• http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

    Banki akceptują także dochody osiągane na podstawie umowy – zlecenia. Jeżeli spełnia Pani pozostałe warunki programu – może Pani skorzystać z MDMu i otrzymać kredyt jako singielka samotnie wychowująca dziecko (mnożnik dofinansowania 15%). Może także Pani poczekać na wejście w życie nowelizacji i przystąpić do kredytu razem z partnerem (nowela umożliwi takie rozwiązanie).

    Nieruchomość należy zakupić od osoby, która wybudowała to mieszkanie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej (na przykład deweloper, spółdzielnia mieszkaniowa). Proszę pamiętać, że program MDM obejmuje wyłącznie rynek pierwotny – czyli zakup domu od osoby fizycznej nie będzie objęty dofinansowaniem.

    Jeżeli potrzebna jest porada w kwestii wyboru banku, zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca skontaktuje się telefonicznie i zaproponuje najbardziej optymalne warunki.

  • Katarzyna

    09.2015 r z narzeczonym bierzemy ślub. Mamy dziecko ( narzeczony nie jest ojcem dziecka) i chcemy kupić dom. Czy MDM przyznawane jest osobom, które posiadaja wyłącznie umowę o prace? Ja obecnie nie pracuje, ale w najbliższym czasie mam zamiar podjąć prace, czy bede musiała mieć umowę o prace czy wystarczy umowa zlecenie? Czy dom moge kupić od sprzedawcy, czy wyłącznie od dewelopera?

  • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

    Wnioski wg znowelizowanych zasad będzie można składać najprawdopodobniej już na początku lipca.

  • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

    W chwili obecnej możecie Państwo skorzystać z programu MDM jedynie oddzielnie, jako single (tzn. jedno mieszkanie może
    nabyć jedno z Was). W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM ustawa dokładnie określa, kto może przystąpić do kredytu razem z potencjalnym beneficjentem: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

    Wspólne kredytowanie osób nie pozostających w związku
    małżeńskim umożliwi nowelizacja ustawy MDM, która wejdzie w życie pod koniec II kwartału 2015. Wówczas będą Państwo mogli bez problemu zakupić razem mieszkanie i oboje zostać jego współwłaścicielami.

  • denis

    Witam.Chciałbym jeszcze raz zapytać kiedy będzie w końcu ta nowelizacja?W lipcu czy we wrześniu?
    Z góry dziękuję.

  • sylwia

    Witam. Mam 16 miesieczna corke ktora wychowuje z partnerem ktory nie jest jej biologicznym ojcem. Spodziewamy sie drugiego, wspolnego dziecka. Czy mozemy liczyc na pomoc z MDM? Nie posiadamy na dzien dzisiejszy wkladu wlasniego.

  • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

    Jeżeli wymienione mieszkanie zostało zakupione w trakcie trwania małżeństwa – to niestety nie może Pan wziąć udziału w programie MDM. Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy MDM, dofinansowanie w ramach programu może zostać udzielone, jeśli nabywca do dnia nabycia mieszkania nie był właścicielem innego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, a także właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny.

    Z programu są wyłączane osoby, które posiadają lub posiadały
    część ułamkową własności nieruchomości mieszkalnej, ale w przypadku małżeństw warunek wykluczający posiadanie mieszkania dotyczy każdego z małżonków. Zgodnie z art. 31 § 1 ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. z 2012 r., poz. 788 t.j., z późn. zm.) w wyniku zawarcia związku małżeńskiego między małżonkami powstaje wspólność majątkowa i przedmioty majątkowe nabyte w czasie jej trwania przez oboje małżonków lub przez jednego z nich wchodzą w jej skład. Zatem mieszkanie nabyte przez małżeństwo w trakcie trwania małżeństwa stanowi ich wspólną własność.

    Dodatkowo, na podstawie postanowienia Sądu Najwyższego z
    dnia 11 sierpnia 2011 r. (I CSK 647/10): „Posiadanie samoistne rzeczy przez małżonków, odmiennie niż w wypadku współposiadania przez osoby niepołączone wspólnością łączną, musi być interpretowane jako realizowanie przez każdego z nich całości praw.” Z powyższych stwierdzeń wynika zatem, że małżonek był właścicielem mieszkania, i na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy MDM nie może ubiegać się o udział w programie Mieszkanie dla Młodych.

  • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

    Jeżeli spełniacie Państwo kryterium wieku – polecam spróbować ubiegać się o udział w programie. W kwestii zdolności kredytowej – w
    odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

  • Artur

    Witam. Niestety będę rozwodził się z żoną i zostawiam jej mieszkanie a sam chciałbym kupić mieszkanie z dopłatą w programie MDM zarabiam ok 2600 zł na rękę czy mogę liczyć na pomoc z programu MDM??

