• http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu najlepszej dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Jeżeli nie są Państwo właścicielami wymienionego mieszkania i młodsze z Was nie ma ukończonych 35-ciu lat – to tak, możecie Państwo skorzystać z programu MDM.

  W przypadku domów jednorodzinnych budowanych systemem gospodarczym pomoc w ramach MDM przyjmuje postać możliwości zwrotu części podatku VAT za zakupione materiały budowlane. Listę materiałów można znaleźć na naszej stronie w zakładce Dokumenty. Do uzyskania takiego zwrotu wystarczy jedynie zbierać f-ry i złożyć wizytę w Urzędzie Skarbowym.

 • Michał

  Witam mieszkam z żona i synkiem w TBS , teraz zaczynamy budowę domu jednorodzinnego 99,5 m mamy własną działkę i 50% gotówki na dom , czy możemy skorzystać z MDM czy raczej nie ma szans

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Oczywiście. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą
  przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

  Proszę jednak wziąć pod uwagę, że wiek teściowej mocno ograniczy Państwa okres kredytowania. W większości banków wiek najstarszego kredytobiorcy + okres kredytowania nie może przekroczyć 75 lat.

 • gosia

  Witam.Mam pytanie,razem z mężem chcielibyśmy skorzystać z dofinansowania mdm,jedynie mąż posiada umowę na czas nieokreślony,ja zajmuję sie wychowywaniem dwójki dzieci,czy drugim kredytobiorcą może być teściowa,która ma 55 lat?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Może Pan liczyć na mnożnik dofinansowania 15% jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Bank poprosi prawdopodobnie o akt urodzenia dziecka oraz o Oświadczenie ojca/opiekuna o wychowywaniu dziecka.

 • Julek

  Witam…
  Z mamą mojego dziecka nie mamy ślubu. Chcę kupić mieszkanie (moje pierwsze) wspomagając się dopłatą z MDM. Na 10% dopłatę mogę liczyć ale…
  Czy mogę liczyć na 15% dopłatę jeśli będę mieszkał tam z moim dzieckiem (oczywiście będzie tam ze mną zameldowane) ?
  Czy ta sytuacja wymaga przedstawienia jakichś dodatkowych dokumentów poza aktem urodzenia dziecka?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Wszystkie informacje mogą Państwo uzyskać korzystając z kalkulatora na naszej stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszkanie-dla-mlodych-kalkulator/

  Jeżeli potrzebna jest pomoc w kwestii wyboru banku – polecam rejestrację na stronie. Doradca skontaktuje się z Państwem i poleci najbardziej optymalne oferty.

 • Grzesiek

  Witam . Wraz z żoną pracujemy na umowę na czas nieokreślony , nasze zarobki to 2400 i 2800 na rękę . Nie mamy żadnych kredytów oraz nic na siebie ponieważ mieszkamy u rodziców . Posiadamy 30 tyś oszczędności na dany moment . Czy możemy skorzystać z MDM , jeśli tak to na ile dofinansowania możemy liczyć przy mieszkaniu o metrażu 41m/kw o wartości 180 tyś brutto ? i Ile może wynosić rata przy wpłaceniu 30 tyś wkładu własnego oraz dofinansowaniu MDM na 15 lat .

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Odnośnie pierwszej części pytania – jeżeli cena 1 m2 powierzchni użytkowej lokalu przekracza limit ceny właściwy dla danej lokalizacji – niestety nie można nabyć wymienionej nieruchomości w ramach programu MDM.

  Odnośnie dalszej części pytania – nawet jeżeli deweloper nie ma oznaczonego danego mieszkania jako spełniającego standardy programu MDM, a samo mieszkanie spełnia limity ceny i powierzchni programu – można skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych.

 • Patryk

  Witam. Czy jeśli cena za metr mieszkania jest większa niż dopuszczalny limit to można skorzystać z programu MDM? Jeśli Deweloper nie ma danego mieszkania oznaczonego jako MDM to czy mimo wszystko można skorzystać z tego programu?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Witam, jeżeli chcą Państwo wybudować dom na własnej działce – nie możecie niestety skorzystać z kredytu z dofinansowaniem w ramach MDM. W przypadku domów jednorodzinnych budowanych systemem gospodarczym (a takim będzie Państwa budowa) pomoc w ramach
  MDM przyjmuje postać możliwości zwrotu części podatku VAT za zakupione materiały budowlane. Listę materiałów można znaleźć na naszej stronie w zakładce Dokumenty. Do uzyskania takiego zwrotu wystarczy jedynie zbierać f-ry i złożyć wizytę w Urzędzie Skarbowym.

  Możemy jednak Państwu polecić szeroki wybór „zwykłych” kredytów hipotecznych. wystarczy rejestracja na naszej stronie – doradca skontaktuje się z Państwem i przedstawi najbardziej optymalne oferty.

 • Marta

  Witam..
  Planuje z partnerem budowe domu..dom ma metraż 96,27m2..w 100 się mieści idealnie..z tym że poza budową musielibyśmy kupić działkę..dofinansowanie z projektu MDM jest tylko do domu..a biorąc kredyt na dom i działkę jest możliwość skorzystania z dofinansowania tylko na dom? można to jakoś rozgraniczyć..oboje mamy mniej niż 35lat..ale ze za wynajem mieszkania płacimy duzo bo az 1200zł wolelibyśmy te pieniążki wydawać na poczet kredytu..

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Kredyt w ramach programu MDM może Pan uzyskać jedynie na zakup mieszkania. Ponieważ wpłacił już Pan deweloperowi 10% zadatku – ta suma będzie stanowiła Pana wkład własny. Czy może Pan ew. umówić się z deweloperem na zwrot zapłaconego wkładu – tylko wtedy mógłby Pan sfinansować całość mieszkania (czyli wziąć kredyt na 225 tys PLN). Wtedy dopłata w ramach programu MDM mogłaby stanowić wymagany wkład własny, a własne środki, które wcześniej wpłacił Pan deweloperowi można przeznaczyć np. na wykończenie mieszkania.

 • Adam Ząbkowski

  Witam!
  W zeszłym roku wybrałem mieszkanie 50mkw o wartości 225tys. zł w systemie płatności 10/90, tj. 10% płatne przy podpisaniu umowy deweloperskiej (luty 2014), 90% płatne przy odbiorze kluczy (maj 2015). W kwietniu zamierzam starać się o kredyt z dopłatą 10% MDM (jestem singlem). Czy wartość kredytu w tym wypadku wyniesie 202,5tyś. zł (90%), czy 180tyś. zł (80%wartości mieszkania)? Czy jest możliwość „odzyskania” zadatku i wzięcia kredytu na całość wartości mieszkania, a wymagany wkład własny będzie pokryty przez dopłatę MDM? Czy jest możliwość skredytowania również tych 10% zadatku jaki wpłaciłem deweloperowi? Nie ukrywam, że pieniądze przydałyby się na wykończenie mieszkania.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Jeżeli są Państwo w formalnym związku, nie ma możliwości, aby partner nie przystąpił do kredytu (zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy MDM kredyt musi zostać udzielony obojgu małżonkom).

  Jeżeli jest to związek nieformalny – nie możecie skorzystać z programu wspólnie. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

  Wspólny udział w programie MDM w przypadku związków partnerskich umożliwi nowelizacja ustawy, która powinna wejść w życie pod koniec II-go kwartału 2015.

