BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków z sierpniowej puli 2017. Kolejne dofinansowania MDM już za 4 miesiące

BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków z sierpniowej puli 2017. Kolejna możliwość dofinansowania MDM już za 4 miesiące
Wyścig po dofinansowanie z sierpniowej puli zakończył się. Pierwsze wnioski rejestrowano już około godziny 4-tej rano.

Doradcy wcześniej zebrali od klientów dokumentację kredytową i tylko wprowadzali wnioski do systemu BGK Zlecenia. Do godziny 10:00 beneficjenci wykorzystali już 35 mln PLN z 67 mln PLN ogółem dostępnych środków. Wg stanu na godzinę 12:00 pozostało niecałe 17 mln PLN. Pula wyczerpała się kilka minut po godzinie 14:00.

Ostatnie zarejestrowane wnioski nosiły numery w okolicach NWR-2017-035900. Kolejne wnioski były zwracane lub otrzymywały status: „Oczekujący na limit”. Pozostaną one na tym stanie do momentu powrotu środków do puli 2017, co może się zdarzyć po przyznaniu wcześniej zarejestrowanym wnioskom decyzji negatywnych.

W minionym okresie, w niektórych bankach % decyzji negatywnych osiągał poziom nawet 25-30%, więc wnioski bliskie wymienionemu nr NWR mają spore szanse na przyznanie w niedługim czasie dofinansowania. Kredytobiorcy, którym przyznano dopłatę powinni się przygotować na około 4-6 roboczych dni do wydania decyzji oraz około 1 miesiąca do wygenerowania umowy kredytowej (wymienione czasy mogą się różnić w zależności od stopnia skomplikowania wniosku).

Co w przypadku, jeżeli to nasz wniosek otrzyma decyzję negatywną? Generalnie nie oznacza to, że utraciliśmy również szansę na przyznanie dofinansowania „Mieszkanie dla Młodych”. Procesy w poszczególnych bankach różnią się i odmowa w jednej instytucji nie musi oznaczać, że w innym banku zostaniemy potraktowani podobnie.

W wyborze właściwej instytucji warto skorzystać z doświadczenia naszych doradców, którzy doskonale znają niuanse poszczególnych procesów i będą Państwu w stanie doradzić, gdzie warto złożyć wniosek ponownie. Co jest szczególnie ważne, złożenie wniosku kredytowego w innym banku automatycznie przedłuży wymagany okres na podpisanie umowy o kolejne 60 dni (wg ustawy MDM bank ma 60 dni od momentu akceptacji wniosku o dofinansowanie, aby oprowadzić do podpisania umowy kredytowej).

Może się także zdarzyć, że nasz wniosek został wprowadzony błędnie, co mogło się dzisiaj zdarzyć w natłoku ponad 2,5 tys. wprowadzonych wniosków. Pamiętajmy, że w uzasadnionych przypadkach BGK może dokonać korekty informacji na wniosek banku kredytującego.

Jeżeli mimo wszystko nasz wniosek nie uzyskał dofinansowania, nie należy tracić nadziei. Już za 4 miesiące kredytobiorcy otrzymają do dyspozycji kolejny, dużo większy budżet MDM 343 mln PLN pochodzący z drugiej części puli 2018. Warto wykorzystać ten czas na znalezienie odpowiedniej nieruchomości oraz zebranie dokumentacji kredytowej. W ten właśnie sposób przygotowała się większość beneficjentów, którzy skorzystali z sierpniowej puli dofinansowania.

Gdyby chcieli Państwo skorzystać z profesjonalnej pomocy, zarówno w wyborze nieruchomości, jak i najlepszej oferty kredytowej, nasi doradcy są do Waszej dyspozycji. Dlatego już dzisiaj zachęcamy do bezpłatnej rejestracji na stronie: Mieszkanie dla Młodych »

sprawdz_doplate150