Lepsze warunki w programie MDM „Mieszkanie dla Młodych”

Lepsze warunki w programie MDM Mieszkanie dla Młodych

Pracownicy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju rozpoczęli prace nad nowelizacją ustawy „Mieszkanie dla Młodych”, projekt ma trafić do Sejmu w IV kwartale bieżącego roku.

Ustawodawcy zwrócili wreszcie uwagę na problem z dopuszczeniem do programu MDM mieszkań, budowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe przy pomocy wkładów własnych członków spółdzielni.

Zgodnie z zapisami ustawy „Mieszkania dla Młodych” – dofinansowanie można otrzymać do zakupu nowego domu lub mieszkania, pod warunkiem, że lokal mieści się w narzuconych limitach ceny za 1 m2 powierzchni użytkowej. Limity te są wyliczane w momencie składania wniosku o kredyt z dopłatą MDM.

W przypadku inwestycji realizowanych przez spółdzielnie w oparciu o wkłady budowlane członków, inwestor nie określa ostatecznego kosztu budowy lokalu. Zgodnie z ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych, koszty rozliczane są w terminie do 6 miesięcy od dnia oddania inwestycji do użytkowania. W efekcie – potencjalny nabywca mieszkania nie może sprawdzić warunku limitu kosztu i tym samym – złożyć wniosku o kredyt w programie MDM. Problem z otrzymaniem wsparcia może dotyczyć nawet 3 tys. rodzin.

Presję na wprowadzenie nowelizacji wywierają także same spółdzielnie. Zdaniem spółdzielców – ustawa MDM w obecnej formie faworyzuje inwestycje deweloperskie.
Potencjalni klienci spółdzielni sugerują się możliwością otrzymania nawet kilkudziesięciu tysięcy PLN dopłaty z programu „Mieszkanie dla Młodych”. Jeżeli nie mogą skorzystać z programu przy zakupie mieszkania od spółdzielni – wybierają mieszkania budowane przez deweloperów.

Nowelizacja ureguluje także definicję nowo wybudowanego mieszkania. Przy obecnych zapisach ustawy MDM banki miały często wątpliwości, czy np. zakup mieszkania powstałego w wyniku adaptacji strychu w kamienicy można sfinansować w ramach MDMu. Nowela ma doprecyzować to pojęcie w sposób jednoznaczny.

Zdaniem urzędników, można połączyć program „Mieszkanie dla Młodych” z „Narodowym Planem Rewitalizacji” co znacznie wpłynie na zwiększenie oferty lokali pochodzących z rynku pierwotnego, wpłynie na konkurencyjność cen oraz przyczyni się do zwiększenia tempa adaptacji budynków niemieszkalnych.
sprawdz_doplate150

 • Bezpłatnie sprawdź najlepsze kredyty na Twoje mieszkanie lub dom na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • waski

  Dzięki

 • Zarejestruj się w programie Mieszkanie dla Młodych na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. Niestety, wg mojej wiedzy nie ma żadnej furtki, która umożliwiłaby otrzymanie dofinansowania do zakupu mieszkania nabytego przed wejściem w życie programu MDM.

 • waski

  Oczywiście chodziło o nowelizację 01.09.2015 roku

 • Waski

  Witam,
  Czy w związku z wprowadzeniem dopłat do zakupu mieszkań na rynku wtórnym istnieją jakieś zawirowania prawne pozwalające się ubiegać o wypłatę dofinansowania do mieszkania kupionego w 2014r? Oczywiście wyznacznikiem wyrównania miałaby być przerwa w dofinansowywaniu pomiędzy „Rodziną na swoim” a nowelizacją MDM od 01. września 2016r.
  Skoro „biednym” frankowiczom się pomaga, to dlaczego nie pomóc osobom, którym ograniczono możliwość skorzystania z MDM?

  Pozdrawiam

 • Szczerze – nie sądzę.

 • damian

  A czy w przyszłym roku można liczyć na jakieś zmiany przez ustawodawców w tej materii?

 • Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Niestety, nadal nic się w tej materii nie zmieniło. Jeżeli ew. planują Państwo trzecie dziecko – na podstawie nowelizacji programu MDM ograniczeń dot. wieku i nieposiadania mieszkania nie stosuje się, jeżeli potencjalny beneficjent MDMu wychowuje przynajmniej troje własnych lub przysposobionych dzieci, spełniających wymienione w ustawie warunki.

