• Ostatnia pula dofinansowania MDM. Zarejestruj się teraz bezpłatnie na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Może. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem mieszkania.

 • Czorny Xx

  Witam. Czy czy mąż siostry (szwagier) może zostać poreczycelem kredytu z dofinansowaniem z MDMu?

 • Tak. Pomoc doradcy nic Państwa nie kosztuje – rozliczają się z bankiem, który Państwo wybiorą.

 • wasza pomoc jest bezpłatna ?

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. W większości instytucji limit wieku kredytobiorcy lub poręczyciela wynosi 75 lat, proszę także pamiętać, że im bliżej tej granicy, tym krótszy okres kredytowania zaoferuje bank. Ponieważ minimalny okres kredytowania w MDM wynosi 15 lat oznacza to, że osoba wspomagająca zdolność musiałaby mieć maksymalnie 60 lat.

  Poręczycielem może być dowolna osoba. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem mieszkania.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Zaneta Biela

  Witam, czy babcia ktora posiada emeryture, moze bys poreczycielem dla nas w programi MDM. Nie mamy jeszcze zdolnosci kredytowej. Czy sa jakies wymogi dotyczace poreczycieli, np wiek, dochody czy inne zobowiazania dluznicze? jesli tak to jakie? ewentualnie czy spoza rodziny ktos moglby poreczyc?

 • Najlepiej byłoby w tej sprawie porozmawiać z naszymi doradcami. Serdeczna prośba o o rejestrację na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się z Państwem telefonicznie i udzieli porady w kwestii ofert kredytowych w poszczególnych bankach.

 • Zarejestruj się w programie Mieszkanie dla Młodych na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Agats

  Witam serdecznie,
  Obecna moja i męża sytuacja finansowa wyglada tak: Ja pracuje na pól etatu ( na rok), maż również pól etatu ale na czas nieokreślony od 3 lat. Wklad własny 30 tysiecy, który byśmy mogli wnieść. Jest w ogóle jakakolwiek możliwość na kredyt dla nas w programie mdm?

 • Jak kupić mieszkanie teraz w 2016 na rynku wtórnym i pierwotnym z dopłatą MDM 2017 ? Zarejestruj się na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Kwota dofinansowania jest ustalana na podstawie liczby wychowywanych dzieci w momencie składania wniosku o kredyt z dopłatą. Dodatkowe, jednorazowe finansowe wsparcie w formie spłaty części kredytu, (w wysokości 5% wartości odtworzeniowej mieszkania), możecie Państwo otrzymać w związku z urodzeniem się lub przysposobieniem trzeciego (lub kolejnego w rodzinie) dziecka. Uprawnienie przysługuje przez okres 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabytego mieszkania w ramach MDM.
  Aby otrzymać dodatkowe wsparcie, należy w ciągu 6 miesięcy wystąpić do banku kredytującego z wnioskiem o spłatę części kredytu. Do wniosku muszą być dołączone dokumenty potwierdzające wystąpienie tego zdarzenia. Bank występuje o kwotę dodatkowego wsparcia do BGK. Kiedy otrzyma wnioskowane środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, dokona obniżenia kapitału kredytu udzielonego na zakup mieszkania.

 • Mateusz

  Witam,
  planuję mieszkanie 60m, jestem singlem narzeczona jest w ciąży.
  Powinno udać się otrzymać kredyt przed narodzeniem dziecka.
  Czy kiedy otrzymam kredyt a potem urodzi mi się pierwsze dziecko to mogę liczyć (składać wniosek) o dodatkową pomoc finansową jeżeli tak to w jakiej kwocie? i w jakiej kwocie w przypadku urodzenia dwójki lub trojki dzieci.
  Pozdrawim

 • Zapraszamy do zbadania swojej zdolności kredytowej w Programie MDM przez Doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Tak, jedynie Pan, jako beneficjent powinien spełniać wymogi programu MDM. Inne osoby przystępujące do kredytu nie mają takich ograniczeń (aczkolwiek wiek rodziców może spowodować skrócenie okresu kredytowania).

