Ranking kredytów

Przed zaciągnięciem kredytu powinniśmy zatem sprawdzić, czy konkretne warunki wynikające z umowy są dla nas najbardziej korzystne. Jest to zadanie bardzo trudne. Szczegółowe przeanalizowanie każdej oferty wymaga bardzo dużo czasu, którego często nie mamy w nadmiarze. Poza tym ofert kredytów na rynku jest bardzo dużo. Między poszczególnymi ofertami występują niekiedy jedynie drobne różnice. Jeden bank może oferować zerową prowizję, inny zaś niższe oprocentowanie, a jeszcze kolejny niższe koszty ubezpieczenia.

Obecnie często publikowane są rozmaite rankingi kredytowe, a ich wyniki chętnie przytaczane w rozmaitych publikacjach cieszą się zainteresowaniem czytelników. Pod koniec grudnia 2010 roku dobre wyniki w kilku porównaniach uzyskał ING Bank Śląski. Doceniony został zarówno kredyt hipoteczny ING Banku jak również oferowana w ING pożyczka hipoteczna.

Przeglądając ranking kredytów zwróćmy uwagę, aby był on aktualny. Ranking kredytów hipotecznych 2011 roku przyniósł dość znaczne przetasowania. Jest to związane z tym, że kilka banków (m.in. BRE Bank i PNB Paribas Fortis) wprowadziło właśnie z początkiem roku nowe, korzystniejsze warunki kredytowe. Udowadnia to także, jak dynamicznie reagują w dobie internetu twórcy rankingów kredytowych na pojawiające się na rynku zmiany.

Rankingi kredytów są dziś bardzo popularnym narzędziem dla klientów. Szczególnie są one popularne w internecie, gdyż tam najszybciej można reagować na wprowadzane zmiany w ofertach, promocje, uwzględniając je w zestawieniach. Zanim podejmiemy decyzję przejrzyjmy kilka rankingów, nie opierajmy się na jednym. Dotarcie do nich zajmie chwilę, a dzięki temu będziemy bardziej pewni swojej decyzji.

Popularność rankingów kredytowych związana jest również z rosnącą świadomością konsumentów. Już sam fakt publikowania rankingów zmusza banki do wprowadzania realnie konkurencyjnych ofert, a nie tylko bardziej kolorowych i krzykliwych ulotek.
W internecie dostępne są rozmaite porównania, specjalistyczne kalkulatory kredytowe. W tematycznych portalach internetowych na bieżąco pojawiają się artykuły komentujące aktualne oferty.
sprawdz_doplate150