaśnienie jednej kwestii. Rozumiem że kwota maksymalna to 33 tys zł jednak proszę o informację czy na podstawie kwoty VAT obliczana jest kwota dofinansowania czyli jak pisałem z np 150 tys zł wydanych na materiały otrzymał bym 12 tys dofinansowania czy druga opcja – niezależnie od kwoty VATU jaką wydam na materiały otrzymam 33 tys zł. Pytam ponieważ nie jest to dla mnie zrozumiałe co Państwo piszą i prosiłbym o proste wyjaśnienie 🙂

 • Ad 1. Dokładnie tak.

  Ad 2. Wg art 21 ustawy pkt 3 jest to max 70 m2 * 3.930,38 zł * 12,295 % = 33.813,06 zł (cena za 1m2 pow. przyjmowanej na potrzeby obliczenia premii gwarancyjnej od wkładów oszczędnościowych)

 • Damian

  Dobry wieczór,
  Czytałem tą informację kilkanaście razy przeglądając komentarze na które Państwo odpowiadali i znam to. Chciałbym sprecyzować czy dobrze myślę i proszę o odpowiedź na poniższe pytania:
  1. Biorę kredyt hipoteczny na dom (poza MDM) i go buduje. Podczas budowy zbieram faktury a następnie przedstawiam je Państwu i mogę odzyskać jakąś kwotę. Czy tak jest?
  2. Jeżeli pierwsze to prawda, to jaką kwotę uzyskam? Powiedzmy, że stawiam dom systemem gospodarczym za 200 tys zł a z tego np 150 tys to materiały za które przysługuje zwrot to otrzymam 8% z 150 tys (12 tys zł) czy dostanę kwotę 33 tys zł jak wyżej? Dodam iż powierzchnia użytkowa domu to 99m2.

 • Kwota dopłaty w Państwa przypadku powinna wynieść 33.071,25 PLN.

 • Witam. W przypadku domów jednorodzinnych budowanych systemem gospodarczym (czyli budowa lub zlecenie budowy domu na własnej działce) pomoc w ramach MDM przyjmuje postać możliwości zwrotu części podatku VAT za zakupione materiały budowlane. Listę materiałów można znaleźć na naszej stronie w zakładce Dokumenty. Do uzyskania takiego zwrotu wystarczy jedynie zbierać f-ry i złożyć wizytę w Urzędzie Skarbowym.

  Aby otrzymać wsparcie w związku z budową domu systemem gospodarczym, powinny być spełnione następujące warunki:

  – powierzchnia użytkowa domu jednorodzinnego nie może przekroczyć 100 m² (lub 110 m² dla osób wychowujących co najmniej 3 dzieci),

  – ubiegający się o zwrot (w przypadku małżeństw – młodsze z małżonków) nie ukończył 36 lat w roku, w którym wydano pozwolenie na budowę,

  – do dnia złożenia wniosku o zwrot wydatków, osoba fizyczna (w przypadku małżeństw – oboje małżonków) nie była właścicielem innego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, a także właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny,

  – pozwolenie na budowę (lub brak przeciwwskazań do rozpoczęcia budowy) zostało wydane po dniu 2014-01-01,

  – faktury dokumentujące zakup materiałów zostały wystawione do dnia 2018-09-01.

  Jeżeli chcieliby Państwo sfinansować tą budowę kredytem hipotecznym (poza programem MDM), zapraszam do rejestracji na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca wybierze dla Państwa najlepszą z dostępnych ofert.

  Odnośnie kwoty zwrotu: wg art 21 ustawy pkt 3 jest to 70 m2 * 3.930,38 zł * 12,295 % = 33.813,06 zł (cena za 1m2 pow. przyjmowanej na potrzeby obliczenia premii gwarancyjnej od wkładów oszczędnościowych).

 • Julia

  Dzień dobry, jesteśmy małżeństwem z jednym dzieckiem w Katowicach jakie są kwoty dofinansowania przy 62,8m2 – 180 000 zl bo mamy wrazenie ze doradca nie mowi nam wszystkiego (wniosek powinnien być zarejestrowany z poczatkiem czerwca)

 • Damian

  Witam. Chciałbym wybudować dom systemem gospodarczym. Czy jest możliwość skorzystania z programu jeżeli wezmę kredyt hipoteczny? Tzn wezmę kredyt hipoteczny i zaczne budowę a później mogę dostać zwrot? Dodatkowo jaka będzie kwota zwrotu? Małżeństwo z 1 dzieckiem wg kalkulatora 34k zł.

 • Witam, owszem, może Pani skorzystać z programu jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Kasia

  Dzień dobry, czy w przypadku gdy para żyje bez ślubu i ma dwoje dzieci to można również przystąpić do programu? Jako, że narzeczony pracuje za granicą i nie może przystąpić ze mną do kredytu to powinnam przystąpić jako singiel z dziećmi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Będą Państwa obowiązywały limity i kwota dofinansowania wg dnia akceptacji wniosku w systemie BGK Zlecenia.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Anna

  Witam, chcemy złożyć wniosek o kredyt z dofinansowaniem MDM w najbliższym tygodniu. Czy jeśli decyzja banku zostanie przyznana w lipcu (a podejrzewam, że nie wcześniej) to konieczne będzie przeliczenie całości wg nowej kwoty dofinansowania, która będzie obowiązywała w III kwartale? Czy kwota dofinansowania będzie taka jak w dniu złożenia wniosku?
  Dziękuję za odpowiedź.

 • Bank ma 60 dni od momentu rejestracji wniosku na jego akceptację, a następnie kolejne 60 od momentu akceptacji wniosku o dofinansowanie do podpisania umowy kredytowej.

  Odnośnie drugiego pytania, środków zostało jeszcze sporo, poza tym, w momencie akceptacji wniosku o dofinansowanie w systemie BGK Zlecenia środki są rezerwowane dla beneficjenta.

 • Witam. Niestety nie – ze względu na fakt posiadania mieszkania przez męża. Ze wsparcia w ramach programu Mieszkanie dla Młodych mogą skorzystać małżeństwa oraz osoby samotne (single) w wieku do 35 lat (w przypadku małżeństwa pod uwagę będzie brany wiek młodszego z nich licząc do końca roku kalendarzowego w którym kończy 35 lat). Podstawowym warunkiem jest, aby do dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabywanego domu lub mieszkania, nie były właścicielami lub współwłaścicielami innego domu lub mieszkania, a nabywane mieszkanie będzie służyło zaspokajaniu ich własnych potrzeb mieszkaniowych.

  Na podstawie nowelizacji programu MDM ograniczeń dot. wieku i nieposiadania mieszkania nie stosuje się, jeżeli potencjalny beneficjent MDMu wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych dzieci, spełniających wymienione w Ustawie warunki.

 • Nie ma żadnych przeciwwskazań, co do sposobu wykorzystania tych środków. Mogą Państwo przeznaczyć otrzymany zwrot na cokolwiek.

 • Kasia

  Witam. Jesteśmy małżeństwem z 1 dzieckiem, planujemy urodzenia kolejnego dziecka w ciągu 5 lat. Mąż jest właścicielem mieszkania, które nabył na zasadzenie dziedziczenia, a ja z kolei jestem w 1/4 właścicielem domu w innym województwie. Czy możemy skorzystać z MDM?

 • Lena

  Wniosek o dofinansowanie z puli na 2017 został zarejestrowany początkiem kwietnia w oddziale ale w banku gdzie ubiegamy się o kredyt proces przebiega dwuetapowo i potwierdzenie rezerwacji środków jest z datą końcowa kwietnia. Wciąż czekamy na decyzję ostateczną i na dniach podpiszemy umowe, czy termin 60 dni dostarczenia umowy do bgk liczony jest od daty rejestracji czy rezerwacji środków? Martwimy się czy bank się wyrobi. Ile środków jeszcze zostało z puli na 2017?

 • Dominik

  A czy taki zwrot możemy wykorzystać na wykończenie/umeblowanie domu? Czy są jakieś określone kryteria wydatku tych środków?