  • kamil

    Witam. Na mam umowę na czas nieokreślony na umowie 2310zł brutto + premie uznaniowe. Zarabiam średnio 2700zł netto żona jest na wychowawczym i chcielibyśmy kupić mieszkanie ok 57 m2 za ok 230000 czy możemy liczyń na dofinansowanie w programie mdm??

  • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

    Dochód matki na urlopie macierzyńskim raczej nie będzie brany pod uwagę, ale być może mogą Państwo skorzystać z pomocy najbliższych. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

  • Natalia

    Witam,
    Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim, mąż jest bezrobotny. Czy możemy skorzystać z programu MDM , czy którykolwiek bank akceptuje dochód kobiety na urlopie macierzyńskim. Czy otrzymamy dopłatę jeżeli będziemy mieli z mężem rozdzielność majątkową?

  • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

    Oczywiście. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą
    przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

  • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

    Ze wsparcia w ramach programu Mieszkanie dla Młodych mogą skorzystać małżeństwa oraz osoby samotne(single) w wieku do 35 lat (w przypadku małżeństwa pod uwagę będzie brany wiek młodszego z nich licząc do końca roku kalendarzowego w którym kończy 35 lat). Podstawowym warunkiem jest, aby do dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabywanego domu lub
    mieszkania, nie były właścicielami lub współwłaścicielami innego domu lub mieszkania, a nabywane mieszkanie będzie służyło zaspokajaniu ich własnych potrzeb mieszkaniowych.

    Jeżeli potrzebna jest porada w kwestii wyboru banku, zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca skontaktuje się telefonicznie i zaproponuje najbardziej optymalne warunki.

  • EmiliaJ

    Witam, ja studiuje, od lipca rozpoczynam staż; mąż pracuje dorywczo. Czy jest jakakolwiek szansa na otrzymanie kredytu na kawalerkę z dofinansowaniem MDM? Czy poręczycielami mogą być moi rodzice, którzy posiadają gospodarstwo rolne? Albo znajomy prowadzący działalność gospodarczą?

  • iza

    jestem osoba nieslyszaca mam rente na stale , moj maz pracuje ma najnizsza place oraz rente na stale , mamy dwoje dzieci czy mozemy skorzystac z doplaty na mieszkanie

  • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

    Zapraszamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

    Mogą Państwo skorzystać z kredytu, ale nie będzie to kredyt w ramach programu MDM (tzn. z dofinansowaniem). W przypadku domów jednorodzinnych budowanych systemem gospodarczym pomoc w ramach MDM przyjmuje postać możliwości zwrotu części podatku VAT za zakupione materiały budowlane. Listę materiałów można znaleźć na naszej stronie w zakładce Dokumenty. Do uzyskania takiego zwrotu wystarczy jedynie zbierać f-ry i złożyć wizytę w Urzędzie Skarbowym.

    Możemy Państwu polecić standardowy kredyt hipoteczny z bardzo przyzwoitymi warunkami. Jeżeli potrzebna jest porada w kwestii wyboru banku, zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca skontaktuje się telefonicznie i zaproponuje odpowiednią ofertę.

  • Jarek

    Witam,
    Niedawno kupiłem działkę z żoną- posiadamy 1 dziecko. Chcielibyśmy wybudować dom (do 100m^2) za pomocą firmy zajmującej się budową domów jednorodzinnych „pod klucz”. Czy istnieje możliwość wzięcia kredytu w takiej sytuacji? Z jakiej pomocy możemy skorzystać? Zakładając,że posiadam zdolność kredytową.

  • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

    Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

    Nowelizacja powinna wejść w życie pod koniec II kwartału 2015. Prawdopodobnie od lipca 2015 będzie już można korzystać z wymienionej możliwości.

  • ewelina

    Witam
    Czy wiadomo już kiedy konkretnie wejdzie ustawa , że osoby bez ślubu będą mogły wziąć razem kredyt ?
    Pozdrawiam

  • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

    Przy wnioskowaniu o kredyt w programie MDM mogą Państwo oczywiście skorzystać z pomocy rodziców. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM ustawa dokładnie określa, kto może przystąpić do kredytu razem z potencjalnym beneficjentem: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu
    własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

    Zdolność kredytową wyliczamy jedynie zarejestrowanym użytkownikom – to już jest oferta handlowa w której polecamy banki z najbardziej atrakcyjną ofertą.

  • ma

    witam .Mamy z narzyczonym jedno dziecko ja nie pracuje a narzyczony prowadzi dzialalnosc gospodarcza na karcie ryczltowskiej pit 2014 wyniesie okolo 35 tys poniewaz jest rozliczany za pol roku bo w maju zostala zalozona dzialalnosc. w sierpniu tego roku bierzemy slub czy moji rodzice moga pomoc mu w zabraniu tej doplaty rozlicznenie ojca wynioslo 90 tys przy dzialalnosci prowadzonej na vacie a mama jest na umowie na pelen etat wynagrodzenie najnizsza krajowa

  • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

    Zapraszamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/