• http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Proszę się zastanowić, jaki okres kredytowania Państwa interesuje, jakie mają Państwo zobowiązania i obecne koszty utrzymania, kto ew. i w jakiej kwocie może wspomóc Waszą zdolność.

  Druga sprawa – na zapytania dot. oferty banków, wyliczenia zdolności kredytowej itp odpowiadamy jedynie telefonicznie – poprzez naszych doradców.

  W celu wyliczenia kwoty dofinansowania odsyłam do kalkulatora na naszej stronie.

 • ol

  jakie jeszcze potrzebne szczegoly? najwazniejsze podalem

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ Mieszkanie dla Młodych MDM

  Trochę mało szczegółów, zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Nasz doradca skontaktuje się z Państwem i przedstawi najbardziej optymalne oferty.

 • Olo

  Witam , małżenstwo po 26 lat. Ineteresuje nas zakup mieszkania okolo 50-52m za 280 tysiecy. Na reke laczny dochod miesiecznie to ok 3600 zł. Szansa na dofinansowanie i to jakie/ Wojewodztwo Lubelskie

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ MDM Mieszkanie dla Młodych

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Warunki zależą od wyboru danego banku. Zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Doradca skontaktuje się z Państwem i przedstawi najbardziej odpowiednie oferty.

 • Dymek

  chciałbym zapytac , jakie musze miec zarobki na wziecie kredytu dla mlodych w wyskosci 135tys, jesli sam utrzymuje rodzine i mam 3 malych dzieci

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Nie ma problemu,polecamy się. Nowelizacja miała wejść na początku 2015-go roku. Jest niestety pewne opóźnienie, spodziewana data to przełom I-go i II-go kwartału 2015.

 • Gosia i Adrian

  Dziękujemy za pomoc.
  Mogę jeszcze dopytać na kiedy planowane jest wprowadzenie możliwości wspólnego kredytowania dla par w związkach nieformalnych?

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Polecam spróbować skorzystać z programu – nic nie tracicie. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w kwestii wyboru banku, zachęcam do rejestracji na naszej stronie. Nasz doradca skontaktuje się z Państwem i przedstawi najbardziej optymalne oferty.

  Jeżeli kredyt odnawialny miał charakter cykliczny, rata kredytu zostanie uwzględniona jako Wasze zobowiązanie w procesie badania zdolności kredytowej.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Ad 1. Na obecna chwilę – nie. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM ustawa dokładnie określa, kto może przystąpić do kredytu razem z potencjalnym beneficjentem: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego,
  nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.6)), do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.”

  Na szczęście – planowana nowelizacja powinna zapewnić możliwość wspólnego kredytowania parom pozostającym w nieformalnych związkach.

  Ad 2. Tak. Można wziąć kredyt nie posiadając wkładu własnego. Wg objaśnień do Ustawy o MDM: „Założeniem ustawy było, aby środki otrzymywane z budżetu państwa zastępowały lub uzupełniały wkład własny kredytobiorcy. Jest to szczególnie ważne w kontekście Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru
  Finansowego, która zacznie obowiązywać najpóźniej 1 stycznia 2014 r., a która będzie wymagała posiadania przez przyszłego kredytobiorcę przynajmniej 5% wkładu własnego i wymóg ten będzie stopniowo zwiększany do 20% w 2017 roku.”

  Należy jednak posiadać własne środki na opłaty około kredytowe – prowizja za udzielenie, ubezpieczenia itp.

 • Gosia i Adrian

  Witam, czy z programu MDM mogą skorzystać bezdzietne pary niepozostające w związku małżeńskim tak, aby dochody i zdolność kredytowa dwóch osób sumowała się?
  Czy jest szansa na otrzymanie kredytu nie mając w ogóle wkładu własnego? Jeśli tak, to czy w takiej sytuacji kwota kredytu jest w jakiś sposób ograniczona?

 • Magdalena i mąż

  Witam,
  jesteśmy małżeństwem (ja 33 lata , mąż 34) z dwójką dzieci. Mieszkamy w zachodniopomorskim.ja mam na umowie o pracę 2400 brutto + ewentualne prowizje, mąż ma najniższą krajową + umowa zlecenie w przypadku nadgodzin.
  Mąż ma umowę na czas nieokreślony , ja również (chociaz nie wiem czy nie będę zmieniać pracy- wówczas nie dostanę umowy dłuższej niż na 2 lata + ew. moziwosć przedłuzenia). Czy mamy w ogole jakiekolwiek szanse na kredyt mieszkaniowy ? zakladam że z mdm bo na tą chwilę jesteśmy bez wkładu własnego ?
  PS: jak się mają kredyty odnawialne w przypadku rozpatrywania przez banki zdolności kredytowej? kredyt pobierany i spłacany co miesiac?

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Niestety nie. Kredyt z dopłatą w ramach programu MDM można otrzymać jedynie na zakup domu lub mieszkania na rynku pierwotnym.

  Niemniej, nasi doradcy mogą Państwo zaproponować normalny kredyt hipoteczny z bardzo atrakcyjna marżą . Zachęcam do rejestracji na naszej stronie.

 • http://mieszkaniedlamlodych.com/ MDM Mieszkanie dla Młodych

  Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Kwota dofinansowania z programu MDM jest ostatnią transzą płaconą na konto dewelopera – i rzeczywiście możecie Państwo traktować te środki jako wkład własny. Jeżeli potrzebujecie 100 tys. dodatkowych środków, a dofinansowanie wyniesie np. 20 tys. – Wasz kredyt wyniesie 80 tys, ale deweloper otrzyma wszystkie środki razem (czyli 100 tys).

 • Bartek i Patrycja

  Witam. Jesteśmy małżeństwem (oboje mamy po 26 lat)z jednym dzieckiem (3 lata)Chcieliśmy się dowiedzieć czy przy kupnie działki od pośrednika i chcąc wybudować dom czy dostanę na tą inwestycje kredyt mdm oczywiście na kupno działki i budowę domu chcemy wziąść kredyt
  Pozdrawim

 • N

  Witam mam pytanie,zaczelismy już starania o kredyt,mamy już zarezerwowane mieszkanie z mezem,kwestia tego typu w jaki sposób bank wyplaca ten kredyt? czy jak bierzemy te pieniądze to nie na nasze konto tylko prosto do developera?
  Konkretnie: Mieszkanie wartość 188tys, wkład wlasny 100tys (w tym 40tys chcemy na wykończenie czyli na mieszkanie tak naprawde 60tys) U developera powiedzieliśmy ze mamy 100tys wkładu i tak tez jest w umowie przedstepnej,reszta to kredyt chcieliśmy 100tys.tylko czy zle nie zrobiliśmy,ze w umowie jest zamiast 60tys a 100tys? bo jak bank wysyla prosto do developera kredyt to kwota będzie 88tys? czyli musimy brac sami znowu kredyt 40tys.