BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków z sierpniowej puli 2017. Kolejne dofinansowania MDM już za 4 miesiące

BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków z sierpniowej puli 2017. Kolejna możliwość dofinansowania MDM już za 4 miesiące
Wyścig po dofinansowanie z sierpniowej puli zakończył się. Pierwsze wnioski rejestrowano już około godziny 4-tej rano.

Doradcy wcześniej zebrali od klientów dokumentację kredytową i tylko wprowadzali wnioski do systemu BGK Zlecenia. Do godziny 10:00 beneficjenci wykorzystali już 35 mln PLN z 67 mln PLN ogółem dostępnych środków. Wg stanu na godzinę 12:00 pozostało niecałe 17 mln PLN. Pula wyczerpała się kilka minut po godzinie 14:00.

Ostatnie zarejestrowane wnioski nosiły numery w okolicach NWR-2017-035900. Kolejne wnioski były zwracane lub otrzymywały status: „Oczekujący na limit”. Pozostaną one na tym stanie do momentu powrotu środków do puli 2017, co może się zdarzyć po przyznaniu wcześniej zarejestrowanym wnioskom decyzji negatywnych.

W minionym okresie, w niektórych bankach % decyzji negatywnych osiągał poziom nawet 25-30%, więc wnioski bliskie wymienionemu nr NWR mają spore szanse na przyznanie w niedługim czasie dofinansowania. Kredytobiorcy, którym przyznano dopłatę powinni się przygotować na około 4-6 roboczych dni do wydania decyzji oraz około 1 miesiąca do wygenerowania umowy kredytowej (wymienione czasy mogą się różnić w zależności od stopnia skomplikowania wniosku).

Co w przypadku, jeżeli to nasz wniosek otrzyma decyzję negatywną? Generalnie nie oznacza to, że utraciliśmy również szansę na przyznanie dofinansowania „Mieszkanie dla Młodych”. Procesy w poszczególnych bankach różnią się i odmowa w jednej instytucji nie musi oznaczać, że w innym banku zostaniemy potraktowani podobnie.

W wyborze właściwej instytucji warto skorzystać z doświadczenia naszych doradców, którzy doskonale znają niuanse poszczególnych procesów i będą Państwu w stanie doradzić, gdzie warto złożyć wniosek ponownie. Co jest szczególnie ważne, złożenie wniosku kredytowego w innym banku automatycznie przedłuży wymagany okres na podpisanie umowy o kolejne 60 dni (wg ustawy MDM bank ma 60 dni od momentu akceptacji wniosku o dofinansowanie, aby oprowadzić do podpisania umowy kredytowej).

Może się także zdarzyć, że nasz wniosek został wprowadzony błędnie, co mogło się dzisiaj zdarzyć w natłoku ponad 2,5 tys. wprowadzonych wniosków. Pamiętajmy, że w uzasadnionych przypadkach BGK może dokonać korekty informacji na wniosek banku kredytującego.

Jeżeli mimo wszystko nasz wniosek nie uzyskał dofinansowania, nie należy tracić nadziei. Już za 4 miesiące kredytobiorcy otrzymają do dyspozycji kolejny, dużo większy budżet MDM 343 mln PLN pochodzący z drugiej części puli 2018. Warto wykorzystać ten czas na znalezienie odpowiedniej nieruchomości oraz zebranie dokumentacji kredytowej. W ten właśnie sposób przygotowała się większość beneficjentów, którzy skorzystali z sierpniowej puli dofinansowania.

Gdyby chcieli Państwo skorzystać z profesjonalnej pomocy, zarówno w wyborze nieruchomości, jak i najlepszej oferty kredytowej, nasi doradcy są do Waszej dyspozycji. Dlatego już dzisiaj zachęcamy do bezpłatnej rejestracji na stronie: Mieszkanie dla Młodych »

sprawdz_doplate150

 • Witam. Standardowo – aneks nie jest wymagany w takim przypadku.

 • Tom Tom

  dziękuję za informacje, co bank to obyczaj jak widzę.

 • Agnes20

  My mieliśmy datę na 29.09 a tak naprawdę to będziemy wypłacać dopiero teraz razem z kredytem. I bez aneksu do umowy.

 • Tom Tom

  Witam. Mam pytanie czy ktoś spotkał się z sytuacją poniżej opisaną i jak to rozegrał.
  1. Wniosek składany z puli sierpniowej.
  2. 14.11 Otrzymano potwierdzenie z BGK z oczekujący na rejestracja (czyli potwierdzona dostępność środków) na 3 dni przed terminem wypłaty tych środków (data na wniosku, czyli 17.11).

  Czy wymagany jest aneks i szybka zmiana terminu wypłaty środków przed 17.11 na inny termin np 20.12.2017?

  Wiążące w ustawie są terminy 60 dni (tutaj taki status prawny nie zachodzi niestety) i koniec roku.
  Termin na wniosku wypłaty środków na 17.11 powoduje konieczność aneksowania to na pewno, tylko pytanie czy musi być przed 17.11.2017

  Jakieś podpowiedzi, pomysły ?:-)

  pozdrawiam

 • No problem.

 • BK

  dziękuję,

 • Tom Tom

  Przeszlo 36134 z goz 15.01 i sadze , ze bez szans na przeprocesowanie kredytu + wypalata dofinasowania. Wg moich wyliczen wpada 2 wnioski na dzien z listy oczekujacych. Zakladam, ze z biegiem czasu trend spadkowy.

 • BK

  pytanie do osób które właśnie dostały dofinansowanie..
  jaki jest obecnie ostatni numer z listy rezerwowych MDM, ktory otrzymał dopłatę ?

 • Pana wniosek powinien zostać automatycznie anulowany pod koniec roku. na wszelki wypadek polecałbym jednak złożyć u doradcy mniej więcej 1 połowie grudnia wniosek o anulowanie wniosku.

 • Nie jest to praktykowane, ale można (mógł się przecież zmienić sposób aranżacji wnętrza). Ostrzegam jednak, że urzędy są mocno wyczulone na tego typu zmiany.

 • krisr

  witam
  pytanie do „Mieszkanie dla Młodych MDM”:
  mam w tej chwili wniosek w jednym z banków w statusie oczekującym
  już się nie łudzę ze dostane ale pod koniec grudnia trzeba będzie zacząć składać na pule 2018
  do kiedy maksymalnie BGK może rozpatrywać wnioski ? do 31 grudnia ? czy to ze do końca roku będzie on jakby zawieszony nie spowoduje ze nie będzie można składać wniosków na 2018 jeszcze w grudniu – jednym słowem czy nie lepiej formalnie z niego zrezygnować ?

 • Dariusz Pro-gamer Delicjusz

  a jesli mieszkanie jest z rynku wtórnego to również te zmiany są dopuszczalne?

 • Agnes20

  BGŻ

 • Agata

  A w jakim banku macie?

 • Nie. BGK w swoich rekomendacjach dla banków kredytujących dopuszcza niewielkie zmiany w powierzchni użytkowej wynikające z naturalnego procesu budowlanego.

 • Dariusz Pro-gamer Delicjusz

  czy deklarowany we wniosku do BGK metraz ( 84,6 ) nie odpowiada rzeczywistemu ( 84,66) moze skutkowac wstrzymaniem wyplaty dofinansowania przez BGK?

 • Agata

  Nie dostałam dofinansowania dalej czekamy …ktos musiał blednie wpisać – chyba ze o czymś nie wiem 😜
  Nr 36290

 • Agnes20

  No we wtorek dopiero nasz doradca złożył wniosek o kredyt w innym banku, jeszcze wczoraj musieliśmy coś donieść bo analityk chciał i już jest decyzja że dostaniemy. Więc tak naprawdę to tydzień bo nie liczę czasu od otrzymania dofinansowania.

 • Witam. Nie ma takiej listy. Osoby, które wnioskowały o dofinansowanie z puli sierpniowej i nie otrzymały dofinansowania będą musiały ponownie złożyć wnioski.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach. Sugerowałbym kontakt najpóźniej w połowie grudnia, aby dysponować kompletem dokumentacji na początku stycznia 2018.

 • Anka

  Czy jest cos takiego jak lista rezerwowa na pule 2018?
  Czy to znaczy ze te osoby co nie dostaly dofinansowania w poprzedniej puli są na liscie rezerwowej i te osoby będą miały pierwszenstwo w styczniu?

 • Agata

  Super to szybko poszło ile dokładnie trwała cała procedura?

 • Agnes20

  W przyszłym tygodniu podpisujemy umowę. Tak więc już jesteśmy przy końcu 🙂 święta będą w nowym mieszkanku 🙂

 • Agata

  A już wszystko macie pozałatwiane czy jeszcze czekacie?

 • Agata

  I tu się zgodzę bo nam doradca powiedział to samo że musimy się spieszyć bo czasu jest mało a procedury trwają.

 • krisr

  zasadniczo tak – ale środki z 2017 roku musza być wypłacone w 2017

 • Owszem, bank kredytujący powinien podpisać umowę z beneficjentem w ciągu 60-ciu dni od momentu akceptacji wniosku (przyznania dofinansowania). W przeciwnym razie dofinansowanie przepada.

  Można ew. złożyć wniosek ponownie – w innym banku – zaznaczając, że mają Państwo przyznane dofinansowanie. Wtedy ww. okres 60 dni będzie liczony od początku (w tym banku).

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach. Sugerowałbym kontakt najpóźniej w połowie grudnia, aby dysponować kompletem dokumentacji na początku stycznia 2018.

 • Oczekująca

  Nam doradca powiedział, że od momentu dostania dofinansowania jest 60 dni i nie ma znaczenia czy kredyt dostaniemy w grudniu czy styczniu. Mamy się tym nie przejmować 🙂

 • Gratulujemy!

 • Agata

  Gratulacje:-)

 • krisr

  pytanie do osób które właśnie dostały dofinansowanie – zostało do końca roku 7 tyg. to bardzo mało czasu żeby podpisać umowę kredytowa i co ważniejsze żeby bank przelał środki jeszcze w tym roku.

  trochę sie łudząc tym numerkiem 36290 tak sie zastanawiam czy dałbym rade wszystko spiąć jeśli decyzje dostał bym powiedzmy za 2 tyg.? jeśli tak to naprawdę na mega wariackich papierach.

  ciekawe do kiedy będą przyznawać jeszcze środki – może sie przecież zdarzyć tak ze ktoś dostanie i juz nie zdąży.

