Kalkulator programu „Mieszkanie dla Młodych” – rynek pierwotny i wtórny

Wybierz województwo:

Wybierz miasto:

Typ transakcji:

Stan cywilny:

Liczba wychowywanych dzieci:

Czy planujesz urodzenie 3-go lub kolejnego dziecka w ciągu 5 lat od zakupu nieruchomości:

Typ nieruchomości:

Powierzchnia użytkowa mieszkania / domu:

m2

Wartość mieszkania / domu:

PLN

Wkład własny:

PLN

Okres spłaty:

lat

Oprocentowanie kredytu:

%

 

Kwota kredytu pomniejszona o kwotę dopłaty:

Miesięczna rata bez uwzględnienia dopłaty:

Miesięczna rata uwzględniająca dopłatę:

Całkowita kwota dopłaty:

Dodatkowa kwota dopłaty do kredytu w przypadku urodzenia dziecka w ciągu 5 lat od zakupu nieruchomości:

sprawdz_doplate150

Zarejestruj się w programie Mieszkanie dla Młodych »

 • Witam. Niestety nie. Ze wsparcia w ramach programu Mieszkanie dla Młodych mogą skorzystać małżeństwa oraz osoby samotne (single) w wieku do 35 lat (w przypadku małżeństwa pod uwagę będzie brany wiek młodszego z nich licząc do końca roku kalendarzowego w którym kończy 35 lat). Podstawowym warunkiem jest, aby do dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabywanego domu lub mieszkania, nie były właścicielami lub współwłaścicielami innego domu lub mieszkania, a nabywane mieszkanie będzie służyło zaspokajaniu ich własnych potrzeb mieszkaniowych.

  Na podstawie nowelizacji programu MDM ograniczeń dot. wieku i nieposiadania mieszkania nie stosuje się, jeżeli potencjalny beneficjent MDMu wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych dzieci, spełniających warunki wymienione w Ustawie.

 • Emilia

  Czy mogę ubiegać się o dopłatę Mdm jeżeli przed zawarciem małżeństwa kupiłam mieszkanie bez zadnej doplaty? W chwili obecnej jestem w zwiazku małżeńskim z 1 dzieckiem a mieszkanie jest już sprzedane.

 • Nie – warunki powinien spełniać jedynie beneficjent programu – czyli Pani. Pozostałe osoby jedynie wspomagają Pani zdolność kredytową.

 • Nie – warunki powinien spełniać jedynie beneficjent programu – czyli Pani. Pozostałe osoby jedynie wspomagają Pani zdolność kredytową.

 • Wyliczona przez Państwa kwota jest poprawna. Na postawie art. 7 Ustawy „Dofinansowanie wkładu własnego wynosi:
  a) 10% w przypadku bezdzietnych beneficjentów
  b) 15% w przypadku beneficjentów wychowujących 1 dziecko
  c) 20% przy dwójce dzieci
  d) 30% w przypadku trojga lub większej liczby dzieci
  kwoty określonej jako iloczyn średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego w gminie, na terenie której położone jest mieszkanie, z zastrzeżeniem art. 10 ust. 3, oraz:
  1) powierzchni użytkowej mieszkania – dla mieszkania o powierzchni użytkowej
  nie większej niż 50 m2;
  2) 50 m2 – dla mieszkania o powierzchni użytkowej większej niż 50 m2.”

  W przypadku gdy nabywca w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych dzieci spełniających warunki wymienione w ustawie, wielkość powierzchni używanej do wyliczenia dofinansowania wkładu własnego zwiększa się z 50 m2 do 65 m2

 • Agnieszka

  Czy te inne osoby musza rożniez spełniać warunki MdM?

 • Agnieszka

  A czy te „inne osoby” musza rownież spełniać warunki MdM? (35 lat, brak własności mieszkania itd.)

 • larrybird

  Witam,

  Jesteśmy rodziną z trójką dzieci. Planujemy zakup domu od dewelopera, który zamierza stawiać domki jednorodzinne (w naszym przypadku powierzchnia użytkowa to 108m). Wartość nieruchomości to 210000. Według kalkulatora na tej stronie – kwota dofinansowania, którą możemy uzyskać to 74 578 (co stanowi 35,5% wartości domu!), a z tego co wiem maksymalna kwota dofinansowania z MDM dla rodzin z trójką dzieci to 30%. Uprzejmie prosimy o wyjaśnienie na jaką konkretnie kwotę dofinansowania moglibyśmy liczyć – woj. małopolskie okolice Tarnowa.

 • Jeżeli jest to własność części ułamkowej nieruchomości, ale nie stanowiąca odrębnego lokalu – bez problemu można skorzystać z MDMu.

  Ograniczenie dot. posiadania mieszkania zostało złagodzone, aby nie eliminować z grona beneficjentów osób, które są obecnie lub były w przeszłości posiadaczami ułamkowych części lokali lub budynków. Ustawa ma zapewnić zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Własność ułamkowa tego nie zapewnia. Wyjątek dotyczy małżeństw – w przypadku gdy nabywcą lokalu jest małżeństwo, warunek nieposiadania własnego mieszkania dotyczy obojga małżonków (nie możemy przystąpić do programu, jeżeli posiadamy mieszkanie na spółkę z żoną).

  W Pani przypadku jest jednak pewne „ale”. Kredyt w ramach programu MDM można uzyskać w przypadku zakupu 100% własności danej nieruchomości. Wykupienie współwłasności niestety odpada. Na dobrą sprawę, aby skorzystać z MDM mogłaby Pani odstąpić/odsprzedać drugiemu właścicielowi swoją część, a następnie zakupić całość w ramach MDMu. ew. polecam jeszcze kontakt z doradcą – mają oni większe doświadczenie w tego typu transakcjach.

  Prośba o rejestrację na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Panią telefonicznie i udzieli profesjonalnej porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Tak, otrzymają Państwo dodatkowe wsparcie. BGK zatrzymało 5% puli z 2015-go roku z przeznaczeniem na taki właśnie cel.

