Banki obniżają oprocentowanie kredytów w programie MDM „Mieszkanie dla Młodych”

Banki obniżają oprocentowanie kredytów w programie MDM Mieszkanie dla Młodych

W programie „Mieszkanie dla Młodych” nastąpiły kolejne zmiany – przede wszystkim, do programu przystąpiła kolejna instytucja – Euro Bank Spółka Akcyjna. Bank rozpoczął przyjmowanie wniosków począwszy od 2014-05-19.

Razem z Bankiem Millennium, który przyjmuje wnioski od 2014-04-14 w programie MDM uczestniczy już 10 instytucji finansowych. Porównaj oferty MDM wszystkich banków »

Liczba banków uczestniczących w programie przekłada się bezpośrednio na wzrost wartości dopłat. Na koniec kwietnia Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował o wykorzystaniu ponad 108 milionów PLN kwoty wykorzystanego limitu środków na podstawie wniosków nabywców lokali przekazanych do BGK. Biorąc pod uwagę, że na ten rok przewidziano 600 mln PLN kwoty dopłaty, wykorzystane zostało ponad 18% przewidzianej puli. Co ciekawe, Klienci coraz chętniej składają wnioski o przyznanie dopłaty w kolejnych latach. Już teraz BGK potwierdza wykorzystanie limitu w kwocie 17 mln PLN w roku 2015 i 584 tys. PLN w 2016-tym.

Banki liczą na powtórzenie sukcesu poprzedniego programu – „Rodzina na Swoim”. Rosnąca liczba instytucji oferujących kredyty z dopłatą zaczyna przekładać się na walkę o Klienta. Na początku działania programu marże kredytów z dopłatą były często wyższe od standardowych produktów. Obecnie ich ceny są porównywalne, a dzięki dodatkowym produktom łączonym z kredytem hipotecznym (tzw. cross-sell) banki starają się przyciągnąć do siebie kolejnych Klientów.

Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. w zamian za założenie ROR w planie aktywnym z miesięcznymi wpływami dochodów z pensji oferuje obniżenie marży o 0,3 punktu procentowego. Jeżeli dodatkowo wykupimy w banku ubezpieczenie nieruchomości, możemy liczyć na dodatkową obniżkę o 0,1 p.p.

W przypadku Banku Millennium do obniżki o 0,3 p.p. niezbędne jest otwarcie ROR, wydanie karty debetowej, wykonywanie transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 500 zł miesięcznie. Jeżeli dodatkowo na nowo otwarte konto będzie przelewane nasze wynagrodzenie, obniżka marży wzrośnie do 0,5 p.p.

Na podobne warunki mogą liczyć Klienci Banku Pekao. Niezbędne jest otwarcie ROR Eurokonto z regularnymi wpływami, wydanie karty debetowej i ubezpieczenie nieruchomości (lub ew. karta kredytowa). Bank PKO BP stawia na obniżenie prowizji. Jeżeli założymy w tym banku ROR i kartę kredytową oraz skorzystamy z ubezpieczenia na wypadek utraty pracy – nie zapłacimy prowizji za udzielenie kredytu.

Spółdzielcza Grupa Bankowa premiuje z kolei swoich stałych Klientów. Jeżeli posiadamy ROR w SGB od min. 6-ciu miesięcy, marża naszego kredytu zostanie obniżona o 0,5 p.p. Takie same warunki uzyskamy także jako nowy Klient, ale wtedy oprócz RORu musimy skorzystać także z dwóch innych dodatkowych produktów (np. karty debetowej i kredytowej).

