Jakie dokumenty potrzebne są do kredytu w programie „Mieszkanie dla Młodych” cz. 2

Jakie dokumenty potrzebne są do kredytu w programie Mieszkanie dla Młodych cz. 2

Kontynuując poprzedni artykuł przedstawiamy Państwu kolejną porcję dokumentów niezbędnych do uruchomienia kredytu w programie MDM.

Zachęcamy również do skorzystania z usług doświadczonych doradców, którzy wyręczą Państwa w kompletowaniu dokumentów i przeprowadzą przez cały proces kredytowy. Rejestracja na stronie »

Powinniśmy w banku przedstawić umowę o ustanowieniu lub przeniesieniu własności mieszkania lub umowę deweloperską. Na jej podstawie bank wyliczy powierzchnię użytkową mieszkania oraz cenę jego zakupu. Jeżeli taka umowa taka nie została zawarta do dnia złożenia wniosku powinniśmy przedstawić w banku przynajmniej umowę przedwstępną (umowę określającą zobowiązanie do zawarcia umowy o ustanowieniu lub przeniesieniu własności mieszkania lub umowy deweloperskiej).

Jeżeli nie mamy nawet takiej umowy, wówczas także nic straconego – bank dokona po prostu weryfikacji podanych przez nas informacji na podstawie prospektu informacyjnego dewelopera dot. wybranej przez nas inwestycji.

W przypadku, gdy wychowujemy przynajmniej jedno dziecko (małoletnie, ew. otrzymujące zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny lub rentę socjalną, ew. uczące się dziecko do 25 roku życia) możemy liczyć na dofinansowanie w wysokości 15% kwoty określonej jako iloczyn średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych, obowiązującego w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego w gminie, na terenie której położony jest lokal mieszkalny oraz powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego.

Jeżeli wnioskujemy o wyższe dofinansowanie związane z wychowywaniem dziecka / dzieci również będzie konieczne udokumentowanie tego faktu. Podobnie w przypadku, kiedy przystępujemy do kredytu jako małżeństwo. Musimy się przygotować, że potrzebne mogą być akty urodzenia, małżeństwa, zgonu, orzeczenia sądowe separacji, rozwodu, przysposobienia.

Oprócz wymienionych powyżej dokumentów związanych z programem „Mieszkanie dla Młodych” bank poprosi nas także o dokumenty, które będą potrzebne w procesie ubiegania się o kredyt hipoteczny.

Przede wszystkim potrzebujemy dokumentów dotyczących spłacanych przez nas zobowiązań (umowy kredytowe, harmonogramy spłat), zaświadczeń dotyczące naszych dochodów, zeznań podatkowych z poprzednich lat.

Dodatkowa pula dokumentów wymagana będzie od przedsiębiorców. M.in. mogą zostać poproszeni o dokumenty potwierdzające niezaleganie ze zobowiązaniami podatkowymi i wobec ZUS-u lub dokumenty dotyczące prawidłowej obsługi rachunków bankowych.

Wybrany przez nas bank ma 60 dni na skompletowanie dokumentacji i wysłanie wniosku do BGK. Po podpisaniu przez nabywcę umowy kredytowej bank przesyła informację o umowie do BGK. Następnie wnioskowane środki przelewane są na rachunek banku w okresach rozliczeniowych każdego 10, 20 i ostatniego dnia miesiąca, który przekazuje je na rachunek dewelopera jako ostatnią transzę płatności.

Zachęcamy również do skorzystania z usług doświadczonych doradców, którzy wyręczą Państwa w kompletowaniu dokumentów i przeprowadzą przez cały proces kredytowy. Rejestracja na stronie »

sprawdz_doplate150

 • Bezpłatnie sprawdź najlepsze kredyty na Twoje mieszkanie lub dom na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • randy william

  ¿Estás buscando un préstamo urgente? ¡Tengo buenas noticias para ti! Ofrecemos préstamos que van desde $ 1000 a $ 50 millones a una tasa de interés del 3% por año. Ofrecemos préstamos para desarrollo de negocios, préstamos personales, préstamos para automóviles, etc., estamos certificados, confiables, confiables, eficientes, rápidos y dinámicos, si está interesado contáctenos en correo electrónico: williamsloans6@yandex.com

 • Zapewniam, że może Pani skorzystać z programu MDM kupując mieszkanie obciążone hipoteką. Pierwsza transza płatności pójdzie wówczas na spłatę zaciągniętego kredytu, pozostałe trafią na konto zbywcy lokalu.

 • Wiola Zyra

  Doradca, z którym miałam okazję się spotkać twierdzi inaczej, jeśli mieszkanie jest obciążone hipoteką, to nie otrzymam kredytu co jest równoznaczne z nieotrzymaniem MDM

 • Tak, nawet wtedy.

 • Wiola Zyra

  nawet jesli kredyt jest na rzecz oosby fizycznej ?

 • Witam. Owszem, lokale obciążone hipoteką także mogą zostać nabyte w ramach programu MDM. Nawet, jeżeli inwestor nie spłaci hipoteki – pierwsza transza Pani kredytu zostanie wówczas przeznaczona na spłatę zobowiązania, a kolejne wpłyną na konto zbywcy lokalu.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach. Sugerowałbym kontakt najpóźniej w połowie grudnia, aby dysponować kompletem dokumentacji na początku stycznia 2018.

 • Wiola Zyra

  Dzień dobry,
  planuję kupić mieszkanie, mam zdolność kredytową, ale okazało się, że działka, na której stoi blok jest obciążona hipoteką, mam wobec tego pytanie: czy takie mieszkanie może zostać objęte programem MDM? dodam, że inwestor spłaci hipotekę w momencie odbioru budynku – II kwartał 2018r.

 • Witam. Zwolnienie lekarskie nie będzie stanowiło problemu. jedna kwestia odnośnie brania kredytu z narzeczoną. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”
  Wspólne kredytowanie osób nie pozostających w związku małżeńskim jest więc jak najbardziej możliwe, jednak beneficjentami programu MDM i właścicielami nabytych w ramach programu mieszkań mogą być jedynie małżeństwa lub single. Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem mieszkania.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach. Sugerowałbym kontakt najpóźniej w połowie grudnia, aby dysponować kompletem dokumentacji na początku stycznia 2018.

 • Darek

  Witam.
  Mam pytanie staramy się z dziewczyną o dofinansowanie w ramach programu MDM. Czy fakt że moja dziewczyna jest na zwolnieniu lekarskim ponad miesiąc ale ma normalnie płacone za miesiąc jest jakaś przeszkoda że bank nie przyzna nam zdolności kredytowej?

 • Chcesz dowiedzieć się wszystkiego na temat MDM? Zarejestruj się bezpłatnie na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Małgorzata Kobiałka

  Czy mogę skorzystać z programu jeslili chcę kupić mieszkanie od osób spokrewnianych ze mną w linii prostej ?

