BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków z sierpniowej puli 2017. Kolejne dofinansowania MDM już za 4 miesiące

BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków z sierpniowej puli 2017. Kolejna możliwość dofinansowania MDM już za 4 miesiące
Wyścig po dofinansowanie z sierpniowej puli zakończył się. Pierwsze wnioski rejestrowano już około godziny 4-tej rano.

Doradcy wcześniej zebrali od klientów dokumentację kredytową i tylko wprowadzali wnioski do systemu BGK Zlecenia. Do godziny 10:00 beneficjenci wykorzystali już 35 mln PLN z 67 mln PLN ogółem dostępnych środków. Wg stanu na godzinę 12:00 pozostało niecałe 17 mln PLN. Pula wyczerpała się kilka minut po godzinie 14:00.

Ostatnie zarejestrowane wnioski nosiły numery w okolicach NWR-2017-035900. Kolejne wnioski były zwracane lub otrzymywały status: „Oczekujący na limit”. Pozostaną one na tym stanie do momentu powrotu środków do puli 2017, co może się zdarzyć po przyznaniu wcześniej zarejestrowanym wnioskom decyzji negatywnych.

W minionym okresie, w niektórych bankach % decyzji negatywnych osiągał poziom nawet 25-30%, więc wnioski bliskie wymienionemu nr NWR mają spore szanse na przyznanie w niedługim czasie dofinansowania. Kredytobiorcy, którym przyznano dopłatę powinni się przygotować na około 4-6 roboczych dni do wydania decyzji oraz około 1 miesiąca do wygenerowania umowy kredytowej (wymienione czasy mogą się różnić w zależności od stopnia skomplikowania wniosku).

Co w przypadku, jeżeli to nasz wniosek otrzyma decyzję negatywną? Generalnie nie oznacza to, że utraciliśmy również szansę na przyznanie dofinansowania „Mieszkanie dla Młodych”. Procesy w poszczególnych bankach różnią się i odmowa w jednej instytucji nie musi oznaczać, że w innym banku zostaniemy potraktowani podobnie.

W wyborze właściwej instytucji warto skorzystać z doświadczenia naszych doradców, którzy doskonale znają niuanse poszczególnych procesów i będą Państwu w stanie doradzić, gdzie warto złożyć wniosek ponownie. Co jest szczególnie ważne, złożenie wniosku kredytowego w innym banku automatycznie przedłuży wymagany okres na podpisanie umowy o kolejne 60 dni (wg ustawy MDM bank ma 60 dni od momentu akceptacji wniosku o dofinansowanie, aby oprowadzić do podpisania umowy kredytowej).

Może się także zdarzyć, że nasz wniosek został wprowadzony błędnie, co mogło się dzisiaj zdarzyć w natłoku ponad 2,5 tys. wprowadzonych wniosków. Pamiętajmy, że w uzasadnionych przypadkach BGK może dokonać korekty informacji na wniosek banku kredytującego.

Jeżeli mimo wszystko nasz wniosek nie uzyskał dofinansowania, nie należy tracić nadziei. Już za 4 miesiące kredytobiorcy otrzymają do dyspozycji kolejny, dużo większy budżet MDM 343 mln PLN pochodzący z drugiej części puli 2018. Warto wykorzystać ten czas na znalezienie odpowiedniej nieruchomości oraz zebranie dokumentacji kredytowej. W ten właśnie sposób przygotowała się większość beneficjentów, którzy skorzystali z sierpniowej puli dofinansowania.

Gdyby chcieli Państwo skorzystać z profesjonalnej pomocy, zarówno w wyborze nieruchomości, jak i najlepszej oferty kredytowej, nasi doradcy są do Waszej dyspozycji. Dlatego już dzisiaj zachęcamy do bezpłatnej rejestracji na stronie: Mieszkanie dla Młodych »

sprawdz_doplate150

 • Piotr

  Proszę o wyjaśnienie następującej kwestii dokładnie na konkretnym przykładzie:

  Wartość mieszkania 201 tyś, mój wkład własny to 100 tyś a kredyt 101 tyś. Otrzymuję dofinansowanie MDM w wysokości 17.900. Chciałbym nadpłacić kredyt ale nie ponosić dodatkowych kosztów. Czekam 3 lata ponieważ po tym okresie bank nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za wcześniejszą spłatę. Chciałbym nadpłacić 17.000 czyli o 900 zł mniej niż otrzymałem dofinansowania. W tym momencie jestem bezpieczny bo spłacam mniej niż dostałem? Jednak mam wątpliwości co do tego zapisu, że stosunek kwoty kredytu pozostałej do spłaty do ceny nabycia nieruchomości spadłby poniżej 50%. Czy w tym momencie tracę dofinansowanie? Czy może lepiej nie kombinować i czekać z nadpłatą do 5 lat?

 • Miko Kub

  To dziwne ze jej odmówił ale każdy bank ma inne procedury. mi jak narazie nie odmówili tylko musze jeszcze raz złożyć wniosek bez mdm, taka przynajmniej dostałem informacje tylko czy przypadkiem nie jest tak ze ja musze na piśmie orzec ze nie zamierzam korzystać z mdm ? Podpisać rezygnację nawet jeśli jestem na liście oczekujących

 • Powinni otrzymać Państwo decyzję w przeciągu kilku najbliższych dni roboczych.

 • Spokojnie – taka możliwość została zweryfikowana doświadczalnie przez naszych forumowiczów.

 • D.G

  Dokładnie. Jak o 4 rano?to jakiś totalny absurd.Czemu BGK nie wyda oficjalnych list,które nr dostały kasę a kto jest na liście oczekującej. nie wydają tego bo ktoś tu coś kręci.

 • Ddd

  Witam. Mam pytanie. Dostaliśmy dofinansowanie, w zeszłym tygodniu była inspekcja mieszkania (czy jak to tam fachowo się nazywa 😉 ). Czy ktoś z was orientuje się ile jeszcze będziemy czekać na decyzję z banku? Siedzimy z mężem jak na szpilkach 🙁

 • Martyszka

  A co jest powszechnie znane???? Wychodzi na to , że nawet nie ma jasnych jednolitych reguł postępowania kazdy bank różni się a tak nie powinno być. A Jeśli faktycznie jakieś wnioski poszły o 4 rano to o czym tu można mówić. Absurd goni absurd!!!! Jedni przygotowali wszystko od a-z przeszli przez analityków i są na końcu listy, a drudzy po łebkach i mają dofinansowanie teraz na luzie kombinują kredyt i wszelkie papiery!!!!

 • Może. Jego celem jest sprzedaż mieszkania. Inna sprawa, to strona etyczna takiego postępowania. Jeżeli umówił się z Panią na oczekiwanie do października, wypadałoby dotrzymać słowa (tym bardziej, że ponosi Pani koszty ubiegania się o kredyt). Nie znam zapisów Pani umowy ze sprzedającym, ale w przypadku rezygnacji z jego winy powinien zwrócić dwukrotność zaliczki.

 • Ta informacja nie jest powszechnie znana.

 • Owszem, można. Ważne, aby kwota dofinansowania została wypłacona do końca 2018-go roku.

 • Martyszka

  Czyli wychodzi na to że może zwodzic i blokować środki ile mu się podoba….kolejny absurd

 • Klient musi wyrazić oświadczenie woli, że jego wniosek MDM ma być anulowany. Wtedy środki wrócą do puli.

 • Może Pan złożyć wnioski w tylu instytucjach, w ilu Pan zechce, ale uwaga: wnioski o dofinansowanie wkładu własnego złożone za pośrednictwem więcej niż jednej instytucji kredytującej przez nabywcę ubiegającego się o finansowe wsparcie mogą dotyczyć wyłącznie tego samego mieszkania, a określone w tych wnioskach terminy wypłaty finansowego wsparcia nie mogą się różnić. Wysokość finansowego wsparcia w tych przypadkach ustala się na podstawie wysokości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia pierwszego wniosku.

  Dodatkowo, nie jest możliwe zakończenie procesu, jeżeli posiada Pan otwarte wnioski kredytowe w innych bankach, w pewnym momencie procesów będzie się Pan musiał zdecydować na jeden bank i w nim doprowadzić do podpisania umowy kredytowej.

  Ma Pan 60 dni na to, aby złożyć wniosek w innym banku. Po złożeniu wniosku czas do podpisania umowy kredytowej będzie liczony od nowa.

 • Emila Kkk

  Mam pytanie czy sprzedawca może wystawić ogłoszenie na stronę chociaż mamy umowe

 • @Martyszka napisała, że bank w którym złożyła wniosek MDM odmówił jej złożenia drugiego wniosku o „zwykły” kredyt hipoteczny

 • BGK nie ingeruje w proces, jest on w dużej mierze automatyczny. Pracownika banku rejestruje wniosek, po czym go akceptuje.

 • alfred

  Jeszcze jedno pytanie: jeśli blok ma być oddany na przełomie 2019/2020, ale w umowie deweloperskiej ostatnia transza będzie do 30.09.2018 (można tak w ogóle zrobić?), to złapię się na MDM ze stycznia 2018?

 • Martyszka

  Według mnie umowa zobowiązuje, więc nie powinien. Chyba że ma w planach zwrócić Ci podwójny zadatek ponieważ ma kupca od zaraz, lub się asekuruje gdybyś jednak nie kupiła z zaznaczeniem że mieszkanie jest np.od listopada

 • Emila Kkk

  Mam pytanie czy sprzedawca mieszkania może wystawić mieszkanie na stronie jeśli umowę mamy do października

 • Gość

  Awatar
  Mieszkanie dla Młodych MDM Emila Kkk
  3 dni temu
  Środki będą wracały do puli z najbliższych dniach (ze względu na decyzje negatywne i rezygnacje części klientów).

 • Ktosiek

  Możesz wnioskować do skutku 🙂 Z chwilą podpisania wniosku o kredyt w nowym banku masz znów 60 dni na podpisanie umowy kredytowej, jeśli dostaniesz odmowe to w kolejnym banku znów masz 60 dni na podpisanie umowy 🙂

 • Gość

  Moderator kilka postów wcześniej pisał że pieniądze zaczną wracać do puli już za kilka dni ze względu na negatywne opinię banków i rezygnację klientów. Więc nie wiem czy bank w przypadku odmowy nie informuje o tym bgk.

 • Jack_Strong

  Witam,
  Przyznano mi dofinansowanie dopłaty MDM ale jeden z banków odmówił mi kredytu. Czy w takiej sytuacji pieniądze z dopłaty będą nadal i mogę wnioskować do innych banków? I le mam czasu na znalezienie nowego banku aby pieniądze z dopłaty mi nie przepadły?

 • Miko Kub

  Tak tylko pytanie po co w obcym banku skoro cała procedura jest juz rozpoczęta w tym wybranym banku gdzie mam najkorzystniejsze warunki. Swoją drogą – od doradców wiem ze zbyt dużo zapytań w BIK nie wpływa dobrze na pozytywną ocenę kredytową. ponadto – jak złoże nowy wniosek bez mdm w wybranym banku a potem się okaże że mam dopłatę myślę że bank nie poinformowuje mnie już o tym bo mu się to nie będzie opłacać. Taki biznes.

 • Robert Cz

  Ja jestem w takiej samej sytuacji, bank rejestrował wniosek o 8.20, niestety trafiłem na rezerwę, wina pewnie leży po stronie bgk

 • no problem, polecamy się

 • Martyszka

  Dziękuję za odpowiedź,teraz musze w takim razie dowiedzieć się w innym oddziale tego samego banku jak to wlasciwie jest zobaczymy co odpowie czy to ogólna procedura czy brak kompetencji.

 • Kwestia zależna od procedur obowiązujących w danej instytucji. Zwykły wniosek nie koliduje z programem MDM, zawsze można także złożyć zwykły wniosek w innym banku.

 • Niestety.

 • Niestety nie, nie mamy informacji ze wszystkich banków, ale nie może ich być dużo.

 • Martyszka

  No to czegoś nie rozumiem, mi powiedziano w banku, że nie mogę starać się o kolejny zwykły kredyt do tej samej nieruchomości bo to koliduje. Muszę złożyć rezygnację z mdm i rozpocząć zwykłą procedurę. Więc jak jest na 100%??????

 • alfred

  Czyli mogę wnioskować, ale bez większej nadziei na przyznanie kredytu?

 • Emila Kkk

  Czy Państwo się orientują ile jest wniosków przedemna

 • Technicznie tak, ale wątpię, czy bank zgodzi się na takie rozwiązanie. Raczej będą nalegali na jak najszybsze przekazanie własności mieszkania.

 • Powinien poinformować, przy okazji, drugi wniosek nie koniecznie musi być złożony w tym samym banku.

 • alfred

  Czy jeśli mieszkanie, które chcę kupić ma być oddane w grudniu 2019 albo styczniu 2020 roku, to mogę starać się w styczniu 2018 roku o MDM, czy te środki będą tylko dla mieszkań oddanych do użytku do końca 2018 roku?

 • Emila Kkk

  To jestem dobrej nadziei chociaż nie wiem ile przedemna jest wniosków

 • Miko Kub

  No tak rozumiem tylko czy bank poinformuje mnie o doplacie jeżeli będzie procesowal odrębny wniosek ?

 • Nie, taka sytuacja jest mało prawdopodobna.

 • Miko Kub

  Ja przez doradcę zewnętrznego aczkolwiek miałem cały czas kontakt bezpośredni z doradcą składającym zlecenie w bgk

 • Emila Kkk

  A może być taka sytuacja że nic nie wróci do puli

 • To będzie zupełnie inny wniosek i proces. Nie będzie to kolidowało z programem MDM.

