Program MDM „Mieszkanie dla Młodych” 2017 – najlepszy prezent pod choinkę

Program Mieszkanie dla Młodych 2017 najlepszy prezent pod choinkę

Szanowni Państwo. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia.

W ciągu trzech lat naszej współpracy z Państwem, zostało zawarte prawie 75 tys. umów kredytowych ze wsparciem MDM. Wartość wypłaconego dofinansowania wynikająca z podpisanych umów kredytowych osiągnęła kwotę 1,8 mld zł. Łączna kwota udzielonych kredytów wyniosła prawie 13 mld zł, dzięki czemu sfinansowano inwestycje o wartości ponad 16 mld zł.

Państwa zainteresowanie programem przełożyło się na ponad 30 tys. zapytań skierowanych na nasze forum. Wyrażamy nadzieję, że udzielone odpowiedzi pozwoliły rozwiać Państwa wątpliwości i sprawiły, że proces udzielania kredytu przebiegł szybko i sprawnie. Bardzo dziękujemy za wszelkie życzliwe komentarze, które upewniły nas, że nasza praca ma dla Państwa istotną wartość.

Przed nami bardzo pracowity okres. Od stycznia 2017 zostanie odblokowana druga część przyszłorocznej puli. Beneficjenci otrzymają do dyspozycji kwotę 373 mln PLN. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie programem, środki te zostaną wyczerpane bardzo szybko. Jeżeli planują Państwo zakup mieszkania w przyszłym roku, sugerujemy złożenie wniosku w pierwszych dniach stycznia. Ze swojej strony pragniemy zadeklarować wsparcie w przypadku Państwa pytań i wątpliwości związanych z programem.

Prognozy dotyczące warunków udzielania kredytów wyglądają optymistycznie. Komentarze płynące od Rady Polityki Pieniężnej sugerują utrzymanie stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Wprawdzie warunki Rekomendacji S zwiększają od nowego roku próg minimalnego wkładu własnego do 20-tu procent, jednak część banków już dzisiaj deklaruje umożliwienie skorzystanie z oferty LtV 90%.

Bardzo dziękujemy za możliwość współpracy z Państwem. Wesołych Świąt i wielu radości z nowego mieszkania.

Zapraszamy do bezpłatnego zarezerwowania najlepszego prezentu pod choinkę – Programu MDM „Mieszkanie dla Młodych” 2017 już teraz na stronie: Mieszkanie dla Młodych »

sprawdz_doplate150

 • Nowa pula dopłat już dostępna w Programie MDM, bezpłatnie zapytaj Doradcę na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam, nie sądzę, środków 2017 wystarczy do końca bieżącego tygodnia, być może 1-2 dni dłużej. Może Pan jednak nadal skorzystać z puli 2018. Oznacza to, że mieszkanie będzie jeszcze można nabyć w tym roku, ale dofinansowanie zostanie wypłacone w styczniu 2018.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Grzegorz

  Witam. Jest szansa ze zalapie sie na dofinansowanie w programie mdm2017 jezeli zloze wniosek na poczatku lutego? Miasto zabrze woj.slaskie.

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy bezpłatnie pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Hmm, to rzeczywiście spora rozbieżność.

 • cierpliwa ale do czasu

  Doradca z Expandera obliczył naszą zdolność o 200 tys (!!!) większą niż bank Pekao SA. Podobno doliczyli 20% do spłacanej przez nas raty kredytu we frankach i dodatkowo podnieśli kwotę za każdą osobę w rodzinie. Jestem wściekła… straciłam mnóstwo czasu na szukanie mieszkania, na które w ocenie banku mnie nie stać. Fakt, żałuję, że sama się za to nie wzięłam i nie pochodziłam po bankach. Szukałabym czegoś tańszego albo poza Warszawą…Ech…

 • asder

  Dziś zaklepaliśmy już MDM, teraz inspekcja nieruchomosci i konczymy temat 🙂

 • A

  U mnie podobna sytuacja, czekam teraz tylko na finał. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będzie ostateczna decyzja. Powodzenia 🙂

 • asdas

  Jak to mówią, umiesz liczyć licz na siebie, nie na innych. Dlaczego sami nie sprawdziliście zdolności? Nawet na stronach www jest pełno kalkulatorów, jeśli coś było „na granicy” wówczas w banku może być tylko gorzej. A może była jakaś niespodzianka w BIK?

