Kredyty hipoteczne najtańsze od 10 lat

Kredyty hipoteczne najtańsze od 10 lat

W 1-szym półroczu 2018-go roku banki odnotowały wyjątkowo wysokie zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Kwota wypłaconych środków wyniosła ponad 20 mld PLN, co oznacza, że był to jeden z najlepszych okresów w historii.

Od ponad trzech lat NBP utrzymuje stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie. Jednocześnie – banki konkurują o klienta proponując relatywnie niewielkie marże (średnie oprocentowanie udzielonych kredytów oscylowało w okolicach 4,3%).

Wszystko to, w połączeniu z zapowiedziami prezesa NBP, że stopy procentowe nie wzrosną w najbliższych latach, stwarza niezwykle korzystne warunki do zakupu nieruchomości. Warto rozważyć tę okazję zarówno pod kątem zakupu własnego lokalu, jak i znakomitej inwestycji. Najkorzystniejsze z bankowych lokat przyniosą maksymalnie od 2,5% do 3% rocznego przychodu.

Po uwzględnieniu poziomu inflacji i podatku od oszczędności pozostanie nam bardzo niewielki margines zysku. Tymczasem zakup mieszkania – np. na wynajem, przyniesie nam podwójną korzyść – poprzez wzrost wartości nieruchomości oraz stałe, miesięczne przychody z czynszu.

Co warto zrobić, aby uzyskać jak najtańszy kredyt? Marże w bankach są najczęściej uzależnione od wysokości posiadanego przez klienta wkładu własnego. Jeżeli zgromadzone przez nas środki stanowią istotny udział w wartości nieruchomości, możemy liczyć na znacznie korzystniejsze warunki. Podobnie będzie w przypadku, kiedy chcemy zaciągnąć wysoką kwotę kredytu. Bank zaproponuje zupełnie inne warunki klientowi, który chce pożyczyć kwotę 300 tys. PLN, niż osobie ubiegającej się o 100 tys. PLN.

Najważniejsze znaczenie będzie jednak miało przedstawienie odpowiedniego poziomu dochodów oraz pozytywna historia kredytowa. Warto o to zadbać – spłacając np. przedawnione zobowiązania lub też rezygnując z rzadziej używanych produktów bankowych – np. kart kredytowych.

Przy wyborze kredytu pamiętajmy, że jest to decyzja na wiele lat. Nie należy jej podejmować pochopnie. Warto zapoznać się z ofertą kilku banków. Obecnie jest to znacznie ułatwione, gdyż każda instytucja ma obowiązek przedstawić klientowi formularz informacyjny prezentujący koszty, z którymi będzie się wiązać udzielenie kredytu.

Dobrze także rozważyć skorzystanie z porady doświadczonego doradcy finansowego – tym bardziej, że w większości przypadków jest to dla klienta pomoc darmowa. Doradcy zwykle otrzymują swoje wynagrodzenie od banku, któremu polecą daną osobę.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Wystarczy jedynie zarejestrować się na stronie: Sprawdź Najlepsze Kredyty na Mieszkanie » a będą Państwo mogli otrzymać profesjonalne wsparcie naszych doradców.

sprawdz_doplate150