BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków z pierwszej części puli 2018

W dniu 06-04-2017 BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków z terminem wypłaty środków z Funduszu Dopłat planowanym na rok 2018. Decyzja jest wynikiem rezerwacji przez beneficjentów 50 % kwoty zabudżetowanej na przyszły rok.

Kolejna – ostatnia już pula środków zostanie uruchomiona do dyspozycji kredytobiorców po 01-01-2018. Do tego czasu wszystkich chętnych na zakup własnego lokalu zapraszamy do skorzystania z regularnej oferty kredytów hipotecznych z atrakcyjną marżą.

Nasi Doradcy są do Państwa dyspozycji w kwestii wyboru najbardziej atrakcyjnego produktu na stronie: Mieszkanie dla Młodych »

sprawdz_doplate150

 • Romana

  A więc reasumując, to nie wygląda to różowo, tak jak nam się wydawało. Najgorsza ta huśtawka. Raz w dół. Raz do góry. Więc nie zgadzam się z tym, że nowelizacja dotyczy tylko 2017 roku, ale w projekcie jest podane, że też roku 2018. Pytałam dla tego już wcześniej, jak rezerwa była liczona. Czy dotyczyła I puli, czy tylko II puli, czy całego roku. W komunikacie o końcu przyjmowania wniosków była wzmianka o 50%- z tego raczej wynika, że I pula 2018 roku nie maco liczyć na zwolnienie jakiś dodatkowych środków, natomiast rozumiem, że II pula 2018 będzie wykorzystana w 100%. Więc więcej osób się załapie. Natomiast jest dla mnie kwestią sporną fakt, do kiedy są ważne nasze wnioski, bo na wydruku nwr stoi jak byk, że jest wniosek ważny do końca roku wypłaty. Więc jest niemożliwe, żeby rokiem wypłaty w przypadku środków 2018 był rok 2017. Inną kwestią jest, co to dla nas oznacza. Czy to oznacza pierwszeństwo? Jak system BGK zlecenie będzie numerować wnioski nowo złożone po 1.01.2018? Czy numery będą nawiązywać do naszych? Tego nie wiemy. Przeraża mnie fakt, że nikt nic nie wie. Program nie działa pierwszy rok. Na informacjach, co zostały podane moderatorowi w bankach nie wiem, czy można polegać, gdyż odniosłam wrażenie, że pracownicy są niedoinformowani. Można znaleźć na to dużo przykładów na naszym forum. Nie rozumiem, czemu wytyczne nie są jednoznaczne. Tutaj przecież nie chodzi o zakup ziemniaków. Niektórzy nawet zamiast pomocy mogą ponieść straty, gdyż mogą stracić swoje zadatki. W każdym razie dobrze, że jest możliwość próbować jeszcze 2 x. Oczywiście, że nie dla wszystkich. Nie wszyscy mogą czekać.

 • Mariusz

  Z 2018 rowniez, bo zamiast do 95% bedzie do 100

 • Mariusz

  W takim razie jak rozumiec zapisa o ktorym mowi Pawel a ktory znajduje sie na potwierdzeniu z BGK

 • Renata

  Cos czarno to widze…

 • Zgadzam się, że warto walczyć, jednak Ministerstwo i BGK mają często odmienne zdanie na ten sam temat (np. w kwestii interpretacji ustawy odnośnie zapytań bankowych), w ostatecznym rachunku jednak głos BGK przeważa. Dla wszystkich oczekujących byłaby to wymierna pomoc, obawiam się jednak, że szanse na takie rozwiązanie są znikome.

 • Sprawdziłem ten temat w bankach. Wnioski dot. wypłaty dofinansowania z I części puli 2018 pozostaną na statusie „Oczekujący” do końca bieżącego roku.

 • Po to jest forum, aby prowadzić dyskusję. Sprawdziłem jednak ten temat w bankach. Wnioski dot. wypłaty dofinansowania z I części puli 2018 pozostaną na statusie „Oczekujący” do końca bieżącego roku.

 • Pawel

  Pozwolę się nie zgodzić z komentarzem administratora. Taka interpretacja nie jest zgodna z zapisem w otrzymanych przez nas potwierdzeniach przyjęcia wniosku przez BGK. Jest tam zapisane, że wnioski utracą ważność w grudniu roku wypłaty, tj. 2018r. Co prawda do tego czasu zostaną albo potwierdzone, albo limit się wyczerpie.

 • Zrobię jutro rekonesans po bankach i dam znać, jaki ostatni nr oczekuje na przyznanie środków.

 • Mogą Państwo – po 2018-01-01 z I części przyszłorocznej puli. Do momentu spełnienia warunków programu MDM (wiek poniżej 35 lat, brak posiadania własności lokalu mieszkalnego) wnioski można składać „do oporu”.

 • Witam. wnioski z listy oczekujących pozostaną na tym statusie do końca bieżącego roku lub do momentu akceptacji w systemie BGK(czyli przyznania dofinansowania). BGK wyda oświadczenie po wyczerpaniu puli 2018, jednak pojawi się ono dopiero w przyszłym roku (po wyczerpaniu 100% puli).

 • Dokładnie tak, po 08.08 zaczną pojawiać się masowo komentarze od osób korzystających z reaktywowanej puli.

 • Owszem, zmniejsza się, ale obecnie bardzo powoli. Jak będzie w nadchodzących dniach? Trudno niestety powiedzieć.

 • Niestety nie, nowelizacja dotyczy jedynie środków z puli 2017.

 • ok, to w takim razie można się wprowadzać i robić remont

 • Paulina

  moim zdaniem do konca roku 2018 wnioski sa wazne. tak jest tez zapisane w potwierdzeniu nadania nwr. mój doradca też tak uważa. niemniej jednak też czekam na oficjalne potwierdzenie.

 • Paulina

  czytałam już wcześniej twoją opinie na temat interpretacji ustawy i zgadzam się z tobą. mam nadzieję, że wszystko pojdzie pomyślnie. dziękuję w swoim imieniu za interwencję.

 • Renata

  Dzięki Paweł za starania.wcześniejsze doświadczenia z tej strony myślę ukazują iz warto wskazywać na pewne niedokładności ze strony WBK.I walczyć by je uscislic…

 • Wiktoria

  Super! Dzięki za info i działania ☺

 • Renata

  Moim zdaniem zrobią tak samo jak w tym roku.te 5% uwolni sie po 01.01.2018r.(co potwierdziI juz nam moderator strony.).wtedy zrobia na nowo rekrutacje tak samo jak w tym roku.nie możemy wskoczyć na te listę juz teraz gdyż jest ona zarezerwowana dla urodzenia 3 czy kolejnego dziecka.I do stycznia takie osoby mogą wnioskowac o przyznanie im dodatkowych pieniędzy…ja przynajmniej tak to rozumiem…

 • Pawel

  313xx

 • Pawel

  nie ma co nad tym dywagować tylko poczekać jak BGK odniesie się do „prośby” o przekroczenie 50% kwoty limitu. Zwolnienie 5% to inna bajka, ponieważ ma zastosowanie do kwoty ponad 95% – która może być rozdysponowana w roku wypłaty, czyli w 2018r. w naszym przypadku.

 • Mariusz

  Wykorzystanie środków podawane jest co miesiąc, 03.07 powinno być nowe. Jeśli masz wniosek oczekujący to żadne ustawowe terminy Cię nie obowiązują. Ponadto nie ma w ustawie takich terminów o których piszesz w pytaniach.

 • Ola

  Ciekawe jak się z tego wywiążą, ale wiadomość pozytywna.
  Ja też liczę na podpisanie umowy do końca lipca, inaczej może przepaść mi rezerwacja mieszkania. W takim razie czekamy na pisemną odpowiedź. A z ciekawości jaki masz nr ?

 • Mariusz

  przypuszczam, że przeciągną do nowelizacji (sierpnia) i jak się zwolnią środki (5%) z 2018 do wtedy wszyscy dostaną.

 • Pawel

  Druga porcja REWELACJI dla osób nadal oczekujących od 6.4.!
  Napisałem w swoim i waszym imieniu petycję do MIB wskazując, że wstrzymywanie przez BGK przyznania limitu osobom których wnioski przekroczyły 50% do stycznia nie ma uzasadnienia w ustawie ani jej uzasadnieniu. Dyrektor Wydz. podziela moją interpretację i obiecała zwrócić się do BGK by ten przyznał teraz limit WSZYSTKIM przyjętym wnioskom w ramach puli 2018 !!!
  Osobiście liczę na możliwość podpisania umowy kredytowej do końca lipca br. Jak otrzymam pisemną odpowiedź na petycję – potwierdzę na forum.

 • Emilia

  niby trzeba bedzie jeszcze raz złożyć wniosek w sierpniu ale my mamy oczekujący na 2018 i nie możemy składać kolejny raz o dofinansowanie…

 • Romana

  Wnioski nie tracą ważności do końca roku, tylko pytanie czy to będzie r. 2017, czy 2018. Czekamy na odpowiedź. Moderatorzy już wysłali zapytanie w tej sprawie.

