„Mieszkanie dla Młodych” – coraz lepsze perspektywy

Mieszkanie dla Młodych - coraz lepsze perspektywy

Dane opublikowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego po 3 miesiącach funkcjonowania programu, wskazują na rosnące zainteresowanie Klientów.

W pierwszym kwartale BGK zaakceptował 4 395 wniosków w ramach MDM, których wartość wyniosła około 100 mln PLN. Biorąc pod uwagę, że był to okres, kiedy program dopiero „wygrzewał się” w bankach, możemy z pewnością liczyć na dalszy wzrost zainteresowania.

Tym bardziej, że do programu dołączają kolejni gracze. Od 2014-04-14 wnioski możemy składać także w Banku Millennium. Jak informuje Kierująca Wydziałem Kredytów Hipotecznych w Banku Millennium – pani Agata Chrzanowska – bank oferuje kredyty w ramach programu MDM po bardzo atrakcyjnej marży, którą można dodatkowo obniżyć o 50 b.p. aktywnie korzystając z innych usług banku – rachunku bieżącego i karty kredytowej.

Na zwiększenie popularności programu ma wpływ także zwiększanie limitów cenowych, dzięki czemu coraz więcej mieszkań z oferty deweloperskiej ma szansę na sfinansowanie w ramach MDM. Na podstawie danych portalu RynekPierwotny.com możemy prześledzić, z jaką zmianą mamy do czynienia w poszczególnych miastach [patrz tabelka].

Największy przyrost oferty MDM w badanym okresie odnotowano w miastach, które zostały w tym kwartale głównymi beneficjentami podwyżki limitów cenowych (Warszawa, Poznań i Wrocław). Na drugim krańcu bieguna znajduje się Łódź. Spadek limitów cenowych w II kwartale spowodowało wyłączenie z oferty ponad 27% mieszkań. Badania przeprowadzane wśród analityków sugerują wzrosty limitów w kolejnych kwartałach – co z pewnością przełoży się na dalszą popularność programu.
sprawdz_doplate150