 • Agnes20

  To tak jak u nas 🙂

 • Gość

  Numer 35969 – dzisiaj decyzja o przyznaniu. Kwota ponad 100 tys.

 • Agata

  Na forum była jeszcze jedna Agata a mój numer nie jest dopisany do excela a tak ja cały czas czekałam na dofinansowanie i wkońcu się udało:-)

 • Agata

  Tak wszystko się zgadza numer 36127 godzina 14:58 a na forum była jeszcze inna Agata a mój numer nie jest wpisany do excela można dopisać bank PKO SA

 • Tom Tom

  Agata z numerem 36127 otrzymała dofinansowanie, wniosek z BKG z godz 14.58 – to by się zgadzało
  Numer 36290 musiał być dublem, tzn że ktoś otrzymał wcześniej na inny niższy numer (to też post Agaty, ale wygląda że innej 🙂 )

 • krisr

  zauważyłem w excelu ze 36290 dostał dofinansowanie.
  w komentarzach widzę tylko ze Agata cały czas czekała – nie widzę juz żeby sie pochwaliła publicznie
  jeśli to prawda to juz daleko zaszło z numerkami -dalej niz sie spodziewałem
  jest ktos jeszcze z numerem w okolicach 36300 kto dostał dofinansowanie?

 • Gość

  Dziękuje i Gratulację!

 • Agata

  No teraz tylko kilka papierów do załatwienia i wkońcu będzie nasze:-)

 • Agata

  Numer 36127 a kwota 42 tyś.

 • Gratulujemy!

 • Gość

  Agata, proszę przypomnij swój numer i kwotę dofinansowania?

 • Agnes20

  Mówiłam że trzeba być cierpliwym 🙂

 • Agata

  No w końcu jestem taka szczęśliwa tak wyczekiwane wkońcu się udało 🙂

 • Agnes20

  Gratulacje! 🙂 w końcu

 • Agata

  Sami byliśmy już zrezygnowani i nie spodziewaliśmy się telefonu ale jest udało się:-)

 • Ania

  gratulacje! Taka cisza.Długo nikt się nie odzywał.

 • Agata

  A więc i u nas pojawiły się dzisiaj łzy szczęścia….mamy dofinansowanie 🙂

 • Chcesz dowiedzieć się wszystkiego na temat MDM? Zarejestruj się bezpłatnie na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Gratulujemy!

 • Agata

  No my też w PKO SA może i nam się wkońcu uda 🙂

 • Ania

  PKO SA

 • Agnes20

  🙂 i bardzo dobrze, w końcu dostaniecie środki

 • Agata

  A w jakim banku?

 • Agata

  Cały czas czekamy ale nie rezygnujemy:-)

 • Agata

  Gratulacje 🙂

 • krisr

  gratulacje
  widzę do tych 36100 (+/-) jeszcze wszyscy powinni dostać

 • Agnes20

  A u was?

 • Agnes20

  Gratulacje 🙂

 • Ania

  My też dostaliśmy! dziś dużo przed południem dostałam telefon od doradcy! Teraz sopiero mam czas, żeby poinformować.Jak się cieszę, że mogę to napisać. Nr 36098. Trzymam kciuki za innych. Trochę nie wierzyłam, że się uda. Mamy duże dofinansowanie 90 tyś jako rodzina z trójką dzieci. Bałam się, że to może być za dużo jak na tak małą pulę dostępną w sierpniu. Po cichu wierzyłam

 • Agata

  No to super:-)

 • Gratulujemy!

 • Agnes20

  Tak, czekamy na podpisanie umowy 🙂 wypłacenie pieniędzy no i ruszymy z wykończeniem mieszkania

 • Agata

  A jak u was wszystko sprawnie przebiega?

 • Agata

  Gratulacje 🙂

 • Adgam

  Gratuluję 🙂

 • Agnes20

  Gratulacje 🙂

 • Ewa

  Dostaliśmy 🙂
  nr 36093, Bank Pekao SA

 • Na forum zgłasza się sporo osób,którym dofinansowanie zostało przyznane, czyli coś jednak się rusza.

 • Agata

  Niestety ale nadal cisza brak jakich kolwiek wieści nikt nic nie wie:-(

 • Kto wie? W kolejce jest sporo „dziur” po rezygnacjach i wnioskach osób, które składały wniosku w kilku bankach. Poczekałbym jeszcze trochę.

 • Albo skorzystać z usług naszych doradców.

  Doradcy współpracują ze wszystkimi bankami biorącymi udział w programie MDM, mają kompleksowe porównanie wszystkich ofert i łatwo mogą Państwu wskazać, który bank oferuje najlepsze warunki. Dodatkowo, dzięki negocjacjom z bankiem mogą zaoferować odrobinę lepsze warunki, niż te dostępne w oddziale. Wnioski są składane w dedykowanych zespołach analitycznych i są rozpatrywane dużo szybciej. I najważniejsza sprawa – pomoc doradcy nic Państwa nie kosztuje – rozliczają się z bankiem, który Państwo wybiorą.

 • krisr

  Właśnie sie dowiedziałem, ze wniosek osoby która składała razem ze mną u doradcy, został wczoraj przyznany (3600x)
  Niestety u mnie była pomyłka przy dacie wypłaty (niedziela) i ostatecznie mój został zarejestrowany pewnie ze 1-2h później (musieliśmy osobiście to poprawiać w oddziale)
  Oznacza to ze przez ta pomyłkę pewnie nie dostane dofinansowania….gdyby nie to miałbym numer w okolicach tego 36000 i podobnie jak ten drugi dostałbym wczoraj wiadomość pozytywna..:(
  Doradca kaze nadal czekać i byc cierpliwym ale chyba nie ma juz szans – ponad 300 wniosków juz nie przeskoczy.

 • krisr

  W sierpniu był to BZWBK wcześniej podobno Pekao SA, kiedyś tam PKO bp
  Wg mnie trzeba złożyć w minimum 3 bankach mamy wtedy 3 razy większą szansę

 • Robert Cz.

  Wg mojego doradcy najlepszą machine ma BZWBK, i najlepiej do nich złożyć aby tylko wniosek zarejestrować a kredyt wziąść w innym banku

 • ok, przekażę Pana prośbę przełożonym.

 • Niestety, taką informację można uzyskać tylko w banku kredytującym. Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

 • krisr

  Jak najbardziej pamiętam ale zostawmy tą sprawę już tak jak jest
  Tak czy owak wolałbym kogoś z polecenia bez znaczenia czy OF czy od innego posrednika. Byle by potrafił złożyć wnioski w 2,3 bankach 2 stycznia 🙂

 • kkkk

  forum ok fajna sprawa fajnie ze ktos zrobil tabele z numerami(brawa dla tego Pana/i) tylko nie rozumiem dlaczego BGK z taka inicjatywa nie wyjdzie zebysmy mogli sami sprawdzic swoj status a nie dzwonic i sie prosic i w sumie tak jak w naszym nic nie mozemy sie dowiedziec…powiedzcie mi gdzie uzyskam jakas informacje o moim statusie w kolejce do MDM-u bo pani w banku najwyrazniej nie umie tego spawdzic…

 • Witam. Nasze forum jest do dyspozycji – zapraszam do zadawania pytań. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Ok, dzięki za info, czy pamięta Pan może nazwisko tego doradcy. Dokładamy starań, aby klient był maksymalnie zadowolony z kontaktu, tutaj widać, że coś nie zagrało.

 • ostatnio było ich całkiem sporo, życzymy, aby i Pani się udało…

 • Gratulujemy!

 • kkkk

  BGK zanim zacznie współprace z bankami powinien ich przeszkolic z programu MDM . a nie ja dzwonie do pani do banku a ona mi mowi ze ona nic nie wie i każe dzwonic do BGK z którego zostaje znow odeslana do pani ktora skladala nasz wniosek i ona znow nic nie wie…czy to sa jakies zarty??? powiedzcie mi gdzie ja moge cokolwiek sie dowiedziec bo widze ze ta pani albo jakas niedouczona albo jej sie nie chce

 • Agata

  Może się doczekamy:-)

 • Ewa

  My 3609x i godz 14.42 i też czekamy…

 • Agata

  My numer 36127 akceptacja godzina 14:58 i też nadal czekamy

 • krisr

  Dziękuję ale wolę kogoś z polecenia.
  W sierpniu już skorzystałem z waszego pośrednictwa, skontaktowała się ze mną Pani z Otwartych Finansów 🙂
  Miła gadka Pani przedstawiła mi ofertę 4 banki.
  2 skrajnie niekorzystne i 2 super oferty.
  Tyle że te 2 najlepsze były dla klientów VIP (dochody powyżej 10-15 tys)
  Jak zwróciłem na to mailowo uwagę Pani więcej się już, nie odezwała. Jej opiekun jak się 2 miesiące później o tym dowiedział to był w szoku.
  Dobrze że znalazłem sobie innego ale jak widać ten też dał ciała ale przynajmniej się starał
  Dlatego wole kogoś kto już udowodnił ze mu zależy i jest skuteczny

 • Agata

  mam nr 36290 akceptacja z bgk z godz 15.40 i tez czekam na cud

 • Ktzysztof

  No i sie udalo kobieta dotrzymala slowa. Wczoraj spisany akt notarialny a dzisiaj z aktem do banku. Jak ruszyly mdm w sierpniu to godz przed otwarciem banku czekalem wytrwale przed wejsciem no i oplacalo sie. Powodzenia

 • Doradca skontaktuje się z Panią po rejestracji na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Agata

  Można prosić namiary na tych doradców?