 • Jarek

  też chętnie bym się dowiedział konkretnie i dokładnie który numer jako ostatni na ten moment dostał dofinansowanie, bo to że liczba osób się zmniejsza jest logiczne, ale może to wynikać raczej z czegoś innego niż przyznanie środków, po prostu ludziom się kończą okresy rezerwacji… taka to właśnie pomoc od naszego państwa nie wiadomo za dużo, nie wiadomo kiedy… 🙁

 • Renata

  Czy wnioski z listy oczekujacych tracą ważność po ok 90 dni od dnia wysłania do BGK? Czy powinniśmy je modyfikować i wysyłać np. raz w miesiącu aktualne zaświadczenie z pracy o przyznanych dochodach (które teoretycznie traci wazność po upływie 1 miesiąca) itp. jak to rozwiązać prawidłowo? czy BGK wyda oficjalne ośiadczenie na swojej stronie jeżeli środki finansowe z I puli 2018 r. zostaną w pełni zrealizowane. jeżeli dobrze rozumiem w dniu 06.07.2017r. mija 90 dni dla szczęśliwców którzy otrzymali dofinansowanie MDM na podpisanie umów z bankami o kredyt hipoteczny.Czy po upływie tego terminu będzie wiadomo ile środków zostało i czy ktoś z nas ma jeszcze szanse się załapać?Proszę o odpowiedz administratora strony….Czy z numerem RWN 775 mam jeszcze jakieś szanse?
  pozdrawiam wszystkich niecierpliwców…;-)

 • Romana

  No, ja to mogę czekać jeszcze, ale żebym wiedziała, że się doczekam w końcu

 • Wiktoria

  A co z tymi środkami, które powróciły ponoć w takiej ilości, by większości oczekujących wystarczyło?

 • Mariusz

  Raczej nic się nie dzieje, maks. 2-3 wnioski tygodniowo i przy okazji się nie chwalą. Myślę, że oczekujący dostaną ze zwolnionej puli z 2018. Jak już nowelizacja wejdzie w życie będzie wiadomo, musimy dalej czekać, niestety.

 • Emilia

  cisza jest ale ja śledzę codziennie czy coś się ruszyło mój numer 30933 …

 • Romana

  No właśnie też tego nie rozumiem, myślę, że niestety chodzi o to, że jak ludzie będą składać wnioski na sierpień, to i pojawią się nowe komentarze. Nie wiem właśnie, jakie są prognozy dla nas oczekujących, albo dostają osoby, które się nie chwalą na forum, albo nic się nie dzieje… Czy jest możliwe, żeby środki się skończyły dla oczekujących na I pulę 2018? Czy może BGK czeka aż się uzbiera więcej pieniędzy?

 • Ola

  Piszecie że liczba oczekujących się zmniejsza, a wnioski stoją w miejscu. Czy coś się ruszyło? Wiadomo czy cokolwiek się wyjaśni w najbliższym tygodniu?

 • Ola

  Piszecie że liczba oczekujących się zmniejsza, a wnioski stoją w miejscu. Wiadomo czy coś się ruszyło? Czy w przeciągu kilku dni coś pójdzie do przodu?

 • Mariusz

  myślę, że niepotrzebne. Spokojnie, będzie dobrze 🙂 powodzenia

 • Mariusz

  czy dobrze rozumiem, że po zmianie ustawy, część zwolnionych środków trafi do oczekujących ?

 • WZ

  ponoć solidny. działa od 20 lat, ale i tak obawy są 🙁 dzięki za odpowiedź 🙂

 • WZ

  umowa kredytowa już podpisana

 • Liczba osób oczekujących na przyznanie dofinansowania zmniejsza się, a nowych wniosków siłą rzeczy nie przybywa – stąd cisza na forum. Zapewne po 08.08 pojawi się sporo nowych komentarzy, do tego czasu można popisać z nami, jesteśmy codziennie 😉

 • Jeżeli deweloper wyraża zgodę, można się wprowadzać. Proszę tylko pamiętać, aby przekazanie własności lokalu odbyło się po podpisaniu umowy kredytowej.

 • patryk

  straszna cisza się zrobiła na tym forum. chyba wszyscy juz czekają na sierpień. ciekawe czy coś się ruszy od lipca.

 • Mariusz

  masz obawy, których jednoznacznie nikt tu nie rozwieje. Jeśli masz solidnego z doświadczeniem dewelopera to nie ma się czego obawiać…

 • Mariusz

  podpytaj ludzi którzy już kupowali czy nie było problemów

 • Mariusz

  Nie ruszylo i nie ma co liczyc ze wskoczy chocby 50 NWR, ale troche wyjasni sie po nastepnym komunikacie o wykozystaniu, czyli w poniedzialek. A w swojej sprawie to musisz w banku gdzie skladalas wniosek spytac

 • Wiktoria

  No i ciekawe, co to za przestój, bo przecież ponoć dużo środków do puli wróciło. Czyżby urlopy?

 • WZ

  Dziękuję. Ale zastanawiam się bardziej czy mogą później wyniknąć jakieś problemy ze strony dewelopera… Z nimi nigdy nic nie wiadomo 🙁

 • WZ

  deweloper deklaruje że klucze zostaną przekazane październik – listopad 2017 r. PRZED wypłatą MDM. Od tego momentu przepisuje na mnie już wszystkie opłaty za mieszkanie i twierdzi że można już remontować mieszkanie. ale zastanawiam się czy mogą wyniknąć później jakieś problemy…

 • Ola

  Podbijam pytanie, czy coś ruszyło do przodu? Ktoś wie jak to sprawdzić?

 • Romana

  No właśnie się zastanawiam, jakie są nasze szanse, skoro nic się nie dzieje. Wolałabym załapać się już teraz, niż znowu startować w sierpniu. Za długo już to trwa

 • Na pewno się w tej kwestii odezwiemy.

 • Wiktoria

  ok, dzięki. Czekam z niecierpliwością 🙂

 • Niestety nie udało się nam tego dzisiaj sprawdzić, ale przesłaliśmy stosowne zapytanie i wkrótce powinniśmy otrzymać odpowiedź.

 • Jeżeli deweloper wyraża zgodę, można się wprowadzać i zaczynać remont. Nie stanowi to żadnego zagrożenia dla dofinansowania MDM.

 • Bardzo dziękujemy za pozdrowienia. Życzymy wielu miłych chwil we własnym mieszkaniu.

 • Pawel

  A w jaki sposób zapłacisz resztę 10%, czekając na dopłatę z MDM? Skoro ta będzie dopiero wypłacona w styczniu to deweloper może nie przekazać Ci kluczy w tym roku.

 • Andrzej Bond

  Na jakim NWR zatrzymalo sie dzisiaj ?

 • Jacek Hławka

  🙂 oczywiście pamiętam. Daj znać jak mam przekazać prezent. a co do bycia pesymista to jak widzisz wiele sie nie pomyliłem i tylko 100 numerków do przodu poza to co pisałem poszło :). Mówiłem ze do 30400 to numery pewne, a do 30530 mają szansę. Rzeczywistosc okazała sie trochę lepsza… Poza tym nie wiem jak to z Twoim piciem 🙂 karmiącą matkę nie chce rozpijać 🙂

 • Mariusz

  w takim razie wg mnie nic 🙂

 • WZ

  moja wina – nie doprecyzowałem. Odbiór mieszkania jest październik-listopad 2017 r. a środki z mdm dostanie w styczniu 2018

 • Wiktoria

  Czy moderatorzy sprawdzili tę sprawę z ważności wniosku? To jest dość istotne….

 • Mariusz

  jeśli deweloper się nie wyrobi w 2018 to będziesz mieć problem –
  dofinansowanie do zwrotu

 • Mariusz

  będzie honorowy i postawi 🙂

 • WZ

  Cześć!
  Mam pytanie trochę z innej beczki…Zakup mieszkania od dewelopera z dopłatą MDM. Dopłata przyznana na rok 2018. Odbiór mieszkania październik – listopad.
  Podpisana umowa deweloperska w której jest zapis, że przeniesienie własności lokalu nastąpi po wpłacie 100% wartości mieszkania. Czyli po przelaniu przez MDM dopłaty. Na chwilę obecną deweloper otrzymał już 90% wartości mieszkania. Czy jeśli dostane klucze w w/w terminie to mogę od razu ruszać z remontem czy należy czekać na całkowite przeniesienie własności ? Co mogłoby się wydarzyć abym miał jakieś problemy z deweloperem/BGK/Bóg wie z kim :). Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam. WZ

 • Rafał

  Pamiętamy 🙂 daj znać jak rozwinie się sytuacja

 • Ola

  Czy mogłabym prosić o monitorowanie numerków i wpisywanie informacji czy coś poszło dalej? Oczywiście jeśli będziecie mieć taką informację.

 • Romana

  Hahaha, oczywiście, że pamiętam! Pozdrawiam serdecznie i trzymaj za nas dalej kciuki!!

 • Romana

  Gratulację! A tak z ciekawości pytam, czy może wiesz z jaką datą ci przyznali środki i skąd to opóźnienie?

 • Azurra

  Witam wszystkich oczekujących. Ja już dostałam dofinansowanie 6 czerwca. Od 6 kwietnia codziennie po kilka czy kilkanaście razy wchodziłam na forum. Aleź to byly emocje… Z ciekawosci zerknelam teraz co się dzieje w temacie. Widzę że trochę przystopowalo ale jest szansa na nową pulę w sierpniu. Trzymam kciuki za wszystkich szczegolnie za tych ktorzy od początku tworzyli forum. Ps. Pamiętacie o naszym największym forumowym prowodyrze i pesymiscie😉 Jacku H.(Mariusz i Romana na pewno pamietają😆)? Mówił że dofinansowanie dostaną tylko NWR do 30400 a jak pójdzie dalej czyli on dostanie i ja (30530) to stawia mi Belwedera. Jest to w archiwum forum. Otóż oznajmiam że Belweder nadal nie chłodzi się w mojej lodówce…🤔
  Pozdrawiam wszystkich i oczywiście Moderatora MdM

 • Sebastian Filip Żurawik

  Trzymam Kciuki , Ja jestem zaraz po Tobie daj znać jak dostaniesz
  Pozdrawiam
  30666 :))

 • Angelika

  Numer 30400 dostaliśmy informację o przyznaniu środków 🙂

 • Obecnie przyznawane jest dofinansowanie dla wniosków z numerami w okolicach 30650. Szansa jest spora.

 • Owszem, powinien. Sprawdzę temat w poniedziałek.