 • Emila Kkk

  To super bo mój doradca nic nie wie

 • Na razie nic nam na ten temat nie wiadomo, w poniedziałek powinniśmy wiedzieć coś więcej.

 • Emila Kkk

  A wiadomo czy środki wracają do puli

 • Wg objaśnień do Ustawy MDM zwrot finansowego wsparcia do Funduszu Dopłat, dokonywany każdorazowo za pośrednictwem instytucji kredytującej, nie będzie miał zastosowania w przypadku uzyskania prawa własności lub współwłasności w drodze spadku lub w związku z zawarciem przez nabywcę lokalu mieszkalnego związku małżeńskiego.

  Czyli – nie będą musieli Państwo zwracać dopłaty.

  Potwierdzenie możemy znaleźć na stronach Ministerstwa Infrastruktury: „Art. 2 pkt 1 ustawy definiuje nabywcę jako osobę, która uzyskuje finansowe wsparcie będącą osobą samotnie wychowującą dziecko, osobą niepozostającą w związku małżeńskim, a także obojgiem małżonków. Momentem decydującym o uzyskaniu statusu nabywcy jest moment uzyskania finansowego wsparcia, a nie moment przeniesienia własności lokalu mieszkalnego. W przedmiotowej sytuacji nabywcą w dalszym ciągu pozostaje wnioskodawca, a na podstawie art. 31 § 1 ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy właścicielem prawa do lokalu mieszkalnego będącego przedmiotem umowy staje się oboje małżonków. Natomiast zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego małżonek współposiada majątek wspólny wykonując uprawnienia płynące z praw majątkowych łącznych, wspólnych i niepodlegających żadnemu rozdzieleniu. Ponadto zgodnie z tezą postanowienia Sądu Najwyższego z dnia 11 sierpnia 2011 r. (I CSK 647/10): „Posiadanie samoistne rzeczy przez małżonków, odmiennie niż w wypadku współposiadania przez osoby niepołączone wspólnością łączną, musi być interpretowane jako realizowanie przez każdego z nich całości praw”. Zatem w kontekście ustawy o pomocy państwa (…) każdy z małżonków jest właścicielem, a nie współwłaścicielem, mieszkania.

  W takiej sytuacji nabywca w programie MdM realizuje w całości swoje uprawnienia właścicielskie, mimo jednoczesnego współposiadania tego mieszkania przez jego małżonka. W związku z tym nie istnieje konieczność zwrotu dofinansowania wkładu własnego.”
  Dodatkowo, nowelizacja programu MDM zmodyfikowała art. 14 określający możliwe sytuacje dot. zwrotu dofinansowania. Konieczność zwrotu dofinansowania nie będzie miała miejsca w przypadku rozszerzenia wspólności ustawowej na podstawie art. 47 § 1 ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. – Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. z 2015 r. poz. 583).

 • Miko Kub

  No właśnie tak zamierzam zrobić 🙁 tylko proszę o informacje czy jedno nie wyklucza drugiego ? skąd będę wiedział ze otrzymałem dopłatę skoro bank będzie procesowal normalny kredyt hipoteczny bez dopłaty?

 • Owszem, może Pani. Nie będzie się to wiązało z koniecznością utraty dofinansowania.

 • Tak, z tym, że zależy to, jakie „uprawnienia” w systemie ma ten pracownik. W niektórych bankach doradca wprowadza i inicjuje proces w BGK Zlecenia, ale wniosek jest „rejestrowany” po zatwierdzeniu przez analityka (po decyzji) i wtedy dopiero środki są zarezerwowane i możliwe jest wygenerowanie potwierdzenia rejestracji NWR (i na potwierdzeniu jest data złożenia wniosku i data rejestracji – późniejsza). W innych doradca ma uprawnienia do pełnego zarejestrowania wniosku (i wydruku od razu NWR) – wtedy środki rezerwowane są już w momencie złożenia wniosku z placówce. W jeszcze innych bankach, doradca wcale nie ma dostępu do BGK Zlecenia i wszystko odbywa się po przesłaniu wniosku do centrali (od razu, lub po decyzji). Wszystko zależy od procesu w danym banku.

 • Zgadza się, ostatnie wnioski zostały zaakceptowane około godziny 14-tej. Problemem może być kwestia akceptacji wniosku w systemie BGK Zlecenia.

 • Pewnie. Posiadacz działki budowlanej jak najbardziej może skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych. Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy MDM, dofinansowanie w ramach programu może zostać udzielone, jeśli nabywca do dnia nabycia mieszkania nie był właścicielem innego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, a także właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Można ew. złożyć zwykły wniosek o kredyt hipoteczny i rozpocząć jego procesowanie, a w międzyczasie poczekać, jaki będzie finał wniosku MDM.

 • Polisą BGK jest polecanie kontaktu z bankami kredytującymi.

 • Gratulujemy!

 • Witam. Polecam oba sposoby (reklamacja w BGK + w banku kredytującym).

 • W poniedziałek powinniśmy wiedzieć nieco więcej na ten temat.

 • Monika

  A korzystaliscie z uslug doradcy z firmy zewnetrznej (typu Open Finance) czy składaliscie wnioski sami bezposrednio w banku?

 • Mariusz

  Tak, w styczniu

 • Emila Kkk

  Ciekawe kiedy wszystko się wyjaśni

 • Martyszka

  Dzwoniłam dziś do bgk oni też woda w ustach twierdzą że wszystko idzie przez ministerstwo! Nic nie wiedzą listy oficjalnej nie ma….bajzel do kwadratu !!!!

 • Emila Kkk

  Masakra jakaś nic nawet nie wiadomo czy ktoś dostał z rezerwy

 • Martyszka

  Pewnie że nie, ja byłam o 8.00 i jestem na rezerwie i to chyba ostatnia opieszałość to malo powiedziane.
  Najpierw mówili,że wprowadzili o 12 potem o 13 a na wniosku mam 20.25 więc sprawdźcie sobie na swoich wydrukach!

 • Emila Kkk

  Nie możliwe żeby o 8 skoro ja mam taki numer o 12

 • Monika

  Także nie jest możliwe żeby złożyła o tej godzinie której twierdzi

 • Emila Kkk

  Mój był o 12

 • Monika

  jakiś matrix

 • Emila Kkk

  Ja mam 035921 i czekam tez

 • Monika

  03638x

 • Miko Kub

  Nie wiadomo komu wierzyć mój doradca tez twierdzi ze ok 8,00 godz i najpierw info dostałem ze wniosek zarejestrowany pomyślnie a potem ze jestem na liście oczekujących nr 36225 sam nie wiem co dalej robić

 • Emila Kkk

  A jaki ma pani numer

 • Monika

  Witam,
  mam pytanie do osób które mają status oczekujący, w jakich godzinach rejestrowaliście wnioski? Mój doradca z banku twierdzi, że rejestrował go po 8:00, a nie otrzymałam dofinansowania. Z kolei doradca z Open Finance twierdzi, że wszystkie wnioski rejestrowane do godziny 10-12 otrzymały dofinansowanie. Pozdrawiam

 • Robert Walicki

  Czy majac dzialke budowlana moge aplikowac do MdM i kupic mieszkanie w kredycie z doplata?

 • Gość

  Niestety nic. We wtorek będę coś więcej wiedział.

 • Miko Kub

  No właśnie ja jestem w identycznej sytuacji z tymże mój nr to 36225 i mój sprzedający nie poczeka do stycznia tylko do końca października. I sam nie wiem czy czekać na dopłatę bo przecież nie ma gwarancji ze ją otrzymam w takiej sytuacji ???

 • Martyszka

  Pytałam w moim nic takiego nie widzą i nie wiedzą ….dzwonilam do bgk oni też spychologie stosują

 • Emila Kkk

  I jak wie pan coś czy się ruszyło bo u mnie w banku nic nie wiedzą

 • Aga

  tak, ja dostałam od razu, kilka dni po 8 sierpnia. w nastepnym tygodniu popisuje umowę

 • Beata

  Mam pytanie – kupiliśmy mieszkanie z MDM, kupiłam na siebie jako singiel w
  marcu, była umowa deweloperska na mnie. Obecnie wzięliśmy ślub i czekamy
  na odbiór mieszkania i czy mogę do umowy końcowej podejść z mężem? i
  zameldować go po odbiorze mieszkania? Czy starcę dofinansowanie? Kredyt braliśmy wspólnie

 • Beata

  Mam pytanie – kupiliśmy mieszkanie z MDM, kupiłam na siebie jako singiel w
  marcu, była umowa deweloperska na mnie. Obecnie wzięliśmy ślub i czekamy
  na odbiór mieszkania i czy mogę do umowy końcowej podejść z mężem? i
  zameldować go po odbiorze mieszkania? Czy starcę dofinansowanie?

 • Mariusz

  wg mnie tylko przez bank w którym składany był wniosek

 • Martyszka

  My byliśmy w banku o 8.00 niestety nasz wniosek nie został wprowadzony od razu tylko po południu……

 • Ania

  Cześć,

  ja wstępną decyzję kredytową miałam już przed złożeniem wniosku o mdm.Teraz po otrzymaniu dofinansowania z mdm, czekam tylko aż bank zrobi wycenę nieruchomości.

 • BM

  Witam, jaki jest najskuteczniejszy sposób złożenia reklamacji do BGK? Czy mogę złożyć go sama przez formularz reklamacyjny na stronie BGK, czy powinien zrobić to bank, przez który był składany wniosek?

 • KamilZ1

  Po złożeniu wniosku około godziny 9,30 dostałem telefon od naszego doradcy, że środki zostały przyznane. Byliśmy jakoś na początku listy, cóż dużo szczęścia i dużo przygotowań.

 • Mariusz Kasiński

  To raczej nie jest odosobniony przypadek, wielu osobom wysłano potwierdzenia rezerwacji środków, które 2 dni później zamieniono na potwierdzenia przeniesienia na listę oczekujących na środki. Ja również tak mam i czekam

 • Emila Kkk

  Ta akceptacja zależy od pracownika banku

 • Zgadza się, dopłata jest „rezerwowana” jedynie raz – na podstawie nr PESEL, jednak w każdym banku, w którym rejestrujemy wniosek, dostajemy inny numer NWR.

 • Gość

  To nie jest tak że oni rezerwuja po numerze pesel i nie ma to znaczenie czy w jednym banku się składało wniosek czy w trzech?

 • Nie ma problemu, czy kontakt nastąpił?

 • Proces przyznawania środków w systemie BGK Zlecenia ma charakter dwuetapowy. Najpierw następuje rejestracja wniosku i sprawdzenie limitów, potem akceptacja, która oznacza rezerwację środków. pracownik banku wprowadzający wniosek nie musi od razu robić akceptacji, ma na to 60 dni. Jeżeli w tym czasie inny wniosek został zarejestrowany i od razu zaakceptowany, środki zostaną przyznane wnioskowi z wyższym numerem.

 • Owszem, jest to możliwe.

 • decyzja kredytowa to kilka dni roboczych (około tygodnia).

 • Martyszka

  A wskoczyłeś z rezerwy czy od początku miałeś decyzję o przyznaniu środków?

 • Martyszka

  Może chodzi o to, że jesli jedna osoba puściła killa wniosków w różnych bankach to automatycznie zablokowała kilka numerów. Dostajac dofinansowanie automatycznie je zwolniła.

 • Emila Kkk

  Ja mam 35921 i nadal czekam

 • Mariusz

  To Ty tez powinnas miec, wnioski akceptowane sa w kolejnosci rejestracji. Przydus doradce, mialem tek samo w lipcu. Od doradcy informacja 20 a akceptacja w BGK 18. Wg mnie wszystko zalezy od pracownikow danego oddzialu, ich zaangazowania w temat.

 • Mariusz

  W danym banku widza wszystkie wnioski ktore byly w nim skladane z wszystkich oddzialow.

 • Martyszka

  A skąd on ma taką informację? W moim banku nic nie wiedzą.

 • KamilZ1

  Ja mam już i decyzje banku, oraz przyznany mdm. Czekam tylko na podpisanie umowy kredytowej, kredyt biorę przez PKO Sa

 • Łuki

  Czy ktoś komu zostało przyznane dofinansowanie z puli sierpniowej otrzymał już decyzję kredytową z banku?
  Siedzę jak na szpilkach i czekam na telefon. 😀

 • Robert Cz.

  Ja mam 3663x i też jestem na liście oczekujących

 • Emila Kkk

  Dziwne to wszystko mam nadzieję że szybko to się wyjaśni

 • Katarzyna

  Ja mam informację, że to nie do końca wg kolejności numerów wniosków jest przyznawane. My mamy 3594X i czekamy, a wyższe numery wg naszego doradcy już mają potwierdzenie rezerwacji środków.

 • Emila Kkk

  Jakaś masakra nikt nic nie wie

 • Gość

  Nie mam pojęcia właśnie nawet nie mam się jak dowiedzieć.

 • Emila Kkk

  A ile numerów jest przed nami wie pan

 • Emila Kkk

  To wporzadku sprzedający

 • Gość

  Ja mam do końca września . Ale sprzedający jak coś to poczeka do stycznia tylko muszę do stycznia opłacać te mieszkanie. To dużo pani zadatku musiała dać?

 • Emila Kkk

  Szkoda żeby mi zadatek przepadl a pan do kiedy ma termin

 • Gość

  No jesli nie to trzeba na styczeń się nastawić.