 • stokrotka

  witam, posiadam 37% wkładu własnego, ale nie mam zdolności kredytowej, natomiast mój Partner chce wziąć kredyt na resztę kwoty na okres 20 lat; wartość nieruchomości 273 tys. zarobki netto 4 tys. Czy muszę przystępować do kredytu i czy mamy szansę otrzymać ten kredyt?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Ze wsparcia w ramach programu Mieszkanie dla Młodych mogą
  skorzystać małżeństwa oraz osoby samotne(single) w wieku do 35 lat (w przypadku małżeństwa pod uwagę będzie brany wiek młodszego z nich licząc do końca roku kalendarzowego w którym kończy 35 lat). Podstawowym warunkiem jest, aby do dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabywanego domu lub
  mieszkania, nie były właścicielami lub współwłaścicielami innego domu lub mieszkania, a nabywane mieszkanie będzie służyło zaspokajaniu ich własnych potrzeb mieszkaniowych.

 • Michał

  Od dwóch lat posiadam kredyt hipoteczny, mieszkanie 74m2, nie uknczylem 30lat, więc jestem ciekaw czy jest możliwość dostania doplaty z MDM?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Nie – ta forma ulgi już od dłuższego czasu nie jest dostępna.

 • Ola

  Czy można odpisać mieszkanie kupione w programie MDM od podatku dochodowego?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Na przykładzie – beneficjent MDMu otrzymuje powiedzmy 30 tys. PLN kwoty dofinansowania. Przez okres 5-ciu lat od momentu przeniesienia własności mieszkania nie będzie mógł nadpłacić kapitału kredytowego w kwocie większej niż wymienione 30 tys. PLN, gdyż spowoduje to konieczność zwrotu części dofinansowania.

 • Mariusz

  Można prośic o wytlumaczenie co oznacza ten zapis:
  Po wejściu w życie nowelizacji nie będzie można nadpłacić kredytu w
  kwocie wyższej niż kwota uzyskanego dofinansowania w okresie 5-ciu lat
  od przeniesienia własności mieszkania.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Minimalny okres kredytowania w przypadku programu MDM wynosi 15 lat, w chwili obecnej nie ma jednak problemu, aby spłacić kredyt wcześniej (Program nie przewiduje żadnych sankcji z tytułu
  wcześniejszej spłaty kredytu). Proszę jedynie uważać na zapisy w umowie z bankiem dot. prowizji za wcześniejszą spłatę.

  Po wejściu w życie nowelizacji nie będzie można nadpłacić kredytu w kwocie wyższej niż kwota uzyskanego dofinansowania w okresie 5-ciu lat od przeniesienia własności mieszkania.

 • wiola706

  Czy można wziąć kredyt na mniej niż 15 lat z dopłatą mdm ?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  W podanym przykładzie – kredyt może zostać pomniejszony o 37.500 PLN.

 • a

  Czy wpisując kwotę kredytu w kalkulatorze na Państwa stronie muszę sam uwzględnić wkład własny dodając do posiadanej kwoty kwotę dofinansowania? Przykładowo wartość nieruchomości to 240 000. Posiadam 20 000 oszczędności, które będą moim wkładem własnym. Do kalkulatora mam wpisać kwotę kredytu mniejszą tylko o 20 000 zł czy o 37 500, jeżeli dofinansowanie w moim przypadku wynosi 17 500?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Tak, jeżeli będzie to teren dewelopera i wybuduje na nim dom, który następnie sprzeda Pani na podstawie kredytu w programie MDM, może Pani liczyć na dofinansowanie.

  Budowa na Pani własnej działce będzie traktowana jako system gospodarczy. W przypadku domów jednorodzinnych budowanych systemem gospodarczym pomoc w ramach MDM przyjmuje postać możliwości zwrotu części podatku VAT za zakupione materiały
  budowlane. Listę materiałów można znaleźć na naszej stronie w zakładce Dokumenty. Do uzyskania takiego zwrotu wystarczy jedynie zbierać f-ry i złożyć wizytę w Urzędzie Skarbowym.

 • Ola

  Witam,Chciałabym zakupić dom jednak w mojej okolicy nie ma domow na rynku pierwotnym,czy moge zawrzec umowe z firmą budowlaną na budowę domu?jesli dzialka nalezy do nich i wybudują dom to jest to rynek pierwotny(to jest deweloper?) i przysluguje mi mdm?a co jesli dzialka nalezy do mnie?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Owszem, ale takich informacji doradcy udzielają jedynie zarejestrowanym użytkownikom.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Razem z decyzją odmowną powinna Pani otrzymać także jej uzasadnienie.

 • Magda

  DB nie doszło do rozmowy o warunkach, wiem że trzeba było założyć fundusz inwestycyjny i co miesiąc wpłacać ok 300 zł, natomiast PKO marża 2,39 ponieważ składane było w grudniu, ale z tego co wiem w lutym jest jakaś promocja na 1,9 %

 • mateusz

  Magda jakie warunki zaproponowali CI w DB oraz w PKO? (marża, prowizja?)

 • Magda

  Witam, korzystam z usług doradcy finansowego, który złożył za mnie dokumenty o kredyt, niestety z Deutsche Bank przyszła decyzja odmowna, z PKO również(chociaż podobno jest zdolność 3500 netto), tylko podwyższone ryzyko(nie wiem dlaczego), zostało złożone odwołanie i czekam jeszcze na 1 bank, moje pytanie co mogę jeszcze zrobić? czy nie powinnam otrzymać jakiegoś pisma dlaczego nie przyznano mi kredytu? wiem tyle co doradca mi mówi, a on też jest zdziwiony i nic nie wie.

 • mateusz

  Powiem szczerze, że gubię się w tych wszystkich obliczeniach, kalkulatorach itd. Czy moglibyście powiedzieć w którym banku marża jest mniejsza niż 1,8 i nie trzeba płacić prowizji a nie dochodzą jakieś kosmiczne koszty jak np w DB gdzie trzeba wpłacać około 300zł na fundusz inwestycyjny?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Celem wprowadzenia rekomendacji S była próba uniknięcia ryzyka kursowego. Gdyby ta ustawa weszła kilka lat wcześniej, nie byłoby np. takiego problemu z „frankowiczami”, jaki mamy obecnie.

 • taba

  To praktycznie przekresla szanse otrzymania kredytu z dochodem osiaganym za granica poniewaz znalesc jednego poreczyciela nie jest latwo a co dopiero kilku. Ten zapis Rekomendacji S jest bez sensu. Jesli chodzi o osoby pracujace w Polsce to rozumiem, ale na odwrot? Przeciez jesli ktos chce kupic mieszkanie w Polsce to chyba jest oczywiste ze planuje powrot do kraju i predzej czy pozniej bedzie zarabial w pln

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Prawda. Może być też tak, że poręczycieli jest więcej, wtedy walutą dominującą będzie suma ich zarobków (oczywiście o ile wszyscy zarabiają w PLN).