  Aby otrzymać dodatkowe wsparcie, należy w ciągu 6 miesięcy wystąpić do banku kredytującego z wnioskiem o spłatę części kredytu. Do wniosku muszą być dołączone dokumenty potwierdzające wystąpienie tego zdarzenia. Bank występuje o kwotę dodatkowego wsparcia do BGK. Kiedy otrzyma wnioskowane środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, dokona obniżenia kapitału kredytu udzielonego na zakup mieszkania.

 • Witam, tak, otrzymają Państwo dodatkowe wsparcie. BGK zatrzymało 5% puli z 2015-go roku z przeznaczeniem na taki właśnie cel.

  Aby otrzymać dodatkowe wsparcie, należy w ciągu 6 miesięcy wystąpić do banku kredytującego z wnioskiem o spłatę części kredytu. Do wniosku muszą być dołączone dokumenty potwierdzające wystąpienie tego zdarzenia. Bank występuje o kwotę dodatkowego wsparcia do BGK. Kiedy otrzyma wnioskowane środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, dokona obniżenia kapitału kredytu udzielonego na zakup mieszkania.

 • Tak, jeżeli deweloper wyrazi zgodę na taką transakcję, kredyt zostanie wypłacony jeszcze w tym roku, po czym nastąpi przekazanie własności mieszkania. Kwota pochodząca z dofinansowania MDM zostanie wypłacona na konto dewelopera po 2018-01-02.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • ok, dodałem informację do postu powyżej

 • Witam. Rekomendacja S nakłada na banki obowiązek udzielania kredytów w walucie w której kredytobiorcy osiągają większościowy dochód. Kredyty w ramach programu MDM udzielane są jedynie w PLN. Aby skorzystać w programu MDM musiałaby Pani ewentualnie poprosić o pomoc przy liczeniu zdolności kogoś, kto miałby dochody w PLN (i to dominujące).

  W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Prośba o rejestrację na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli profesjonalnej porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Łukasz

  Witam, ale po co robić obmiar i inwentaryzacje budynku który jeszcze nie posiada pozwolenia na użytkowanie. Proszę o kontakt do doradcy z doświadczeniem który podpowie jak przeprowadzić transakcje oraz pomoże w wyborze kredytu.

 • Agnieszka

  na umowę o pracę*

 • Agnieszka

  Pracuję na stałe za granicą, na umowę zlecenie, otrzymuję wypłatę w walucie zagranicznej. Czy możliwe jest abym zakwalifikowała się do MdM jeśli kredyt ten wypłacany jest tylko w złotówkach?

 • Michal

  Witam. Mam 27 lat, jestem singlem pracuje na umowe o prace. Chciałbym kupić mieszkanie na rynku pierwotnym 50m2/175000 za pomoca mdm. Jeżeli teraz złoże wniosek to dofinansowanie do wkladu wlasnego dostane w 2018 roku a mieszkanie kupie juz teraZ? I w 2018 ta cala sume dopłaty wpłaca sie deweloperowi?

 • Dominik

  Jesteśmy beneficjentami MdM z grudnia 2015 r. Mamy trójkę dzieci. W listopadzie 2016 r. urodzi nam się czwarty potomek. Chcemy wnioskować o dodatkową kwotę dopłaty tyt. narodzin kolejnego dziecka. Czy w związku z kończącą się pulą środków MdM uda nam się je otrzymać? Z jakiej puli wypłacane są środki na ten cel (z roku narodzin, z roku składania pierwszego wniosku)? Jak obliczana jest kwota dopłaty (5% aktualnych limitów czy obowiązujących w dniu składania pierwszego wniosku)? Gdzie należy złożyć wniosek? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 • Dominik

  Jesteśmy beneficjentami MdM z grudnia 2015 r. Mamy trójkę dzieci.
  W listopadzie 2016 r. urodzi nam się czwarty potomek. Chcemy wnioskować o dodatkową kwotę dopłaty tyt. narodzin kolejnego dziecka. Czy w związku z kończącą się pulą środków MdM uda nam się je otrzymać? Z jakiej puli wypłacane są środki na ten cel (z roku narodzin, z roku składania pierwszego wniosku)? Jak obliczana jest kwota dopłaty (5% aktualnych limitów czy obowiązujących w dniu składania pierwszego wniosku)? Gdzie należy złożyć wniosek? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 • Nowa

  Witam. Mam dom na współwłasność z inna osobą. Czy jest jakaś szansa na uzyskanie kredytu? Mam 25 lat i umowe o prace ale na czas okreslony. Kredyt jest potrzebny na zniesienie tej współwlasnosci.

 • Witam. Wg objaśnień do Ustawy o MDM: „Założeniem ustawy było, aby środki otrzymywane z budżetu państwa zastępowały lub uzupełniały wkład własny kredytobiorcy. Jest to szczególnie ważne w kontekście Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2014 r., a która wymaga posiadania przez przyszłego kredytobiorcę przynajmniej 15% wkładu własnego i wymóg ten będzie stopniowo zwiększany do 20% w 2017 roku.”

  Należy jednak zaznaczyć, że kwota dofinansowania może stanowić wkład własny mniejszy, niż jest to wymagane w przypadku procedur banku kredytującego. W takim wypadku ma on prawo poprosić kredytobiorcę o dostarczenie dodatkowych środków.

  Polecam sprawdzenie przy pomocy naszego kalkulatora, czy kwota dofinansowania pokryje wymagany wkład własny: http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszkanie-dla-mlodych-kalkulator/

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • W przypadku budowy domu systemem gospodarczym (Państwa przypadek) pomoc dostępna w ramach programu MDM przyjmuje jedynie postać zwrotu części podatku VAT. Doradcy mogą jednak polecić zwykły kredyt hipoteczny z dobrą marżą.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Tak. Zameldowanie w nabytym w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” mieszkaniu osoby trzeciej nie jest jednoznaczne z użyczeniem mieszkania w kontekście art. 14 ust. 1 pkt 2 ustawy o pomocy (…) i nie wiąże się z sankcją w postaci konieczności zwrotu części dofinansowania. Spełniony musi być natomiast warunek, aby nabyte mieszkanie zaspokajało potrzeby mieszkaniowe nabywcy.