 • Emila Kkk

  Ciekawe czy mam się uda otrzymać dofinansowanie

 • p

  0361XX

 • Martyszka

  Ogólnie jest taki mętlik i dezinformacja że szkoda gadać….

 • Mariusz

  od tygodnia do dwóch

 • Gość

  No to brakło nam kilka minut.

 • Emila Kkk

  Ja mam 035921

 • Gość

  No właśnie niestety nie

 • Zuzia

  A nie ma po prostu jakiegoś oficjalnego info, ile osób złożyło wnioski? Albo ile osób jest na liście oczekujących?

 • Emila Kkk

  Chyba jeszcze nikt nie dostał z rezerwy

 • Martyszka

  Daleko za Tobą 366 🙁

 • Gość

  Ja mam 035918

 • Gość

  Napiszcie jakie macie numery jakoś może sami dojdziemy do tego ilu nas jest na liście rezerwowej

 • Młody bóg

  Z całym szacunkiem, ale wydaje mi się to dosyć mętne tłumaczenie. Skoro wniosek jest zarejestrowany tzn., że spełnia warunki formalne. Jaka zatem może być przyczyna, że ktoś o numerze wcześniejszym (czy niższym jak kto woli) trafia na listę oczekujących, a ten kto ma numer wyższy – załapuje się. Jeśli „akceptacja” to wg jakiego kryterium? Jeśli doradca coś przeoczył, to co to mogłoby być przykładowo? Co do „przeoczenia” to wg mnie wniosek powinien być wówczas odrzucony.

 • Robert

  Powiedzcie mi – ile czeka się na decyzję o przyznaniu kredytu? Wniosek jest w analizie hipotecznej już od dłuższego czasu, przynajmniej tak twierdzi osoba prowadząca kredyt. Bank pekao.

 • Robert

  Dziękuję za informację

 • Emila Kkk

  Ja też czekam a jaki masz numer

 • Martyszka

  Czy ktoś z listy oczekujących dostał może informację,że ma środki przyznane czy nadal cała rezerwa czeka??

 • Przykro mi, nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

 • ok, sporo komentarzy na stronie – ten nam musiał umknąć. Niemniej, w przypadku poprzednich edycji nie słyszeliśmy o takich przypadkach.

 • Miko Kub

  Czyli Numer 36223 jakie ma szanse ?

 • Emila Kkk

  Mam napisane tak wniosek został przyjęty i zapisany na liście wniosków oczekujących na środki funduszu dopłat

 • Gość

  To czemu tak jest ? Ja mam 35918 i też nie dostałem

 • Mateusz

  A ja pisałem to: Mateusz • 5 dni temu
  W dniu złożenia wniosku Bank Pekao SA dostał Potwierdzenie rejestracji wniosku o treści:
  BGK informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego z dnia 08.08.2017 złożony przez xxxx w Banku Polska Kasa Opieki SA został zarejestrowany w BGK w dniu 08.08.2017r pod nr NWR-2017-0358xx z limitem środków w wysokości xxxxx oraz przewidywanym terminem wypłaty środków 20.09.2017.

  Po tym zostaliśmy poinformowani że doradcę że mamy zaklepaną kwote dofinansowania. a w dniu 10.08.2017 bank otrzymał taką informację

  Bank Pekao SA dostał Potwierdzenie przyjęcia wniosku o treści:
  BGK informuje , że wniosek o dofinansowanie wkładu własnego ze środków Funduszu Dopłat na kwotę xxx z przewidywanym terminem wypłaty środków 20.09.2017 złożony przez xxxxx dnia 08.08.2017r w Banku Polska Kasa Opieki SA został przyjęty i zapisany na liście wniosków oczekujących na Środki Funduszu Dopłat przeznaczone na dofinansowanie wkładu własnego w BGK w dniu 10.08.2017 pod nr NWR-2017-0358xx

  Teraz pytanie czy skoro wnioski do numeru NWR-2017-035900 dostały przyznane dofinansowanie to dla czego zostałem cofnięty na listę oczekujących skoro najpierw nas poinformowano że mamy zarezerwowane te pieniądze.? I czy teraz z moim numerem nie trafiłem na koniec kolejki bo pierwsze według numeracji są wnioski po numerze NWR-2017-035900? Czuje się oszukany przez BGK

  I mam wydruki przysłanych pism do banku z tymi informacjami

 • Mateusz

  To dziwne że Państwo nie słyszeliście bo 5 dni temu pewna Pani pisała o tym:

  Małgorzata Konias • 5 dni temu
  Wyjaśnienie z BGK: Szanowni Państwo,
  W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej, w związku z wczorajszym bardzo dużym zainteresowaniem programem „Mieszkanie dla młodych” i włączoną możliwością rejestracji on-line wniosków do godziny 24:00 w dniu 8.08.2017 r., BGK w dniu 9.08.2017 r. dokonał weryfikacji przyznań dofinansowania wkładu własnego z planowaną datą wypłaty na 2017 r. i przesyła w załączeniu wnioski, które w dniu wczorajszym otrzymały dostępność limitu środków, a które powinny otrzymać zgodnie z kolejnością rejestracji wniosków w portalu BGK-ZLECENIA status „Oczekiwania na limit” po przekroczeniu poziomu 100% limitu środków.
  Zmiana została dokona w portalu BGK-ZLECENIA i obecnie te wnioski mają status rezerwacji limitu „Oczekiwania na limit” i w przypadku rezygnacji innych nabywców z finansowego wsparcia zostanie im w pierwszej kolejności przyznany limit środków.
  Nasz wniosek miał końcówkę 0358xx, więc ta 035900 to bzdura.

 • Nie, to nie pomyłka.

 • Witam. Bank kredytujący ma 60 dni na doprowadzenie do podpisania umowy kredytowej od momentu akceptacji wniosku w systemie BGK Zlecenia.

 • Dostęp do nr NWR mają jedynie osoby korzystające z aplikacji BGK Zlecenia (czyli banki), wiadomość o tym numerze podaliśmy nieoficjalnie. Proponuję kontakt z Pana bankiem i wyjaśnienie tej sytuacji, bo szczerze mówiąc – nie słyszeliśmy do tej pory o przypadku, kiedy dofinansowanie zostało przyznane, a następnie przesunięto wniosek na listę oczekujących.

 • Wg dotychczasowych informacji, był to nr 35938, czyli wyższy niż Pani. Jest to jednak spowodowane kilkoma czynnikami. Aby dofinansowanie zostało zarezerwowane, wniosek zostaje zarejestrowany, po czym następuje akceptacja. Nie we wszystkich bankach proces przebiega jednakowo – stąd takie przypadki, kiedy Pani wniosek ma status „oczekujący”, a podany przeze mnie nr ma przyznaną dopłatę. Inna możliwość jest taka, że Pani również ma już przyznane dofinansowanie, a jedynie doradca coś przeoczył.

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • Wg przedstawionego pisma – środki zostały Panu przyznane.

 • Gość

  Chyba poprostu zaszła pomyłka i miało być 35838

 • Mateusz

  To dziwne bo ja mam nr 35885 i na początku jak to już wcześniej pisałem zostały dla mnie zarezerwowane środki a dwa dni później przyszła wiadomość że jestem na liście oczekujących. Jeśli znacie Namiary na osoby z numerem 35938 który dostał dofinansowanie to proszę o przesłanie mi kontaktu do tych osób lub udzielenie informacji skąd jest ta wiadomość bo przydała by mi się do ewentualnej reklamacji jako potwierdzenie.

 • Emila Kkk

  A wiadomo jaki ostatni numer dostał dofinansowanie

 • Emila Kkk

  Dziękuję za informację

 • Będziemy trzymać kciuki.

 • Emila Kkk

  Oby się udało mi bo szkoda żeby zadatek przepadl

 • Środki będą wracały do puli z najbliższych dniach (ze względu na decyzje negatywne i rezygnacje części klientów).

 • Nie do końca, najwyższy znany nam nr z przyznanym dofinansowaniem to 35938

 • Owszem, szansa jest bardzo duża.

 • Emila Kkk

  To ciężko to widzę

 • Witam. Doradcy oddzwaniają w przeciągu paru godzin. Kontakt powinien nastąpić najpóźniej w dniu jutrzejszym.

 • Mariusz

  Dokladnie tak

 • Emila Kkk

  To zależy ile środków się uwolni

 • Mariusz

  Po przyznaniu dofinansowania masz 60 dni na podposanie umowy z bankiem. Mam tez dobra rade uwazaj na doradce bo jest ewidentnie niedoinformowany. Jakby co powyzsze jest zapisane w usrawie, wydrukuj sobie odpowiedni artkul i pokaz doradcy

 • Emila Kkk

  Oby tak było jak pan mówi : )

 • Mariusz

  Pewnosci nie ma, lecz sadze ze najdalej za 50 dni dostaniesz

 • Mariusz

  Ja dostalem w lipcu z puli 2018 a na liscie oczekujacych bylem od kwietnia, wtedy byla troche inna sytuacja, ale sadze ze nr do ok. 36100 – 36200 powinny dostac.

 • Emila Kkk

  A pan otrzymał MDM z jakim nr

 • Mariusz

  Tak, gratulacje

 • Emila Kkk

  Szkoda żeby zadatek przepadl ale nie mam pewności czy na pewno dostanę

 • Mariusz

  Jesli mozesz poczekac ok. miesiaca to tak

 • Emila Kkk

  A z numerem 035921 mam szanse

 • Kamil

  Czyli mam przyznane dofinansowanie ?

 • Mariusz

  To jest informacja o rezerwacji srodkow

 • Mariusz

  Srodki beda uwalnialy sie sukcesywnie aczkolwiek najwiekszej ilosci nalezy spodziewac sie za ok. 50 dni

 • Emila Kkk

  Kiedy będzie wiadomo kiedy uwolnia się środki dla rezerwowych

 • Kamil

  W Banku Bank Polska Kasa Opieki SA został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa krajowego w dniu 08.08.2017 pod numerem NWR- 2017- 034792 z limitem środków w wysokości 29112,05 złotych oraz przewidywanym terminem wypłaty środków 06.10.2017

  Czy jak dostałem takie info, to jest 100% pewność o przyznaniu środków czy to jedynie jest komunikat, że wniosek został jedynie zarejestrowany?

 • Gość

  Z tego co widziałem to kilka numerów przed 03590 się skończyły środki.

 • Damian

  Witam,

  Jestem w kropce. Mam rezerwację MDM NWR-2017-035688. Aktualnie jestem na poziomie donoszenia różnych zaświadczeń do analizy zdolności. I teraz tak. Mój doradca mówi, że rezerwacja MDM jest tylko na 21 dni. Jeżeli od 08.08.17(od tego czasu liczymy 21 dni) do 29.08.17r nie podpiszę z Bankiem umowy o kredyt, dofinansowanie przepada. Czy to jest Prawda? Czy BGK ma jakiś zapis, w jakim terminie muszę podpisać z kredytodawcą umowę na kredyt hipoteczny?

  Pozdrawiam

 • Wojtek K

  Czy ktoś dostał pozytywną decyzję z początkiem numeru 036? Bądź dalej?

 • Agnieszka Kujawa

  Czy ktoś dostał pozytywną decyzję z początkiem numeru 036??

 • Emila Kkk

  Mam Numer 035921 czy mam szanse na otrzymanie dofinansowania

 • Mariusz

  Nie, poniewaz zaswiadczenie o zarobkach bylo potrzebne do analizy zdolnosci

 • KamilZ1

  Witam

  Dostałem dofinansowanie z mdm, oraz kredyt z PKO SA. Nie dostałem jeszcze umowy kredytowej do popisania , a moje wszelkie zaświadczenia tracą ważność dnia 21.08.2017, czy w razie jakbym nie podpisał umowy kredytowej do tego czasu musze załatwiać nowe zaświadczenia z pracy ?

 • Mariusz

  tak, w sposób jak pisałem wcześniej

 • bialy

  no to teoretycznie mam mozliwosc przedluzenia sobie czasu ?

 • Mariusz

  obawiam się że jak tak zrobisz to powrotu do SA już nie będzie, co do drugiego byłaby gdybyś teraz z nią brał. W każdym razie jeśli masz w okolicach BPS zapytaj u nich…

 • bialy

  a np zlozyc wniosek do bp teraz a potem ponownie do sa zeby to tylko przeciagnac w czasie ?

  mdm biore na singla, kredyt tez. Slub bedzie w marcu. Czy w momencie slubu zona bedzie rowno kredytobiorca ?

 • Mariusz

  opisany przeze mnie sposób jest jedyny, a co do warunków, BP ma podobne pod warunkiem że jesteś ich klientem. Najlepsze na rynku warunki ma BPS.

 • bialy

  Doradca mowi ze w tyn banku najlepsza oferta. Co Ty na to ?
  Czekam na wazna sprawe która dowiem sie pod koniec września, a nie chce stracic Mdm i szukam sposobu.

 • Mariusz

  przedłużyć ważność rezerwacji możesz tylko składając wniosek w innym banku. A dlaczego nie złożysz w innym ?

 • bialy

  czekam na wazna decyzje od której tez kredyt i chcialbym to jak najbardziej przedłużyć w czasie. Ewentualnie zerwac kredyt gdy wyjdzie nie pomyslnie ?

