• MDM Mieszkanie dla Młodych

  Może Pan złożyć wniosek już teraz, ale z terminem wypłaty środków w przyszłym roku (np. na początku stycznia). Nie będzie wtedy stresu z utratą dopłaty. Tak naprawdę – nawet, jeżeli Pana wniosek nie zostanie rozpatrzony w terminie, może Pan złożyć kolejny. Z programu jesteśmy wyłączeni jedynie jeżeli mamy dom lub mieszkanie.

  Jeżeli wniosek zostanie przeprocesowany, ale z jakiegoś powodu nie może dojść do wypłaty środków (np. opóźnienie ze strony dewelopera), bank kredytujący ma możliwość wystąpienia do BGK o wypłatę środków, które następnie mogą zostać przetrzymane na specjalnym koncie technicznym do momentu wypłaty.

  2014-12-10 to dosyć bliski termin, ale możliwy do realizacji. Termin oddania mieszkania przypada na 30 października w tym roku?

 • Krystian

  Witam,

  Staram się o dofinansowanie z MDM, ale w związku z faktem, że jest końcówka roku nie wygląda to zbyt kolorowo. Po wstępnym kontakcie z bankiem dowiedziałem się, że w przypadku gdy do końca listopada nie dostaniemy akceptacji wniosku z MDM to nie dostaniemy go w ogóle. Jest taka możliwość z uwagi na natężenie prac banku w końcówce roku. W grudniu nie będzie akceptowane żadne wnioski, a wniosek nie przechodzi na kolejny rok, czyli z automatu zostaje odrzucony. Problem w tym, że o dofinansowanie można się ubiegać tylko raz, więc w przyszłym roku już nie będę miał takiej możliwości.
  Z tego powodu bank zaproponował, żebym złożył wniosek w styczniu.

  Największym paradoksem w tej sytuacji jest fakt, że aby ubiegać się o kredyt potrzebna jest przedwstępna umowa notarialna w której należy zawrzeć w jakim terminie bank przeleje pieniądze… Gdzie tu logika?
  Podczas podpisania umowy przedwstępnej muszę zapłacić zaliczkę w wysokości 10000 zł i zagwarantować deweloperowi do kiedy dostanie pieniądze z banku. W przypadku niezapłacenia w terminie bank może odstąpić z umowy bez oddania zaliczki. Następnie z wnioskiem mam iść do banku i modlić się, żeby bank dotrzymał mojego terminu (bzdura). Ba, modlić się żeby w ogóle rozpatrzył pozytywnie wniosek (koniec roku).

  Podsumowując: dziś mam spotkanie z notariuszem. W umowie przedwstępnej termin zapłaty przypada na 10.12.2014r. Bank kręci nosem, a ja jestem w kropce, bo nie mam żadnych zapewnień. Co mam zrobić z takim fantem?

  Żeby jeszcze zamieszać w tej skomplikowanej sytuacji, dodam, że mieszkanie odbiory będzie miało dopiero 30 października. (pierwszy termin przypadał na 15 października, ale protokoły nie zostały podbite przez inspektora)…

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ MDM Mieszkanie dla Młodych

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Nie jest regułą, że marża kredytu z MDMem jest wyższa niż „zwykłego” kredytu hipotecznego. Jeżeli potrzebna jest porada w kwestii wyboru banku, zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca skontaktuje się z Państwem i przedstawi najbardziej odpowiednie oferty.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Ulga odsetkowa obowiązywała od 2002-01-01 do 2007-01-01. Osoby, które uzyskały kredyt mieszkaniowy czy pożyczkę mieszkaniową przed tą datą, mogą korzystać z niej jeszcze przez 20 lat, czyli do 2027 roku.