  W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji
  kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

 • Paweł

  Witam,
  Zamierzam kupić mieszkanie 65m2 i wziąć kredyt z dofinansowaniem MDM. Nie posiadam żadnej nieruchomości oraz spełniam wszystkie wymogi – jednak poręczycielami będą moi rodzice posiadający nieruchomość (dom). Mieszkanie oczywiście będzie tylko na mnie. Czy takie poręczenie jest możliwe i spełnia warunki MDM ? Dziękuję za pomoc

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu kredytu: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Można ew. poprosić rodziców, rodzeństwo, małżonków rodzeństwa o poręczenie kredytu – wtedy ich dochody także będą brane do liczenia zdolności.

 • Sylwia

  Mam pytanie odnośnie zdolności kredytowej w przypadku osoby samotnie wychowującej dziecko. Jestem obecnie na urlopie macierzyńskim (6 miesiąc, urlop roczny, pełen wymiar), moja pensja jest odpowiednio o 20% niższa niż zazwyczaj. Planuję zakup mieszkania w MDM jednak bank w wyliczeniu zdolności kredytowej, biorąc pod uwagę rok wstecz zaniża mi dość znacznie zdolność kredytową. Czy istnieje możliwość obejścia tej sytuacji?

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Witam.

  Negatywne wpisy – czyli kredyty niespłacane, lub spłacane z opóźnieniem nie są usuwane do momentu wygaśniecia zobowiązania i powiadomienia BIKu. Precyzuje to dokładnie Prawo Bankowe.

  Jeżeli natomiast Państwa zobowiązanie zostało uregulowane – Państwa bank powinien zgłosić fakt spłacenia zobowiązania do BIKu i do MIG-BRu. Proszę udać się do oddziału i poprosić o to zgodnie z art. 105a ust.2 Ustawy Prawo bankowe).

  Jest to możliwe w 3 przypadkach:
  – odwołanie przez osobę, której dane dotyczą (Klienta lub byłego Klienta banku) zgody na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania kredytowego (art. 105a ust.2 Ustawy Prawo bankowe) lub upływ terminu, na jaki została udzielona zgoda,
  – upływ 5-letniego terminu przetwarzania danych Klienta bez jego zgody po wygaśnięciu zobowiązania,
  – dane nieprawdziwe lub błędne, omyłkowo wprowadzone do systemu BIK.

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu kredytu: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Karola

  Witam a ja mam takie zapytanie czy ktoś stanął przed podobną sytuacją chodzi o spłacone zobowiązanie ale przez przyczyny losowe nie zostało spłacone w terminie w skutek czego mąż musi teraz wyczyścić swoją negatywną historię w BIKu sęk w tym,że sam bank gdzie było zaciągnięte owe zobowiązanie ma informacje,że wszystko uregulowaliśmy ale nie chce z nami współpracować zasłaniając się tym,że u nich to jest zamknięta sprawa,bo przekazali ją do wundykacji,. I teraz za bardzo nie wiem co i jak mamy zrobić aby takowy proceder sprawnie przeprowadzić tym samym ,że już zaczęliśmy gromadzić dokumentację do wniosku o kredyt w MDMie i także podpisaliśmy umowę rezerwacyjną. Boimy się,że jeśli bank obrał taką postawę to będzie ciężko z tym a już kilka lat minęło od momentu spłacenia karty na zero.Czy ktoś może był w podobnej sytuacji i może orientuje się jak szybko i skutecznie przeprowadzić taki proceder jak go uskutecznić by był w miarę sprawny??

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Tak. Do każdego banku można przynieść polisę indywidualną i dokonać cesji.

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu kredytu: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Z

  A czy Pekao SA akceptuje ubezpieczenia grupowe (z zakładu pracy) z cesją na bank?