 • Ula

  Witam. Razem z mężem planujemy zakup mieszkania z rynku wtórnego o wartości 220 tys. posiadamy 1 dziecko, problem stanowi wpłata własna, nie dysponujemy pełnym wkładem posiadamy jedynie 5% wkładu, jak to by wyglądało czy mamy szansę na dofinansowanie z programu mdm do wpłaty własnej. dodam, iż spełniamy wymóg wiekowy i oboje pracujemy na umowę o pracę na czas nieokreślony, średnie przychody obojga to 4400 zł netto.

 • Iwona

  Razem z mężem (ja 28, on 29) mamy dwójkę dzieci i budujemy dom (88m2), jesteśmy na takim etapie gdzie potrzebne jest jeszcze około 150 tys żeby zamieszkać w swoim domu. Ja pracuje na umowę o pracę a mąż od czerwca jest policjantem, Czy jest jakaś szansa żeby skorzystać z programu MDM?
  Zwrot podatku się nam nie należy bo pozwolenie na budowę jest z 2010r. Proszę o odpowiedź.

 • Andrzej

  Witam. Czy jeżeli zdecyduje się na zakup mieszkania z programu MDM, może w nim mieszkać również ktoś z mojej najbliższej rodziny?

 • Witam. W takiej sytuacji polecałbym Państwu ew. artykuł: http://mieszkaniedlamlodych.com/obejsc-limity-w-programie-mdm-mieszkanie-dla-mlodych/

  Temat trochę stary, ale nadal aktualny. Gdyby pojawiły się pytania – proszę śmiało pisać.

  Serdecznie Państwa zachęcam do udziału w programie MDM, np. poprzez rejestrację na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli profesjonalnej porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Ela

  Wraz z mężem szukamy mieszkania na rynku wtórnym, posiadamy jedno dziecko, drugie w drodze. Wpadło nam w oko mieszkania mieszczące się w limicie mkw jednak z wyższą cena niż limity zł. Czy istnieje możliwość by wziąść na nie kredyt mdm przy posiadaniu na wkład własny jak i na ewentualną różnicę ceny do limitu?

 • Jeżeli w terminie 5-ciu lat od momentu przeniesienia własności mieszkania urodzi Pani 3-cie lub kolejne dziecko, otrzyma Pani dodatkowe wsparcie w wysokości 5% wartości odtworzeniowej mieszkania.

 • Eda

  Witam serdecznie,
  Kupiliśmy mieszkanie prawie 2 lata temu w cenie ok 280 tys zł w programie MDM. Mam pytanie jeśli urodzę 3 dziecko to w jakiej kwocie będę miała dofinansowanie? Czy w ciągu 5 lat mam urodzić dziecko żeby dostać dofinansowanie czy wystarczy że zajde w ciążę a urodzę np po upływie 5.5 lat.
  Bardzo proszę o odpowiedź

 • Witam. Odnośnie pierwszego pytania – jest to indywidualna sprawa pomiędzy Państwem i deweloperem.

  W kwestii drugiego – możecie złożyć wniosek teraz i skorzystać z puli 2018, wtedy deweloper otrzyma zapłatę z kredytu w tym roku i z dofinansowania w 2018.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Tak, bez problemu. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Adam

  Witam serdecznie.

  Jesteśmy małżeństwiem w wieku 33 i 36 lat z dwójką dzieci. Nie mamy żadnego wkładu własnego a byśmy chcieli wkońcu zakupić swoje mieszkanie 75 m² z rynku pierwotnego w cenie 289 tyś z kalkulatora na stronie MDM-u wynika że max cena 286 tyś.

  Czy można dać developerowi te 3000 zł do ręki a On wpisuje że sprzedał mieszkanie za 286 tyś?

  Kiedy mamy składać wniosek czy już teraz czy dopieru po nowym roku ? Jeżeli teraz to kiedy developer dostanie pieniązki z banku a kiedy z mdm ? Lub teraz wziaść kredyt hipoteczny a potem się starać o dofinansowanie czy taka opcja wchodzi w grę?

  I czy wogóle się kwalifikujemy się do programu mdm- u w takowej sytuacji ?

  Powiem szczeże zależy nam na tym mieszkaniu ale nie wiem czy developer będzie tak długo czekał jak złożymy wniosek po nowym roku. Jak to wszystko zrobić formalie i prawnie żeby poprostu zaklepać to mieszkanie dla nas?

  Dziękuję za odpowiedzi.

 • Pawel

  WITAM ,JESTEM W ZWIAZKU FORMALNYM MAMY TRÓJKĘ DZIECI, MIESZKAMY W MIESZKANIU MOICH RODZICÓW. CHCIAŁBYM JE OD NICH ODKUPIĆ.
  CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z MDM SKORO JESTEŚMY TAM ZAMELDOWANI ?

 • Adam

  Witam serdecznie.

  Jesteśmy małżeństwiem w wieku 33 i 36 lat z dwójką dzieci. Nie mamy żadnego wkładu własnego a byśmy chcieli wkońcu zakupić swoje mieszkanie 75 m² z rynku pierwotnego w cenie 289 tyś z kalkulatora na stronie MDM-u wynika że max cena 286 tyś.

  Czy można dać developerowi te 3000 zł do ręki a On wpisuje że sprzedał mieszkanie za 286 tyś?

  Kiedy mamy składać wniosek czy już teraz czy dopieru po nowym roku ? Jeżeli teraz to kiedy developer dostanie pieniązki z banku a kiedy z mdm ?