 • dancio85

  Witam, zamierzam z żoną wziąć kredyt MDM, kwota zakupu mieszkania to 184000, wkład własny 60000zł! Czy ktoś mi powie dlaczego kredyty hipoteczne są tańsze od kredytów MDM z dopłatą? Dlaczego banki zawyżają marże i oprocentowanie w kredytach mdm? Czy to państwo tego nie widzi? Po co taki program skoro 19tys dopłaty jest nic nie warte? pozdrawiam

 • EwelinaW

  Witam proszę mi powiedzieć czy to prawda, ze mozna odliczyć podatek od kredytu mieszkaniowego i od mdm… bo mi pani w pko tak powiedziała jak podpisywaliśmy kredyt. pozdrawiam

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Nie dowiecie się Państwo, jeżeli nie spróbujecie. Jeżeli brakuje Wam zdolności – można poprosić o pomoc najbliższych. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej
  nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

  Jeżeli potrzebna jest porada w kwestii wyboru banku, zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca skontaktuje się z Państwem i przedstawi najbardziej odpowiednie oferty.

 • monikak

  Witam, mam 24 lata, z mężem mamy male dziecko i chcielibyśmy wziąć kredyt lecz nie mamy żadnego wkladu wlasnego. Ja zarabiam najniższa krajowa i umowa na czas nieokreślony a mąż. 1900zl umowa na 3lata z możliwością zatrudnienia na dluzej. Czy mamy szanse na kredyt? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Na Pańskim miejscu – poprosiłbym o pomoc najbliższych. W
  odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

  Następnie wziąłbym minimalną kwotę wymaganego kredytu (50% LtV), posiłkując się wymienionym wkładem własnym. Część pozostałych środków przeznaczyłbym na wykończenie mieszkania. To – co zostanie przeznaczyłbym na spłatę części kredytu aby maksymalnie obniżyć jego koszt.

  Tyle mojej sugestii – ostateczna decyzja należy do Państwa. Jeżeli potrzebna jest porada w kwestii wyboru banku, zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca skontaktuje się z Panem i przedstawi najbardziej odpowiednie oferty.

 • Tomek

  Witam,
  Chciałbym zakupić mieszkanie wraz ze swoją żoną i 2 letnią córką. Na chwilę obecną pracuję tylko ja. W banku PEKAO obliczono zdolność kredytową 100 tys. zł + 30 805 zł z programu Mdm. Zdolność kredytowa dlatego tylko tyle ponieważ jak mi powiedziano nie mam jeszcze pełnego roku pracy. Pełny rok mija w listopadzie br. Mamy dość sporty wkład własny ok. 130-140 tys. zł. Jednakże mieszkania które nam się podobają mają wartość ok 260 tys. Więc nawet jak byśmy chcieli dać cały nasz wkład własny to niestety nie możemy bo kwota wkładu przekracza 50% wartości mieszkania. Co w takim wypadku należy zrobić? czekać aż minie rok zatrudnienia i mieć nadzieje na lepszą zdolność? czy szukać czegoś tańszego. Pozdrawiam

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ MDM Mieszkanie dla Młodych

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Wg objaśnień do Ustawy o MDM: „Założeniem ustawy było, aby środki otrzymywane z budżetu państwa zastępowały lub uzupełniały wkład własny kredytobiorcy. Jest to szczególnie ważne w kontekście Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, która zacznie obowiązywać najpóźniej 1 stycznia 2014 r., a która będzie wymagała posiadania przez przyszłego kredytobiorcę przynajmniej 5% wkładu własnego i wymóg ten będzie stopniowo zwiększany do 20% w 2017 roku.”

  Czyli można złożyć wniosek na skredytowanie 100% wartości mieszkania.

  Powinien Pan jednak posiadać chociaż trochę własnych funduszy na sfinansowanie kosztów okołokredytowych (prowizja i ubezpieczenia) oraz kosztów notarialnych. Tego niestety można skredytować w ramach MDMu.

