Najlepsze mieszkanie na własność bez ograniczeń w 2018 roku

Najlepsze mieszkanie na własność bez ograniczeń w 2018-tym roku

Program „Mieszkanie dla Młodych” jest znakomitym wsparciem dla polskiego rynku nieruchomości.

W ciągu 4 lat umożliwił nabycie lokali mieszkalnych dla ponad 110 tys. beneficjentów. Zaprzestanie przyjmowania wniosków nie oznacza jednak skreślenia marzeń o własnym mieszkaniu.

Natura nie znosi próżni, wstrzymanie rządowego wsparcia wymusi na bankach zmiany w ofertach kredytowych – a to już stawia przed klientem bardzo interesujące możliwości. Banki zaczną poprawiać konkurencyjność swoich produktów, co oznacza, że w najbliższych tygodniach pojawi się na rynku wiele interesujących ofert.

Klienci będą więc mieli się nad czym zastanawiać. Kwota raty kredytowej za nowe mieszkanie w dużym mieście zaczyna już być niższa od kwoty, jaką musielibyśmy zapłacić za jego wynajem. Jeszcze lepszy przelicznik uzyskamy biorąc pod uwagę inwestycję w zakup domu. Wybór pomiędzy płaceniem komuś, a spłacaniem własnego kredytu jest więc jednoznaczny. Dodatkowo – ceny mieszkań nieustannie rosną. Jeżeli szukamy długoterminowej, pewnej inwestycji, zakup mieszkania wydaje się być najlepszą opcją.

Dodatkowym atutem nowych ofert będzie brak obostrzeń, które obowiązywały w programie MDM. Brak ograniczeń wiekowych kredytobiorcy. Brak limitów cen mieszkania. Będziemy również mogli zakupiony lokal wynająć. Nasi najemcy spłacą wówczas ratę naszego kredytu i zapewnią dodatkową kwotę zysku, przy czym wartość mieszkania będzie z czasem rosła. Lokal możemy po pewnym czasie sprzedać (także z niespłacona częścią kredytu) i odzyskać kapitał z zyskiem większym, niż oferują obecne lokaty.

Dobrym pomysłem jest zakup mieszkania dla dziecka wyjeżdżającego na studia. Kwota, jaka zapłacimy za pokój w mieszkaniu wynajmowanym przez więcej osób będzie stanowiła dużą część raty kredytowej. Możemy więc obrócić tę sytuację na naszą korzyść, zakupić mieszkanie dla naszej pociechy i podnająć lokal innym studentom. Przez okres trwania studiów spłacimy z czynszu większą część naszego kredytu, a zakupiony lokal pozwoli naszemu dziecku na udany start w dorosłe życie.

W takim przypadku warto, aby właścicielami lokalu nadal pozostawali rodzice. Niewykluczone, że program MDM jeszcze w przyszłości powróci. Jednym z warunków programu był brak posiadania własnego mieszkania. Niewykluczone więc, że nasze dziecko będzie mogło wówczas w takiej sytuacji skorzystać z podobnego wsparcia, jakie oferowało „Mieszkanie dla Młodych” i pomnożyć inwestycje.

Nasi Doradcy na bieżąco śledzą zmieniające się oferty banków. Doświadczenie zdobyte w ciągu wielu lat współpracy pozwoli przedstawić Państwu najbardziej atrakcyjne z nich. Jeżeli rozważacie zakup lokalu w nadchodzącym roku – zachęcamy do skorzystania z naszej wiedzy. Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji na stronie: Sprawdź Najlepsze Kredyty na Mieszkanie »

sprawdz_doplate150