  I czy wogóle się kwalifikujemy się do programu mdm- u w takowej sytuacji ?

  Powiem szczeże zależy nam na tym mieszkaniu ale nie wiem czy developer będzie tak długo czekał jak złożymy wniosek po nowym roku. Jak to wszystko zrobić formalie i prawnie żeby poprostu zaklepać to mieszkanie dla nas?

  Dziękuję za odpowiedzi.

 • Adam

  Witam serdecznie.

  Jesteśmy małżeństwiem w wieku 33 i 36 lat z dwójką dzieci. Nie mamy żadnego wkładu własnego a byśmy chcieli wkońcu zakupić swoje mieszkanie 75 m² z rynku pierwotnego w cenie 289 tyś z kalkulatora na stronie MDM-u wynika że max cena 286 tyś.

  Czy można dać developerowi te 3000 zł do ręki a On wpisuje że sprzedał mieszkanie za 286 tyś?

  Kiedy mamy składać wniosek czy już teraz czy dopieru po nowym roku ? Jeżeli teraz to kiedy developer dostanie pieniązki z banku a kiedy z mdm ?

  I czy wogóle się kwalifikujemy się do programu mdm- u w takowej sytuacji ?

  Powiem szczeże zależy nam na tym mieszkaniu ale nie wiem czy developer będzie tak długo czekał jak złożymy wniosek po nowym roku. Jak to wszystko zrobić formalie i prawnie żeby poprostu zaklepać to mieszkanie dla nas?

  Dziękuję za odpowiedzi.

 • Adam

  Witam serdecznie.

  Jesteśmy małżeństwiem w wieku 33 i 36 lat z dwójką dzieci. Nie mamy żadnego wkładu własnego a byśmy chcieli wkońcu zakupić swoje mieszkanie 75 m² z rynku pierwotnego w cenie 289 tyś z kalkulatora wynika że max cena 286 tyś.

  Czy można dać developerowi te 3000 zł do ręki a On wpisuje że sprzedał mieszkanie za 286 tyś?

  Kiedy mamy składać wniosek czy już teraz czy dopieru po nowym roku ? Jeżeli teraz to kiedy developer dostanie pieniązki z banku a kiedy z mdm ?

  I czy wogóle się kwalifikujemy się do programu mdm- u w takowej sytuacji ?

  Powiem szczeże zależy nam na tym mieszkaniu ale nie wiem czy developer będzie tak długo czekał jak złożymy wniosek po nowym roku. Jak to wszystko zrobić formalie i prawnie żeby poprostu zaklepać to mieszkanie dla nas?

  Dziękuję za odpowiedzi.

  Pozdrawiam.

 • Odradzamy. Wynajęcie mieszkania w całości lub w części na podstawie art. 14 Ustawy MDM wiąże się z koniecznością zwrotu części dofinansowania.

 • Pawel

  Witam. Czy mieszkanie zakupione w programie MDM można wynająć innej osobie?

 • W celu zmiany powierzchni użytkowej należy skontaktować się z biurem architektonicznym (ew. z osobą z uprawnieniami projektanta) w celu dokonania obmiaru i inwentaryzacji budynku (koszt w okolicach 1,5 tys. PLN). Odnośnie procesu przeprowadzenia transakcji – sądzę, że można przeprowadzić opisany przez Pana proces, ale polecałbym to jeszcze ew. przedyskutować z doradcą. Serdecznie zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Jeżeli koszty utrzymania i wychowania dzieci spoczywają na Panu, może Pan ew. skorzystać z programu MDM jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam, owszem, można złożyć wniosek już teraz, wyliczenie limitów odbędzie się na podstawie prospektu informacyjnego dewelopera. Aby skorzystać z programu – serdecznie zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Mateusz

  Witam. Mam 28lat, znalazłem dom(rynek wtórny) o powierzchni 100mkw za kwotę 300tys. Jestem w związku nieformalnym i posiadam dziecko, drugie w drodze;) Mam pytanie czy jest możliwość skorzystanie z MDM-u a także dodatkowych 10% za dwójkę dzieci???

 • Łukasz

  Witam, czy mogę kupić dom w kredycie MDM od osoby prywatnej. Dom jest aktualnie w stanie surowym. Chcę z nim teraz podpisać umowę przedwstępną notarialną wraz z zaliczką/zadatkiem 10%, bo jak wiadomo część pieniędzy na 2017 się skończyła. W akcie chcę ustalić termin wpłaty pieniędzy np na kwiecień przyszłego roku wraz z informacją że do stycznia dom ma mieć pozwolenie na użytkowanie załatwione przez niego. Jeżeli to możliwe to czy mogę niezależnie podpisać z nim umowę cywilno-prawną żebym to ja i własnymi środkami mógł doprowadzić dom do stanu deweloperskiego czyli takiego żeby On mógł wystąpić o pozwolenia na użytkowanie? Przy okazji mam czas żeby przekwalifikować ( zmiana naniesiona przez projektanta na projekcie wraz z podpisem) pokój na suszarnie oraz pom. gospodarcze z picem na kotłownie bo rozumiem że to jest możliwe? Chyba że w kwiestii przekwalifikowania projektu też są jakieś obostrzenia?

 • Artur

  Dzień dobry, znalazłem mieszkanie za kwotę 120 tysięcy, które kwalifikuje się do programu MDM. Inwestycja będzie oddana w roku 2018, czy w takiej sytuacji mogę złożyć wniosek i zarezerwować mieszkanie już teraz? jak wygląda proces?

 • Witam. Pewnym problemem może być powierzchnia domu. Limit powierzchni użytkowej wynosi 75 mkw dla mieszkań i 100 mkw dla domów jednorodzinnych. Jeżeli beneficjent wychowuje przynajmniej troje dzieci, limit wzrasta do 85 mkw dla mieszkań i 110 mkw w przypadku domów.