 • Mariusz

  czyli masz 60 dni na podpisanie umowy z bankiem licząc od 28.07 z konsekwencjami jak wcześniej pisałem

 • Dariusz Pro-gamer Delicjusz

  sto pięćdziesiąt numerów za Panią, OMG, jeśli udałoby się Pani otrzymać dofinansowanie z listy oczekujacych, bardzo proszę napisać tutaj o tym fakcie, pomogło by nam to w oczekiwaniu i ściskaniu kciuków 😉

 • Biały

  Jak to wniosek w innym banku? O MDM Składałem do Pekao SA a kredyt interesuje mnie w tym samym banku raczej

 • Mariusz

  od 28 masz 60 dni na podpisanie umowy w banku w którym składałeś wniosek, jeśli tego nie zrobisz dofinansowanie przepadnie, chyba że w tym czasie złożysz wniosek w innym banku to od dnia złożenia będzie kolejne 60 dni.

 • Biały

  Witam, dostałem dofinansowanie MDM , decyzje 28 lipca. Mam 60dni na dostanie kredytu, czy na zlozenie wnioskow o kredyt? Z tego co dowiedziałem sie, sprawy kredyty i „koncowy podpis” kredytu moze byc nawet za 2 miesiace przeciez?

 • Robert

  Witam
  Ile oczekuje się od rejstracji na kontakt z doradcą? Zarejstrowałem się 22.05 i nadal nikt się ze mną nie skontaktował. Z jakiego kierunkowego dzwoni doradca? Pozdrawiam

 • Potwierdzam. trzeba będzie złożyć nowy wniosek – o przyznanie dofinansowania z puli 2018.

 • Nie, nie ma takiej możliwości.

 • Mariusz

  Zapewne, sadze ze pierwsze za ok.2 tyg, szczyt bedzie za ok. 50 dni

 • To już zależy od procedur wybranego banku. Bank potrzebuje zaświadczenia w procesie badania zdolności kredytowej (czyli na początku procesu).

 • Rejestracja wniosków o MDM z II-giej części puli 2018 w systemie BGK Zlecenia będzie możliwa dopiero po 2018-01-01, jednak banki zapewne będą kompletowały wnioski już wcześniej (np. w połowie grudnia), zbadają zdolność kredytową i powiadomią o wymaganych dokumentach, a na początku 2018 jedynie zarejestrują wniosek. Reasumując – polecałbym rozpocząć procedurę ubiegania się o kredyt z MDM sporo wcześniej.

  Gdyby potrzebna była porada profesjonalnego doradcy kredytowego – zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

 • Zachęcam do rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Doradca skontaktuje się telefonicznie, zweryfikuje zdolność kredytową i udzieli porady w kwestii ofert w poszczególnych bankach.

  Doradcy współpracują ze wszystkimi bankami biorącymi udział w programie MDM, mają kompleksowe porównanie wszystkich ofert i łatwo mogą Państwu wskazać, który bank oferuje najlepsze warunki. Dodatkowo, dzięki negocjacjom z bankiem mogą zaoferować odrobinę lepsze warunki, niż te dostępne w oddziale. Wnioski są składane w dedykowanych zespołach analitycznych i są rozpatrywane dużo szybciej. I najważniejsza sprawa – pomoc doradcy nic Państwa nie kosztuje – rozliczają się z bankiem, który Państwo wybiorą.

 • Mariusz

  Wątpię żeby banki juz przyjmowały, ale w grudniu na pewno

 • Gość

  Z tego co mi wiadomo trzeba na nowo wnioskować bo teraz była pula z roku 2017 a w przyszłym roku musisz na nowo wnioskować na pulę 2018. Ale może jak moderator będzie to nam odpowie na te pytanie.

 • Natalia

  Tak myślałam ale czy jest możliwe ze np wnioski składane teraz są „przechowywane” i w styczniu idą jako pierwsze ?

 • Mariusz

  Bedzie mozna na przechowanie zlozyc pod koniec grudnia. A jesli myslisz o MdM to przestan kozystac z uslug tego radcy – doradcy, bo dawno nie czytalem takich glupot. Pula jest okreslona i wynosi 362 mln i to sie nie zmieni, od stycznia bedzie dostepna dla wszystkich, ale nalezy pamietac, ze kto poerwszy ten lepszy

 • Mariusz

  Tak

 • Robert

  Mam pytanie. Czy jeżeli wniosek do banku złożyłem tydzień temu a mdm bym dostał za 2miesiące to muszę nowe zaświadczenie o zarobkach przynieść?

 • Natalia

  Mam pytanie odnośnie srodkow odblokowywanych w styczniu 2018, czy wnioski należy składać w styczniu? Czy jest możliwe aby banki „przetrzymywaly” wnioski złożone teraz i to właśnie one dostaną dofinansowanie?
  Dostałam taka informacje od radcy finansowego:
  „Suma przyznanych środków dla tego programu w 2018 jest już praktycznie wyczerpana. Wiadomym jest, że część osób zrezygnuje z zarezerwowanych środków. W styczniu lub lutym BGK poda kwotę jaka została do wykorzystania i środki te rozejdą się w kilka dni. Można będzie rzeczywiści z końcem roku spróbować zarezerwować dla siebie część tych środków, ale czy to się uda nie wiadomo, bo nie jest pewnym ile tych środków zostanie. Spływają do mnie informacje z banków w dwóch ostatnich tygodniach, że banki zaprzestają przyjmowania MDMów, więc w tym roku koło października, jestem pewien, już nic nie będzie można zrobić.”

  Na moje pytanie czy to nie jest tak ze od stycznia na nowo są przyjmowane wnioski, odpowiedział ze nie..

 • Dariusz Pro-gamer Delicjusz

  jaki ma Pani numer NWR?

 • Dariusz Pro-gamer Delicjusz

  a jaki ma pan numer NWR ?

 • Miko Kub

  Ja to wszystko zrobiłem miesiąc wcześniej inaczej bez bez zdolności finansowej i oceny kredytowej bank nie wydał by żadnej decyzji.zarezerwowalem mieszkanie musiałam wpłacić zadatek itde. nie wyobrażam sobie by mi i mojej rodzinie przeszło mieszkanie kolo nosa i nasze pieniądze tylko dlatego ze w w BGK padły serwery. Tysiące ludzi jest w takiej sytuacji. Przecież ktoś musi za to odpowiedzieć a BGK udaje że tematu nie ma banki milczą i twierdzą że robili wszystko o czasie. Tym samym twierdzą że o 4 rano żaden bank nie mógł żadnego wniosku zarejestrować bo to niezgodne z prawem i ze nie ma równych i rowniejszych. wychodzi na to ze jest odwrotnie.

 • travosz

  no nie bardzo. ja odpuściłem pule z sierpnia. składam w styczniu i nie rozumiem dlaczego miałbym na starcie mieć mniejsze szanse. powinny być równe szanse.

 • Gość

  Bzdura to napisali z BGK do banku kilka komentarzy wcześniej ktoś wkleil wiadomość .

 • Młody bóg

  Zanim napiszesz, że to bzdura, przeczytaj uważnie artykuł. Jest tam napisane, że ” Ostatnie zarejestrowane wnioski nosiły numery W OKOLICACH NWR-2017-035900.” Natomiast odrębną kwestią jest posługiwanie się tak nieostrymi pojęciami jak wspomniane „okolice”.

 • Martyszka

  Tak na prawdę to nie ma opcji się dowiedzieć….dlatego jest takie zamieszanie

 • Gość

  Pomylka miało być 35900

 • Gość

  Jak się można dowiedzieć jaki był ostatni numer? Bo okazuje się po tym piśmie który ktoś wkleil ze numer z końcówką 3900 to bzdura i tutaj ma ktoś 38xx i też jest na liście rezerwowej

 • Raczej nie umieści, również przy poprzednich pulach BGK zalecał kontakt z bankami kredytującymi. Jak tylko będziemy wiedzieć coś więcej, poinformujemy Państwa.

 • Zapewniam, że nie było „gorszych” i „lepszych”, a jedynie tacy, którzy odpowiednio wcześniej przygotowali się do procesu, zbadali zdolność i zebrali wymagane dokumenty.

 • Martyszka

  Czyli totalna dezinformacja…zastanawiam się czemu bgk nie moze poprostu na swojej stronie umieścić listy przeciez to i tak tylko numery…wszystko byłoby czytelne i jasne dla wszystkich

 • Gość

  Jak dzwoniłem do BGK to mi powiedzieli że żadnych informacji nie udzielają żeby kontaktować się z bankiem w którym się oddawalo wniosek.

 • Gość

  Tego chyba nikt nie wie. Podobno raz było na bieżąco a innym razem jak się większa pula uzbierała

 • Martyszka

  Istny chaos

 • Martyszka

  To Twoje szanse są znacznie większe…nawet nie wiadomo jak szybko im będzie szła weryfikacja wniosków kiedy i czy w ogóle ktoś z rezerwy wskoczy

 • Martyszka

  Czy ktoś w ogóle się orientuje czy lista rezerwowych będzie „wskakiwać” równocześnie z odrzucanymi wnioskami, czy dopiero kiedy sprawdzą wszystkie,które obecnie mają zagwarantowane środki ?

 • Gość

  No dokładnie. Bo który bank jest otwarty o 4 w nocy. No ale co zrobić.

 • Ewa

  Pytanie kto te wnioski rejestrował o 4 rano. Trzeba by było mieć naprawde dobrych znajomych w banku w odpowiednim dziale, żeby się to udało. W łapę w dzisiejszych czasach już nie tak łatwo się daje chyba, lekarze boją się brać kwiatów po operacji, a co dopiero kasa doradcy w banku.

  No, ale ewidentnie, jeśli sa zarejestrowane wnioski w środku nocy to ktoś je musiał wklepać o tej godzinie

 • anna

  Też się zastanawiam… Myślę, że tak naprawdę gdyby doradcy zależało już o północy rejestrowałby wnioski. Byli tacy, którzy robili to od 4:00 to moze i wczesniej inni. Może należało ,dać w łapę, doradcy. Mądry Polak po szkodzie. Bo tak, to co im zależy: jesli nie dostanę dofinansowania wezmę większy kredyt. Myslę, że to większa afera. Wsrod oczekujacych na sierpniowy mdm byli ci gorsi i ci lepsi. Może KNF powinna się tym zająć?

 • Zgadza się, środki zostaną wówczas zablokowane na 60 dni.

 • Gość

  No ja niestety dalej 0359xx . Z takim numerem podejrzewam że w tym miesiącu jeszcze dostaniesz

 • Mateusz

  NWR-2017-0358xx a ty jaki masz? Jak bliski mojego to się bój

 • Gość

  A jaki masz numer NWR?

 • Mariusz

  Jeśli masz NWR w okolicach ostatniego przyznanego to w 4 tygodnie jest szansa na otrzymanie dofinansowania. Przy czym później jeszcze ok. miesiąca na formalności z ktedytem

 • Mariusz

  Gratulacje

 • Mariusz

  Jeśli dostanie a nie kupi to zablokuje na 60 dni

 • desalph

  Jak oczekujacy dostanie dotacje a nie ma juz szans na kupno wybranej nieruchomości to srodki zostana zablokowane. W tym czasie ktos inny moglby jeszcze zdążyć..

 • Kamil Z1

  PKO SA. Dostałem info od doradcy o przyznaniu środków

 • Kamil Z1

  Moj doradca finansowy składał wniosek poprzez PKO SA odpowiedz dostałem odrazu bez żadnych problemów ze mamy przyznane środki 🙂

 • Mateusz

  Ja składałem jak już wcześniej pisałem w Pekao SA według pani z banku o 13:50 wniosek został zaakceptowany ale wygenerowany dokument pokazało o 14:10 a dwa dni później przysłano że jestem na liście oczekujących. Sam zastanawiałem się nad reklamacją ale czy to nie blokuje wniosku jedynie do działań reklamacyjnych i nie będę brany pod uwagę na liście oczekujących? Mój doradca po za bankiem ma to niby sprawdzić w przyszłym tygodniu. I ile mam czasu na złożenie reklamacji? bo ze sprzedającym dogadałem się że może poczekać 4 tygodnie.

 • Małgorzata Konias

  35833

 • Małgorzata Konias

  Nieco więcej.

 • Miko Kub

  Świetnie to ujales. Dokładnie jest tak jak piszesz. tylko co dalej lista oczekujących idzie w tysiące rodzin. Mogliby uruchomić dodatkową pulę dla tych oczekujących. a nie tłumaczyć się wina słabych serwerów.

 • Mariusz

  Lista oczekujących nie blokuje srodkow

 • desalph

  W takim razie powinnaś teraz złożyć rezygnację żeby nie blokować środków tym co mają jeszcze trochę czasu..

 • Martyszka

  Z tego co widzę większość rozczarowanych jest z PKO BP….my jesteśmy jeszcze dalej 366…a byliśmy o 8.00 złożyć wniosek

 • anna

  Moi tez tak twierdzą

 • Martyszka

  Skoro Ty jesteś w oczekujących to my już w ogóle szans nie mamy 😔

 • Nie, środki są przyznawane wg daty rejestracji wniosku.

 • Witam. Wioski ze statusem „Oczekiwanie na limit” również posiadają nr NWR.

 • Bank kredytujący powinien doprowadzić do podpisania umowy kredytowej w terminie 60 dni od daty akceptacji wniosku o kredyt z dofinansowaniem.

 • Polecam poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego
  w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

 • Te wnioski będą oczekiwały na powrót środków do puli (w wyniku decyzji negatywnych lub rezygnacji). Pieniądze będą następnie przeznaczane na dopłaty wg daty rejestracji wniosku.