 • Polecam usługi naszych. Doradcy współpracują ze wszystkimi bankami biorącymi udział w programie MDM, mają kompleksowe porównanie wszystkich ofert i łatwo mogą Państwu wskazać, który bank oferuje najlepsze warunki. Dodatkowo, dzięki negocjacjom z bankiem mogą zaoferować odrobinę lepsze warunki, niż te dostępne w oddziale. Wnioski są składane w dedykowanych zespołach analitycznych i są rozpatrywane dużo szybciej. I najważniejsza sprawa – pomoc doradcy nic Państwa nie kosztuje – rozliczają się z bankiem, który Państwo wybiorą.

 • Gratulujemy

 • Łukasz

  My mamy 14:42 i też wątpię żebyśmy dostali

 • Agata

  Co do wniosków to doradca super bo szybciej mieliśmy wypisane wniosek tylko daty wpisał 8 sierpnia i poszło ale twierdzi że tylko w jednym banku można a to nie prawda i tu dał ciała chyba musimy kogoś lepszego poszukać.

 • Agnes20

  Na pewno się uda 🙂

 • krisr

  Bez doradcy nie za bardzo bo ktoś musi te oferty dla Ciebie przygotowac
  Poza tym chcąc złożyć w 3 bankach we wtorek 2 stycznia samemu to chyba cały dzień zejdzie.
  Doradca jest potrzebny ale dobry

 • Agata

  Czekamy czekamy a nawet do grudnia czekamy a może się uda tyle że już się nie denerwuje tak tym na luzie do tego podchodzę będzie to będzie.

 • Agnes20

  No szczerze mówiąc to my też już się nastawialiśmy na styczeń. Nawet chcieliśmy z deweloperem gadać żeby przełożył płatności, no ale otrzymaliśmy środki. Może poczekajcie do końca tygodnia to i wy dostaniecie

 • Agata

  My godzina 14:58 i też nie mamy dofinansowania i już nie mam nadzieji że się uda.

 • Agata

  Może i nam się uda ale jestem już takiego nastawienia że będzie to będzie a jak nie to w styczniu znowu spróbujemy.

 • Agata

  Też jestem tego zdania że trzeba będzie szybciej zacząć i to chyba bez doradcy tylko samemu bo nasz doradca także tylko do jednego banku złożył.

 • Agnes20

  No nie spodziewałam się telefonu z banku a tu niespodzianka 🙂 teraz wy

 • Agata

  Gratulacje wkońcu się wam udało.

 • Agnes20

  No i miałam numer 35988

 • Gratulujemy!

 • Agnes20

  To nie znaczy że nie otrzymasz środków. Trzeba być cierpliwym

 • krisr

  Tak wyższe ale o ile ? 10-20 chyba najwyższy wniosek z excela to 36120
  a godzinę mam 15:55 w… 🙁

 • Agnes20

  No właśnie ostatnio się dowiedziałam że to kto jaki ma numer wniosku nic nie znaczy. Bo na liście oczekujących i tak każdy ma inny numer wg kolejności godziny przyjęcia wniosku. A dostawały wnioski wyższe od naszego. Tak więc nie ma co się dołować.

 • krisr

  Ty miałaś numer 35899 chyba, to było niemal pewne od początku ze dostaniesz. Ja mam prawie 400 większy wiec wiesz nie łudzę sie
  Dobrze ze nie mam ciśnienia – mogę i za rok brać kredyt, ale wolałbym juz to miec za sobą…

 • Agnes20

  Myślę że tak trzeba być tylko cierpliwym. Tak jak my, też już mieliśmy dość czekania a tu nagle dziś telefon że otrzymaliśmy.

 • krisr

  Hej
  Tracąc nadzieje na dofinansowanie tym roku, powoli trzeba zacząć przygotowywać sie do styczniowej ostatniej puli.
  Podejrzewam ze nie wszyscy którzy składali wniosek w sierpniu będą mogli ubiegać sie o dofinansowanie w styczniu bo limity zostały zmniejszone (na pewno w Warszawie)
  Ja sam stracę na tym pare tysięcy…. ale jakoś sobie poradzę
  Anyway moze ktoś polecić dobrego zaufanego doradcę z Warszawy, takiego który nie będzie miał problemu ze złożeniem 1 wniosku ale wspólnymi silami złożymy np 3-4 ? Najlepiej takiego który będzie potrafił razem z bankiem zarejestrować go 4-6 nad ranem a nie o 14 ? 🙂

 • krisr

  Dopisane
  Ciekawe czy ktos jeszcze dostanie…

 • Agnes20

  Dzięki ale może dopisz ty nas, bo ja nie mogę na swoim telefonie.

 • krisr

  Dopiszcie do Excela
  Gratulacje

 • Agnes20

  Wreszcie!!! Dostaliśmy dofinansowanie!!! ^^

 • Trzymamy kciuki.

 • Ktzysztof

  No wiec czekamy do wtorku. Oby tylko wlascicielka dotrzymala slowa..

 • ok i tak trzymać. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach. Sugerowałbym kontakt najpóźniej w połowie grudnia, aby dysponować kompletem dokumentacji na początku stycznia 2018.

 • Witam. Jeżeli otrzymali już Państwo wsparcie (podpisana umowa kredytowa), zostaliście wpisani do rejestru docelowych kredytobiorców i niestety nie możecie skorzystać z programu MDM ponownie.

 • Kosa

  Udało się dogadać z właścicielami mieszkania poczekają do stycznia.
  Człowiek po sierpniu mądrzejszy i nietylko w doradcy zawierzy ale i swych sił spróbuję.

 • Ktzysztof

  Witam. Dostalismy z malzonka dofinansiwanie. Mamy podpisany kredyt tylko czekamy na opuszczenie mieszkania przez wlascicielke bo troche zwleka. Chcialem sie zapytac czy jesli by zrezygnowala to czy mozemy przystapic do programu w styczniu?

 • Agnes20

  Nasz doradca wysłał niby o 14

 • Zuzia

  A o której składaliście?

 • Agnes20

  No mówił że jakoś 15 minut po 14

 • Agata

  No to chociaż jakaś normalna wiadomość a o której wasz wniosek był przyjęty? My też czekamy do końca miesiąca a jak nie to w styczniu ponownie.

 • Agnes20

  No więc byliśmy dziś w banku i się dowiedziałam że to jaki mamy numer wniosku jest bez znaczenia przy liście oczekujących. Bo na tej liście mamy inne numery wg kolejności godziny przyjęcia wniosku. No i czekamy do końca następnego tygodnia a jak się nic nie wydarzy to czekamy na styczeń. Tak więc trochę się pocieszyłam ale niestety trzeba być cierpliwym i czekać dalej

 • Agata

  A w jakim banku?

 • KK

  No po prostu tak to wygląda. Jeszcze wczoraj byłem w banku i otrzymałem aktualny wydruk z potwierdzeniem, że jestem na liście oczekujących. Potem mój opiekun (za namową doradcy) zadzwonił do BGK i okazało się, że pieniądze mam już przyznane i status zmienił się 10 października o 5 rano, ale musieli nie wysłać tego do banku.

 • Agnes20

  Nie można się poddawać

 • Agata

  Ja już zwątpiłam że się uda teraz.

 • Agata

  A z kad ta wiadomość że nie było zaktualizowane?

 • Agnes20

  Odezwę się na pewno 🙂

 • Agnes20

  Niestety szybciej nie możemy. Mąż pracuje a ja sama z dziećmi. Ale myślę że jak po 14 wróci to pojedziemy i może coś zdziałamy. Bo się już deweloper upomina że pieniędzy nie dostał

 • KK

  Jeśli sytuacja jest jak u mnie, że BGK nie zaktualizowało statusu, to lepiej iść wczesniej, bo pracują do 16 i wtedy bank może zdążyć ich przycisnąć.

 • Agnes20

  No i oby wam też się w końcu udało 🙂

 • Agnes20

  Idziemy na 16 więc jeszcze trochę czasu jest. No ale może coś się zdziała jak osobiście tam pójdziemy.

 • Agata

  Odezwijcie się po wizycie w banku życzę powodzenia.

 • Agnes20

  No jak na razie to cisza. Ale dziś z mężem idziemy do banku może się czegoś więcej dowiemy niż przez telefon.

 • Agata

  A gdzie to znaleźć kiedy nasz wniosek został akceptowany?

 • Agata

  Jak dzisiaj wygląda u was ? U nas bez zmian i już brak wiary że się uda.

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • Witam. termin daty wypłaty dofinansowania można przesunąć. Ma Pan 60 dni od wczoraj na podpisanie umowy kredytowej.

 • O kolejności przyznawania dofinansowania decyduje w pierwszej kolejności data akceptacji wniosku, a następnie – data rejestracji w systemie BGK Zlecenia.

 • Agata

  No wy powinniście szybciej dostać niż my podobne sumy dofinansowania mamy ale wy macie wcześniejszy numer NWR.

 • Agata

  Też cisza…

 • Agnes20

  A u was?

 • Agnes20

  Cisza…

 • Agata

  I co wiadomo coś?

 • Agata

  Witam kolejne pytanie czy coś wiadomo na jakiej zasadzie są przydzielane środki bo na numer NWR nie ma co patrzeć bo jest całkiem inaczej i czy coś wiadomo jaki ostatni numer dostał środki z puli która wróciła.

 • Agata

  Znalazłam już:-)

 • KK

  Już wczoraj podałem w dyskusji 😉

 • Agata

  A jaka kwota dofinansowania?

 • KK

  Numer 36025 dostał dofinansowanie. Polecam tym, którzy mieszczą się w tej teoretycznie przyznanej puli, żeby skontaktowali się z doradcą, co by ich bank przycisnął BGK. Okazało się, że BGK nie wysłało aktualizacji i miałem zarezerwowane pieniądze od dwóch dni.

 • Agata

  Tylko w styczniu znowu też dużo chętnych będzie i kolejne listy oczekujących masakra.

 • Agata

  To coś tu jest nie tak wyższe numery dostają bałagan taki panuje masakra.

 • Agata

  42 tys. No jak teraz mam się nie uda to chyba poczekamy na styczeń bo szkoda nam tego dofinansowania.

 • Justyna

  Czyli nie wiadomo jak oni przyznają te dofinansowania. Dobrze, że jeszcze styczeń nam zostaje.

 • Justyna

  My też tak samo PKO SA, już zaczynam tracić nadzieję 🙁 A Pani jakie dofinansowanie ?