 • taba

  Witam, tez jestem zainteresowany takim rozwiazaniem, ale czytalem ze w takim wypadku kredyt jest udzielany w walucie dominujacej wiec nasz poreczyciel z Polski musi zarabiac wiecej niz my za granica. Czy to prawda?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Tak, obecnie ustawa w żaden sposób nie narzuca konieczności dalszego kredytowania w banku, który udzielił kredytu z dopłatą MDM. Podobnie jest np. ze spłatą kredytu (program nie przewiduje żadnych sankcji z tytułu wcześniejszej spłaty). Proszę jedynie uważać na zapisy w umowie z bankiem dot. prowizji za wcześniejszą spłatę.

 • Diana

  Witam,
  czy można przenieść kredyt do innego banku, jeśli już kupiłam mieszkanie w mdm?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Owszem. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w
  ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

  Należałoby posiadać jednak trochę gotówki na opłaty około kredytowe, których nie można objąć kredytem MDM (np. prowizja za udzielenie, opłaty notarialne, ubezpieczenia itd.)

 • Asia

  Witam mam pytanie czy mam szansę na MDM bez posiadania żadnego wkładu własnego ?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Jeżeli jest to tylko przeniesienie adresu firmy, a w wymienionym lokalu nie będzie Pan prowadził działalności – żona nie straci dofinansowania.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Jeżeli jest to tylko przeniesienie adresu firmy, a w wymienionym lokalu nie będzie Pan prowadził działalności – żona nie straci dofinansowania.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Proszę bardzo. Odnośnie zapytania – takich porad doradcy udzielają zarejestrowanym użytkownikom. Jeżeli jest Pani zainteresowana – prośba o rejestrację na stronie.

 • Andrzej

  Żona kupiła mieszkanie z dopłatą mdm. Jeszcze przed zawarciem małżeństwa. Ja posiadam własną działalność gospodarczą i zameldowałem się w tym mieszkaniu. Mam obowiązek przeniesienia działalności w miejsce zameldowania. Czy przez to że przenoszę działalność do mieszkania żony, zona nie straci dofinansowania mdm

 • Andrzej

  Żona kupiła mieszkanie z dopłatą mdm. Jeszcze przed zawarciem małżeństwa. Ja posiadam własną działalność gospodarczą i zameldowałem się w tym mieszkaniu. Mam obowiązek przeniesienia działalności w miejsce zameldowania. Czy przez to że przenoszę działalność do mieszkania żony, zona nie straci dofinansowania mdm

 • Patrycja Remiś

  Dziękuję za odpowiedź :-) no to tak jak myślałam. Może maja Państwo jakiś link do mieszkań na sprzedaż łapiących się w tych limitach? chodzi mi o mazowieckie najlepiej warszawa.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Witam. Jeżeli bank wymaga min 20% wkładu własnego, powinni Państwo posiadać różnicę pomiędzy kwotą dofinansowania, a kwotą wymaganego wkładu własnego. Zadatek dla dewelopera jest osobna kwestią, ale tą kwotę możecie już Państwo sfinansować w ramach kredytu w programie MDM.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  witam. Jeżeli bank wymaga min 20% wkładu własnego, powinni Państwo posiadać różnicę pomiędzy kwotą dofinansowania, a kwotą wymaganego wkładu własnego. Zadatek dla dewelopera jest osobna kwestią, ale tą kwotę możecie już Państwo sfinansować w ramach kredytu w programie MDM.

 • Patrycja Remiś

  Witam, mam pytanie odnośnie wkładu własnego. Oboje z mężem mamy umowę na czas nieokreślony i mam dziecko. Z tego co wyczytalam przysługuje nam 15% dofinansowania dofinansowania, bank w którym mamy konta obsługuje kredyty hipoteczne z wymogiem 20% wkładu własnego. Tak więc czy musimy posiadać te 5% aby starać się o kredyt w tym banku? I jak wygląda forma zadatku dla dewelopera czy jest to te 5% bo powiem szczerze nie zbyt to ogarniam..

 • Guest

  Witam, mam pytanie odnośnie wkładu własnego. Oboje z mężem mamy umowę na czas nieokreślony i mam dziecko. Z tego co wyczytalam przysługuje nam 15% dofinansowania dofinansowania, bank w którym mamy konta obsługuje kredyty hipoteczne z wymogiem 20% wkładu własnego. Tak więc czy musimy posiadać te 5% aby starać się o kredyt w tym banku? I jak wygląda forma zadatku dla dewelopera czy jest to te 5% bo powiem szczerze nie zbyt to ogarniam.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Polecam spróbować, poza tym, w odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej
  nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

 • cobra11

  witam, czy zarabiając na stałym etacie 1900 zł brutto, będąc singlem mam możliwość na kredyt w mdm na mieszkanie o wartości ok.200000 zł?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradcę na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Rozumiem, że zarobki męża są w innej walucie niż PLN? Wg rekomendacji S waluta kredytu musi być zgodna z waluta dochodów, a program MDM dotyczy jedynie kredytów w PLN. Proponuję państwu jednak nieco inne rozwiązanie.

  W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego,
  nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

  Mogą więc Państwo skorzystać z programu, jeżeli ktokolwiek z ww. osób poręczy Państwa kredyt.

 • monika

  witam ,mąż pracuje na stałe zagranicą zarabia 6 tys ,i on jest jeynym zywicielem rodziny 4 osobowej ,czy jest szansa dostania kredytu w programie MDM

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Pani Olu, nie jest to wprawdzie forum prawa pracy, ale minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi od 1 stycznia 2015 r. – 1.750 zł (podstawa prawna Dz. U. z 2014 r. poz. 1220). (Minimalne wynagrodzenie oznacza minimalną kwotę brutto, jaką należy zapłacić pracownikowi (osobie zatrudnionej na podstawie stosunku pracy)). Pracownik zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy nie może otrzymać w danym okresie niższej płacy brutto niż kwota minimalnego wynagrodzenia.

  Odpowiadając na pytanie, w odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności
  kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

 • Ola

  Witam, zarabiam 1.500 zł miesięcznie na umowę na czas nieokreślony. Czy mam szanse na kredyt w programie MDM? Mieszkanie ma ok. 40 m2. Łączna wartość mieszkania to 157.000,00 zł. Okres kredytowania to 30 – 35 lat. Gdańsk

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Ten przypadek precyzuje art 5 ust 2. Ustawy MDM: „W przypadku gdy lokal mieszkalny jest użytkowany przez nabywcę w celu zaspokajania jego własnych potrzeb mieszkaniowych przed przeniesieniem na nabywcę prawa własności tego lokalu, dofinansowanie wkładu własnego może zostać udzielone, jeżeli w okresie od pierwszego zasiedlenia, mającego miejsce po dniu 31 grudnia 2012 r., do dnia nabycia lokalu mieszkalnego jest on wynajmowany na podstawie umowy najmu zawartej przez nabywcę z osobą, która wybudowała ten lokal mieszkalny w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.”

 • Aga

  Witam, posiadam mieszkanie spółdzielcze lokatorskie,chciałabym je wykupić korzystając z dopłat mdm …czy jest to możliwe i na jakich zasadach się odbywa.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  W każdym banku inną. Zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca oddzwoni i dokona wyliczeń.