Rosnąca konkurencja instytucji z ofertą „Mieszkanie dla Młodych” pozwala przewidzieć podobny rozwój sytuacji jak w przypadku „Rodziny na Swoim„. Do uczestnictwa w programie szykują się kolejne banki. Mamy nadzieję, że ich udział jeszcze bardziej poprawi atrakcyjność oferty rynkowej dla Klienta. Porównaj oferty MDM wszystkich banków »

sprawdz_doplate150

 • Theresa Felrt

  cześć

  Czy potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki? Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek na niskim poziomie
  oprocentowanie 2%

  Więc proszę, jeśli potrzebujesz pożyczki, proszę napisz do nas teraz
  charles_din@hotmail.com z dołu, aby uzyskać więcej informacji:

  Pełne imię i nazwisko:…
  Kraj: ….
  Wymagana kwota: …
  Trwanie: ….
  Telefon: ….

  Proszę odpowiedzieć na adres charles_din@hotmail.com, aby uzyskać więcej informacji.
  Panie Charles Din

 • Tak. Doradcy współpracują ze wszystkimi bankami biorącymi udział w programie MDM, mają kompleksowe porównanie wszystkich ofert i łatwo mogą Państwu wskazać, który bank oferuje najlepsze warunki. Dodatkowo, dzięki negocjacjom z bankiem mogą zaoferować odrobinę lepsze warunki, niż te dostępne w oddziale. Wnioski są składane w dedykowanych zespołach analitycznych i są rozpatrywane dużo szybciej. I najważniejsza sprawa – pomoc doradcy nic Państwa nie kosztuje – rozliczają się z bankiem, który Państwo ew. wybiorą.

 • worwel

  czy takie sprawdzenie jest darmowe ?

 • Zapewniam, że doradcy na wymienionej stornie przedstawią oferty, które mają identyczne marże, jak „zwykłe” kredyty hipoteczne.

 • luz

  Ale sprawa jest prosta, i oczywista, a Pan Marin dokładnie to opisał. Prawie wszystkie banki udzielające kredyt w ramach programu MDM mają wyższe marże w stosunku do tego „normalnego” kredytu hipotecznego. Racją jest, że inaczej nie można tego nazwać jak okazją do napchania przy tej okazji kabzy.

 • Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Istotnie, są banki, które zwiększają swoją marżę w przypadku oferty w programie MDM. Są też takie, których oferta standardowa i MDM nie różni się cenowo. Może Pan zarejestrować się na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/ i poznać ofertę, która spełni Pańskie oczekiwania. Zapewniam, że wtedy inaczej spojrzy Pan na program MDM.

 • Marcin Henrykowski

  Z czego wynika az tak wielka marza w przypadku MDM? Bylem ostatnio w banku i zaoferowano mi kredyt z marza 1,69 nastepnie zapytalem o kredyt w programie MDM i marza nagle wzrosla do 2,19. Moim zdaniem to jest kolejna sciema bankow ktore chca sie nachapac kasy od panstwa i w rzeczywistosci zamiast ludzie, korzystaja banki. Ten caly program to jest pakowanie kasy bankom i nic tutaj innego nie wytlumaczy tego zjawiska. Jezeli nawet zalozmy ze bank ma troszeczke wiecej papierkowej roboty to wyzsza powinna byc PROWIZJA a nie MARZA. To jest publiczne okradanie budzetu panstwa!!!!!!!

 • test

  Doradca nic nie wywalczył oprócz prowizji, więc nie ma co gadać i tyle. A Bank BZWBK to oszuści, stracili stałego klienta, po spłaceniu kredytu usuwam konto z tego banku. Nikomu nie polecam bzwbk po prostu zwykli oszuści!

 • test

  Brałem przez doradcę, jedyny upust jaki wywalczył to niska prowizja za udzielenie kredytu. Zamiast 4000 tys. mam zaledwie 1500, ale to i tak nie tłumaczy wysokiej marży, na szczęście ten kredyt jest z wcześniejszą spłatą, która tez nie tłumaczy wysokiej marży. Po prostu Banki tylko chcą się nahapać i tyle. Od razu po spłaceniu kredytu usuwam konto z Banku BZWBK za swoją politykę dla stałego klienta i tyle i radzę wszystkim, którzy spłacą kredyt pokazać środkowy palec bankom!