 • Łukasz

  Ale singiel i małżeństwo bez dzieci mają takie samo dofinansowanie. Dopiero dzieci dodają.

 • Agata

  Czyli dostali single teraz być może mało środków wróciło.

 • Agata

  My również PKO SA i też nadal czekamy może i nam się uda wkońcu.

 • Agata

  Tutaj się zgodzę z Panią niby kilka numerów tylko przed nami a wciąż czekamy.

 • ŁUKASZ

  To ja mam 36093 i czekam a małżeństwo bez dzieci. Doradzca powiedział że jak teraz nie dostaliśmy to trzeba próbować w styczniu bo szans raczej już nie ma

 • Aga

  Pekao SA

 • krisr

  ja dzwoniłem,pytałem i „mila, kompetentna kobieta” (specjalnie w cudzysłowiu) odpowiedziała mi ze mam sie pytać w banku, przeczytać ustawę lub wysłać zapytanie do ministerstwa
  a pytałem o to do kiedy BGK ostatecznie moze przyznawać wnioski i czy te zwolnione teraz to już ostatnia taka tura.
  także na info z BGK nie ma co liczyć 🙂

 • Agnes20

  Nie wiem czy się dziś czegoś dowiemy skoro faceta który się nami zajmuje nie ma w oddziale

 • Ewa

  Najgorsze jest to, że jest już tak blisko! Emocje rosną 🙂

 • Zuzia

  Tak, racja…

 • Agata

  A dokładnie jaki numer NWR i w jakim banku?

 • Agata

  Bo robią tak jak im się podoba a my czekamy.

 • Agata

  Chociaż mogli by dać informacje jak oni to biorą bo to czekanie to masakra.

 • Ewa

  No to nie do końca tak, bo jesteśmy małżeństwem bez dzieci…

 • Agnes20

  Pytałam o to, dowiedziałam się że nie udzielają takich informacji

 • Agata

  Czyli zostały wnioski małżeństw z dziećmi większe dofinansowania:-( to niech czekają.

 • Agata

  Chociaż mogli by powiedzieć na jakiej zasadzie są generowane wnioski.

 • Agata

  A jaki numer NWR?

 • Agnes20

  Ja dzwoniłam i mi pani powiedziała że nikomu nie udzielają informacji o liście oczekujących.

 • Agata

  Nam w banku powiedzieli to samo że przez doradcę mamy się kontaktować a doradca z koleji mówi że mamy czekać jak będą środki to z banku sami zadzwonią mamy cierpliwie czekać na jej telefon masakra jakaś.

 • Agata

  I tu się zgodzę do 8 mają czas czyli 9 coś może ruszyć a kto w 20 dni zdąży a jeszcze odliczyć dni nie pracujące także marne szanse.

 • Oczekująca

  Doradcy nie wiedzą nic! My próbowaliśmy dzwonić do banku w którym był złożony wniosek ale oczywiście nikt nie może nam udzielić informacji i mamy kontaktować się z doradcą… Czy ktos próbował dodzwonić się na infolinię BGK? My owszem, ale nikt nie odbiera… Może komuś innemu się uda uzyskać informację na jakiej zasadzie przydzielają dofinansowanie…

 • Kosa

  Jaki większy rzut. Na 9 września czekali wytrwali Ci co mogli więc Ci co dostali teraz tak łatwo tego nie oddadzą. Po 8 grudnia to będą marginalne przypadki.

 • Agnes20

  Tak tylko nasz doradca dał dupy. Taka jest prawda. A niby najlepszy w oddziale jest.

 • Agnes20

  Nasz doradca nam mówił że niby małżeństwa z dziećmi mają pierwszeństwo. Jak się okazuje to nie prawda. Nikt tak naprawdę nie wie jak oni to przyznają i co biorą pod uwagę.

 • Agnes20

  No chyba zacznę pić melise na uspokojenie 🙂

 • Zuzia

  Jak następny większy rzut środków będzie za kolejne 60 dni (8 grudnia?) to kto się wyrobi z formalnościami do końca roku? Przecież środki trzeba wykorzystać w 2017r… Także czuję, że to już dla większości koniec walki w tym roku i przenosimy się na 2018…

 • Kasia

  Właśnie, sprawiedliwie 🙂 przy złożeniu wniosku odpowiednio wcześniej ( we wcześniejszych pulach) nie byłoby problemu z otrzymaniem dofinansowania. Jeśli załatwia się je w momancie kiedy środków pozostało mało, należy liczyć się z możliwością nie otrzymania dofinansowania. W tej sytuacji można jedynie czekać. Ale śledziłam forum przy poprzedniej puli, kiedy ja otrzymałam dofinansowanie (pierwsza pula 2018) i widziałam, że ludzie, którzy stracili nadzieję też w końcu się doczekali.

 • Justyna

  My małżeństwo z dziećmi, cały czas czekamy 🙁

 • Agnes20

  Ciężko znaleźć ale spróbuję

 • Agnes20

  Może dlatego że rząd się chwali czego to nie robi dla rodzin itd. Owszem każdy ma prawo do otrzymania dofinansowania, nie mówię że nie. Ale powinni wszystkie traktować sprawiedliwie. Albo niech od razu powiedzą że nic z tego bo ludzie czekają nie wiadomo jak długo na swoje wymarzone mieszkanie. Nie każdego też stać żeby wyjąć z kieszeni z 30 tyś na wkład własny. A wiem że niektórzy których na to stać otrzymują środki z mdm. Znam jeden taki przykład.

 • Agata

  No tak za nasze dofinansowanie dostanie 3 singli lub małżeństwa bez dzieci a my spadamy na koniec listy szlak trafia człowieka i nie potrafią odpowiedzieć jak to jest brane pod wgląd a niby pisali że po kolei wnioski według godziny rejestracji.

 • Agata

  Znam to z własnego doświadczenia i czekam a może dzisiaj się uda dzień mija a może jednak jutro i tak już od dwóch miesięcy do końca roku chyba nie dam rady wytrzymać.

 • Agnes20

  No dokładnie, gdzieś czytałam że ponad 50% osób którzy się starają i dostają to single a małżeństwa z dziećmi to zaledwie 4,5%. No to chyba widać jaka jest ich polityka. Dlatego nie chodzę na wybory bo to wielkie oszustwo

 • Agnes20

  No nam też tak facet mówi. Tylko że takie czekanie na telefon to masakra. Jak ktoś do mnie dzwoni to biegnę do telefonu bo myślę że to z banku a jednak nie..

 • kasia

  a to niby dlaczego?

 • Agata

  Też mi się tak wydaje BGK woli dać te niższe dofinansowania żeby więcej wniosków dostało i potem będą się chwalić jacy to oni dobrzy są.

 • Agata

  A w jakim banku?

 • Aga

  My mamy 36123 I też nadal czekamy…

 • Agnes20

  Tylko że pewnie sporo jest takich osób jak my. I myślę że małżeństwa z dziećmi mają małe szanse zważywszy na kwotę dofinansowania.

 • Agata

  Pani Justyno a jaka kwota dofinansowania my też mamy 36127 tak bardzo blisko nas.

 • Agata

  Nam powiedziała że jak będą przyznane to sama zadzwoni do nas mamy czekać:-(

 • Agata

  Mąż już jest zrezygnowany a ja mam nadal nadzieję że jednak i nam się uda.

 • Ewa

  My mamy 3609x i też czekamy…

 • Justyna

  Małżeństwo z jednym dzieckiem

 • Justyna

  To jest nadzieja 🙂 my mamy 36121 i dalej czekamy 🙁
  Pozdrawiam

 • Agnes20

  No wiesz niby codziennie sprawdza status i jest oczekujący. Codziennie dzwonimy do niego

 • krisr

  moze nie do końca po kolei ale w postępie rosnącym
  wiec gdyby nawet co drugi lub co trzeci wniosek dostawał to jest 80-100 wniosków, ciężko będzie.

 • Agnes20

  Trzymam kciuki 🙂 może i u nas coś się w końcu ruszy

 • Romcia

  Jeżeli masz taki niski numer, to powinniście dostać. Naciskaj na doradcę, lub idź osobiście do banku a zmuś pracownika, żeby się zalogował do BGK i sprawdził wasz statut. Były wcześniej takie przypadki, że był błąd w systemie. Musiała byś poszukać w komentarzach dotyczących artykułu „BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków z pierwszej części puli 2018”

 • Agata

  Siedzimy jak na bombie bo to tylko kilka numerów przed nami może cud się zdaży 🙂

 • Agnes20

  I się chyba nie doczeka… Chyba że się cud zdarzy

 • Agata

  To nie jest brane o koleji także wszystko jest możliwe Pani z numerem 3598X też nadal czeka

 • Agnes20

  My to już powoli tracimy nadzieję że otrzymamy dofinansowanie. Mimo że mamy numer 35988 nie widać żeby coś się zmieniło że statusu oczekującego

 • Agata

  A jaka kwota dofinansowania my również mamy 3612Z może n się uda:-)

 • Kosa

  210.. Nie możliwe by dostać… Już w najbliższych dniach dostaną pojedyncze sztuki. Już nie będzie większego rzutu

 • krisr

  no to jeszcze 250 wnioskow przede mna …..

 • KOSA

  Też mi doradcy. 14 banków bierze udział w mdm a mój złożył tylko w jednym. Tak to też ja mogłem sam najpierw mówił o 4 bankach a sumarycznie zrobił jak chciał. A z czego się utrzymuje z tego co wynegocjuje z bankiem. Czyli z moich odsetek, ja bym wynegocjował powiedzmy 5% a on 10% ale ja bym z tego nic nie miał. Ok takie ich zasady nic bym się nie czepiał gdyby wniosków kilka złożył a nie jeden tak to gdybym dostał i sam to zrobił to bym miał chociaż te 5%. Pozdrawiam i jak umiesz liczyć licz na siebie.

