Nowa pula dopłat w programie „Mieszkanie dla Młodych”

Aktualizacje:
06.02.2017 »    13.02.2017 »    20.02.2017 »    27.02.2017 »
06.03.2017 »

Nowa pula dopłat w programie Mieszkanie dla Młodych

Po wyczerpaniu puli środków przeznaczonych na 2017 rok, klienci nadal mają możliwość skorzystania z programu MDM. Co ważne – chętni na skorzystanie z tych pieniędzy mogą się cieszyć własnym mieszkaniem jeszcze w tym roku.

Do dyspozycji beneficjentów pozostaje prawie 207 mln PLN z I części puli 2018 (wg ustawy „Mieszkanie dla Młodych” klienci mają możliwość rezerwacji do 50% środków przeznaczonych na przyszły rok). Maksymalna kwota dofinansowania, którą można uzyskać może wynieść nawet 114 tys. PLN.

W części przypadków klient może zamieszkać w kupowanym lokalu tuż po wypłacie środków pochodzących z kredytu. Pozostała kwota – pochodząca z programu MDM – wpłynie na konto zbywcy mieszkania na początku roku 2018. Jest to szczególnie istotne rozwiązanie dla klientów, którzy planują nabycie lokalu na rynku pierwotnym – z inwestycji kończących się w II połowie 2017. W tych przypadkach deweloperzy bardzo chętnie zaakceptują nieznacznie odroczony termin zapłaty części transakcji.

Takie rozwiązanie zagwarantuje obu stronom pewność finalizacji transakcji. Kupujący zyska gwarancję wypłaty dofinansowania, a sprzedawca – realny termin, kiedy środki wpłyną na jego konto.

Przypominamy, że na początku przyszłego roku zostanie uruchomiona ostatnia już partia środków przeznaczonych na program „Mieszkanie dla Młodych”. Bazując na tegorocznych doświadczeniach, klienci z pewnością tłumnie ruszą do banków, aby skorzystać z ostatniej szansy na rządowe wsparcie. Warto skorzystać z tej możliwości już teraz i zapewnić sobie niezbędny czas na dopełnienie formalności oraz komfort wyboru odpowiedniej oferty kredytowej.

Dobiegający końca program „Mieszkanie dla Młodych” stanowi znakomite rozwiązanie dla wielu młodych kredytobiorców. Przed wszystkim – dofinansowanie jest traktowane jako wkład własny klienta. Ponieważ od stycznia 2017 wartość wymaganego wkładu wynosi aż 20% wartości nieruchomości, kwota wsparcia MDM stanowi dla wielu rodzin jedyną szansę na nabycie własnego mieszkania. Warto się pospieszyć i skorzystać z możliwości, jakie oferuje program, tym bardziej, że przy jego pomocy można zakupić zarówno mieszkanie na rynku pierwotnym jak i wtórnym.

Co powinien zrobić potencjalny klient, aby skorzystać z przyszłorocznych środków? Pierwszy krok, to upewnienie się, ze zbywca lokalu zgadza się, aby otrzymać ostatnią transzę płatności na początku 2018-go roku. Warto także odpowiednio wcześniej zweryfikować swoją zdolność kredytową. W większości instytucji finansowych możliwe jest sporządzenie wstępnej symulacji. Na jej podstawie uzyskamy informacje, na jaki kredyt możemy liczyć i ile wyniosą nasze przyszłe zobowiązania. Analiza wielu propozycji przygotowana przez doradcę finansowego pozwoli stwierdzić, jaki lokal możemy zakupić bez nadmiernego obciążania domowego budżetu.

Jednocześnie zachęcamy do rejestracji na stronie: Mieszkanie dla Młodych »
Doradca skontaktuje się z Państwem i pomoże w uzyskaniu pisemnego poświadczenia z banku kredytującego o rezerwacji dopłaty na przyszły rok. Tym samym, zyskają Państwo gwarancję, że dofinansowanie zostanie przyznane.

Aktualizacja 06.02.2017

Klienci mają obecnie możliwość skorzystania z puli 2018. W 2017 roku można zarezerwować maksymalnie do 50% przyszłorocznej puli. Aktualnie kwota przeznaczona do dyspozycji beneficjentów wynosi 199,7 mln PLN. Rezerwacja dofinansowania z przyszłorocznej puli oznacza, że wypłata kredytu może odbyć się jeszcze w tym roku, a kwota rządowej dopłaty wpłynie na konto sprzedającego na początku 2018 roku.

Aktualizacja 13.02.2017

Klienci mają obecnie możliwość skorzystania z puli 2018. W 2017 roku można zarezerwować maksymalnie do 50% przyszłorocznej puli. Aktualnie kwota przeznaczona do dyspozycji beneficjentów wynosi 187,6 mln PLN. Rezerwacja dofinansowania z przyszłorocznej puli oznacza, że wypłata kredytu może odbyć się jeszcze w tym roku, a kwota rządowej dopłaty wpłynie na konto sprzedającego na początku 2018 roku.

Aktualizacja 20.02.2017

Klienci mają obecnie możliwość skorzystania z puli 2018. W 2017 roku można zarezerwować maksymalnie do 50% przyszłorocznej puli. Aktualnie kwota przeznaczona do dyspozycji beneficjentów wynosi 177,1 mln PLN. Rezerwacja dofinansowania z przyszłorocznej puli oznacza, że wypłata kredytu może odbyć się jeszcze w tym roku, a kwota rządowej dopłaty wpłynie na konto sprzedającego na początku 2018 roku.

Aktualizacja 27.02.2017

Klienci mają obecnie możliwość skorzystania z puli 2018. W 2017 roku można zarezerwować maksymalnie do 50% przyszłorocznej puli. Aktualnie kwota przeznaczona do dyspozycji beneficjentów wynosi 165,1 mln PLN. Rezerwacja dofinansowania z przyszłorocznej puli oznacza, że wypłata kredytu może odbyć się jeszcze w tym roku, a kwota rządowej dopłaty wpłynie na konto sprzedającego na początku 2018 roku.

Aktualizacja 06.03.2017

Klienci mają obecnie możliwość skorzystania z puli 2018. W 2017 roku można zarezerwować maksymalnie do 50% przyszłorocznej puli. Aktualnie kwota przeznaczona do dyspozycji beneficjentów wynosi 145,3 mln PLN. Rezerwacja dofinansowania z przyszłorocznej puli oznacza, że wypłata kredytu może odbyć się jeszcze w tym roku, a kwota rządowej dopłaty wpłynie na konto sprzedającego na początku 2018 roku. Przy obecnym poziomie wykorzystania zainteresowania programem środków powinno wystarczyć do końca kwietnia 2017 r.

sprawdz_doplate150