 • Ani

  Witam,
  mam pytanie jaką zdolność kredytową ma singiel 30 lat zarabiająca 2200zł brutto, umowa o pracę na czas nieokreślony, kredyt na 30 lat, wkład własny ok 50tys.,

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Serdeczna prośba o rejestrację na stronie, doradca skontaktuje się z Państwem, sprawdzi zdolność i spróbuje polecić najbardziej optymalną ofertę.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Witam, bardzo dziękuję za komentarz. Niestety, jeżeli Klient pragnie korzystać z programu – musi w tym pośredniczyć bank. banki są instytucjami komercyjnymi, których nadrzędnym celem jest osiąganie zysku. Widzą zwiększony popyt na kredyty udzielane w ramach programu i niestety zwiększają ich marże.
  Jeżeli ew. potrzebna jest porada w kwestii wyboru danego banku, zachęcam do rejestracji na stronie. Doradca skontaktuje się z Panią i przedstawi najbardziej optymalne oferty.

 • Aga

  Witam,
  bardzo się cieszę, że Państwo wprowadziło program MDM, w końcu mam zamiar z tego skorzystać. Denerwuje mnie tylko to, że jak idzie się do banku po kredyt w programie MDM to taka oferta automatycznie ma wyższą marżę niż normalnie. Więc trzeba sobie policzyć co tak naprawdę się opłaca. Jak dla mnie jest to po prostu dyskryminacja. Ja oczywiście mimo wszystko chcem jeszcze negocjować ofertę. Ale nawet mój doradca twierdzi, ze banki przy MDM nie są skore do negocjacji. I jak zwykle osoba, która nie ma na wkład własny jest traktowana z góry. Druga, rzecz która mnie denerwuje, to zmiana warunków w MDM. W drugiej połowie 2015 roku, rodzina w której urodzi się drugie dziecko będzie miała prawo do 20% dopłaty. Ja podpiszę umowę w lutym tego roku i mnie te zmiany już nie będą dotyczyły. Gdyż od dawna już planuję urodzenie drugiego dziecka.I niech mi ktoś powie, że to jest sprawiedliwe. W końcu to nie nasza wina, że program był nie dopracowany od samego początku. To też swego rodzaju niesprawiedliwość.
  PS.
  Moim zdaniem ktoś powinien zająć się ofertami banków, bo jak zwykle to one zarabiają na programie MDM najwięcej, a nie takie jest tego założenie.
  Pozdrawiam

 • Justyna

  witam potrzebuję pomocy razem z mężem chciałabym wziaść kredyt na mieszkanie MDM. Pytałam już w banku i wiem że mój dochod ze stażu nie jest brany pod uwagę. Mąż ma od roku umowe na czas nieokreślony do grudnia miał na papierku najniższą karjowa ale teraz od stycznia ma już podwyżkę i wychodzi nam 2.500 na ręke.Jesteśmy 3 osobową rodziną mamy jedno dziecko, i mam pytanie czy taka zdolność nam by wystarczyła?Intersuje nas kredy z dopłatą.Chcemy kupic mieszkanie o powierzchni 43 m wartosc 170 tys.Ja mam 29 a maż 30 lat.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Limit dla Gdyni wynosi 4.912,88 PLN, metraż mieszkania także spokojnie mieści się w limicie powierzchni. Na Państwa miejscu poczekałbym miesiąc na urodziny malucha, aby otrzymać wyższy mnożnik dopłaty i składałbym wniosek.

  Jeżeli potrzebna jest porada w kwestii wyboru banku, zachęcam do rejestracji na stronie. Doradca skontaktuje się z Państwem i przedstawi najbardziej optymalne oferty.

 • Agata

  Witam,

  Jesteśmy z mężem zainteresowani wzięciem kredytu na kupno mieszkania z dofinansowaniem MdM. Proszę o podsumowanie naszej sytuacji – czy mamy szanse na taki kredyt. Jestem w ciąży (8 m-c). Nie wiem czy w takim wypadku dofinansowanie jest większe czy nie? Ja mam umowę o pracę na pełen etat na czas nieokreślony – 2400 zł/m-c brutto, mąż ma umowę na pełen etat, na czas określony pół roku – 2800 zł/m-c brutto. Mieszkanie w Gdyni, metraż 68m2, cena za m2 4 500 zł brutto.

  Pozdrawiam

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Nie bardzo rozumiem. Uczestnictwo w programie MDM to sprawa pomiędzy Panią i bankiem. Deweloper po prostu otrzymuje przelew.

  Prawdopodobnie sytuacja wygląda następująco – deweloper także ma kredyt za pomocą którego wybudował wymienione mieszkanie, co oznacza, że w dziale II KW widniej wpis o obciążeniu mieszkania hipoteką. Deweloper powinien w takim wypadku wystąpić do swojego banku o promesę dot. bez ciężarowego wyłączenia własności mieszkania. Tą promesę przedstawia Pani w banku, który będzie wypłacał kredyt. Bank przelewa zapłatę za mieszkanie (w tym także środki z MDMu), po czym następuje przekazanie własności mieszkania.

 • Dorota

  Dzień dobry
  Czy możliwa jest taka sytuacja, że ja jako osoba spełniam kryteria programu MDM, ale developer, którego inwestycją jestem zainteresowana nie uczestniczy w programie i nie dokonuje sprzedaży na warunkach MDM, czyli jednym słowem, że kupując mieszkanie w tym miejscu nie będę mogła skorzystać z programu MDM?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Opisane warunki dosyć istotnie ograniczają Państwa pole manewru – polecam jednak spróbować. Taka próba nic Państwa nie kosztuje.

  Nie możecie jednak wziąć kredytu razem. W chwili obecnej – nie ma takiej możliwości. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

  Po wejściu w życie nowelizacji – będą Państwo mogli wspólnie ubiegać się o kredyt.

 • karolina

  witam jeśli mamy z narzeczonym dziecko i chcielibysmy wziąśc kredyt na mieszkanie ja sie ucze i dochod mam rodzinne na dziecko i alimenty ktore dostaje do reki poprostu i moj narzeczony pracuje i ma umowe na 2lata na pol etatu tyle że ma komornika i jest zarejersrowany przez mpk w krajowym rejestrze długów to nie mozemy skorzystac z takiego kredytu juz?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Poprosiłem kolegę, aby spojrzał na Pani sprawę.

 • Klaudia

  Jasne ze mozna tylko w oddziale bzw poinformowano ze jesli mam umowe na zastepstwo na ponad rok to sie da, a doradca ze sie nie da – stad moja konsternacja

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Podał Pan trochę mało szczegółów – ale spróbuję.

  Województwo: pomorskie, miasto: Gdańsk, czyli limit ceny 1 m2: 5.303,10 PLN i kwota dopłaty za 1m2: 4.821,00 PLN

  Małżeństwo z 1 dzieckiem: mnożnik 15% dofinansowania

  Powierzchnia domu / mieszkania: 60 m2

  Wartość mieszkania: 233.000 PLN

  Kwota kredytu: 233.000 PLN

  okres spłaty: 25 lat

  Przyjmijmy oprocentowanie na poziomie: 3,95%

  Kwota dofinansowania MDM: 36.157,50 PLN

  Kwota raty po uwzględnieniu dofinansowania: 1.033,58 PLN

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Hmm, z drugiej strony gdyby zasady MDM były bardziej sztywne, pojawiałyby się opinie, że program za bardzo ingeruje w indywidualne umowy pomiędzy sprzedającym i nabywcą.
  Nie znam niestety rynku mieszkaniowego w Pańskiej okolicy – ale czy nie można próbować u innego dewelopera lub postarać się negocjować ww. warunki?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Kurcze – bardzo mi przykro, nasi doradcy mają wynegocjowane naprawdę niezłe warunki. Faktem jest jednak, że na podstawie indywidualnej rozmowy mogą najlepiej ocenić możliwości Klienta. Jeżeli można – poprosiłem doradców o ponowne rozeznanie Pani sprawy.