 • gość

  nic; podczas podpisania umowy kredytowej jest podawana data wypłaty środków ( najlepiej zostawić wolne miejsce i uzupełnić jak już się będzie znało dokładną datę podpisania aktu notarialnego )

 • gość

  3612x przyznane!:)
  pozdrawiam

 • Gość

  Witam! Mam pytanko co jeżeli został mi przyznany mdm wczoraj z datą wypłaty na 27.10 a do tego czasu bym nie podpisał jeszcze umowy kredytowej bo mam na to teoretycznie 60dni?

 • Agata

  Dziękuję bardzo za informację 😊

 • Zgadza się, nie dyskwalifikuje.

 • Agata

  Czyli to że jesteśmy teraz na liście oczekujących nie dyskwalifikuje nas z ponownego wniosku o dofinansowanie?

 • Wniosek może pozostać na liście oczekujących do końca bieżącego roku. W styczniu będą musieli Państwo złożyć wniosek od nowa.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Gość1

  Trzymam kciuki za wszystkich Państwa 🙂 ale muszę zaprotestować, my (małżeństwo z dzieckiem) mieszkamy już na nowym mieszkaniu, dofinansowanym z puli sierpniowej. Musieliśmy w międzyczasie zmienić doradcę fin., aby z „nie ma opcji, nie dostaniecie pieniędzy z puli sierpniowej, jest za mała, już jest lista itp” przejść do osoby, która już 8.08 o 11 poinformowała ze dostaliśmy dofinansowanie, także było warto. Myślę że z Pani numerem spokojnie dofinansowanie Pani otrzyma 😉 A myślała Pani o skonsultowaniu się z innym doradcą? Przecież środki nie są przypisane do żadnego banku/doradcy więc może warto zwrócić się do kogoś z mniejszym „luzem” niż Pani doradca, kto Państwa poprowadzi, lub chociaż postara się uzyskać jakieś informację. Pozdrawiam i życzę powodzenia

 • Ktoś

  A można wiedzieć jaka kwota jest dofinansowania?

 • Justyna

  Dokładnie 🙁 nie wiadomo według jakich kryteri i w jakiej kolejności przyznają środki 🙁

 • Agnes20

  No nie wolno tracić nadziei 😊

 • Agata

  Ale co tam może akurat nie bawem nam się uda 🙂

 • Agata

  Tzn jaki numer?

 • Agnes20

  35988

 • Agata

  Czyli my jako małżeństwa z dziećmi spadamy na koniec listy bo za duże dofinansowania mamy żenada.

 • Agnes20

  Popieram tylko to że wylewamy tu swoje żale na to i tak nic nie zmieni tak naprawdę 🙁

 • KK

  Ostatni podejrzany o otrzymanie dofinansowania 😉 ale wątpię czy status rodzinny ma tu znaczenie, bo to na bezdzietnego singla

 • Agata

  Albo niech to robią według kolejności a nie jak im się podoba brak słów!

 • Agata

  A Pani jaki ma numer NWR?

 • Agata

  Mam pytanie ile możemy wisieć na liście oczekujących i jeśli nie dostaniemy w t roku dofinansowania to czy w styczniu możemy ponownie składać taki wniosek?

 • Agnes20

  Żenada to mało powiedziane. Ja nie mówię że singiel nie powinien otrzymać dofinansowania. Ale moim zdaniem rodzinie gdzie jest jedno czy dwoje dzieci bardziej potrzebna jest taka pomoc. I niby nasz rząd prowadzi polityke prorodzinną. To jakiś śmiech na sali

 • Agata

  A niby to dla rodzin wsparcie żenada jakaś my czekamy do końca miesiąca bo szkoda nam tego dofinansowania a jak nic nie ruszy to chyba zwykly kredyt hipoteczny:-(

 • Agnes20

  Nasza była do 29.09 a zaraz będzie połowa października

 • Agata

  3612X

 • Agnes20

  No zauważyłam, niestety widać małżeństwa z dziećmi nie mają szans na dofinansowanie. Trzeba być singlem żeby otrzymać środki

 • Agata

  A jaki numer NWR?

 • Agata

  Ile można czekać a niby pokoleji są brane wnioski a tak naprawdę nikt nie wie jak to działa.

 • Agata

  Niestety nic nie ruszyło dalej czekać o nie wiadomo ile nikt nic nie wie.

 • Oczekująca

  No to widzę że panuje niezły bałagan…A można wiedzieć jaki nr ma Pani?

 • Agata

  Telefon od doradcy i dalej czekać i nie wiadomo ile bo nikt nic nie wie:-(

 • Ktoś

  Nerwy sięgają zenitu ile można czekać nikt nic nie wie:-(

 • KK

  Nie wiem czy 29 tys. to tak znowu dużo, a ciągle czekam :/

 • krisr

  no na pewno tak jest ze nawet jeżeli ktoś jest wcześniej na liście a ma 100 tys dopłaty, a środków jest 90 tys powiedzmy zwolnionych to dostana następne 3 osoby po 30 tys czy jakoś tak.

 • Agata

  Nasza data na wypłatę była z końcem września.

 • Agata

  Czyli te większe dofinansowania z wcześniejszymi numerami czekają na to wychodzi.

 • Adam

  Dofinansowanie dla singla bez dzieci

 • Adam

  Dziś

 • Agata

  A jaka kwota dofinansowania

 • KK

  A można wiedzieć czy wczoraj czy dzisiaj zmienił się status?

 • Adam

  36020 przyznane 🙂

 • Agnes20

  No to czekamy dalej

 • Oczekująca

  Wychodzi na to że najlepiej wyszły osoby, które złożyły wnioski w kilku bankach…szkoda że nasz doradca twierdził, że w ten sposób się tylko zablokujemy. Czy na potwierdzeniu też macie datę wypłaty środków 11-10-17? Rozumiem, że jeśli byśmy w sierpniu dostali mdm to dzisiaj by pieniądze zostały przelane tak? Pytam dlatego, bo w umowie z deweloperem mamy datę wypłaty mdm koniec listopada. Pozdrawiam.

 • Agata

  U nas też bez zmian:-(

 • Justyna

  Numer mam 36121 i nic dalej nie Wiadomo, Doradca mówi, że trzeba czekać i tak to wygląda 🙁

 • Agnes20

  Narazie nic się nie ruszyło u nas i nic nie wskazuje na to żeby się zmieniło

 • Kosa

  Też mam 36342. Jak do końca tyg nic nie będzie to biorę chyba normalne kredo…

 • Monika

  Witam w klubie… Taka sama sytuacja.

 • Agnes20

  Oby, może i u was bedzie pozytywnie 🙂

 • Agata

  Może dzisiaj się Wam uda trzymam kciuki:-)

 • krisr

  jak masz numer 363xx i godzinę 15:55 to znaczy ze składaliście w PKO BP:)
  witaj w klubie.
  w banku pewnie wysłali to o 14:55 ale BGK hurtowo zatwierdzał wnioski z danych banków o 15:55, liczy sie to co na potwierdzeniu tak czy owak

 • Agnes20

  Dokładnie

 • Agata

  Raczej godzina z BGK jest wiarygodna.

 • Agata

  My jesteśmy w innej sytuacji kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego ale nerwy sięgają zenitu zdecydowanie bym wolała odpowiedź że nic z tego nie będzie niż co dzień pytać czy coś wiadomo.

 • Agnes20

  No tylko że deweloper na pewno czekać nie będzie. Zwłaszcza że już się upomina o pieniądze. A najlepsze jest to że nasz doradca podchodzi to tego wszystkiego na luzie. A my siedzimy jak na bombie bo nie wiemy co robić tak naprawdę. I przez to się powoli zniechęcamy

 • Agnes20

  Strasznie mąż to chodzi ciągle nerwowy

 • Agata

  My także naciskamy naszego doradcę ale dalej nic już kończą nam się siły na to wszystko chyba odpuścimy i poczekamy na styczeń:-(

 • Agnes20

  No jeszcze nie dzwoniłam do faceta z banku. Ale szczerze mówiąc to myślę że usłyszę to co wczoraj.

 • Agata

  A więc to by wyjaśniało nadal ten status oczekujący ale możemy tylko gdybać a to czekanie dobija 🙁

 • Agata

  To dalej nic nie wiadomo co z dofinansowaniem u was?

 • Agnes20

  No super już się deweloper upomina o pieniądze a niby doradca miał wszystko załatwić. Same kłopoty

 • Oczekująca

  Jak można sprawdzić godzinę rejestracji wniosku? Na potwierdzeniu z BGK mam godzinę wygenerowania dokumentu 15.55, z kolei doradca twierdzi ze wniosek zatwierdzono o 14.55 mamy numer 363…

 • Ewa

  NWR 3609x

 • Agata

  Witam a jaki ma Pani numer NWR?

 • Ewa

  Mam pytanie: czy ta pula, która wczoraj się rozeszła została już zatrzymana? Tzn. czy osoby, które wczoraj miały status „oczekujący” maja na co dzisiaj czekać? Czy u Pana status zmienił się dzisiaj? Mało to wszystko transparentne i nikt nie ma żadnych informacji…

 • Agata

  Czy coś dzisiaj ruszyło wiadomo coś?

 • Agnes20

  No jakieś 42 tyś. Więc możliwe

 • Zuzia

  Może masz wysoką kwotę dofinansowania a wracają do puli za niskie? Tak gdybam…

 • Agnes20

  No i też codziennie męczymy głowę doradcy bo się pytamy. Pewnie go to wnerwia

 • Agnes20

  No i dlatego nie wiem jak oni to przyznają. My mamy cały czas oczekujący. Dziś zadzwonię może coś się zmieni.

 • Ktoś

  Gratulacje 😊

 • Mateusz

  35966 z oczekującego na przyjęty! 😁

 • Ktoś

  No już dawno powinniście mieć dofinansowanie skoro numery większe od waszego dostają.

 • Ktoś

  Nie wiadomo jak oni to biorą pod uwagę a jaki numer NWR ma Pani

 • Agnes20

  No to skoro nasz wniosek został zaakceptowany 8 sierpnia po 14 to powinniśmy otrzymać środki

 • Polecam poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego
  w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

 • Witam. Pod uwagę brana jest wyłącznie data rejestracji / akceptacji wniosku.

 • Witam. Pod uwagę brana jest wyłącznie data rejestracji / akceptacji wniosku. Rodziny wielodzietne nie są traktowane priorytetowo.