 • Dopłata w Poznaniu wyniosłaby 95.148 PLN, w gminach graniczących: 80.071,20 PLN, w pozostałych miastach 66.726,00 PLN.

  Jest jednak pewne ale. Program MDM ma pomóc beneficjentom w znalezieniu własnego mieszkania. Nabywca powinien w tym lokalu zamieszkiwać. Państwo chcecie raczej nabyć mieszkanie w celach inwestycyjnych – obawiam się, że bank może odmówić w takiej sytuacji udzielenia kredytu z dofinansowaniem.

 • pyrek

  Woj wielkopolskie …. małżeństwo z 3 dzieci, kolejnych raczej nie planujemy. Mamy już dom, ale chcielibyśmy kupić mieszkanie w programie MdM żeby któreś z dzieci miało w przyszłości swoje lokum…. Zakładam zakup mieszkania ok 60mkw czyli o watości powiedzmy 350tys zł. Wkład własny byłby powiedzmy 20-30 tys złotych. Na jaką kwotę dopłaty mógłbym liczyć ??

 • Witam. Dodatkowe, jednorazowe finansowe wsparcie w formie spłaty części kredytu, (w wysokości 5% wartości odtworzeniowej mieszkania), możecie Państwo otrzymać w związku z urodzeniem się lub przysposobieniem trzeciego (lub kolejnego w rodzinie) dziecka. Uprawnienie przysługuje przez okres 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabytego mieszkania w ramach MDM.
  Aby otrzymać dodatkowe wsparcie, należy w ciągu 6 miesięcy wystąpić do banku kredytującego z wnioskiem o spłatę części kredytu. Do wniosku muszą być dołączone dokumenty potwierdzające wystąpienie tego zdarzenia. Bank występuje o kwotę dodatkowego wsparcia do BGK. Kiedy otrzyma wnioskowane środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, dokona obniżenia kapitału kredytu udzielonego na zakup mieszkania.

 • Witam. W przypadku domów jednorodzinnych budowanych systemem gospodarczym (czyli budowa lub zlecenie budowy domu na własnej działce) pomoc w ramach MDM przyjmuje postać możliwości zwrotu części podatku VAT za zakupione materiały budowlane. Listę materiałów można znaleźć na naszej stronie w zakładce Dokumenty. Do uzyskania takiego zwrotu wystarczy jedynie zbierać f-ry i złożyć wizytę w Urzędzie Skarbowym.

  Aby otrzymać wsparcie w związku z budową domu systemem gospodarczym, powinny być spełnione następujące warunki:

  – powierzchnia użytkowa domu jednorodzinnego nie może przekroczyć 100 m² (lub 110 m² dla osób wychowujących co najmniej 3 dzieci),

  – ubiegający się o zwrot (w przypadku małżeństw – młodsze z małżonków) nie ukończył 36 lat w roku, w którym wydano pozwolenie na budowę,

  – do dnia złożenia wniosku o zwrot wydatków, osoba fizyczna (w przypadku małżeństw – oboje małżonków) nie była właścicielem innego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, a także właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny,

  – pozwolenie na budowę (lub brak przeciwwskazań do rozpoczęcia budowy) zostało wydane po dniu 2014-01-01,

  – faktury dokumentujące zakup materiałów zostały wystawione do dnia 2018-09-01.

  Jeżeli chcieliby Państwo sfinansować tą budowę kredytem hipotecznym (poza programem MDM), zapraszam do rejestracji na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca wybierze dla Państwa najlepszą z dostępnych ofert.

 • Jolanta

  witam, mamy jedno dziecko, w ciągu 3 lat będziemy starali się o drugie, czy wtedy tez mozemy liczyc na to dodatkowe dofinansowanie po urodzeniu/?

 • Dominik

  Witam.
  Moja żona posiada działkę budowlaną, na której chcielibyśmy wybudować dom o powierzchni 75mkw, wartość nieruchomości to około 180000zł. Mamy dwoje dzieci. Pytanie brzmi: jak wyglądałoby dofinansowanie dla nas?

 • Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Owszem – ale jako bezdzietny singiel (obecnie nie wychowujecie Państwo wspólnych dzieci, a jeżeli dobrze rozumiem, nie jest Pan prawnym opiekunem dzieci partnerki). Jeżeli nie spieszy się Państwu z kupnem mieszkania, polecałbym poczekać na urodziny Państwa wspólnego dziecka i zakończenie procedury rozwodowej Pana partnerki. Kwota dofinansowania będzie wówczas nieporównywalnie wyższa. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Również nowelizacja ustawy w żaden sposób nie precyzuje od kogo można nabyć mieszkanie, a od kogo nie. Chce Pan mieć własne mieszkanie, teściowa sprzedaje swoje – nie bardzo widzę nadużycie.

  Jeżeli jest Pan nadal zainteresowany rozmową z doradcą, prośba o powtórną rejestrację, skontaktujemy się z Panem ponownie.

 • Potrzebuję jeszcze lokalizacji nieruchomości i liczby dzieci, jakie Państwo wychowujecie (wg powierzchni zakładam, że troje, ale wolę się upewnić).

 • Witam. Niestety nie. Kredyty w ramach programu MDM udzielane są jedynie w PLN. Aby skorzystać w programu MDM musiałby Pan ewentualnie poprosić o pomoc przy liczeniu zdolności kogoś, kto miałby dochody w PLN (i to dominujące).

  W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

 • Witam. Limit powierzchni użytkowej wynosi 75 mkw dla mieszkań i 100 mkw dla domów jednorodzinnych. Jeżeli beneficjent wychowuje przynajmniej troje dzieci, limit wzrasta do 85 mkw dla mieszkań i 110 mkw w przypadku domów. Wykaz pomieszczeń, któe są kwalifikowane do użytkowych można znaleźć tutaj: http://mieszkaniedlamlodych.com/wp-content/uploads/2014/09/Wyjasnienia_do_MDM_powierzchnia_u%C5%BCytkowa.pdf

  Odnośnie Państwa wspólnego kredytowania w programie MDM – w odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Wspólne kredytowanie osób nie pozostających w związku małżeńskim jest więc jak najbardziej możliwe, jednak beneficjentami programu MDM i właścicielami nabytych w ramach programu mieszkań mogą być jedynie małżeństwa lub single. Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem mieszkania.

  Od czego zacząć – jeżeli mają już Państwo wybrana nieruchomość i umowę przedwstępną, warto rozejrzeć się za kredytem na nabycie ww. domku. Polecam w tym celu usługi doradców po rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Dawid Gołębiowski

  Witam moja sytuacja wygląda następująco. Zwiazalem się z kobietą z dwójką dzieci nie jest jeszcze po rozwodzie i razem wynajmujemy mieszkanie. Moja partnerka jest teraz ze mną w ciąży. Mamy na oku domek ok. 90m2 w cenie 100000 zł. Czy mogę się starać o kredyt na mieszkanie?

 • Adrian Wrobel

  Witam ponownie. Piszecie Państwo, że można dokonać zakupu nieruchomości od rodziny (w moim przypadku teściowa). A dzisiaj dowiedziałem się, że po nowelizacji ustawy taka możliwość została zablokowana, jako zabezpieczenie przed machlojkami. Czy jeżeli jednak Państwo macie rację, czy jest jakaś karencja, po oddaniu części praw do lokalu, a udzieleniu kredytu w systemie MdM? Doprecyzowując żona ma 1/4 mieszkania jako spadek. Co do doradcy to dzwonili dwa razy, raz odebrałem, ale że nie mogłem rozmawiać umówiłem się z doradcą na rozmowę na następny dzień między 9 a 13, zadzwonili krótko po 9, a że nie zdążyłem odebrać, odpuścili sobie….

 • enterowski

  410 wartośc nieruchomości
  Powierzchna domu 110 m2. Okres kredytowania 30 lat. Wklad wlasny 20 tys.

 • Sebastian

  Dzień dobry, zostaliśmy wraz z żoną wstępnie zakwalifikowani do kredytu na mieszkanie w jednym z Polskich banków, jednak kredyt będzie udzielony w GBP gdyż na ten moment pracujemy w UK. Wszystkie warunki spełniamy jednak czy możemy się starać o dopłatę mając kredyt przelicznik na funty?