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Oferowane warunki zależą od rodzaju kredytu, wielkości wkładu własnego oraz często – umiejętności negocjacyjnych Klienta. Współpracujemy z bankami już dosyć długo i mamy wynegocjowane bardzo korzystne upusty. Zapewniam, że poprzez kontakt z naszym doradcą może Pan uzyskać znacznie lepsze warunki niż w przypadku kontaktu indywidualnego.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Oferowane warunki zależą od rodzaju kredytu, wielkości wkładu własnego oraz często – umiejętności negocjacyjnych Klienta. Współpracujemy z bankami już dosyć długo i mamy wynegocjowane bardzo korzystne upusty. Zapewniam, że poprzez kontakt z naszym doradcom może Pan uzyskać znacznie lepsze warunki niż jako osoba indywidualna.

 • Gość

  Właśnie to jest największy minusem tego programu… i wysokie marże banków na kredyty udzielane w mdmie.

 • Gość

  Witam, wcale nie obniżają oprocentowania, będąc klientem banku dostałem prawie najwyższą marżę, ten artykuł to ściema! od razu po wcześniejszej spłacie kredytu rezygnuję z banku bzwbk to oszuści! Nie mam jakiś mega dużych zarobków ale mam konto długo i to już dla nich się nie liczy…

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu najlepszej dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Staramy się nie reklamować banków. Lista banków dostępna jest bezpośrednio u Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • kasia

  Które banki udzielają kredytu w MDM? Nie mogę znaleźć pełnej listy…

 • Aneta

  ALe rata kredytu jak piszesz 1800 to około 700 zł kapitału – Twojego kapitału i około 1100 zł odsetki. Więc reasumując koszt kredytu przy racie 1800 zł to własnie 1100 zł czyli tyle ile płacisz za wynajem. I co więcej proporcje się będą zmianiać z biegiem lat – odsetki będą malały a wzrastał kapitał. Więc np. za 10 lat odsetki będą wynościć 800 zł a reszta to spłacany kapitał. I wówczas jesteś przy kredycie do przodu niż wyjamyjąc cały czas za 1100 (bądź więcej). I na starość masz własna mieszkanie!!!!! Wyjamem całokosiwcie się nie opłaca !!!!!

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Miłosz

  Program dobry bo odciąża trochę budżet na mieszkanie, skorzystałem z kredytu w getinie, teraz czekam na klucze by zacząć wykańczać.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Można także skorzystać z odwróconej hipoteki, zapisać mieszkanie na rzecz banku i otrzymywać miesięczną rentę, ale już od instytucji finansowej.

 • zizi

  ja jeszcze dodam taki argument za kredytem. teraz dla nas nie jest problemem czy płacić za wynajem czy za kredyt, większość z nas jest w sile wieku ma dobrą prace i kase. Problem pojawi się gdy przyjdzie emerytura, osoby które spłacały kredyt płacą tylko za utrzymanie a te co wynajmowały płacą grubo ponad 1500zł, zważywszy na wysokość średniej emerytury w Polsce może starczy jeszcze na jedzenie i pozostaje taka egzystencja co miesiąc aż do śmierci. oczywiście nikt nie wie co będzie za te 30-40lat ale trzeba brać wszystkie za i sprzeciw.

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Hmm – i bank wyraził zgodę na taka konstrukcję umowy? Przeniesienie własności mieszkania w większości przypadków jest warunkiem koniecznym do uruchomienia kredytu.

 • Kam

  Witam, mam pytanie do wszystkich odnośnie ostatniej transzy przelewanej kwoty kredytu do dewelopera? Jak rozwiązać sytuacje, gdy w umowie przedwstępnej w formie aktu notarialnego ostatnia transzę trzeba wpłacić przed samym oddaniem mieszkania, własność zostanie przeniesiona do pół roku później (jest określony termin) Czy we wniosku o dopłatę powinien być wpisany ten termin przeniesienia własności? Jeśli tak, to w jaki sposób pokrywana jest ostatnia rata? Bank jako inwestycja kredytująca pokrywa środki, które odbierze w ramach mdm?

