Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego

W dobie powszechnego dostępu do usług bankowych wiele osób zadaje pytanie, czy warto korzystać z usług doradców finansowych?

Przykłady z codziennego życie przekonują nas, że liczba pośredników uczestniczących w danym procesie zwiększa ponoszone koszty. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, jak ta sytuacja wygląda w branży pośrednictwa kredytowego.

Sprzedaż kredytów hipotecznych w Polskich bankach, pozyskanych dzięki zewnętrznym pośrednikom, stanowi znaczącą część produkcji (około 40%). Na tę wartość składają się zarówno polecenia danej instytucji, jak i wnioski kompletowane przez duże, sieciowe firmy brokerskie. Klienci coraz częściej decydują się na pomoc doradców, którzy są w stanie obiektywnie przedstawić oferty wielu banków w jednym miejscu. Doradca musi przy tym doskonale orientować się w poszczególnych propozycjach.

Proste porównanie marż nie zamyka tematu. Większość ofert kredytowych wzbogacana jest propozycją dodatkowych produktów (tzw. cross-sell), obejmujących m.in zakup dodatkowych ubezpieczeń. Przy wyliczaniu całkowitego kosztu kredytu warto sprawdzić, czy np. bank nie uzależnia niższej marży od liczby transakcji kartą kredytową lub utrzymania określonej wysokości wpływów na rachunek bieżący. Dodatkowo, banki w różny sposób wyliczają zdolność kredytową klientów. To, że nie otrzymamy kredytu w jednym banku nie oznacza, że nie możemy skorzystać z oferty innej instytucji.

Zadaniem doradcy będzie w takiej sytuacji rzetelna ocena potrzeb klienta. Nie zawsze rozwiązaniem jest najtańsza oferta, zdarza się, że głównym czynnikiem decydującym o wyborze jest szybkość procesu. Pracownik banku nie ma możliwości, aby przedstawić klientowi inną propozycję, zawsze będzie oferował produkt swojej instytucji, uwzględniając mniejsze lub większe obniżki. Na tym polu wyraźnie zaznacza się przewaga doradcy. Oprócz szerokiego wachlarza ofert zna on także różnice w procesach kredytowych poszczególnych instytucji. Znajomość takich detali często decyduje o tym, czy klient uzyska zdolność kredytową, czy też nie.

Dodatkowym atutem doradcy jest mobilność. Nie jest on związany z placówką i godzinami pracy. Często potrafi umówić się z klientem w dogodnym dla niego czasie i miejscu. Jego wynagrodzenie jest bardzo często uzależnione od wyników pracy, co sprawia, że dołoży większych starań, aby proces kredytowy doszedł do skutku.

Liczba ofert, jakie ma do dyspozycji doradca ma jeszcze jedną zaletę. Stwarza margines do skutecznych negocjacji. Doradca często może uzyskać lepsze warunki porównując zaproponowane warunki z propozycjami konkurencji.

Banki zdaja sobie sprawę z rosnącego potencjału ryku doradców finansowych. Dokładają starań, aby to ich produkty znalazły się na szczycie listy ofert proponowanych klientowi. Oprócz ofert cenowych, w postaci obniżek marż i prowizji, często oferują doradcom finansowym nawet osobny proces – umożliwiający indywidualne i często szybsze procesowanie wniosków.

Jeżeli jesteś klientem ceniącym swój czas i pieniądze, oferta doradztwa finansowego jest naprawdę godna rozwagi. Zapraszamy do bezpłatnego złożenia wniosku w Programie MDM „Mieszkanie dla Młodych” z puli 2017 i 2018 na rynku pierwotnym i wtórnym już teraz na stronie: Mieszkanie dla Młodych »

sprawdz_doplate150

 • Damian

  Witam,
  Ja troche zbagatelizowalem MDM i troche żałuje , kupilem razem z narzeczona mieszkanie w październiku 2016 na kredy hipoteczny na 10lat .
  i teraz moje pytanie brzmi, czy jest cos takiego jak doplata z MDM do juz kupionego mieszkania? w sensie taki zwrot?
  Pozdrawiam

 • Paulina

  Witam,
  czy będąc narzeczeństwem możemy zarezerwować pieniądze z MDM na 2018r? Słyszałam, że połowa środków na 2018 może skończyć się już z końcem marca, a ślub mamy w czerwcu. A chcemy kupić mieszkanie jeszcze w tym roku (developer zgadza się aby otrzymać kwotę dofinansowania w 2018).