 • Piotr

  Witam,

  Wraz z żoną i malutką córeczką chcielibyśmy zakupić mieszkanie. Niestety nie mamy żadnych oszczędności. Czy jest możliwość wzięcia kredytu bez wkładu własnego? Pracuję tylko ja (umowa o prace na czas określony)

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  zachęcam do rejestracji na naszej stronie – być może będziemy mogli coś polecić.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Obecnie – nie. Dom może nabyć jedno z Was. W odniesieniu do
  Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM ustawa dokładnie określa, kto może przystąpić do kredytu razem z potencjalnym beneficjentem: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy
  kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

  Czyli powinniście Państwo poprosić o wsparcie jedna z rodzin, ew. trochę poczekać. W styczniu przyszłego roku powinna wejść w życie nowelizacja umożliwiająca branie wspólnego kredytu z dopłatą MDM w ramach związków partnerskich.

 • Magda

  Po co ten program, w powiecie świdnickim (lubelskie) nie ma ani jednego mieszkania spełniającego kryteria cenowe za m2.

 • Sylwia

  Witam serdecznie,
  Czy jest możliwość dofinansowania dla dwóch singli? Żyjemy w związku partnerskim i osobno nie mamy tak dużej zdolności kredytowej a razem owszem ale czy wtedy możemy ubiegać się dofinansowanie do tego kredytu? Chcemy kupić domek jednorodzinny 86 m2. Bardzo proszę o odpowiedź.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ MDM Mieszkanie dla Młodych

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu najlepszej dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • żal

  Ja nie polecam zdecydowanie Eurobanku. Przy składaniu wniosku wszystko było ładnie pięknie, wszystkie parametry ok a ostatniego możliwego dnia do którego mieli czas wdł. aneksu wysłali do mnie do pracy osobę wdł., której moje zarobki w stosunku do innych pracowników były za wysokie. Paranoja, dlaczego mam odpowiadać za to jak zarabiają inni.. straciliśmy ponad 2 miesiące no ale może i wyszło na dobre bo w innym banku nie mieli problemów. Pozdrawiam wykwalifikowaną kadrę detektywów z Eurobanku.

 • mloda

  Stanowczo odradzam Alior Bank. Próbowano mnie oszukać (dwukrotnie!) przy uzyskiwaniu kredytu hipotecznego w programie MDM. Dla mnie nijak ma się ich myśl przewodnia („Wyższa kultura bankowości”) do rzeczywistości. Chamstwo, kłamstwa i oszustwa – to spotkało mnie w jednej z placówek na Śląsku! Omijajcie szerokim łukiem ten bank, a jeśli konieczne chcecie z nimi współpracować, dokładnie czytajcie wszystkie umowy i dokumenty!

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Oczywiście że tak. Z programu jesteśmy wykluczeni jedynie, jeżeli obecnie lub w przeszłości posiadaliśmy dom jednorodzinny lub mieszkanie, ew. spółdzielcze
  własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest dom lub mieszkanie lub też posiadaliśmy na własność lub współwłasność budynku, jeżeli udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny.

 • Benek

  Zona dostała działkę jako darowizne od jej rodziców ja zostałem wpisany w akcie notarialnym jako uzytkownik wieczysty czy w tym wypadku mogę sie starac o dofinansowanie? (zona przekraczyła limit wieku, ale ja jeszcze nie).

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Nie. Górny limit to 100m2 (110m2 przy trójce dzieci). Przypominam, że mówimy o powierzchni użytkowej.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Można – o ile zdecydują się Państwo projekt przerobić. Proszę pamiętać, że limit 100 m2 dotyczy powierzchni użytkowej. Do takiej nie zaliczamy np. pralni, kotłowni czy spiżarni. Na naszych stronach znajdą Państwo artykuł na ww. temat. Zachęcam do lektury.

 • Łukasz

  Ja miałem podobnie, i udało się w Getin Banku wziąć kredyt. Spróbuj i przejdź się do banku

 • Benek

  Witam,
  2+2 czyli 100m2 a co jak w projekcie budowy domku jednorodzinnego jest 104 lub 106m2??
  czy tu dopłata jest mozliwa?.