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  W BP obowiązkowe są ubezpieczenia: ubezpieczenie pomostowe )do czasu wpisu do KW) oraz ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Zapewniam, że nie wszyscy korzystają z usług PKO BP. Zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca zaproponuje najkorzystniejsze warunki stosownie do sytuacji danego Klienta.

 • Adam

  Proszę Cię o informację czy musiałeś brać u nich jakieś dodatkowe ubezpieczenia

 • Ela

  Też staram się o kredyt z dofinansowaniem, ale nie rozumiem dlaczego wszyscy są za pkobp… Oni mają jedną z największych marż – 2%!?! i patrząc przyszłościowo koszt takiego kredytu będzie kosmiczny w porównaniu do pkosa czy eurobanku

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • a

  co za bzdury , na szkolenie!!!!!!!!!

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  owszem, kredyt z dopłatą MDM można refinansować (ale już nie produktem w ramach programu MDM, drugiej dopłaty Pan nie dostanie). Dopłata jest związana z nieruchomością, nie z kredytem. Proszę jedynie uważać na ew. prowizję za wcześniejszą spłatę kredytu.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Podpisanie aktu notarialnego jest prawdopodobnie warunkiem banku do uruchomienia Pańskiego kredytu. Jeżeli Pan go nie dostarczy, najprawdopodobniej kredyt nie zostanie wypłacony.

  Teraz moje pytanie – na co dokładnie czeka deweloper? Jeżeli jest to kwestia zapłaty, należy wystąpić do banku o wystawienie promesy – zagwarantuje ona, że deweloper po zakończonej transakcji otrzyma należność.

  Jeżeli nie uda się Panu rozwiązać kwestii wypłaty kredytu do 10-go czerwca należy złożyć w banku dyspozycję wypłaty transzy na późniejszy termin.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Jasne 😉

 • Bartek

  Czy kredyt MDM można refinansować?
  Ustawa nic nie mówi na ten temat, więc teoretycznie powinno być to możliwe. Jak wiadomo, oferta kredytów MDM jest (póki co) wyraźnie gorsza od standardowych kredytów hipotecznych. Marże na poziomie 2% w porównaniu do poziomu 1.4-1.5% dla standardowych kredytów to różnica na tyle wyraźna, żeby rozważyć opcję refinansowania.

 • Kasia

  dobre pytanie mam podobnie. Odpowiecie?

 • kacper

  dostałem kilka miesięcy temu pozytywną decyzję kredytową.W umowie cywilno prawnej z deweloperem ustaliliśmy na 30 maja podpisanie aktu notarialnego który zobowiązany jestem przedstawić bankowi do 10 czerwca. Niestety cały czas nie mogę podpisać aktu ponieważ deweloper na coś czeka(nie wiem dokładnie co) Pytanie co się stanie jak nie doniosę aktu do 10.06?Nie chciałbym płacić podwyższonej raty, czy mogę domagać się zwrotu różnicy między zwykłą ratą a podwyższoną od dewelopera? Czy to że umowa sprzedaży jest w formie cywilno prawnej stawia mnie w złej sytuacji i gdy zaczne się domagać od dewelopera tej różnicy może mi on zabrac mieszkanie?
  Proszę o rade co robić.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Niestety nie. Dopłata w ramach programu MDM dotyczy jedynie zakupu domów lub mieszkań na rynku pierwotnym.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Jak najbardziej. Chodzi o limit 75 m2 powierzchni użytkowej mieszkania.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  W ustawie nic niestety pani nie znajdzie, za to w komentarzach do ustawy – już tak. Fragment zacytowałem w poście powyżej.