 • asder

  Pekao, już w grudniu składaliśmy pełen komplet dokumentów wraz z wnioskiem MDM, także od wczoraj wszystko się „mieli” w banku.

 • Wszystko zależy od procesu w danym banku. W niektórych rzeczywiście rejestracja w systemie BGK Zlecenia odbywa się jednocześnie ze złożeniem wniosku kredytowego.

 • Witam. Mogą Państwo ew. poprosić swojego doradcę o wydruk potwierdzenia rejestracji NWR (na potwierdzeniu jest data złożenia wniosku i data rejestracji).

 • Taką informację powinni Państwo dostać. Polecam kontakt z Państwa doradcą i sprawdzenie, co było powodem odmowy.

 • Kinga Wróbel

  Decyzja wstepna pozytywna – w końcu! Jutro z rana rejestracja 😀

 • Marcin

  No i właśnie dlatego chodziłem już od października sam po bankach, dowiadywałem się, przeliczałem, robiłem symulacje z bankami itd. Wszelkie informacje dostawałem od źródła przez co wiedziałem co i jak. 🙂 Zdolność kredytową miałem od ręki w każdym banku. 🙂 Po prosu byłem nie zależny od doradców. W sumie patrząc na znajomych co brali kredyty z MDM to wychodzę na samodzielności bdb. 🙂 Po za tym nie chciałem dawać swojego zobowiązania I TO NAPRAWDĘ ZOBOWIĄZANIA NA DŁUGIE 23 LATA komuś, z kim po roku nie będę miał już kontaktu a wszelkie pretensje będę mógł jedynie w chmury rzucać bo czegoś się nie dowiedziałem itd. 🙂
  PS. Nie polecam doradców bo oni współpracują z kilkoma bankami i żadnych rewelacji również nie oferują. To piszę z własnej autopsji przez co można się zgodzić ze mną lub też nie. 🙂
  A co do BGK to jak przyjechałem do banku o 10 to o 9:30 pani z banku mnie rejestrowała do BGK. O 11:00 już miałem potwierdzenie na mailu. 🙂

 • A

  Asder a jaki bank? W peako został mi tylko wniosek mdm (inspekcja wykonana) , jestem ciekawe ile ten finał potrwa 🙂

 • Mat

  Nie wiem czy to prawda, ale w poprzednim tygodniu pytałem się w banku o wnioski i opiekun kredytu stwierdził że gdy rano wprowadzi wniosek do bgk to już o 14 będzie potwierdzenie

 • basia

  pytanie,
  wniosek dziś złożony – jak długo czego się na jakieś pisemne potwierdzenie rejestracji w bgk ? żeby mieć pewność, że gdzieś nie czeka w gigakolejce

 • cierpliwa ale do czasu

  Dzisiaj doradca nam oznajmił, że nie mamy zdolności… A wcześniej wszyscy liczyli, że jest, ech… Tyle dni czekania na beznadziejną odpowiedź. Nawet nie wiem jaką zdolność nam wyliczyli.

 • Asder

  My dostaliśmy po 3 dniach, tuż przed świetami, dziś zarejestrowaliśmy mdm:) za miesiąc chcemy być po wszystkim:)

 • Kinga Wróbel

  My przez doradcę złożyliśmy u jednego z banków, które mogły przyjmować wstępne wnioski i przez ponad tydzień nie dali odpowiedzi bo jak się okazało „Zakopali się w dokumentach” ;/ i dalej brak odpowiedzi…

 • Sprawdzenie w systemie BGK Zlecenia będzie możliwe dopiero po 2017-01-01, w chwili obecnej bank prawdopodobnie sprawdzał zdolność kredytową, co jednak również nie powinno trwać dłużej niż kilkanaście minut.

 • Marcin

  Jak to możliwe?! Przecież jak idziesz do banku ti prosisz o kredyt to sprawdzają czy masz zdolność czy też nie! I to trwa 10 min… jeżeli dałaś wniosek to faktycznie musisz czekać bo muszą sprawdzić Cie w bazach (BIK itp.) czy faktycznie mogą dać kredyt. No ale wtedy już jesteś zarejestrowana do MDM więc nie powinnaś się martwić, że się nie załapiesz na MDM.

 • cierpliwa ale do czasu

  A ja wciąż nie mam wstępnej decyzji z banku Pekao SA. Czekam już 10 dni roboczych. Szkoda, że się nie wyrobili w tym roku. Pewnie się nie załapię na Mdm.