  Odnośnie udziału w programie z narzeczoną – w odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”
  Wspólne kredytowanie osób nie pozostających w związku małżeńskim jest jak najbardziej możliwe, jednak beneficjentami programu MDM i właścicielami nabytych w ramach programu mieszkań mogą być jedynie małżeństwa lub single. Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta.

 • Krystian

  Witam, wraz z przyszłą Żoną planujemy kupno domu do remontu o powierzchni mieszkalnej 240mkw za kwotę około 100000 zł ja mam 21 lat narzeczona 20 lat czy mamy szansę na dofinansowanie z MDMu ?

 • Polka

  Mieszkanie zostanie przekazane kupującemu w momencie podpisania umowy u notariusza, po prostu deweloper otrzyma część pieniędzy z kredytu od razu, a dopłate MDM po 2.01.2018r

 • Nie, mieszkanie powinno zostać przekazane kredytobiorcy po wypłacie transzy środków pochodzących z kredytu.

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • kasiaIII

  Witam. Czy w przypadku zgody dewelopera na otrzymanie środków dopiero w 2018 roku, oznacza to ze mieszkanie zostanie przekazane włascicielowi do użytku dopiero w 2018?

 • Jeżeli dany bank udziela kredyt dla obcokrajowców – możecie. Mieszkanie powinno być jednak położone na terytorium Polski. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Owszem, ale jedynie z puli przeznaczonej na 2018-ty rok. Oznacza to, że sprzedający powinien wyrazić zgodę na to, że otrzyma środki z dofinansowania po 2018-01-02.

 • Owszem, ale jedynie z puli przeznaczonej na 2018-ty rok. Oznacza to, że sprzedający powinien wyrazić zgodę na to, że otrzyma środki z dofinansowania po 2018-01-02.

 • Mogą Państwo skorzystać z MDMu w tym roku, ale do dyspozycji pozostała jedynie pula z 2018. Oznacza to, że kredyt zostanie wypłacony w tym roku, jak również zostanie Państwu przekazana własność nieruchomości. Dofinansowanie zostanie jednak wypłacone na początku 2018-go. Mogą Państwo również skorzystać z programu MDM po 2017-01-02 (wtedy zostanie uruchomiona druga część puli 2017). Jeszcze jedna sprawa odnośnie udziału w programie z narzeczoną. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”
  Wspólne kredytowanie osób nie pozostających w związku małżeńskim jest jak najbardziej możliwe, jednak beneficjentami programu MDM i właścicielami nabytych w ramach programu mieszkań mogą być jedynie małżeństwa lub single. Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Maniek

  Witam, W tym roku skończyłem 25lat. Wraz z przyszłą narzeczoną planujemy zakupić mieszkanie o wartości 120 000. Jaka jest szansa na otrzymanie dopłaty MdM w tym roku ?

 • Piotr

  Czy mogę złożyć wniosek w tym roku na nieruchomośc z rynku wtórnego ?

 • Piotr

  A czy mogę złożyc wniosek w tym roku na nieruchomość z rynku wtórnego ?

 • Michał

  Dzień dobry. Czy możemy z narzeczoną staraćsie o dopłacie jeżeli jesteśmy obcekrajowcami i posiadamy kartę pobytu tymczasowego? Wartość mieszkania 194000 na rynku pierwotnym. Mam 100000 własnego wkładu. Dziękuję bardzo.

 • Jak najbardziej może Pani skorzystać z puli 2018 składając wniosek w tym roku (wniosek może zostać złożony do końca roku kalendarzowego w którym kończy Pani 35 lat, nie ma znaczenia, jakiej puli wniosek dotyczy). Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Wspólne kredytowanie osób nie pozostających w związku małżeńskim jest jak najbardziej możliwe, jednak beneficjentami programu MDM i właścicielami nabytych w ramach programu mieszkań mogą być jedynie małżeństwa lub single. Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta.

  Zdolność kredytową wyliczamy jedynie zarejestrowanym użytkownikom – to już jest oferta handlowa w której polecamy banki z najbardziej atrakcyjną ofertą.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam, jeżeli zostanie złożony wniosek o wypłatę dofinansowania z puli 2018, środki najwcześniej zostaną wypłacone w dniu 2018-01-02.

 • Jako rodzice trójki dzieci, spełniających wymagania programu MDM nie muszą Państwo sprzedawać posiadanych lokali, aby skorzystać z dofinansowania. Jak najbardziej możecie wziąć udział w programie MDM. W celu wyliczenia kwoty dofinansowania zachęcam do skorzystania z kalkulatora: http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszkanie-dla-mlodych-kalkulator/

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Wypłata dofinansowania nastąpi w terminie określonym przez Pana we wniosku o przyznanie dopłaty (najwcześniej, około 1 miesiąca od złożenia wniosku).

 • Beata

  W tym roku kalendarzowym skończyłam 35 lat. Chcę złożyć wniosek o kredyt na mieszkanie z rynku pierwotnego.Po wstępnej rozmowie z panią z biura nieruchomości usłyszałam,że deweloper poczeka na pieniądze z BGK do 2018 roku i o to mam się nie martwić.Tylko jak mnie potraktuje BGK? W moim rozumowaniu teraz jeszcze mogę skorzystać z MDM-u mimo iż dopłata będzie uruchomiona w 2018 roku.

 • Gosia Misztal

  Witam. Razem z chłopakiem (nie mężem) chcielibyśmy kupić mieszkanie W województwie łódzkim. Mamy jedno dziecko. Szukałam co najmniej 2-pokojowego mieszkania za kwotę do 110 000 zł. Nie posiadamy wkładu wlasnego. On pracuje, a ja będę pracować od sierpnia. Wspólnie będziemy mieć trochę ponad 3000 zł na rękę. Czy możemy liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku?

 • iga

  Witam, jeżeli złożę wniosek po 02.01.17 kiedy ewentualnie zostaną wypłacone pieniądze z puli na 2018. Jest to dla mnie ważne, ponieważ interesuje mnie nieruchomość z rynku wtórnego.