 • Micheal ryan

  Dzień dobry, Nazywam się Micheal Ryan Jestem obywatelem United State of America chcę poświadczyć dobrego Pożyczkodawcy, który pokazał mi światło po tym, jak został oszukany przez 4 różnych międzynarodowych pożyczkodawców Internetu, wszyscy obiecują mi udzielić pożyczki po tym, jak zapłaciłem dużo za opłaty, które nic nie dają i nie przyniosły żadnego pozytywnego wyniku. Straciłem moje ciężko zarobić pieniądze i było to w sumie 8 000 USD. Pewnego dnia, kiedy przeglądałem internet, wyglądając na smutnego, gdy natknąłem się na zeznania, który również został oszukany i ostatecznie został powiązany z legalną spółką pożyczkową, zwaną firmą Mrs Jorge Grace Loan (jorgegraceloanfirm@gmail.com), gdzie w końcu dostał jego pożyczki, więc postanowiłem skontaktować się z tą samą firmą pożyczkową, a następnie opowiedziałem im moją historię o tym, jak zostałem oszukany przez 4 różnych pożyczkodawców, którzy zrobili mi tylko ból. Tłumaczę firmie pocztą i wszystko, co mi powiedzieli, to nie płakać, ponieważ otrzymam pożyczkę w ich firmie, a także dokonałem właściwego wyboru, aby się z nimi skontaktować. wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i kontynuowałem wszystko, o co mnie prosiłem, a otrzymałem pożyczkę w wysokości 600 000, 00 USD od tej wspaniałej firmy (Mrs Jorge Grace Loan Firm) zarządzanej przez panią Grace i tutaj jestem dzisiaj szczęśliwa z moją rodziną, ponieważ Pani Grace Loan Firm udzieliła mi pożyczki, więc złożyłem przysięgę, że będę składał zeznania w Internecie, w jaki sposób otrzymałem pożyczkę .. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki ?, życzliwie i szybko skontaktuj się z Mrs Jorge Grace Loan Firm teraz Twoja pożyczka przez e-mail: (jorgegraceloanfirm@gmail.com) wierzę, że inni ludzie również składają zeznania na temat tego samego uczciwego pożyczkodawcy

 • Living stone

  Czy potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy finansowej? Pożyczki osobiste? Boże Narodzenie

  Pożyczka? Pożyczki biznesowe? Kredyty hipoteczne? Udzielamy pożyczek w wysokości 2% odsetek

  oceniać! , jeśli tak, wróć do nas za pomocą tego formularza wniosku o pożyczkę i wyślij

  do naszej skrzynki pocztowej: livingstonekenloancompany@gmail.com

  Nazwa:

  Wymagana kwota pożyczki:

  Trwanie:

  kraj:

  Stan:

  numer telefonu

  Wiek

  Skontaktuj się z nami dzisiaj pod adresem e-mail: livingstonekenloancompany@gmail.com

  Oczekiwanie na twoje odpowiedzi

  pozdrowienia

  Ken Livingstone.

 • Rajesh Kumar

  Czy potrzebujesz długoterminowych lub krótkoterminowych pożyczek przy stosunkowo niskim oprocentowaniu? Oferujemy kredyty finansowe dla osób fizycznych i firm. Dostępne obecnie: kredyty inwestycyjne, pożyczki osobiste, kredyty hipoteczne, kredyty budowlane i pożyczki dla przedsiębiorstw. Jest to okazja dla tych, którzy chcą ubiegać się o pożyczkę i spędzić okres karencji sześć miesięcy przed rozpoczęciem miesięcznej płatności. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami: WhatsApp: +447957754628 E-mail: classicglobalfinancelimited@gmail.com

 • Nie. Lokal powinien być w stanie umożliwiającym beneficjentowi zamieszkanie (czyli min. po odbiorze technicznym).

 • Matti 020405

  Ale jeśli kupiliśmy dom od dewelopera na jego dzialce. Jest już ukończony w stanie developerskim, ale nie jest oddany póki co to możemy składać dokumenty?

 • Powinniście Państwo poczekać na odbiór budynku. Wniosek o zwrot wydatków, pozwolenie na budowę i faktury dokumentujące zakup materiałów składamy raz – do końca roku kalendarzowego, w którym nastąpił odbiór budynku do użytkowania, nie później jednak niż do dnia 2018-12-31

 • Matti 020405

  Witam,
  Mam pytanie odnośnie odebrania nieruchomości.
  Czy Dom przed złożeniem dokumentów musi być odebrany czy można z tym odwlec parę tygodni lub miesięcy?

  Pozdrawiam,
  Mateusz

 • collinijuliette01

  ZAPRASZAMY: OFERTA KREDYTU MIĘDZY OSOBAMI BEZPŁATNEJ BEZPŁATNEJ
  Potrzebujesz ręką wyjść z impasu finansowego, która trwała przez jakiś czas z powodu odmowy swoim banku o pożyczkę lub finansowania, bez obaw nawet jeśli utkniesz w swoim kraju i nie mają dostępu do finansowania pozostawić na adres: collinjuliette01@gmail.com mieć wiedzę na temat warunków przyznawania kredytów i finansowania z największych europejskich banków bez szykan i pożegnać się z problemami financiers.Je am COLLIN Isabelle francuski inwestor, który inwestuje w różnych dziedzinach do uzupełnienia kapitału do mojej dyspozycji i pozwala na uzyskanie pożyczki od € 5000 do ponad € 10.000.000,00 o oprocentowaniu między 2 a 5%, jeśli można spełnić wymagania minimalne Musisz pożyczyć pożyczkę lub partnera finansowego, który może zainwestować w twój projekt.

  PS: Ze względu na dużą liczbę środków do spełnienia w tym czasie, czas przetwarzania zajmuje trochę więcej czasu niż habitude.Sachez pracujemy do zadowolenia, można śledzić swój rekord poznać jego évolution.Bénéficiez a także wyjątkowe oprocentowanie kredytów inwestycyjnych, nieruchomości i rolnictwa.
  proszę wysłać e-mail na adres: collinijuliette01@gmail.com

  Z poważaniem. Pani COLLIN Isabelle

 • Oliver Pauli

  Witam wszystkich, jestem Oliverem Erikem Paulim z Australii i chcę skorzystać z tego medium, aby wyrazić wdzięczność dla CARLTON L. ROSE za wypełnienie jego obietnicy przyznaniem mi pożyczki, utknęłam w sytuacji finansowej i potrzebowałem refinansowania i zapłaty rachunków a także uruchomienie firmy. Próbowałem poszukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy się nie udało, a większość banków odrzuciła wniosek o kredyt. Ale jak Bóg to miał, zostałem wprowadzony przez przyjaciela o imieniu James Rice do firmy CARLTON L. ROSE. otrzymała również pożyczkę w wysokości 387 000,00 dolarów; Więc radzę wszystkim, którzy chcą pożyczki „, jeśli musisz skontaktować się z firmą w odniesieniu do zabezpieczenia kredytu w trybie online z niską stopą procentową w wysokości 2% i lepszych planów spłat / harmonogramu, skontaktuj się z CARLTON L. ROSE. nie wiem, że to robię, ale ze względu na radość we mnie, jestem taka szczęśliwa i chcę, aby ludzie wiedzieli więcej o tej wielkiej firmie, która naprawdę dała pożyczki, to jest moja modlitwa, aby BÓG błogosławił im bardziej, ponieważ uświadomić sobie uśmiech na ludziach. Możesz skontaktować się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem {carltonloancompany@gmail.com}.

