Można składać już wnioski o udział w programie „Mieszkanie dla Młodych” z puli 2017

Można składać już wnioski o udział w programie Mieszkanie dla Młodych z puli 2017

Klienci, którzy chcą skorzystać z programu MDM w 2017-tym roku, mają już teraz możliwość składania wniosków.

Jak wygląda proces składania wniosków?

W pierwszej kolejności zostanie zweryfikowana zdolność kredytowa, po czym potencjalny klient otrzyma zestawienie dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia procesu udzielenia kredytu. Jeżeli weryfikacja wypadnie pozytywnie, wniosek będzie oczekiwał do 2-go stycznia 2017 r. na wprowadzenie do systemu BGK Zlecenia.

Takie rozwiązanie ma jedną podstawową zaletę, do czasu rejestracji wniosku MDM zostanie przeprowadzona większość czynności weryfikacyjnych, co zdecydowanie przyśpieszy cały proces.

Przypomnijmy, że termin odblokowania drugiej części puli środków przeznaczonych na 2017-ty rok wyznaczony jest na 02.01.2017. Beneficjenci – single, małżeństwa, rodziny z dziećmi – otrzymają do dyspozycji dodatkowe 373 mln PLN dofinansowania do zakupu mieszkań i domów na rynku pierwotnym i wtórnym. Opierając się na doświadczeniach z ubiegłego roku – czasu na skorzystanie z programu „Mieszkanie dla Młodych” będzie niestety bardzo mało.

Zapraszamy do bezpłatnego zarejestrowania się już teraz i złożenia wniosku o dofinansowanie zakupu mieszkania lub domu z puli 2017 na stronie: Mieszkanie dla Młodych »

sprawdz_doplate150