 • Szymon

  Witam,
  rodzina 2+3, posiadajaca dwa mieszkania. Czy jest szansa ubiegac sie o doplate za zakup domu, przy rownoczesnej sprzedazy z jednego z mieszkan?
  Jakiej wysokosci doplata bedzie w miastach przylegajacych do Katowic oraz do jakiej wielkosci domu i jakiego limitu cenowego za metr bedzie obowiazywala doplata? Rodzice ponizej 35 roku zycia oboje.

 • Piotr

  A jeśli złoże taki wniosek w styczniu 2017 to kiedy jest przewidywana wypłata środków na konto sprzedającego ?

 • Dodałem informację do komentarza poniżej.

 • Witam, niestety takie rozwiązanie nie jest możliwe. Ministerstwo negatywnie rekomenduje tego rodzaju transakcje: http://mieszkaniedlamlodych.com/jak-kupic-mieszkanie-na-rynku-wtornym-i-pierwotnym-teraz-w-2016-z-doplata-mdm-2017/#aktualizacja

 • Owszem, mogą Państwo starać się o taki kredyt. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam, owszem, mogą Państwo skorzystać z programu MDM rezerwując środki z puli 2018. Odnośnie zaliczki – Ministerstwo w swojej rekomendacji stoi na stanowisku, że jeżeli kupujący wpłaci tego rodzaju zaliczkę, nie potrzebuje dofinansowania.

 • Piotr

  Witam, wszyscy wiemy, że środki na mdm się skończyły, ale czy jeśli wartość nieruchomości wynosi 174 tys, wkład własny 40 tys to zostaje 134 tys kredytu, czy mogę złożyć wniosek w tym momencie o obniżenie kredytu tą kwotą z dofinansowania mdm i środki te obniżą moją ratę kredytu w 2018 roku, a właściciel dostanie 100 % kwoty od razu, czyli 134 tys kredytu plus 40 tys mojego wkładu ? A mi te ok. 18 tys MDM obniży ten kredyt 134 tys w 2018 roku ? Jest to możliwe ? Pozdrawiam

 • Piotr

  Witam, wszyscy wiemy, że środki na mdm się skończyły, ale czy jeśli wartość nieruchomości wynosi 174 tys, wkład własny 40 tys to zostaje 134 tys kredytu, czy mogę złożyć wniosek w tym momencie o obniżenie kredytu tą kwotą z dofinansowania mdm i środki te obniżą moją ratę kredytu w 2018 roku, a właściciel dostanie 100 % kwoty od razu, czyli 134 tys kredytu plus 40 tys mojego wkładu ? A mi te ok. 18 tys MDM obniży ten kredyt 134 tys w 2018 roku ? Jest to możliwe ? Pozdrawiam

 • Paweł

  Witam, czy mogę się starać z żoną o dopłatę MDM, jeśli żona jest najmłodszym kredytobiorcą ale obecnie nie pracuje?

 • Ewa

  Witam, chciałam zapyta o dofinansowanie MDM z rynku wtórnego ze środków na 2018, czy mogę już się o to starać i jak wygląda kwestia zadatku „Dofinansowanie NIE MOŻE zostać wypłacone w sytuacji, jeśli całość kwoty należnej sprzedającemu zostanie uregulowana wcześniej, a taką sytuację zapewniałby wpływ środków z kredytu i wcześniejszej kaucji” ale co jeśli wpłacimy nie 100% a np 50% dofinansowania jako zadatek ? Pozdrawiam

 • Pula środków na 2017-ty, które można zarezerwować wcześniej rzeczywiście się wyczerpała. Może Pani złożyć wniosek po 2017-01-02 lub skorzystać z puli przeznaczonej na 2018-ty rok. Więcej szczegółów w artykule: http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszkanie-dla-mlodych-jak-w-dalszym-ciagu-mozna-kupic-nieruchomosc/

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • iga

  Witam,mam pytanie odnośnie dofinansowania MDM ze środków 2017. W kwietniu bieżącego roku byłam w PKO BP w sprawie udzielenia kredytu na dom z w/w środków. Pani powiedziała, że mogę złożyć wniosek dopiero w październiku, ponieważ wypłata środków nastąpi w styczniu a wniosek nie może być dłużej niż ok.90 dni (dokładnie nie pamiętam ilości dni) do wypłaty. Inaczej wniosek nie będzie aktualny i dopłata nie nastąpi. Teraz jednak słyszę, że nie ma już pieniędzy w puli z roku 2017.W związku z powyższym proszę mi powiedzieć czy już nie mogę się starać o to wsparcie finansowe MDM? Pozdrawiam.

 • Zdolność kredytową wyliczamy jedynie zarejestrowanym użytkownikom – to już jest oferta handlowa w której polecamy banki z najbardziej atrakcyjną ofertą.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Dodatkowe, jednorazowe finansowe wsparcie w formie spłaty części kredytu, (w wysokości 5% wartości odtworzeniowej mieszkania), możecie Państwo otrzymać w związku z urodzeniem się lub przysposobieniem trzeciego (lub kolejnego w rodzinie) dziecka. Uprawnienie przysługuje przez okres 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabytego mieszkania w ramach MDM.
  Aby otrzymać dodatkowe wsparcie, należy w ciągu 6 miesięcy wystąpić do banku kredytującego z wnioskiem o spłatę części kredytu. Do wniosku muszą być dołączone dokumenty potwierdzające wystąpienie tego zdarzenia. Bank występuje o kwotę dodatkowego wsparcia do BGK. Kiedy otrzyma wnioskowane środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, dokona obniżenia kapitału kredytu udzielonego na zakup mieszkania.

 • elizka

  Witam chciałam zapytac czy mam szanse jak mam alimenty i rodzine a nie pracuje

 • Maricn

  Witam, mam jedno dziecko jeżeli urodzi mi się 2 dziecko dostane 5% dopłaty czy to jest tylko przy 3 i następnym?