 • Mariusz

  już powinnaś mieć, przyduś bank

 • Romana

  Jeżeli coś ruszy, to z twoim numerem masz duże szanse.

 • Mariusz

  widzisz czyli tak jak Ci pisałem o ważności wniosku 🙂 a masz jakieś oficjalne potwierdzenie tej informacji z BGK?

 • Ola

  Czy coś się zmieniło? Wiadomo jaki ostatni nr dostał decyzję? Ja mam 30661, sądzicie że dostanę w przeciągu miesiąca?

 • Romana

  Ale jesteś pewny? Zawsze nas informowano, że trzeba w styczniu składać nowe wnioski. Zdaje się, że w poprzednich latach to tak nie działało? Z kąd masz taką informację? To by było super.

 • Mariusz

  Jakis czas temu zadalem takie pytanie BGK, i dostalem odpowiedz ze nie ma takiej mozliwosci. Jesli teraz sie cos zmienilo to powinien pojawic sie jakis oficjalny komunikat bo nawet banki nic o tym nie wiedza

 • BKG powołując się na art. 37 ust. 2 zaprzestał przyjmowania przyszłorocznych środków w chwili przekroczenia 50% puli 2018, co miało miejsce 6-go kwietnia.

 • Mariusz

  A po co rozczasac sprawe skoro w sierpniu bedzie mozna skladac nowe wnioski lub kto moze w styczniu. A wiekszosc oczekujacych w tym ja sam, sami sa sobie winni, mozna bylo zlozyc wniosek przynajmniej 1-2 dni wczesniej

 • Mariusz

  A jak rozumiesz wstrzymanie przyjmowania wnioskow po osiagnieciu 50%?! Ponadto wnioski zlozone 06.04 sa rozpatrzone tylko czekaja za przyznaniem srodkow. Przeczytaj jescze dokument z nr NWR tam masz napisane kiedy zostaja zwracane do banku w ktorym skladales wniosek

 • Pawel

  Mariusz, proponujesz mi czy komuś by mi odpowiedział? Jeśli wiesz to poproszę o konkretny artykuł? Ani w ustawie ani w rozporządzeniu nie znalazłem słowa zabraniającego wykorzystania limitu ponad 50% z roku przyszłego jeśli wniosek został przyjęty przez BGK

 • Pawel

  Art. 37 ust. 3 mówi o pozostawianiu bez rozpatrzenia jedynie wniosków do wypłaty na rok bieżący (przekraczających 95% budżetowanej kwoty) – tu jest pełne zrozumienie. Ten sam ani kolejny ustęp nie mówi tego w stosunku do wniosków złożonych ponad 50%! Czy ktoś widział jakieś wyjaśnienie BGK lub instrukcję z Ministerstwa w tym temacie? Jeśli nie ma – proponuję wystąpić z petycją do MIiR o wezwanie BGK do wydanie potwierdzeń dla 1000 oczekujących wniosków!

 • Pawel

  dla 95% rozumiem, wynika to bowiem z art. 37 ust. 3. (dotyczy tylko puli na bieżący rok). Zapis ten nie ma jednak zastosowania do wniosków na rok przyszły! Skąd nadinterpretacja BGK? Czy ktoś widział wyjaśnienie bądź instrukcję Ministerstwa? Jeśli tego nie ma – wszyscy oczekujący, złóżmy wspólną petycję do MIiR o ponaglenie BGK!

 • Mariusz

  Proponuje dokladnie przeczytac ustawe

 • Decyzja o wstrzymaniu przyznawania limitów jest podejmowana odgórnie, przez BGK. przekroczeniu poziomu 955 kwoty zabudżetowanej na dany rok lu 50% kwoty przeznaczonej na rok przyszły odcinają możliwość przyznawania dofinansowania.

 • Nie, była tylko wzmianka, że jeszcze spora część osób oczekuje na przyznanie wniosków, ale wzorem lat ubiegłych osoby te powinny otrzymać dofinansowanie.

 • Pawel

  Z mojej interpretacji ustawy znikąd nie wynika, że BGK jest ograniczona limitem 50% przy rozpatrywaniu wniosków złożonych w ostatnim dniu tj. 6.4. Ten limit zobowiązywał bank tylko do wydania komunikatu i wstrzymania przyjmowania wniosków od dnia następnego. Nie wiem czym bank się kieruje opóżniając wydanie instytucjom kredytującym informacji o uprawnieniu wnioskodawcy do uzyskania wsparcia (art.10 ust.10 pkt.1). Powinien to zrobić niezwłocznie, wykraczając nawet poza owe 50% gdyż ma nadal do dyspozycji limit 95% z 2018r. (dla przyjętych wniosków), zamiast ociągać się narażając wnioskodawców na utratę możliwości zakupu mieszkania w programie. Czy jakiś prawnik lub MDM mógły się wypowiedzieć?

 • Romana

  No szkoda, czekam więc do końca lipca. Czy na konferencji była mowa o tym jakie są szanse osób obecnie oczekujących?

 • Mariusz

  To jest bardziej logiczne 😀

 • Serdecznie przepraszam, aktualizacja informacji, z możliwości wykorzystania wymienionych %% puli 2018 będzie można skorzystać dopiero po 2018-01-01.

 • Aktualizacja po dzisiejszej konferencji BGK – odblokowanie 5% środków z puli 2018 będzie możliwe dopiero od stycznia przyszłego roku.

 • Aktualizacja po dzisiejszej konferencji BGK – odblokowanie 5% środków z puli 2018 będzie możliwe dopiero od stycznia przyszłego roku.

 • Mariusz

  Jesli 50 % z 760 mln to 380 mln i do tylu bylo rezerwowane to gdzie jest te 5 %?

 • Maros

  Lepiej idź do banku, miałem taką samą sytuację numery daleko po mnie już miały a ja nie i udałem się do banku 16 czerwca i sie okazało ze jakis bład w systemnie mieli i dofinansowanie czekało na mnie już od 6 czerwca :/ juz nawet nie wspomne ze przez ich zwlekanie, moje mieszkanie 14 czerwca się sprzedało 🙁 brak słów ….

 • krzysiek

  Mamy 30551 i ciągle czekamy …

 • Romana

  Przepraszam, że tak marudzę, ale czy to nie jest tak, że rezerwa 5% jest tworzona dopiero z II puli w danym roku?

 • Romana

  Tak, bo są to środki z I puli 2018 roku, czyli osoby na liście rezerwowej właśnie czekają na I pulę 2018 r.

 • Romana

  Ale z takim numerem powinieneś się doczekać.

 • Romana

  To świetna wiadomość. Tylko że rezerwa by była zwolniona dopiero po 16.08. Trzeba rozważyć, czy czekać na I pulę 2018 (lista rezerwowa), czy lepiej odnowa składać wniosek na środki z 2017. W każdym razie zwolnienie rezerwy zwiększa szansę dla osób oczekujących.

 • Honcia

  Dobrze rozumiem,że te dodatkowe 5% z I puli 2018 będzie przeznaczone na wnioski oczekujące,bez konieczności składania nowego wniosku? Chodzi o sytuację,gdy odbiór mieszkania przypada w 2018r.

 • Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego
  w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

 • Nowelizacja pozwoli także wykorzystać 5% rezerwy z I części puli 2018, co pozwoli przeprocesować sporo oczekujących wniosków.

 • Zgadza się, po 16 sierpnia zostanie uruchomione 5% rezerwy z I części puli 2018, co powinno pozwolić przeprocesować większość obecnie oczekujących wniosków.

 • Niestety, niewiele się ruszyło. Na forum była informacja o 30644, my z kolei mamy info o 30646.

 • Gratulujemy!

 • Na razie niestety stagnacja.

 • Andrzej Bond

  Czy MDM ma informacje jaki ostatni wniosek zostal rozpatrzony ?

 • Sebastian Żurawik

  numer 30666 Na dzień dzisiejszy jeszcze nie ma wolnych środków:((

 • Wiktoria

  Świetnie! Gratulacje

 • Romana

  O super! Coś ruszyło! Gratulacje!

 • ss

  Może coś dziś ruszy dalej 🙂
  gratuluję

 • Daria Kamil Janik Jakielaszek

  Witam informuje numer 30644 otrzymał dofinansowanie. Pozdrawiam i trzymam kciuki za resztę 🙂

 • Agnieszka

  Dziękuję za odpowiedz

 • Mariusz

  bez nr NWR nic nie zrobisz i nikt Ci tu nic nie podpowie. powtórzę, jeśli wniosek jest zaakceptowany bank w którym składałaś wniosek ma obowiązek podać Ci ten numer. proponuje rozmowę z dyrektorem tego banku.

 • Mariusz

  jeśli w związku z nowelizacją nie zrezygnują Ci którzy chcieliby (mogliby) jeszcze w tym roku dostać dofinansowanie, to nie ruszy zbytnio. Ja czekam jeszcze ok. miesiąca i przygotowuje się na sierpień

 • Agnieszka

  Dzwoniłam wczoraj do banku i otrzymałam informację że numeru nowe nie mam.W Bgk nie udziela mi żadnych informacji Niewiem co robić dziwna sytuacja od 6 kwietnia cisza

 • ss

  Też mam taką nadzieję, już od dawna nic ciekawego się nie pokazało

 • Romana

  Z tego co zrozumiałam, to 100% wykorzystania środków będzie dotyczyć również roku 2018?

 • Romana

  A wiesz jaki masz numer?

 • Romana

  Jestem ciekawa, czy coś ruszy. Czy MDM ma jakieś wiadomości, czy w ogóle jakieś wnioski zostały rozpatrzone wczoraj?

 • Zgadza się. Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego
  w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

 • sprostowanie – zrozumiałem, że dofinansowanie zostało wypłacone. Jeżeli było to tylko przyznanie dopłaty, ale nie doszło do podpisania umowy – oczywiście można składać wniosek ponownie.