 • Josh Hawley

  Cześć,
  Jestem Pan Josh Hawley, osobisty pożyczkodawca pożyczający, który zapewnia pożyczkę na życie osobom fizycznym, instytucjom, organizacjom, itd. Tylko na poziomie 2% bez zabezpieczenia …. Czy potrzebujesz natychmiastowej pożyczki, aby spłacić dług potrzebujesz pożyczki, aby poprawić Twoją firmę? Odrzuciliście banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebujesz kredytu konsolidacyjnego lub kredytu hipotecznego? Wszystkie Twoje obawy się skończyły, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wszystkie problemy finansowe były przeszłością.
  Skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej (Joshhawleyloanfirm@gmail.com), aby uzyskać więcej informacji ..

  Pozdrowienia!

 • MELODY FINANCE

  Czy potrzebujesz pożyczki. Jesteśmy legalne i gwarantujemy kredytodawcy pożyczkodawcy. Jesteśmy firmą z pomocą finansową. Pożyczamy środki osobom potrzebującym pomocy finansowej, które mają złe kredyty lub potrzebują pieniędzy, aby płacić rachunki, inwestować w sprawy. Chcę skorzystać z tego medium, aby poinformować Cię, że udzielamy wiarygodnej pomocy dla beneficjentów, ponieważ z przyjemnością zaoferujemy Ci pożyczkę. Skontaktuj się z nami przez melodyloanfinance@gmail.com

 • Vladis Gustav

  Jak uzyskałem pożądaną kwotę pożyczki z firmy Reliable Loan o nazwie Adolf Alex
  Firma pożyczkodawcy i możesz je przesłać pocztą elektroniczną na adres: vladisgustav@gmail.com Oferujemy pożyczkę dla osób poważnie myślących o stałym oprocentowaniu 2% Rocznie z okresem spłaty od 1 do 30 lat, w zależności od kwoty kredytu. Jesteś Zainteresowany? Jeśli tak, uprzejmie skontaktuj się z nami teraz: vladisgustav@gmail.com

 • Gabriele Mackus

  Czy potrzebujesz wsparcia finansowego? Czy myślałeś o pożyczce? Obecnie oferujemy pożyczki długoterminowym i krótkoterminowym grupom docelowym. Możemy pomóc w pożyczce z bardzo niską stopą procentową. Skontaktuj się z nami pod adresem: christinabarthel99@gmail.com

  Christina Barthel
  Dzięki.
  (C) 2017

 • Clakson Monroe

  Witam, Czy potrzebujesz pilnej pomocy finansowej w celu osobistym lub potrzeb biznesowych? Oto dobra wiadomość dla Ciebie. Oferujemy pożyczki osobom fizycznym lub firmom z najniższą roczną stopą procentową. Skontaktuj się z nami dzisiaj, aby uzyskać: – Pożyczki na twarde pożyczki * Pożyczki firmowe * Pożyczki konsolidacyjne * Pożyczki osobiste * Pożyczki na rozbudowę firmy * Pożyczki studenckie * Kredyt na zakup produktów rolnych … I wiele więcej e-mail: clarksonloanfirm87@gmail.com

 • peters francess

  Chciałbym podziękować firmie Mike Walters i tej firmie za udzielenie mi pożyczki w wysokości 30 000 USD. Garantee24loans jest legalnym pożyczkodawcą. Złożyć wniosek o wizytę kredytową Garantee24loans@gmail.com https://uploads.disquscdn.com/images/03b52278b37e8064c76cfd8826505c56dd289c8bf7e319c935fe222b5c89448f.jpg

 • kelvin smith

  Czy starasz się założyć firmę, rozliczyć dług, rozwinąć istniejącą, potrzebować pieniędzy na budowę, potrzebujesz pieniędzy na zakup materiałów eksploatacyjnych. Masz problem ze staraniem się o zabezpieczenie dobrego kredytu, skontaktuj się z nami Email: kelvinsmithfunds@hotmail.com

 • Credit Financier Home

  * Oferuje oprocentowanie kredytu w wysokości 3%
  * Ubezpieczenie dla bezgotówkowych Przedsiębiorców
  * Gwarancja na pieniądze

  Dzięki dobrym wynikom kredytowym, Credit Financier Home oferuje pożyczki zabezpieczające i pożyczki inne niż zabezpieczające osobom fizycznym lub stowarzyszeniom spółdzielczym lub spółdzielczym w celach przemysłowych i osobistych.

  Adres kontaktowy:
  Bezpośrednia poczta
  creditfinancierhome@gmail.com

 • Divine Loanfirm

  cześć

  Czy starałeś się rozpocząć projekt lub otworzyć firmę? Potrzebujesz pilnego finansowania, aby ukończyć edukację lub zbudować dom? Potrzebujesz pilnego finansowania na leczenie szpitalne lub wyjazd za granicę? Uprzejmie prosimy o kontakt przez: (divineloanfirm622@gmail.com)

  Z poważaniem,

  Boski

 • John Lisa

  Witam, jestem Pan John Lisa, prywatny pożyczkodawca, który daje pożyczkę z bardzo niską stopą procentową 2%. Dajemy wszelkiego rodzaju pożyczki takie jak pożyczka edukacyjna, pożyczka firmowa, kredyt domowy, pożyczka rolna, pożyczka indywidualna, pożyczka samochodowa i inne dobre powody. Nasz program pożyczkowy jest bardzo bezpośredni i elastyczny, tak jak Twoja satysfakcja i sukces finansowy to nasz cel. JEŚLI ZAINTERESOWANY, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: johnlisaloncompany2003@gmail.com

 • Robert Rogers

  Czy potrzebujesz kredytu? Jeśli tak! Kontakt Ocean Finance i hipoteczne Ograniczona ®for ilości małych i dużych kredytów. Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej na oceanfinance459@gmail.com .My ook rozdawać z. £ 5000 funtów do 100 mln funtów dla osób i firm, kredyt jest otwarta dla wszystkich zakresie mniejszym od narodowości.