 • Konrad

  Witam,
  chcemy z żoną wziąć kredyt MDM. Wartość mieszkania 233tysiące zł. Czy może mi ktoś podać ratę jaka mnie wyjdzie przy spłacaniu kredytu przez 25 i 30 lat? Ten powyższy kalkulator mi nie działa

 • Łukasz

  No własnie, MDM nie nakłada takich ograniczeń, przez co daje dowolność w narzucaniu warunków developerom. I tutaj zatraca się w moim przekonaniu zamysł programu MDM, który miał pomagać w zakupie mieszkań młodym osobom nieposiadającym wkładu własnego, a tak na prawdę pomaga tylko tym mniej potrzebującym kupić jeszcze taniej mieszkania.
  No ale jaki kraj, taka ustawa.., co z tego, że MDM dopłaca 10% wartości nieruchomości (które ponoć ma być wkładem własnym wymaganym przez banki) skoro developer i tak wymaga dodatkowych środków, więc ktoś, kto i tak nie ma dodatkowego minimum 5% wkładu nie jest w stanie skorzystać z tej dopłaty, skorzysta tylko ten, kto posiada mimo wszystko wkład i zyska dodatkowe 10% wartości …

 • Klaudia

  Doradca skotaktował się ze mną i udzielił informacji, że zaden bank nie udzieli mi kredytu

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Bardzo dziękuję, nasz doradca wkrótce się z Panią skontaktuje.

 • Klaudia

  już się zarejestrowałam :)

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Jeżeli spełnia Pan własne warunki programu – polecam rejestrację na naszej stronie. Nasz doradca skontaktuje się z Panem i przedstawi oferty poszczególnych banków.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Jest – ale takich odpowiedzi udzielamy jedynie zarejestrowanym użytkownikom. Prośba o rejestrację, wówczas nasz doradca skontaktuje się z Panem i przedstawi oferty poszczególnych banków.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Program MDM nie nakłada takich ograniczeń – jest to indywidualna umowa pomiędzy deweloperem i Panem. Warunki są dosyć sztywne i restrykcyjne – ciężko powiedzieć, czy wyrobi się Pan w wymienionym czasie z kredytem – obecnie zainteresowanie jest raczej spore.

 • Mateusz

  jakie mam szanse na kredyt na mieszkanie z mdm jeżeli mam własną działalność

 • kfh

  Który bank udzieli mi kredytu jeśli mam umowę na zastępstwo?
  wiem ze bzw bk jest w tej kwestii bezproblemowy, Czy jakiś jeszcze?

 • Łukasz

  Witam,
  chciałem zakupić mieszkanie w Warszawie korzystając z programu MDM.
  Developer nie chce podpisywać umów rezerwacyjnych, od razu wysyła mnie do notariusza, aby tam podpisać umowę developerską – nawet lepiej, przy czym żąda ode mnie wpłaty wkładu własnego w wysokości 5% wartości mieszkania w terminie do 5 dni od podpisania umowy, i dalej daje mi dwa miesiące na załatwienie kredytu hipotecznego. Czy takie praktyki są zgodne z programem MDM ?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Wsparciem objęte jest nabycie nowo wybudowanego lokalu
  mieszkalnego lub domu jednorodzinnego od osoby, która wybudowała to mieszkanie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej (np. deweloper, spółdzielnia mieszkaniowa).

  Odnośnie kredytu – zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Nasi doradcy skontaktują się z Państwem i przedstawią najbardziej optymalne oferty.

 • Kasia

  Witam, mam 24 lata nie pracuje mąż również 24 praca na czas nieokreślony wypłata do ręki 2500-3000zł. Mamy dziecko. Ja również posiadam 1/4 mieszkania. Mam pytanie w kwestii domu. Czy żeby uzyskać dopłatę MDM musimy kupić dom od developera czy możemy wybudować go sami?? Dom do 100 m2. I czy mamy szanse w ogóle dostać kredyt. Z góry dziękuję za odpowiedź

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  No problem, polecamy się na przyszłość.

 • paweł

  Dziękuję serdecznie za udzielone informacje :)

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Nie, ten zapis będzie dotyczył umów kredytowych podpisanych po wejściu nowelizacji w życie.

 • paweł

  ale w chwili obecnej nie ma takiej regulacji jak rozumiem i jak wezme kredyt teraz to ta regulacja nie bedzie mnie dotyczyc? czy jednak prawo w tym wypadku zadziala wstecz?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Tak, jeżeli w wyniku przebudowy powstało nowe mieszkanie (z nową Księgą Wieczystą) i nastąpi po raz pierwszy jego zasiedlenie – można skorzystać z programu MDM.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Wszyscy moi znajomi twierdzą, że ta ulga już nie działa.

 • aga

  Witam. Czy przed wejściem w życie nowelizacji ustawy mam szansę dostać dofinansowanie do nowo powstałego mieszkania w kamienicy, gdzie w wyniku przebudowy przez developera powstały nowe mieszkania ??

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Jak nowelizacja wejdzie w życiem łączna suma nadpłat w okresie pierwszych 5-ciu lat nie będzie mogła być wyższa niż kwota otrzymanego dofinansowania.

 • ewelinaW

  …i czy cos wiadomo? z tym odliczeniem ?

 • paweł

  Dziękuję za informację, proszę jeszcze o wyjaśnienie kwestii nowelizacji: czyli mam rozumieć że biorąc kredyt na okres 15 lat, mogę go spłacić po 3-4 latach (jeżeli bank nie wymyśli sobie jakiegoś obwarowania) ale jednorazowa kwota nadpłaty nie może wynieść wiecej niż kwota dofinansowania z mdm czy łączna suma nadpłat nie może byc wyższa niż ta kwota?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Na chwilę obecną -nie ma żadnych sankcji w kwestii wcześniejszej spłaty kredytu (oczywiście oprócz tych wymienionych w umowie z bankiem kredytującym). Po wejściu w życie nowelizacji nie będzie można dokonać nadpłaty powyżej kwoty dofinansowania przez okres 5-ciu lat pod groźbą zwrotu dopłaty.

 • paweł

  Mam pytanie czy korzystajac z kredytu mdm, okres spłaty musi wynosic przynajmniej 15 lat? czy korzystajac z tego programu nie mam obwarowan typu: brak mozliwosci sprzedazy mieszkania w jakims czasie ect? co w przypadku gdy bede chciał spłacic kredyt po powiedzmy 3-4 latach? czy bede musiał poniesc koszty odsetek w całosci czy proporocjonalnie beda one sie zmniejszac wraz ze spłata kredytu? jak sprawa wyglada z nadpłatami?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Każdy, kto spełnia warunki i otrzymuje kredyt. Kwota środków dofinansowania przeznaczonych na dany rok jest niestety ograniczona.

