• Justyna Łupicka

  Witam. Jestem mężatka i mam jedno dziecko. Planujemy z męzem wybudować dom ale te 100m2 to trochę mało.. mamy na oku projekt na ok. 130m2 czy na takim projekcie można starać się o dofinansowanie?

 • gość

  Mi z porównań wyszło, zę najlepsza ofertę da mi getin bank dlatego na kredyt u nich się zdecydowałam. Rata nie powala więc odpukać nie mam problemów z jej spłątą

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Tak. Jeżeli w ciągu 5 lat od momentu przeniesienia własności mieszkania nabytego w ramach MDMu zostanie Pan właścicielem innego domu lub mieszkania (i nie będzie to spadek, ani współwłasność otrzymana w drodze małżeństwa) część dopłaty trzeba będzie zwrócić.

  Na podstawie Art. 14 Ustawy MDM: „W przypadku gdy nabywca lokalu mieszkalnego, w okresie 5 lat od dnia zawarcia umowy o ustanowieniu lub przeniesieniu własności lokalu mieszkalnego:
  1) dokonał zbycia prawa własności lub współwłasności tego lokalu mieszkalnego,
  2) wynajął lub użyczył ten lokal mieszkalny innej
  osobie,
  3) dokonał zmiany sposobu użytkowania
  tego lokalu mieszkalnego w sposób uniemożliwiający zaspokajanie własnych potrzeb
  mieszkaniowych,
  4) uzyskał prawo własności lub współwłasności innego lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w
  całości lub w części, którego przedmiotem jest inny
  lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, z wyłączeniem uzyskania tych praw w drodze spadku
  – część finansowego wsparcia udzielonego nabywcy lokalu mieszkalnego podlega zwrotowi do
  Funduszu Dopłat w kwocie odpowiadającej iloczynowi kwoty uzyskanego
  dofinansowania wkładu własnego oraz wskaźnika
  równego ilorazowi liczby pełnych miesięcy pozostających do zakończenia okresu 5 lat i liczby 60.”

 • Krzysiek

  czyli musi minąć 5 lat od spłaty kredytu abym mógł bez żadnych sankcji zgłosić dom do odbioru?? dobrze rozumiem??

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  dom powinien zostać ukończony (odbiór budynku) 5 lat od momentu przeniesienia własności mieszkania w programie MDM – wówczas nie grożą już Panu żadne sankcje.

 • Krzysiek

  Witam. Mam jedno pytanie. Czy kupując mieszkanie w programie MDM będę mógł w czasie spłacania kredytu rozpocząć budowę domu? Czy będę musiał oddać dopłatę czy nie ma to żadnego wpływu na zaciągnięty kredyt?

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Ustawa nie przewiduje żadnych obostrzeń, dotyczących wcześniejszej spłaty kredytu. Praktycznie kredyt można spłacić już następnego dnia po wypłacie całości środków. Proszę jedynie uważać na zapisy w umowach z bankiem kredytującym – tutaj już będą pojawiać się klauzule dot. prowizji z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu.

 • Adrian

  Jeżeli wezmę kredyt na 15lat, to po jakim czasie mogę spłacić całość? I czy w ogóle nie jest to wykluczone z uwagi na otrzymaną dopłatę? Jednym słowem czy muszę kredyt spłacać przez cały zadeklarowany okres rata po racie, czy mogę go wcześniej spłacić?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ MDM Mieszkanie dla Młodych

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu najlepszej dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Nie przekona się Pan, dopóki nie spróbuje. Wszystko zależy od wielkości kredytu, okresu kredytowania, Pańskich obecnych zobowiązań i marży banku. Zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca oddzwoni i pomoże wybrać najlepszą ofertę.

 • Mariusz Krzysztof Kazimierz

  witam czy przy zarobkach najnizszej krajowej sa wgl jakies szanse na uzyskanie dopłaty i kredytu na dom??