 • Szansa jest zawsze. Szczerze mówiąc, liczymy, że rząd dostanie informację, jak wiele osób oczekuje na przyznanie dofinansowania i kolejna nowelizacją „dosypią” trochę środków.

 • Obawiam się, że taki wniosek znajdzie się na liście oczekujących na przyznanie dofinansowania.

 • Miko Kub

  Miko Kub
  3 minuty temu
  Dostałem w końcu nr z banku nwr 2017-365xx z tego co przesledzilem jest daleki od ostatniego.status oczekuje na przyznanie limitu. Bank twierdzi (PKO bp) ze wysłali ok 8,00 godziny a na dokumentach jest godz wygenerowania dokumentu 17:00.jak to możliwe ? Z aliora cisza. zastanawiam się nad reklamacja tylko do jakiej instytucji BGK ze przez ich brak przygotowania na przyjęcie tylu padły serwery i tysiące ludzi potracilo dofinansowanie czy to wina PKO ze go za późno wysłali chociaż uparcie twierdzą że było to rano.

 • Miko Kub

  Dostałem w końcu nr z banku nwr 2017-36543 z tego co przesledzilem jest daleki od ostatniego.status oczekuje na przyznanie limitu. Bank twierdzi (PKO bp) ze wysłali ok 8,00 godziny a na dokumentach jest godz wygenerowania dokumentu 17:00.jak to możliwe ? Z aliora cisza. zastanawiam się nad reklamacja tylko do jakiej instytucji BGK ze przez ich brak przygotowania na przyjęcie tylu padły serwery i tysiące ludzi potracilo dofinansowanie czy to wina PKO ze go za późno wysłali chociaż uparcie twierdzą że było to rano.

 • Miko Kub

  Widocznie nic pan o życiu prawdziwym nie wie. wyrzucać pieniądze w bloto i spłacać komuś kredyt w postaci najmu świetna dobra rada. Proszę o nie komentowanie moich postów przez pana.ps.a gdyby większość Polaków było stać na wkład własny nie byłoby tego programu.

 • Robert

  Ja skladalem do bzwbk też tydzień wcześniej i tak samo jestem na liście oczekujących na zwolnienie środków. Też byłem zapewniony że z samego rana będzie wniosek wysłany. Ale może właśnie wina systemu że w jednym czasie splynelo dużo wniosków i system padł.Teraz to już tylko pozostaje czekać i mieć nadzieję.

 • NN

  Dziwne, mój doradca rejestrował w PKO SA kolo 8:00, a w bgk wpłynął na 8:31, wiec nie wiem czemu u ciebie tak wyszło.

 • anna

  Posiadaja. Zadaj potwierzenia. Maja obowiazek wydac.

 • Irek

  A mozesz napisac czy koncowka numeru to bylo wiecej niz 30 czy mniej?

 • anna

  Witam. Tym, ktorzy skladali w pko sa polecam reklamowac. Jak napisalam dalej w bzwbk np. Maja przyznane doplaty w zasadzie wszyscy. Niech pko np. W ramach zadoscuczynienia obnizy nam marze lub zrezygnuje ze zdzierania za karte kredytowa dodatkowo lub cokolwiek innego. Dlaczego moj wniosek wplynal do Bgk o 15:00 skoro dokumenty zlozone zostaly kilka dni wczesniej, a rejestrowali podobno juz o 8:00.
  Maja slaby system inf. i ludzie przez to potracili szanse na ,wlasne, mieszkania. Kto za to odpowie? Klienci PKO sa, jakie macie Nwr? Ja 036090. Jestem na liscie oczekujacych, ale nie moge czekac ze wzgledu na sprzedajacego.

 • anna

  Przepraszam, ten nr to 3609*

 • anna

  Witam. Ja mam 0309* – dzis cudem wyciagnelam od doradcy ze jestem w oczekujacych, tak to uludzilabym sie nadal. Twierdze, ze to Pko sa zawiodlo. Pytalam w Bz wbk- u nich nawet ludzie, ktorzy przyszli po 11:00 dostali, moj doradca niby o 8:00 rejestrowal wniosek, a mam godzine rejestracji 11:00, a do Bgk wplynal o 14:50. Reklamujmy system obslugi Pko sa!

 • Mariusz

  Nie ma opcji, ta już była dodatkowa, a na kolejną zmianę ustawy nie ma co liczyc

 • Mateusz

  Radzę atakować doradcę, my jesteśmy na liście oczekującej a posiadamy NRW. Jak w niżej moim temacie widać.

 • NN

  Ja na twoim miejscu zmieniłbym doradce, bo albo specjalnie wprowadza cię w błąd albo gorzej, nie zna się.

 • p

  Proszę o odpowiedź, jesteśmy na liście oczekującej – czy takie wnioski posiadają numer NRW ? Doradca twierdzi, że NIE, że te numery dostali tylko Ci którzy otrzymali dofinansowanie. Czy to prawda ? Czy „atakować” doradce ?

 • To by było zbyt piękne 😉 Ale fakt – przyklasnęlibyśmy bardzo.

 • Michał

  Widać z tego PKO BP ma gdzieś swoich klientów.Nie potrafią nawet przewidzieć ze może być duże zainteresowanie i może by tak przyjąć wnioski do analizy wcześniej a nie rozsyła później do analizy. Jednak co polskie to do bani. Ciekaw jestem ile faktycznie wniosków zostało zarejestrowanych poza „oficjalną” procedurą.

 • Małgorzata Konias

  Bank dostał takie info.

 • Ania

  Cześć,

  skąd masz to oświadczenie? Jest na ich stronie? Można jakoś sprawdzić te numery o których piszą, że są w załączniku? Ja dostałam informację, że środki mam przyznane, ale po tym co tu przeczytałam, to już się można chyba wszystkiego spodziewać….

 • D.G.

  W związku z tym że było tylu chętnych i większość pewnie będzie czekać do stycznia i składać od nowa, to powinni teraz wypłacić pieniądze wszystkim chętnym, bo po co dwa razy robić to samo:papiery, rejestracja, stres, nerwy. Ruszyć pule ze stycznia 2018 i po sprawie.

 • Mariusz

  poczekaj trochę, przynajmniej do końca miesiąca

 • Małgorzata Konias

  Dokładnie tak było. Nie unieśli. Cóż. Trzeba wyłożyć hajs i nie liczyć na dobrą zmianę 😉

 • Zuzia

  masakra… ale jestescie na samej gorze listy, na pewno sie zalapiecie…

 • Mariusz

  dla sprostowania, była mowa o ok. 35900, ponadto sami się poprawiają, możliwe że w pierwszej wersji miałaś po czym wskoczyłaś na oczekujący

 • Małgorzata Konias

  Wyjaśnienie z BGK: Szanowni Państwo,
  W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej, w związku z wczorajszym bardzo dużym zainteresowaniem programem „Mieszkanie dla młodych” i włączoną możliwością rejestracji on-line wniosków do godziny 24:00 w dniu 8.08.2017 r., BGK w dniu 9.08.2017 r. dokonał weryfikacji przyznań dofinansowania wkładu własnego z planowaną datą wypłaty na 2017 r. i przesyła w załączeniu wnioski, które w dniu wczorajszym otrzymały dostępność limitu środków, a które powinny otrzymać zgodnie z kolejnością rejestracji wniosków w portalu BGK-ZLECENIA status „Oczekiwania na limit” po przekroczeniu poziomu 100% limitu środków.
  Zmiana została dokona w portalu BGK-ZLECENIA i obecnie te wnioski mają status rezerwacji limitu „Oczekiwania na limit” i w przypadku rezygnacji innych nabywców z finansowego wsparcia zostanie im w pierwszej kolejności przyznany limit środków.
  Nasz wniosek miał końcówkę 0358xx, więc ta 035900 to bzdura.

 • Robert

  Dziękuję bardzo

 • Mariusz

  60 dni

 • Mariusz

  poczekaj chociaż do końca miesiąca, przedstaw sprawę sprzedającym może poczekają. Mimo wszystko wysmarowałbym jakiś pismo do BGK, bo wg tego co piszesz nie pamiętam żeby w ustawie były zapisy pozwalające na takie postępowanie BGK

 • Robert

  Ile klient ma czasu na załatwienie kredytu od momentu przyznania mdm?

 • Małgorzata Konias

  Nie – otrzymaliśmy potwierdzenie i dwie decyzje – pozytywną i o wpisie na listę oczekujących.

 • Zuzia

  Rano pewnie dostaliście potwierdzenie rejestracji, którego nie należy interpretować jako przyznanie dofinansowania, tylko jako potwierdzenie, że wniosek nie został odrzucony i będzie na jednej lub drugiej liście

 • Zuzia

  No a to nie normalne, że najpierw dostaje się info z potwierdzeniem rejestracji a potem z konkretem, czy się załapało czy trafiło na listę oczekujących?

 • Serio? O matko! System nie wytrzymał…

 • Mateusz

  Problem w tym że właściciele mieszkania nie będą czekać dwóch miesięcy

 • Mariusz

  Nr NWR 35900 jest orientacyjny, być może Twój jest pierwszy który nie dostał. Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć że w ciągu 60 dni dostaniesz albo złóż reklamację i walcz o swoje.

 • Mariusz

  przypuszczam że w większości przypadków przeszły wnioski które nieoficjalnie złożone były przed 08.08

 • MI

  Przecież dostałeś dofinansowanie więc o co te halo?

 • NN

  o w morde, widzę ze powoli jaja zaczynaję się robić, zaczynam się bać o własne dofinansowanie , gdyż niby je dostałem, ale tera widzie ze w każdej chwili mogę dostać ”dobrą” nowinę…

 • Chętnie składałabym wniosek nawet o 6 rano, ale pani z banku powiedziała, że nie potrzeba i umówiła się z nami na 12:40…

 • Mateusz

  W dniu złożenia wniosku Bank Pekao SA dostał Potwierdzenie rejestracji wniosku o treści:
  BGK informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego z dnia 08.08.2017 złożony przez xxxx w Banku Polska Kasa Opieki SA został zarejestrowany w BGK w dniu 08.08.2017r pod nr NWR-2017-0358xx z limitem środków w wysokości xxxxx oraz przewidywanym terminem wypłaty środków 20.09.2017.

  Po tym zostaliśmy poinformowani że doradcę że mamy zaklepaną kwote dofinansowania. a w dniu 10.08.2017 bank otrzymał taką informację

  Bank Pekao SA dostał Potwierdzenie przyjęcia wniosku o treści:
  BGK informuje , że wniosek o dofinansowanie wkładu własnego ze środków Funduszu Dopłat na kwotę xxx z przewidywanym terminem wypłaty środków 20.09.2017 złożony przez xxxxx dnia 08.08.2017r w Banku Polska Kasa Opieki SA został przyjęty i zapisany na liście wniosków oczekujących na Środki Funduszu Dopłat przeznaczone na dofinansowanie wkładu własnego w BGK w dniu 10.08.2017 pod nr NWR-2017-0358xx

  Teraz pytanie czy skoro wnioski do numeru NWR-2017-035900 dostały przyznane dofinansowanie to dla czego zostałem cofnięty na listę oczekujących skoro najpierw nas poinformowano że mamy zarezerwowane te pieniądze.? I czy teraz z moim numerem nie trafiłem na koniec kolejki bo pierwsze według numeracji są wnioski po numerze NWR-2017-035900? Czuje się oszukany przez BGK

 • Kasia

  To jest loteria, faktycznie Ci którzy przewidzieli sytuację, składali wnioski do 8.00, później to albo serwer się zawiesił, albo dezinformacja całkowita.

 • Mariusz

  całkiem możliwe, przy czym jeśli nie nastąpi to za jakieś dwa tygodnie, to później najwcześniej za ok. 60 dni

 • Kasia

  Mój nr 0362xx też jeszcze liczę że się załapię

 • Małgorzata Konias

  S.A.

 • NN

  BP czy SA?

 • Mariusz

  ja miałem podobnie w kwietniu ale w końcu po 4 miesiącach czekania dostałem

 • No właśnie, w styczniu nie popełnimy tego błędu z wyborem banku.

  Powodzenia z mieszkaniem i nie dziękuję (a kciuki mile widziane :)).

  U nas opcja bez dofinansowania niestety nie przejdzie – musimy czekać do stycznia (i dalej wyrzucać pieniądze w błoto, tzn. na wynajem).

 • Małgorzata Konias

  PKO.

 • No właśnie, zupełnie nie rozumiem tej sytuacji.

 • Martyszka

  Nasz doradca tłumaczył się że źle przeczytał….36674 A Twój?

 • O matko, współczuję! My od początku jesteśmy na liście rezerwowej, więc przestajemy się łudzić…

  W jakim banku składaliście wniosek?

 • Martyszka

  To właśnie tłumaczyłam mojemu doradcy kredytowej i…..dlatego spotkaliśmy się w banku o 8.00 i co z tego….gdyby automatycznie poszlaby za tym rejestracja to mieliśmy większe szanse się załapać….wielkie rozczarowanie

 • Małgorzata Konias

  W PKO.

 • NN

  a w jakim banku starałaś się o MDM?

 • Małgorzata Konias

  Właśnie nie – nawet w banku się dziwią, bo zdarzyło im się to po raz pierwszy.

 • Mariusz

  wg mnie doradca się pospieszył lub nie doczytał potwierdzenia. Te z przyznanym i te które oczekują na limit są bardzo podobne, różnią się tylko zdaniem o oczekiwaniu na limit

 • Mariusz

  no właśnie, była tak duża ilość wniosków że najwięcej zależało od banku w którym się składało, w Twoim przypadku rejestrowany był późno, przypuszczam że żeby się załapać musiałby być rejestrowane zaraz po złożeniu

 • Małgorzata Konias

  O to właśnie taka sama sytuacja. Przecież to nielogiczne. Jaki macie numer wniosku?