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Można w każdym towarzystwie, pytanie tylko, czy się opłaca? Banki oferują nam ubezpieczenie + bardzo często obniżenie marży kredytu w ramach cross-sell’u. A pakiety ubezpieczeń grupowych mają wynegocjowane na naprawdę przyzwoitych poziomach.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Kwestia indywidualnej decyzji. banki mają naprawdę nieźle wynegocjowane umowy grupowe. O ile ktoś nie korzysta z łączonej oferty (kilka pakietów) towarzystwa ubezpieczeniowego – ciężko jest znaleźć coś tańszego.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  BGK jak najbardziej rezerwuje kwotę na dopłatę. Na stronie BGKu można sprawdzić, że zarezerwowane zostały już środki z puli na 2015 i 2016 rok. Bank prawdopodobnie sugerował przesunięcie terminu ze względu na ew. opóźnienie ze strony dewelopera. Być może uważają, że jeżeli nastąpi znaczące opóźnienie i przesunięcie oddania inwestycji na przyszły rok, BGK może argumentować, że dopłata powinna pochodzić z przyszłorocznej puli i odmówić wypłaty,

 • Kamil

  Lepiej na własna rękę można też w Allianz

 • Z

  Czy ktoś z Państwa przy podpisywaniu umowy z Pekao SA zdecydował się na oferowaną przez nich polisę na życie ? Czy ta opcja się opłaca, czy może lepiej ubezpieczyć się na własną rękę?

 • Ania

  Uprzejmie proszę o wyjaśnienie pewnej nieścisłości. Planuję zakup mieszkania, którego budowa zakończy się do końca 2014. Bank Pekao SA zasugerował, żeby we wniosku o dopłatę wpisać jako datę ostatniej transzy (dopłaty) styczeń 2015 zamiast czwarty kwartał 2014. Zdaniem banku mimo, iż wniosek zostanie złożony lada dzień, nie ma czegos takiego jak rezerwacja dopłaty i w czwartym kwartale może okazac się, że pula dotacji już się skończyła, a co za tym idzie będzimy musieli wyłożyc własne pieniądze. Bezpieczniej zatem, zdaniem banku, wpisać datę styczniową i korzystac z nowej puli na rok 2015. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami od Państwa BGK sprawdza wniosek i rezerwuje kwotę dopłaty.

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  Zapraszamy do rejestracji na naszej stronie. Współpracujemy ze wszystkimi instytucjami mającymi w ofercie MDM, doradca spróbuje wybrać najbardziej optymalną ofertę.

 • Krysia

  My bierzemy pod uwagę kredyt w Getin Banku, idziemy w przyszłym tygodniu sprawdzić zdolność kredytową

 • MDM Mieszkanie dla Młodych

  W momencie wnioskowania o kredyt z dopłatą MDM bank komercyjny wysyła wniosek do BGK. Na tej podstawie BGK sprawdza Państwa wniosek i rezerwuje kwotę dopłaty, po czym wysyła informację do banku komercyjnego. Z tego powodu opisany zapis nie ma większego sensu. Na etapie umowy bank już wie, czy otrzymają Państwo dopłatę z BGK, czy też nie.

 • Daria

  Również podpisałam umowe z PKO BP i mam do pani pytanie, mi w banku powiedzieli że wypłata z BGK będzie 10.02. ale w umowie kredytowej jest takie stwierdzenie że gdyby BGK nie wypłaciło pieniedzy to my musimy to spłacic, Pani również tak ma? A może ktoś ma podobnie?

 • Zapraszamy również do kontaktu z doradcami na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Renata

  13 stycznia złożyliśmy komplet dokumentów u naszego doradcy kredytowego, dziś podpisaliśmy umowę w PKO BP, raty malejące, prowizja 1,99, marża 1,95 na 30 lat, pekao sa zaproponowalo nam raty rowne, na malejace niby nie mielismy zdolnosci, ale to osobna bajka dlaczego tak uwazali.