 • ok, zrozumiałem, że dofinansowanie zostało wypłacone. Jeżeli było to tylko przyznanie dopłaty, ale nie doszło do podpisania umowy – oczywiście można składać wniosek ponownie.

 • Niestety nie. Osoby, które otrzymały dofinansowanie znajdują się w rejestrze docelowych kredytobiorców. Przepisy ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi nie pozwalają na ubieganie się o dofinansowanie wkładu własnego osobom, które widnieją w tym rejestrze (art. 10 ust. 10 pkt 1 ustawy).

  Na podstawie Art.10 ust. 10 Bank Gospodarstwa Krajowego, po otrzymaniu wniosku o dofinansowanie wkładu własnego: informuje instytucję kredytującą na podstawie danych zawartych w ewidencji, o której mowa w art. 9 ust. 2 pkt 1, oraz w rejestrze, o którym mowa w art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o finansowym wsparciu rodzin i innych osób w nabywaniu własnego mieszkania (Dz. U. z 2012 r. poz. 90 i 951), o niewystępowaniu przesłanek powodujących brak uprawnienia nabywcy do uzyskania finansowego wsparcia.

  W (Dz. U. z 2012 r. poz. 90 i 951), Art. 3 ust 2
  – Dopłat nie stosuje się, jeżeli którakolwiek z osób, o których mowa w ust. 1, jest lub była stroną innej umowy kredytu preferencyjnego w charakterze docelowego kredytobiorcy.

 • ok, ale cześć osób, którzy nie zdążyli na końcówkę puli 2017 wnioskowała o przyznanie środków z 2018. te osoby mogą teraz zrezygnować i złożyć wnioski raz jeszcze, tym samym uwalniając środki 2018 dla innych oczekujących.

 • Osoby obecnie oczekujące wnioskowały o wypłatę dofinansowania z puli 2018, nowelizacja będzie dotyczyła puli 2017. Każdy musi rozważyć, czy warto nadal czekać, czy też dogadać się ze sprzedającym i otrzymać wypłatę dofinansowania wcześniej.

 • anonijo

  Przecież to jest bez sensu. Tu czekasz 2-3 miesiace na decyzje na liscie oczekujacych i nagle rezygnowac i znowu szukac mieszkan i uzerac sie z developerem na np te same mieszkanie ale inny wniosek> BEz sensu

 • Mariusz

  Co do oczekujących to perspektywa jest słaba, no chyba że masz NWR ok.30800 to możliwe że w ciągu miesiąca lub dwóch dostaniesz. Lepszym rozwiązaniem będzie ponowne złożenie wniosku po nowelizacji w sierpniu, wtedy środki dostaniesz jeszcze na ten rok

 • Mysecka

  A jeśli dostali dofinansowanie ale nie podpisali umowy (bo tak zrozumiałam) to też nie mogą? Przecież zdarza się sytuacja, że jest brak zdolności w danym momencie a za pół roku sytuacja się poprawia i nie można startować ponownie?

 • Jeżeli otrzymaliście Państwo dofinansowanie to tym samym zostaliście wpisani do rejestru docelowych kredytobiorców i nie macie możliwości ponownie wnioskować o udział w programie MDM.

 • Mysecka

  Wspominałam już parę razy, że miałam taki problem. Przycisnęlam w banku, że każdy MUSIAŁ dostać numer NRW. Więc Pani z banku się zaloguje do systemu i sprawdzi status i numer wniosku. W bankach niedouczone z tego systemu babeczki nie wiedzą po prostu, że można to sprawdzić. Cisnąć i cisnąć.

 • vox populi

  oczywiście że tak, jeśli będziecie Państwo spełniać ogólne warunki, czyli np wiek najmłodszego z małżonków

 • Sebastian Żurawik

  Witam
  Składałem wniosek 6.04.2017 około godziny 16.10
  pierwsza wpłate miałem na 30.05 ale z deweloperem udało się dogadać żeby przesunął wpłaty na koniec lipca ale niestety już coraz mniej czasu a o odblokowaniu środków dla mnie Cisza składałem wniosek w pekao.
  Są jakieś szanse ,że środki się zwolnią?
  Czy po ustaleniu z deweloperem przesunięcia wpłaty na styczeń musze potwierdzić to aneksem do umowy deweloperskiej u notariusza?

 • sw

  dostalismy dotacje ale chcemy z niej zrezygnowac i starac sie ponownie w styczniu czy mamy taka mozliwosc?

 • Mariusz

  Dobrze że w ogóle będzie można bo w innym przypadku przepadloby jakieś 80 mln. Dla pozostałych jest jeszcze styczeń 2018, a tam jest ponad 380 mln.

 • Artur

  Szkoda, że tylko z tych środków mogą skorzystać te osoby, które mają odbiór mieszkania w tym roku.

 • Romana

  Hm a nie można dodać aneks do umowy, że przesunie na grudzień? Może ci pójdzie na rękę?

 • Mariusz

  w tej chwili wg mnie oczekujących jest ok. 250 wniosków, po nowelizacji środków ma być na ok. 4000. Masz już doświadczenie w składaniu wniosku, wiesz jakie dokumenty są potrzebne, masz zarezerwowane mieszkanie, więc pozostaje poczekać kilka dni na informacje o szczegółach wznowienia przyjmowania wniosków i po prostu go złożyć, na to że się zastąpisz szansa jest ogromna.

 • Renata

  Skoro środków ma starczyc na 2, 3 dni (podejrzewam że są to bardzo optymistyczne prognozy), to znowu połowa z nas sie nie zalapie…i powstanie sytuacja podobna do tej teraz..

 • Agnieszka

  6 kwietnia

 • Agnieszka

  Czyli bez szansy jestem??

 • Mariusz

  jeśli został przyjęty to muszą wygenerować z systemy BGK Zlecenia, dokument z nr NWR

 • Agnieszka

  6 kwietnia

 • Agnieszka

  Bank powiedział że wniosek przyjęty został ale nie ma numeru, I dalej nic nie wiedza

 • Mariusz

  nie trzeba czekać do grudnia, złożysz 17 sierpnia wniosek i do końca września masz mieszkanie.

 • Mariusz

  złóż nowy wniosek w styczniu 18

 • Mariusz

  musisz przydusić doradce bank ma obowiązek wystawić potwierdzenie przyjęcia wniosku, poniżej jest kilka wątków w tym temacie.
  No chyba że nie zdążyli i wniosek przepadł. W takim przypadku pozostaje sierpień 17 lub styczeń 18

 • Renata

  Skoro jak twierdzi administrator jest tyle odmów i rezygnacji z mdm.dlaczego to wszystko porusza sie tak wolno.I nie wskakują kolejne numery?któż z nas ma tyle szczęścia iz ma komfort poczekać do grudnia aż ewentualnie coś sie zmieni.dziekuje za podnoszenie nad na duchu ale ja wolalabym miec klarowna sytuacje.skoro przez 2 tygodnie wskoczył jeden numer…A czasu coraz mniej.

 • Agnieszka

  6 kwietnia przepraszam

 • Jarosław

  6 maja? Przyjmowanie wniosków zakończyło się 6 lub 7 kwietnia chyba…

 • Wiktoria

  Czy na pewno 6 mają? 6 kwietnia był ostatnim dniem przyjmowania wniosków

 • Mysecka

  Moja ostatnia szansa że dziś lub jutro ruszy się jeszcze trochę 🙂 w sierpniu nie skorzystam bo mój deweloper ma odbór mieszkań na styczeń…

 • Agnieszka

  Witam złożyłam wniosek 6 maja w Alior bank nie otrzymałam numeru ,czy ktoś ma podobną sytuację??Dzwoniłam do doradcy nic nie wiedzą kazali czekać Zastanawiam się nad rezygnacją

 • Najprawdopodobniej tak, ale proponuję poczekać na propozycje BGK.

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • Krzysztof

  Mi w jednym banku powiedzieli, że jako singiel nie mogę składać wgl wniosku o mdm. Zadzwoń może do centrali albo innej placówki bo jak widać doradca w baku doradcy nie równy 😉

 • Daria Kamil Janik Jakielaszek

  To znnaczy ze trzeba wycofac wniosek oczekujacy z puli na 2018?

 • Wiktoria

  Dziękuję

 • Nowelizacja dotyczy środków z 2017, które już wróciły do puli i dotychczas nie było opcji, aby z nich skorzystać. Z kolei osoby oczekujące złożyły wnioski o przyznanie środków z puli 2018. Aby skorzystać z nowelizacji najprawdopodobniej trzeba będzie złożyć nowy wniosek.

 • około 30600

 • Na początku sierpnia polecam zbadać zdolność i rozpocząć zbieranie dokumentów. Wnioski pewnie będzie można składać po 16-tym sierpnia.

 • Nowelizacja dotyczy środków z 2017, które już wróciły do puli i dotychczas nie było opcji, aby z nich skorzystać.

 • To trochę dziwne, bo akurat w WBK nie było problemów z podobnymi korektami.

 • antobijo

  Czy jak jeszcze nie dostałem dofinansowania i czekam TK mam dalej czekać czy mam gdzieś się zapisać na te nowe środki z dofinansowania z 2017 ?

  Łatwiej by było gdyby te środki użyli do tej puli osób na liście rezerwowej ?

  Nie wiem jak teraz czynić , co po kolei ?

 • Daria Kamil Janik Jakielaszek

  Niedlugo tzn kiedy bo trzeba wnioski przygotowac zeby zdazyc….

 • Mariusz

  Jeśli tak mówia to głupoty mówią. Nie wiem jakie masz warunki w WBK, ale z tego co się orientuję są lepsze banki, więc złóż wniosek w innym…

 • Wiktoria

  Czy to znaczy, że w związku z nowelizacją nie ma co liczyć na dofinansowanie z listy rezerwowej z pierwszej puli 2018?