 • Martyszka

  Chodzi Ci o wygenerowanie wniosku z BGK? Bo na nim mam 20.25

 • Martyszka

  My rano dostaliśmy informację że mamy środki A po południu już byliśmy na rezerwowej….

 • Karolina

  Potwierdzam, mój doradca też odradzał PKO PB. Dofinansowanie przeszło przez Pekao S.A. Na potwierdzeniu z BGK okolo 8.17 rano… a numer wniosku 336xx wiec dosc blisko. Ja ze swojej strony moge powiedziec, ze wszystko zalezy od doradcy tak naprawde. Moj Pan tak szybko wszystko zalatwil ze naprawde gdyby nie jego pomoc pewnie by sie nie udalo. Trzymam mocno kciuki za wszystkich ktorzy dalej czekają, wiem ze to czasami jest jedyna szansa na cos wlasnego.

 • Mariusz

  wszystko zależy od tego ile odpadnie, tzn. przede wszystkim czy Ci którzy już dostali na tyle dobrze przed złożeniem wnioski sprowadzili czy dostaną kredyt czy szli na żywioł…

 • Mariusz

  poproś o potwierdzenie rejestracji z nr NWR, tam jest godzina

 • Mariusz

  poproś o potwierdzenie, jeśli będzie na nim wpisane że wniosek oczekuje na limit, to nic nie zrobisz musisz czekać może dostaniesz, tym bardziej jeśli masz NWR blisko 35900

 • Małgorzata Konias

  W środę doradca powiedział, że mamy MdM. Dzisiaj dzwoni i twierdzi, że lista rezerwowa. Jak to w końcu jest?

 • Michał

  Szkoda że wcześniej o tym nie informują że wniosek będzie jeszcze gdzieś krążył. Mój „doradca” nic o tym nie wspominał tylko że wszystko załatwimy od razu i środki będą zarezerwowane. Jednak PKO to syf.

 • NN

  Od kolegi który wziął kredyt w banku PKO BP z mdm, ale w 2016 roku, usłyszałem ze w PKO BP wniosek przechodzi jeszcze przez ręce analityka sprawdzającego poprawność podania mdm, więc możliwe dla tego tak mało osób w tym banku dostało dofinansowanie, jak oni sprawdzali podania, a tu sie sekundy liczyły.

 • Daro BDG

  To trochę dziwne.. Moje ‚potwierdzenie przyjęcia’ zostało wysłane do banku 1-2h po zgłoszeniu.

 • Daro BDG

  Raczej tak, chyba że będą czekać aż wróci większa pula środków i wtedy ją rozdysponują, ale jak to będzie to już wiedzą tylko w BGK.
  Może w regulaminie jest gdzieś zapisana szczegółowa procedura postępowania z oczekującymi wnioskami?

 • Przynajmniej macie już numer. Alior nadal w tej sprawie milczy i każe czekać 🙁

 • W sensie, że w tej edycji był najgorszy.

 • Martyszka

  Kurde nasz to 03 6674 czyli niezly chaos panuje

 • konrad

  Już gdzieś pisałem, mieszczę się w 35900, na pewno 357 z przodu.

 • Martyszka

  Konrad możesz zdradzić jaki masz numer bo wtedy będę wiedzieć jak daleko w rezerwie jestem

 • Karolina

  Mój NWR to 03670x. Myślicie, że jest szansa na cud?

 • konrad

  Za to oferta zdaje się najlepsza, chyba że inne banki zbijają mocno marżę. Poza tym dosyć liberalnie podchodzą do procedury i nie maglują każdej złotówki (z mojego doświadczenia).

 • Martyszka

  Jestem w podobnej sytuacji wniosek złożyliśmy o 9.30 do systemu trafił dopiero o 13.15 choć wątpię że to prawda….opieszalość to mało powiedziane bank PKO BP jesteśmy w rezerwie. Konrad możesz zdradzić jaki masz numer bo zastanawiam się czy jest w ogóle sens czekać.

 • Ja postawiłabym na Alior…

 • Michał

  Coś mi się wydaje ze PKO BP to najgorszy z banków.

 • konrad

  Wg mojego doradcy ja otrzymałem. Powiedział też, że z jego klientów tylko 2 osoby na 10 dostało. Może wynika to z jakiejś opieszałości PKO, ponieważ wnioski zostały złożone o 8 rano, a na moim potwierdzeniu widnieje godzina 13:45, czyli rzutem na taśmę.

 • Agata

  A jak ktoś wniosek złożył przed 14 a jednak numer jest dalszy tzn 036290? Mimo ze wniosek złożony w czasie to nie ma informacji o otrzymaniu dofinansowania?
  Ci co nie dostali jescZe decyzji sa na liście oczekujących czy bgk udziela na bieżąca informacji o rejestracji środków?

 • Przemek

  Mój nr 036688x i jestem na liście rezerwowej

 • Michał

  Czy dostał ktoś może dofinansowanie składając wniosek w PKO BP (bez żubra)?

 • MI

  A z czego mają odłożyć ludzie, którzy wynajmują mieszkania i co miesiąc „spłacają czyjś kredyt” w wysokości 1500 zł miesięcznie. Odłożyć można jak się ma albo bardzo duże zarobki albo gdy mieszka się przy rodzinie. W innych sytuacjach jest naprawdę ciężko.

 • Miko Kub

  Tysiące osób w Polsce stara się o wkład własny a z uwagi na to średnie zarobki w kraju są takie jakie są licząc dzieci na utrzymaniu pana komentarz ostro nie na miejscu. z własnej kieszeni to wpłaca się zadatek zaliczkę prowizje i mnóstwo innych kosztów około kredytowych.itd. proszę nie do mnie kierować takie słowa.

 • Maciej

  zlożone tydzień wcześniej. Rejestracja o 12

 • Kwota? Czyli z większą szansą osoby, które wnioskowały o najniższą? – jakie kryterium tutaj przyjęto?

 • Daro BDG

  Niestety nie masz racji, wczoraj dzwoniłem do BGK ponieważ też jestem na liście oczekujących i powiedziano mi że w pierwszej kolejności liczy się kwota dofinansowania a nie kolejność rejestracji wniosków.

 • Alior niestety wciąż jeszcze nic nie wie 🙁 Każą czekać.

 • ehhh

  ”zasugerował pan zwykły kredyt hipoteczny ale skąd teraz wkład własny – z własnej kieszeni ?” nie no nie mogę, może jeszcze reszta kraju ma się składać by w całości panu mieszkanie kupić, jak pan nie może nawet wkładu własnego uzbierać, to proponuje nie brać większych kredytów, bo potem będzię płacz i zgrzytanie zębami bo spłacać rat się nie da bo są za wysokie….

 • Mateusz

  Ostatnie zarejestrowane wnioski nosiły numery w okolicach NWR-2017-035900

 • Młody Bóg

  Witam. Czy orientuje się ktoś jaki jest ostatni numer NWR, który gwarantuje na chwilę obecną wypłatę środków z MDM?

 • Miko Kub

  Ja dostałem informacje ze od rana próbowali zarejestrować ok 8,00 rano a potem drugi bank ok 12:00 bo wcześniej nie mogli z uwagi na problemy techniczne w BGK. Z uwagi na to mozliwe jest ze przez fakt ze padly im serwery z ich winy – bgk otrzymał te wnioski później około 14:00 ?

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • W kwietniu polecali kontaktować się bezpośrednio z bankami kredytującymi. Nie było komunikatu.

 • Środki będą przyznawane wg kolejności daty i godziny rejestracji wniosków.

 • Robert

  Czy BGK podaję jakąś informację ile osób jest na liście rezerwowej jaka jest kolejność itd?

 • Miko Kub

  A od czego zależy przyznanie środków dla oczekujących ? kto o tym decyduje ? kiedy w ogóle można się tych środków spodziewać i kto mnie o tym poinformuje bank który składał wniosek?

 • Gość

  Dziękuję bardzo za informacje

 • Niestety tak, w przypadku braku dofinansowania należy samemu dostarczyć wkład własny.

 • Było tylko 67 mln PLN, a zainteresowanie ogromne.

 • Zgadza się, BGK powinno się bardziej zabezpieczyć, tym bardziej, że taka akcja dzieje się średnio 2x co roku. Polecam poprosić o ten nr, wtedy wszystko się wyjaśni.

 • Miko Kub

  no właśnie jak to jest – ile taka osoba jak ja ma oczekiwać na te dopłatę ze statusem oczekujący? Miesiąc dwa ? sprzedająca nie poczeka dłużej. Najpierw dostałem informacje z dwóch banków ze udało się zarejestrować (godziny poranne) ze mam czekać na nwr – do tej pory nic nie dostałem.tylko informacja ze status oczekujący. Przecież nikt z kolejki nie wypadnie bo pula za niska a nr nwr pewnie odległy. I przyznaje racje powyzej ze BGK rzeczywiście nie przygotowało się na rejestrację wniosków bo zainteresowanie ogromne i mogli przewidzieć jaki efekt tego. i ludzie powinni walczyć o swoje ale wiem ze to nic nie da . zasugerował pan zwykły kredyt hipoteczny ale skąd teraz wkład własny – z własnej kieszeni ?

 • GRZESIEK

  To jak pula skończyła się o 14:00?

 • Mateusz

  Dziękuję za podpowiedź nie był bym zły i rozczarowany tym ze nie dostałem tego dofinansowania gdybym otrzymał taka informacje od razu. Zdenerwowało mnie to że najpierw zostaliśmy poinformowani iż została dla nas akceptowana pula środków a później że jednak nie i jesteśmy w oczekujących. Moim zdaniem twórcy programu powinni to przewidzieć i się odpowiednio zabezpieczyć po przez lepsze serwery lub rezerwacje środków na wnioski błędnie rozpatrzone z ich winy. NWR dowiem się jutro.

 • MB

  Witam,
  czy możliwe jest otrzymanie informacji, jaki dokładnie ostatni numer NWR otrzymał dofinansowanie?

 • Różnie z tym bywa. Dotychczasowo występowały obie opcje, tzn. bywało, że środki od razu trafiały do innych oczekujących, ale było także tak, że pieniędzy były kumulowane i udostępniane po kilku dniach.

 • Witam. Reklamację można złożyć, ale nie sądzę, aby to cokolwiek pomogło. Zainteresowanie programem było ogromne i serwery BGK po prostu ie wytrzymały nawału rejestracji. Polecam postarać się o nr NWR, umożliwi to Państwu zorientowanie się, jakie są szanse na przyznanie dopłaty. Jeżeli nr będzie w okolicach 35900, jest spora szansa, że jednak otrzymają Państwo dofinansowanie.

 • Owszem, takie sytuacje są dosyć powszechne, polecam jednak zawrzeć umowę warunkową i uzależnić wszystkie opłaty od otrzymania dofinansowania.

 • Polecam usługi naszych doradców – możemy pomóc także w kwestii wyboru odpowiedniej nieruchomości.

 • Gość

  I jeśli pieniądze wrócą do puli to odrazu zostają przydzielane kolejnym z listy rezerwowej czy musi jakiś czas upłynąć?

 • ok, ujęcie daty w potwierdzeniu NWR oznacza przyznanie środków, gratulujemy. Teraz tylko pozostaje przebrnąć przez proces udzielania kredytu.

 • Sugerowałbym poczekać kilka dni, a następnie męczyć doradcę. Jeżeli środki nie zostały przyznane, pozostaje zwykły kredyt hipoteczny.

 • Honorata Alichwier

  Ja składałam wniosek 06.04.2017, wskoczył na listę oczekujących. Decyzję o przyznaniu środków otrzymaliśmy 18 lipca, ponad 3 mce…
  Życzę wszystkim oczekującym powodzenia i dużo cierpliwości 🙂

 • Wszystko ok, środki zostały Pani przyznane.

 • Wniosek oczekuje na powrót środków do puli (np. w wyniku decyzji negatywnych lub rezygnacji klientów).

 • Polecam poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego
  w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

  Podany numer sugeruje, że środki zostały przyznane (jest relatywnie niski).

 • Nie jest to prawda, nawet na tej stronie znajdzie Pani sporo osób, którym już przyznano dofinansowanie z sierpniowej puli.

 • Owszem, ale wnioski z listy „rezerwowej” mają także status: „Oczekiwanie na limit”. Ze względu na nowelizację ustawy MDM wnioski były rejestrowane i przez cały wtorek, nawet po wyczerpaniu puli środków. Aplikacje, którym nie przyznano dofinansowania będą czekały na powrót pieniędzy do puli (np. w wyniku decyzji negatywnej lub rezygnacji klientów).

 • Oznacza to, że Pani wniosek jest na liście rezerwowej, oczekującej na przyznanie dofinansowania. Polecam sprawdzić, jaki ma Pani nr NWR, jeżeli będzie to nr bliski NWR-2017-35900, jest szansa na dopłatę.

 • Nadanie NWR nie jest jednoznaczne z przyznaniem dofinansowania. Jeżeli wniosek ma status „Oczekujący na przyznanie środków”, oznacza to, że został zaakceptowany po godzinie 14-tej i czeka na powrót pieniędzy do puli.

 • Pierwsze decyzje negatywne i rezygnacje pojawią się już w przyszłym tygodniu.