 • Larry Fox

  Czy próbował pozyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub utworzenie własnej firmy? prosimy o kontakt poprzez e-mail: larryfox2017@gmail.com

 • fred mantin

  Czy myślisz o uzyskanie kredytu? Jesteś poważnie w potrzebie pilnej pożyczki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy jesteś zadłużony? To jest Twoja szansa, aby osiągnąć swoje pragnienie, dajemy pożyczki osobiste, pożyczki i kredyty korporacyjne biznesowych i wszelkiego rodzaju pożyczki z 2% odsetek uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (fredmantin@gmail.com)

 • kelvin kelvin

  Czy potrzebujesz pilnie pożyczki na spłatę rachunków, jeśli tak to nas
  Aby uzyskać szczegółowe informacje Via Email: kelvinloanfunds@gmail.com
  z informacją rozdmuchiwaniem

  Pełne nazwy:
  Kraj:
  Kwota kredytu potrzebne:
  Kredyt Czas trwania:
  Tel:
  Mobilny:

  Dzięki

 • Mrs Karen Morgan

  Interesuje Cię kredyt? Czy potrzebny jest kredyt ratunkowy dla biznesu lub zapłacić rachunki? Czy potrzebujesz pożyczki zabezpieczone w Internecie? wyślij do nas e-mail (elifaxloansevices@outlook.com~~HEAD=dobj) na formularzach. Dla Osobowych kwota kredytu wynosi co najmniej 5000 $ i maksymalnej $ 150,000 gdy Biznes / Inwestycje Kwota kredytu wynosi minimum $ 100000 i maksymalna $ +10.000.000. Niskie oprocentowanie @ 3%. Bez względu na kredyt jest! Nadal można stosować ·
  Dzięki
  Pani Karen Morgan
  Kredyt Zatwierdził Kierownik

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy bezpłatnie pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. W takiej sytuacji polecałbym kontakt z doradcą, który zweryfikuje Państwa zdolność w poszczególnych bankach.

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. Tak, jest to możliwe, bank poprosi Panią o sporządzenie odpowiedniego oświadczenia.

 • Wika

  Jesteśmy małżeństwem z 4 dzieci. Nasze dochody pozwalają na spłatę kredytu ale w oczach banku zdolności nie mamy na taką nieruchomość jaką znaleźliśmy. Czy jest jakaś szansa skorzystania z programu MDM?

 • Gusia

  Czy jest mozliwe zarejestrowanie wniosku z niewaznym dowodem osobistym? Jesteśmy w trakcie kompletowania dokumentów chcemy zdążyć do grudnia gdyż skończyłam 35 lat. Sprawa z dowodem wyszła przypadkiem. Czy wystarczy przedstawić zaświadczenie ze dowód nowy jest w trakcie wyrabiania?

 • Zarejestruj się bezpłatnie w programie Mieszkanie dla Młodych na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. Owszem, istnieje taka możliwość. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem mieszkania.

  teoretycznie, nie musi Pani spełniać żadnych wymogów finansowych o ile znajomy ma wystarczającą zdolność. Jego kredyt hipoteczny zostanie oczywiście uwzględniony w ocenie analitycznej.

  Serdecznie Państwa zachęcam do udziału w programie MDM, np. poprzez rejestrację na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli profesjonalnej porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Kamila

  Witam. Mam 4 dzieci i nie posiadam zdolności kredytowej. Jestem osobą samtoną. Czy znajomy może być kredytobiorcą abym mogła zakupić dom z mdm?
  Czy ja muszę spełniać jakieś kryterium finansowe aby otrzymać dofinansowanie? Czy znajomy , który sam ma kredyt hipoteczny będzie wiarygodny dla banku?

 • Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. Wszystko zależy od tego, jakiej wielkości są ww. dług oraz jaka jest Pani historia kredytowa (np. w BIKu). Zdolność kredytową wyliczamy jedynie zarejestrowanym użytkownikom – to już jest oferta handlowa w której polecamy banki z najbardziej atrakcyjną ofertą.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Marlena

  Witam. Czy osoba z dlugami moze przystapic do mdm ? W jaki sposob obliczana jest zdolnosc?

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam, nie potrzebują Państwo pozwolenia na budowę, to zadanie dewelopera.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Dominika

  Czy w przypadku budowy domu przez dewelopera (na działce zakupionej przez dewelopera) musimy mieć pozwolenie na budowę aby złożyć do banku wniosek o kredyt i zarezerwować środki z MDM-u?

 • Jak kupić mieszkanie lub dom teraz w 2016 na rynku wtórnym i pierwotnym z dopłatą MDM 2017 ? Zarejestruj się na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Jeżeli mąż nabył mieszkanie przed ślubem i nigdy nie była pani współwłaścicielką tego lokalu, po rozwodzie może się Pani ubiegać o udział w programie MDM. Gdyby potrzebna była będzie porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Puma

  Witam. Mam dwoje dzieci. Mam zamiar brać rozwód z mężem, Mieszkanie mąż kupił przed ślubem, ja chce się wyprowadzić. Czymoge starać się mieszkanie z mdm? W tym roku skończę 30 lat.

 • Zarejestruj się w programie Mieszkanie dla Młodych na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. Nie można otrzymać dofinansowania do już kupionej nieruchomości. Warunkiem przyznanie dopłaty jest zaciągniecie kredytu w instytucji współpracującej z BGK na zakup lokalu mieszkalnego spełniającego warunki programu.

 • Ewa

  Jeżeli dobrze zrozumiałam, można się starać o dopłatę mdm do nieruchomości, która została już kupiona? Proszę o wyjaśnienie sformułowania, że „na podstawie umowy o przeniesieniu własności bank wyliczy powierzchnię użytkową oraz cenę zakupu”. Te dane już są chyba w umowie określone, co bank liczy w takim przypadku?
  I jeszcze jedno – czy jest określone, kiedy taka umowa powinna być zawarta, np. maksymalnie rok przed ubieganiem się o kredyt?
  Pozdrawiam
  Ewa

 • Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. Serdecznie zachęcam do rejestracji na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Panem, sprawdzi dokumentację i poleci Panu bank z ofertą spełniającą Pańskie oczekiwania.

 • Wojtek

  Witam, chciałbym kupić dom z rynku wtórnego z 1973r w programie MDM jaki dokumenty dotyczące domu będą potrzebne od sprzedawcy? On posiada tylko wyrys i wypis z ewidencji gruntów i budynków, księgę wieczystą, akt własności na którym jest napisane ze to jest nieruchomość i mówi ze dom ma 90m2 żadnych innych dokumentów czy będzie jakiś problem aby uzyskać kredyt na ten dom?

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Lista wymaganych dokumentów jest zależna od wybranego banku, sytuacji kredytobiorcy i kupowanego lokalu. Zachęcam do rejestracji na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Panią, przedstawi wybrane oferty, a następnie poinformuje, jakie dokumenty należy zebrać.

 • Ola

  Jakie dokumenty są wymagane w przypadku dzieci, które studiują?

 • Zarejestruj się w programie Mieszkanie dla Młodych na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Po upływie 5-ciu lat otrzymał decyzję odmowną? Wg informacji na stronie BIK wyczyszczenie informacji może nastąpić w 3 przypadkach:

  – odwołanie przez osobę, której dane dotyczą (Klienta lub byłego Klienta banku) zgody na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania kredytowego (art. 105a ust.2 Ustawy Prawo bankowe) lub upływ terminu, na jaki została udzielona zgoda,

  – upływ 5-letniego terminu przetwarzania danych Klienta bez jego zgody po wygaśnięciu zobowiązania,

  -dane nieprawdziwe lub błędne, omyłkowo wprowadzone do systemu BIK.

