Rankingi Kredytów „Mieszkania dla Młodych” cz. 1

Czy warto brać kredyt w banku? To pytanie zadaje sobie codziennie bardzo wiele osób. Na pewno warto, ale tylko w określonych sytuacjach. Przede wszystkim powinna istnieć realna potrzeba uzasadniająca zaciągnięcie kredytu bankowego.

Ponadto musi zachodzić zdolność kredytowa, gdyż bez niej wszelkie nasze kredytowe rozważania pozostaną jedynie teorią. Zanim bank oceni naszą zdolność kredytową rozpatrując nasz wniosek, sami powinniśmy zweryfikować, czy stać nas będzie na spłatę kredytu.

Trzeba tutaj pamiętać o podstawowej zasadzie nie zadłużania się ponad miarę. W szczególności zaś należy unikać spłaty jednych zobowiązań kolejnymi, gdyż grozi nam w tym przypadku spirala kredytowa. Jednym słowem musimy nie tylko być świadomi swoich potrzeb, ale również realnie oceniać swoje finansowe możliwości.

Pamiętajmy, że jeżeli źle oszacujemy nasze możliwości i pojawią się opóźnienia w spłacie kredytu, wpłynie to negatywnie na naszą historię kredytową co w przyszłości może uniemożliwić zaciągnięcie kolejnego kredytu.

W przypadku, kiedy pozytywnie zweryfikowaliśmy wszystkie „za i przeciw”, przychodzi czas na konkretny wybór oferty kredytowej. W dzisiejszych czasach mamy bardzo duży komfort takiego wyboru. Można powiedzieć, że kredyty same pukają do naszych drzwi. Ulotki reklamujące usługi kredytowe zalegają w skrzynkach pocztowych, są też nam wręczane w wielu punktach.

Szczególnie chętnie reklamowane są w ten sposób pożyczki gotówkowe, które dla banków są bardzo opłacalne. Mnogość możliwości przynosi jednak też problem z dokonaniem właściwego wyboru. Szukając kredytu nie kierujmy się atrakcyjną ulotką.

Teoretycznie każdy wie, że powinien podejmować takie decyzje świadomie, ale jakże często teoria rozmija się z praktyką i podejmujemy decyzję spontanicznie, bez odpowiedniego rozeznania. Pamiętajmy, że w przypadku każdej umowy, kredytu czy pożyczki, to bank jest stroną dominującą. To bank ustala bowiem warunki umowy i po jej zawarciu kontroluje spłatę.

Wykorzystajmy więc moment, kiedy to my jesteśmy górą, czyli moment podejmowania decyzji kredytowej. Wówczas to banki muszą rywalizować o nas, przedstawić najkorzystniejszą ofertę. Nie dajmy się więc zwieść kolorowej ulotce, ani miłemu głosowi w słuchawce. Porównajmy konkrety i podejmijmy naszą decyzję świadomie.
sprawdz_doplate150