 • miki

  Ja obecnie wynajmuje 3 pokojowe 50m2 (po podłodze jakieś 60m2, mieszkanie ze skosami) za 1100zł + jakieś 400zł czynsz do wspólnoty mieszkaniowej + prąd (ok. 100zł). Miejscowość Bydgoszcz. W miarę nowy blok, ma może 7 lat.
  Jeżeli weźmiesz kredyt hipoteczny, to i tak będziesz płacił także czynsz + opłaty. Z uwagi na obecne wysokie marże banku wolę wynajmować (koszt 1100zł) niż wziąć kredyt (rata ok. 1800zł + ok 60 tyś gotówki na wykończenie mieszkania). Trzeba tylko odkładać sumiennie pieniądze.
  Wynajmując mieszkanie czuję się swobodnie, w każdej chwili mogę się przeprowadzić np. w sytuacji nowej pracy. A jak masz kredyt to już sprawa wygląda inaczej, jesteś „uziemiony”, nie szukasz lepszej pracy, nie przeprowadzisz się do innej miejscowości bo trzeba byłoby sprzedać mieszkanie i wtedy sporo stracisz, pracodawca ma Ciebie w garści, jak przyjdziesz po podwyżkę.

 • miki

  Tylko jest jeszcze jeden aspekt, musisz mieć odłożoną kasę na wykończenie mieszkania. Minimum 50 tyś. Jeżeli nie dysponujesz kasą, to trzeba brać dodatkowy kredyt gotówkowy (maksymalnie dają na 5 lat). Masz wówczas grubo powyżej 500-700zł dodatkowego kredytu na miesiąc.

 • Pingback: Przyczyny rosnącej popularności MDM | 3obieg.pl - Serwis informacyjny dziennikarstwa obywatelskiego.()

 • Lola

  Mam pytanie czy jeśli młoda osoba posiada już jakieś lokum np dostanie od rodziców dom lub mieszkanie, ale jest do remontu czy z tego programu można też dostać dotację na ten remont?

 • michu

  Witam, chciałbym się dowiedzieć, jeżeli mieszkanie o powierzchni 78m2 a użytkowej 60m2 , czymam szanse na MDM? Wycztyałem że mieszkania tylko do 75 m2 , a mieszkanie ma 78m2 powierzchni a uzytkowe 60m2 ? czymam szanse na mdm?

 • Anita

  Szukałam jakiś zapisów/jasnego stanowiska ustawodawcy, ale niczego nie znalazłam.
  Rzeczywiście na zdrowy rozum nie powinno być to przeszkodą i powodem zwrotu dopłaty, ale polskie prawo już nie raz zadziwiało i nie raz pewnie zadziwi 😉 A jeśli mamy inwestować wspólne oszczędności i razem spłacać kredyt to jednak chcielibyśmy mieć pewność, że wspólnie będziemy właścicielami. Organizacja ekspresowego ślubu (żeby jako małżeństwo wystąpić o kredyt) mnie nie przekonuje 😉

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Tak zupełnie na zdrowy rozum. Kupuje Pan mieszkanie jako singiel, żeni się i co dalej? Żona ma mieszkać u rodziców (bo przecież mieszkanie z Panem, to będzie użyczenie), nie można ustanowić współwłasności, bo to będzie zbycie części mieszkania? Nie wierzę, aby BGK interpretowało takie przypadki na niekorzyść Klienta.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Każdy bank ma inne warunki kredytowania – dlatego współpracujemy ze wszystkimi instytucjami biorącymi udział w programie MDM i wybieramy dla naszych Klientów najlepsze w danym momencie warunki.

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Ola

  Brak opłaty?? Ja brałam w PKO BP i musiałam zapłacic 2% prowizji od kwoty za udzielenie kredytu? Jak to jest jednym naliczają opłatę a innym nie??

 • tomek

  Też mam taki dylemat i pewnie sporo osób biorących kredyt z mdm jako single go mają. Bo przecież każdego z nas kiedyś ślub czeka 🙂 Ciekawe co na to BGK jak oni to interpretują.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Biorąc pod uwagę prorodzinny charakter ustawy – nie sądzę, aby doszło do sytuacji w której musieliby Państwo zwracać dofinansowanie.