 • damian

  Chciałem się dowiedzieć czy coś się zmieniło, lub może się będzie w przyszłym roku zmieniało odnoście przyznania MDM dla osób, któe posiadały już swoje mieszkanie? Mam 2 malutkich dzieci, w maju sprzedałęm swoje mieszkanie i wyprowadziłem się z żoną do innego większego miasta. Czy mogę się starać o dopłatę?

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • To niezupełnie tak wygląda. Rekomendacja S nakłada na banki obowiązek udzielania kredytów w walucie w której kredytobiorcy osiągają większościowy dochód. Kredyty w ramach programu MDM udzielane są jedynie w PLN. Aby skorzystać w programu MDM
  musiałaby Pani ewentualnie poprosić o pomoc przy liczeniu zdolności kogoś, kto miałby dochody w PLN (i to dominujące).

  W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie
  instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

 • Kasia

  Mieszkam za granica,chciałam kupic mieszkanie w PL bo zamierzam wrocic do kraju,dowiedziałam się ze mieszkając za garnicami,nawet jeżeli nadal mam zameldowanie w Pl ,nie kwalifikuje się do dofinansowania MDM,czy to prawda? i dlaczego?

 • Niestety nie. Dodatkowe, jednorazowe finansowe wsparcie w formie spłaty części kredytu, (w wysokości 5% wartości odtworzeniowej mieszkania), możemy otrzymać w związku z urodzeniem się lub przysposobieniem trzeciego (lub kolejnego w rodzinie) dziecka. Uprawnienie przysługuje przez okres 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabytego mieszkania w ramach MDM.

  Aby otrzymać dodatkowe wsparcie, należy w ciągu 6 miesięcy wystąpić do banku kredytującego z wnioskiem o spłatę części kredytu. Do wniosku muszą być dołączone dokumenty potwierdzające wystąpienie tego zdarzenia. Bank występuje o
  kwotę dodatkowego wsparcia do BGK. Kiedy otrzyma wnioskowane środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, dokona obniżenia kapitału kredytu udzielonego na zakup mieszkania.

 • paula p

  A czy splacajac juz kredyt z dopłatą na jedno dziecko po nowelizacji będzie wyrównanie w przypadku urodzenia drugiego dziecka?

 • Zarejestruj się w programie „Mieszkanie dla Młodych” na stronie http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Wg obecnej wersji programu nie można takiej nieruchomości zakupić w ramach programu MDM, gdyż jest to rynek wtórny. Po nowelizacji prawdopodobnie powstanie taka możliwość. Polecam najnowszy artykuł na naszej stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/rynek-wtorny-zostanie-rowniez-objety-programem-mieszkanie-dla-mlodych/

 • Qualle

  Witam, mamy osobę fizyczna ktora „oddaje dom” do biura nieruchomości, nowo wybudowany, do wykończenia. Czy kupując taka nieruchomość otrzymamy dofinansowanie? Nie budował jej deweloper ale sprzedaje. Co wtedy?

 • Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Nie – to już rynek wtórny. Dofinansowanie MDM można otrzymać wyłącznie w związku z zakupem mieszkania na rynku pierwotnym. Wsparciem objęte jest nabycie nowo wybudowanego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego od osoby, która wybudowała to mieszkanie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej (np. deweloper, spółdzielnia mieszkaniowa).

 • marta m

  Czy można kupić dom w mdm od osoby fizycznej?

 • Dokładnie tak. Jeżeli cena 1 m2 powierzchni użytkowej przekracza narzucone limity – mieszkania nie można nabyć w ramach programu MDM.

  Nie ma jednak problemu, aby skorzystać ze „zwykłego” kredytu hipotecznego. Nasi doradcy dysponują szeroką gamą ofert – jeżeli jest Pan zainteresowany szczegółową informacją – prośba o rejestrację na naszej stronie.

 • Dokładnie tak. Jeżeli limit ceny zostanie przekroczony – mieszkania nie można nabyć w ramach programu MDM.

 • Paweł L

  Co w przypadku gdy cena 1m2 mieszkania w GDYNI przekracza limit wynoszący 4.912,88 PLN m2 ?? oznacza to że mieszkanie, nie podlega MDM??

 • Paweł L

  co w przypadku gdy cena 1m2 przekracza 4.912,88 PLN?? oznacza to że mieszkanie, którego metr przekracza ww kwotę nie podlega MDM??