 • Już niedługo rusza kolejna pula dofinansowania 2017. Zarejestruj się bezpłatnie teraz na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/

 • Aga

  Aż z ciekawości zadzwoniłam ma infolinie wbk i tam rownież powiedzieli mi że nie ma możliwości zmiany mieszkania 🙁 czyli dofinansowanie przechodzi mi koło nosa ? 🙁

 • Wiktoria

  A czy MDM ma informacje, jaki nr wniosku jest obecnie na tapecie?

 • G.G

  Można tylko trzeba doradcę zmienić bo jak czyta się na tym forum to zdecydowana większość powinna robić co innego a nie być doradca…

 • Można, tylko powierzchnia i cena innego lokalu musiałaby być bardzo zbliżona do parametrów mieszkania na które złożono wniosek MDM. W uzasadnionych przypadkach bank kredytujący może wystąpić do BGK o dokonanie korekty w systemie BGK Zlecenia.

 • Aga

  Niestety mieszkanie na ktore składalismy mdm zostalo sprzedane … doradca twierdzi że nie można kupić innego mieszkania nawet o podobnych parametrach ceny i powierzchni 🙁 jak to w końcu jest ?

 • Wiktoria

  Tak blisko, a tak daleko….

 • Maria

  A nie wie Pan jaki nr najniższy jest w kolejce w PKO BP?

 • Pablo

  Pewnie chodzi o kolejną transzę do dewelopera

 • Sądzę, że chodzi o ratę płatności dla dewelopera…

 • Nie ma żadnej regularności.

 • Gratulujemy!

 • Hmm, to była tylko robocza hipoteza jednego z naszych doradców, w dodatku niezgodna z zapisami ustawy.

 • Mariusz

  Jak już dowiesz się coś więcej koniecznie napisz. A teraz to poczekaj do sierpnia i nowy wniosek

 • Niekoniecznie, polecam pilny kontakt z Państwa doradcą.

 • Mariusz

  Wyhamowało zupełnie, zresztą zgodnie z przypuszczeniami, z takim nr to może się zrobić wrzesień, ale nigdy nie wiadomo, bo już nie raz byliśmy mile zaskakiwani

 • Sprawdziłem, środki zostały przyznane w dniu 2017-06-06.

 • Kredytobiorca

  Rata płatności? Dostaliście kredyt i teraz oczekujecie dofinansowania MDM? Z tego co wiem, to najpierw otrzymuje się potwierdzenie dofinansowania a dopiero po tym rusza procedura kredytowa.

 • Bartek

  Ile mniej więcej osób dostaje dofinansowanie dziennie ? Mamy problem, bo zbliża nam się rata płatności, a nadal czekamy na dofinansowanie. Nasz nr to 31099 w PKO SA.

 • Ktosiek

  Mąż był dzisiaj w banku dowiedzieć się dlaczego nasz wniosek zestał w tyle i nadal nie ma dofinansowania. Dowiedzieliśmy się, że nas wniosek ma status odrzucony … kobieta w banku nie wiedziała dlaczego i kazała dzwonić w poniedziałek bo będzie jakaś inna Pani która się zajmuje konkretnie MDM …. szkoda tylko że nikt nas nie poinformował to staralibyśmy się w innym banku o kredyt … teraz w sumie sama nie wiem na czym stoję i dlaczego nasz wniosek ma taki status 🙁

 • Wiktoria

  Gratulacje!

 • Angelika

  W eurobanku

 • Ktosiek

  w jakim banku masz złożony wniosek ?

 • Mariusz

  to jest tylko przypuszczenie, a takie podejście do rozpatrywania wniosków byłoby niezgodne z ustawą, no chyba że BGK jakoś inaczej zinterpretowało kolejność wpisaną w ustawie…

 • Jarosław

  A jednak, dobre wieści z Millenium dziś w końcu napłynęły. NWR 30630 otrzymał dofinansowanie! 😀

 • Magda

  Ja brałam w PEKAO SA i chcieli. Tylko ze brałam jako samotna matka z 2 dzieci i potrzebowali pit za 2015 i 2016 że rozliczam się z dziećmi.

 • Jarosław

  Po poniższych rewelacjach od admina o równym podziale puli na banki mam pytanie kto składał wniosek w Millennium i otrzymał dofinansowanie? Z jakim numerem?

 • Angelika

  Czyli jeśli najniższy to 30646 rozumiem , ze z naszym 30400 cos poszło nie tak i już nikłe szanse 🙁

 • Oby jutro rzeczywiście wpadły jakieś dobre newsy

 • Mariusz

  Tak sie tylko zastanawiam. Bo kolejnosci nie widac, szczegolnie w ostatnim czasie a ustawa mowi o kolejnosci. Nie ma co juz chyba tego rozczasac, najwazniejsze zeby wszystkim sie udalo 🙂 do jutra, oby z lepszymi informacjami

 • Też mamy taką nadzieję, wszystko okaże się po 21-wszym.

 • Mariusz

  To całkiem dobra wiadomość, widać przyznaniem że podchodzą do sprawy na poważnie 🙂 miejmy nadzieje że określa jakieś ramy czasowe a przede wszystkim szczegóły nowelizacji…

 • Niestety – nie mam pojęcia. Jeden z naszych doradców wysnuł tezę, że środki są przyznawane proporcjonalnie po bankach, dlatego w jednym dopłata przyznawana jest dla wyższych numerów. Ile w tym prawdy – nie potrafię niestety powiedzieć.

 • Witam.
  Ad 1. Trudno powiedzieć, może to potrwać nawet do końca roku.
  Ad 2. Pewnie, wnioski można składać dopóty, dopóki spełniają Państwo warunki programu MDM.

 • Mariusz

  ok, dla mnie sprawa jasna. Dzięki. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy nie oczekuje też jednoznacznej odpowiedzi, dlaczego nr ok.30400 nie maja a dostały 30700?!

 • Ja bym cisnął doradcę. Wczoraj nie zdążyłem przeczytać informacji o nr wniosku, kiedy następnym razem będziemy w WBK, zapytam o ten numer.

 • Nie. Za tydzień będzie konferencja w BGK na ten temat, wtedy napiszemy oczywiście coś więcej.

 • Kiedy rozmawialiśmy o tym z BGK, padła informacja, że wszystkie oczekujące wnioski powinny otrzymać dofinansowanie. Opinia ta była oparta na doświadczeniach z ubiegłego roku, kiedy to wszyscy oczekujący otrzymali dofinansowanie i jeszcze sporo zostało. nie jestem niestety w stanie powiedzieć, czy będzie to kwestia najbliższych tygodni, czy miesięcy.

 • Maria

  Mam pytanie… nawet dwa :):
  1) mam nr 31036 oczekujący … ile czasu jeszcze zajmie przyznawanie środków?
  2) czy w ogóle jest możliwość składania wniosku po nowelizacji ustawy MDM (po wakacjach) na środki z 2017 roku jeżeli już w styczniu składaliśmy na 2017 i termin 60 dni nam miną dlatego straciliśmy dotacje

 • Mariusz

  A coś więcej o nowelizacji wiadomo?

 • Pysiul

  Co w takim przypadku powinienem zrobić ? 🙁

 • Mariusz

  W ubiegłym tygodniu mieliście co prawda nie oficjalne, ale dajace nadziej informację, że większość oczekujacych powinna się załapać. Czy w waszej ocenie to jest kwestia dni, tygodni czy miesięcy? Na liście oczekujących wg mnie jest ok. 250 wniosków. Ile z nich ma szansę?

 • Niestety nie, [przyznawanie środków odrobinę przyhamowało. Najniższy oczekujący nr o jakim wiemy to 30646.

 • Bardziej to kwestia analityka badającego daną sprawę, ale tak, często tak to właśnie wygląda.

 • Nie ma problemu, polecamy się.

 • Środki powinny być już przyznane, najniższy numer w WBK to obecnie 30646.

 • Stynka

  No wlasnie ode mnie dopiero chcieli kiedy dostałam dofinansowanie 🙂

 • Kredytobiorca

  Czytając na forum różne wypowiedzi, odnoszę wrażenie, że to czy dany bank wymaga jakiegoś dokumentu lub nie, zależy wyłącznie od kompetencji (bądź co gorsza humoru) pracownika danej placówki lub doradcy finansowego. Co człowiek to inna historia.

 • Wiktoria

  Powiedziałabym, że wręcz już niecierpliwie oczekujących. Cierpliwie było jakiś miesiąc temu 😉

 • Mariusz

  Czy drodzy państwo z MDM 🙂 macie dla nas cierpliwie oczekujących jakieś (dobre) wieści ?

 • Mariusz

  W Pekao SA chyba też nie chcą, przynajmniej odemnie jeszcze nie chcieli, ale ja jeszcze czekam za dofinansowaniem

 • Kredytobiorca

  PKO BP pitu nie chciał, Pekao SA – chciał.

 • Stynka

  Dziękuję bardzo

 • Pysiul

  Proszę o sprawdzenie numeru 30478 w wbk, nadal cisza 🙁

 • Pysiul

  Prosiłbym o sprawdzenie mojego w wbk 30478 🙂 nadal cisza …

 • Romana

  Może ci jutro ktoś z MDM da odpowiedź, jeżeli nie, to spróbuj się zalogować do ich formularza, to sami do ciebie zadzwonią, ale ja bym poszła do banku i dalej załatwiałam sama kredyt.

 • Romana

  Nie znam się, ale czemu byś nie mogła sama podpisać umowę. W końcowej fazie kredytu i tak myślę, że to wy musicie iść osobiście do oddziału.Bank ma też w tym swój interes, żeby sprzedać kredyt, więc skoro ona się wycofała, to z wami to załatwi. W banku nie możecie bezpośrednio zasięgnąć opinii?