 • Pablo

  Dzień dobry,
  Interesuje mnie z dziewczyną Domek, ale nie wiemy jak za to się zabrać, od czego zacząć… Na mieszkanie dziewczyna dostałaby zdolność ok. 210.000 zł jako singiel (ja pewnie podobnie, jak od września będę miał umowę na stałe), więc na domek do 100 metrów by chyba starczyło. Może być większy metraż? Jak jest liczony metraż, od domu, działki, kiedy kredyt jest wypłacany i komu za dom, czy wystarczy kupić działkę czy mieć już klucze od domu (warunki zamieszkania). Dziękuje za odpowiedź 🙂
  Pozdrawiam

 • Witam. Można by ew. podzielić działkę na dwie mniejsze.Tą z domem zakupić w ramach programu MDM, drugą – za własne środki.

 • Prośba o podanie parametrów wpisywanych do kalkulatora, sprawdzę wyliczenia.

 • Witam. Jeżeli brat jest żonaty i wychowuje córkę, nie może przystąpić do kredytu jako singiel. Z MDMu skorzysta zarówno brat, jak i jego żona – jako małżeństwo wychowujące jedno dziecko. Odnośnie Pańskiego udziału w kredycie – w odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.” Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem mieszkania.

  Ad 2. Tak, może Pan poręczyć zdolność brata, ponieważ nie nabywa Pan współwłasności mieszkania, nie grozi Panu utrata dofinansowania.

  Ad 3. Tak, będzie to wymagało aneksu do umowy kredytowej, ale jest możliwe.

  Ad 4. Bank będzie wymagał właśnie takiej konstrukcji. Na podstawie art. 6-go Ustawy MDM małżeństwa przystępują do kredytu razem. Nie ma opcji, aby bratowa nie została ujęta w procesie liczenia zdolności.

 • Witam. Zdolność kredytową wyliczamy jedynie zarejestrowanym użytkownikom – to już jest oferta handlowa w której polecamy banki z najbardziej atrakcyjną ofertą. Zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

  Jeszcze jedna sprawa. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Wspólne kredytowanie osób nie pozostających w związku małżeńskim jest więc jak najbardziej możliwe, jednak beneficjentami programu MDM i właścicielami nabytych w ramach programu mieszkań mogą być jedynie małżeństwa lub single. Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem mieszkania.

 • Witam. Fakt posiadania przez Państwa nieruchomości (także mieszkalnych) nie ma znaczenia w przypadku wychowywania trójki dzieci. Na podstawie nowelizacji programu MDM ograniczeń dot. wieku i nieposiadania mieszkania nie stosuje się, jeżeli potencjalny beneficjent MDMu wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych:

  1) małoletnich dzieci,

  2) dzieci bez względu na wiek, które zgodnie z odrębnymi przepisami otrzymują zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny lub rentę socjalną,

  3) dzieci do ukończenia przez nie 25. roku życia, uczących się w szkołach, zakładach kształcenia nauczycieli oraz kolegiach pracowników służb społecznych, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, przepisach o szkolnictwie wyższym lub przepisach regulujących system oświatowy lub szkolnictwo wyższe obowiązujących w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie oraz szkołach wyższych i wyższych seminariach duchownych, prowadzonych przez Kościół Katolicki, inne kościoły i związki wyznaniowe na podstawie przepisów o stosunku państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej oraz przepisów o stosunku państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych.

  Serdecznie Państwa zachęcam do udziału w programie MDM, np. poprzez rejestrację na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli profesjonalnej porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Justyna

  Witam,
  Chcę kupić dom z rynku wtórnego, który znajduje się na działce 2 000m2. Chciałabym zmieścić się w limicie ceny za m2, ale właściciel podaje cenę domu i działki razem, a cena za m2 działki i domu przekracza limit. Czy można rozgraniczyć cenę za działkę i cenę za dom by zmieścić się w limicie na dany rok? Wtedy dopłata MDM byłaby tylko na dom, tak?

 • enterowski

  W banku wyliczono dla mnie kwotę dopłaty 137 tys. dlaczego tutaj max kwota to tylko 81 tys.?

 • lucky

  Witam!

  Brat poprosił mnie o „podpisanie kredytu z dopłatą MDM”. Sytuacja wygląda w ten sposób: brat ma żonę i roczną córkę.Pracuje sam i ma miesięczne dochody rzędu 3200 netto/miesiąc, tym samym ma nie wielką zdolność kredytową. W momencie gdybym ja przystąpił do kredytu, zdolność kredytowa znacznie by wzrosła. Nasuwa się tu jednak kilka pytań: 1) Jaką dopłatę otrzyma brat? Jeżeli przystąpimy do kredytu tylko we dwójkę i tylko on będzie właścicielem mieszkania to rozumiem, że dostanie dopłatę taką „jak dla singla” ? 2) W celu upewnienia sie: sam jestem beneficjentem programu MDM, (kredyt brałem w 2015 r.), rozumiem, że mógłbym teraz przystąpić do kredytu razem z bratem. 3) Plan brata jest taki, że w momencie, gdy bratowa odchowa córkę wróci do pracy, wtedy brat chce mnie „wyłączyć z kredytu” i wtedy jej dochody miałby w zastąpić moje – czy takie coś jest możliwe? 4) Ja sam rozważam inną wersję: może moglibyśmy przystąpić to kredytu teraz w trójkę. ja i brat mamy umowy na czas nieokreślony, a bratowa ma teraz zasiłek wychowawczy, potem prawdopodobnie będzie pracować na umowę zlecenie. W ten sposób brat dostałby dopłatę dla małżeństw z dzieckiem, tylko czy moja „obecność” by bankowcom nie przeszkadzała?

 • Mateusz

  Witam … Wraz z narzeczoną ( 26 i 25 wiek ) mamy na oku mieszkanie 59,1m rynek wtórny .. Cena to 200 000 zł .. Mam pytanie czy jest możliwość skorzystania z MDM jeśli mOje zarobki to ok. 2,500 zł a narzeczonej 1,800 ?? Tyle że nie posiadamy wkładu własnego .. Jakby wyglądała nasza sytuacja w tym przypadku ?? Jest szansa na taki kredyt ???

 • Ewka

  witam. wzielismy kredyt w ubieglym roku, majac dwojke dzieci, bylam wtedy w ciazy z 3 dzieckiem. Dzialka, na ktorej sie budujemy nalezy do meza, (ktory wiek 35 lat przekracza, ja wiekowo sie lapie) wiec i dom jest na meza. Teraz dzieci jest trójka.Ja posiadam przepisany od kilku lat u rodzicow pokoj w domu jednorodzinnym. Czy w obecnej sytuacji: dzialka tylko meza na ktorej sie budujemy, posiadania pokoju u rodzicow, zaciagniecia kredytu (wtedy 2 dzieci) jest mozliwosc skorzystania z MDMu? Bardzo prosze o odpowiedz

 • Witam. Kredyt z dofinansowaniem w ramach programu MDM można otrzymać jedynie na zakup domu lub mieszkania. Samej działki niestety nie zakupicie przy pomocy MDMu, ale już dom z działką – jak najbardziej. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Kredyt z dofinansowaniem w ramach programu MDM można otrzymać jedynie na zakup domu lub mieszkania. Samej działki niestety nie zakupicie przy pomocy MDMu, ale już dom z działką – jak najbardziej. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Zbyszek

  Witam, jestem współwłaścicielem domu, jednak razem z narzeczoną planujemy zakup działki i budowę własnego domu. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwośc dofinansowania z MDM?

 • Zbyszek

  Witam, jestem współwlaściecielem domu i razem z narzeczoną planujemy zakup działki na której chcielibyśmy się wybudować. Czy w takiej sytuacji jest możliwośc skorzystania z dofinansowania MDM?

 • Witam. Zdolność kredytową wyliczamy jedynie zarejestrowanym użytkownikom – to już jest oferta handlowa w której polecamy banki z najbardziej atrakcyjną ofertą.