 • Limit ceny 1 m2 powierzchni użytkowej dla Gdyni wynosi obecnie 4.912,88 PLN. Kwota dopłat do 1 m2 4.466,25 PLN

  Na postawie art. 7 Ustawy „Dofinansowanie wkładu
  własnego wynosi 10% (lub 15% jeżeli wychowujemy dzieci – przyp.) kwoty określonej jako iloczyn średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego w gminie, na terenie której
  położone jest mieszkanie, z zastrzeżeniem art. 10 ust. 3, oraz:
  1) powierzchni użytkowej mieszkania – dla mieszkania o powierzchni użytkowej nie większej niż 50 m2;
  2) 50 m2 – dla mieszkania o powierzchni użytkowej większej niż 50 m2.”

 • Paweł L

  Gdzie można uzyskać informacji o wysokości dopłaty MDM na terenie Gdyni i jakie obowiązuję limity ceny 1m2, by załapać się na MDM.

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Jeżeli spółdzielnie buduje mieszkania na zasadach deweloperskich (znany jest dokładny koszt inwestycji) – z programu MDM można skorzystać nawet w obecnej chwili (o ile jesteśmy pierwszym nabywcą, który zasiedla to mieszkanie, a sam lokal spełnia kryteria powierzchni i limitu ceny obowiązujących w programie MDM).

 • Paweł L

  Witam, czy wiadomo już coś na temat dopłat MDM na kupno mieszkania budowanego przez spółdzielnie??

 • Taka stawka powinna obowiązywać po wejściu w życie nowelizacji – czyli koniec II-go kwartału 2015.

 • Marcin N

  Czy wiadomo coś odnośnie prognoz 20% dopłaty do mieszkania rodziców z dwójką dzieci ? w 2016 roku?

 • Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradcę na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Pytanie jest bardzo ogólne – serdecznie proszę o doprecyzowanie.

 • ddd

  czy dostane całą dopłate MDM na kupno mieszkania

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Dołączenie umowy rezerwacyjnej do wniosku nie jest wymagane.

 • iga

  Chcemy skorzystac z doplaty MDM czy mozemy do wniosku dolaczyc umowe rezerwacyjna ?? (NIe podpisalismy umowy przedwstepnej) Czy jest roznica w zapisie umowy iz Firma z ktora podpisalismy umowe pisze w umowie jako Inwestor , zamiast deweloper ?

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Pewnie. W przypadku domów jednorodzinnych budowanych
  systemem gospodarczym pomoc w ramach MDM przyjmuje postać możliwości zwrotu części podatku VAT za zakupione materiały budowlane. Listę materiałów można znaleźć np. na stronach Urzędów Skarbowych. Do uzyskania takiego zwrotu wystarczy jedynie zbierać f-ry i złożyć wizytę w Urzędzie Skarbowym.

  Limit powierzchni użytkowej dla domów jednorodzinnych wynosi 100 mkw. Jeżeli beneficjent wychowuje przynajmniej troje dzieci, limit wzrasta do 110 mkw.

 • karol

  Czy w ramach MDM można wybudować dom ???

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Deweloperzy także zaciągają kredyty na swoje inwestycje. Pytanie tylko, czy Urząd Miasta można traktować jako podmiot budujący nieruchomości w ramach prowadzonej działalności gospodarczej? Sądzę, że raczej nie.

  Dofinansowanie MDM można otrzymać wyłącznie w związku z
  zakupem mieszkania na rynku pierwotnym. Wsparciem objęte jest nabycie nowo wybudowanego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego od osoby, która wybudowała to mieszkanie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej (np. deweloper, spółdzielnia mieszkaniowa).

 • Beata Świderska

  Witam.
  W mojej miejscowości Urząd miasta wraz z ZUK-iem wybudowali blok mieszkalny dla młodych małżeństw i to oni zaciągnęli na siebie kredyt.Teraz my młodzi mamy ten zaciągnięty kredyt spłacać dla Gminy .Czy mamy możliwość starać się o dofinansowanie z programu MDM?Jeśli tak to gdzie powinniśmy się o to starać?

 • Karol

  To znaczy że bank odrzucił Wasz wniosek? Czy jeszcze nie składaliście kompletu dokumentów w banku? Macie umowę przedwstępną od spółdzielni czy tylko tą o budowę lokalu?

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  W przypadku kupna mieszkania od osoby prywatnej mówimy już o rynku wtórnym. Na chwilę obecną nie ma żadnych planów, aby rynek wtórny mógł być objęty MDMem.

