„Mieszkanie dla Młodych” 2018 dla spóźnionych

Mieszkanie dla Młodych 2018 dla spóźnionych

Olbrzymie zainteresowanie programem MDM, które obserwowaliśmy na początku bieżącego roku, spowodowało, że spora części osób nie otrzymała dofinansowania.

Wnioski wielu innych „utknęły” w systemie BGK Zlecenia i nie zostały przetworzone w terminie. Przez dłuższy czas jedyną odpowiedzią na głosy zawiedzionych klientów, były jedynie kolejne oświadczenia wydawane przez BGK i banki kredytujące.

Wygląda jednak na to, że klienci nie zostali zostawieni samym sobie. Kilka banków uczestniczących w programie MDM przygotowało specjalne oferty dla osób, które nie otrzymały finansowego wsparcia.

W wymienionych instytucjach osoby, które składały wnioski o kredyt z dopłatą Mieszkanie dla Młodych, ale jej nie otrzymały – mogą liczyć na preferencyjne warunki. Szczegóły korzystania z oferty przekazywane są klientom indywidualnie, nieoficjalnie mówi się jednak o sporych obniżkach – zarówno marży, jak i prowizji za udzielenie kredytu.

Preferencyjne warunki nie są być może tak spektakularne, jak jednorazowe dofinansowanie MDM, jednak w dłuższej perspektywie okresu kredytowania przełożą się na konkretne oszczędności w płaconych ratach. Wymienione oferty będą szczególnie atrakcyjne dla osób, które oczekują w kolejce na przyznanie dofinansowania, a które nie mogą sobie pozwolić na dalszą zwłokę ze względu na zbliżające się terminy płatności.

Pozostali oczekujący nadal liczą na powrót środków do puli. Pierwszej, większej kwoty należy oczekiwać już na początku marca. Wtedy minie 60 dni od momentu złożenia pierwszych styczniowych wniosków. W tych przypadkach, gdzie klient nie podpisał umowy kredytowej – dofinansowanie zostanie przekazane innym oczekującym.

Wszystkie szczegóły dotyczące wymienionych, preferencyjnych ofert są już dzisiaj dostępne dzięki naszym doradcom. Zachęcamy do rejestracji na stronie: Sprawdź Najlepsze Kredyty na Mieszkanie »

sprawdz_doplate150