Za 2 tygodnie ruszają dopłaty MDM. Zamieszkaj w swoim wymarzonym mieszkaniu jeszcze w tym roku!

Za 2 tygodnie ruszają dopłaty MDM. Zamieszkaj w swoim wymarzonym mieszkaniu jeszcze w tym roku
Proces legislacyjny nowelizacji ustawy „Mieszkanie dla Młodych” posuwa się coraz szybciej. Po podpisie Prezydenta ustawa zostanie wpisana do Dziennika Ustaw, co nastąpi już 1-go sierpnia.

Równo tydzień później, tj. 8-go sierpnia, banki wznowią przyjmowanie wniosków o dofinansowanie zakupów lokali mieszkalnych w 2017-tym roku.

Kto może skorzystać z programu MDM „Mieszkanie dla Młodych”?

Osoby samotne lub małżeństwa w wieku do 35 lat (w przypadku małżonków pod uwagę będzie brany wiek młodszej osoby). Podstawowym warunkiem jest, aby do dnia zawarcia umowy przenoszącej własność nabywanego domu lub mieszkania nie były właścicielami innych nieruchomości mieszkalnych.

Wymieniony warunek nie dotyczy beneficjentów wychowujących co najmniej troje dzieci. Osoby te mogą składać wniosek o udział w programie MDM będąc w wieku powyżej 35 lat. Warunek nieposiadania mieszkania również nie będzie miał w tym przypadku znaczenia, o ile wychowywane dzieci nadal się uczą i są w wieku do 25-go roku życia.

Dlaczego należy rozpocząć starania o MDM już teraz?

Pula reaktywowanych środków nie jest duża. Wynosi około 67 mln PLN. W szczytowym okresie zainteresowania programem „Mieszkanie dla Młodych”, taka suma była rezerwowana w ciągu 1 dnia. Najprawdopodobniej nie inaczej będzie także na początku sierpnia. Kto pierwszy złoży wniosek, ma największe szanse na przyznanie dopłaty. A jest o co walczyć. W najlepszym wypadku beneficjent może liczyć nawet na 116 tys. PLN dofinansowania. Warto więc odpowiednio wcześniej sprawdzić swoją zdolność kredytową, aby mieć czas np. na zamknięcie niepotrzebnych kart kredytowych lub spłatę zapomnianych zobowiązań.

Równocześnie należy zacząć zbierać dokumentację. Mamy wówczas szansę, że złożymy kompletny wniosek, a sam proces udzielania kredytu przebiegnie w miarę szybko. Jeżeli nadal zastanawiamy się nad wyborem lokalu, nasi doradcy mogą również przedstawić rynkowe bestsellery – zarówno, jeżeli chodzi o rynek wtórny, jak i pierwotny. Dodatkowym atutem jest doskonała znajomość, zarówno jeżeli chodzi o rynek nieruchomości, jak i warunki programu MDM. Dzięki temu będą mieli Państwo pewność, że zaproponowany lokal spełnia limity programu MDM. Baza nieruchomości, na podstawie której klienci otrzymują propozycje, obejmuje całą Polskę.

Dlaczego warto skorzystać z usługi doradcy?

Na wybór odpowiedniego banku będziemy mieli w najlepszym przypadku kilka dni. W najgorszym, środki rozejdą się w ciągu pierwszego dnia. Przy takiej ewentualności warto skorzystać ze wsparcia kogoś, kto ma rozeznanie we wszystkich bankowych ofertach. Procesy w bankach ogromnie się różnią. W niektórych instytucjach złożenie wniosku o dofinansowanie MDM następuje dopiero po zbadaniu zdolności kredytowej (a więc po kilku dniach). W jeszcze kolejnych mogą zostać zakwestionowane określone typy dochodów.

Różnią się również parametry kredytów w poszczególnych bankach tj. marża, oprocentowanie, dzieląc oferty na mniej i bardziej korzystne. Dodatkowo, doradca weryfikuje stan prawny nieruchomości i pomoże w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności. Mają Państwo szansę skorzystać z wiedzy osób, które posiadają doświadczenie i rozeznanie we wszystkich niuansach związanych z nieruchomościami. Dlatego już dzisiaj zachęcamy do bezpłatnej rejestracji na stronie: Mieszkanie dla Młodych »

sprawdz_doplate150