 • Adrian

  Dziękuję za odpowiedź. Proszę jeszcze o informacje czy każdy kto spełnia warunki MDM dostaje dofinansowanie?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Polecam próbować, nasi doradcy naprawdę mają wynegocjowane w bankach niezłe stawki cenowe.

 • Jurek

  a czy jest w ogóle szansa że dostanę kredyt w takiej wysokości skoro żona nie pracuje?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Nie bardzo rozumiem. 29 kwietnia 2012 roku weszła w życie ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, tzw. „ustawa deweloperska”, która nakłada na deweloperów obowiązek posiadania rachunków powierniczych w celu ochrony interesów nabywców mieszkań. Z obowiązku posiadania rachunku są zwolnieni deweloperzy, którzy rozpoczęli sprzedaż swoich inwestycji przed wejściem w życie ww. ustawy.

  Ustawa MDM nic nie wspomina o rachunkach powierniczych, brak posiadania takiego rachunku nie stanowi przeciwwskazań do skorzystania z programu MDM. Polecam jednak Państwu trochę się zastanowić przed kupnem mieszkania u wspomnianego dewelopera. Rachunek powierniczy ma na celu przede wszystkim ochronę Waszych interesów.

 • Adrian

  Witam, jesteśmy zainteresowani kupnem mieszkania od Developera który nie posiada rachunku powierniczego. Czy w taki przypadku mamy szanse uzyskać dopłatę MDM?
  Dziękuję za pomoc.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Kredyt w ramach programu MDM można otrzymać jedynie w celu kupna domu lub mieszkania. remont można sfinansować w ramach dodatkowego kredytu – poza programem MDM.

  Jeżeli potrzebna jest porada w kwestii wyboru banku – zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Współpracujemy z wieloma bankami, nasi doradcy z pewnością będą w stanie zaproponować Państwu naprawdę dobrą ofertę.

 • kristoferson

  witam,

  czy kupując od developera dom , który wymaga drobnego wykończenia przez nabywcę w kwocie około 25 tys zł
  kiedy już uzyskam pozwolenie na użytkowanie nieruchomości mogę spróbować wystąpić o dopłatę mdm za pośrednictwem banku który
  udzielił kredytu czy też mogę indywidualnie wystąpić do BGK o
  dofinansowanie kredytu

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Niestety nie. Dofinansowanie MDM można otrzymać wyłącznie w
  związku z zakupem mieszkania na rynku pierwotnym. Wsparciem objęte jest nabycie nowo wybudowanego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego od osoby, która wybudowała to mieszkanie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej (np. deweloper, spółdzielnia mieszkaniowa).

 • mdm

  witam, czy jest możliwość otrzymania wsparcia w ramach programu ,,Mieszkanie dla młodych” w przypadku remontu domu, kwota kredytu nie była by duża bo mamy swoje oszczędności brakuje nam jednak 60 zł, aby zakończyć remont. Z góry dziękuje za odpowiedź

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Dofinansowanie MDM można otrzymać wyłącznie w związku z zakupem domu lub mieszkania na rynku pierwotnym. Wsparciem objęte jest nabycie nowo wybudowanego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego od osoby, która
  wybudowała to mieszkanie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej (np. deweloper, spółdzielnia mieszkaniowa).

  Jeżeli wymieniony dom buduje firma – nie będzie problemu.

  Odnośnie pytania o wielkość dopłaty – zachęcam do skorzystania z kalkulatora na naszej stronie lub ew. o podanie parametrów wsadowych (np. lokalizacja nieruchomości) – będę wtedy w stanie odpowiedzieć na pytanie.

  Środki na prowizję i opłaty około kredytowe kredytobiorca musi zapewnić we własnym zakresie – nie można ich niestety skredytować w ramach programu MDM.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Dofinansowanie MDM można otrzymać wyłącznie w
  związku z zakupem domu lub mieszkania na rynku pierwotnym. Wsparciem objęte jest nabycie
  nowo wybudowanego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego od osoby, która
  wybudowała to mieszkanie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej (np.
  deweloper, spółdzielnia mieszkaniowa).

  Jeżeli wymieniony dom buduje firma – nie będzie problemu.

  Odnośnie pytania o wielkość dopłaty – zachęcam do skorzystania z kalkulatora na naszej stronie lub ew. o podanie parametrów wsadowych (np. lokalizacja nieruchomości) – będę wtedy w stanie odpowiedzieć na pytanie.

  Środki na prowizję i opłaty około kredytowe kredytobiorca musi zapewnić we własnym zakresie – nie można ich niestety skredytować w ramach programu MDM.

 • KAMA

  Czy jest możliwość zakupu domu na kredyt z dofinansowaniem w ramach programu MDM, takiego dom które jest w trakcie budowy od kogoś kto buduje ten dom sam i chce go sprzedać,? nie posiadam wkładu własnego dom ma ok 64 m2 powierzchni użytkowej. mam 23 lata mąż 25 lat własna działalność gospodarcza i jedno dziecko. przypuszczalnie gdybym wzięła kredyt 60000 tys, ile mogła bym uzyskać dofinansowania i co z prowizja za kredyt i podatkiem od zakupu domu czy to już sama muszę?

 • KAMA

  Witam,
  Czy jest możliwość zakupu domu na kredyt z dofinansowaniem w ramach programu MDM, takiego dom które jest w trakcie budowy od kogoś kto buduje ten dom sam i chce go sprzedać,? nie posiadam wkładu własnego dom ma ok 64 m2 powierzchni użytkowej. mam 23 lata mąż 25 lat własna działalność gospodarcza i jedno dziecko. przypuszczalnie gdybym wzięła kredyt 60000 tys, ile mogła bym uzyskać dofinansowania i co z prowizja za kredyt i podatkiem od zakupu domu czy to już sama muszę?

 • arfer

  tak, jeśli mieszkanie nie jest jeszcze oddane do użytkowania, nieco inna jest tylko kolejność – po umowie kredytowej i umowie cesji wierzytelności wypłacane są transze na rzecz dewelopera, dopiero następnie akt notarialny przenoszący własność

 • Sebastian

  Witam,
  Czy jest możliwość zakupu mieszkania na kredyt z dofinansowaniem w ramach MDM, ale takiego które jest jeszcze w trakcie budowy ? (od Dewlopera)

  Jak wygląda sieżka w takim wypadku?
  (deweloper wymaga rezerwacji z zaliczką)

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Witam. W przypadku nabycia domu pochodzącego z rynku wtórnego nie może Pan niestety skorzystać z kredytu w ramach programu MDM. Mieszkanie dla Młodych obejmuje jedynie rynek pierwotny.

  Nie ma jednak problemu, aby wystąpili Państwo o „zwykły” kredyt hipoteczny. Współpracujemy z wieloma bankami, nasi doradcy z pewnością będą w stanie zaproponować Państwu naprawdę dobrą ofertę. Zachęcam do rejestracji na naszej stronie.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Dodałem odpowiedź do Pańskiego komentarza poniżej.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Witam. W opisanej sytuacji nie mogą Państwo niestety skorzystać z kredytu w ramach programu MDM. W przypadku domów jednorodzinnych budowanych systemem gospodarczym pomoc w ramach MDM przyjmuje postać możliwości zwrotu części podatku VAT za zakupione materiały budowlane. Listę materiałów można znaleźć na naszej stronie w zakładce Dokumenty. Do uzyskania takiego zwrotu wystarczy jedynie zbierać f-ry i złożyć wizytę w Urzędzie Skarbowym.

