Nowe limity cenowe obowiązujące w programie „Mieszkanie dla Młodych” w 2 kwartale 2014 r.

Limity cenowe obowiązujące w programie Mieszkanie dla Młodych w 2 kwartale 2014 r.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z limitami, które będą obowiązywały w II kwartale 2014.

Zgodnie z oczekiwaniami większość Urzędów Wojewódzkich zadecydowała o podwyżce średniego wskaźnika odtworzeniowego 1 m2 powierzchni użytkowej. Dzięki temu beneficjenci MDM, którzy zdecydowali się odrobinę wstrzymać ze złożeniem wniosków – zyskają podwójnie. Wyższe limity oznaczają dla nich wyższą kwotę dofinansowania. Klienci mogą także liczyć na niższe marże.

Obecnie w programie uczestniczy już osiem instytucji i o ile na początku działania programu MDM marże kredytów MDM znacznie odbiegały od standardowych, o tyle obecnie rosnąca konkurencja wymusza ich obniżkę. W międzyczasie banki miały czas na dopracowanie swoich procedur kredytowych i dostosowanie systemu. Można śmiało stwierdzić, że obecnie będzie już tylko lepiej.

Największe podwyżki limitów obserwujemy w województwie wielkopolskim. Mieszkańcy Poznania mogą liczyć na dopłaty większe o 275 PLN za 1 m2. W gminach sąsiadujących z Poznaniem (Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kórnik, Luboń, Mosina, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Tarnowo Podgórne) limity wzrosły o 354 PLN, dla pozostałych miast województwa podwyżka wyniosła 295 PLN. W pierwszym kwartale mieszkańcy województwa wielkopolskiego plasowali się na II miejscu pod względem liczby kredytów.

Wygląda na to, że w nadchodzącym kwartale Poznań liczy na I miejsce, które do tej pory należało do mieszkańców województwa pomorskiego. Urząd Wojewódzki Gdańska nieco rozczarował – limity zostały utrzymane na tym samym poziomie. Powodem jest przyjęta częstotliwość zmian – pomorscy urzędnicy zadecydowali o zmianie limitów co pół roku. Można więc zakładać, że III kwartał 2014 przyniesie spore podwyżki limitów dla Gdańska.

Spore podwyżki – na poziomie 200 PLN także w Warszawie, Wrocławiu i Rzeszowie. Pozytywnie także w województwie podlaskim (Białystok + 53 PLN, gminy sąsiadujące ze stolicą województwa + 121,50 PLN, pozostałe miasta + 190 PLN). Drobne obniżki w województwach: łódzkim oraz kujawsko-pomorskim. Mniejsze dopłaty otrzymają także mieszkańcy pozostałych miast województwa dolnośląskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Limity cenowe obowiązujące w programie Mieszkanie dla Młodych w 2 kwartale 2014 r.

Limity cenowe obowiązujące w programie Mieszkanie dla Młodych w 2 kwartale 2014 r.
sprawdz_doplate150