 • Wg objaśnień do Ustawy o MDM: „Założeniem ustawy było, aby środki otrzymywane z budżetu państwa zastępowały lub uzupełniały wkład własny kredytobiorcy. Jest to szczególnie ważne w kontekście Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2014 r., a która wymaga posiadania przez przyszłego kredytobiorcę przynajmniej 15% wkładu własnego i wymóg ten będzie stopniowo zwiększany do 20% w 2017 roku.”

  Należy jednak zaznaczyć, że kwota dofinansowania może stanowić wkład własny mniejszy, niż jest to wymagane w przypadku procedur banku kredytującego. W takim wypadku ma on prawo poprosić kredytobiorcę o dostarczenie dodatkowych środków.

 • Aga

  Mam jeszcze jedno pytanie – jeżeli nie posiadam wkładu własnego, jestem
  singlem i nie ma dzieci. To czy mogę skorzystać z MDM? Jak wygląda wtedy
  sprawa tych wymaganych 15 proc. wkładu własnego?

 • Wg objaśnień do Ustawy o MDM: „Założeniem ustawy było, aby środki otrzymywane z budżetu państwa zastępowały lub uzupełniały wkład własny kredytobiorcy. Jest to szczególnie ważne w kontekście Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2014 r., a która wymaga posiadania przez przyszłego kredytobiorcę przynajmniej 15% wkładu własnego i wymóg ten będzie stopniowo zwiększany do 20% w 2017 roku.”
  Należy jednak zaznaczyć, że kwota dofinansowania może stanowić wkład własny mniejszy, niż jest to wymagane w przypadku procedur banku kredytującego. W takim wypadku ma on prawo poprosić kredytobiorcę o dostarczenie dodatkowych środków.

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • Witam. Niestety nie. Limit 85 m2 dotyczy rodziny wychowującej min. troje dzieci.

 • Aga

  Czy rodzina 2+1 może liczyć na dofinansowanie z mdm jeżeli kupuje mieszkanie 85m2?

 • Aga

  Dziękuje pięknie za odpowiedz! Pozdrawiam!

 • Aga

  Mam jeszcze jedno pytanie – jeżeli nie posiadam wkładu własnego, jestem singlem i nie ma dzieci. To czy mogę skorzystać z MDM? Jak wyglada wtedy sprawa tych wymaganych 15 proc. wkładu własnego?

 • Tak, może Pani starać się o udział w programie MDM. Jeżeli jest to własność części ułamkowej nieruchomości, ale nie stanowiąca odrębnego lokalu – bez problemu można skorzystać z MDMu.

  Ograniczenie dot. posiadania mieszkania zostało złagodzone, aby nie eliminować z grona beneficjentów osób, które są obecnie lub były w przeszłości posiadaczami ułamkowych części lokali lub budynków. Ustawa ma zapewnić zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Własność ułamkowa tego nie zapewnia. Wyjątek dotyczy małżeństw – w przypadku gdy nabywcą lokalu jest małżeństwo, warunek nieposiadania własnego mieszkania dotyczy obojga małżonków (nie możemy przystąpić do programu, jeżeli posiadamy mieszkanie na spółkę z żoną).

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Aga

  Witam! Czy jeżeli rodzice przepisali na mnie i siostrę mieszkanie (nie jestem właścicielem 100 proc. mieszkania, jestem współwłaścicielem). To mogę się starać o dofinansowanie MDM?

 • Tak, otrzymają Państwo dofinansowanie. BGK zachowuje po 5% z każdej puli na takie właśnie okazje.

 • Edyta Zawadzka

  witam w lutym 2016 dostaliśmy kredyt mdm z dwójką dzieci. Jeśli 3 dziecko urodziłoby się w 2018 a pieniążków z mdmu już by nie było czy przysługuje nam dofinansowanie do trzeciego dziecka w przypadku braku środków?

 • Witam. Oczywiście, w styczniu 2018 zostanie uruchomiona druga część puli 2018. Posiadanie działki nie przeszkodzi w udziale w programie MDM.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Krystyna

  czy w styczniu 2018 będzie jeszcze szansa na złożenie wniosku? mieszkanie ma planowany odbiór na 2019. Czy posiadanie działki budowlanej z wydanymi pozwoleniami na budowę może przeszkodzić w uzyskaniu dopłaty

 • @rh bardzo kompleksowo odpowiedział na Pani pytanie przy poprzednim poście, w zasadzie mam niewiele do dodania. Bank rzeczywiście niesłusznie wymagał od Państwa dostarczenia dodatkowego wkładu własnego. Wg objaśnień do Ustawy o MDM: „Założeniem ustawy było, aby środki otrzymywane z budżetu państwa zastępowały lub uzupełniały wkład własny kredytobiorcy. Jest to szczególnie ważne w kontekście Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2014 r., a która wymaga posiadania przez przyszłego kredytobiorcę przynajmniej 15% wkładu własnego i wymóg ten będzie stopniowo zwiększany do 20% w 2017 roku.”

  Jeżeli chodzi o korektę, w wyjątkowych przypadkach BGK jest w stanie skorygować wniosek o dofinansowanie na prośbę banku kredytującego.

 • Wg mojej wiedzy – niestety nie jest możliwe sfinansowanie takiej transakcji w ramach programu MDM. W przypadku przetargu, podstawą zobowiązań stron do zawarcia umowy przeniesienia własności, na etapie składania wniosku, nie będzie umowa zobowiązująca, zawierająca parametry mieszkania, kwalifikujące do programu MdM. Umowa taka jest wymagana przez Ustawę MDM. O ile mi wiadomo, banki nie przyjmują wniosków dot. nabycia mieszkania w programie MDM poprzez licytację komorniczą lub przetarg.

 • Wg stanu na dzisiaj rano~15 mln PLN z puli 2017, które można zarezerwować w 2016. W piątek zarezerwowano ~14 mln PLN, więc środki prawdopodobnie już się skończyły.

