5 powodów, dla których warto zainwestować w kupno mieszkania w programie „Mieszkanie dla Młodych”

5 powodów, dla których warto zainwestować w kupno mieszkania w programie „Mieszkanie dla Młodych”
Już wkrótce, w styczniu 2018 r., otrzymamy możliwość skorzystania z ostatniej szansy na otrzymanie dofinansowania w programie MDM.

W dzisiejszym artykule przedstawimy 5 powodów, dla których szczególnie warto zainteresować się programem.

Po pierwsze – własne mieszkanie z rządowym wsparciem.

Własne mieszkanie jest marzeniem prawie każdego młodego człowieka. Trudno jest jednak zebrać kwotę wystarczającą na pokrycie wymaganego wkładu własnego. Program „Mieszkanie dla Młodych” stanowi doskonałe rozwiązanie tego problemu. W najbardziej sprzyjających warunkach możemy uzyskać nawet ponad 110 tys. zł. rządowej dopłaty. Zadowolona mina żony wyprowadzającej się z mieszkania teściowej będzie dodatkowym bonusem.

Po drugie – niższa rata kredytu.

Kwota dofinansowania to nie tylko pokrycie wkładu własnego. To także niższa rata kredytu, a co za tym idzie – mniejsza wymagana zdolność kredytowa. Innymi słowy – dzięki dofinansowaniu „Mieszkanie dla Młodych” bank będzie wymagał od nas mniejszego dochodu wymaganego do udzielenia kredytu.

Po trzecie – inwestycja.

Malejące oprocentowanie lokat coraz częściej zachęca inwestorów do szukania alternatywnych sposobów lokowania oszczędności. Wg raportów Narodowego Banku Polskiego najwyższe oprocentowanie, jakie możemy uzyskać na lokacie bankowej oscyluje w granicach 2%. Tymczasem inwestycja w zakup mieszkania może skutkować rentownością nawet na poziomie 5-6%. Oczywiście, jest to długoterminowa lokata kapitału, gdyż nie możemy sprzedać lokalu przez 5 lat od momentu uzyskania jego własności. W tym czasie jednak wartość naszego mieszkania będzie nieustannie rosła. Obecnie rata kredytu wynosi mniej więcej tyle, co miesięczny koszt wynajęcia mieszkania w dużym mieście. Można więc w miarę prosto rozpocząć inwestycję, która praktycznie sama się sfinansuje.

Po czwarte – dodatkowy dochód.

Udział w MDM wyklucza wprawdzie zakup lokalu z przeznaczeniem na wynajem. Program oferuje jednak ciekawą możliwość dla rodzin wychowujących przynajmniej troje dzieci. Chodzi mianowicie o zapisy nowelizacji, na podstawie których w przypadku wielodzietnych rodzin nie stosuje się warunku dotyczącego wcześniejszego nieposiadania lokalu mieszkalnego. Potencjalni beneficjenci mogą więc być właścicielami domu lub mieszkania i pomimo tego, skorzystać z MDMu w celu zakupu kolejnego lokalu. Poprzednio posiadana nieruchomość może zostać wówczas wynajęta, a uzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć np. na spłatę raty kredytu w programie „Mieszkanie dla Młodych”.

Po piąte – zabezpieczenie przyszłości dzieci.

Dobrym pomysłem jest zakup mieszkania dla dziecka wyjeżdżającego na studia. Ustawa umożliwia wsparcie zdolności kredytowej beneficjenta przez dowolne, inne osoby. W takiej sytuacji właścicielem mieszkania będzie dziecko-student, a rodzice mogą zapewnić wsparcie finansowe przy spłacie rat kredytowych. Po upływie 5-cio letniego okresu karencji zakupione w ten sposób mieszkanie będzie można wynająć lub sprzedać, co zapewni młodemu człowiekowi doskonały start w dorosłe życie.

Jeżeli są Państwo zainteresowani taką formą inwestycji, zachęcamy do kontaktu z doradcami po bezpłatnej rejestracji na stronie: Mieszkanie dla Młodych »
sprawdz_doplate150