  Proponuję, aby mąż poprosił o uzasadnienie wymienionej decyzji.

 • Anna

  Witam, od 1 sierpnia jestem mężatką okazuje się że mąż jest w biku pomimo zeminelo juz 5 lat ponad od splaty tamtego zadluzenia. ja natomiast mam czyste konto . ile czasu musi uplynac aby wymazano jego dane z biku ?. pisal pismo o usunieciu danych z biku i otrzymal odmowe. w takim wypadku nie moge sama starac sie o kredyt mdm?

 • Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. Warunek dotyczący wychowywania własnego lub przysposobionego dziecka uznaje się za spełniony, jeżeli spełnia go przynajmniej jeden z małżonków. W świetle powyższego, powinni Państwo otrzymać mnożnik dofinansowania w wysokości 20%

 • Michał

  Witam. Zamierzam skorzystać z dofinansowania MDM. Jestem z związku małżeńskim i mamy córkę. Razem z żoną wychowujemy również jej córkę z poprzedniego związku. Czy uzyskamy dofinansowanie na 20% ? Czy są wymagane dodatkowe papiery w tym przypadku ?

 • Owszem, banki akceptują dochody osiągane w trakcie urlopu macierzyńskiego. Należy zgłosić się do ZUS-u po zaświadczenie o wysokości macierzyńskiego za cały okres.

 • Asia

  Witam. Jestem teraz aktualnie w ciąży i staramy się z mężem o kredyt hipoteczny. Obecnie przebywam na zasiłku chorobowym a potem przez 12 miesięcy na macierzyńskim (dodam że to jest działalność gospodarczą) czy jest szansa aby bank zaakceptował moje źródło dochodu do podniesienia zdolności kredytowej? Będę bardzo wdzięczna na odpowiedz

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Lista dokumentów jest zależna od wybranego banku. Na naszej stronie w dziale Dokumenty mogą Państwo znaleźć przykłady. Wniosek mogą Państwo złożyć w wybranym banku kub skorzystać z pomocy pośrednika. Rejestracja na naszej stronie nie jest konieczna, ale szczerze do tego zachęcam.

  Współpracujemy ze wszystkimi bankami biorącymi udział w programie MDM, mamy kompleksowe porównanie wszystkich ofert i łatwo możemy Państwu wskazać, który bank oferuje najlepsze warunki. Dodatkowo, dzięki negocjacjom z bankiem możemy zaoferować odrobinę lepsze warunki, niż te dostępne w oddziale. Nasze wnioski są składane w dedykowanych zespołach analitycznych i są rozpatrywane dużo szybciej. I najważniejsza sprawa – nasza pomoc nic Państwa nie kosztuje – rozliczamy się z bankiem, który Państwo wybiorą.

  Zapraszamy do zbadania swojej zdolności
  kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Beata

  dziękuje za odpowiedź

  jakie dokumenty musimy przedłożyć do wniosku?
  ten wniosek składamy do wybranego banku?
  czy przez pośrednictwo np. finansowe?
  czy aby skorzystać z dofinansowania obligatoryjne jest zarejestrowanie na państwa stronie?
  pozdrawiam

 • Aby skorzystać z programu MDM powinni Państwo złożyć wniosek o dofinansowanie do końca 2015 roku.

  Limit powierzchni użytkowej w Państwa przypadku wynosi 75 mkw
  dla mieszkań i 100 mkw dla domów jednorodzinnych.

  Nie musi Pani pozbywać się wymienionej 1/3 własności mieszkania. Ograniczenie dot. posiadania mieszkania zostało złagodzone, aby nie eliminować z grona beneficjentów osób, które są obecnie lub były w przeszłości posiadaczami ułamkowych części lokali lub budynków. Ustawa ma zapewnić zaspokojenie własnych potrzeb
  mieszkaniowych. Własność ułamkowa tego nie zapewnia. Wyjątek dotyczy małżeństw – w przypadku gdy nabywcą lokalu jest małżeństwo, warunek nieposiadania własnego mieszkania dotyczy obojga małżonków (nie możemy przystąpić do programu, jeżeli posiadamy mieszkanie na spółkę z żoną).

 • Beata

  Witam
  chcemy z mężem starać się o dofinansowanie mdm
  ja mam 36 lat a mąż w kwietniu 2016r. skończy 36 lat – do kiedy mamy szanse na dofinansowanie? do końca 2015r???
  mamy dwójkę dzieci – 3 i 5 lat, jak dużego mieszkania możemy szukać na naszą 4 osobową rodzinę?
  dodatkowo po zmarłej mamie mam 1/3 mieszkania – czy musze się tej części „pozbyć” np. darując rodzeństwu?

 • Zarejestruj się w programie Mieszkanie dla Młodych na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Nie będą Państwo mieli żadnego problemu z wzięciem udziału w programie MDM. Ograniczenie dot. posiadania mieszkania zostało złagodzone, aby nie eliminować z grona beneficjentów osób, które są obecnie lub były w przeszłości posiadaczami ułamkowych części
  lokali lub budynków. Ustawa ma zapewnić zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Własność ułamkowa tego nie zapewnia. Wyjątek dotyczy małżeństw – w przypadku gdy nabywcą lokalu jest małżeństwo, warunek nieposiadania własnego mieszkania dotyczy obojga małżonków (nie możemy przystąpić do programu, jeżeli posiadamy całe mieszkanie na spółkę z żoną).

 • Katarzyna

  witam. staram sie z mężem o dopłate z MDM. chodzi o to ze w 2010 (byłam jeszcze panna) zmarła mi mama. Mama byla razem z tata włascicielem mieszkania. po jej smierci dostalismy automatycznie spadek. czyli kazdy z siedmiorga dzieci a w tym tez ja ma 3/56 mieszkania . teraz jestem mężatką i chciałabym sie z męzem starac o dopłate z MDM. Nie widnieje w księgach wieczystych. czy bedziemy mieli problem z dofinansowaniem?

 • Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Ad 1. Powierzchnia użytkowa – w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów,
  mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2005 r. Nr 31, poz. 266, z późn. zm.3));

  Ad 2. Informacje na temat powierzchni mieszkania służące do
  wyliczenia kwoty dofinansowania podawane są w momencie wnioskowania o kredyt z dopłatą MDM. Powierzchnia użytkowa wyliczana jest na podstawie odpowiednich umów lub prospektów informacyjnych. Niewielkie różnice dotyczące wielkości powierzchni wynikające z cyklu budowy są absolutnie dopuszczalne. Ustawa w
  żaden sposób nie odnosi się do ich zmiany. Należy jednak podkreślić, że informacje podane np. w prospekcie informacyjnym są wiążące dla dewelopera i mogą stanowić podstawę dla nabywcy lokalu do rozwiązania umowy deweloperskiej.