 • Wg stanu na dzisiaj rano~15 mln PLN z puli 2017, które można zarezerwować w 2016. W piątek zarezerwowano ~14 mln PLN, więc środki prawdopodobnie już się skończyły,

 • Paweł

  Jaka kwota została w puli na MDM 2017?

 • Paweł

  Ile środków zostało na dzień dzisiejszy

 • Ula

  Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące innego lokalu: Czy istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na lokal zakupiony w przetargu ogłoszonym przez Prezydenta Miasta?

 • Ula

  Witam!
  Planujemy zakup mieszkania jako małżeństwo z 3 dzieci. Powierzchnia użytkowa 85m. Cena 230 000. Bank kredytujący zażądał od nas dodatkowego wkładu własnego w wys. 15 % wartości mieszkania niezależnie od MdMu. Ale przy takim wkładzie własnym wartość zaciągniętego kredytu nie spełnia warunku „kwota kredytu nie może być niższa niż 50% wartości mieszkania”. Warunek ten zostaje spełniony dopiero przy cenie 240 000. Moje pytanie jest takie: w jaki sposób możemy odzyskać tą nadwyżkę 15 000. Czy na przykład właściciel mógłby dokupić dodatkowe wyposażenie mieszkania (np. armaturę łazienkową, piecyk gazowy itp.) i sprzedać je jako „mieszkanie wraz z wyposażeniem” o łącznej kwocie 245 000? Jeśli tak, to czy podobnie byłoby w przypadku zakupienia materiałów na remont typu: panele lub płytki podłogowe? Jak to rozwiązać od strony formalnej? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Nie, pula przeznaczona na 2016-ty rok została w całości wyczerpana. Nadal są jednak dostępne środki z pul 2017 i 2018. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Okres 5-ciu lat jest liczony od momentu przekazania własności mieszkania (na podstawie aktu notarialnego).

  Na podstawie Art. 14 Ustawy MDM: „W przypadku gdy nabywca lokalu mieszkalnego, w okresie 5 lat od dnia zawarcia umowy o ustanowieniu lub przeniesieniu własności lokalu mieszkalnego:
  1) dokonał zbycia prawa własności lub współwłasności tego mieszkania, z wyłączeniem rozszerzenia wspólności ustawowej na podstawie art. 47 § 1 ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. – Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. z 2015 r. poz. 583),
  2) wynajął to mieszkanie lub jego część innej osobie lub użyczył tego mieszkania innej osobie,
  3) dokonał zmiany sposobu użytkowania tego mieszkania lub jego części w sposób uniemożliwiający zaspokajanie własnych potrzeb mieszkaniowych,
  4) uzyskał prawo własności lub współwłasności innego lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w całości lub w części, którego przedmiotem jest inny lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, z wyłączeniem uzyskania tych praw w drodze spadku,
  5) dokonał wcześniejszej spłaty całości kredytu, o którym mowa w art. 3, lub jego części przekraczającej wysokość udzielonego dofinansowania wkładu własnego
  – część finansowego wsparcia udzielonego nabywcy lokalu mieszkalnego podlega zwrotowi do Funduszu Dopłat w kwocie odpowiadającej iloczynowi kwoty uzyskanego dofinansowania wkładu własnego oraz wskaźnika równego ilorazowi liczby pełnych miesięcy pozostających do zakończenia okresu 5 lat i liczby 60.”

 • Zuza

  Witam
  Czy zostały jeszcze jakieś środki dofinansowania na rok 2016 ?

 • Damian

  Dopytam bo interesuje mnie podobna kwestia.
  Moment przekazania jako, przekazania mieszkania czy liczy się wpis uprawomocniony do hipoteki ( czyli zazwyczaj kilka miesięcy od złożenia wniosku)?

 • Witam. Zdolność kredytową wyliczamy jedynie zarejestrowanym użytkownikom – to już jest oferta handlowa w której polecamy banki z najbardziej atrakcyjną ofertą.

  Serdecznie zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Wami telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • ALA

  Dobry wieczór.Chciałabym się dowiedzieć,czy mamy możliwość skorzystania z MdM wraz z narzeczonym ,jeśli mamy dziecko i ja w tej chwili korzystam z urlopu wychowawczego,a mój partner zarabia najniższą krajową i pracuje na umowę na czas nieokreślony?Dodam,że w tej chwili pobieramy świadczenie 500 plus, mamy także dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu wychowywania dziecka.Czy istnieją jakiekolwiek szanse?

 • Zdolność kredytową wyliczamy jedynie zarejestrowanym użytkownikom – to już jest oferta handlowa w której polecamy banki z najbardziej atrakcyjną ofertą.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Daria

  Witam. Jestem od nie dawna w malzenstwie. Mam corke na ktora dostajw alimenty poniewaz dziecko mam z poprzedniego zwiazku. Maz ma umowe o prace na czas nieokreslony a ja mam umowe zlecenie. Czy za tem otrzymalibysmy kredyt na budowe mieszkania czy raczej zyrant bylby potrzebny?,

 • Wg stanu na dzisiaj rano (2016-06-30) zostało 46 mln PLN, wczoraj zarezerwowano około 13 mln PLN, dzisiaj jeszcze więcej, trudno mi odpowiedzieć, czy w poniedziałek będą jeszcze środki. Radziłbym się pospieszyć.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Okres 5-ciu lat jest liczony od momentu przekazania własności mieszkania.

 • Justyna

  Witam , czy 5 lat jest liczone od dnia podpisania umowy kredytu czy od odebrania „kluczy do mieszkania”?

 • magda

  czy moge skorzystac jeszcze z doplaty jesli zloze wniosek w poniedzialek

 • Tak. Sprzedający otrzyma część środków (pochodzącą z kredytu) w tym roku, a resztę (środki z dofinansowania MDM) po 2017-01-02.