 • Oznacza to, że Pani wniosek jest na liście rezerwowej, oczekującej na przyznanie dofinansowania. Polecam sprawdzić, jaki ma Pani nr NWR, jeżeli będzie to nr bliski NWR-2017-35900, jest szansa na dopłatę.

 • Zgadza się, nr NWR-2017-03xxxx jest nadawany po akceptacji wniosku w systemie BGK Zlecenia.

 • To zależy od procesu w danym banku. Ostateczny nr NWR postaci NWR-2017-03xxxx jest nadawany po akceptacji wniosku w systemie BGK Zlecenia.

 • Witam. Proces wygląda następująco:
  Rejestracja wniosku o dofinansowanie w systemie BGK Zlecenia => akceptacja (przyznanie środków) => w siągu 60 dni kalendarzowych bak kredytujący powinien doprowadzić do podpisania umowy kredytowej i poinformować o tym BGK

 • Akceptację (przyznanie dofinansowania) uzyskało około 2,5 tys. wniosków.

 • Mateusz

  Witam mam problem złożyłem wniosek o dofinansowanie kredytu tylko w jednym banku tym z Żubrem. Bank był otwarty od godziny 9:00 o 9:20 Pani z banku zaczęła wprowadzać nasz wniosek ale pojawiła się informacja że serwery są przeciążone i wniosek o zaakceptowanie został wysłany o 11:56. O 12:56 bank miał uzyskać informację że została zarezerwowana dla mnie pula dofinansowania. Jednak dziś mój doradca finansowy zdzwonił do mnie że bank otrzymał wiadomość email że jestem na liście oczekujących. Masakra już z żoną cieszyłem się że będziemy mieli pieniążki z wkładu własnego na remont mieszkania. Nie wiem co mam robić wprowadzono nas w błąd. Bank posiada niby dokumenty potwierdzające tego co napisałem i chce składać reklamację nie wiem co mam robić Nie ma numeru NWR bo nawet nie wiem że taki był nadawany. Czy Bank może złożyć taka reklamację i czy zostanie ona uwzględniona? Nie mam możliwości czekania gdyż właściciele mieszkania nie będą czekać 2 miesięcy na pieniądze. A niby w Banku PEKAO jesteśmy jako 30 wniosek na liście oczekujących z zachodniopomorskiego, ale to tylko z jednego rodzaju banku.

 • Dofinansowanie jest „rezerwowane” po nr PESEL, nie jest możliwe złożenie dwóch odrębnych wniosków na dwie nieruchomości przez tego samego klienta.

 • Banki rejestrowały wnioski do końca dnia. Czekamy jeszcze na informacje.

 • Mogą czekać na potwierdzenie zdolności, wstępną decyzję itp. Generalnie, wtorek był bardzo intensywny dla banków i niektóre jeszcze porządkują zebrane wnioski.

 • Najlepiej skontaktować się z doradcą i poprosić o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego
  w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

 • Tak, to dwa różne stany, najpierw rejestracja, potem akceptacja. Tyle, że w większości banków rejestracja i akceptacja odbywają się od razu.

 • Miko Kub

  No właśnie od czego to dokładnie zależy ze nie wszyscy oczekujący dostaną ? wiadomo pula jest niska. tylko co dalej z kredytem? bank nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Ja kupuję z rynku wtórnego. DO końca października mam zabezpieczona umowę ze sprzedający otrzyma środki (60 dni od złożenia wniosku).dłużej on tez nie może czekać. Przyszły rok odpada bo kończę 35 lat.co w takiej sytuacji mam zrobić?

 • Barbara

  Z jakim NWR?

 • Mariusz

  Szansa jest ale im dalszy tym mniejsza, jeśli deweloper może poczekać to czekaj a jak nie to styczeń 2018 albo kredyt bez MdM. A wniosek i decyzja poczekają przy czym jak dostaniesz powiedzmy za 2 miesiące to pewnie bank bedzie analizował sytuację ponownie. Ja byłem na liście oczekujące od 06.04 do końca lipca i w końcu dostałem, ale obawiam się że teraz nie bedzie tak kolorowo i wszyscy oczekujący nie dostana

 • Miko Kub

  Ok czyli jak mam nr jakiś daleki od tego który był ostatni to nie otrzymam dopłaty wcale tak ? I co w takiej sytuacji z kredytem? dlaczego banki jednoznacznie nie potrafią odpowiedzieć ? mam wstepna decyzję pozytywna jeśli chodzi o kredyt.

 • Mariusz

  Dokładnie tak

 • Ania

  Doradca przekazał mi dokumenty od BGK o poniższej treści i potwierdził, że środki są dla mnie zarezerwowane.

  Potwierdzenie rejestracji wniosku nabywcy o dofinansownie wkładu własnego (…) Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego z dnia 08-08-2017, złożony przez nabywcę: (tu dane składającego wniosek) został zarejestrowany w BGK w dniu 08-08-2017 Pos numerem NWR-2017-035203 z limitem środków w wysokości xx zł oraz przewidywanym terminie wypłaty środków 19-10-2017.

  Według niego powyższy dokument jest potwierdzeniem przyznania dofinansowania.

 • Mariusz

  ZeA nie dostałeś środków od razu tylko być może dostaniesz jak inne wnioski odpadna z różnych powodów, decyduje kolejność więc jak masz NWR blisko ostatniego przyznanego, masz duże szans na przyznanie

 • Miko Kub

  Co dokładnie oznacza status oczekującego ?

 • Mariusz

  No to wg mnie masz przyznane

 • Mariusz

  Sprawdź na potwierdzeniu czy masz stwierdzenie ze wniosek oczekuje na przyznanie środków, jeśli nie to wszystko jest ok i masz przyznane srodki

 • NN

  nie ma nic napisane o oczekiwaniu, tylko przewidywany termin wypłaty środków do 15.11.2017

 • Mariusz

  W dokumencie nie może być napisane że oczekuje na przyznanie środków wtedy środki są przyznane

 • ania

  My już we wtorek rano wiedzieliśmy, też składaliśmy przez doradcę. Wczoraj rano dostaliśmy potwierdzenie z BGK rezerwacji środków.

 • Mariusz

  To nie jest tożsame z przyznaniem środków, ale nie wykluczam ze dostałeś, musisz dostać potwierdzenie przyznania srodkow

 • Mariusz

  Tylko w banku w którym rejestrowany był wniosek, ale z takim nr to sądzę że dofinansowanie jest przyznane, przypuszczam że w BGK mają co robić żeby te wszystkie wnioski obronić i sukcesywnie będą wysyłać potwierdzenia przyznania srodkow

 • Ania

  Polecam skorzystać z usług doradcy, mi w złożeniu wniosku pomógł doradca z Open Finance. Przygotował wszystkie dokumenty, wszytsko wyjaśnił i pomógł w uzyskaniu dofinansowania. Z tego co mówił banki rejestrują ich wnioski w pierwszej kolejności. Oni maja dedykowana osobę, która zajmuje sie tylko ich wnioskami. W sytuacji takiej jak była we wtorek pomoc doradcy bardzo się przydała.

 • NN

  a gdzie można sprawdzić jaki jest status rejestracji (w sensie czy dostałem, czy lista rezerwowa) gdyż ja dostałem tylko od doradcy kredytowego Potwierdzenie Rejestracji o numerze NWR 033918, a już mi doradca kazał wszystkie papiery do kredytu popisywać.

 • NN

  Nie, ja własnie byłem u doradcy, podpisałem potwierdzenie rejestracji środków z MDM, gdzie jest napisanie jaki limit środków i do kiedy termin wypłaty.

 • Mariusz

  sa dwa różne potwierdzenia jedno rejestracji wniosku, drugie przyznania srodkow to drugie daje pewnosc

 • Gośka

  Czy jeżeli ktoś dostał dopłatę, to już o tym wie? Nasz doradca twierdzi, że wszystkie wnioski mają status oczekujący, czy to jest prawda?

 • traknie

  NIe do końca to rozumiem.
  Przecież Ci z listy rezerwowej, też mają potwierdzenie rejestracji, z numerem NWR, więc jak to?

 • Mariusz

  Składać wniosek w banku, bank rejestruje w BGK. BGK weryfikuje go pod kątem zgodności z zasadami przyznawania środków( ustawa), wydawana jest wstępna decyzja o braku przeciwwskazań, następnie wystawiane jest potwierdzenie z nr NRW o ile wyrobiłes się w czasie. To tak pokrótce, szczegóły znajdziesz na tej stronie albo poczekaj do wieczora to moderator Ci napisze 🙂

 • Mariusz

  Maks. 60 dni ale jak ktoś dobrze zna ustawę to da się przeciągnąć do końca roku

 • Mariusz

  Spokojnie poczekaj kilka dni może 2 tygodnie i będziesz mial

 • Miko Kub

  Nie mam pojęcia bałagan straszny panuje w BGK 🙁 co to w ogole ma byc ….banki ponoć od nich nie mają informacji a ja od banków :(( mogliby wydać jakiś komunikat co z osobami oczekujacymi na limit no bo ile można czekać ? o nr nwr tez nie mogę się doprosic. Bank dokonywał rejestracji o 08,00 rano a drugi ok 12,30.i nic zero informacji z jednego i drugiego. O co chodzi? kto jest odpowiedzialny za ten cały bałagan ? TEZ czekasz od banków na informacje? CO Ci powiedzieli ?

 • Miko Kub

  Nie mam pojęcia bałagan straszny panuje w BGK 🙁 co to w ogole ma byc ….banki ponoć od nich nie mają informacji a ja od banków :(( mogliby wydać jakiś komunikat co z osobami oczekujacymi na limit no bo ile można czekać ? o nr nwr tez nie mogę się doprosic. Bank dokonywał rejestracji o 08,00 rano a drugi ok 12,30.i nic zero informacji z jednego i drugiego. O co chodzi? kto jest odpowiedzialny za ten cały bałagan ? TEZ czekasz od banków na informacje? CO Ci powiedzieli ?

 • Zuzia

  My czekamy tak samo i ciekawa jestem czy wszystkie pozytywne odpowiedzi już są dostarczone czy możliwe żeby klienci byli informowani niechronologicznie?

 • Miko Kub

  No właśnie mi bardzo podobnie powiedzieli decyzja o kredyt pozytywna a czekam teraz na nr nwr i tez mam status oczekujacego wczoraj mi powiedzieli ze zarejestrowali wniosek w BGK i mam status oczekujacego? Czy to nie jest sprzeczne jedno z drugim ?

 • Miko Kub

  No właśnie co to znaczy status oczekujący na limit? Nawet jeśli się ma status oczekującego i ma się nr nwr to co właściwie oznacza w praktyce ?

 • Zuzia

  Ao której miałeś złożone dokumenty?

 • Maciej

  ale numer 35861 nie dostał limitu. jestescie w stanie sprawdzić jaki ostatni numer dostał Limit ?

 • Maciej

  ja mam 3586x i nie jest przyznany

 • Karolina

  Doradca dziś sprawdził mój status, jest oczekujący na limit. Co to dla mnie realnie oznacza ?

 • Miko Kub

  No właśnie to dlaczego jeszcze go nie ma ? i czy nadanie nwr równa się z otrzymaniem dofinansowania ? może ktoś w końcu ten zamęt ogarnie. ..i co to znaczy lista oczekujących na limit ?

 • Gość

  Po jakim czasie wskakuja pierwsze numery z listy rezerwowej? Ile musi upłynąć żeby jakieś wnioski dostały negatywną opinię?

 • Karolina Wawryniuk

  Doradca dziś sprawdził mój status, jest oczekujący na limit. Co to dla mnie realnie oznacza ?

 • Zuzia

  Nie upieram się, jednak poniżej ktoś pisał że mną numer zaczynający się na 6 i odpowiedź była taka, że to numer sprzed akceptacji. Na tej podstawie stwierdziłam, że wniosek ostatecznie ma dwa numery a nas interesuje ten drugi

 • Mariusz

  Po zarejestrowaniu w BGK Zlecenia nadawany jest NWR na potwierdzeniu przyznania dofinansowania jest ten sam.

 • Mariusz

  To sprawdź dokładnie jeszcze raz włącznie z przeczytanie artykułu nad ta dyskusja

 • Zuzia

  Ale jak ktoś już poniżej również napisał, numer przy rejestracji to nie jest numer przy akceptacji lub wpisaniu na listę rezerwową

 • Zuzia

  Z tego co przeczytałam poniżej to potwierdzenie rejestracji nie ma numeru rozpoczynającego się od 03

 • Mariusz

  tylko i wyłączenie dobra wola dewelopera, ja tak kupuje 🙂

 • Bar Malan

  Chodzi mi o dom który przykładowo juz będzie stał. Czyli czy deweloperzy mogą zrobić tak ze np w listopadzie zarezerwuja mi dom który już stoi a kasa na styczeń. Tzn rozumiem ze to zależy od ich chęci ale czy takie sytuacje się zdarzaja

 • FilipKot

  tak jak już ktoś napisał – przyjęcie wniosku skutkuje nadaniem nr NWR – jeśli bank potwierdził wysłanie tego wniosku to już dawno powinien miec dokument z potwierdzeniem z BGK.

 • Mariusz

  musisz mieć taki NWR-2017-03….., z potwierdzeniem przynajmniej rejestracji a najlepiej przyznania środków

 • MI

  Nie mam numeru bo nasz doradca nie przesłał nam jeszcze tego potwierdzenia z banku, jedyne do powiedział wczoraj, to że nasz wniosek ma status oczekujący i, że nie wie jeszcze dlaczego, że ciągle jest na linii z bankiem i jak już będzie wiedział konkrety to zadzwoni. Ja tam już straciłam nadzieję.