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy bezpłatnie pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Witam. Rekomendacja S nakłada na banki obowiązek udzielania kredytów w walucie w której kredytobiorcy osiągają większościowy dochód. Kredyty w ramach programu MDM udzielane są jedynie w PLN. Aby skorzystać w programu MDM musiałby Pan ewentualnie poprosić o pomoc przy liczeniu zdolności kogoś, kto miałby dochody w PLN (i to dominujące).

  W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • blazej

  Hej Chciałbym kupic mieszkanie w przedziale cenowym 150-180 tys zl swojego wkladu mam 50% i pracuje za granica czy mogę się ubiegać o dofinansowanie i rozłozenie spłaty na okres 5-10 lat

 • Hmm, kredytu chyba nie ma co odpuszczać, w dobie internetu zawsze można skorzystać z porady na jakimś forum 😉

 • Witam. Analityk zapewne uwzględni wielkość powierzchni użytkowej wg projektu. Jeżeli nie była to znacząca przeróbka (np salon 30 m2 na suszarnię) – nie powinno być problemów.

 • trhrt

  Jeśli pomieszczenie nie jest użytkowe to nie będzie brane pod uwagę pod powierzchnię mieszkania. Chyba, że widać ewidentne ściemnianie, ale o tym zadecyduje już analityk. Tak jak kolega napisał, sprawdź księgi wieczyste nieruchomości. A jeśli nie wiesz o co chodzi – odpuść sobie to mieszkanie i cały kredyt…

 • krzysiek

  Nie kumam twojego wpisu.Jak w obrębie tej samej KW.Dwa pomieszczenia to strych i jedno to suszarnia.

 • Majk

  jak w obrębie tej samej KW to pomieszczenie użytkowe i dolicza się do powierzchni

 • krzysiek

  Mamy trójkę dzieci więc limit to 110m2

 • krzysiek

  Witam.Wczoraj do banku złożyliśmy dokumenty o MDM.Dom który chcemy kupić ma 136 m2 z rynku wtórnego.Projektant przerobił trzy mniejsze pomieszczenia na suszarnie i pomieszczenia strychowe.Jak z państwa doświadczenia mogą ocenić to analitycy bankowi?

 • Jeżeli rejestracja ww. działalności nie spowoduje ograniczenia możliwości mieszkaniowych Pana brata – nie będzie problemu.

 • Witam. Ze wsparcia w ramach programu Mieszkanie dla Młodych mogą skorzystać małżeństwa oraz osoby samotne (single) w wieku do 35 lat (w przypadku małżeństwa pod uwagę będzie brany wiek młodszego z nich licząc do końca roku kalendarzowego w którym kończy 35 lat). Podstawowym warunkiem jest, aby do dnia zawarcia umowy ustanowienia/przeniesienia własności nabywanego domu lub mieszkania, nie były właścicielami lub współwłaścicielami innego domu lub mieszkania, a nabywane mieszkanie będzie służyło zaspokajaniu ich własnych potrzeb mieszkaniowych. Jeżeli spełnia Pan ww. warunki – może Pan skorzystać z MDMu.

  Jeden warunek – Rekomendacja S nakłada na banki obowiązek udzielania kredytów w walucie w której kredytobiorcy osiągają większościowy dochód. Kredyty w ramach programu MDM udzielane są jedynie w PLN. Aby skorzystać w programu MDM musiałby Pan ewentualnie poprosić o pomoc przy liczeniu zdolności kogoś, kto miałby dochody w PLN (i to dominujące).