 • Mieszkanie dla Młodych

  Tak. Niektóre banki akceptują taką formę dochodu. Ważne jest, aby kupowana nieruchomość znajdowała się w Polsce

 • emigrant

  pracuje za granica na pelen etat legalnie,moja partnerka z ktora spodziewamy sie dziecka w tym roku pracuje w polsce na pol etatu czy program MDM rowniez bedzie mnie dotyczyl poniewaz i tak w niedalekiej przyszlosci mam w planach wrocic do kraju

 • Zachęcamy również do skorzystania z usług doradców na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Mieszkanie dla Młodych

  Spokojnie, kredyty hipoteczne wzięło już sporo osób. Skoro im się udało, Pani także ma szansę. Trochę cierpliwości i na pewno będzie ok. Jeżeli potrzebuje Pani porady odnośnie ofert w bankach – zachęcam do rejestracji na stronie. Nasz doradca do Pani zdzwoni.

 • madzia

  Ja przygotowuję się do kredytu teraz pracuję nad zdolnością 🙂 ale nie ukrywam, że wszystko mnie przerasta!mam nadzieję, że spełnię swoje marzenie i przebrnę przez ten gąszcz papierów.

 • Mieszkanie dla Młodych

  Po to właśnie wystartowali jako pierwsi – aby najwięcej na tym zarobić. Na szczęście graczy jest już coraz więcej.

 • Mieszkanie dla Młodych

  Odpowiedź w poście powyżej.

 • Mieszkanie dla Młodych

  Lokal nabyty w ramach MdM powinien przede wszystkim zaspokajać potrzeby mieszkaniowe beneficjenta programu. W tym sensie – nie można zmienić kwalifikacji mieszkania na lokal użytkowy (np. gabinet dentystyczny). Nie ma natomiast przeszkód, aby mieszkanie było jednocześnie siedzibą jednoosobowej spółki (o ile nadal spełnia cele mieszkaniowe).

 • bartek

  dobre pytanie, mam podobną sytuację. MDM, czy można prosić o odpowiedź co w takim przypadku?

 • Grizlu

  Pracuję na etat + mam 1 os. działalność gospodarczą, która jest zarejestrowana w moim miejscu zameldowania, tj. domu jednorodzinnym z którego pochodzę.
  Po zasiedleniu mieszkania z MDM chciałbym się w nim rzecz jasna zameldować i przenieść całą działalność, tzn. dane rejestracyjne na nowo zamieszkane mieszkanie. Czy mogę to zrobić? Działalność to nie żaden sklep spożywczy, czy inny który mógłby nosić przesłanki że mieszkanie to lokal użytkowy. Po prostu zarejestrowana działalność jednoosobowa, jak u setek tysięcy innych ludzi.

 • Trzeba próbować w różnych bankach albo iść do doradcy, który posiada ofertę wszystkich banków dostępnych na rynku. Prawie zawsze jest tak, że im większy wkład własny tym niższe są koszty kredytu hipotecznego.

 • Kamila

  No z tymi lepszymi warunkami to bym się sprzeczała to już pewnie zalezy od banku, PKO BP akurat ma w nosie to czy masz 5 czy 40% oni chcą zarobić jak najwięcej a jak bierzesz mniej to mniej zarabiają i nie chca obniżyć marży 🙁 przynajmniej u nas tak było. Też wydawało mi się że mam sporo wkładu, a i tak nie mogłam mieć więcej niż jeszcze dodtakowo 10%,to warunki będą atrakcyjniejsze no moze sam fakt że nie muszę mieć ubezp.na życie jest już lepszą ofertą ale z marżą i prowizją ciężko walczyć, u mnie byli nieugięci.

 • Bartosz

  dla mnie to sa bzdury,bo mialem karte kredytowa ktora regularnie splacalem,100 tys wkladu wlasnego a PKO BP nie chcialo wogole mi dac kredytu hipotecznego na kwote 115 tys,

 • Im większy wkład własny, tym lepsze warunki kredytowe oraz większy kredyt można uzyskać w banku. Tak program MDM pokrywa wymagany przez banki wkład własny.

 • Tobias

  Czy dopłata w programie MDM zwiększa naszą zdolność kredytową i nie musimy już oszczędzać na wkład własny?