Pozostały 2 tygodnie do rozpoczęcia ostatniej puli MDM. Wnioski kredytowe można składać już teraz

Aktualizacja 02.01.2018 Rusza ostatnia pula dopłat w programie MDM »

Pozostały 2 tygodnie do rozpoczęcia ostatniej puli MDM. Wnioski kredytowe można składać już teraz
Ostatnia pula programu „Mieszkanie dla Młodych” 2018 w kwocie 381 mln PLN zostanie uruchomiona już za 2 tygodnie.

Doświadczenia ubiegłych lat uczą, że środki rozejdą się bardzo szybko, a instytucja, która przyciągnie największą liczbę klientów – zarobi najwięcej. Dlatego już teraz część banków rozpoczęła przyjmowanie wniosków kredytowych.

W ten sposób klient uzyska możliwość spokojnego zebrania dokumentacji potrzebnej do procesowania kredytu, a bank zweryfikuje zdolność kredytową. Wniosek z kompletem dokumentów będzie następnie oczekiwał na uruchomienie dopłat.

Takie rozwiązanie jest komfortowe zarówno dla banku, jak i dla klienta. Większość osób ruszy do banków dopiero na początku przyszłego roku, tworząc ogromne kolejki. Czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosków znacznie się wydłuży, co przełoży się na opóźnienia w wypłatach i niepotrzebny stres. Będziemy mieli bardzo mało czasu na zebranie dokumentacji, a duża liczba aplikacji może spowodować, że analityk popełni błąd i nasza szansa na „Mieszkanie dla Młodych” przepadnie.

Dodatkowo – bank liczą zdolność kredytową w różny sposób. Jeżeli nie uzyskamy jej w danej instytucji – stracimy cenny czas na szukanie odpowiedniego banku. W tym momencie pula może się już wyczerpać. Zdarzało się także, że bank nie mógł zarejestrować wniosku ze względu na problemy techniczne. Podczas starań o dopłaty z sierpniowej puli kilkugodzinna awaria często decydowała, że dany klient spadał na koniec kolejki i w efekcie tracił możliwość pozyskania środków.

Możemy tego uniknąć rozpoczynając starania o kredyt już teraz. Dwa tygodnie to sporo czasu, aby na spokojnie pozałatwiać wszystkie formalności i bez pospiechu porównać możliwości, jakie oferuje rynek. Warto wykorzystać szanse, jakie stwarza program „Mieszkanie dla Młodych”. Wg zapisów ustawy, aby otrzymać dopłatę należy złożyć równocześnie dwa wnioski. Pierwszy – o kredyt i drugi – o przyznanie dofinansowania MDM. Możliwość rejestracji drugiego wniosku zostanie odblokowana dopiero po 01.01.2018, jednak nic nie przeszkadza, abyśmy wcześniej rozpoczęli starania o pierwszy wniosek.

Jeżeli okaże się, że w danym banku nie posiadamy wystarczającej zdolności kredytowej lub też nie spełniamy wszystkich wymagać, doradca może nam przedstawić kolejną ofertę. Zyskujemy również pewność, że nasz wniosek zostanie na czas zarejestrowany. Pamiętajmy, że o tym, czy dofinansowanie zostanie przyznane, czy też nie – decyduje kolejność rejestracji wniosków. W pierwszej kolejności zostaną zarejestrowane te z nich, które mają największe szanse na wypłatę – czyli już zweryfikowane i skompletowane aplikacje.

Warto zadbać o naszą przyszłość już teraz. Szansa podobna do tej – jaką oferuje program „Mieszkanie dla Młodych” – długo się nie powtórzy. Zachęcamy więc do rejestracji na stronie: Mieszkanie dla Młodych » i zaufaniu profesjonalizmowi naszych Doradców.

Aktualizacja 02.01.2018

W dniu 2-go stycznia 2018 r. o godzinie 7:00 rozpoczyna się rejestracja wniosków o dofinansowanie z ostatniej puli programu „Mieszkanie dla Młodych” 2018.

Po doświadczeniach z sierpnia 2017 BGK nieco zmodyfikował sposób przyznawania dopłat. W bieżącym procesie środki zostaną zarezerwowane dla beneficjenta następnego dnia po rejestracji wniosku. Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy kredytobiorca otrzymywał potwierdzenie rezerwacji środków, pomimo braku środków w puli.

W obecnej edycji do dyspozycji beneficjentów zostanie przekazane 381 mln PLN, jednak nawet tak duża kwota zostanie bardzo szybko rozdysponowana. Kredytobiorcy wzięli pod uwagę, że jest to ostatnia szansa na dopłatę, więc zainteresowanie jest ogromne. Środków wystarczy najprawdopodobniej jedynie na kilka dni roboczych. Będziemy śledzić stopień wykorzystania puli i na bieżąco Państwa informować.

sprawdz_doplate150