  Bank wyliczy powierzchnię użytkową mieszkania na podstawie umowy o ustanowieniu lub przeniesieniu własności mieszkania lub umowy deweloperskiej. Jeżeli taka umowa taka nie została zawarta do dnia złożenia wniosku powinniśmy przedstawić w banku przynajmniej umowę przedwstępną (umowę określającą zobowiązanie do zawarcia umowy o ustanowieniu lub przeniesieniu własności mieszkania lub umowy deweloperskiej). Jeżeli nie mamy nawet takiej umowy, wówczas także nic straconego – bank dokona po prostu weryfikacji podanych przez nas informacji na podstawie prospektu informacyjnego dewelopera dot. wybranej przez nas inwestycji.

 • Franek

  Mam następujące pytania:
  1. Wg jakiej normy ma być wyliczona powierzchnia domu?
  2. Czy powierzchnia jest w jakiś sposób weryfikowana czy po prostu wiążąca jest wartość powierzchni napisana na pozwoleniu na budowę

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Podejście do takiego rodzaju dochodu jest zależne od wybranego banku. Jedne go akceptują, inne nie. Odnośnie drugiej części pytania – odpowiedzieliśmy w komentarzu powyżej.

 • Mogą Państwo zawnioskować o kredyt teraz i otrzymać dofinansowanie z mnożnikiem 10% lub poczekać na urodziny malucha i otrzymać 15%. jeżeli zdecydują się Państwo na kredyt teraz, nie otrzymacie różnicy 5% po urodzeniu dziecka.

  Dodatkowe, jednorazowe finansowe wsparcie w formie spłaty części kredytu, (w wysokości 5% wartości odtworzeniowej mieszkania), możemy otrzymać w związku z urodzeniem się lub przysposobieniem trzeciego (lub kolejnego w rodzinie) dziecka. Uprawnienie przysługuje przez okres 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia
  własności nabytego mieszkania w ramach MDM. Wsparcie będzie przyznawane na wniosek beneficjenta złożony w ciągu 6 miesięcy od urodzenia lub przysposobienia dziecka do instytucji udzielającej kredytu.

 • Marek

  Kolejne pytanie wiąże sie z ciąża. Pierwsze dziecko w drodze, bylem w Pekao i PKO mówiąc ze zona jest w ciąży Panie twierdza ze po porodzie 5% mdm wpłynie na spłatę kredytu ale w Internecie wyczytałem ze tylko przy dziecku 3 badz kolejnym. Powiedziałem to w banku, to Panie zdziwione i ze moze ma Pan racje ale nie wiemy. W obu bankach to samo. Wiec jak to wygląda naprawdę? Czekać do porodu jesli deweloper będzie cierpliwy czy dostaniemy te 5% później i dlaczego banki sa tak słabo doinformowane?

 • Marek

  Witam. Chcemy z żoną kupić dom w programie mdm, zona jest w ciąży od pól roku jest na chorobowym czy wypłacane przez zus wynagrodzenie liczy się jako dochód? Czy dochód będzie od pracodawcy wynosił 0zl? W pekao chca dochód z 3 miesięcy i mówią ze chorobowe i macierzyński dla nich oznacza brak dochodu. W PKO Panie twierdza ze się liczy i mamy poczekać za urodzeniem żeby dostać 5% więcej tylko jesli dochód nie zony nie będzie sie liczył a pojawi sie bobas to będę miał mniejsza zdolność kredytową liczona juz na 3 osoby. Proszę o pomoc

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam 😉

 • Nie znam niestety Pani sytuacji i trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli jest Pani zarejestrowana w BIK to prawdopodobnie nie. Zachęcam jednak do rejestracji na naszej stronie. Doradca skontaktuje się z Panią i postara się dokładnie zweryfikować Pani zdolność.

 • monika

  mam pytanie czy jeśli ma długi i komornika to czy dostanę kredyt na mieszkanie?

 • monika

  witam

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie:http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Witam, dom powinien spełniać wymogi ustawy MDM (czyli maks 100 mkw powierzchni użytkowej, lub 110 jeżeli wychowuje Pan przynajmniej troje dzieci). W przypadku domów jednorodzinnych budowanych systemem gospodarczym pomoc w ramach MDM przyjmuje postać możliwości zwrotu części podatku VAT za zakupione materiały budowlane. Listę materiałów można znaleźć np. na stronach Urzędów Skarbowych. Do uzyskania takiego zwrotu wystarczy jedynie zbierać f-ry i złożyć wizytę w Urzędzie Skarbowym.

 • krzysiek

  Witam. Mam 24 lata i w przyszłym roku zamierzam zacząć budowę domu jednorodzinnego. Aby przystąpić do programu i otrzymać zwrot vat co muszę zrobić w tym kierunku?? Proszę o podpowiedz. Pozdrawiam

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Niestety intercyza niewiele pomoże w przypadku MDMu, zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy MDM kredyt musi zostać udzielony obojgu małżonkom.

  Jeżeli chodzi o drugą część pytania – Pani zdolność może zwiększyć ojciec. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym,
  macocha lub teściowie nabywcy.”

 • alamakota

  Witam, mam 31 lat, dziecko i męża z którym posiadam intercyzę. Chcę wziąć kredyt na zakup mieszkania w programie MDM ale bez męża, mam swoje powody. Niestety zbyt mało zarabiam aby bank udzielił mi kredytu na sfinansowanie całej nieru7chomości. Czy jeżeli do kredytu przystąpi np. mój ojciec to czy będę mogła skorzystać z dofinansowania?

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Wg objaśnień do Ustawy MDM zwrot finansowego wsparcia do Funduszu Dopłat, dokonywany każdorazowo za pośrednictwem instytucji kredytującej, nie będzie miał zastosowania w przypadku uzyskania prawa własności lub współwłasności w drodze spadku lub w związku z zawarciem przez nabywcę lokalu mieszkalnego związku
  małżeńskiego.

  Czyli – nie będą musieli Państwo zwracać dopłaty.

 • s

  Witam,
  Chłopak chce nabyć mieszkanie w ramach programu MDM.
  Za jakiś czas planujemy ślub,a ja mam przepisane w formie darowizny przez babcię mieszkanie z wpisem służebności. Czy jak zawrzemy związek małżeński to będziemy musieli zwrócić dopłatę?

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Sądzę, że tak. Zgodnie z art. 31 § 1 ustawy z dnia 25 lutego 1964
  r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. z 2012 r., poz. 788 t.j., z późn. zm.) w wyniku zawarcia związku małżeńskiego między małżonkami powstaje wspólność majątkowa i przedmioty majątkowe nabyte w czasie jej trwania przez oboje małżonków lub przez jednego z nich wchodzą w jej skład. W Państwa przypadku mieszkanie zostało jednak nabyte przed ślubem. Żona więc nie była de facto jego właścicielem. Z chwilą wygaśnięcia małżeństwa fakt posiadania mieszkania przez Pana nie będzie już przeszkodą w udziale w programie Mieszkanie dla Młodych. Żona spełnia więc warunek – do dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabywanego domu lub mieszkania, nie była właścicielką lub współwłaścicielką innego domu lub mieszkania, a nabywane mieszkanie będzie służyło zaspokajaniu jej własnych potrzeb mieszkaniowych.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Mieszkania można zacząć szukać już teraz, z wnioskiem warto poczekać do porodu – wtedy otrzymacie Państwo 15% mnożnik dopłaty.