 • Sugeruję kontakt z pierwszym bankiem i sprawdzenie, na jakim etapie jest wniosek. Jeżeli rzeczywiście jest już decyzja pozytywna, nie ma potrzeby, aby pośrednik asystował przy podpisywaniu umowy. Niemniej – jeżeli szuka Pani fachowej opieki doradcy – zachęcam do rejestracji u nas.

 • Stynka

  Czy Mieszkanie Dla Młodych moze mi pomoc. Mamy decyzje pozytywna z jednego banku ale czekamy jeszcze na decyzje z innego banku by porownac raty. Dzis wycofala nam sie posredniczka ktora zalatwila nam kredyt i teraz pytanie czy umowa ktora czeka na nas do podpisu w banku z pozytywna decyzja przepada jesli ona zrezygnowala? Czy moge spokojnie podpisac ta umowe tym bankiem nawet bez niej? Czy musze szukac nowego posrednika i zalatwiac w tym banku wszystko od nowa? Pilne prosze o pomoc 🙁 caly czas mam pod gorke 🙁

 • Wiktoria

  Niestety nie wiem

 • Paulina

  w millenium ode mnie nie chcieli

 • Polecam poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego
  w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

 • Jaki nr wniosku? Będziemy jutro w tym banku i możemy także podpytać.

 • Gdybym pracował w danym banku, też bym tak mówił… 😉

  A poważniej, może Pan złożyć wnioski w tylu instytucjach, w ilu Pan zechce, ale uwaga: wnioski o dofinansowanie wkładu własnego złożone za pośrednictwem więcej niż jednej instytucji kredytującej przez nabywcę ubiegającego się o finansowe wsparcie mogą dotyczyć wyłącznie tego samego mieszkania, a określone w tych wnioskach terminy wypłaty finansowego wsparcia nie mogą się różnić. Wysokość finansowego wsparcia w tych przypadkach ustala się na podstawie wysokości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia pierwszego wniosku.

  Dodatkowo, nie jest możliwe zakończenie procesu, jeżeli posiada Pan otwarte wnioski kredytowe w innych bankach, w pewnym momencie procesów będzie się Pan musiał zdecydować na jeden bank i w nim doprowadzić do podpisania umowy kredytowej.

 • Stynka

  Mam pytanie. Orientujecie sie moze w ktorych bankach nie chca pitow do kredytu? Wbk na pewno, alior bank tez a ktos mial moze w innym banku co tez nie chcieli? Pilne.

 • Maria

  Miałabym prośbę że jeżeli się pojawi to żebyś wrzucił… dobrze?? Dzięki z góry 🙂

 • Romana

  Może MDM będzie miało wieczorem więcej informacji, czy dzisiaj były rozpatrzone jakieś wnioski

 • Romana

  Obawiam się, czy sobie nie zrobił wolne. W czwartek święto…

 • Mysecka

  Miałam ten sam problem ale wywalczyłam. Pani ma się zalogować do zleceń i tam będzie Twój wniosek z Twoim numerem. Po prostu jej się generuje z automatu dopiero jak środki są przyznane a tak to trzeba sobie samemu poszukać. Moja poszukała i znalazła numer. Wtedy na wydruku jest „oczekujący”

 • Rafał

  Powinna być aktualizacja lada dzień.

 • Maria

  Czy ktoś wie coś na temat aktualizacji na Ministerstwie odnośnie liczby umów i dofinansowania?? W poprzednich postach Rafał zamieszczał takie dane … z tego co widziałam były aktualizowane 10,20 i ostatniego każdego miesiąca.

 • Rafał

  Tabelka jest mojego autorstwa na podstawie danych, jakie wrzuca ministerstwo infrastruktury i budownictwa.. Niestety linku wkleić nie mogę (są moderowane), ale mogę jego zdjęcie wrzucić 😉
  https://uploads.disquscdn.com/images/4e44e0f5f58d876abc0f34d7c4fd1908ef656c5923e5909bdcf0849ed43186a6.png

 • Maria

  Skąd takie informacje się bierze Rafał??

 • Wiktoria

  Romana, życzę wytrwałości

 • Mariusz

  a ja mam odwrotnie, bez doradcy nie załatwiłbym wcale

 • Romana

  No i to jest inna współpraca. Nie chcę tutaj wypisywać, co sobie o tym myślę… bo nie można wrzucać wszystkich do jednego worka, ale następnym razem tylko bym załatwiała sama osobiście, bezpośrednio w banku

 • Romana

  Idź, spróbuj, nie daj się zbyć. W końcu masz argumenty. Trzymam kciuki!

 • Mariusz

  mój od piątku czuwa 🙂

 • Romana

  W piątek mi się udało sprawdzić bezpośrednio w banku, no to jeszcze statut oczekujący.

 • Romana

  Pośrednik znów nie odbiera telefon.

 • Mariusz

  jeśli składałaś wniosek przez doradce to bank może z tobą nie chcieć rozwiać, ale to zależy od banku. Jest kilka osób z podobnym problemem co Ty i tak sobie myślę że to w dużej mierze zależy od banków, ciekawy jestem w jakich bankach mają inni z tym samym problemem ?!

 • Wiktoria

  Oj przyda się. Dzięki

 • Wiktoria

  Ja bym spróbowała w banku, ale różnie to bywa. Jeśli załatwiła wniosek przez doradcę, to bank może się tym zasłaniać. Chociaż niektóre banki są bardziej przychylne…

 • Konrad

  MIlenium

 • Kasia Ostrowicz

  Jesli pojde do banku wbk zapytac dlaczego moj wniosek nadal nie jest rozpatrzony to uzyskam informacje ? Czy sama nic nie zdziałam ? 🙁 doradca twierdzi ze nadal muszę czekac mimo ze dofinansowanie maja juz wnioski z numerem o 200 wyższym 🙁

 • Daria Kamil Janik Jakielaszek

  Dzieki wielkie:) najwidoczniej obecny moj bank ma niedoinformowana kadre…. Mam nadzieje ze sie niedlugo z niego wyniose. Nawet konto oszczednosciowe to smiechu warte….

 • Mariusz

  Miejmy nadzieję że jutro lub w środę bo jak nie to dopiero w następnym tygodniu. Dzwonilas dziś czy nie masz ?

 • Daria Kamil Janik Jakielaszek

  Jaki bank?

 • Konrad

  Trzymam kciuki za Was 🙂

 • Wiktoria

  Tak, widziałam. Nie od świeżyło mi forum

 • Romana

  Tak mi się coś wydaję, że jest jeszcze dużo wniosków z okolicy 600, więc nie wiem, czy te z okolicy 700 skoczą już w tym tygodniu. Chociaż numer ok. 720 już dostał.

 • Romana

  już się pochwalił: 30624

 • Wiktoria

  Ok. Dzięki. Nie od świeży ło mi wcześniej forum

 • Wiktoria

  Czekamy, aż Konrad pochwali się swoim NWR

 • Romana

  Dzięki!

 • Adrian Adekowski

  Jakieś informacje macie jakie NWR dzisiaj wskoczyły?

 • Konrad

  30624

 • Wiktoria

  Gratulacje! A jaki nr NWR?

 • Romana

  Super! W końcu ktoś! Gratulacje! Czy możesz powiedzieć jaki nr?

 • Konrad

  Ja dziś dostałem

 • Konrad

  Ja dostałem dziś.

 • Ktosiek

  Ja mam numer 30478 i też cisza….

 • Wiktoria

  Męcz swojego doradcę. A jak nie odbierze, to próbuj mimo wszystko w banku

 • Mariusz

  tak, to jest jak nie jesteś w temacie to mogą wciskać głupoty…

 • Romana

  Jestem ciekawa, czy dzisiaj coś ruszy, czy może dopiero jutro?

 • Daria Kamil Janik Jakielaszek

  No wlasnie ja juz Sam nie wiem akurat to mi powiedzieli w moim banku w ktorym mam ROR od poczatku zawsze cos bylo u nich nie tak ale jak pozyczke gotowkowa to co miesiac dzwonia i proponuja….

 • Mariusz

  jak dostaniesz dofinansowanie to możesz złożyć tyle wniosków ile Ci się podoba, takie są zapisy ustawy.

 • Mariusz

  a widzisz delikatną różnicę miedzy złożony a zarejestrowany. Ja składałem o 16, a potwierdzenie mam z 19. A Ewa pisze że składała o 18.

 • Romana

  No dziwne to jest, bo jakiś czas się sytuacja powtarza. MDM mówi, że wnioski są rozpatrywane według kolejności zgłoszeń, ale też tutaj ludzie mówili, że w BGK na infolinii im mówili, że to zależy od kwoty jaka się akurat zwolni. Ktoś inny pisał, że BGK czeka, aż się uzbiera jakaś większa kwota i wtedy rozpatruje jakąś porcję wniosków. Kto wie, jak jest naprawdę? Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że może się nie spieszyć z informacją bank kredytujący lub pośrednik

 • Romana

  No to chyba nie jest prawda. Ile razy moderator tutaj na forum mówił, że można zmienić bank. Idziesz do wybranego banku i mówisz, że środki masz przyznane i zaczynasz załatwiać kredyt. Oni się podpinają pod twoje dofinansowanie i od nowa ci się nalicza 60 dni.

 • Romana

  No tylko ja się boję, że mój pośrednik , zanim się zorientuję, to może minąć kilka dni. W sumie do banku teoretycznie to mi nie wolno dzwonić. W zeszłym tygodniu pośrednik w ogóle nie odbierał telefonów od nas.