 • Gratulacje!

 • Gratulujemy

 • Agnes20

  To jakbym słyszała naszego doradcę

 • Ktoś

  Nam tylko powtarza”proszę cierpliwie czekać” ale kto to wytrzyma:-(

 • Justyna

  Witam, ja też niestety czekam. Czy ktoś się orientuje jak to jest wypłacane ? Czy rejonami czy jak ? 🙂 Czy ktoś z Małopolski ma już przyznane środki ?

  Pozdrawiam

 • Agnes20

  Dokładnie, my też już powoli zaczynamy tracić nadzieję

 • Ula Urbańczyk

  Czy bank badz doradca cos mowia w tym temacie.Do mnie babka z banku dzwonila w Pon z informacja ze czekamy do jutra bo jeszcze nic nie jest przesadzone…dala mi tym mala nadzieje ale chyba nie ma co liczyc na cud:)

 • Oczekująca

  Ja mam 363XX i również status oczekujący…

 • Ktoś

  Nasz NWR 36127 i cisza 🙁

 • Ktoś

  My również czekamy a jak nie teraz to może w styczniu się uda:-)

 • Ula Urbańczyk

  No my czekamy do jutra i jesli nic nie bedzie wiadomo tez uruchamiamy kredyt bez MDM.

 • Kaja

  My mamy nr 36515 i póki co status oczekujący. Czekamy już na wypłatę kredytu bez dofinansowania z MDM. Nie ma się co oszukiwać, szanse na otrzymanie dofinansowania są marne..

 • Ula Urbańczyk

  Jak sytuacja na froncie.Jutro dzwonie do banku ale moze ktos ma NWR zblizone do Naszego i cos wie.Nasz NWR-2017-036514

 • Agnes20

  Szczerze to nie mam pojęcia, no ale trzeba być cierpliwym może dostaniemy dofinansowanie.

 • Ktoś

  Kurczę to jak to jest brane pod uwagę skoro wyższe wnioski już mają 🙁

 • Agnes20

  Niestety jeszcze status oczekujący

 • Ktoś

  I jak macie przyznane środki ?

 • Piotr

  Pokaż, w którym miejscu w ustawie jest mowa o przyznawaniu środków z listy oczekujących

 • goście

  Dostaliśmy. Jeden wniosek w jednym banku 35946

 • krisr

  Oki wrócę do domu to poprawie

 • Agnes20

  35988

 • krisr

  Pewnie ja
  Jakiś masz numer?

 • Mariusz

  Przeczytaj ustawe to bedziesz wiedzial

 • Agnes20

  Najlepiej zadzwoń do swojego doradcy albo do banku gdzie był składany wniosek.

 • Judyta Bilewicz

  W jaki sposób mogę sprawdzić czy otrzymaliśmy dofinansowanie?

 • Agnes20

  Każdy mówi co innego.

 • Agnes20

  A co BGK bierze pod uwagę przy przyznawaniu środków osobom trzecim listy oczekujących? Bo nasz doradca twierdzi w niby małżeństwa z dziećmi mają pierwszeństwo. Czy może znaczenie ma kiedy wniosek został przyjęty przez BGK i to zależy od numeru? Nasz numer 35988 ma status oczekujący więc nie wiem jak to z tym przyznawaniem jest.

 • Piotr

  A skąd się wzięło przekonanie, że środki są przyznawane według kolejności wniosku? W BGK powiedzieli mi, że sposób przyznawania zwolnionych środków wygląda tak, że środki dostaje wniosek oczekujący z wnioskowaną kwotą najbliżej odpowiadającą kwocie zwolnionej.

 • Łukasz

  Ja mam numer 36093 i też status oczekujący więc raczej nie podskoczyło do 366xx tylko Pan miał dwa wnioski

 • Agnes20

  Ktoś dopisał w zeszycie przy naszym numerze że przyznano środki a niby mamy status oczekujący. Więc ktoś się chyba pomylił.

 • Zuzia

  Tylko numer 36600 miał dwa wnioski, więc mam wątpliwość, czy naprawdę z tego wniosku dostał dofinansowanie, czy bank nie sprawdzał po prostu po peslu…

 • Robert Cz.

  Składałem dwa wnioski, ale doradca dopytywał tylko w jednym banku. Możliwe że miałem NWR w drugim banku niższym ale to dostanę pewnie dopiero na potwierdzeniu przyznania limitu.

 • Agnes20

  Szczerze to dołuje mnie to wszystko bo niby jeszcze mamy status oczekujący. Tak więc ciągle czekamy ale tracę nadzieję

 • Dariusz Pro-gamer Delicjusz

  nie ma co 3mac, tu trzeba zalamywac rece ze takiego dupiastego ma Pani doradce, ja czytajac forum od razu dzwonilem do banku by sie zalogowala babka na BGKu i sprawdzila, potwierdzila mi na linii bedac od razu informujac co potrzebuje na nowo ode mnie z dokumentow i co przygotuje do wypelnienia dodatkowo. niemniej juz teraz gratuluje , 36600 jak poszlo to naprawde MASA srodkow wrocila.

 • Zuzia

  Brzmi tajemniczo;) Czyli były dwa 🙂 ??

 • Agnes20

  Nie mam jeszcze potwierdzenia przyznania środków więc wciąż czekam na wiadomość

 • Robert Cz.

  Z informacji uzyskanej od doradcy wynika, że limit został przyznany na podstawie powyższego numeru.

 • Dariusz Pro-gamer Delicjusz

  dostała bankowo, nasz 35983 tez juz ma uwolnione srodki. Yupi !

 • Oczekująca

  Czy to był Pana pierwszy wniosek czy też otrzymał Pan dofinansowanie na podstawie wcześniejszego wniosku? 🙂

 • Aga

  Wow! Dzwonię w takim razie do swojego doradcy!

 • Robert Cz

  3663x przyznane, także poleciało bardzo wysoko.

 • Agnes20

  Nie ma jeszcze potwierdzenia przyznania środków. To naprawdę dołujące tak czekać i czekać…

 • Gość

  35918 środki przyznane

 • Agnes20

  No dzwoniłam i się dziś dowiem czy już dostaliśmy czy nie. Trzymajcie kciuki 😉

 • krisr

  dopisane do excela

 • Paweł W.

  Nr 36003 dostał dofinansowanie

 • Aga

  Sprawdź czy dostałaś, post niżej pisze ze numer 36066 dostał.

 • krisr

  dopisałem te 2 przyznane wnioski
  jest coraz lepiej, pękła mityczna granica 36000

 • Monika Towarek

  36066 przyznano dofinansowanie

  już blisko

 • Agnes20

  35988

 • Aga

  Jako macie numer?

 • Agnes20

  Czekamy dalej…

 • Gość

  Prosimy o wpisanie do excela.

 • Łukasz

  36093

 • Łukasz

  jaki numer NWR

 • gOśĆ

  JEST JEST DOSTAŁEM DOFINANSOWANIE!!!

 • Kosa

  O dokładne 63000 z czego 16000 to dofinansowanie.

 • Gość

  Niestety nie a jaki numer NWR ma Pan?

 • Łukasz

  Nikt dzisiaj nie dostał dofinansowania. Mój doradca mówił, że nic się nie ruszyło i będzie wiadomo jutro. U kogoś się coś ruszyło.

 • Gość

  Niestety dalej ok 16:00 sprawdzałem status

 • Gość

  Właśnie tacy są doradcy ja też w styczniu pójdę osobiście do banku. Bo jak ktoś bierze mały kredyt to doradca chyba za dużo na tym nie zarobi i mu nie zależy na kliencie.

 • Kosa

  U mnie cisza. Mój doradca to nawet nie raczy mi odpowiedzieć od piątku na żadną wiadomość. Też gamoń bo złożył tylko jeden wniosek… Nawet nie raczył poinformować: idzie Pan osobiście do innego banku złoży drugi większą szansę będzie Pan miał. Tak to jest że komuś się zaufa. O tym że dofinansowania nie mam odpowiedział mi dopiero 12 września po moim zapytaniu.

 • Oczekująca

  Prawda. Pula jest większa, ale skoro jest to ostatnia szansa na zdobycie mdm, to pewnie chętnych będzie znacznie więcej. Jeśli chodzi o doradcę to różnie to bywa. Moj wniosek został złożony o 8 a do BGK wpłynął po 14. Dużo zależy od szczęścia 🙂

 • Zuzia

  Może komuś uda się wkleić linka do naszej listy z excela? Mnie się nie udaje, a w najbliższych dniach może być przydatna…

 • Ktoś

  I jak dalej jest status oczekujący?

 • Ktoś

  W styczniu jest większa suma pieniędzy a więc szanse są znacznie większe niż teraz mając dobrego doradcę wiem że się uda bo teraz w sierpniu to była złudna nadzieja.

 • Agnes20

  No tak tylko że przez takie czekanie sprawia że ludzie rezygnują z tego. Mam nadzieję że w końcu coś się ruszy bo mam po dziurki w nosie słuchania „czekamy” od doradcy. No i zawsze my się upominamy bo on jakby o tym zapomniał i zawsze zaskoczony jest jak dzwonimy

 • Oczekująca

  A skąd pewność że w styczniu dostaniesz? Może się okazać że masz status oczekujący i znowu do kwietnia będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość… Niby tyle lat program mdm funkcjonuje, a chaos jest niesamowity….
  Pozdrawiam wszystkich oczekujących.

 • Gość

  Ja sprawdzam bezpośrednio w banku bo doradcy są różni

 • Judyta Bilewicz

  36686

 • Ktoś

  Tzn gdzie to sprawdzić ? U nas doradca się wszystkim zajmuję

 • Ktoś

  Jak to mówią doradcy jak nie teraz to może za miesiąc albo pod koniec roku ale ileż można czekać już chyba bym wolała odpowiedź że nic z tego nie będzie niż czekać w tej niepewności. Zawsze jeszcze jest nadzieja na styczeń 🙂

 • Gość

  35918. Sprawdzał ktoś z was już dzisiaj swój status?

 • Agnes20

  No a czekanie czy coś się wydarzy strasznie męczy i stresuje

 • Ktoś

  Z tego co widać to wszyscy którzy składali wnioski byli odpowiednio przygotowani bo coś słabo te środki wracają 🙁

 • Agnes20

  A jaki macie numer wniosku?

