„Mieszkanie dla Młodych” limity cenowe

Aktualne limity cenowe obowiązujące w programie „Mieszkanie dla Młodych” w 1 kwartale 2014 r. Czytaj »

Propozycja limitów cen 1 mkw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych w programie „Mieszkanie dla Młodych” wg danych Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej na dzień 30 lipca 2013 r. wygląda następująco:

Mieszkanie dla Młodych limity cenowe 1


Mieszkanie dla Młodych limity cenowe 2

Sejmowa podkomisja prowadząca prace nad projektem ustawy wprowadzającej program „Mieszkanie dla Młodych” zmieniła zapisy dotyczące maksymalnych limitów cenowych mieszkań kupowanych w ramach programu.

W pierwotnym projekcie dopłaty miały się odnosić do ceny równej średniemu kosztowi odtworzenia 1 mkw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w gminie, na której terenie położony jest lokal. Członkowie komisji zaproponowali, aby cena mogła być równa 1,1 wartości współczynnika.

W ten sposób większa część mieszkań – szczególnie w dużych miastach – zostanie objęta kryteriami programu. W gminach bezpośrednio sąsiadujących ze stolicami województw mają obowiązywać takie same limity, jak w stolicach.
sprawdz_doplate150

 • Bezpłatnie sprawdź najlepsze kredyty na Twoje mieszkanie lub dom na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu najlepszej dopłaty MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Lucasth

  Na szczęście naszemu rządowi potrzebny jest spory medialny efekt. jak zobaczą, że nie bardzo idzie, limity na pewno pójdą w górę. Podobnie było przy RnS.

 • MAR

  w Krakowie kupno mieszkania za 4444,00zł za metr… !!! buahhahahahahha
  Oby dzieci Rządowców i ich pokolenia musiały korzystać z tego programu !!!

  Zaraz potem wkład własny na poziomie 5,10,15 i 20% i zmniejszenie okresu kredytowania do 25 lat albo i mniej !!! Mieszkania kupią tylko najbogatsi a reszta będzie skazana na wynajem. Ceny jak łatwo się domyśleć będa wyższe niż teraz, bo rynek będzie zmonopolizowany przez wyzszą klasę. Po co coś takiego? przecież ten program sprawia musze zacząć brać leki na uspokojenie!!!

 • MDM

  @Anonim: Wolny rynek…

 • Anonim

  to co rzad nie wie jaka cena mieszkan jest to niech rozliczy developerow z kad naliczaja takie kosmiczne ceny za m2

 • MDM

  @Mateusz: Cena poza limitem = nie spełniasz kryteriów programu.

  @Piotr: Lepszy taki program, niż żaden.

 • Piotr1984

  A idźcie z tymi limitami w ……gdzie w Warszawie kupię mieszkanie za nie całe 5,5 tyś to jest kpina.Jak była RnS to też cały czas limity spadały.To albo państwo chce pomóc młodym albo niech nie udaje że to robi.Nie długo okażę się że posiadanie mieszkania to jest luksus na który będzie stać nie licznych,Z jednej strony limity cen w programie MdM zaś z drugiej strony rekomendacja która będzie nakazywać bankom kredyty na max 80% wartości mieszkania.To jak ma być dobrze gdy będę musiał mieć na mieszkanie w Warszawie warte 300tyś wpłatę własną 60tyś plus na wykończenie tego mieszkania.Nie mam prawie 100 tyś oszczędności aby być szczęśliwym posiadaczem własnego „M”.

 • Mateusz

  Czy jeśli zdecyduję się kupić mieszkanie w cenie 1m2 przekraczającego limit to wcale nie mogę liczyć na dopłatę? A może otrzymam, lecz nie 10% ceny lecz 10% limitu? Jak to jest?

 • MDM

  @Darek: Z rynku pierwotnego – nie oznacza od developera. Jeżeli np. zrobisz adaptację poddasza do celów mieszkaniowych, wydzielisz nowy lokal z już istniejącego mieszkania – krótko mówiąc – stworzysz nowe mieszkanie – o ile wiem, coś takiego kwalifikuje się w bankach pod rynek pierwotny.

  @Anonim: Te limity to na razie wersja wstępna – poczekajmy do stycznia, może ktoś przejrzy na oczy.

  @Karol: Dokładnie – najnowsza wersja projektu zakłada wprowadzenie mnożnika 1,1 do wyliczania limitów cenowych. Czyli jeżeli limit mówi o 7.000 PLN dla wwy, w rzeczywistości będzie to 7.700 PLN.

 • Karol

  Podobno limit ceny za 1m2 będzie o 10% ceny odtworzenia 1m2 większy, więc lepiej się uzbroić w cierpliwość i nie bluzgać pochopnie.

 • Anonim

  śmiech na sali, w Warszawie za 7000 nie kupie m2, dla kogo ten zakichany program, siedzą nieroby w sejmie

 • Darek

  Jeśli jest z rynku pierwotnego to chyba musi być nowe od dewelopera?

 • MDM

  @darek: Kto powiedział, że ma być nowe. Powinno pochodzić z rynku pierwotnego. Poza tym, to nie są jeszcze ostateczne limity, miejmy nadzieję, że ktoś z naszych rządzących zada sobie trud sprawdzenia realnych cen.

 • darek

  Jedno pytanie – gdzie w Olsztynie znajdę NOWE mieszkanie za 3678 zł /m2 ?!