 • lukasz

  Czyli jeśli dobrze rozumuje od nowego roku 2015 istnieje taka szansa ze będą dofinansowania w programie MDM także na rynku pierwotnym ?? Np kupując mieszkanie spółdzielniane ale od osoby będącej prawowitym właścicielem .

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Poprawki do MDMu są nadal w fazie konsultacji społecznych i nadal jest szansa na zmianę zapisów. W październiku BGK przedstawi na konferencji swoje propozycje – które postaramy się opisać na naszej stronie.

 • zaspon

  Znalazłem doradce który robił MdM + spółdzielnia
  Ale w wybranej spółdzielni mieszkania są sprzedawane na podstawie umowy innej niż deweloperskiej a wtedy dopłata może być wypłacona po akcie notarialnym a w statusie spółdzielni jest zapis że przeniesienie własności może nastąpić po wpłacie 100% wkłady – tego się nie da pogodzić.
  W poprawce do ustawy jest ten sam zapis o płatności czyli cześć spółdzielni będzie ciągle wykluczonych.

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Ma być, ale od 2015-01-01, raczej nie ma co liczyć na wyrównanie.

 • detrtertert

  podobno ma byc 1 dziecko 15% 2 dzieci 20% 3+ 25% ale Ci co juz skorzystali to nie wiem czy im beda mogli wyrownać

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Jest szansa, że po nowym roku BGK uaktualni warunki programu i nie będzie problemów z finansowaniem mieszkań spółdzielczych.

 • zaspon

  Witam
  Czy ktoś z Państwa przepchał kredyt MDM + spółdzielnia..
  Mamy zarezerwowane mieszkanie spółdzielcze gdzie minęło już 6 miesięcy od oddania do użytku ale wszyscy i bank i spółdzielnia bez przekonania zabierają się za temat .

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  O ile się orientuję, zmiany o których Pani pisze będą mogły wejść w życie od stycznia 2015.

 • Paulina

  Witam, czy zmiany mające wejść w życie jeszcze w tym roku uwzględniają możliwość brania kredytu przez partnerów, nie będących po ślubie czy niestety dopiero od przyszłego roku będzie to możliwe ?

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Bank na prośbę Klienta powinien wydać promesę dot. dofinansowania.

 • jana

  witam, czy Bank, w którym składam wniosek o dofinansowanie, na moją prośbę ma obowiązek wydania mi potwierdzenie rejestracji w BGK? Czy może jest to wewnętrzny dokument Banku?

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Nic. Dodatkowe, jednorazowe finansowe wsparcie w formie

  spłaty części kredytu, (w wysokości 5% wartości odtworzeniowej mieszkania), możemy otrzymać w związku z urodzeniem się lub przysposobieniem trzeciego (lub kolejnego w rodzinie) dziecka. Uprawnienie przysługuje przez okres 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabytego mieszkania w ramach MDM. Wsparcie będzie przyznawane na wniosek beneficjenta złożony w ciągu 6 miesięcy od urodzenia lub przysposobienia dziecka do instytucji udzielającej kredytu

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Nic. Dodatkowe, jednorazowe finansowe wsparcie w formie
  spłaty części kredytu, (w wysokości 5% wartości odtworzeniowej mieszkania), możemy otrzymać w związku z urodzeniem się lub przysposobieniem trzeciego (lub kolejnego w rodzinie) dziecka. Uprawnienie przysługuje przez okres 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabytego mieszkania w ramach MDM. Wsparcie będzie przyznawane na wniosek beneficjenta złożony w ciągu 6 miesięcy od urodzenia lub przysposobienia dziecka do instytucji udzielającej kredytu.

 • gosc

  w takim razie co z osobami którym urodzi się drugie dziecko?

 • gosc

  a co z tymi którym urodzi się drugoe dziecko?

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Zmiany są w fazie projektowanie, zapewne obejmą, ale tylko w zakresie dopłat związanych z urodzinami 3-go i kolejnego dziecka.

 • putin

  Czy zmiany % doplat obejma tez tych ktorzy juz skorzystali?

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Witam. W ustawie dot. programu MDM nie ma takiego zapisu – jednak doradca odrobinę się myli. Jeżeli jest znany koszt 1 m2 mieszkania, to może Pan skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych (w sensie – można wyliczyć limity i kwotę dopłaty). Proszę zauważyć, że na stronie BGKu jest informacja o wartości środków zarezerwowanych z puli przeznaczonej na lata 2015-2016 – czyli jednak można.