  Wg objaśnień do Ustawy MDM zwrot finansowego wsparcia do Funduszu Dopłat, dokonywany każdorazowo za pośrednictwem instytucji kredytującej, nie będzie miał zastosowania w przypadku uzyskania prawa własności lub współwłasności w drodze spadku lub w związku z zawarciem przez nabywcę lokalu mieszkalnego związku małżeńskiego.

  Czyli – nie będą musieli Państwo zwracać dopłaty.

 • Anita

  Witam. Chciałabym w czerwcu tego roku złożyć wniosek (jako singiel) o dopłatę do kupna mieszkania w ramach programu MDM. Klucze do mieszkania odbiorę w lutym przyszłego roku. Kilka miesięcy później (latem) planuję ślub, po którym chciałabym ustanowić męża współwłaścicielem mieszkania. Czy takie działanie spowoduje, że będę musiała zwrócić dofinansowanie (bo art. 14 ustawy mówi, że:
  „1. W przypadku gdy nabywca w okresie 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia lub przeniesienia własności mieszkania:
  1) dokonał zbycia prawa własności lub współwłasności tego mieszkania,
  mieszkania (…)
  – część finansowego wsparcia udzielonego nabywcy podlega zwrotowi do Funduszu Dopłat w kwocie odpowiadającej iloczynowi kwoty uzyskanego dofinansowania wkładu własnego oraz wskaźnika równego ilorazowi liczby pełnych miesięcy pozostających do zakończenia okresu 5 lat i liczby 60.”?

 • Przemek

  Nie zgodzę się z Tobą. Nie wiem gdzie ten wynajem jest tańszy… Mieszkam we Wrocławiu i za mieszkanie 2-pokojowe wraz ze wszystkimi opłatami za media trzeba zapłacić przynajmniej 1500zł (jak masz mnóstwo szczęscia to takie znajdziesz), a najczęściej jest to wydatek około 1800-2000zł miesięcznie. Biorąc kredyt na 30 lat spłacam 2 razy więcej, ale i tak miesięczne wydatki na mieszkanie będą podobne to wynajmowanego. W moim przypadku to niecałe 1700zł (rata kredytu plus czynsz i prąd). Fakt, „moje” mieszkanie będzie moje za 30 lat, ale jeśli bym do emerytury wynajmował to nigdy nie będzie moje, a w tym czasie zapłacę tyle samo albo nawet więcej właścicielowi mieszkania za wynajem.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Nie można wskazać jednego idealnego banku. Sytuacja każdego Klienta jest inna i wybór banku zależy od danej inwestycji. Dysponujemy odpowiednimi zestawieniami, współpracujemy ze wszystkimi instytucjami biorącymi udział w programie MDM. Zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca skontaktuje się z Panem poleci najbardziej optymalny bank do Pańskiej sytuacji.

 • korek

  I mnie trzasną ten zaszczyt. 😀 Widzę, że chyba większosc leci do pkobp. Moze macie jakies zestawienie, jak to wyglada w skali kraju?

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  No niestety, w obecnych czasach o mieszkanie bez kredytu raczej ciężko…

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Jak najbardziej. Ograniczenie dot. posiadania mieszkania zostało złagodzone, aby nie eliminować z grona beneficjentów osób,
  które są obecnie lub były w przeszłości posiadaczami ułamkowych części lokali lub budynków. Ustawa ma zapewnić zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Własność ułamkowa tego nie zapewnia. Wyjątek dotyczy małżeństw – w przypadku gdy nabywcą lokalu jest małżeństwo, warunek nieposiadania własnego mieszkania dotyczy obojga małżonków (nie możemy przystąpić do programu, jeżeli posiadamy mieszkanie na spółkę z żoną).

 • miki

  Jaka najniższa marża dla kredytu hipotecznego, w którym wkład własny będzie stanowić wyłącznie dofinansowanie MDM, założony ROR + regularne wpłaty wynagrodzenia?. Bez karty kredytowej.

