Zakończenie przyjmowania wniosków MDM na 2017 r. – komunikat Banku Gospodarstwa Krajowego

Szanowni Państwo. W dniu dzisiejszym, tj. 31.01.2017 r. Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował, że łączna kwota finansowego wsparcia w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” wynikająca z wniosków nabywców o dofinansowanie wkładu własnego, przekazanych przez banki kredytujące do BGK, z terminem wypłaty środków z Funduszu Dopłat przypadającym w roku bieżącym, osiągnęła równowartość 95 % kwoty zaplanowanej na wypłaty w ustawie budżetowej na rok 2017.

W związku z powyższym z dniem 1.02.2017 r. Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzymuje przyjmowanie wniosków o udział w programie „Mieszkanie dla Młodych” z terminem wypłaty środków na rok 2017.

Wnioski kredytobiorców, zarejestrowane w systemie BGK Zlecenia po wyczerpaniu puli zostaną posortowane wg daty akceptacji i otrzymają status oczekujący na przyznanie środków. Następnie będą one realizowane w miarę wygasania złożonych wcześniej wniosków o przyznanie dofinansowania (bank kredytujący ma 60 dni na podpisanie umowy od akceptacji wniosku w systemie BGK zlecenia, jeżeli klient otrzyma decyzję negatywną lub okres procesowania kredytu wydłuży się powyżej wymienionego terminu – środki powrócą do puli).

Program MDM wkracza w końcową fazę. Biorąc pod uwagę planowane podwyżki marż kredytów hipotecznych w bankach związane z podatkiem bankowym i planowanym przewalutowaniem kredytów frankowych, to już ostatni dzwonek dla osób planujących skorzystać z programu.

Jeżeli chcieliby Państwo w tym celu skorzystać z profesjonalnego doradztwa – serdecznie zachęcamy do rejestracji na stronie: Mieszkanie dla Młodych » Doradca skontaktuje się z telefonicznie, bezpłatnie sprawdzi Państwa zdolność kredytową oraz przedstawi oferty banków, które najtrafniej spełnią Państwa wymagania.

sprawdz_doplate150