Jak sfinansować zakup Mieszkania dla Młodych?

Jak sfinansować zakup Mieszkania dla Młodych

Program MDM spełnił swoje zadanie i znacząco rozruszał rynek budownictwa w Polsce. Jak w dalszym ciągu można sfinansować zakup Mieszkania dla Młodych?

Deweloperzy rozpoczęli wiele nowych inwestycji, które zostaną ukończone w nadchodzącym okresie. Z drugiej strony banki – w celu zachowania dotychczasowego poziomu akcji kredytowej – zaczną różnicować swoje oferty i zwracać większą uwagę na klienta. Wysoka podaż nowych lokali w połączeniu z atrakcyjnymi możliwościami finansowania sprawi, że młodym ludziom łatwiej będzie znaleźć okazyjną ofertę.

Dlaczego akurat największe szanse mają właśnie młodzi? Przy stale rosnących cenach mieszkań trudno jest zakumulować wystarczającą ilość kapitału, aby zakupić mieszkanie za pomocą własnych środków. Najbardziej prawdopodobną opcją jest długoterminowy kredyt mieszkaniowy. Przewaga osób młodych wynika ze specyfiki tego produktu. Okres, na jaki banki mogą udzielić kredytu mieszkaniowego jest ściśle limitowany.

W najczęstszych przypadkach wiek najstarszego kredytobiorcy zsumowany z okresem kredytowania nie może przekroczyć 75 lat. Oznacza to, że osoba w wieku 40 lat będzie mogła zaciągnąć kredyt na 35 lat. Jednak granicznym okresem dla pięćdziesięciolatka będzie 25 lat. Okres kredytowania przekłada się z kolei na wysokość rat. Im krótszy – tym większa rata. Dochodzimy więc do konkluzji, że największą szansę mają właśnie młodzi. Mogą oni zaciągnąć kredyt na długi okres, płacąc jednocześnie niskie raty.

Czy takie rozwiązanie jest opłacalne? Wszystko zależy od tego, czy spełnimy kilka założeń. Najważniejsze to znaleźć odpowiedni kredyt. Odpowiedni – to znaczy taki, który ma jak najniższą marżę. Oprocentowanie każdego kredytu zawiera dwie składowe. Zwykle jest to stawka WIBOR (stopa procentowa, po jakiej banki udzielają pożyczek innym bankom) oraz właśnie marżę. Im będzie ona niższa, tym niższe raty przyjdzie nam płacić.

Po drugie – warto utrzymywać ścisły reżim wydatków każdą nadwyżkę finansową przeznaczyć na spłatę kredytu. Zmniejszymy w ten sposób wysokość kapitału, od którego naliczane są nasze odsetki – a w efekcie – zapłacimy dużo mniej. Kredytobiorcy pożyczają środki średnio na około 30 lat, natomiast swoje kredyty spłacają najczęściej już po 11-tu latach.

Znaleźć odpowiedni produkt nie jest jednak prosto. Jedną z opcji jest zebranie ofert głównych graczy na polskim rynku finansowym. Inną – o wiele prostszą – jest kontakt z profesjonalnym doradcą finansowym, który pomoże nam wybrać odpowiedni produkt. Drugie rozwiązanie będzie często wbrew pozorom o wiele tańsze. Przede wszystkim, doradca za swoje usługi rozlicza się z bankiem. Klient rzadko kiedy ponosi koszty takiej usługi.

Dodatkowo doradca ma wiedzę o tzw. ofertach cross-sell. W skrócie – są to oferowane przez banki produkty pakietowe, które zakupione razem są o wiele tańsze niż ich poszczególne składowe. Trochę przypomina to politykę znaną np. z fast-foodów. Kupno np. frytek i burgera jest droższe, niż zakup całego zestawu – łącznie z napojem. Podobną ofertę mają także banki, a wykwalifikowany doradca doskonale wie, jak połączyć poszczególne produkty, aby klient otrzymał dobrą ofertę. Jeżeli chcieliby Państwo skorzystać z takiego rozwiązania – zachęcam do rejestracji na stronie: Sprawdź Najlepsze Finansowanie Zakupu Mieszkania »

Do Państwa dyspozycji pozostawiamy także nasze forum, na którym grono ekspertów udzieli wszelkich informacji związanych z finansowaniem zakupu mieszkania.

sprawdz_doplate150