 • Anna

  Witam, jestem w 4 miesiącu ciąży, razem z mężem chciałbym postarać się o kredyt i o uzyskaniu dopłaty MDM. Od początku ciąży jestem na zwolnieniu lekarskim. Mam pytanie, ile mniej więcej trwa załatwianie tych wszystkich spraw, od samego początku czyli znalezienie odpowiedniego mieszkania, umowa z deweloperem itp itd i zakończywszy na udzieleniu kredytu oraz zgody na uzyskanie dopłaty MDM. Termin porodu mam na listopad i czy te wszystkie sprawy zdążymy załatwić przed urodzeniem dziecka czy lepiej poczekać do porodu,żeby uzyskać 15% dopłaty?

 • wujas

  witam
  kupilem mieszkanie przed slubem, czy w przypadku rozwodu zona bedzie mogla starac sie o kredyt mdm?
  pozdrawiam

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Jarek

  to we wrocławiu bez kombinacji sie nikt raczej nie załapie, chyba ze ktos zalicza też takie miejsca jak kiełczów do wrocławia…

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Wskaźnik odtworzeniowy dla Wrocławia wynosi 4.530,50 PLN. Jeżeli przemnożymy go przez 1,1 otrzymamy wartość limitu – czyli: 4.983,55 PLN.

 • Jarek

  na stronie znalazłem takie sformułowanie: „Dla przykładu. Aktualny wskaźnik przeliczeniowy kosztu odtworzenia 1m2 powierzchni użytkowej wynosi dla Warszawy 5.258,00 zł. Oznacza to, iż możemy szukać mieszkania w tym mieście max. do kwoty 5 783,80 zł za m2 .” dlatego stwierdziłem, że aktualną cenę dla wrocławia nalezy jeszcze przemnożyć czyli 4983×1,1 x 51m – czyli jednak jestem w błędzie?

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Niestety, nie „łapią się” Państwo. Limit 4.983,55 zawiera już w sobie mnożnik 1,1. Żeby zmieścić się w limicie mieszkanie nie powinno kosztować drożej niż 254.509,90 PLN. Polecam ew. artykuł: http://mieszkaniedlamlodych.com/obejsc-limity-w-programie-mdm-mieszkanie-dla-mlodych/

  Być może rady w nim zawarte okażą się pomocne.

 • Jarek

  Dzieńdobry

  Kupujemy z żoną mieszkanie 51,07m2 po cenie 5150 co daje kwotę 263 tys. we Wrocławiu gdzie nowy limit jest 4983. Czy mamy szanse na MDM?

  Według moich wyliczeń czyli 51,07m2 x 4983 x 1,1 = 279930zł – więc nasza kwota 263tys nie przekracza tej kwoty 279tys.

  Wiec powinniśmy się „łapać” jednak jak wpisuję dane w kalkulator na tej stronie http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszkanie-dla-mlodych-kalkulator/ to pisze że przekroczono limit dla dopłaty, prosze o poradę jak o jest – łapiemy sie czy nie>

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Niestety nie może Pani skorzystać z programu MDM. Dofinansowanie w ramach MDM może zostać udzielone, jeśli nabywca do dnia nabycia mieszkania nie był właścicielem innego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal
  mieszkalny lub dom jednorodzinny, a także właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny. Z programu są wyłączane osoby, które posiadają lub posiadały część ułamkową własności nieruchomości mieszkalnej, ale w przypadku małżeństw warunek wykluczający posiadanie mieszkania dotyczy
  każdego z małżonków. Zgodnie z art. 31 § 1 ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. z 2012 r., poz. 788 t.j., z późn. zm.) w wyniku zawarcia związku małżeńskiego między małżonkami powstaje wspólność majątkowa i przedmioty majątkowe nabyte w czasie jej trwania przez oboje małżonków lub przez jednego z nich wchodzą w jej skład. Zatem mieszkanie nabyte przez małżeństwo w trakcie trwania małżeństwa stanowi ich wspólną własność. Reasumując – jako właścicielka mieszkania w przeszłości nie może Pani skorzystać z programu MDM

 • laura

  Jestem po rozwodzie,podczas trwania małzeństwa byłam z męzem współwłascicielem mieszkania.Czy to prawda,że teraz chcąc kupić sobie mieszkanie nie moge skorzystac z programu MDM ? Jestem rowniez po podziale majatku i z tamtym mieszkaniem nie mam juz nic wspólnego.

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu kredytu: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Aby otrzymać dopłatę – musi Pan na ten cel zaciągnąć kredyt. Podczas procesu kredytowania bank będzie od Pana wymagał ustanowienia Księgi Wieczystej (w celu późniejszego wpisu i zabezpieczenia interesów banku).

 • Ania

  Kupuje adaptację strychową. Jest już ona praktycznie wykonana, oczywistscie ma projekt budowlany, pozwolenie na budowę, stosowne uchwały wspólnoty sa podjęte. jednak w chwili obecnej nie było jescze odbioru budowlanego i nie sa wyodrebnione nowe KW. Czy jak podpisze umowe przedstepną teraz na zakup adaptacji strychowej oczywiscie która do momentu reazlaicji umowy koncowej będize samodzielnym lokalem ze wszystkimi dokumentami to czy mogę na pods takiej umowy starac się juz o mdm? pytam poniewaz nie wiem jak to terminowo ując w umowie przedswtępnej

 • Kaśka

  Świetne wskazówki. Przydadzą się, ponieważ również będziemy starać się kupić mieszkanie z tego programu. Sprawdziliśmy naszą zdolność w Skoku Chmielwskiego. Bez problemu dostaniemy kredyt na nasze upragnione M

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu kredytu: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Podejście zależy od banku. W większości dochody podczas zwolnienia z tytułu ciąży są akceptowane. Możecie Państwo starać się o kredyt w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, ale polecałbym poczekać na urodzenie dziecka. Otrzymają Państwo wówczas wyższą dopłatę (mnożnik 155 zamiast 10%)

 • Gość

  PKO BP bierze pod uwagę macierzyński (nie wiem jak L4 ciążowe, ale jak dla mnie to prawie to samo), a Pekao SA na pewno nie uwzględnia macierzyńskiego do dochodu. Nie wiem jak inne banki.

 • Michalina

  mam pytanie. jestem w ciąży na zwolnieniu lekarskim już od paru miesięcy. czy to prawda że jak jestem na zwolnieniu w ciąży i później na macierzyńskim to w tym czasie nie mogę się starać o kredyt z programu MDM?to znaczy starać się mogę z mężem ale wtedy moje dochody się nie liczą, tylko zarobki męża co oczywiście dyskwalifikuje nas z możliwości wzięcia kredytu. Takie informacje uzyskałam dzisiaj od doradcy finansowego!