  Zachęcam Panią do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Panią telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • doris

  witam. Jakie trzeba miec zarobki zeby skorzystac z programy mdm

 • doris

  witam jakie jest wymaganie co do zarobkow by skorzystac z programu mdm ?

 • Witam. W przypadku domów jednorodzinnych budowanych systemem gospodarczym (czyli budowa lub zlecenie budowy domu na własnej działce) pomoc w ramach MDM przyjmuje postać możliwości zwrotu części podatku VAT za zakupione materiały budowlane. Listę materiałów można znaleźć na naszej stronie w zakładce Dokumenty. Do uzyskania takiego zwrotu wystarczy jedynie zbierać f-ry i złożyć wizytę w Urzędzie Skarbowym.

  Aby otrzymać wsparcie w związku z budową domu systemem gospodarczym, powinny być spełnione następujące warunki:

  – powierzchnia użytkowa domu jednorodzinnego nie może przekroczyć 100 m² (lub 110 m² dla osób wychowujących co najmniej 3 dzieci),

  – ubiegający się o zwrot (w przypadku małżeństw – młodsze z małżonków) nie ukończył 36 lat w roku, w którym wydano pozwolenie na budowę,

  – do dnia złożenia wniosku o zwrot wydatków, osoba fizyczna (w przypadku małżeństw – oboje małżonków) nie była właścicielem innego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, a także właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny,

  – pozwolenie na budowę (lub brak przeciwwskazań do rozpoczęcia budowy) zostało wydane po dniu 2014-01-01,

  – faktury dokumentujące zakup materiałów zostały wystawione do dnia 2018-09-01.

  Jeżeli chcieliby Państwo sfinansować tą budowę kredytem hipotecznym (poza programem MDM), zapraszam do rejestracji na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca wybierze dla Państwa najlepszą z dostępnych ofert.

 • Prośba o doprecyzowanie – żona jest współwłaścicielką tego właśnie mieszkania, które chcecie Państwo nabyć? W takim wypadku nie możecie niestety kupić ww. lokalu korzystając z programu MDM. Przy pomocy kredytu w MDMie można nabyć 100% własności danego mieszkania, ten warunek nie będzie spełniony, jeżeli żona jest już częściowa właścicielką. W innym przypadku nie ma absolutnie problemu, żeby odkupić mieszkanie od teściowej. Ew. proszę rozważyć przekazanie teściowej części własności należącej do żony, a następnie odkupienie całości.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Osa

  Czy można starac się o dopłatę z programu przy budowie domu ?

 • Adrian Wrobel

  Dzień dobry. Jest opcja odkupu mieszkania od teściowej. Ona wycenia je na 120000PLN (cena rynkowa ok 200000PLN). Tyle wynosi kredyt do spłacenia z jej strony, czyli ona chce by ten kredyt spłacić, a mieszkanie będzie moje i żony w 100%. Obecnie jesteśmy w nim zameldowani (plus dziecko). Żona jest współwłaścicielem mieszkania w 1/3. Czy w takim przypadku jest możliwość ubiegania się o kredyt w systemie MdM?

 • Jeszcze jedna kwestia – czy Państwo są jednym ze spadkobierców?

  Jeżeli tak – możecie nabyć wymieniony dom tylko, jeżeli pozbędziecie się swoich udziałów (w ramach programu MDM możliwe jest nabycie 100% własności danego lokalu)

  Jeżeli nie – nie będzie problemu. Po prostu umowa przedwstępna musi być podpisana przez wszystkich obecnych właścicieli nieruchomości i zawierać informację o terminach płatności tzn. że zapłata kwoty równej dofinansowaniu będzie w 2017. Kwota kredytu i dofinansowanie zostanie rozdzielone pomiędzy konta poszczególnych sprzedających.

 • Na postawie art. 7 Ustawy mnożnik dofinansowania wkładu własnego wynosi:

  a) 10% w przypadku bezdzietnych beneficjentów
  b) 15% w przypadku beneficjentów wychowujących 1 dziecko
  c) 20% przy dwójce dzieci
  d) 30% w przypadku trojga lub większej liczby dzieci

  mnożnik jest wyliczany wg stanu na moment złożenia wniosku. Aby otrzymać wyższy mnożnik, należałoby poczekać na urodziny dziecka.

 • Witam. W ramach programu MDM możliwe jest nabycie 100% własności danej nieruchomości. wymienione piętro powinno stanowić oddzielny lokal, z osobnym wejściem oraz oddzielną księgą wieczystą.

 • W przypadku TBSu mówimy raczej o udziale we wspólnej własności, obawiam się, że nie jest możliwe sfinansowanie takiego mieszkania przy pomocy kredytu w programie MDM.

 • Witam. Postępowanie rozwodowe powinno być zakończone. Dodatkowo – wszystko zależy od tego, czy mieli Państwo zakupione mieszkanie w trakcie trwania małżeństwa. Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy MDM, dofinansowanie w ramach programu może zostać udzielone, jeśli nabywca do dnia nabycia mieszkania nie był właścicielem innego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, a także właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny.

  Z programu nie są wyłączane osoby, które posiadają lub posiadały część ułamkową własności nieruchomości mieszkalnej, ale w przypadku małżeństw warunek wykluczający posiadanie mieszkania dotyczy każdego z małżonków. Zgodnie z art. 31 § 1 ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. z 2012 r., poz. 788 t.j., z późn. zm.) w wyniku zawarcia związku małżeńskiego między małżonkami powstaje wspólność majątkowa i przedmioty majątkowe nabyte w czasie jej trwania przez oboje małżonków lub przez jednego z nich wchodzą w jej skład. Zatem mieszkanie nabyte przez małżeństwo w trakcie trwania małżeństwa stanowi ich wspólną własność.

  Dodatkowo, na podstawie postanowienia Sądu Najwyższego z dnia 11 sierpnia 2011 r. (I CSK 647/10): „Posiadanie samoistne rzeczy przez małżonków, odmiennie niż w wypadku współposiadania przez osoby niepołączone wspólnością łączną, musi być interpretowane jako realizowanie przez każdego z nich całości praw.” Z powyższych stwierdzeń wynika zatem, że małżonek był właścicielem mieszkania, i na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy MDM nie może ubiegać się o udział w programie Mieszkanie dla Młodych.

  Uwaga – powyższy warunek nie obowiązuje, jeżeli jedna osoba z wymienionej – rozwiedzionej pary wychowuje przynajmniej troje dzieci spełniających wymienione w ustawie warunki.

 • W ramach programu MDM możliwe jest uzyskanie kredytu na zakup 100% własności mieszkania, darowizna odpada. NIe ma natomiast problemu, aby zakupiła Pani ww. mieszkanie od rodziców w ramach MDMu. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Pepe

  Witam. Mam pytanie czy w przypadku wziecia kredytu dofinansowanego jako singiel przyslugiwac mi bedzie dodatkowe 5% w przypadku wziecia sluby cywilnego i narodzin dziecka?? Czy lepiej slub wziasc wczesnie i dopiero wziasc kredyt? Serdecznie pozdrawiam 🙂

 • Michał

  Witam,
  Ja i moja narzeczona planujemy wykończenie piętra w domu jej rodziców. Dom jest z lat 70, piętro nigdy nie było wykończone ani zamieszkane. Czy istnieje możliwość wykupienia tej części domu od rodziców narzeczonej, oraz czy te pieniądze mogą zostać przez nich przeznaczone na remont tego piętra?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Paula

  Witam jeżeli chcialabym kupic mieszkanie tbs w lodzi to doplata tez jest mozliwa ? pozdrawiam

 • Ewa

  Witam serdecznie!

  Jestem w trakcie rozwodu, dziecko zostaje ze mną. Jesteśmy w trakcie sprzedazy obecnego mieszkania (umowa przedwstępna została spisana). Czy w takich okolicznościach mogę już uzyskać dofinanasowanie? Czy pozew rozmowdowy i umowa przedwstępna są wystarczającymi dokumentami?