 • Judyta Bilewicz

  My też:-/

 • Agnes20

  Wciąż czekamy

 • Ktoś

  Jak narazie cisza my też czekamy jaki numer NWR posiadasz?

 • Gość

  Przyznali dzisiaj komuś dofinansowanie?

 • Gość

  Jaka sytuacja na froncie?

 • Ostatnia pula dofinansowania MDM. Zarejestruj się teraz bezpłatnie na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Numer wniosku wskazuje, że został on zarejestrowany grubo po godzinie 14-tej i nie uzyskał akceptacji. Zaakceptowane wnioski mają nr w okolicach 35800 – 36000 wniosków.

  Wnioski otrzymują dwa numery NWR – pierwszy „długi” po rejestracji, drugi (postaci NWR-2017-xxxxx) po akceptacji.

 • Piotr

  Tego niestety nie wiem, ustalę to jutro z doradcą.

 • Gość

  A o której pana wniosek został zarejestrowany w bgk?

 • Piotr

  Jeśli ostatnie 5 cyfr to 23167

 • Gość

  One wszystkie są dłuższe tylko my podajemy ostatnie 5cyfr . Jaki ma pan numer?

 • Piotr

  Witam, jak mogę po numerze wniosku oszacować swoje szanse na dostanie środków z listy oczekujących. Mój numer który otrzymałem od doradcy jest dużo dłuższy niż te, które znajduję w komentarzach innych oczekujących, ma 9 cyfr.

 • Bogdan

  34093

 • Łukasz

  Ja czekam:) 36093 ok 208 osób przed. Może się uda:)

 • Agata

  Jeśli można wiedzieć jaki numer NWR Pan posiada?

 • Bogdan

  Dobra to kto czeka na pozytywne wiadomości w poniedziałek?
  Tak mnie naszło bo wczoraj można powiedzieć rzutem na taśmę podpisywałem umowę kredytową żeby mi dofinansowanie nie przepadło

 • Środki z puli MDM na dany rok powinny zostać wypłacone do końca tego roku – inaczej przepadną. Wyjątkiem jest wypłata na rachunek techniczny banku kredytującego, o której pisałem powyżej.

 • Może Pani złożyć wnioski w tylu instytucjach, w ilu Pani zechce, ale uwaga: wnioski o dofinansowanie wkładu własnego złożone za pośrednictwem więcej niż jednej instytucji kredytującej przez nabywcę ubiegającego się o finansowe wsparcie mogą dotyczyć wyłącznie tego samego mieszkania, a określone w tych wnioskach terminy wypłaty finansowego wsparcia nie mogą się różnić. Wysokość finansowego wsparcia w tych przypadkach ustala się na podstawie wysokości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia pierwszego wniosku.

  Dodatkowo, nie jest możliwe zakończenie procesu, jeżeli posiada Pani otwarte wnioski kredytowe w innych bankach, w pewnym momencie procesów będzie się Pani musiała zdecydować na jeden bank i w nim doprowadzić do podpisania umowy kredytowej.

 • Mają Państwo spore szanse, przedwczoraj dofinansowanie otrzymał oczekujący wniosek nr 35885.

 • Anita

  Witam, podpisaliśmy z bankiem umowę kredytową z dofinansowaniem MDM, umowa została zarejestrowana w BGK, tydzień temu bank złożył wniosek o korektę powierzchni użytkowej. Do dzisiaj BGK nie rozpatrzył wniosku. Czy może się zdarzyć, że umowa z bankiem zostanie przez to anulowana i utracimy dofinansowanie MDM?

 • Agata

  Witam czy wniosek do BGK można wpisać tylko raz czy z innych banków także bo coś nasz doradca kręci mieliśmy mieć w 3 bankach a co się okazało to tylko z PKO SA był wysłany

 • Monika

  Dziękuję za odpowiedź. Nasi doradcy wprowadzili nas w błąd… Jeśli dzisiaj podpiszemy umowę deweloperską z terminami płatności w 2017, zostaną dokumenty przekierowanie do BGK ale nie zdążą wrócić do naszego banku i nie podpiszemy dzisiaj umowy kredytowej tylko w następnym dniu, to środki MDM przepadają?

 • Agnes20

  35988

 • Agata

  A czy już jakieś środki wróciły czy coś wiadomo?

 • Niekoniecznie, to zależy od wymagań danego banku.

 • Niekoniecznie. Nowelizacja programu MDM zmieniła ten wymóg. Jeżeli bank i deweloper wyrażą zgodę, środki mogą zostać wypłacone wcześniej. Jeżeli oddanie inwestycji się opóźnia, polecam kontakt z Państwa bankiem kredytującym. Większość instytucji idzie na rękę kredytobiorcy. Są w stanie wystąpić do BGK o wypłatę dofinansowania i przechować ww. kwotę na rachunku technicznym.

 • Niekoniecznie. Jeżeli środki wrócą do puli w wystarczającej wysokości, wtedy jest szansa, że dostaną Państwo dofinansowanie. Jaki mają Państwo nr NWR?

 • ok, wynika z tego, że są Państwo na liście rezerwowej. 7-go października upłynie termin 60-ciu dni dla wielu wniosków. Środki będą wracać do puli, po czym trafią do oczekujących z listy rezerwowej.

 • Pewnie, że tak.

 • Agata

  Dziękuję bardzo za informację zawsze jakaś nadzieja jest 🙂

 • Paweł W.

  Witam. Mam pytanie. Jeśli jestem na liście rezerwowej a skończył się termin przekazania własności określonej na umowie przedwstępnej ,czy ma to znaczenie aby uzyskać dofinansowanie? Czy muszę podpisać nowa umowę przedwstępną?

 • Monika

  A czasem ostatnia transza, czyli środki MDM nie muszą być wypłacone dopiero po przeniesieniu prawa własności ? Czyli po oddaniu nieruchomości do użytkowania i w naszym przypadku w 2018 r ..

 • Doradca

  Inwestycja nie musi być oddana w 2017 roku, tylko ostatnia transza w umowie deweloperskiej musi być wpisana na 2017 rok, np. na grudzień. I sprawa powinna się dzięki temu rozwiązać

 • Monika

  Witam,
  zostały nam przyznane środki MDM z puli na rok 2017. Otrzymaliśmy pozytywną decyzję kredytową, mieliśmy podpisać umowę deweloperską… i okazało się, że jednak inwestycja nie zostanie oddana w 2017 r. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Czy można zachować środki, a zmienić nieruchomość? Kończy nam się czas na podpisanie umowy kredytowej, czy w związku z zaistniałą sytuacją można go wydłużyć , by móc wybrać inną nieruchomość ?

 • Agnes20

  To jak złożyliśmy wniosek o godzinie 14. I mamy status oczekujący, to powinniśmy dostać dofinansowanie?

 • Agnes20

  No ale doradca mówi że niby mamy czekać do 7 października.

 • Jeżeli nie był to wniosek z listy rezerwowej i nie składali Państwo innego (w innym banku) – owszem, termin minął. Polecam skontaktować się z Państwa doradcą i potwierdzić temat.

 • Czekać warto, już wkrótce (po 7-mym października) wyjaśni się, które wnioski mają szanse na przyznanie dofinansowania. Ew może Pani składać wniosek po 2018-01-01.

 • Witam. Dofinansowanie jest przyznawane wg kolejności złożenia wniosku. Status rodzinny beneficjenta nie ma w tym przypadku znaczenia.

 • Nieźle, gratulujemy.

 • Agata

  Tu akurat nie ma problemu z umową gdyż jest to mieszkanie z rynku wtórnego i właścicielem jest siostra tylko czy warto czekać pewności nie mamy czy w ogóle dostaniemy to dofinansowanie 😐

 • Romcia

  Jeżeli jesteście na liście rezerwowej to czas się nie nalicza. Teoretycznie na dofinansowanie możecie czekać do końca roku 2017.Ważna jest data na umowie z developerem, do kiedy macie obowiązek zapłacić za nieruchomość. Jeżeli termin minął, to może być, że developer nieruchomość może sprzedać komuś innemu i możecie stracić zadatek, wszystko zależy, co macie w umowie. Dopiero od momentu, kiedy wam BGK przyzna dofinansowanie, zaczyna się naliczać czas, tzn., że w ciągu 60 dni musicie podpisać umowę o kredyt z jakimś bankiem. W momencie, kiedy coś nie idzie z bankiem, żeby nie stracić dofinansowanie, trzeba szybko składać wniosek o kredyt w innym banku, zanim minie 60 dni. Wtedy od nowa nalicza się czas 60 dni. Jeżeli macie krótki termin w umowie deweloperskiej, to możecie negocjować z deweloperem i zrobić aneks do umowy z przesuniętym terminem.

 • Romcia

  Gratulacje!!

 • Agnes20

  Na piśmie od BGK pisało że dostaniemy dofinansowanie do 29.09 termin już minął. Czy to znaczy że nie dostaniemy dofinansowania?

 • Agata

  Witam mam pytanie co oznacza że jesteśmy na liście rezerwowej w MdM jakie mamy szansę na dofinansowanie. 9 sierpnia doradca mówił że pieniądze są zarezerwowane na 60 dni ale były problemy z decyzją kredytową teraz gdy jest już wszystko załatwione okazało się że jesteśmy na liście rezerwowej jak to rozumieć?

 • Agnes20

  Witam czy to że jesteśmy młodym małżeństwem z dwójką małych dzieci ma znaczenie czy dostaniemy dofinansowanie szybciej czy nie. Nasz wniosek ma numer 35988

 • Mateusz

  Wniosek nr 35885 w dniu dzisiejszym dostał przyznane środki z listy oczekujących. Życzę powodzenia innym

 • Witam. Nie ma limitu przesunięć daty wypłaty dofinansowania. Ważne jest jedynie, aby wypłata odbyła się w roku, na który została zabudżetowana.