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Aby przyznać Państwu mnożnik dopłaty 15 %, bank będzie wymagał aktu urodzenia dziecka – siłą rzeczy, na razie nie posiadacie Państwo tego dokumentu. Możecie ubiegać się o 10% teraz lub 15% po urodzeniu maluszka. Ustawa nie przewiduje niestety wyrównania, jeżeli dziecko urodzi się w trakcie procesowania wniosku. BGK rezerwuje dopłatę na podstawie warunków określonych w momencie złożenia wniosku kredytowego.

  Dodatkowe 5% jest wypłacane momencie, kiedy w rodzinie
  beneficjenta MDM pojawi się 3-cie lub kolejne dziecko (w ciągu 5-ciu lat od przeniesienia własności nieruchomości). Dopłata przyjmuje postać umorzenia części kapitału kredytu.

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu kredytu: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Diana

  Mam pytanie. Jestem w ciąży (4 miesiąc- ciąża pierwsza) staramy się z mężem o kredyt MDM, byliśmy na rozmowie w Open-Finance i mieliśmy rozmowę z doradcą kredytowym dewelopera. Czy w związku z tym, że dziecko urodzi się lipiec-sierpień, a papiery do banku kompletujemy już teraz i decyzja z banku będzie w przeciągu miesiąca- czy możemy starać się o dopłatę 10% czy 15%?? W dwóch różnych placówkach poinformowano nas inaczej i w żadnym przypisie nie ma takiej sytuacji. Jedna odpowiedź była taka, że bank już policzy nas jako 3 osoby (dwie dorosłe i nienarodzone jeszcze dziecko), natomiast druga, że dopłata jest od trzech dzieci w przeciągu 5-ciu lat. Proszę o odpowiedź.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Dziękujemy za Pański czas i komentarze. Polecamy się na przyszłość.

 • kamil

  czyli rzucanie słów na wiatr ehh takie samo barachło jak ci z expandera co nic nie wiedzą

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Cofam propozycję, to strona poświęcona MDM, nie procesowi kredytowemu w wybranym banku.

 • kamil

  mimo tego chciałbym się z tymi wykresami zapoznać, sam pan zaproponował ze mi je przedstawi także bardzo proszę

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Ta informacja do niczego się Panu nie przyda. Uśrednienia są fajne, jeżeli potrzeba przedstawić raport na poziomie zarządu. W stosunku do indywidualnego wniosku są kompletnie bezużyteczne. Sytuacja każdego Klienta jest inna. Napiszę Panu, że to będą 2 tygodnie, a okaże się że ze względu na specyficzną formę zatrudnienia lub skomplikowaną własność nieruchomości analiza przeciągnie się do miesiąca. Wróci Pan wtedy do mnie z pretensjami. Widziałem sytuacje, kiedy dwóch analityków dostało (testowo) ten sam wniosek, w tym samym banku i w jednym wypadku wyszła zdolność, a w drugim nie.
  Zadał Pan pytanie po którym naprawdę można „pływać”.

 • kamil

  to poproszę mogę podać @ jak tutaj nie można wkleić

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Mogę napisać – od kilku dni do 2-3 tygodni oraz około 40%, a nawet przedstawić wykresy, jak to wyglądało w poszczególnych miesiącach.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Jest poniżej 😉

 • kamil

  dlaczego moja odpowiedź została usunięta, cenzura?

 • kami

  jeszcze nigdy nie widziałem tak rozbudowanej formy frazy „nie wiem”

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Bardzo ciekawe pytanie – obawiam się, że nawet w banku nie uzyska Pan na nie odpowiedzi. W zależności od liczby i skomplikowania wniosków oraz liczby pracujących w danym okresie analityków (urlopy, chorobowe) – te wskaźniki zmieniają się z dnia na dzień.

 • kamil

  ile czasu mija po pozytywnym scoringu i przekazaniu do analityka do decyzji w pko bp? ile % po przejściu pozytywnie scoringu w tym banku otrzymuję kredyt?

 • Zapraszamy również do kontaktu z doradcami na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Tobias

  Jak ktoś nie ma kapusty na rynek pierwotny to wiadomo, że pozostaje mu rynek wtórny albo wynajem, albo z rodzicami, albo socjalne, albo wyjazd na zachód i zostanie hejterem 🙂

 • Aldona

  jak zwykle bzdury , na tym etapie decyduję już tylko czynnik ludzki czyli analityk. Nie dość że wasi doradcy z expandera nic nie wiedzą to Wasza wiedzia też nie jest za duża. Kiedyś chociaż tutaj w miarę szybko można było uzyskać informację a teraz …. najlepszy tekst z expandera (sytuacja z połowy stycznia) a czemu mieszkanie z rynku pierwotnego a nie wtórenego?

  Wiem, wiem najlepiej skasować mój post i udawać że doradcy mają pojęcie

 • Mieszkanie dla Młodych

  Wniosek przesłany do analityka na pewno został już sprawdzony pod względem dopłaty. Nie sądzę natomiast, aby został sprawdzony w BIK. Jak już pisałem, ta usługa jest płatna. Najprawdopodobniej bank wyśle zapytanie dopiero po dokładnym sprawdzeniu Pańskiej zdolności.

 • Tomek

  Świetnie BGŻ 🙂

 • adrian

  dzisiaj wniosek został już przekazany do analityka. Czy taki wniosek na tym etapie został już sprawdzony pod względem dopłaty bgż?

 • Mieszkanie dla Młodych

  Nie wiem, co Pański rozmówca rozumiał pod pojęciem badania scoringu ( w sensie, czy tylko przepuszczono Pana wniosek przez filry ryzyka, czy także przz bazy zewnętrzne). Jeżeli został już Pan sprawdzony w BIKu, to dalej z górki.

 • adrian

  ale skoro jestem już po scoringu to jest też już po biku ?

 • Mieszkanie dla Młodych

  Scoring to nie tylko BIK. Banki mają także własne filtry ryzyka oraz pobierają informację z innych baz (np. MIG-BR). Ponieważ zapytanie do BIKu jest płatne – z reguły odbywa się pod koniec procesu kredytowego. Powinno zakończyć się pozytywnie.

 • Mieszkanie dla Młodych

  Pańskie rozumowanie doskonale odpowiada zapisom ustawy. Aby otrzymać dopłatę narzeczona powinna jeszcze skorzystać z kredytu.

 • adrian

  dowiedziałem się od doradcy, że w pko bp przeszedłem pozytywny scoring, czyli rozumiem że już jest po sprawdzeniu w biku ? z Państwa doświadczenia jest duża szansa, że skończy się to wszystko pozytywnie ?

 • Tobias

  Witam. Mam firmę i czy jeżeli wpiszę sobie w ewidencji działalności gospodarczej branżą deweloperską, kupię działkę i wybuduje dom, a potem sprzedam go swojej narzeczonej to czy narzeczona dostanie dopłatę MDM ?

 • Zapraszamy do skorzystania z usług doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/