 • zaive

  O super to czekam na jakąś pomoc 🙂

 • milena

  Witam, czy istnieje możliwość uzyskania dopłaty w ramach MDM do kupna mieszkania od rodziców (mieszkanie warte ok 200 000zł) – połowa mieszkania byłaby darowizną (czy możliwe jest wliczenie tego jako wkładu własnego?), natomiast połowa wzięta na kredyt

 • Ze wsparcia w ramach programu Mieszkanie dla Młodych mogą skorzystać małżeństwa oraz osoby samotne (single) w wieku do 35 lat (w przypadku małżeństwa pod uwagę będzie brany wiek młodszego z nich licząc do końca roku kalendarzowego w którym kończy 35 lat). Podstawowym warunkiem jest, aby do dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabywanego domu lub mieszkania, nie były właścicielami lub współwłaścicielami innego domu lub mieszkania, a nabywane mieszkanie będzie służyło zaspokajaniu ich własnych potrzeb mieszkaniowych.

  Pan posiada już mieszkanie, o ile nie wychowuje Pan min trójki dzieci, nie ma niestety możliwości, aby mógł Pan skorzystać z programu MDM.

 • W ramach programu MDM możliwe jest nabycie 100% udziałów w danej nieruchomości. W Państwa przypadku najlepiej byłoby, gdyby majątkiem po babci zarządzał jeden spadkobierca. Spróbuję ew. jutro dopytać zaprzyjaźnionych doradców, czy znają jakieś inne rozwiązanie.

 • Bank będzie wymagał, aby budowa została zakończona. Lokal nabyty w ramach programu MDM powinien spełniać potrzeby mieszkaniowe beneficjenta.

 • anonim

  witam

  zakupiłem mieszkanie jako kawaler w pażdzierniku 2015 roku, oczywiście w kredycie, czy jest jeszcze szansa na jakiekolwiek dofinansowanie z MDM ?

 • zaive

  Witam ja mam taki problem chcę kupić dom po babci mojej żony. Majątkiem włada 5 spadkobierców. Chciałbym uzyskać dopłatę z MDM na niego. Dom ma 67 m2, rynek wtórny, jestem ja małżonka i jedno dziecko. Udało nam się dojść do porozumienia z rodziną że są w stanie poczekać za dopłatą z MDM do przyszłego roku, a transze z kredytu bankowego chcieli by dostać teraz. Jaki dokument trzeba by spisać żeby taki temat ogarnął. Czy jest to wykonalne ma ktoś jakiś pomysł ?

 • Ren

  A podpisanie umowy kredytowej i wyplata srodkow dopiero po przekazaniu gotowego domu czy w trakcie budowy?

 • Stan

  to oznacza w skrócie, że póki masz 2 dzieci to program dopłaca do 50 metrów kwadratowych. Resztę płacisz 100% ceny

 • Witam. Aby otrzymać dofinansowanie rzeczywiście musieliby Państwo sprzedaż ww. działkę innej osobie, która wybudowałaby na niej dom. Następnie powinniście odkupić ww. nieruchomość za pomocą kredytu w ramach programu MDM. Polecam ew. rozważyć kwestie podatkowe związane z taką operacją.

  Odnośnie dalszej części pytania, Ustawa MDM nie określa, kto może być sprzedawcą, mogą więc Państwo odkupić dom od rodziców. Teść nie musi rejestrować firmy, będzie to po prostu transakcja na rynku wtórnym (czyli ew. niższe limity ceny). Bank przekaże kwotę dofinansowania po zakończeniu transakcji (przeniesieniu własności domu), bezpośrednio na konto sprzedającego.

  Teść musi być właścicielem działki, którą następnie odkupicie Państwo razem z domem.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Reneee

  Witam! Maz ma dzialke na ktorej chcielibysmy wybudowac dom. Aby skorzystac z kredytu mdm musielibysmy ja komus odsprzedac lub darowac a ta oskba musialaby wybudowac dom a my bysmy go odkupili. Czy dobrze mysle? A jesli to byliby jego rodzice?(tesc bedzie szedl na emeryture, moglby sie zajac budowa), to czy taka operacja nie bylaby podejrzana dla banku (kupowanie domu od rodzicow)? Czy tesc musialby zarejestrowac firme zeby wybudowac dom czy moze na dom wybudowac jako osoba prywatna ? I w jaki sposob bank przekazuje kredyt (po ukonczeniu budowy czy wczesniej? W ratach?). Czy tesc musi byc wlascicielem tej dzialki zebysmy odkupili dom od niego czy moze budowac na naszej dzialce a my jedynie bysmy odlupili dom ? Prosze o odpowiedz!

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. Nieruchomość powinna gwarantować beneficjentowi możliwość zamieszkania oraz spełniać limity ceny i powierzchni.

 • Witam. Na postawie art. 7 Ustawy „Dofinansowanie wkładu własnego wynosi:

  a) 10% w przypadku bezdzietnych beneficjentów

  b) 15% w przypadku beneficjentów wychowujących 1 dziecko

  c) 20% przy dwójce dzieci

  d) 30% w przypadku trojga lub większej liczby dzieci

  kwoty określonej jako iloczyn średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego w gminie, na terenie której położone jest mieszkanie, z zastrzeżeniem art. 10 ust. 3, oraz:

  1) powierzchni użytkowej mieszkania – dla mieszkania o powierzchni użytkowej nie większej niż 50 m2;

  2) 50 m2 – dla mieszkania o powierzchni użytkowej większej niż 50 m2.”

  W przypadku gdy nabywca w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych dzieci spełniających warunki wymienione w ustawie, wielkość powierzchni używanej do wyliczenia dofinansowania wkładu własnego zwiększa się z 50 m2 do 65 m2

 • Witam. Jeżeli znana będzie dokładna cena mieszkania i zostanie ona zawarta w umowie przedwstępnej, można zakupić wymienione mieszkanie przy pomocy programu MDM. Informacja o tym, czy lokal kwalifikuje się do wypłaty dofinansowania w większości banków podawana jest praktycznie od razu. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Kredyt można zaciągnąć w dowolnej instytucji, która podpisała umowę z BGK. Powinien to być specjalny produkt w ramach programu MDM. Zachęcam oczywiście do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach. Doradcy współpracują ze wszystkimi bankami biorącymi udział w programie MDM, mają kompleksowe porównanie wszystkich ofert i łatwo mogą Państwu wskazać, który bank oferuje najlepsze warunki. Dodatkowo, dzięki negocjacjom z bankiem mogą zaoferować odrobinę lepsze warunki, niż te dostępne w oddziale. Wnioski są składane w dedykowanych zespołach analitycznych i są rozpatrywane dużo szybciej. I najważniejsza sprawa – pomoc doradcy nic Państwa nie kosztuje – rozliczają się z bankiem, który Państwo wybiorą.

 • maruda1987

  Witam . Jakie warunki techniczne musi spełn iać nieruchomość( dom ) nie mam tu na myśli powierzchni tylko inne aspekty np rok budowy ? Czy jest to rozpisane gdzieś w rozporządzeniu programu mdm ?

 • seltiner

  witam , mam pytanie , dom kosztuje 360000 tys zl 98 m2 , malzenstwo z dwojka dziecmi ma doplaty 20 procent , to dlaczego wychodzi mi z kalkulatora ze doplaty jest tylko 34 tys czyli w sumie na logike nie cale 10 procent , o co w tym chodzi , jest jakies rownanie na to ?

 • PaniWiola

  Witam! Mam do państwa pytanie.

  Chciałabym kupić mieszkanie o powierzchni około 50m2 w Katowicach. Urząd miasta niekiedy wystawia listę mieszkań, które są własnością miasta i które można kupić z zastosowaniem zniżki 60% , czyli powiedzmy mieszkanie jest warte 100 000zł a ja mogę od miasta kupić je na własność lub w użytkowanie wieczyste za 40 000zł. Czy w przypadku takiego mieszkania mogę się starać o dopłatę?

  Oczywiście posiadam wkład własny. Od października będę tu studentką więc chciałabym też zapytać ile trzeba czekać na odpowiedź odnośnie prośby o dofinansowanie?

  Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

 • puzonescoo

  Witam!
  Czy kredyt na mieszkanie mogę wziąć w dowolnym banku wcześniej czy musi to być za pośrednictwem MDM? Przykładowo jeśli wezmę kredyt na mieszkanie w banku X to czy mogę starać się o dofinansowanie?

 • Ww. warunki można znaleźć bezpośrednio w Ustawie. Aby otrzymać wsparcie w związku z budową domu systemem gospodarczym, powinny być spełnione następujące warunki:

  – powierzchnia użytkowa domu jednorodzinnego nie może przekroczyć 100 m² (lub 110 m² dla osób wychowujących co najmniej 3 dzieci),

  – ubiegający się o zwrot (w przypadku małżeństw – młodsze z małżonków) nie ukończył 36 lat w roku, w którym wydano pozwolenie na budowę,

  – do dnia złożenia wniosku o zwrot wydatków, osoba fizyczna (w przypadku małżeństw – oboje małżonków) nie była właścicielem innego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, a także właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny,

  – pozwolenie na budowę (lub brak przeciwwskazań do rozpoczęcia budowy) zostało wydane po dniu 2014-01-01,

  – faktury dokumentujące zakup materiałów zostały wystawione do dnia 2018-09-01.

  Jeżeli chciałaby Pani sfinansować tą budowę kredytem hipotecznym (poza programem MDM), zapraszam do rejestracji na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca wybierze dla Pani najlepszą z dostępnych ofert.

 • Paulina Ostrowska-Jakubczak

  gdzie mogę znaleźć wszystko co potrzeba wiedzieć jesli chodzi o zwrot za materiały budwolane przy budowie domu. nie mogę tego na stronie znaleźć. Chodzi o wszystkie dokumenty które potrzeba..warunki jakie należy spełnić..

 • Zwiększona pomoc (mnożnik 15%), związana z dofinansowaniem w programie MDM powinna trafić do tego z rodziców, które ponosi większe koszty związane z trudami wychowania wspólnego dziecka. Większe wsparcie Państwa powinno trafić do tego rodzica czy opiekuna, u którego dziecko stale przebywa i który sprawuje nad nim stałą opiekę. Drugi rodzic lub opiekun może się ubiegać o dofinansowanie wkładu własnego w wysokości 10 proc. wartości odtworzeniowej nieruchomości.

 • GS

  witam mieszkam z synem odliczam pit na niego od jego narodzin ale sądownie nie jest ze mną więc czy mogę ubiegać się o dopłatę na dziecko ??

 • Witam. Sposób wyliczania dofinansowania został sprecyzowany w Ustawie MDM. Na postawie art. 7 Ustawy „Dofinansowanie wkładu własnego wynosi:

  a) 10% w przypadku bezdzietnych beneficjentów
  b) 15% w przypadku beneficjentów wychowujących 1 dziecko
  c) 20% przy dwójce dzieci
  d) 30% w przypadku trojga lub większej liczby dzieci

  kwoty określonej jako iloczyn średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego w gminie, na terenie której położone jest mieszkanie, z zastrzeżeniem art. 10 ust. 3, oraz:

  1) powierzchni użytkowej mieszkania – dla mieszkania o powierzchni użytkowej nie większej niż 50 m2;

  2) 50 m2 – dla mieszkania o powierzchni użytkowej większej niż 50 m2.”

  W przypadku gdy nabywca w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych dzieci spełniających warunki wymienione w ustawie, wielkość powierzchni używanej do wyliczenia dofinansowania wkładu własnego zwiększa się z 50 m2 do 65 m2.

  Nasz kalkulator działa dokładnie wg tego algorytmu. Prośba ew. o podanie parametrów, które Pan wpisał w kalkulatorze,dokonam przeliczenia raz jeszcze.

 • piotr

  witam na stronie za mieszkanie nowe we wroclawiu o pow 47 metrow kalkulator wyliczyl mi 22 tys doplaty a alior bank uznal ze tylko 14 tys mi sie nalezy. o co w tym wszystkim chodzi ,

 • Rodzaj wymaganych dokumentów zależy od banku kredytującego. Jeden bank będzie wymagał orzeczenia, inny nie. Polecam kontakt z naszymi doradcami po rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Będą mogli udzielić informacji, który bank wymaga ww.oświadczeń, a który nie.

 • Witam. Polecam sprawdzić, czy powierzchnia użytkowa ww. domu została wyliczona zgodnie z rekomendacją BGK, którą można znaleźć tutaj: http://mieszkaniedlamlodych.com/wp-content/uploads/2014/09/Wyjasnienia_do_MDM_powierzchnia_u%C5%BCytkowa.pdf

  Takie pomieszczenia jak suszarnia lub pralnia nie powinny być do tej powierzchni wliczane. Ew. być może dojdą Państwo do wniosku, że zamiast np. jednego małego pokoju bardziej przydałaby się Państwu np. suszarnia.

  Zmiana typu powierzchni jest odrobinę czasochłonna. Pierwszy krok, to kontakt z biurem architektonicznym (ew. z osobą z uprawnieniami projektanta) w celu dokonania obmiaru i inwentaryzacji budynku (koszt w okolicach 1,5 tys. PLN). Następnie – zgłoszenie do starostwa (właściciel ma obowiązek zgłaszać właściwemu staroście wszelkie zmiany danych objętych ewidencją gruntów i budynków, w terminie 30 dni licząc od dnia powstania tych zmian. O dokonanych zmianach w danych ewidencyjnych starosta zawiadamia m.in. wydział ksiąg wieczystych właściwego miejscowo sądu rejonowego). Odnośnie drugiego kroku – znamy przypadek, kiedy w starostwie odesłali właściciela domu od razu do sądu i notariusza, aby samodzielnie wykonał zmiany. Zmiana w KW to dodatkowe 100 PLN.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • ja

  witam jak to jest z osobami samotnie wychowujacymi dziecko, tu dowiedzialem sie ze nie jest wymagane sadowe poswiadczenie o opiece nad dzieckiem a w banku gosc od kredytow mowi mi ze bgk przyjmuje tylko orzeczenia sadowe. i odrzucili moj wniosek z racji tego ze nieposiadam takowego gdyz z byla partnerka sami sie dogadalismy w kwestii wychowania dziecka

 • Serdecznie Państwa zachęcam do udziału w programie MDM, np. poprzez rejestrację na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli profesjonalnej porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Zdolność kredytową wyliczamy jedynie zarejestrowanym użytkownikom – to już jest oferta handlowa w której polecamy banki z najbardziej atrakcyjną ofertą.

  Serdecznie Państwa zachęcam do udziału w programie MDM, np. poprzez rejestrację na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli profesjonalnej porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Wniosek mogą Państwo złożyć w każdej chwili z tym jednak zastrzeżeniem, że sprzedawca mieszkania może w bieżącym roku otrzymać część płatności pochodzącą z kredytu, natomiast na środki pochodzące z dopłaty będą musieli poczekać min. do stycznia 2017.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • marcin

  Witam.
  Spodziewamy się z żoną dziecka, planujemy kupić dom, niestety wybrany ma 103m2. Czy da się coś zrobić aby załapał się na MDM?
  Czekam na odpowiedź.
  Pozdrawiam

 • magda

  Witam. Z narzeczonym chcemy kupic dom o malej powierzchni uzytkowej. narzeczony jest osoba pracujaca i na niego byloby to zapisane jako singla. czy jest mozliwosc otrzymania kredytu i dofinansowania?

 • magda

  Witam. Chcemy z narzeczonym kupić dom o malej powierzchni mieszkalnej, którego wartość wynosi 50 000 zł, czy mamy szanse na otrzymanie dofinansowania jeżeli pracuje tylko narzeczony, i to na niego byłby zakupiony dom, jako singla?