 • Witam. Limity dla Zielonej Góry nie zmienią się w styczniu.

 • Witam. Nowe limity zostaną podane w piątek (30.12)

 • Kayleigh90

  Witam, czy coś wiadomo, czy limity dla Zielonej Góry od stycznia zmienią się? Pójdą w górę, czy w dół?

 • Marcin

  Jeżeli 31 wypada w sobotę to nowe limity cen za m2 będą znane w pt (30.12) czy w pon (2.01)?

 • II część puli przeznaczonej na 2018-ty rok zostanie odblokowana po 2018-01-01

 • Sądzimy że środków z 2017-go roku powinno wystarczyć do połowy lutego. Środki na rok 2018 powinny zostać rozdysponowane do końca marca 2017. Jak to jednak jest z prognozami – sam Pan wie, każdy ma swoją.

 • Tak, analityk zweryfikuje dochody z ostatnich 12-tu miesięcy. Polecam spróbować złożyć wniosek.

 • Łukasz

  Problem w tym że już pod koniec 2015 zaczynałem płacić różne kwoty związane z weselem i sytuacja ta miała miejsce aż do wesela. W skrócie każdego miesiąca byłem do tyłu. Z drugiej jednak strony bank w którym mam konto widzi przecież że mam środki na zdecydowanym plusie.

 • Sławek

  witam

  chciałem zapytać o Wasze prognozy co do terminu na wykorzystanie puli 2017 r. tej co rusza od 2 stycznia 2017 r. według mnie już 13 stycznia będą wnioski wstrzymane, ale bardziej interesuje mnie pula na pierwszą połowę 2018 r. czy w lutym 2017 r. będzie jeszcze można liczyć na te środki czy też już może zabraknąć ?

 • Gość

  A czy wiadomo kiedy mniej więcej to będzie

 • Witam. Jeżeli różnica w wydatkach nie miała stałego charakteru i bank będzie to mógł zweryfikować np. na podstawie aktualnych wyciągów, nie powinno być problemów z uzyskaniem kredytu. Ew. w odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Łukasz

  Witam. Mam pytanie bo nie daje mi to spokoju. W 2016r miałem wesele przez co moje wydatki każdego miesiąca przekraczały wpływy czy mogę mieć problem z dostaniem kredytu? Zaznaczam że kwota o którą się ubegam to 90tys.

 • Owszem. Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Część banków akceptuje dochód z dzierżawy w procesie liczenia zdolności kredytowej.

 • giść

  Czy bank daje kredyt hipoteczny

 • giść

  Witam
  Czy dzierzawa ziemi jest wliczona jako dochód

 • Witam. Będzie jeszcze jedna – ze środków zabudżetowanych na rok 2018 (połowa do dyspozycji w 2017-tym roku).

 • Gośc

  Witam czy to już bedzie ostatnia pula otwarta w styczniu czy jeszcze będzie jedna

 • Witam. Owszem, jest taka możliwość – trzeba jedynie wspomnieć w banku o takiej sytuacji. Wówczas bank przeleje pierwszą kwotę kredytu na pokrycie zadłużenia. Kwota pozostałych środków + dofinansowanie trafią już na konto zbywcy mieszkania.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Witam. Pozytywna decyzja wstępna do podstawa procesu kredytowego. Oznacza to, że posiadają Państwo zdolność kredytową. teraz tylko wystarczy poczekać do początku roku i składać wniosek. Będziemy Państwu kibicować 😉

 • Michał

  Witam, mam problem – zdecydowałem się na mieszkanie o wartości 215000 zł – wkład własny ma pokryć MDM – sprzedająca ma dług w spółdzielni na 10 tysięcy złotych (za niepłacenie opłat czynszowych). Czy jest możliwość spłaty tego długu w ramach zakupu mieszkania z kredytu bankowego – właścicielka dostała by po prostu mniej pieniędzy na konto za mieszkanie? Czy można kupić to mieszkanie z długiem ?

 • Olo

  Witam, dostaliśmy pod choinkę wczoraj pozytywną decyzję jednego z banków, który przyjmuje już wnioski MDM. Rozumiem, że to decyzja wstępna? Posiadając doświadczenie, uważają Państwo że ta decyzja wróży dobrze na cały proces kredytowy i nie powinno być już problemów? Rejestracja wniosku w BGK ma być 2 stycznia 🙂

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy bezpłatnie pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/