 • Justyna Łupicka

  Witam. Jestem mężatka i mam jedno dziecko. Planujemy z męzem wybudować dom ale te 100m2 to trochę mało.. mamy na oku projekt na ok. 130m2 czy na takim projekcie można starać się o dofinansowanie?

 • gość

  Mi z porównań wyszło, zę najlepsza ofertę da mi getin bank dlatego na kredyt u nich się zdecydowałam. Rata nie powala więc odpukać nie mam problemów z jej spłątą

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Tak. Jeżeli w ciągu 5 lat od momentu przeniesienia własności mieszkania nabytego w ramach MDMu zostanie Pan właścicielem innego domu lub mieszkania (i nie będzie to spadek, ani współwłasność otrzymana w drodze małżeństwa) część dopłaty trzeba będzie zwrócić.

  Na podstawie Art. 14 Ustawy MDM: „W przypadku gdy nabywca lokalu mieszkalnego, w okresie 5 lat od dnia zawarcia umowy o ustanowieniu lub przeniesieniu własności lokalu mieszkalnego:
  1) dokonał zbycia prawa własności lub współwłasności tego lokalu mieszkalnego,
  2) wynajął lub użyczył ten lokal mieszkalny innej
  osobie,
  3) dokonał zmiany sposobu użytkowania
  tego lokalu mieszkalnego w sposób uniemożliwiający zaspokajanie własnych potrzeb
  mieszkaniowych,
  4) uzyskał prawo własności lub współwłasności innego lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w
  całości lub w części, którego przedmiotem jest inny
  lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, z wyłączeniem uzyskania tych praw w drodze spadku
  – część finansowego wsparcia udzielonego nabywcy lokalu mieszkalnego podlega zwrotowi do
  Funduszu Dopłat w kwocie odpowiadającej iloczynowi kwoty uzyskanego
  dofinansowania wkładu własnego oraz wskaźnika
  równego ilorazowi liczby pełnych miesięcy pozostających do zakończenia okresu 5 lat i liczby 60.”

 • Krzysiek

  czyli musi minąć 5 lat od spłaty kredytu abym mógł bez żadnych sankcji zgłosić dom do odbioru?? dobrze rozumiem??

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  dom powinien zostać ukończony (odbiór budynku) 5 lat od momentu przeniesienia własności mieszkania w programie MDM – wówczas nie grożą już Panu żadne sankcje.

 • Krzysiek

  Witam. Mam jedno pytanie. Czy kupując mieszkanie w programie MDM będę mógł w czasie spłacania kredytu rozpocząć budowę domu? Czy będę musiał oddać dopłatę czy nie ma to żadnego wpływu na zaciągnięty kredyt?

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Ustawa nie przewiduje żadnych obostrzeń, dotyczących wcześniejszej spłaty kredytu. Praktycznie kredyt można spłacić już następnego dnia po wypłacie całości środków. Proszę jedynie uważać na zapisy w umowach z bankiem kredytującym – tutaj już będą pojawiać się klauzule dot. prowizji z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu.

 • Adrian

  Jeżeli wezmę kredyt na 15lat, to po jakim czasie mogę spłacić całość? I czy w ogóle nie jest to wykluczone z uwagi na otrzymaną dopłatę? Jednym słowem czy muszę kredyt spłacać przez cały zadeklarowany okres rata po racie, czy mogę go wcześniej spłacić?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ MDM Mieszkanie dla Młodych

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu najlepszej dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Nie przekona się Pan, dopóki nie spróbuje. Wszystko zależy od wielkości kredytu, okresu kredytowania, Pańskich obecnych zobowiązań i marży banku. Zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca oddzwoni i pomoże wybrać najlepszą ofertę.

 • Mariusz Krzysztof Kazimierz

  witam czy przy zarobkach najnizszej krajowej sa wgl jakies szanse na uzyskanie dopłaty i kredytu na dom??