 • Magda

  Witam, mam pytanie dotyczące terminu składania wniosku o MDM. Zdaję sobie sprawę, że można przez cały czas trwania programu, ale wiem też, że pula środków na 2016 prawdopodobnie jest już wyczerpana. Chcielibyśmy składać więc już wniosek na 2017 rok, chociaż mieszkanie mamy już na oku i jak najszybciej chcielibyśmy móc je zakupić. Zastanawiam się więc jakie byłoby najlepsze rozwiązanie. Kiedy należy ubiegać się o kredyt i dopłatę MDM<? Pozdrawiam

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • Ciężko powiedzieć nie znając stanu ww. nieruchomości. Generalnie – lokal zakupiony w ramach programu MDM powinien spełniać potrzeby mieszkaniowe beneficjenta. Jeżeli ww. dom (po remoncie) spełniałby Pańskie wymagania oraz nieruchomość mieści się w limitach programu MDM – zachęcam Pana do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Wg objaśnień do Ustawy o MDM: „Założeniem ustawy było, aby środki otrzymywane z budżetu państwa zastępowały lub uzupełniały wkład własny kredytobiorcy. Jest to szczególnie ważne w kontekście Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2014 r., a która wymaga posiadania przez przyszłego kredytobiorcę przynajmniej 15% wkładu własnego i wymóg ten będzie stopniowo zwiększany do 20% w 2017 roku.”

  Należy jednak zaznaczyć, że kwota dofinansowania może stanowić wkład własny mniejszy, niż jest to wymagane w przypadku procedur banku kredytującego. W takim wypadku ma on prawo poprosić kredytobiorcę o dostarczenie dodatkowych środków.

  Odnośnie drugiego pytania – z pewnością potrzebna będzie Pani umowa o pracę oraz zaświadczenie o zarobkach. Bank może wymagać także innych dokumentów.

  Gdyby potrzebna była będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • eliza

  bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

 • Darek

  dziekuje za informacje:)

 • Henry

  Witam. Mam pytanie . Jestem studentem i singlem , niebawem planuje podjąć prace. Chciałbym kupić działkę na której znajduje sie dom Do kapitalnego remontu o pow 90 m2 i 2 budynki gospodarcze o pow 100 m2 i 50 m2 za kwotę 40 tysięcy . Czy mam możliwość uzyskania kredytu dla młodych i dofinansowania. .? Pozdrawiam

 • Magda

  Mam pytanie czy żeby wziąć kredyt z wsparciem MDM muszę mieć całość pierwszej wpłaty tj. 20% ceny mieszkania? Czy mogę mieć mniej i MDM by pokrył tą część pierwszej wpłaty? Chcemy kupić mieszkanie, ale bardzo ciężko jest uzbierać te 20% płacąc za wynajem mieszkania.

  I mam pytanie czy potrzebne są do wzięcia kredytu jakieś specjalne dokumenty z pracy? Chodzi mi o to czy pracodawca musi wiedzieć, że staram się o kredyt na mieszkanie? (wiadomo, jak pracodawca wie, że się bierze kredyt na M to inaczej zaczyna traktować pracownika, jestem pewna, że u mnie w pracy by tak było)

 • Owszem. Wymieniona działka może stanowić część zabezpieczenia kredytu. Gdyby potrzebna była będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • eliza

  Witam. Czy to, że posiadam działkę budowlano – przemysłową zwiększa moją zdolność kredytową czy nie ma to większego znaczenia? Pozdrawiam.

 • Witam. Niestety powierzchnia mieszkania jest trochę za duża. Limit powierzchni użytkowej wynosi 75 mkw dla mieszkań i 100 mkw dla domów jednorodzinnych. Jeżeli beneficjent wychowuje przynajmniej troje dzieci, limit wzrasta do 85 mkw dla mieszkań i 110 mkw w przypadku domów.

 • Zuzanna

  Witam, chciałabym zakupić mieszkanie o pow. 105 m2, czy moge skorzystac z dotacji MDM. CENA mieszkania 340 000 zł?
  Pozdrawiam,

 • Witam. Zwrot podatku nie jest dokonywany z puli przeznaczonej na dofinansowanie. Po zakończeniu budowy zgłasza się Pan po prostu do urzędu skarbowego z zestawieniem faktur i drukiem vzm-1.

 • Witam. Zwrot podatku nie jest dokonywany z puli przeznaczonej na dofinansowanie. Po zakończeniu budowy zgłasza się Pan po prostu do urzędu skarbowego z zestawieniem faktur i drukiem vzm-1

 • maniek

  Jak wygląda sama procedura zwrotu Vat przy budowie domu??? Muszę już rezerwować
  pieniądze na 2018 rok? Czy zwrot VAT nie „idzie” z tej puli? Już teraz
  muszę się udać do US i poinformować ich o zamiarze skorzystania ze
  zwrotu?
  Mam wrażenie, że ten zwrot to jakiś martwy przepis…
  Konkrety jakieś, bo teorię znam, ale jak to wygląda w praktyce? Co i
  kiedy w US załatwiać?

 • maniek

  Wszystko jasne, ale jak wygląda sama procedura??? Muszę już rezerwować pieniądze na 2018 rok? Czy zwrot VAT nie „idzie” z tej puli? Już teraz muszę się udać do US i poinformować ich o zamiarze skorzystania ze zwrotu?
  Mam wrażenie, że ten zwrot to jakiś martwy przepis… Konkrety jakieś, bo teorię znam, ale jak to wygląda w praktyce? Co i kiedy w US załatwiać?

 • Witam. Jeżeli jest to własność ułamkowej części nieruchomości, ale nie stanowiąca odrębnego lokalu – bez problemu można skorzystać z MDMu.

  Ograniczenie dot. posiadania mieszkania zostało złagodzone, aby nie eliminować z grona beneficjentów osób, które są obecnie lub były w przeszłości posiadaczami ułamkowych części lokali lub budynków. Ustawa ma zapewnić zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Własność ułamkowa tego nie zapewnia. Wyjątek dotyczy małżeństw – w przypadku gdy nabywcą lokalu jest małżeństwo, warunek nieposiadania własnego mieszkania dotyczy obojga małżonków (nie możemy przystąpić do programu, jeżeli posiadamy mieszkanie na spółkę z żoną).

  Gdyby potrzebna była będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Odnośnie pierwszej części – dodałem informację do poprzedniego wpisu. Limity ceny możecie Państwo sprawdzić np. tutaj: http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszkanie-dla-mlodych-kalkulator/

  Druga sprawa. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Wspólne kredytowanie osób nie pozostających w związku małżeńskim jest więc jak najbardziej możliwe, jednak beneficjentami programu MDM i właścicielami nabytych w ramach programu lokali mogą być jedynie małżeństwa lub single. Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem domku. Czyli z programu może skorzystać np. Pani narzeczony i jeżeli jest stałym opiekunem dziecka, wówczas otrzyma mnożnik dofinansowania w wysokości 15%.

 • Witam. Odnośnie pierwszej części – dodałem informację do poprzedniego wpisu. Limity ceny możecie Państwo sprawdzić np. tutaj: http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszkanie-dla-mlodych-kalkulator/

  Druga sprawa. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Wspólne kredytowanie osób nie pozostających w związku małżeńskim jest więc jak najbardziej możliwe, jednak beneficjentami programu MDM i właścicielami nabytych w ramach programu lokali mogą być jedynie małżeństwa lub single. Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem domku. Czyli z programu może skorzystać np. Pani narzeczony i jeżeli jest stałym opiekunem dziecka, wówczas otrzyma mnożnik dofinansowania w wysokości 15%.

 • Witam. Jeżeli cena 1 m2 powierzchni użytkowej domku mieści się w limitach ceny, a Państwo spełniacie warunki programu MDM – możecie zakupić ww. nieruchomość i otrzymać dofinansowanie. Przed podpisaniem umowy polecam sprawdzić Państwa zdolność oraz ww. limity ceny. Gdyby potrzebna była będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Dodatkowe, jednorazowe finansowe wsparcie w formie spłaty części kredytu, (w wysokości 5% wartości odtworzeniowej mieszkania), możecie Państwo otrzymać w związku z urodzeniem się lub przysposobieniem trzeciego (lub kolejnego w rodzinie) dziecka. Uprawnienie przysługuje przez okres 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabytego mieszkania w ramach MDM.