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

  Ad 2. Nie. Wynajem ww. mieszkania będzie skutkował koniecznością zwrotu części dofinansowania.

  Na podstawie Art. 14 Ustawy MDM: „W przypadku gdy nabywca lokalu mieszkalnego, w okresie 5 lat od dnia zawarcia umowy o ustanowieniu lub przeniesieniu własności lokalu mieszkalnego:
  2) wynajął to mieszkanie lub jego część innej osobie lub użyczył tego mieszkania innej osobie,
  – część finansowego wsparcia udzielonego nabywcy lokalu mieszkalnego podlega zwrotowi do Funduszu Dopłat w kwocie odpowiadającej iloczynowi kwoty uzyskanego dofinansowania wkładu własnego oraz wskaźnika równego ilorazowi liczby pełnych miesięcy pozostających do zakończenia okresu 5 lat i liczby 60.”

 • Witam. Tak. Wnioski będzie można również składać na początku 2018-go roku, jednak będzie to ostatnia część puli. Patrząc realnie, oznacza to mniejszą szansę na skorzystanie z MDMu niż obecnie, kiedy dostępna jest zarówno pula z 2017, jak i 2018.

 • Bartek

  dzień dobry,
  Brat zakupił mieszkanie w ramach programu MDM.
  Chwilowo (na okres 1 roku, dopóki nie zostanie wybudowane moje mieszkanie) brat użyczył mi pokój w tym mieszkaniu.
  W związku z tym iż prowadzę swoją dzialalność gospodarczą, chcę ją zarejestrować pod tym adresem. Ma być to tylko adres do odbierania korespondencji, działalność prowadzę poza tym miejscem. Czy może to stanowić problem dla brata?

 • Karol W

  Dzień dobry,

  jestem singlem mieszkającym i pracującym za granicą.
  1. Czy ja również łapię się na program MDM?
  2. Czy zakupione przeze mnie mieszkanie (przy pomocy MDM) może być następnie oddane pod najem?

  pozdrawiam
  Karol

 • Krzysztof

  Dzień dobry,

  chciałbym zapytać, czy wnioski o dofinansowanie będzie można składać również w drugiej połowie 2017 roku i na początku 2018 r. czy projekt zakończy się 2017 r. i środki pozwolą tylko na składanie wniosków w I półroczu 2017 r.?

 • Marcin

  Ja powiem ze swojej autopsji co nie co o doradcach. Jestem wielkim hejterem jeżeli chodzi o osoby, które doradzają w kwestii kredytów. Maiłem do czynienia z 3 doradcami i żadnych rewelacyjnych ofert dla mnie nie mieli. Nieudolnie próbowali mi wmówić, że raty stałe są czymś dobrym! Oferty jakie mi przedstawiali były o wiele gorsze od tych, które uzyskiwałem w banku bezpośrednio. Przeważnie wszystkie parametry czyli marża, prowizja były takie same tylko doradca dawał mi ubezpieczenia na życie, od utraty pracy i karty kredytowe, które się „opłacają”. Oczywiście te dodatki zwiększają koszt kredytu i od razu mówiłem, że mnie to nie interesuje. Do tego niepewność bo taki doradca nie ma tylko 1 klienta a kilkunastu. Nie chciałem czekać na decyzje dniami i tygodniami czy mam zdolność czy też nie… Dużo mógłbym pisać jak mnie zawiedli doradcy, z którymi mi się dano spotkać. Dlatego takie zobowiązanie jak kredyt hipoteczny na dużą sumę i na długi okres czasu załatwiałem sam. W końcu wtedy się wie co się bierze tak naprawdę. 🙂

 • Zachęcamy do kontaktu z Doradcami, którzy bezpłatnie pomogą Państwu w wyborze i uzyskaniu dopłaty MDM na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/