  Nie ma jednak problemu, aby wystąpili Państwo o „zwykły” kredyt hipoteczny. Współpracujemy z wieloma bankami, nasi doradcy z pewnością będą w stanie zaproponować Państwu naprawdę dobrą ofertę. Zachęcam do rejestracji na naszej stronie.

 • arfer

  budowa domu systemem gospodarczym nie jest objęta MDM, tylko budowa / zakup z deweloperem. Zupełnie inna kwestia, czy na pewno te 300k wystarczy na dom 96 m2 p.u. – zapewne powierzchnia całkowita z ew. garażem jest o 20-30 m2 większa, te metry fundamentów/stropów/dachu także trzeba czymś sfinansować

 • Iwona

  Witam, mąż 2 lata był zatrudniony na umowę zlecenie, od stycznia 2015 otrzymał umowę o pracę, zarabia 3000brutto, mamy 1 dziecko,ja nie pracuję, chcielibyśmy rozpocząc budowę domu 96m2, koszt budowy ok 300 tys, nasz wklad wlasny to ok 150 tys, dodatkowo mąz otrzymał w spadku 1/6 domu. Nasz wiek to 27 lat, okres kredytowania min 20 lat czy mamy szansę na kredyt w mdm? Pozdrawiam

 • Jurek

  Dom jest z rynku wtórnego.

 • Jurek

  Witam. Mam 29 lat. Mam rodzinę posiadam 1 dziecko. Moja płaca brutto wynosi minimalną krajową. Umowę o pracę mam zawartą na czas nieokreślony. Chciałbym kupić dom wolnostojący. Cena domu to 60000 zł. czy mam szanse aby kupić ten dom na hipotękę ? i czy potrzebny jest wkład własny jak tak to ile?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Jak najbardziej. Zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca skontaktuje się z Panem i przedstawi najbardzij optymalne oferty.

 • Maciej

  Czy posiadam jakieś szanse na kredyt?

 • maciej

  Mam 30 lat. Okres kredytowania 30 lat

 • Maciej

  Witam. Jestem singlem, zarabiam 2000 zł na rękę i spełniam wszystkie kryteria jeśli chodzi o dopłatę z programu MDM. Wartość mieszkania, którym jestem zainteresowany to 139000 zł. 14000 zł dopłaty z MDM pokryłoby mi akurat 10% kredytu (wkładu własny), czyli wartosc kredytu tak naprawde wynosilaby 125000 zł. Dodam jeszcze że posiadam umowę na czas nieokreślony, nie posiadam żadnych dodatkowych zobowiązań, samochodu również już nie mam. Pozdrawiam

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Polecam spróbować – szansa jest zawsze, a niczym Państwo nie ryzykujecie. Jeżeli potrzebna jest porada w kwestii wyboru banku, zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Współpracujemy ze wszystkimi uczestnikami programu MDM, a nasi doradcy z pewnością będą w stanie wybrać dla Państwa najbardziej optymalne oferty.

 • Ilona

  Witam,
  Mąż zarabia 2000 zł, ja obecnie jestem na macierzyńskim. Chciałam zapytać czy mamy jakieś szanse do zakwalifikowania się do programu MDM? Mąż pracuje w firmie prywatnej, umowa o pracę na czas nieokreślony.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Jak najbardziej. Zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca skontaktuje się z Państwem i przedstawi najkorzystniejsze oferty.

 • Asia

  Witam,
  Mąż ma własną działalność gospodarczą (5000 miesięczne zarabia) a ja obecnie jestem na macierzyńskim, oboje mamy po 27 lat. Czy jest możliwość abyśmy zakwalifikowali się do progrsmu MDM,)?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Owszem, współpracujemy z bankami, które akceptują źródła dochodu poza granicami kraju. O ile są to dochody w PLN, mogą Państwo skorzystać z programu MDM (rekomendacja S nakłada na banki obowiązek udzielania kredytu w tej samej walucie, w której są osiągane dochody kredytobiorcy).

 • arek

  Witam serdecznie pracujemy obecnie za granicą RP , czy istnieje możliwość przystąpienia do programu MDM w momencie gdy się pracuje poza granicami RP? Lub gdy jedno z małżonków pracuje za granicą.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Hmm, popytam i dam znać.

 • EwelinaW

  pani w banku pko powiedziała zebysmy pod koniec roku na poczatku nowego przyszli po dokumenty ktore kosztują 30 zł i bedziemy mogli rozliczyć się z podatku za kredyt.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Szansa zawsze istnieje. Zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Nasi doradcy współpracują z wieloma instytucjami, z pewnością znajdą coś odpowiedniego także dla Państwa.

 • Anka

  chciala bym sie dowiedziec czy jest jakas szansa na kredyt hipoteczny jesli maz sam pracuje i zarabia 2500 a ja jestem obecnie na wychowawczym i mamy dwojke dzieci

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Obawiam się, że ulga polegająca na odliczeniu odsetek kredytu mieszkaniowego od podatku nie jest już aktualna.

 • EwelinaW

  Witam czy jak wziełam kredyt w mdm w 2014 r czy mogę go odliczyć od podatku ?

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Owszem, mieszkanie powinno być jednak położone na terytorium RP.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Na chwilę obecna wymyślono łatkę – bank kredytujący może wystawić promesę, że na pewno otrzyma Pani kredyt. Część deweloperów akceptuje takie rozwiązanie. Opcja 2- można szukać kredytu z MDMem w banku, w którym deweloper ma kredyt. Opcja 3 – to niestety czekanie na nowelizację, która naprawi ten błąd.

 • ania

  chciałam spytać, czy będąc w związku małżeńskim z obcokrajowcem (mąż posiada kartę czasowego pobytu i ma umowę o pracę na czas nieokreślony) można wspólnie skorzystać z dopłaty w MDM zakładając, że spełniamy wszystkie pozostałe warunki?

 • ania

  no tak, z tym że jaki to ma sens w sytuacji, kiedy deweloperzy przeważnie sami mają kredyt hipoteczny pod inwestycję i żeby zwolnić mieszkanie spod tej hipoteki muszą pierw otrzymać pełną kwotę za mieszkanie…? zupełnie patowa sytuacja, a mieszkanie cudne i najpewniej przeleci mi koło nosa..

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  O ile się orientuję – w bankach z którymi współpracujemy – wypłata środków z programu MDM stanowi ostatnią transzę płatności wpłacaną na konto dewelopera – ale po podpisaniu aktu przeniesienia własności mieszkania.