  Aby otrzymać dodatkowe wsparcie, należy w ciągu 6 miesięcy wystąpić do banku kredytującego z wnioskiem o spłatę części kredytu. Do wniosku muszą być dołączone dokumenty potwierdzające wystąpienie tego zdarzenia. Bank występuje o kwotę dodatkowego wsparcia do BGK. Kiedy otrzyma wnioskowane środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, dokona obniżenia kapitału kredytu udzielonego na zakup mieszkania.

  Odnośnie przystąpienia Państwa do programu MDM jako narzeczonych. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Wspólne kredytowanie osób nie pozostających w związku małżeńskim jest więc jak najbardziej możliwe, jednak beneficjentami programu MDM i właścicielami nabytych w ramach programu mieszkań mogą być jedynie małżeństwa lub single. Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem mieszkania.

  Gdyby potrzebna była będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Darek

  Witam moge otrzymac dofinansowanie gdy w spadku mam 1/6 mieszkania ale nic nie jest załatwione notarialnie.Tzn przyjełem spadek ale nie jest mieszkanie w 1/6 czesci notarailne na mnie zalatwione??/

 • karo

  Witam,proszę o informacje czy mozna otrzymać dofinansowanie w programie MDM na domek 93 m2, kupno od osoby prywatnej, wlasciciel dzialki rozpocznie budowe po podpisaniu z nami umowy przedwstępnej. Czyli wlasciciel ma dzialke, buduje na niej dom i nam go sprzedaje. I jeszcze jedno pytanie: moj narzeczony ma dziecko z pierwszego małżeństwa, opieka nad dzieckiem jest obojga rodziców czy dziecko będzie mialo wplyw na wysokośc dofinansowania?

 • karo

  Witam,proszę o informacje czy mozna otrzymać dofinansowanie w programie MDM na domek 93 m2, kupno od osoby prywatnej, wlasciciel dzialki rozpocznie budowe po podpisaniu z nami umowy przedwstępnej. Czyli wlasciciel ma dzialke, buduje na niej dom i nam go sprzedaje. I jeszcze jedno pytanie: moj narzeczony ma dziecko z pierwszego małżeństwa, opieka nad dzieckiem jest obojga rodziców czy dziecko będzie mialo wplyw na wysokośc dofinansowania?

 • ToJa Karo

  Witam, chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwe dofinansowanie w programie MDM domku, który chcemy kupić od osoby prywatnej 93 m2 , domek jeszcze nie został wybudowany. Właściciel dzialki zacznie budowę po podpisaniu z nami umowy przedwstępnej.

 • Katarzyna

  Witam, Mam pytanie odnośnie takiej sytuacji. Jesteśmy narzeczeństwem, planujemy ślub dopiero w 2017 roku a chcielibyśmy skorzystać z dopłaty na przyszły rok, kupując mieszkanie w 2016. Czy jeśli dostaniemy dopłatę w wys. 19 tys zł to w ciagu 5 lat otrzymamy dopłatę za 1 dziecko ? i założmy że również w ciągu tych 2-óch lat urodzi się kolejne dziecki to czy dzięki temu też można zyskać dopłatę?

 • Jak kupić mieszkanie lub dom teraz w 2016 na rynku wtórnym i pierwotnym z dopłatą MDM 2017 ? Zarejestruj się na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Na postawie art. 7 Ustawy „Dofinansowanie wkładu własnego wynosi:

  a) 10% w przypadku bezdzietnych beneficjentów
  b) 15% w przypadku beneficjentów wychowujących 1 dziecko
  c) 20% przy dwójce dzieci
  d) 30% w przypadku trojga lub większej liczby dzieci

  kwoty określonej jako iloczyn średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego w gminie, na terenie której położone jest mieszkanie, z zastrzeżeniem art. 10 ust. 3, oraz:

  1) powierzchni użytkowej mieszkania – dla mieszkania o powierzchni użytkowej nie większej niż 50 m2;

  2) 50 m2 – dla mieszkania o powierzchni użytkowej większej niż 50 m2.”

  W przypadku gdy nabywca w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych dzieci spełniających warunki wymienione w ustawie, wielkość powierzchni używanej do wyliczenia dofinansowania wkładu własnego zwiększa się z 50 m2 do 65 m2

 • Elżbieta

  Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy kwota kredytu w MdM to kwota wynikająca z oferty sprzedaży np. 50metrów za 180000zł czy 50metrów x kwota podawana w tabelkach dla danego województwa, która aktualizowana jest co kwartał?

 • Witam. Rekomendacja S nakłada na banki obowiązek udzielania kredytów w walucie w której kredytobiorcy osiągają większościowy dochód. Kredyty w ramach programu MDM udzielane są jedynie w PLN. Aby skorzystać w programu MDM Pani narzeczony musiałby ewentualnie poprosić o pomoc przy liczeniu zdolności kogoś, kto miałby dochody w PLN (i to dominujące).

  W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

 • Witam. Rekomendacja S nakłada na banki obowiązek udzielania kredytów w walucie w której kredytobiorcy osiągają większościowy dochód. Kredyty w ramach programu MDM udzielane są jedynie w PLN. Aby skorzystać w programu MDM narzeczony musiałby ewentualnie poprosić o pomoc przy liczeniu zdolności kogoś, kto miałby dochody w PLN (i to dominujące).

  W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

 • traktowana jako dom, czy jako mieszkanie w odniesieniu do limitu powierzchni?

  Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1999 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych, rozdz. 1 pkt 2: „w przypadku budynków połączonych między sobą (na przykład domy bliźniacze lub szeregowe), budynek jest budynkiem samodzielnym, jeśli jest oddzielony od innych jednostek ścianą przeciwpożarową od fundamentu po dach. Gdy nie ma ściany przeciwpożarowej, budynki połączone między sobą uważane są za budynki odrębne, jeśli mają własne wejścia, są wyposażone w instalacje i są oddzielnie wykorzystywane”.

  Dodatkowo, Ustawa MDM określa dom jednorodzinny jako „budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym znajduje się wyłącznie lokal mieszkalny”.

  Możliwe jest więc sfinansowanie w ramach programu MDM budynku jednorodzinnego – w którym znajduje się jeden lokal mieszkalny.

 • Przepraszam, nie sprawdziłem. Postaram się podać tą informację jutro. Wg stanu na dzień 2016-05-05 zostało zarezerwowane 168,7 mln PLN z 373 mln PLN (50% puli przeznaczonej na 2017 rok, które można zarezerwować z w bieżącym roku).

 • Anna

  Witam.
  Narzeczony jest marynarzem i zarabia w $ lub euro, czy może starać się o dofinansowanie do kupna mieszkania?

 • Anna

  Witam.
  Narzeczony jest marynarzem i zarabia w $ lub euro, czy może starać się o dofinansowanie do kupna mieszkania??

 • Pweł

  chodzi o dofinansowanie w limicie do 100m2.

 • PAweł

  czy na dom jednorodzinny dwulokalowy przysługuje dopłata mdm jest to tzw blizniak.

 • Mirek

  Witam, ile na dzień dzisiejszy jest wykorzystanych środków przeznaczonych na 2017 i 2018 ?

 • Biorąc pod uwagę kwotę dofinansowania, jakie może Pani uzyskać, ma Pani dużą szansę na otrzymanie kredytu. Zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Wg objaśnień do Ustawy o MDM: „Założeniem ustawy było, aby środki otrzymywane z budżetu państwa zastępowały lub uzupełniały wkład własny kredytobiorcy. Jest to szczególnie ważne w kontekście Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2014 r., a która wymaga posiadania przez przyszłego kredytobiorcę przynajmniej 15% wkładu własnego i wymóg ten będzie stopniowo zwiększany do 20% w 2017 roku.”

  W Pani przypadku (wychowywanie czwórki dzieci), kwota dofinansowania może osiągnąć kwotę nawet 112 tys. PLN, z pewnością więc dopłąta pokryje wymagany wkład własny.

  Serdecznie zachęcam do wyliczenia dokładnej kwoty dofinansowania tutaj: http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszkanie-dla-mlodych-kalkulator/

  Ew. jeżeli poda mi Pani parametry z ww. strony, wyliczę tą kwotę dla Pani.

  Gdyby potrzebna była będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.