 • Asia

  Witam, pierwotny temin ukonczenia budowy przez dewelopera byl na 30 kwietnaia. zewzgledu na opżnienia w budowie dwa razy już podpisywaliśmy aneks o zmiane daty wyplaty dofinansowania MDM. niestety okazuje się ze kolejny raz już trzeci zmuszeni jestesmy przesińac wyplate na 30 listopada. czy jest jakiś limit przy mdm ile mozna razy przesuwać wyplate? czy wazne jeat tylko aby wyplata nastąpiła w danym roku? pozdrawiam i prosze o odpowieďz

 • Kate

  03587×

 • Zuzia
 • Witam. Kwota dofinansowania jest wyliczana na podstawie liczby wychowywanych dzieci w dniu rejestracji wniosku o dofinansowanie.

 • Gratulacje!

 • MATEUSZ

  Pani Kate jaki nr Marek?

 • Emila Kkk

  A jaki pani miała Numer

 • Kate

  Tak ja tez dostałam dziś rano

 • Robert Cz

  Czy to oznacza że środki wracają do puli? W takim raZie jak ma się do tego ostatni komunikat BGK? Czy posiadamy jakieś potwierdzone info?

 • Gość

  Akurat w tym banku tylko trzeba napisać oświadczenie że dochody się nie zmieniły.

 • Pytanie

  Właśnie oczekuję na decyzję kredytową w BZ WBK. Czy można wiedzieć, jak długo to jeszcze potrwa? Rzeczoznawca był oglądać nieruchomość w okolicach 13.09. Bank miał podobno komplet dokumentów 21.09., gdyż były nieścisłości w dokumentacji ze strony developera. Z tego co zrozumiałam, to wstępna decyzja pozytywna (chodzi o naszą zdolność kredytową). 1.10. nasze zaświadczenia o zarobkach stracą ważność, czy w związku z tym będziemy musieli znowu je aktualizować?

 • Marek

  Zgadzam sie z Toba Kamil lipa totalna

 • Kamil

  Lipa bgk milczy robia ludzi w h… sprzedajacy mieszkanie nie zawsze bedzie czekal 2 miesiace az bgk poda jakiekolwiek informacje czy komus zostal przyznany wniosek czy nie . Sciema

 • Paweł

  Czy ktoś mi odpowie na pytanie jak to jest z dołlatą w przypadku urodzenia dziecka?
  Dziecko przyszło na świat po złożeniu wniosku i weryfikacji przez bank, ale przed przyznaniem dopłaty z listy oczekujących.

 • Zygmunt

  03578 z oczekującego na przyznany.
  Złożony ok 8 rano, wygenerowany 14.10.33
  Uff

 • Witam. Środki zabudżetowane na dany rok muszą zostać wykorzystane w tym roku. Ewentualne środki, które wrócą do puli zostaną rozdysponowane w tym roku. Oczywiście – jeżeli nie skorzysta Pani z tych środków. Wniosek będzie można złożyć raz jeszcze na początku przyszłego roku. Reasumując – proponuję poczekać. 30.09 znane będą nowe stawki limitów na przyszły rok. Dodatkowo 07.10 część środków powróci do puli i będzie można wyestymować, jakie ma Pani szanse na dopłatę w tym roku. W zależności od tej informacji można będzie podjąć decyzję, co dalej robić.

 • Witam. W przypadku tego banku raczej praktykowane było wprowadzenie wniosków o dofinansowanie i kredytowego, a dopiero potem była badana zdolność kredytowa. Odnośnie drugiego pytania – polecam kontakt z naszymi doradcami. Dużo lepiej orientują się w procesach poszczególnych instytucji.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Nie ma problemu, polecamy się. Fajnie, że jednak się udało.

 • Oczekująca

  Witam serdecznie. Jestem na liście oczekujących. Przede mną jest jakieś 400 osób. Po komunikacie jaki został umieszczony na stronie BGK mój doradca finansowy twierdzi, że nie mam żadnych szans na uzyskanie dofinansowania…uslyszalam również że ewentualne środki, które wrócą do puli będą wykorzystane dopiero w styczniu (z tego co wiem osoby oczekujacę mają rezerwację do końca października). Deweloper jest w stanie poczekać do stycznia, ale obawiam się że limity będą znaczenie mniejsze (słyszałam o kwocie 5450/m2), a wówczas mieszkanie nie zostanie objęte mdm. Co robić? Pozdrawiam.

 • She

  Czy bank PKO BP podczas rejestracji wniosków MDM na swojej platformie każdorazowo badał zdolność kredytową? Pytam bo mam sprzeczne informacje na ten temat. Mój wniosek został po takiej wstępnej analizie automatycznie odrzucony, ale słyszałam, że to nie jest jakiś standard tego banku i, że po prostu miałam pecha, że trafiłam na pracownika oddziału, który zamiast od razu zarejestrować wniosek w BGK puścił to w pierwszej kolejności do analizy.

  I pytanie drugie czy to prawda, że rejestracja wniosków najszybciej przebiegła w PKO BP? Tak mi mówi każdy z kim rozmawiam na temat MDM, natomiast z forum wynika, że ten bank raczej mało wniosków zarejestrował tych wniosków MDM, ciągle przewija mi się, że najbardziej skuteczny był m. in. BZ WBK. Więc dlaczego każdy specjalista w temacie kredytów mydli mi oczy PKO BP?

 • Jacek

  My musieliśmy nasmarować jeszcze oświadczenie zobaczymy czy zmiana terminu dojdzie do skutku. Dziękuje za informacje i pozdrawiam!

 • Może Pan złożyć wniosek o zwykły kredyt w innym banku – nie trzeba będzie wtedy rezygnować z wniosku MDM. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Dyspozycja sama w sobie jest takim dokumentem. To oficjalny druk banku.

 • Nie wszyscy „emdemowcy” są naszymi czytelnikami, więc nie każdy zna ten trick. Sporo środków powinno wrócić do puli.

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • Maciej

  Dziękuję!

 • młody bóg

  Wg mnie nie, ponieważ na forum są relatywnie świeże wpisy od osób, które zamierzają składać wnioski w innym banku i reaktywować 60-dniowy termin, co oznaczałoby, że los tych środków jest jeszcze niepewny i tym samym może się zdarzyć, że trafią do kogoś z listy oczekujących.

 • Jacek

  Czy dyspozycja musi być podparta jakimś dokumentem? np oświadczeniem ?

 • Gość

  Witam,w zwiazku z dlugim oczekiwaniem mam zapytanie jezeli zlozylem wniosek w sprawie MDM i mam status oczekujacy a chcialbym zlozyc o zwykly kredyt z powodu nacisku biura nieruchomosci musze zrezygnowac z MDM czy moze mam jeszcze szanse i wtedy moge zrezygnowac ze zwyklego czy od razu musze wykluczyc MDM i napisac oswiadczenie o rezygnacjii..
  ?Bardziej zalezalo mi na MDM z powodu wkladu wlasnego

 • Dawid

  Dff

 • Witam. Nie – jeżeli będzie Pan głównym użytkownikiem mieszkania oraz nie będzie Pan czerpał korzyści majątkowych z tego tytułu.

 • Zostało kilka dni do 7 października. Wtedy minie ustawowy, maksymalny termin 60 dni liczony od momentu akceptacji wniosków, w ciągu których bank ma obowiązek podpisać umowę kredytową z klientem. Sporo wniosków straci ważność i część środków powróci do puli. Nie potrafimy jednak określić, jaka to będzie kwota.

 • krisr

  wg mnie tak 🙁 nie ma co sie łudzić

 • Ann

  Witam,
  Niedawno zakupiłem mieszkanie wraz z programem MDM, kredyt brałem tylko na siebie. Mam pytanie dotyczące obostrzenia, które dotyczy wynajmu mieszkania lub jego części. Czy jeśli zamieszka ze mną ktoś z rodziny, to będzie to traktowane jako wynajem części mieszkania? A w rezultacie traktowane to będzie jako naruszenie obostrzenia?

  Pozdrawiam

 • Mateusz

  BGK wydało taki komunikat w dniu 21.09.2017
  Szanowni Państwo,

  w związku z wyczerpaniem środków przeznaczonych w roku 2017 na wypłaty w celu wsparcia finansowego kredytobiorców w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla młodych”, pragniemy poinformować o możliwości skorzystania z pomocy finansowej w nabyciu mieszkania w ramach limitu dostępnego na 2018 rok. Osoby, które nie skorzystały z finansowego wsparcia we wcześniejszych latach obowiązywania programu, zainteresowane uzyskaniem środków w celu uzupełnienia wkładu własnego na zakup mieszkania, będą mogły złożyć wniosek z planowaną datą wypłaty przypadającą na 2018 r. począwszy od dnia 2 stycznia 2018 r. Na dzień 20 września b.r. do rozdysponowania pozostaje kwota na poziomie 380 mln zł.

  Czy to znaczy że ci z listy oczekujących z sierpnia tego roku nie mają już szansy dostania dofinansowania?

 • MDM nie nakłada takich obwarowań, to raczej wewnętrzna sprawa banku. Dziwię się jednak, że doradca tak powiedział. Wcześniejsza wypłata środków to kwestia złożenia dyspozycji wcześniejszej wypłaty. Zwykle nie ma z tym żadnego problemu.

 • Nie ma problemu, po to tutaj jesteśmy.

 • Niestety – nic się nie ruszyło.

 • Niestety nie – nic się nie ruszyło.

 • Gość

  Czy są jakieś nowe informacje co z numerami oczekujacymi?

 • Ewa

  Ponawiam pytanie

 • Jacek

  Witam, akt notarialny podpisany, notariusz nie zgodził się na zmianę terminu wypłaty środków z MDMu zostawił tak jak było w umowie przedwstępnej czyli na grudzień, sprzedający jest niezadowolony z tego faktu, w banku PKO BP doradca upiera się ze nie da się wypłacić pieniędzy wcześniej jak w grudniu. Jest jakiś konkretny zapis w regulaminie MDM który to dopuszcza? Czy konkretny bank w tym przypadku PKO BP może posiadać wewnętrzny regulamin co do tych zasad? Pozdrawiam!

 • Jacek

  dziękuje za odpowiedź