 • Daria Kamil Janik Jakielaszek

  A w banku mi dzis powiedzieli ze nie ma mozliwosci zmiany instytucji kredytujacej jesli mialem zlozony wniosek o Mdm w banku XXXX…

 • Maciek

  Dokładnie o 18:56:14

 • Romana

  Hm, no to ale poproś o wydruk nwr, to jest potwierdzenie, że w ogóle jesteście w systemie zarejestrowani. Ja mam na moim wydruku napisane, że wygenerowane w dniu 6.04.2017 w okolicach g. 18 i mam nr NWR 30790. Podobno są dwa numery nwr, było o tym pisane już tu na forum. Jeżeli ktoś już bardzo późno rezerwował, to ma bez tego drugiego numeru nwr. Wtedy najpierw dostaną osoby z drugi numerem nwr a potem dopiero osoby bez numeru nwr. Kobieta w banku powinna mieć jakiś wydruk, że jesteś w stemie BGK zlecenia

 • Maciek

  Bzdura, mój wniosek został zarejestrowany koło 19 i mam nadany nr 31009

 • Artur

  Ja składałem we czwartek 6.04 przed 17. Doradca mówił, że jestem na liście rezerwowej Ale nr NWR nie wie jaki. Sam pojechałem do banku i go otrzymałem.

 • Daria Kamil Janik Jakielaszek

  To moze kredyt juz zalatwiacie bez dofinansowania? Bo w banku stwierdzili ze jesli nie ma numeru NWR to tylko taka mozliwosc zostala.

 • Mariusz

  późno masz złożony ten wniosek więc może tak być. Jeśli rzeczywiście tak jest, to musisz poczekać za zmianą ustawy i składać nowy wniosek po wakacjach lub z nowej puli w styczniu 2018. Mimo to jeśli Pani twierdzi że jesteś na liście rezerwowej, to jedynym potwierdzeniem tego jest nadany nr NWR, to jest obowiązek BGK wygenerowania takiego dokumentu i udostępnienie Tobie.

 • Ewa Osmańska

  Pani uparcie twierdzi że nie ma żadnego numeru

 • Mariusz

  owszem, w banku w którym składaliście wniosek, jeśli jest zarejestrowany to powinniście mieć nadany nr NWR

 • Ewa Osmańska

  Witam.mój wniosek na mdm byl złożony 06.04 koło 18.przeszliśmy wstepna weryfikację był rzeczoznawca z banku ale nie mam numeru przyjęcia wniosku i podobno jestem na liście rezerwowej.czy można to jakoś sprawdzić.

 • Wiktoria

  No to zaczynamy nowy tydzień. Mam nadzieję, że będzie jeszcze bardziej obfity, niż ten poprzedni i mam nadzieję, że nie sprawdzą się te wszystkie pesymistyczne rokowania

 • Stynka

  Musisz pomęczyć bank żeby łaskawie sprawdzili bo oni sami się nie ruszą 😉

 • Mariusz

  Proponuję udać się do doradcy bo już dawno powinniście mieć dofinansowanie, tym bardziej że dostały już nr ponad 30600

 • Wiktoria

  Trzeba uderzyć do banku. Dofinansowanie powinno już być.

 • Renata

  W pn

 • Renata

  Też mam taką nadzieję iz w będzie coś wiadomo…

 • Angelika

  My mamy numer NWR 30400 i nadal nic 🙁

 • Wiktoria

  Oby ten przyszły tydzień był tak samo owocny, jak zeszły

 • Mariusz

  Z poniższych wpisów MDM, to więcej niż pewne 🙂

 • Zapraszamy w poniedziałek.

 • Romana

  Chyba trzeba poczekać na poniedziałek, wtorek. Mam nadzieję, że coś ruszy

 • Miejmy nadzieję, że pod koniec wakacji.

 • Niestety nie, przykro mi.

 • Spokojnie, starczy dla dużej liczby kredytobiorców.

 • Wiktoria

  Dzisiaj nic? 🙁

 • Jarmol

  A w jakim czasie to wszystko moze ruszyc?

 • Jarosław

  Adminie czy udało się coś ustalić?

 • Pytanie

  A wiadomo o jakiej kwocie środków mówimy ? Czy spokojnie dla duzej liczby beneficjentów starczy czy raczej nie …..??

 • Pytanie

  Mam nadzieję że się uda 😉

 • Jasne, jeżeli będzie taka opcja, to sprawdzę.

 • Jarosław

  Adminie czy można prosić o podobne sprawdzenie numeru 30630? Wyższe numery otrzymały informację o dofinansowaniu, a u nas ponoć nadal bez zmian…

 • Mariusz

  A jednak bardzo dobre wieści 🙂

 • Mariusz

  Nie ma sprawy 🙂

 • Jeżeli kwota dofinansowania nie ulegnie zmianie (ze względu na zmianę metrażu użytkowego), to bank kredytujący może w uzasadnionym przypadku zwrócić się do BGK z prośbą o korektę wniosku w systemie BGK Zlecenia.

 • ok, dam znać, jeżeli uda się coś ustalić.

 • Ktosiek

  Mój dokładny numer to 30478. Będę wdzięczny za informacje

 • Cała przyjemność po naszej stronie.

 • Nie znam takiego powodu. Dofinansowanie powinno już być przyznane, tym bardziej, że kwota dopłaty jest umiarkowana jak na MDM. Jeżeli można, spiszę podany numer, jeżeli uda się uzyskać wyjaśnienie od naszych doradców, dam znać.

 • Polecam poprosić doradcę o przesłanie lub wydrukowanie potwierdzenia rejestracji wniosku o przyznanie dofinansowania (NWR). Bank ma obowiązek wydać taki dokument Klientowi.

  „Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wniosek nabywcy o dofinansowanie wkładu własnego
  z dnia xxx, złożony przez nabywcę/ów: xxx
  w Banku xxx został zarejestrowany w Banku Gospodarstwa Krajowego
  w dniu xxx pod numerem NWR-xxx z limitem środków w wysokości: xxx”

 • Spokojnie, środków najprawdopodobniej wystarczy dla wszystkich oczekujących, dodatkowo jest spora szansa na uruchomienie dodatkowej puli na 2017 (więcej informacji na głównej).

 • Romana

  Świetnie!. Dziękuję za odpowiedź!

 • Ktosiek

  Jaki w takim razie może być powód, że mój wniosek z nr 30470 nadal nie ma akceptacji ? 🙁 Doradca finansowy twierdzi, że czekamy na to aż zwolni się nasza konkretna kwota 34 tys …

 • Można np. poprosić kogoś z rodziny o pomoc przy liczeniu zdolności kredytowej. W odniesieniu do Art. 6 pkt 3 Ustawy MDM: „Jeżeli w ocenie instytucji kredytującej nabywca, pomimo dofinansowania wkładu własnego, nie będzie posiadał zdolności kredytowej w rozumieniu art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128 i 559), do umowy kredytu mogą przystąpić inne osoby.”

  Inna osoba wspomaga jedynie zdolność kredytową beneficjenta, nie będzie natomiast współwłaścicielem mieszkania.

 • Nie, dofinansowanie jest przydzielane wg daty akceptacji wniosku w systemie BGK Zlecenia.

 • Ktosiek

  a czy to prawda że wnioski wskakują kwotami ? Czyli jeśli zwolni się kwota np. 34 tys to wniosek składany właśnie o taką kwotę zostanie zaakceptowany ?

 • Tak, będzie taka możliwość.

 • Zgadza się. Przy okazji – bardzo dziękujemy za aktywność na forum.

 • Jest spora szansa.

 • Będziemy Państwa informować na bieżąco, jakie numery aktualnie „wskakują” oraz jaki jest status prac związanych z nowelizacją ustawy. Umożliwi to komfort decyzji.

 • Pytanie

  Ale czyw w mojej w/w sytuacji po nowelizacji ustawy będę mogła złożyć wniosek na inne mieszkanie? Tzn z innym metrażem ? Czytając artykuł wydaje się że tak ale proszę o potwierdzenie. …

 • Romana

  No to jest naprawdę świetna informacja. Bardzo dziękuję! Chciałam się tylko zapytać, czy w razie, jakby jednak środków miało zabraknąć, czy będzie wiadomo, że lista jest już wyczyszczona i nie ma na co dłużej czekać , ale składać wniosek na pulę z 2017 r?

 • Mariusz

  Miesiąc temu miałem podobne informację z MIiB ale nie wspominali nic i zmianie ustawy, tylko że aktualna nie przewiduje wznowienia. Dobrze że poszliście tropem moich wcześniejszych wpisów 🙂

 • Mariusz

  Czyli pewnie w poniedziałek następne numery z oczekujących „wskoczą”

 • Nowe mieszkanie powinno spełniać limity ceny, jego wartość nie musi być identyczna. Jeżeli chodzi o powierzchnię użytkową, może być większa o ile nie spowoduje to zwiększenia kwoty dofinansowania. W uzasadnionych przypadkach bank kredytujący może wystąpić do BGK o korektę wniosku w systemie BGK Zlecenia.

 • Zgadza się.

 • Szansa na nowelizację jest bardzo duża. wstępny projekt zmiany ustawy jest już przygotowany.

 • Potrzebowaliśmy potwierdzić kilka informacji, artykuł jest już na głównej stronie.

 • Na głównej 😉

 • Owszem, artykuł już na głównej.

 • Na pocieszenie, otrzymaliśmy nieoficjalne info, że najprawdopodobniej środków wystarczy dla wszystkich oczekujących (sporo środków wraca do BGKu z negatów i rezygnacji).

 • Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym artykułem „Czy BGK wznowi przyjmowanie wniosków w programie Mieszkanie dla Młodych jeszcze w 2017?” na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com/czy-bgk-wznowi-przyjmowanie-wnioskow-w-programie-mieszkanie-dla-mlodych-jeszcze-w-2017/

 • Ewa

  jak nie ma przerwy dłuższej niż 30 dni to ok np w PKO BP

 • Yrek York

  Mnie powiedzieli ze musze spełnić warunek limitów ceny za metr

 • adam

  i gdzie te wiadomosci?