 • miki

  Rekomendacja S to bat na ludzi, którzy nie mają odłożonej kasy na wpłatę własną do kredytu hipotecznego. Podstawowym celem tej rekomendacji jest straszenie ludzi, aby wzięli kredyt teraz, kiedy te marże są wysokie. Najlepszym rozwiązaniem w tej chwili jest odkładanie pieniędzy i czekanie na lepsze warunki kredytowe, bo obecne są nie do przyjęcia

 • miki

  Zgadzam się, kredyty są dla ludzi bogatych, którzy chcą mieć „coś” od zaraz. Niestety kredyty w Polsce są domeną ludzi „biednych”, których nie stać na kredyt.

 • miki

  „Twoje” mieszkanie będzie dopiero po spłaceniu kredytu po 30 latach, za które ostatecznie zapłacisz co najmniej podwójnie. Bierzesz kredytu 300tyś, oddajesz ponad 600tyś. Wynajem jest teraz coraz tańszy, spójrz dookoła, ile mieszkań stoi pustych. Tylko w Polsce jest jakaś dziwna rzecz, że każdy chce mieć swoje mieszkanie (a raczej klitkę 50-60m2). Na zachodzie wynajem to normalna rzecz.

 • DobrzeŻyć

  To mi się podoba, brak opłat w PKO BP za udzielenie kredytu. Teraz tylko spłacić raty przez 30 lat i tyle. Tylko… 😀

 • Piotr

  Krótki czas temu odziedziczyłem z rodzeństwem po zmarłych rodzicach mieszkanie. Mam 26 lat i biorę ślub za parę miesięcy i pytanie czy mam możliwość załapania się do programu MDM mając udział w mieszkaniu po rodzicach?

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Mamy argument za i argument przeciw. Wszystko jest dla ludzi – trzeba tylko umiejętnie i z rozwagą zaciągać zobowiązania.

 • Ola

  To co lepiej nie mieć długu i mieszkać pod mostem? Albo przez całe życie wynajmować i nabijać kasę innym. To już wolę nabijać kasę bankom i mieszkać na swoim.

 • Mirek

  Jeśli kogoś nie stać na wyłożenie 20% na starcie to lepiej niech nie bierze kredytu i nie kupuje mieszkania bo jedna nieprzewidziana sytuacja życiowa i i człowiek zostaje bez mieszkania i z długiem.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Nie do końca się z tym zgadzam. Marże dla kredytów w granicach 1,1 – 1,4 nie są czymś nieosiągalnym. Dodatkowo – pamiętajmy o rekomendacji S. Wymagany wkład własny w poszczególnych latach będzie nieustannie rósł (teraz to zaledwie 5%). Nie każdego będzie stać na wyłożenie 20% wartości nieruchomości na starcie – tym bardziej, że mieszkanie trzeba jeszcze będzie wykończyć i umeblować.

 • Mikołaj

  Kredyt hipoteczny składa się z dwóch składników:
  – WIBOR (Warsaw Interbank Offered Rate) – wskaźnik który określa wysokość oprocentowania pożyczek na polskim rynku międzybankowym
  – MARŻA BANKU – prowizja banku za udzielenie kredytu

  Wskaźnik WIBOR może zmieniać się w zależności od sytuacji na rynku, od ok. 2 lat jest na bardzo niskim poziomie.
  Marża jest stała dla całego okresu kredytowania. Banki wykorzystując niski poziom wskaźnika WIBOR, podwyższyły
  swoje marżę, gdy tylko WIBOR wróci do swojego poziomu, to raty kredytu będą bardzo wysokie. Dlatego to nie jest najlepszy moment na branie kredytu.

 • To zależy od wielu czynników tj. np. wielkości wkładu własnego lub jego braku, sposobu wyliczania zdolności kredytowej w różny sposób uwzględniającej te same dochody, długości trwania kredytu czy chociażby dodatkowych produktów bankowych, z których zdecydujemy się skorzystać.
  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy przedstawią i porównają oferty wszystkich banków dostępnych na rynku oraz wybiorą najlepszą ofertę dopasowaną do naszych indywidualnych preferencji: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Sebastian

  Oferta MDM którego banku jest najlepsza?