 • Mariusz

  potwierdzenie rejestracji nie wystarczy musisz mieć potwierdzenie przyznania dofinansowania, ale skoro bank twierdzi że będzie ok, to dlaczego nie wierzyć. A czekać możesz w najgorszym przypadku do końca 2017

 • Miko Kub

  Rejestracji dokonują banki w których składa się wniosek o kredyt (zawsze się składa w kilku bankach na wypadek Decyzji negatywnej w której z nich) ja dostałem decyzję pozytywne kredytu i potwierdzenie rejestracji ustne. teraz czekać mam na nwr. i czekam i nic nie dostaje żadnej informacji. jak długo czeka się na ten numer ? banki go nie dostają od razu ?

 • GRZESIEK

  Czy ktoś może opisać jak wygląda cała ta procedura. Co oznacza zarejestrowanie wniosku przez bank. Kiedy nadawany jest ten numer NWR. Czy po rezerwacji środków przez bank wniosek podlega weryfikacja przez BGK i dopiero wtedy przyznawane jest dofinamsowanie a całe to rezerwowanie środków nic nie oznacza.

 • Zuzia

  Z dyskusji poniżej wynika że istnieją dwa numery NWR i czekamy na ten drugi

 • Mariusz

  jeśli jest zarejestrowany to musi być NWR

 • Zuzia

  A nie powinniście być na liście rezerwowej skoro o ósmej rano? Może po prostu jeszcze nie rozpatrzyli? Masz już numer?

 • Zuzia

  Ale jak rozumiem, bank potwierdził że wniosek zarejestrowany tylko nie mają jeszcze tego ostatecznego numeru?

 • FilipKot

  no właśnie skoro nie ma potwierdzenia o rejestracji wniosku to nic nie wiadomo – o 14:15 wstrzymano w ogóle przyjmowanie wniosków więc wszystko wprowadzone do tej godziny powinno teoretycznie miec swój nr NWR

 • Mariusz

  2600

 • Zuzia

  Ale jak rozumiem wniosek przeszedł i jest zarejestrowany, pytanie tylko czy załapał się na akceptację i dofinansowanie…

 • Gość

  Aha a w sumie dla ok ilu wniosków jest teraz dofinansowanie?

 • Mariusz

  z moich szacunków to 33000

 • Mariusz

  można składać w kilku bankach, wtedy w każdym banku dostaje się inny NWR, ale rezerwacja jest jedna po PESEL.

 • Mariusz

  wszystkim, ale w kwietniu była inna sytuacja, teraz nie wszyscy dostaną.

 • FilipKot

  na tym piśmie jest chyba godzina wygenerowania dokumentu z potwierdzeniem? Z tego co wiem nie jest to ta sama godzina co wysłania wniosku.

 • FilipKot

  skoro nie masz potwierdzenia z nr NWR to raczej nie liczyłbym nawet na listę rezerwową – z tego co mi wiadomo ok 10:00 we wtorek zawiesiły się serwery i jeśli fizycznie te wnioski do tej pory nie zostały wprowadzone to szansa na ich przepchnięcie w jakiejś wolnej chwili pomiędzy zatorami na sererach była raczej niewielka. Z drugiej strony możliwe było rejestrowanie jednej nieruchomości w więcej niż jednym banku? Nie powoduje to jakichś konsekwencji?

 • Gość

  Czy wiadomo ilu osobom udało się ostatnio dostać z listy rezerwowej?

 • Miko Kub

  Witam jestem w podobnej sytuacji od 08:00 rana dwa banki rejestrowaly wniosek do BGK,dostałem tylko informacje od banków ze zdążyli zarejestrować wniosek i teraz czekają -pytanie na co ? poprosiłem o numer nwr i nic kazali mi czekać. pytanie co w takiej sytuacji z dopłatą ?

 • Mariusz

  dopóki nie będziesz miała tego dokumentu nic się nie dowiesz

 • Zuzia

  Tzn ja jeszcze nie mam żadnego dokumentu, zastanawiam się tyko czy mogę mieć jeszcze nadzieję, skoro ludzie, którzy są na liście rezerwowej już o tym wiedzą…

 • Mariusz

  Możliwe, ale poproś doradcę lub bank o tentym dokument

 • Zuzia

  Czy brak do tej pory potwierdzenia z numerem NWR oznacza, że się nie dostanie dofinansowania? Możliwe, żeby wczoraj ktoś dostał info, że jest na liście rezerwowej, a dziś przychodziły jeszcze pozytywne decyzje?

 • John

  A jaki był numer pierwszego przyjętego wniosku z sierpniowej puli?

 • GRZESIEK

  Ta informacja jest ze środki zostały zarezerwowane czy że zostało przyznane dofinansowanie. Podobno to dwie różne sytuacje.

 • MI

  Nasz doradca o 8 rano do PKO BP i mamy status oczekujący 🙁 Gratuluję tym co się udało. Nam kolejny raz kłoda pod nogi eh

 • Ona

  PKO bp czy pekao SA?

 • KamilZ

  Nasz doradca składał wniosek tez do banku PKO i ja dostałem odpowiedź dosłownie zaraz, że dofinansowanie zostało nam przyznane. Nie długo będr podpisywal umowę kredytową.

 • Honorata Alichwier

  Ja składałam wniosek 06.04.2017, również trafił na listę oczekujących. Informację o uzyskaniu dofinansowania otrzymałam 18 lipca….Ponad 3 mce czekania. Widzę, że teraz sytuacja rozwinęła się podobnie.
  Życzę dużo cierpliwości i powodzenia wszystkim !!!

 • To nr NWR przed akceptacją wniosku.

 • Nasi doradcy mogą pomóc również w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości.

 • Polecam poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi:

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego
  w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

 • Niekoniecznie. Część wniosków otrzyma decyzje negatywne dużo wcześniej i środki będą wracały do puli.

 • Hmm, 250 wniosków przed Panią, szansa jest.

 • Jest na to bardzo duża szansa.

 • Widziałem screeny z systemu BGK Zlecenia z wnioskami zarejestrowanymi około 4-tej rano.

 • Można złożyć wniosek w innym banku lub skorzystać z usług naszych doradców po rejestracji na stronie:

  http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

  Ustawowy okres 60 dni na podpisanie umowy będzie wówczas liczony od nowa.

 • Mariusz

  W artykule powyżej, ale ułatwie ok. 35900 ostatnie przyznane

 • Gość

  Gdzie się można dowiedzieć jaki był ostatni numer?

 • Mariusz

  W zależności jaki masz nr jeśli blisko ostatniego który dostał dofinansowanie to sądzę że najwcześniej za ok. 60 dni

 • Asia

  Myślę ze to kwestia dogadania. Nam deweloper zarezerwowal na 8 miesiecy. Tylko oplata rezerwacyjna byla wyzsza

 • Ona

  My mamy to samo. A do jakiego banku został składany wniosek? U nas do pekao SA.

 • blokek

  Ja dalej nie dostałem informacji czy dostanę dofinansowanie od doradcy, jedynie co to że wniosek został zarejestrowany i trzeba czekać

 • Robert

  Byś musiała poprosić o te pismo z bgk i tam masz godzinę przyjęcia wniosku bo jak ok 13:00 to raczej byś na liście rezerwowej nie była. Ja też się dowiedziałem w banku że wysłali rano wszystko a na tym piśmie z bgk mam godzinę przyjęcia 14:17

 • FilipKot

  Rejestracja wniosku a potwierdzenie z BGK to dwie różne sprawy. Ja miałem zarejestrowanie wniosku tuż po 8 a dokument z nwr mam o 9:26.

 • Karolina Wawryniuk

  Wg doradcy w banku ok godz 13. Ciężko mi się z nia dogadać, mój pierwotny doradca jest na urlopie.

 • ziomek

  dlaczego nie?
  przecież planowany termin ukończenia może być na przyszły rok

 • Robert

  To nie mam pojęcia jak jest z tymi numerami a o której masz przyjęty wniosek ?

 • Karolina Wawryniuk

  W moim przypadku ostatnie pięć cyfr to 04550, cały wpisany nr to 605404550. Jak mam to interpretować? Mam szansę na dopłatę ?

 • Gość

  O której Twój wniosek został zarejestrowany?

 • Robert

  Ten numer jest dłuższy z tym że my podajemy ostatnie cyfry. Ja mam ostatnie 5cyfr 35918

 • Bar Malan

  Kolejna pula jest w styczniu. Piszecie na stronie ze najlepiej być juz przygotowanym i mieć już dokumentację i nieruchomość wybrana. O ile dokumentacja nie jest problemem to jak teraz czy nawet w najbliższym czasie mogę wybrać jakaś nieruchomość, chyba żaden deweloper nie zarezerwuje mi teraz czy nawet za miesiąc nieruchomości aż do stycznia?

 • Karolina Wawryniuk

  Jak lub gdzie mogę sprawdzić swój nr NWR? w banku otrzymałam jedynie ksero wniosku o dofinansowanie, jest tam nr Nwr, aczkolwiek zupełnie inny i dłuższy, niż tutaj podawane przez innych…

 • Przemek

  Witam, dziś się dowiedziałem że trafiłem na listę rezerwowych, czy jest jakaś szansa na otrzymanie tego mdm-u z tej puli? Doradca mówił, że trzeba poczekać 30 dni i wtedy dowiem się czy dostanę czy nie?

 • Mariusz

  Sądzę że w czasie do 60 dnia kilka nr wpadnie 10 może 20

 • monika1111

  czyli wczesniej niż za 60 dni się nie dowiem???

 • Mariusz

  Nikt dokładnie tego nie wie może bedziś jakiś komunikat BGK ale nic pewnego a cZekać możesz do końca 2017. W kwietniu oczekujących było ok. 1500 wniosków, wszyscy dostali ale teraz pewnie tak nie bedzie, inna pula i na dodatek bardziej ograniczona

 • Mariusz

  Szansa jest u to spora a czekać możesz do końca 2017 ale już za 60 dni będą wchodziły oczekujace

 • p

  Z tego co mi wiadomo od doradcy, wniosek mógł być złożony rano ale BGK w natłoku wpływających jednocześnie wniosków z całej Polski mogło go zarejestrować dopiero w późniejszych godzinach przypisując mu dany numer

 • Gość

  Mi powiedziano w banku że wniosek był złożony z samego rana a na potwierdzeniu okazało się że o 14:15

 • monika1111

  Mam pytanko!!! Mam numer 036151 i mam status wniosku oczekuje na limit!!! Jakie sa szanse ze otrzymam doplate i jak długo może trwać oczekiwanie na informacje czy rzeczywiście dostałam dofinasowanie lub go nie otrzymałam??

 • p

  Jak dużo osób wskoczyło na listę oczekujących ? Czy ktoś orientuje się jak to wyglądało we wcześniejszych latach. Jest jakaś szansa ? Jak długo trzeba w takiej sytuacji czekać ?

 • Mariusz

  To poproś o przesłanie i pewnie bedzie z godz. ok. 14.30 albo jeszcze pozniej

 • NiktSpecjalny

  potwierdzenia nie wiedziałem na oczy, ale bankier mówił o 9 trzydzieści parę

 • Mariusz

  A jaką godzinę masz na potwierdzeniu z BGK?

 • Mariusz

  wg mnie ogromna

 • NiktSpecjalny

  jeszcze nie, coś tam coś tam oczekujący, ale mam nadzieję hehe

 • Robert

  Czy jeżeli mam numer z końcówką 35918 mam szansę na otrzymanie dofinansowania?

 • Mariusz

  A dostałeś dofinansowanie?

 • NiktSpecjalny

  witam, co do tych numerów, to chyba nie do końca tak jest, bo wniosek miałem zarejestrowany przed godziną 10, a numer NWR mam z końcówką 36xxx, więc albo te numery nie mają odzwierciedlenia, albo z niektórych banków wnioski spływały z innym priorytetem 🙂 (w co oczywiście nie wierzę 🙂

 • Mariusz

  Moderator pisał o tym że jest to wykonalne ale prawda, trudne jednak warto. Pytanie dlaczego bank odrzucił wniosek, może wystarczy pójść do innego mniej rygorystyczne…

 • FilipKot

  chyba jednak nie bo i księga KW tu się zmienia i o ile jest to wydzielenie nowej KW z księgi we wniosku to może by i przeszło ale zupełnie nowa chyba nie da rady. Ale może się mylę 🙂 z drugiej strony znalezienie identcyznego lokum to też niezłe wyzwanie.

 • Mariusz

  Inne musiałoby być niemal identyczne

 • Artur

  Dzień dobry,
  Piszę w takiej sprawie. W kwietniu jak składałem wniosek o dofinansowanie MDM i podawałem dane do wniosku to po 3 miesiącach zmienił się nr Księgi Wieczystej.
  Wniosek składałem w banku Alior, o rezerwację środków, środki zostały zarezerwowane. Chcę po prostu zmienić bank. Lecz nr KW nie zgadza się z aktem notarialnym. Nowy bank nie będzie mi mógł zarezerwować dokumentu bo dane się nie zgadzają.
  Udałem się do banku Alior aby wysłali mój wniosek do BGK o korektę.
  Lecz Alior kategorycznie odmówił.
  Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

 • Bezpłatnie zapytaj Doradców o dofinansowanie na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Zachęcamy do bezpłatnej rejestracji na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/