 • ania

  Witam!
  Mam taką sytuacje: Zainteresowana jestem zakupem mieszkania z dopłatą MDM w już wybudowanej inwestycji z pozwoleniem na użytkowanie. Deweloper informuje mnie jednak, że u niego obowiązkowe jest zapłacić całość kwoty zanim nastąpi przeniesienie na mnie własności lokalu. Proponuje mi również podpisanie umowy deweloperskiej, twierdząc, że podpisanie przedwstępnej przekreśliło by moje starania o kredyt z dopłatą. Ostatnio natomiast poinformował mnie, że z tego co się orientuje to tylko jeden bank wyda na wyżej opisanych warunkach pozytywną decyzję kredytową. Szczerze powiedziawszy czuję się w tej sytuacji bardzo niepewnie i najprawdopodobniej zrezygnuję z zakupu, bo sytuacja przedstawia się dziwnie. Czy rzeczywiście banki nie godzą sie na udzielenie kredytu z dopłątą jak podpisuje sięumowe przedwstepną? o co tu wogóle chodzi? bardzo proszę o objaśnienie.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Proszę się zastanowić, jaki okres kredytowania Państwa interesuje, jakie mają Państwo zobowiązania i obecne koszty utrzymania, kto ew. i w jakiej kwocie może wspomóc Waszą zdolność.

  Druga sprawa – na zapytania dot. oferty banków, wyliczenia zdolności kredytowej itp odpowiadamy jedynie telefonicznie – poprzez naszych doradców.

  W celu wyliczenia kwoty dofinansowania odsyłam do kalkulatora na naszej stronie.

 • ol

  jakie jeszcze potrzebne szczegoly? najwazniejsze podalem

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Trochę mało szczegółów, zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Nasz doradca skontaktuje się z Państwem i przedstawi najbardziej optymalne oferty.

 • Olo

  Witam , małżenstwo po 26 lat. Ineteresuje nas zakup mieszkania okolo 50-52m za 280 tysiecy. Na reke laczny dochod miesiecznie to ok 3600 zł. Szansa na dofinansowanie i to jakie/ Wojewodztwo Lubelskie

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ MDM Mieszkanie dla Młodych

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Warunki zależą od wyboru danego banku. Zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca skontaktuje się z Państwem i przedstawi najbardziej odpowiednie oferty.

 • Dymek

  chciałbym zapytac , jakie musze miec zarobki na wziecie kredytu dla mlodych w wyskosci 135tys, jesli sam utrzymuje rodzine i mam 3 malych dzieci

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Nie ma problemu,polecamy się. Nowelizacja miała wejść na początku 2015-go roku. Jest niestety pewne opóźnienie, spodziewana data to przełom I-go i II-go kwartału 2015.

 • Gosia i Adrian

  Dziękujemy za pomoc.
  Mogę jeszcze dopytać na kiedy planowane jest wprowadzenie możliwości wspólnego kredytowania dla par w związkach nieformalnych?

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Polecam spróbować skorzystać z programu – nic nie tracicie. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w kwestii wyboru banku, zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Nasz doradca skontaktuje się z Państwem i przedstawi najbardziej optymalne oferty.

  Jeżeli kredyt odnawialny miał charakter cykliczny, rata kredytu zostanie uwzględniona jako Wasze zobowiązanie w procesie badania zdolności kredytowej.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Ad 1. Na obecna chwilę – nie. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM ustawa dokładnie określa, kto może przystąpić do kredytu razem z potencjalnym beneficjentem: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego,
  nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

  Na szczęście – planowana nowelizacja powinna zapewnić możliwość wspólnego kredytowania parom pozostającym w nieformalnych związkach.

  Ad 2. Tak. Można wziąć kredyt nie posiadając wkładu własnego. Wg objaśnień do Ustawy o MDM: „Założeniem ustawy było, aby środki otrzymywane z budżetu państwa zastępowały lub uzupełniały wkład własny kredytobiorcy. Jest to szczególnie ważne w kontekście Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru
  Finansowego, która zacznie obowiązywać najpóźniej 1 stycznia 2014 r., a która będzie wymagała posiadania przez przyszłego kredytobiorcę przynajmniej 5% wkładu własnego i wymóg ten będzie stopniowo zwiększany do 20% w 2017 roku.”

  Należy jednak posiadać własne środki na opłaty około kredytowe – prowizja za udzielenie, ubezpieczenia itp.

 • Gosia i Adrian

  Witam, czy z programu MDM mogą skorzystać bezdzietne pary niepozostające w związku małżeńskim tak, aby dochody i zdolność kredytowa dwóch osób sumowała się?
  Czy jest szansa na otrzymanie kredytu nie mając w ogóle wkładu własnego? Jeśli tak, to czy w takiej sytuacji kwota kredytu jest w jakiś sposób ograniczona?

 • Magdalena i mąż

  Witam,
  jesteśmy małżeństwem (ja 33 lata , mąż 34) z dwójką dzieci. Mieszkamy w zachodniopomorskim.ja mam na umowie o pracę 2400 brutto + ewentualne prowizje, mąż ma najniższą krajową + umowa zlecenie w przypadku nadgodzin.
  Mąż ma umowę na czas nieokreślony , ja również (chociaz nie wiem czy nie będę zmieniać pracy- wówczas nie dostanę umowy dłuższej niż na 2 lata + ew. moziwosć przedłuzenia). Czy mamy w ogole jakiekolwiek szanse na kredyt mieszkaniowy ? zakladam że z mdm bo na tą chwilę jesteśmy bez wkładu własnego ?
  PS: jak się mają kredyty odnawialne w przypadku rozpatrywania przez banki zdolności kredytowej? kredyt pobierany i spłacany co miesiac?

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Niestety nie. Kredyt z dopłatą w ramach programu MDM można otrzymać jedynie na zakup domu lub mieszkania na rynku pierwotnym.

  Niemniej, nasi doradcy mogą Państwo zaproponować normalny kredyt hipoteczny z bardzo atrakcyjna marżą . Zachęcam do rejestracji na naszej stronie.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ MDM Mieszkanie dla Młodych

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Kwota dofinansowania z programu MDM jest ostatnią transzą płaconą na konto dewelopera – i rzeczywiście możecie Państwo traktować te środki jako wkład własny. Jeżeli potrzebujecie 100 tys. dodatkowych środków, a dofinansowanie wyniesie np. 20 tys. – Wasz kredyt wyniesie 80 tys, ale deweloper otrzyma wszystkie środki razem (czyli 100 tys).

 • Bartek i Patrycja

  Witam. Jesteśmy małżeństwem (oboje mamy po 26 lat)z jednym dzieckiem (3 lata)Chcieliśmy się dowiedzieć czy przy kupnie działki od pośrednika i chcąc wybudować dom czy dostanę na tą inwestycje kredyt mdm oczywiście na kupno działki i budowę domu chcemy wziąść kredyt
  Pozdrawim

 • N

  Witam mam pytanie,zaczelismy już starania o kredyt,mamy już zarezerwowane mieszkanie z mezem,kwestia tego typu w jaki sposób bank wyplaca ten kredyt? czy jak bierzemy te pieniądze to nie na nasze konto tylko prosto do developera?
  Konkretnie: Mieszkanie wartość 188tys, wkład wlasny 100tys (w tym 40tys chcemy na wykończenie czyli na mieszkanie tak naprawde 60tys) U developera powiedzieliśmy ze mamy 100tys wkładu i tak tez jest w umowie przedstepnej,reszta to kredyt chcieliśmy 100tys.tylko czy zle nie zrobiliśmy,ze w umowie jest zamiast 60tys a 100tys? bo jak bank wysyla prosto do developera kredyt to kwota będzie 88tys? czyli musimy brac sami znowu kredyt 40tys.