  Jeżeli potrzebna jest porada w kwestii wyboru oferty banku, zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca skontaktuje się z Panem i poleci bank, w którym mógłby Pan złożyć wniosek.

 • Kamil

  Chciałbym jeszcze w tym roku skorzystać z MDM, Jeden z doradców kredytowych stwierdził , że jeżeli deweloper od którego chcę kupić mieszkanie planuje oddanie inwestycji ( która dopiero będzie w budowie ) na koniec roku 2016 to NIE MOGĘ przystąpić do programu już teraz , a dopiero w roku 2016. Czy warunkiem uczestnictwa w MDM jest konieczność oddania inwestycji przez dewelopera w tym samym roku , w którym otrzymam kredyt na mieszkanie ? Czy tą kwestię reguluje jakiś przepis ?

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Nie znam niestety przypadku Państwa kredytu. Jeżeli mamy do czynienia z niestandardowymi źródłami dochodów lub innymi odstępstwami, analityk rzeczywiście może kręcić nosem. Jeżeli można – prośba o podanie danych doradcy, który Pana obsługuje – spróbujemy się skontaktować z tą osobą.

 • Grzegorz

  zapomniałem dodać my jesteśmy z Jeleniej Góry a Pani kochana z open finance składala papiery we wroclawiu co u nas też jest placówka aliora co powoduje caly czas strate kilku dni na przesłanie dokumentów

  Bardzo prosze o jakieś doradzenie co zrobić w takiej sytuacji gdzie można udeżyć żeby przyśpieszyć cały ten proces

 • Grzegorz

  Może i ruszyło ale u nas np. jest jakaś masakra namowiliście nas na portalu żeby skorzystać z dradcy skorzystalismy z open finance i żałujemy od marca trwa caly czas proces kredytowy. W marcu składaliśmy papiery do 4 banków okazało się że przeszlismyw aliorze i pko bp, po miesiącu Pani z open finance zadzwoniła że dokumenty zaświadczenie z pracy się przeterminowało i trzeba nowe zostało doniesione, pytając co z aliorem słyszeliśmy że jeszcze nie ma decyzji że procesowany jest cały czas wniosek, po 2 tygodniach pko stwierdziło że analityk stwierdził że za duże ryzyko więc następnie nasza doradczyni napisała wiadomośc że alior znowu wymaga zaswiadczenia o zarobkach i od nowa wnioski trzeba uzupełnić , więc poraz kolejny uzupełnilismy wnioski dostarczamy zaświadczenie o zarobkach mamy juz czerwiec, po 3 tygodniach dostajemy informacje że kredyt zostal przyznany że teraz trzeba składac papiery do bgk , uzupełniamy papiery do BGK Pani z Open stwierdza że potrzebny kolejny aneks zostaje jej dostarczony i nastepuje cisza okazuje się że dany ankek nie został dostarczony do placowki aliora co spodowało od nowa składanie wniosku do bgk poraz kolejny uzupełniamy wniosek okazało się że zmienił się formularz wiec kilka dni pozniej kolejny aneks i kolejny raz podpiswanie tego samego papierku po kilku dniach dzwoniąc już do Pana z Alior banku który prowadził dany proces otrzymujemy informacje że wszytsko jeest oki i czekamy teraz już wyłacznie na umowe że kwestia do 5 dni, dzwoniąc do neigo pytajac uzyskalem informacje że widział że umowa już jest tworzona po tygodniu odpisują że niestety analityk stwierdził że zaświadczenie o zarobkach jest już po terminie i chce nowe ponieważ chce sprawdzić czy caly czas ten sam pracodawca i nie ma możliwości doneisienia wydruków z konta czy też świstków z pracy stwierdził równiez że po raz kolejny musi być weryfikacja w bik. Więc do cholery jasnej gdzie kto popełnia błedy czy to normalne że traktują tak człowieka że analityk stwierdza że trzeba donieśc nowe dokumenty co została wyznaczona już wypłata z BGK pod koneic sierpnia ?? po wiąże się z kolejnym aneksem i kolejnym załatwianiem papierów z BGK co zrobić pomocy

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Także na to liczymy – w końcu program ma zaktywizować polskie budownictwo mieszkaniowe i ożywić koniunkutrę na rynku nieruchomości. Trochę szkoda, że BGK nie chce skorzystać od początku z doświadczeń zebranych w ramach programu Rodzina na Swoim.

 • Ludmiła

  Nareszcie coś ruszyło. Małymi krokami może dojdzie do rynku wtórnego …

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/