 • Ktosiek

  Zastanawia mnie jedna rzecz … jeśli własciciel mieszkania które chce kupić się rozmyśli to wiadomo, że mogę kupić o podobnym metrażu i podobnej cenie ale jak podobnej ? może być metraż ten sam a różnica 15 tys ?

 • Romana

  Dziękuję

 • Mariusz

  tu raczej nie odpowie wprost, najlepsze rozwiązanie to spacer do bankow. Banki mają różne wymagania są takie które zaakceptują promesę, albo umowę z poprzedniej firmy, PIT itp. Najlepiej spytać w bankach.

 • Paulina

  MDM i co z tymi rewelacjami? Udało się coś ustalić?

 • sw

  help! w momencie składania wniosku o MDm mialam umowe na 3 lata, czekalam na srodki nie wierzylam dostalismy…tylko ja w ramach grupy kapitalowej zmienilam prace teraz mam okres probny czy poza nowa umowa, wspolkredytobioraca sa inne pomysly na podniesienie zdolnosci?

 • Adam Wu

  30613 ..

 • Wiktoria

  To dobrze, że się udało. Tak na marginesie, ja też czasem mam wrażenie, że więcej wiem o mdm, niż mój doradca…

 • Emilia

  :-)dobrze,ze jest to forum :-)uf,ale poranek

 • Romana

  U mnie nic nwr: 30790

 • Romana

  No widzisz, to w końcu znalazło się jakieś rozwiązanie, ale nerwy są. Pani doradca niesamowita..haha

 • Ktosiek

  Dostał ktoś dzisiaj dofinansowanie ?

 • Emilia

  wniosek w PKOBP

 • Rafał

  Jesteś na liście oczekujących. 60 dni jeszcze nie jest liczone. Zacznie być dopiero PO przyznaniu środków.

 • Emilia

  mamy umowę z deweloperem do 10 czerwca, ale już dzisiaj otrzymamy aneks na 3 miesiace…
  dzwoniłam i przeprosiłam za zamieszanie
  Pani doradca nie wiedziała ,ze 60 dni jest od otrzymania z BGK środków na załatwienie formalności..EMOCJE 🙁

 • Romana

  No niestety, tak to wygląda a jest to przykre, bo przecież tutaj nie chodzi o kupno nowych butów…

 • Jarosław

  Jaki bank?

 • Romana

  Hm, do kiedy masz wpłacić pieniądze? Jak masz jeszcze czas kilka miesięcy, czy przynajmniej dwa, to zaczekaj. Z twoim numerem raczej jeszcze nie masz przyznanych środków. Może twojemu doradcy chodziło o to, że myślał, że jak masz wysoki numer, to że się nie załapiesz na dopłacie z tej puli, ale podobno mają być jakieś rewelacje. Poczytaj poniżej. Może być, że wrócą pieniądze z 2017 roku, ale nie wiemy formalnie jak to będzie wyglądać, może trzeba będzie ponownie składać wnioski. Też zależy jaką masz umowę z deweloperem, chodzi o zadatek, żebyś nie straciła. Może developer jeszcze poczeka…

 • Wiktoria

  A to inna sprawa. Pozostaje czekać

 • Emilia

  przepraszam mój numer to
  NWR-2017-030933

 • Emilia

  MEIL OD PANI W BANKU KOLEŻANKA PANI DORADCY
  Sprawdziłam, tak, 60 dni od zaakceptowania przez BGK, wnioski są w oczekiwaniu
  PANI DORADCA : „faktycznie”
  ZARAZ MNIE CHYBA COŚ TRAFI !!!!!!!!!!

 • Emilia

  ręce opadają
  Pani Doradca wysłała mojego meila do banku…
  czekam na odpowiedź
  🙁

 • Romana

  O dopiero teraz zauważyłam, twój numer. To chyba ma być 30 093. Jeżeli taki niski, to powinnaś szybko działać, bo środki mogłaś mieć przyznane już pod koniec maja z takim numerem. Więc teoretycznie najpóźniej do końca lipca musisz załatwić kredyt. W ogóle to dziwna sprawa, z takim niskim numerem, to powinnaś już dawno mieć informacje o dofinansowaniu.

 • Emilia

  Pani DORADCA wysłała zapytanie do banku

 • Emilia

  przepraszam mój numer to NWR-2017-030933
  jedna trójka mi uciekła przy wklejaniu

 • Emilia

  przepraszam mój numer to
  NWR-2017-030933

 • Emilia

  przepraszam mój numer toNWR-2017-030933

  zapomiałam jednej trójki

 • Emilia

  ok dziękuję za Wasze odpowiedzi . To ja już nie wiem co robić 🙁 Dzisiaj napisałam do dewelopera ,że rezygnujemy bo mamy od nowa wszystko składać w styczniu

 • Romana

  Idź do banku, dowiedz się, czy już przypadkiem nie masz środki przyznane, bo wtedy musisz zacząć działać. Jeżeli jeszcze nie masz, to poproś, żeby kontaktowali bezpośrednio ciebie w momencie przyznania środków. Mogą się w banku wykręcać, że mogą informować tylko pośrednika, ale spróbuj naciskać i nie daj się zbyć. Jak nie będą chcieli z tobą bezpośrednio rozmawiać, to musisz naciskać na doradcę i wyjaśnić mu na czym polega lista rezerwowa. A jaki masz numer?

 • Wiktoria

  Dzwoń do doradcy. Środki powinnaś mieć już przyznane.

 • Wiktoria

  Doradca chyba nie był przeszkolony z mdm-u. Ludzie z wyższym od Ciebie nr NWR dostali dofinansowanie. Jeśli masz status oczekujący, to wniosek jest ważny.

 • Artur

  Jak będziesz miała przyznane środki to masz 60 dni na podpisanie umowy z bankiem. Na liście rezerwowej możesz czekać i czekać.
  Coś masz mało doiformowanego doradcę.

 • Romana

  Jeszcze ci powiem, że my wszyscy co jesteśmy na liście rezerwowej składaliśmy 6 kwietnia wniosek i mamy taki sam status co ty i nic nam się na razie nie skończyło. To by nikt z nas nie miał szans.

 • Emilia

  to do kiedy powinnam czekać?

 • Romana

  Powinieneś iść do banku, który ci rezerwował środki w MDM i dowiedzieć się jaki jest statut twojego wniosku, bo jeżeli masz środki przyznane, to musisz szybko załatwiać kredyt (60 dni od momentu przyznania środków).

 • Mariusz

  Powiem krótko… zmień bank a przynajmniej doradce

 • Romana

  Nie prawda, doradcy sami mylą pojęcia. Dopóki jesteś na liście oczekujących, nie masz przyznane środki, to jesteś w zawieszeniu i nic się nie nalicza. Od momentu przyznania środków nalicza się 60 dni, żeby załatwić kredyt, jeżeli ci coś nie wychodzi z jednym bankiem, to zanim skończy się 60 dni, możesz złożyć wniosek w innym banku i ponownie od tego momentu, ale tylko w drugim banku nalicza się 60 dni.

 • Emilia

  Jaką wyskość zadatku wpłaciłeś ? My musimy rozwiazać umowę do 10 tylko nie wiem jak napisać oświadczenie żeby zadatek nie przepadł w końcu nie z naszej winy nie otrzymaliśmy MDM

 • Emilia

  To ja nic z tego nie rozumiem na co Wy czekacie jeszcze. Nasz doradca poinformował mnie już z miesiac temu że szanse są marne, bo 6 kwietnia składaliśmy wniosek i 6 czerwca on już jest NIE WAŻNY BO UPŁYNĘŁO 60 dni i nasz status jest :
  POTWIERDZENIE PRZYJĘCIA wniosku nabywcy o dofinansowanie wkładu
  własnego, którym mowa w art. 10 ust. 10 pkt 1 Ustawy z dnia 27 września 2013 roku
  o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi na
  listę wniosków oczekujących
  na limit Nr
  NWR-2017-03093

  i musimy w styczniu jeszcze raz złożyć wniosek…
  ja już nic z tego nie rozumiem 🙁

 • Mariusz

  Spytaj w banku bo powinieneś już miec

 • Wiktoria

  Trzeba zspytać u doradcy w banku. Z takim nr NWR powinieneś już dostać dofinansowanie

 • Jarosław

  To poświęć chwilę na jego prześledzenie 😉 Informację taką uzyskasz tylko w banku w którym składałeś wniosek. Przyciśnij doradcę, bo ponoć wyższe numer od Twojego już dostały. Przy czym sam mam 30630 i wciąż nie mam informacji… Ale to Millennium, doradca nie sprawdzi tylko musi pisać do analityka i czekać aż ten łaskawie sprawdzi i odpisze.

 • Mariusz

  To byłoby trudne bo wymagało zmiany ustawy, nie ma co gdybac poczekajmy co napisze moderator…

 • Pytanie

  Myślałam że poprostu odrzucą te środki do wniosków składanych na 2018 … Ale mam nadzieję że to Ty masz rację a ja się myle .. 😉☺☺☺

 • Piotr

  Witam. Nie śledzę wątków od początku, dlatego przepraszam jak pytanie się powtórzy.

  Czy jest jakaś możliwość o dowiedzenie się, czy mój wniosek został zaakceptowany ? W dniu dzisiejszym kończy mi się umowa z developerem i nie wiem czy mam iść rozwiązać. Numer miałem 624, wniosek złożyłem w ostatni dzień przyjmowania.

 • Mariusz

  A dlaczego, wtedy będzie można złożyć nowy wniosek na nowe mieszkanie!?